uuWDERDAG 25 JUNI 1936 Ut Lt!U5LHt LUUKAN! i/tRDE BLAD - PATL 10 LAWNTENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Mej. RoIIin Coupuerque in de derde ronde; van Swol en Timmer beiden geslagen. LONDEN, 24 Juni. (A N. P.). Ook haar partij van de tweede ronde heeft mej. Rollin Couquerque "gewonnen. Zij speelde tegen de Engelsche mej. Morfrey een productief spel, waarbij al leen in den eersten set den strijd volkomen open bleef. Miss Morfrey is een speelster uit de middenklasse zooals Engeland er zoovelen heeft. Met 64, 61 won onze landgenoote. Timmer en van Swol hebben beiden hun partijen der tweede ronde verloren, bei den ook in drie sets. Lee was in een der- fsïijken vorm, dat hij ongenaakbaar was Teor van Swol. Zelfs de gevaarlijke ser vice van onzen landgenoot wist de En gelsche routinespeler te bedwingen. Van Rijn had het tegen Timmer niet gemakke lijk. Het werd vooral in de eerste en twee de set een felle strijd, waarin Timmer kan sen genoeg tot scoren kreeg. Vooral in de tweede set droeg de strijd een volkomen open karakter. In de derde set was de tegenstand van Timmer vrijwel gebroken. Het valt wel te betreuren, dat Timmer in straight sets van den ex-Ame- rikaanschen Davisbekerspeler heeft moeten verliezen. Van Rijn moge een sterke speler zijn, Timmer heeft wel eens betere partijen op Wimbledon gespeeld. In het heeren enkelspel is ons land dus volkomen uitgeschakeld. Ten slotte valt van dezen dag nog de overwinning in het gemengd dubbelspel te vermelden van Van Swol met de Engelsche mej. Paterson. Of zij de overwinning in de tweede ronde zullen behalen valt te betwijfelen. Overigens zijn er vandaag geen verras singen te noteeren. Perry verpletterde den Siamees Chartikavany, Crawford gaf een fraaie exhibitie tegen den jongen Engelsch- man Hare. Merkwaardig is nog dat Make zich in het einkelspel terugtrok wegens een onwilligen schouder, hij zal echter met Burge het dubbel blijven spelen, immers hij moet hier zijn titel verdedigen. Ook Hughes trok zich in het enkelspel terug. Hij beweerde, dat hij vermoeid was en dat hij zich liever wilde sparen voor de as. Davisbekerwedstrijden. De belangrijkeste uitslagen luiden: Dames enkelspel: Mej. Stammers (Eng.) si. mej. Wright (Eng.) 63, 60; mej. Noel (Eng.) sl. mej. Slaney (Eng.) 62, 61; mej. Hard wick (Eng.) sl. mej. Ingram (Eng.) 61, 75; mevr. Mathieu (Fr.) sl. mej. Dearman (Eng.) 63, 62; mej. Lizana (Chili) sl. mej. Baumgarten (Hongarije) 61, 61; mevr. King (Eng.) sl. mej. Mac Ostrich (Eng.) 61, 46, 63; mej. Adamsonc (België) sl. mevr. List (Eng.) 63, 63.. mej. Babcock (V. S.) sl mevr. Fontes (Eng.) 62, 63; mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej. O-Connell (Eng.) 75, 62; mej. Heeley (Eng.) sl. mevr. Haylock (Eng.) 63, 64; mej. Wallis (Ierland) sl. mej. Wit- tenstroem (Zweden) 64, 60; mver. An drus (V. S.) sl. mevr. Bowden (Eng.) 64, 75; mej. James (Eng.) sL mej. Weekes (Eng.) 79, 63, 62; mej. Jedrzejofska (Polen) sL mej. Mowbray Green (Eng.) 62, 6mevr. de Meule- meester (België) sl. mej. Yorke (Eng.) 64, 61; mej. Horn (Dl.) sl. mej. Scott (Eng) 86, 62; mevr. Henrotin (Fr.) sl. mej. Osborn (Eng.) 64, 62; mej. Rol lin Couquerque (Nederland) sl. mej. Morfrey (Eng.) 64, 61. Heeren enkelspel: Mac Graht Australië) sl Landry (Fr.) 67, 64, 63, 61; Féret (Fr.) sl Andrews (Nieuw-Zee- land( 3—6, 6—3, 6—4 ret. Grant (V. S.) sL Deloford (Eng.) 46, 62, 62, 61. Jamain (Fr.) sl. Lister (Eng.) 75, 62, 63. Lee (Eng.) sl. van Swol (Ned.) 62, 63, 64. Allison (V. S.) sl. Jones (V. S.) 1412, 63, 64. Van Rijn (V. S.) sl. Tim mer (Ned.) 64, 8—6, 6—3. Cooper (Eng.) sl. Hughes (Eng.) 3—6, 7—5, 6—2 ret. Per ry (Eng.) sl. Chartikavany (Siam) 63, 62, 62. Ioth (Japan sl. Haanes (Noor wegen) 62, 62, 62. Stedman (N.-Zee- land) sl. Fisher (Zwitserland) 61, 61, 62. Von Cramm (Dl.) sl. Hecht (Tsjecho- Slowakije) 6—4, 6—3, 6—4. Jones (Eng.) sl. Lund (Dl.) 6—3, 4—6, 64, 6—2. Mar tin Legeay (Fr.) sl. Siba (Tsj.-Slowakije) 36, 64, 64, 6—1. Quist (Australië) sl. Ellmer (Zwitserland) 86, 63, 61. Van den Eynde (België) sl Peters (Eng.) 36, 62, 75, 63. Malfroy (Nieuw-Zeeland) sl. Lysaght (Eng.) 63, 36, 911, 62. Avory (Eng.) sl. Maneff (Zwitserland) 46, 64, 64, 86. Tuckey (Eng.) sl. d'Estremeau (Fr.) 75, 36, 75, 62. Budge (V. S.) sl. Collins (Eng.) 62, 62, 61, Caska (Tsj.-Slowakije) sl. Coldham (Eng.) 62, 61, 61. Crawford (Austra lië) sl. Hare (Eng.) 63, 62, 86. Le- sueur (Fr.) sl. Brugnor (Fr.) 57, 63, 46, 75, 10 ret. Maier (Spanje) sl. Wether al (Eng.) 6—4, 6—3, 6—1, Austin (Eng. sl. Sproule (Australië) 63, 64, 61, Boussus (Fr.) sl. Mako (V. S.) ret. Del Castillo (Argentinië) sl. de Borman België) 61, 46, 62, 46, 64. Heerendubbelspel: Borotra en Brugnon (Fr.) sL Lister en Taylor (Eng.) 6—3, 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. Pa- terscon en van Swol (Eng.-Ned.) sL mevr. Mariot en Wackett (Eng.) 6—1, 7—5; mevr. Fabyan en Budge (V. S.) sl. mej. Wallis en Mac Vaegh (Ierland) 61, 75; Betty Nuthall en Ooliff (Eng.) sl. mej. Cater en Shayes (Eng.) 6—3, 4—6, 7—5; mej. Ja mes en Lee (Eng.) sl. mevr. Mac Ready en Haanes (Eng.-Noorwegen), 62, 62; e heer en mevr. van Rijn (V. S.) sL mevr. ock en Leseuur (Eng.-Fr.) 64, 64. OM DEN DAVIS-BEKER. Finale Europeesche zone. Duitschland zal in den eindstrijd der Europeesche zone voor den Davis-beker met de volgende ploeg te Agram tegen Yougo Slavië verschijnen: Von Cramm, Henkei, Lund en W. Men- zel. De wedstrijd wordt van 10 tot 12 Juli DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Aan den vooravond van de Olympische Spelen. De Nederlandsche kampioenschappen zijn altijd het hoogtepunt geweest van het ath- lethiekseizoen. Dit jaar komt een uitzon dering dezen regel bevestigen, immers de Olympische Spelen staan voor de deur en uit den aard der zaak zijn deze, ook voor de Nederlandsche athleten, nog een tikje belangrijker dan de strijd om de nationale titels. Doch anderzijds kunnen de Neder landsche kampioenschappen zuiver als se lectiewedstrijden beschouwd worden voor Berlijn. Er staat hier meer voor de dames en heeren athleten op het spel dan alleen de kampioenstitel. En daarom zal de strijd op alle nummers wel fel zijn. Het aantal inschrijvingen is vrij talrijk, 160 heeren en 40 dames en ook dit is te verklaren uit het feit, dat de kampioen schappen dit seizoen wel een zeer apart karakter dragen. Overigens laat men niet denken, dat degene die een titel behaalt, zoo maar direct naar Bedlijn zal worden gezonden. Voor de Olympische athtletiek- wedstrijden zal men alleen die athleten in schrijven, die een ernstige kans maken in den eindstrijd te worden geplaatst. Over de inschrijvingen nog het volgende: Op de 100 Meter komen 18 deelnemers aan den start. Men mag als zeker aanne men, dat Osendarp winnaar wordt. Ook op de 200 Meter heeft hij natuurlijk de beste papieren. Berger start wel op de 100, niet op de 200 Meter. Het is te betreuren, dat Berger van de verdere Olympische training is uitgesloten, maar men heeft het feit ver der als zoodanig te aanvaarden. Op de 400 Meter is Baumgarten natuur lijk favoriet. Kampioen kan hij niet wor den, omdat hij formeel geen Nederlander is. Men hoopt echter, dat de daartoe noo- dige papieren voor de Olympische Spelen afkomen. De 800 Meter, waarvoor 25 athleten staan ingeschreven, wordt een strijd tusschen Bouman en Tackema. De Ruyter komt niet, hij is wat gedisillusioneerd na de resulta ten der laatste weken. Als het Petit op de 1500 M. wat mee loopt, waarbij wij gunstige weersomstan digheden e.d. bedoelen, dan bestaat er kans, dat hij uit een veld van 25 loopers het Nederlandsche record verbetert. De Zuid-Limburger is overigens ook favoriet op de 5000 M. De 110 M. horden zal een strijd worden tusschen Kaan en Brasser, onzen tienkam per, die dagelijks als het ware groote vor deringen op de loopnummers maakt. De tienkamp wordt niet tijdens de kampioen schappen gehouden, doch later in het sei zoen, dit om diverse athleten in de gele genheid te stellen aan enkele individuee- le nummers deel te nemen. Bij de 1500 M. snelwandelen zal Engel man een poging doen het wereldrecord op den Engelschen mijl te verbeteren. Het staat momenteel op naam van Goulding met een tijd van 6 min. 25.8 sec., het Ne- derlandsch record ligt ruim tien seconden daarboven. De 5000 M. ziet Jan Zeegers aan den start met Engelman en Toscani. Engelman wil trachten en pasant het wereldrecord 3 Engelsche mijlen te verbeteren, dat op naam staat van Larner (Engeland) met een tijd van 20 min. 25.8 sec. Het is ons inziens zeer de vraag of hij er in zal sla gen. En het vèrspringen? Een nieuwe ster is Klazema geworden. Onlangs sprong hij bij Te Werve 7.28 1/2 Meter, een afstand, die geruimen tijd niet meer in Nederland is gesprongen. Als hij zich specialiseert op dit nummer wie weet of dan binnenkort het Nederlandsch record niet verbeterd zal worden. Iin het nummer polshoogspringen ko men o.a. van der Zee, Lamaree en Hoven uit, in het nummer hinkstapsprong Pee- ters, Klazema en Zwolsman. Verder zien wij bij het hoogspringen Brasser, Roelofs, Carnier, Spanjer, bij het kogelstooten de Bruyn, die zeker winnaar wordt. Het is alleen maar te hopen, dat hij nu een op „eigen grond" prestaties van in- terntaionaal gehalte verricht. Als favorie ten bij het discuswerpen kunnen wij ten slotte de Bruyn, van Dijk, Or eel, den oos telijken comingman en Brasser noemen, bij het speerwerpen van der Poll, van Meyl, Lutkeveld, bij het kogelslingeren in de eerste plaats Kamerbeek. Op de 4 maal 100 M. hardloopen komen acht teams aan den start, waaronder als favorieten A. A. C., A. V. 1923 en Trek vogels. De damesnummers. De 100 M. hardloopan voor dames is daarom zoo belangwekkend, omdat een nieuwe kracht is ontdekt, n.l. mej. Ko ning van Git, Haarlem. Zij komt tegen de kampioene Ali de Vries uit, wier beste tijd dit seizoen 12.3 sec is geweest. Op de 200 M. is mej. de Vries sterk favoriet, terwijl op de 800 M. de beste papieren worden ge geven aan mej. Kellenaars van Brunhilde (Leiden). Zal mej. Doorgeest op de 80 M. horden een prestatie van internationaal, ja we zou den haast schrijven van Olympisch peil verrichten? Zij is een goede troef voor Berlijn, maar de Nederlandsche kampioen schappen zullen in dit opzicht meer om trent haar huidigen vorm zeggen. Het vèr springen is vanzelfsprekend voor mevr. JutteBriejer en het hoogspringen, waar voor acht dames hebben ingeschreven, zal een strijd te zien geven tusschen de dames Koen en de Groningsche Koopfnan. Het speerwerpen en het kogelstooten zijn vrij wel zeker voor de Amsterdamsche athlete de Koek. terwijl in het discuswerpen de dames Niessink, Koopman en Palm elkaar weinig of niets zullen toegeven. Op de 4 maal 100 M. estafette starten ten slotte o.a. de ploegen van A. D. A. en Gita. Het zou ons niet verwonderen, als de da mes van ADA er wederom in zouden sla gen het Nederlandsch record te verbete ren. Zaterdag vangen de wedstrijden om 5 uur aan en duren dan tot half acht. Zondag begint het om 1 uur en zijn omstreeks half 5 afgeloopen. De deelname van „Holland". Van de A.V. „Holland" alhier zijn inge schreven A. J. van Bakel en P. van Egmond voor de 1500 meter, A. J. Visser voor de 800 meter en O. J. G. Kroning voor kogel stooten. Aanvankelijk was ook ingesohreven J. Deijn, voor de 800 meter, doch daar de series voor dit nummer reeds Zaterdag avond wo-rden geloopen, heeft hij zich in verband met zijn werkzaamheden, moeten terugtrekken. DE LEIDSCHE ATHLETIEKCOMMISSIE OPGEHEVEN. Het Bestuur van het district Zuid-Hol land der K.N.A.U. heeft de Leidsche Ath- letiek Commissie opgeheven. De wedstrij den, die eertijds door deze Commissie wer den georganiseerd zullen dit jaar uitge schreven worden door de Districts Tech nische Commissie. De organisatie van de Leidsche Kam pioenschappen is voor dit jaar opgedragen aan de Haagsche Commissie, die deze dan tegelijk met hun kampioenschappen zal houden, met dien verstande, dat de leden der Leidsche vereenigingen in een aparte groep worden ingedeeld. De Heerenkam pioenschappen zullen plaats vinden op 15 en 16 Juli a.s., terwijl voor de Dameskam pioenschappen 5 Juli is aangegeven. ESTAFETTELOOP DWARS DOOR LEEUWEND AAL. Alphia winnaar. De uitslagen van de gisteravond te Rijs wijk onder leiding van de Haagsche Athle- tiekcommissie gehouden estafette „Dwars door Leeuwendaal" over een afstand van 2400 meter, luiden als volgt: Afstand 2400 meter, af te leggen door 6 loopers per ploeg, ,resp. 400, 500, 800, 200 200 en 300 meter. Aantal deelnemende clubs 14. 1. Alphia uit Alphen aan den Rijn met de loopers van Room, Michels, Sampman, Overvliet, de Jong en Costerus in 6 min. 4.7 sec.; 2. D. H. C. uit Delft, 6 min. 6.5 sec.; 3. De Trekvogels uit Den Haag, 6 min. 7.3 sec.; 4. De Zwaluwen, Den Haag; 5. D. H. C. II, Delft; 6. Laakkwartier, Den Haag; 7. S. C. Delfgauw, Delft; 8. Concor dia, Delft; 9. A. D. O., Den Haag; 10. F. C. Rijswijk, Rijswijk; 11. H. C. Shot, Den Haag; 12. St. Aloysius-College, Den Haag; 13. V. V. Archipel, Den Haag. NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRUDEN VAN DE D. H. A. K. Op het Nenyto-terrein te Rotterdam. Op de Sintelbaan van het Nenyto-ter rein te Rotterdam zullen Zondag 12 Juli a.s. de nationale athletiekwedstrijden, te vens D. H. A. K.-kampioenschappen wor den gehouden. Het programma vermeldt in het geheel 27 nummers. De wedstrijden worden georganiseerd door de R. K. Sportvereeniging „ALO" te Rotterdam. Opmerking verdient, dat de tijden veranderd zijn. De wedstrijden van gen niet aan om 12 uur, maar om 1 uur, zoodat alle nummers eer uur worden ver zet. Inschrijvingen voor deze wedstrijden waaraan zoowel junioren als senioren deelnemen, moeten geschieden vóór 5 Juli aan het wedstrijdsecretariaat, Kerkhoflaan 61 b, Rotterdam, waarbij het inschrijfgeld: Senioren 25 cent, Junioren 15 cent, esta fette-ploegen resp. 1 en 0.75 moet wor den voldaan: WIELRENNEN CLUBKAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. Hollandia klopt Nieuw Swift. Voor de Zuid-Hollandsche clubcompeti tie werd gisteravond op de Rijs wij ksche Wielerbaan de derde serie verreden tus schen Hollandia, Den Haag en Nieuw Swift Leiden. ,,'s Gravenhage" en „Zwaluwen" (Schie dam) hadden verstek laten gaan. Er werd gereden in een sprint, 1 km. tijdrit en 4 km. (10 ronden) ploegachter volging. Vervolgens vond nog een nieuwelingen wedstrijd plaats over 10 km. (25 ronden) Tusschen de nummers door gaven Mate- na en Van Es enkele zeer geslaagde demon straties achter den z war en motor (gang maker Boot). De uitslagen luidden als volgt: Sprint: 2 renden (800 meter): 1. J. J. Duin (Hollandia); 2 Beukers (Hollandia); 3. Van Amsterdam (Nieuw Swift); 4. R. Riethoven (Nieuw Swift). Hollandia 8 en Nieuw Swift 3 punten. Ploegachtervolging over 4 km. (10 ron den), Hollandia loopt na zes ronden Nieuw Swift in. Tijd 5 min. 16.8 sec. Hollandia 5 en Nieuw Swift 3 punten. Tijdrit over 1 km. (2.5 ronde): 1. Duin (Hollandia), 1 min. 17.4 sec.; 2. Beukers (Hollandia) 1 min 17.6 sec.; 3. Van Am sterdam (N. S.) 1 min. 18.4 sec.; 4. Schül- les (N. S 1 min. 21.2 sec. Hollandia 8 en Nieuw Swift 3 pnten. Totaaluitslag:» 1 Hollandia met 21 pun ten. 2. Nieuw Swift met 9 punten. Nieuwelingen wedstrijd over 10 km.: 1 Van Rijn met 2. 2, 1 2 is 7 punten; 2. Hof land met 1, 1, 2, 2 is 6 punten, 3. Van der Maas met 1 punt; 4. Van Spronsen. ROEIEN OM DEN TELEGRAAFBEKER. Amstel wint van Nereus. De acht van de Amstel heeft gisteravond op fraaie wijze en met vier lengten voor sprong den telegraafbeker gewonnen in de race tegen Nereus, die een gemengde ploeg had samengesteld, bestaande uit jongeren en ouderen. Om precies half acht gaf dr. P. Buysse, het startsein bij het Kalfje. Aanvankelijk lag Nereus voor, doch Dij „Amstelrust" was „Amstel" iets uitgeloo- pen, welke voorsprong echter bij den dijk van den ringspoorweg door het feit, dat Nereus hier den binnenbocht had, weer geheel teloor ging. De race werd bij Zorgvlied beslist. Amstel had toen weer een binnenbocht doch juist toen spurtte de acht, waarin alleen no. 4 minder goed werk liet zien, goed weg. Het werd een kwart lengte, welke voorsprong allengs vergroot werd tot ongeveer 3 lengten, toen men de Ber- lagebrug onderdoor ging. De Amstel had tot dan in een veel hooge* tempo geroeid dan de Nereusacht. In goed tempo vleven de blauw-.witten doorroeien en met ruim 3 lengten licht tusschen de booten ging de Amstel bij „de Hoop" als eerste door de finish in den tijd van 15 min. 55.8 sec. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslag van nog enkele gespeelde partijen in dezen wedstrijd was de vol gende: G. Bosscha—Mr. A. G. de Blécourt. De laatste verdedigde zich tegen de e4 ope ning met c7c6 (Caro-Cann). Wit ruilde direct op d5 en speelde de nieuwste voort zetting c2c4. Bosscha kreeg het betere spel, doch dit voordeel ging weer te niet door een voorbarigen aanval. In dit ge deelte der partij stond De Blécourt het beste en had zelfs, als hem de tijd maar geen parten gespeeld had, de partij kun nen winnen. In het eindspel, dat na afruil der voornaamste officieren ontstond, was de kans op remise groot, doch De Blécourt wilde winnen en het slot was, dat hij de partij verloor, doordat zijn vrijpion, waar op zijn hoop gebouwd was, voor een toren verloren ging, terwijl de vrijpion van Bosscha ongehinderd Koningin kon wor den. M. M. Segaar—L. J. Rutten. Rutten stond in deze afgebroken partij gewonnen, doch zijn voortzetting was niet de beste, hij verloor zelfs door slordig spel een mooien pion. Daarop kreeg zelfs Segaar nog winstkansen, doch ook deze speelde slecht en verloor tenslotte de partij. RuttenBosscha. De Oost-Indische ver dediging van het Damesgambiet. Wit spe culeerde op verovering van een pion, zwart zette een aanval op den witten Ko ning op touw. Hij offerde daarvoor twee officieren op; waarvan hij er later é$n te rugkreeg. De aanval sloeg echter niet door en Bosscha raakte nu, behalve den offi cier, eenige pionnen achter, waarna hij de partij opgaf SegaarW. v. d. Broek. Een afgebro ken partij in remisestelling. In het eind spel is Van den Broek echter nog niet vol doende thuis, hij verloor een pion en ten slotte de partij. De stand is thans de volgende: Demmendal 2j^x uit 7, v. Hoek 2xx uit 6, Van Veen 5x uit 7, Van den Broek y3 uit 7, De Blécourt 3x uit 6, Rutten 4 uit 7, Bosscha 3xx uit 7, en Segaar 2xx uit 7. x is afgebroken partij. Alleen de partij Van HoekDe Blécourt moet thans nog gespeeld worden, voorts nog 5 afgebroken partijen. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DE RIJNSTREEK. De uitslagen der voorlaatste ronde lui den als volgt: T. OptendreesP. v. o. Stei 02 P. v. MastrigtS. v. d. Wijngaard 20 S. v. d. ReekT. Optendrees 20 P. v. d. Meel—J. Kleer 1—1 De Jubileumwedstrijden N. D. B. van gen niet aan zooals gemeld in Januari maar in Juli a.s. De leden van L. D. V., welke zich hiervoor opgeven hebben wor den a.s. Donderdag verzocht aanwezig te zijn. De Damclub Leiden heeft zich alsnog met een tweede groep opgegeven. LUCHTVAART LUCHTVERBINDING MET SPANJE. Dezen zomer zijn de luchtverbindingen met het Iberisch schiereiland van dien aard, dat men met het vliegtuig gemakke lijk binnen een dag van Amsterdam naar Spanje en Portugal kan reizen. Immers, wanneer men uit Amsterdam om 7.30 vertrekt, is men om 15.40 reeds te Barcelona, om 14.50 te Madrid, terwijl men doorvliegend, reeds te 19.25 uur op het vliegveld van Lissabon staat. Ook in omgekeerde richting heeft men een snelle verbinding van Zuid-Westelijk Europa met onze lage landen aan de zee. 's Morgens uit Spanje en Portugal ver trekkend, is men met den avondmaaltijd nog te Amsterdam of in de Maasstad. De diensten op deze lijnen worden uit gevoerd door de Kon. Luchtvaart Mij. in samenwerking met de Air France en de Spaansche luchtvaartmaatschappij „Lape", terwijl de Deutsche Lufthansa het tra ject Marseille-Barcelona bevliegt. EEN HARDE LANDING VAN DE „KREKEL." Leerling-verkeersvliegers ongedeerd. Gistermiddag waren de leerling-ver keersvliegers Natan en Schouten van de opleiding voor verkeers-vliegers der K. L. M. van Schiphol vertrokken met het Kool- hoven-lestoestel PH. A. J. K., de F.K. 43, genaamd de „Krekel", voor een overland- vlucht naar Waalhaven. De landing ging blijkbaar een beetje hard, want het toestel kwam zoo hard op den grond neer, dat de 2olieschokbrekers van het linkerwiel van het landingsgesteld het begaven, het landingsgestel ineen werd gedrukt en de neus van het toestel vrij ernstig beschadigd werd. De beide inzittenden kwamen er echter goed af en konden ongedeerd uit het toe stel kruipen. KERKNIEUWS PATER E. J. BORM CJ.C.M. OVERLEDEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in het R. K. Liefdehuis te Hulst over leden de weleerw. pater E. J. Borm, pries ter-missionaris van de Congregatie van het Onbevlekte Hart van Maria (Scheut Sparrendaal). Pater Borm ontving op 21 September 1918 te Haaren de H. Priesterwijding. In December 1919 vertrok hij naar de missie van Belgisch-Congo, van waar hij, in verband met een ziekte, welke hij in het moordend klimaat had opgeloopen, naar Nederland terugkeerde. Op 44-jari gen leeftijd is Pater Borm thans aan deze kwaal overleden. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 81. Toon van Teuten had het eerst eventjes heel erg be nauwd, want die jufrouw zag er niet heel erg gemakkelijk uit, en.... voor alle zekerheid zocht hij een schuilplaats achter de tafel; toen ze begon te slaan, trok hij de tafel naar zich toe. En voor het eerst van zijn leven haalde Toontje toen een streek uit die hij zelf niet gewild had. 82. Want voor hij wist wat er gebeurd was, lag de vrouw an den agent op de vloer te spartelen. Het rietje vloog door de vaart door een luikje naar de zolder en Toon holde de deur uit. De juffrouw wierp hem nog een emaille pennetje achterna, maar dat kwam net als een helm op zijn hoofd te recht, zoodat de rest die hem achterna werd gegooid r veel kwaad meer kon.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10