DONDERDAG 25 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noordelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.0 te Blacksod. Laagste barometerst.: 750.1 te Sortavala in Finland. Het gebied van hooge luchtdrukken op den Oceaan blijft stationnair. Tengevolge van luchtdrukstijgingen over Spanje en Zuid-West Frankrijk kreeg het een uit breiding naar het -Zuiden. De depressie die door het het Noorden trekken, blijven van geringen invloed op het weer in onze omgeving. Terwijl het in het binnenland van IJsland abnormaal warm blijft, bracht de depressie in het Noord-Oosten afkoeling in Zweden en Duitschland. Overal is het mooi zomerweer, zonder extreme hitte en zonder zware onweersregens. Voorloopig zijn nog geen storingen van beteekenis te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 17.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.54 uur tot Vrijdagmorgen 4.11 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee, op Vrijdag 26 Juni voorm. 8.19 uur en nam. 8.43 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. DE REDE VAN DEN RECTOR- MAGNIFICUS DÊR UTRECHTSCHE UNIVERSITEIT Het (liberale „Utrechtsch Dagblad" schrijft: Professor Vollgraff's herdenkingsrede in de Domkerk gehouden ter gelegenheid van de plechtige viering van het driehonderd jarig bestaan der Utrechtscbe Universiteit, heeft in breede kringen eene b e g r ij p e- 1 ij k e ontstemming gebracht De Kerkher vorming was ongetwijfeld een machtige factor in het tot stand komen onzer Alma Mater. Als zoodanig kon het niet anders of zij moest bij dit derde eeuwfeest ge noemd en gereleveerd worden. De wijze, waarop de hooggeleerde feestredenaar dit heeft gedaan, was echter zoodanig, dat de teneur van het gesprokene voor de belij ders van den Roomsch-Katholieken Gods dienst pijnlijk en voor de verdiensten van de Roomsche geestelijkheid in de tijden, welke aan de Reformatie voorafgingen, de- nigreerend moet worden genoemd. Te meer betreuren wij deze uitingen van den Rector-Magnificus, wijl voor de plech tige herdenking van Roomsch-Katholieke zijde zoo hooge en g roote belangstelling werd betoond. Het feit, alleen, dat zich on der de genoodigden de Pauselijke Ge zant bij het Nederlandsche Hof en de Aartsbisschop van Utrecht (in de meeste verslagen is alleen de aanwezigheid van den Aartsbisschop vermeldt. Red. „L. Crt") bevonden, had reeds afgezien nog van andere overwegingen voldoende grond moeten zijn om in de officieele rede niet te vervallen in een tegen het Roomsch Katholicisme gericht betoog. Op rustige en waardige wijze heeft de Katholieke pers uiting gegeven aan de ge voelens van teleurstelling, welke door de woorden van professor Vollgraff in het Ka tholieke kamp zijn gewekt. Ons is bekend, dat ook tal van niet-Katholieken in de her denkingsrede wanklanken hebben beluis terd. Het is, nu de feestelijkheden nog in volle glorie voortgaan, hier niet de plaats om'de rede op hare historische mérites te toetsen. Wij meenen te kunnen volstaan met het signaleeren van de onbehagelijke gevoelens, die gisteren in de Domkerk ook bij ons zijn ontstaan en die een oogenblik den luister van de Academiefeesten heb ben verkleind." Het „Utrechtsch Dagblad" is, voorzoover wij weten, het eerste niet-katholieke blad, dat uiting geeft aan zijn verontwaardi ging. PROFESSOR PICCARD WEER NAAR DE STRATOSFEER MINNEAPOLIS, 25 Juni. (A.N.P.) Prof. Piccard is in een speciale ballon naar de stratosfeer opgestegen. Hij hoopt zijn vroe gere records te verbeteren. Het negende Ziekentriduum te Leiden. Vandaag was het de tweede dag van het negende Eucharistische Ziekentriduum niet het achtste, zooals we gisteren ten on rechte meldden. Den tweeden dag maar evenals gis teren trouwens reeds loopt alles of het dagelijksch werk .is. Het comité al of niet aangevuld met nieuwe hulpkrachten heeft in de achter ons liggende jaren zooveel routine gekregen, dat er geen hia ten zijn, dat alles geregeld zijn gang gaat. Dat wil echter niet zeggen, dat er geen werk zou zijn. Integendeel. Iedereen kan zien hoe des morgens gehaast en gerept wordt om de zieken op tijd ter kerke te brengen, opdat de plechtigheden tijdig kunnen aanvangen. Maar wat niet iedereen kan zien is wat binnnenskamers of „binnenskeukens" ge schiedt. lederen dag opnieuw moeten de zieken zoowel als de verplegenden van spijs en drank worden voorzien en daar komt heel wat kijken om meer dan driehonderd gasten van het noodige te voorzien.... ook al zijn het zieken. Daar om, de dames en zusters, die het comité terzijde staan, hebben den geheelen dag de handen vol, maar zij doen al het werk met opofferingsgezindheid, met een blijheid, voortkomend uit dat echte gevoel voor christelijke naastenliefde, welke wonde ren doet. Het programma van dezen dag werd weer met den gewonen regelmaat afge werkt. Te halftïen werd weder begonnen met de zegening der zieken en der geneesmid delen. Na de uitstelling van het H. Sacrament werd de plechtige H. Mis opgedragen door den zeereerw. heer Th. M. Beukers, pas toor der H. Pëtrusparochie, met assistentie van zijn kapelaans, de weleerw. heeren H. Schrama en A. Leenders, resp. als dia ken en sub-diaken. De predikatie werd gehouden door den weleerw. heer L. Gudde, kapelaan te Amsterdam en oud-kapelaan der St. Jo- seph-parochie. Zijneerw. had voor zijn toe spraak tot tekst gekozen Matth. 11:28: „Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijn en Ik zal u verkwikken". De gewijde redenaar schetste in zijn toe spraak hoe naast het veel lichamelijk lij den ook veel zielelijden geleden wordt wijl door ziekte zoovele idealen in rook zijn opgegaan. De zieken hebben echter in Christus zelf het grootste voorbeeld om hun lijden te dragen, wijl Hij in lichamelijk en ziele lijden voor allen 't toonbeeld is geworden. Na de predikatie werd het H. Misoffer voortgezet. Het zangkoor luisterde onder leiding van den weleerw. heer kapelaan B. Dor- beck als steeds op stichtende wijze de plechtigheden met gezang op. Na den zegen met het Allerheiligste volgde de zegening van olie en wijn, waar na de cchtendpiechtigheid te 12 uur we derom besloten werd met de handopleg ging. Deze plechtigheid werd geleid door den weleerw. heer kapelaan L. Gudde, terwijl hieraan werd deelgenomen door den hoog- eerw. heer deken A. H. M. J. Homulle, de weleerw. heeren kap. W. J. Hessing, kap. J. Lansbergen, kap. H. Schrama, kap. A. Leenders: de zeereerw. heeren pastoor B F. M. Smitz, O. F. M., pater A. v. Ge- nugten, O.F.M., pastoor A W. J. Lühn van Bodegraven, pater Paternus Geise O.F.M., pastoor C. N. J. Meijsing van Wassenaar, de weleerw. heeren kap. H. Tabink uit Lisse, kap. W. J. Dekleermaeker v. Noord wij kerhout, kap. J. C. Tijssen uit Wasse naar en kap. L. A. Brabander van Voor schoten. Een jongenskoor onder leiding van kap. Dcrbeck voerde hierbij gezangen uit. Hedenmiddag om kwart over twee had het Plechtig Lof en de ziekenzegening we derom plaats. Het Lof werd gecelebreerd door den zeereerw. heer J. F. Lips, pastoor van Hoogmade met assistentie van de kape laans De Kleermaecker en Tijssen, Na het Magnificat hield de weleerw. pa ter D. van Galen O.F.M. een predicatie naar aanleiding van de tekst van St. Pau- lus: „Het lijden van dezen tijd is niet te vergelijken met de heerlijkheid, die ons zal geopenbaard worden." Hierin zette spr. uiteen, dat het lijden is: een verheerlijking van God, en dat wij het Kruis dragen met Christus. Het lijden is slechts tijdelijk, en daarna komt de ge lukkige eeuwigheid." Na de predicatie had de plechtige pro cessie door de kerk plaats, waarna iedere zieke de zegen met het Allerheiligste ont ving. Dit geschiedde ter eene zijde door Pas toor Lips met dezelfde assistentie als on der het Lof en ter andere zijde door Pas toor Lühn uit Bodegraven, met assistentie van de kapelaans Verhoofstad en De Bra bander. Tijdens deze zegening werden vanaf het priesterkoor de plechtige aanroepingen verricht door den hoogeerw. deken A. H. M. J. Homulle. Na het Tantum Ergo en het lied „En'glen, daalt met spel en snaren," werden de in drukwekkende plechtigheden van den tweeden dag besloten. WAT WIJ DOEN UIT PLICHTSBESEF. Nu Europa sterven gaat, Jong Nederland sta op! Men schrijft ons: Er komt deining in onze katholieke jon geren, nu zij weten waarom het a.s. Zondag gaat. Hoofddoel is eerherstel aan Koning Christus. Maar daarbij komt het uitstippelen van onze plicht ten opzichte van de zedelijke vervlakking. Wie ooren heeft om te hooren en oogen om te zien, die weet wat er tegenwoordig te koop is. En wie slechts bedenkt het „wee den ergernisgever" zal zijn uiterste krach ten willen inspannen, om ons katholieke volk te redden, nu er nog kans bestaat. Daarom gaan wij daden stel len .uit plichtsbesef! Van de andere zijde hebben wij niet veel te verwachten. Nog onlangs toonde de S.D. A.P. haar futloosheid en leegheid, toen de socialistische pers wat schampere taal over had voor een zeer matige circulaire van mi nister de Wilde. En de vrijzinnigen? Die roepen al ach en wee als onze wel wat al te ruime grond wet herzien moet worden. Laat staan iets anders. En de regeering? 't Is alles even matig en slap op dat terrein, akelig slap. Inplaats van dekens contingenteeren moest zij al lang bezig zijn met de inkrimping der zedeloos heid! Dat is tenminste van het hoogste belang voor de geestelijke volksgezondheid! Daarom, jongere katholieke mannen en vrouwen van Leiden, aan u den daad a.s. Zondag! Niemand deserteert, al len doen mee! MR. TH. M. VERSTER. Als alumnus der Leidsche universiteit ont ving mr. Th. M. Verster te 's-Gravenhage heden ter gelegenheid van zijn gouden doctoraat in de rechtsgeleerdheid een schrif telijken gelukwensch van senaat en cura toren dier universiteit. Ook vele anderen, onder wie directeuren en commissarissen der Incassobank, waar van mr. Vester een der oprichters was, gaven door het zenden van bloemen, tele grammen en brieven blijk van hun sym pathie. De herdenking geschiedt in besloten kring. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 1781. Wed. L. G. J. Peterse, Leiden, Noordeinde 31, Banketbakkerij. De eigenaresse Wed. L. G. J. Peterse-Pietersen uitgetreden per 1 Juli 1936. Wijz. handelsn. in: Firma Peterse, N. Eig.: C. W. J. M. Pe terse, Leiden. EINDEXAMENS M.S.G. De eindexamens van M.S.G. hebben de de volgende resultaten opgeleverd: Eindexamens Electro techniek: G. An- nokkee, Leiden; A. P. Bangma, Rotterdam; J. H. Blóte, Leiden; D. A. Cornet, Leiden; H. Dróge, Woerden; Th. J. Klein, Leiden; A Koele wijn, Rotterdam; H. de Lange, Schoonoord (Dr.); H. J. v. Leeuwen, Lei den; A B. Mijnheer, Meppel; J. Mugge, Leiden; W. v. Rijn, den Haag; J. Scheep stra, Leiden; H. J. Sloos, Leiden; A. Stra- ver, Leiden; W. Vallentgoed, Leiden; J. M. Verbeek, Oegstgeest; A. C. Vrolijk, Leiden; F. W. de Zeeuw, den Haag; W. J. Zeilstra, den Haag; J. W. Kobus, Scheveningen Geslaagd v. Eindexamen Bouwkunde: J. H. Borger, Oegstgeest; J. P. C. v. d. Drift, Leiden; H. D. Mast, Leiden; A. Otgaar, Lei den; J. P. Zwanenburg, Leiden. Geslaagd voor Eindexamen Beschr. Meet kunde en Perspectief: J. H. Borger, Oegst geest; J. P. C. v. d. Drift, Leiden; H. D. Mast. Leiden; A. Otgaar, Leiden; J. P. Zwanenburg, Leiden; A. C. Klinkenberg, Leiden. G. Baane, Alphën aan den Rijn; W. v. Beelen, Katwijk aan Zee; J. Besselen, Er- melo; G. v. d. Broek, Utrecht; W. de Bruyn, Rotterdam; W. C. v. d. Ham, den Haag; J. J. Heesterman, Leiden; A. v. Heusden Leiden, P. Ipenburg, Scheveningen; J. Klein, Leiden; E. Koebrugge, Deventer; A. Moerman, den Haag; A. J. v. Noord, Am sterdam; M. Oudesluys, den Haag; W. A. A. O wel, Zoeter woude; J. G. Ponsioen, Alphen aan den Rijn; M. H. J. Popken, Leiden; J. G. Schoonens Leiden; F. E. Schrijer, Ber gen (N.H.).; J. Segaar, Leiden; H. M. Seyn, Leiden; P. G. Spierenburg, Hazerswoude; N. v. Staden, Leiden; J. M. v. d. Valk, Alphen aan den Rijn; J. B. Veldhoen, Deventer; F. Verlinde, den Haag; T. de Waard, den Haag; J. C. Warmerdam, Leiden; H. Wit- teveld, Wijk aan Zee. Namen der candidaten geslaagd voor het Eindexamen 5e klasse: A. Arnoldus, Lei den; W. J. v. d. Bosch, Stompwijk; C. H. v. d. Drift, Leiden; C. v. Duyn, Katwijk a. Zee; W. A. v. Es, Warmond; J. Freeke, Leiden; J. Schinkel, Leiden; P. Verkade Alphen aan den Rijn; J. Vermond, Leiden; N. J. van Weizen, Leiden; B. Wetter, Lisse en A. de Wolf, Leiden. Examen akte L. O. Aan de Gemeentelijke Kweekschool al hier zijn geslaagd de dames H. v. d. Reij- en M. C. Vogelaar, beiden te Leiden; G. J. Venhuizen en C. C. Romijn, beiden te Voorschoten en F. Waal, Den Haag. Afge wezen één. Te Den Haag slaagde voor het examen acte L. O. Mej. J. M. Lubik, alhier. Examen R. K. Huishoudschool. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voot de akte N VII (Leerares Huis houdkunde en Waschbehandeling) slaagden de dames: M. Bouter, M. H. Th. Flint, A. H. C. M. Keulemans, P. J. W. A. de Kok, A. A. v. d. Meer, A. P. Perquin, A. A. M. Tim- mermann, E. Woesthoff, M. L. D. v. Vlij men, Ph. W. C. M. Schellekens. JAMBOREE-KAMPVUUR OP HET SCHUTTERSVELD. De burgemeester beschermheer der Leidsche Padvindersbeweging. Gisteravond werd door de afdeeling Lei den van de Ned. Padvinders in samenwer king met de Katholieke Verkenners op het Schuttersland het aangekondigde Jambo ree-kampvuur gehouden. Het mooie zomer weer had tal van belangstellenden naar dit kampvuur gelokt en velen hebben daar in 'n klein uurtje een en ander over de Padvinderij en de vierjaar lij ksche Jambo ree kunnen hooren. Hopman Stokhuijzen, districtscomman dant der Padvinders in Leiden, heette bjj den aanvang padvinders en belangstellen den welkom en onder deze o.m. de bestuur- deren der Leidsche afdeeling en hopman Buitendijk uit Den Haag, vertegenwoordi ger der Pers- en Propaganda-commissie der Jamboree 1937. Spr. wees verder op de prettige samen werking met de Katholieke Verkenners en deelde vervolgens mede, dat men een uur tje zou vullen met Padvinders samenzijn: recreaties, liedjes, verhaaltjes, yells, enz. Nadat de padvinders hierin een proeve van bekwaamheid hadden afgelegd, ver kreeg Hopman Buitendijk het woord om een en ander over de Padvinderij mede te deelen in verband met de Wereld-Jambo ree, welke in 1937 in de duinen van Voge lenzang zal worden gehouden. De Padvinderij in Nederland heeft nog niet zulk een omvang aangenomen als in andere landen. Men kijkt hier in den regel eerst den kat uit den boom, men wacht en wacht.... kenmerkende eigenschap van den Nederlander. Zoo komt het, dat er in ons land nog slechts 30.000 Padvinders zijn. De beweging der Padvinderij is verdeeld over 42 naties, welke zeer waarschijnlijk alle in 1937 te Vogelenzang vertegenwoor digd zullen zijn. Aan de organisatie van 'n Jamboree zit heel wat vast, vertelde spr. verder. Zoo had men bij de Jamboree in 1933 te Guddele (Hongarije) noodig: 70.000 kg. hout voor de kampvuren, 100.000 kg. vleesch en vet, 160.000 kg. groenten en fruit. Met 48 extra treinen werden de deelnemers vervoerd. Zij hadden noodig 900 M3. water per dag. Er werden 75.000 telefoongesprekken gevoerd, op één dag werden er 4200 gesprekken gevoerd; 2100 telegrammen werden er ontvangen en 1800 verzonden. Uit het kamp gingen 320.000 brieven en 240.000 briefkaarten. Hieruit ziet men, dat er aan een derge lijke organisatie heel wat vast zit. Evenwel, als wij in Holland iets aan pakken, als we eenmaal „ja" hebben ge zegd, dan komt het voor elkaar. Spr. geeft dan eenige behartenswaardige wenken voor de padvinders in die dagen om de Jamboree te doen slagen, maar doet daarvoor tevetfs een beroep op alle be langstellenden. Holland zal straks zijn gasten moeten ontvangen op waardige wijze. Daarbij moet men er vooral voor zorgen de buitenlandsche gasten niet be lachelijk te maken. Noodig is het ook, dat talrijk velen de kampvuren komen bezoeken. Nergens vindt men een prachtiger gelegenheid voor de Jamboree dan in de duinpannen van Vogelenzang. De begrooting voor de Jamboree 1937 be loopt 700.000. Daarvan zullen de deelne mers, wanneer er 30.000 komen 360.000 opbrengen. De rest zal van de bezoekers moeten komen. Van 31 Juli12 Augustus 1937 zal Hol land in het teeken der internationale be langstelling staan. Holland's naam, die de eeuwen door over landen en zeeën heeft geklonken, zal öok dan weer door de we reld gaan. Daarom, aldus besluit spr., moeten allen medewerken om deze Jamboree te doen AGENDA Vrijdag. Ledenvergadering „St. Christoffel" Harmonie 8 ya uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 4, telefoon 552 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. TRIDUÜM MARIA-CONGREGATIE „HARTEBRUG" AFD. MEISJES. Opening Triduum. Donderdag 25 Juni des avonds om 8.15 uur Lof met preek. Vrijdag weder om 8.15 uur. Zondag om half acht gezongen H. Mis met Alg. H. Communie en des avonds om 7 uur plechtig Lof met opdracht der nieuwe leden aan Maria. Het bestuur rekent op aller opkomst. Laten wij allen zien dat we kinderen van Maria zijn. Dus allen present. HET BESTUUR. Hierna sprak de afdeelingsvoorzitter, de heer Knuttel, nog enkele woorden ter aan beveling van de Padvinderij en deelde on der applaus der omstanders mede, dat be sloten was den burgemeester van Leiden, mr. A. van de. Sande Bakhuijzen het be schermheerschap der afdeeling aan te bieden. Tenslotte uitte spr. den wensch, dat de Padvinderij, welke geen militarisme doch verbroedering der volken beoogt, in Nederland spoedig het dubbel aantal aan hangers moge tellen van wat het nu heeft. Dan eerst zal men tevreden mogen zijn. Hierna vond door hopman Stokhuijzen de uitreiking plaats van de prijzen, op de Zaterdag jl. gehouden athletiek- en hand balwedstrijden behaald. En intusschen brandde het kampvuur lustig verder, werden er liedjes gezongen, verhaaltjes gedaan, enz. en te ongeveer half tien sprak Hopman Stokhuijzen een woord van dank tot allen voor het welsla gen van dezen avond, waarna besloten v/erd met het zingen van het Wilhelmus. MET v. d. SCHUIJT NAAR DE PLASSEN. De „Tosca" vaart weer. De schuit vaart weer. De „Tosca" van v. d. Schuyt. v. d. Schuyt vaart weer. lederen dag ver trekken de booten weer vanaf de Haven om verkoeling, te zoeken op de passen. Zondag is het feest begonnen. Een uitge lezen Zondag. Een Zondag, waarop het menschdom smolt in al te heete straten en bijna plassen achterliet. Toen wekte de „Tosca" van Van der Schuyt geen herine- ringen op aan nog heeter Italiaansche oorden, maar aan koelte, zoele wind, wijde akkers en golvend water met zeilen, zeilen, zeilen. Voor ons, Leidsche verschoppelingen, wien hier voldoende zwemgelegenheid ont houden wordt, zijn dat dagen om nooit te vergeten. Wie geen verkoeling kan vinden in het water zoeke het op het water en in den wind. De wind waait om de schuit. Daar zit je op een stoel met je beenen lek ker over de reeling en je laat al die akkers en polders en tuinen aan je voorbij glijden. Zoo heel stil ei) langzaam. En om je heen is het water. Soms maar een kleine breedte, begensd door wuivend riet, dat het diepe groene land beschermt, maar meestal een groote, wijde, golvende plas met honderden zeilen, imet knorrende motorbootjes, die daar spelevaren, kris kras door elkander. Dit verwarmt je hart, terwijl je hoofd koel blijft vanwege de wind. Om half een ga je uit Leiden. Je vaart langs de oevers van den Rijn, waar de huisjes met hun tuintjes en achtertuintjes tegenaanliggen. Die kleine menschjes en die kleine huisjes met dat heele kleine tuintje een tuintje aan den Rijn zjjn al bevoorrecht. Naar Koudekerk, Alphen en het landelijke Woubrugge, tot het wijde Braassemermeer de heele boot opslokt. De tocht is veranderd, uitgebreid. De kapitein vond, dat hij nog water te weinig had en hij heeft er nog een plas bijge nomen: de West-einderplassen. En zoo gaat de tocht nu vanaf de Braassemermeer via Roelofarendsveen, Oude Wetering, Leimuiden en Geelpoel naar de Westein- derplassen. Dan langs de schoone tuinen van Aalsmeer, Burgerveen, Oude Wete ring en de schoone Kagerplassen. Dat wordt het afscheid van de wateren. De groote, wijde, milde plassen. Spoedig ko men weer de torens en de daken der stad, omdat aan al wat schoon is een einde komt. Maar eerst om half zes ligt de „Tosca" weer aan de haven, een tocht van vijf uren en je begijpv er niets van, dat het in de stad nu opeens zoo gloeiend heet is. Dat het zoo warm was, daar had je op de boot niets van bemerkt. Daar had je genoten in den heerlijk koelen wind. Daar had je genomen van alle spijs en drank, die de kok in de kombuis te berei den wist. Daar had je van alles geproefd wat een vriendelijke gastheer je had voor gezet. En je kan het alleen maar betreu ren dat het schip geen blijvende woon plaats voor den zomer kan zijn. Maar des te meer reden is er dan ook om er druk gebruik van te maken. Voor het examen gemeente-administra tie, afgenomen door de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen slaagde te Den Haag de heer P. J. Hoope, alhier. Gisteren slaagde te Den Haag voor het voorloopig diploma machinist ter koop vaardij J. M. Duiker te Alphen aan den Rijn, leerling der Machinistenavondschool, verbonden aan de Ambachtsschool alhier. Hedenmiddag te 3 uur had op den Nieu we Rijn, hoek Hartesteeg, een aanrijding plaats, welke nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De 17-jarige fietsjongen J. T., wonend in de Alexanderstraat werd bij het uitrijden van de Hartesteeg door een vrachtauto van de wasscherij van v. O. ge grepen. De wagen stopte onmiddellijk, zoo dat het linkervoorwiel op de fiets bleef staan. De jongen liep verschillende ver wondingen op en werd door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd- ACADEMIENSEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Chloor- en Aetho- xy-dinitrophenyl (methyl) hydrazinen en Derivaten", mej. J. L. Robert, geboren te Rotterdam; idem, op proefschrift getiteld „Explosi viteit van Koelmedia vlamtrajecten en explosiegebieden", de heer A. M. van De venter, geboren te Leiden; idem, tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld „Clemens Pirquet", mejuffrouw W. Huitema, geboren te Schraard (Wonseradeel). Geslaagd: candidaats-examen Geneeskunde de da mes J. E. Noordenbos, Oegstgeest, E. H. Mühleisen, Rotterdam, A. Huese van Poelgeest, Leiden en de heeren M. J. Megen, Delft, J. P. Boomsma, Rotterdam, J. H. Breetvelt, Delft, C. v. d. Meer, Henl gelo, H. Wouters, Velp, F. v. d. Graaff, Den Haag, F. Wensinck, Leiden, F. Rempt, Rotterdam, C. Burger, Rotterdam, J. A. Cohen, Den Haag, L. B. den Houter, Den Haag, C. H. W. Leeksma, Den Haag, Ph. Glasser, Den Haag, W. L. Loth, Wou brugge; doctoraal-examen Theologie de heer W. H. Beekenkamp, Leiden; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer P. H. A. Tuin, Amsterdam, de heer H. B. G. de Roo, Dubbeldam.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2