WOENSDAG 24 JUNI 1936 DE LEÏD5CHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Het achtste Ziekentridieum te Leiden Het kerkfeest der zieken hedenmorgen weer begonnen Vroeger dan in de voorgaande jaren het geval was vindt nu in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph aan den Heerensingel het jaarlijksch Zieken tri duüm, het feest der zieken, plaats. Voor de achtste maal is dit Eucharistisch Liefdefeest thans aangericht en we mogen ons verslag ditmaal wel beginnen met een woord van hulde aan het Comité voor het Ziekentriduum, dat opnieuw ongeveer 300 zieken of gebrekkigen in staat heeft gesteld drie heerlijke dagen van zielevreugde door te brengen in de kerk, waarheen ziekte hen anders belet te gaan. De dames en heeren van het Ziekentri- duum-oomité velen in getal hebben opnieuw talrijke zieken in staat gesteld de kerk te bezoeken.... Welk een troost, welk een heerlijke troost voor onze zie ken, die meer dan anderen mogen onder vinden fioe onbegrensd de mogelijkheden z^jn waar het er om gaat troost te zoeken in den Godsdienst. Zoo ergens dan wordt hier wel duidelijk aangetoond, dat de Ka tholieke kerk het huis van God is. Daar vinden enkele honderden zieken, wier grootste lijden wellicht is „het niet meer ter kerke kunnen gaan" thans troost bij God, werkelijk tegenwoordig in het H. Altaar-Sacrament. Hoe dankbaar zullen zij zijn dit heerlijk mooie Triduum te mogen medemaken in een zoo prachtig versierde kerk, overladen als het ware met een schat van groen en bloemen, welke door het klare licht der weldadige zomerzon nog fraaier uitkomen en tegelijk voor een frisse he geur zorgen. Opnieuw is wel overduidelijk gebleken hoezeer de zieken dit Eucharistisch Liefde feest op prijs stellen. Overgroot toch was weer het aantal der aanvragen en van uit den verren omtrek kwamen zij dezen mor gen weer herwaarts om van dit heerlijk ge beuren mee te genieten. Van de deelnemers is weer meer dan een vijfde deel uit Leiden, w.o. verscheidene patiënten uit het St. Elisabeth Ziekenhuis en de Annakliniek. Voorts zijn ér 20 pa tiënten uit Wassenaar, 16 uit Hillegom, 12 uit Alphen, 12 uit Sassenheim, 11 uit Zoe- terwoude, 10 uit Alkemade. Voorts zijn er patiënten uit Nieuwveen, Noordwijk, Voor hout, Boskoop, Noord wij kerhout, Leid- schendam. Langeraar, Ter Aar, Stompwijk, Oegstgeest, Voorschoten en Hazerswoude. Dit bewijst wel hoe het Ziekentriduum te Leiden gezocht is tot in verren omtrek. Reeds vroeg op dezen prachtigen zomer dag reden de door velen beschikbaar ge stelde auto's weer af en aan om de zieken ter kerke te brengen. Te half tien had de openingsplechtigheid plaats. Op de blanke bedden lagen weer de zieken met een glans van dankbaarheid op het gelaat. Daar lagen zieken, die reeds eerder de zoete vertroosting van dit tri duum mochten smaken, daar waren ook natuurlijk velen, die voor het eerst het tri duum meemaken. Daar lagen zij allen, ouden van dagen en jongeren, gebukt onder de ziekte, maar dankbaar en voldaan, dat zij thans na zoo lange dagen en maanden van wachten weer ter kerke konden gaan. De zegening der zieken en de zegening der draagstoelen was het begin der plech tigheden. Daarna volgde de uitstelling van het H. Sacrament en de plechtig gezongen H. Mis. Deze werd opgedragen door den zeereerw. heer G. Klaverweijden, O.S.Cr., pastoor der parochiekerk aan den .Vrouweweg te Zoe- terwoude, met assistentie van de weleerw. heeren G. Mudde en J. Lansbergen, resp. als diaken en subdiaken. Na het Evangelie hield de weleerw. heer W. J. Hessing de predikatie, waarin zijn- eerw. schetste hoe de zieken volgens het Evangelie van St. Joannes overvloedig le ven bezitten. Dit moge een tegenspraak lij ken met den werkelijk en toestand, waarin zij verkeeren, niets is toch minder waar Im mers het lijden, dat God den zieken over zendt, is een bewijs van zijn goedheid, wel ke het bovennatuurlijk leven des menschen verdiept en verinnigt. In het lijdende menschdom vindt Christus Zijn eigen God- menschelijk leven terug. Spr. eindigde zijn toespraak met den wensch, dat de zieken tot God zouden, zeggen: „Neem, Heer en ontvang mijn lijden in ruil voor de ont zaggelijke genade, welke Gij mij gegeven hebt". Na de predikatie werd het H. Misoffer voortgezet, terwijl de H. Communie werd uitgereikt door den hoogeerw. heer deken A. Homulle en Kapelaan P. Verhoofstad. Met den zegen van het Allerheiligste en de plechtigheid der handoplegging werd de eerste ochtendplechtigheid besloten. Aan deze plechtigheid der handoplegging werd deelgenomen door den Hoogeerw. De ken A. H. M. J. Homulle, de Zeereerw. hee ren Pastoor I. Smeets O.F.M. en G. Klaver weiden O.S.Cr, en de weleerw. heeren Pa ter N. Geise O.F.M. en de Kapelaans W. Hessing, J. Lansbergen, P. Verhoofstad, G. Mudde en H. Sohrama. Het Lof. Hedenmiddag om kwart over twee had het piechtig Lof en de Ziekenzegening plaats. Het Lof werd gecelebreerd door den zeereerw. heer pastoor Ign. Smeets O.F.M. Diaken was de weleerw. pater J. Bonsel S.M.M., subdiaken de weleerw. pater N. Geise O.F.M. Na het Magnificat hield de weleerw. pater J. Bonsel een toespraak tot de zie ken, waarvoor hy als tekst gekozen had de woorden van St. Paulus in zijn tweede brief aan de Corinthiërs: Mijn krankheid, zie daar mijn kracht. De gewijde redenaar zette hierin uiteen, dat de zieken juist door hun lijden met Christus medeverlossers der wereld zijn. Na de predicatie werd een oefening van eerherstel gebeden, waarna de plechtige processie door de kerk plaats had. Vervolgens ving het plechtige oogenblik aan, waarop de zieken een voor een den zegen met het Allerheiligste kregen. Dit geschiedde door den zeereerw. pater Ign. Smeets met dezelfde assistentie als onder het Lof ter eener zijde en door den zeereerw. pater Friedrichs S.M.M. met as sistentie van de weleerw. heeren P. Ver hoofstad en J. Lansbergen ter andere zijde. Tijdens deze zegeningen werden de aan roepingen vanaf het Priesterkoor gedaan door den hoogeerw. heer deken Homulle. Met den zegen met het Allerheiligste en het lied: „Wees gegroet, o Sterre", werden de plechtigheden van den eerste dag be sloten. Zooals telken jare gebruikelijk is, zal de versierde kerk aan den Heerensingel heden- en morgenavond tusschen 7.30 en 9 uur voor belangstellenden gratis ter be zichtiging zijn- Het Pontificaal sluitingslof op Vrijdag middag a.s. zal niet te 2.15 uur, doch te 2.45 uur beginnen. MR. O. J. E. BARON VAN WASSENAER VAN CATWIJCK. Het oud-lid van de Eerste Kamer mr. O. J E. Baron van Wessenaer van Catwijck herdenkt vandaag den dag, waarop hij vóór 50 jaren aan de rijksuniversiteit al hier tot doctor in de rechtsgeleerdheid is gepromoveerd. Senaat en Curatoren van de Leidsche Universiteit hebben hem langs schriftelij ken weg geluk gewenscht, terwijl ook vele anderen door het zenden van een schrif telijke of telegrafische felicitatie en bloe men van hun sympathie hebben doen blij ken. DE SHIRLEY TEMPLE-WED STRIJD. Zooals bekend heeft de directie van het Lido-Theater aan de Steenstraat destijds bij de vertoon ing van „Krullekopje" een Shir ley Temple-wedstrijd uitgeschreven. Voor dezen wedstrijd hadden 110 kinde ren inzendingen gedaan. Van dit aantal kwamen 18 inzendingen in aanmerking voor een prijs, nl. van 4 jongens en 14 meisjes. Deze gelukkige winnaars en winnares sen waren hedenmiddag met hun ouders uitgenoodigd om hun prijs in ontvangst te komen nemen en velen van deze laatsten hadden hiertan mede voldaan. De prijswinnaars waren: Grootere prijzen: Jan Haver- korn (meccano doos), Sjaak Gertenaar (meocanodoos), Jopie Kanbier (schilderij); Jeanne C. Renssen, Janna H. Tjaberings, Sjaantje Vinkestijn, Tootje Gude, allen te Leiden, Cobie Krol, Noordwijk Binnen, Nellie Jordaans, Oegstgeest, die allen een schilderij of pop ontvingen. De kleine prijzen vielen ten deel aan: Joh. v. d. Reijden, Fia de Ridder, Nell Theunissen, Anny Goslinga, Ans Goutier, Willy de Graaf. Thea Jongmans, Suze La- dan en R. Broekman, allen te Leiden. De prijzen werden hedenmiddag door den directeur van het Lido Theater, den heer Hartmann, met een toepasselijk woord jé aan de gelukkigen uitgereikt, waarbij hij hun tevens dankte voor de moeiten, die zij zich hadden getroost bij de deelne- me aan dezen wedstrijd. Geen wonder, dat de prijswinnaars en -winnaressen hoogst voldaan over dezen uitslag waren. R JL BOND VAN BOUWPATROONS. Onder voorzitterschap van den heer A. P. de Rooij, hield de Leidsche afdeeling van bovengenoemden Bond haar ledenver gadering. Allereerst kwam in bespreking de beschrijvingsbrief voor de jaarvergade ring te Breda. Over het algemeen kon de vergadering zich met de praeadviezen van het hoofdbestuur vereenigen en kregen de afgevaardigden vrij mandaat. De vacantie in het bouwbedrijf werd voor Leiden en Omstreken vastgesteld van 37 Augustus. Hierna gaf de voorzitter gaarne het woord aan den geest, adv., pater ten Brink voor het houden van zijn lezing „Richtlij nen Quadragesimo Anno". Spreker wilde zich bepalen tot de hoofdgedachte „Wie gaf Quadragesimo Anno" en zette op dui delijke wijze het doel uiteen. Het is de Paus zelf, die de richtlijnen aangeeft om te komen tot betere verhoudingen en het is gericht tot allen, tot werkgevers en werknemers. Het moet worden een ge bouw, waaraan wij allen naar ons best vermogen moeten werken. De voorzitter bracht den eerw. spreker dank en op een vraag van een der aanwe zigen, verklaarde de G. A. gaarne gene gen te zijn dezen winter nog uitvoeriger meer over de kern van dit Pauselijke schrijven te spreken. Bij de rondvraag werd gewezen op de ontduiking van het geven der vacantiebon- nen. Het bestuur zal deze zaak grondig on derzoeken. Geconstateerd moet evenwel, dat hierbij de medewerking der werkne mers ontbreekt. Het is den besturen dezer organisaties toch genoegzaam bekend, dat zij in deze op de medewerking der werk gevers kunnen rekenen? Hierna volgde sluiting met den chr. groet. UIT DE OMGEVING WARMOND. Zeilers, die niet zwemmen konden. Voor de zooveelste maal is wederom een jol bemand met enkele dames omgeslagen en voor de zooveelste maal is wederom ge bleken, dat er nog steeds menschen gevon den worden, die, ondanks dat zij niet kun nen zwemmen, zich niet alleen wagen aan zeilen, maar bij dit zeilen nog de noodige ca priolen uithalen, zoodat dan ongelukken niet uit kunnen blijven. Zoo was het ook thans weer. Wanneer zich nog eens een dergelijk geval voordoet en er is direct geen hulp bij de hand, kon een en ander wel eens een noodlottig einde hebben. Een mooie dag. Met een vyftig-tal auto's bracht de Vereeniging voor Licha melijk gebrekkigen met hunne patiënten een bezoek aan deze gemeente. Na eerst op Meerrust een poosje vertoefd te hebben, waarbij versnaperingen en ververschingen werden uitgedeeld werd een tochttje op het water gemaakt. Het behoeft geen betoog, dat er heerlijk genoten is. Hoog bezoek. De nieuw benoemde Gouverneur-Generaal van Indië vertoefde in deze gemeente, waarbij hij een bezoek heeft gebracht aan de bekende boerderij „Meerrust" en tevens een tochtje heeft ge maakt over de mooie Kagerplassen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer S. E. van Berkum behaalde te Den Haag de akte van bekwaamheid in de ad ministratie en controle der gemeentefi- nanciën. HAZERSWOUDE. Onelukkige val. De 17-jarige H. L. heeft bij het oefenen in vèr-springen het ongeluk gehad te vallen en daardoor zijn sleutelbeen te breken, zoodat hij zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. LAATSTE BERICHTEN DISCONTO VERLAGING NEDERLANDSCHE BANK. Naar wij vernemen, heeft de Nederland- sche Bank met ingang van morgen haar rentetarieven over de geheele linie met een half percent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve terug gebracht van 4 1/2 tot 4 percent. ENORME BELANGSTELLING VOOR DE ST. JANSPROCESSIE TE LAREN. Voor de St. Jansprocessie, welke ieder jaar duizenden toeschouwers trekt, bestond heden nog meer belangstelling en wel om dat de feestelijke gebeurtenis met nog grooter luister werd gevierd in verband met het feit, dat het thans 50 jaar geleden is dat na de reformatie, het Allerheiligste weer in het openbaar mocht worden mee gevoerd. Reeds in de vroege ochtenduren heerschte er op de toegangswegen naar het oude Gooische dorp een ongekende drukte. Duizenden en duizenden belangstellenden waren toegestroomd uit de omliggende plaatsen, maar ook van heinde en verre: wielrijders, automobilisten en gezelschap pen in autobussen. Overal rondom en in het dorp stonden de vele honderden voer tuigen dan ook geparkeerd. Er liepen extra autobusdiensten, terwijl de Gooische tram een record aantal passagiers vervoerde, kortom er heerschte een drukte in het dorp als nog nimmer te voren bij de St. Jans processie het geval is geweest. Bijzonder veel werk was dan ook aan de versiering van de wegen besteed. De vele eerepoorten waren met een schat van bloemen en plan ten getooid, terwijl de processieweg aan weerszijden was afgezet met frisch groene dennen en witgelakte palen met kleurige wimpels. Reeds lang voordat de processie ging trekken stond het zwart van menschen langs de wegen. Ook de kerk was luister rijk gedecoreerd, terwijl het hoofdaltaar baadde in een zee van licht. Dreunend luidde de zware kerkklokken om negen uur het feest van St. Jan in en het bedehuis bleek te klein om alle geloovigen een plaats te bieden. De plechtig gezongen Hoogmis werd ge celebreerd door den hoogeerw. Deken R. V. d. Hengel, uit Hilversum, met assistentie. Terwijl de processie zich om half elf op het kerkplein opstelde was de Brink een golvende mensdhenmassa. De processie groeide tot een onafzienbare stoet. Niet minder dan vier en dertig groepen namen er deel aan. Vereenigingen, manne lijke en vrouwelijke parochianen, studen ten, bruidjes, geloovigen van elders en een zeer groot aantal geestelijken o.w. Z. H. Exc. Mgr. J. de Jong, aartsbisschop van Utrecht, Mgr. A. van der Waarden, Kanunnik-deken te Almelo, den hoog eerw. heer W. H. de Grijs, deken te IJs- selstein en den hoogeerw. Plebaan Filbry van de St. Bavokerk te Haarlem. Onder een purperen baldakijn droeg de hoogeerw. deken R. v. d. Hengel het Al lerheiligste naar het St. Jans kerkhof. De begraafplaats was te klein voor deze enorme schare geloovigen en de verken ners, die met de regeling belast waren hadden geen lichte taak. De predikatie werd gehouden door den zeereerw. heer pastoor J. Spitsen uit Amersfoort. Na een kort Lof werd de zegen gegeven en aan vaardde men den terugtocht naar de kerk. Het Allerheiligste werd nu gedragen door Z. H. Exc. Mgr. J. de Jong, aartsbisschop van Utrecht. In goede orde bereikte de processie, welke wederom een indrukwekkend schouwspel bood, om half twee het kerk plein. Na de gebruikelijke gebeden en ge zangen gaf de aartsbisschop, tot besluit van de plechtigheid onder tromgeroffel en hoorngeschal van de loggia der St. Jans- kerk uit méf het Allerheiligste den zegen. Den geheelen dag bleef het zeer druk in het dorp. PRIJS VERSCH EN GEKOELD VLEESCEL De Minister van Financiën brengt ter kennis, dat de commissie van deskundigen voor de vaststelling van de prijscourant op versch en gekoeld vleesch in haar vergade ring van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K G. 50.—, Paardevleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. 40.—. Gedurende de maand Juli 1936 zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen, 20% van de aldus vastgestelde waarde voor het rund en kalfsvleesch, zijnde 10.per 100 K.G. bruto. 12 1/2% van de waarde voor het paarde vleesch vastgesteld, zijned 5.per 100 K.G. bruto. WOONHUIS EN SCHUUR DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Uit Groesbeek wordt gemeld: Tijdens een kort maar hevig on weder, gepaard gaande met een plasregen, die ge leek op een wolkbreuk en die de straten spoedig blank zette, sloeg hedenmiddag omstreeks half twee de bliksem in de aan het woonhuis vastgebouwde schuur van W. Janssen, voerman te Wijkhorst. De brand weer, die spoedig ter plaatse was„ kon wei nig uitrichten en in dit snelle proces kon alleen het vee gered worden. De geheele inboedel en de wintervoorraad hooi gingen in de vlammen op. In zeer kor ten tijd bleef slechts een rookende puinhoop over. Een en ander was laag tegen brand schade verzekerd. COMMISSARIS VAN POLITIE TE GOUDA. Bij K.B. is aan den heer B. Bertheux op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1936 eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Gouda, met dankbetuiging voor de door hem bij de politie bewezen diensten. TELEGRAMMEN TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Vijf dooden. CHERBOURG, 24 Juni (A.N.P.). Tijdens een oefenvlucht van een groep van vier militaire watervliegtuigen zijn twee der toestellen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Vijf inzittenden, onder wie een zee-officier, werden gedood. DE STAKING IN MARSEILLE. PARIJS, 24 Juni (A.N.P.) Omtrent de uitbreiding der stakingsbeweging in Marseille meldt de „Matin" o.a., dat van 68 schepen de roode vlag wappert. Rond 4000 stakers houden de schepen, die door de gezagvoerders en oficieren zijn verla ten, bezet. Het havenverkeer ligt volko men stil. Slechts één schip, het brand weerschip „Alerte", voert geen roode vlag. Een paar schepen, die nog in den loop van gisteren zonder sleepershulp de ha ven waren binnengeloopen, hebben hun lading post, aan bederf onderhevige le- vensrniddelen en passagiers nog aan land kunnen zetten, doch onmiddellijk daarna volgde onder de bemanning de staking en bezetting der schepen. De voorziening der stakers van het noo dige geschiedt, voor zoover mogelijk, uit de scheepsvoorraden. In enkele gevallen moesten daartoe deuren worden openge broken. Bij de beweging hebben zich niet alleen de matrozen van de haven-rondvaartsche- pen, de sleepers en ook de kleinste boo ten aangesloten, maar zelfs de scheeps- herstellers, de schilders en de dokwer kers. De „Ami du peuple" meldt, dat de sta king thans ook is overgeslagen naar de haven Port Vendres, waar eveneens de roode vlag van de schepen waait. DWERGVOLKEN IN ZUID-AMERIKA? STOCKHOLM, 24 Juni. (A.N.P.) De Zweedsche ethnograaf dr. Bolinder is met zijn vrouw naar Columbia vertrokken, met het doel daar voor onbepaalden tijd in de wildernis van het grensland tus schen Venezuela en Columbia onderzoe kingen te doen. In dit nog nooit geëxploreerde gebied, hoofdzakelijk bestaande uit met wouden begroeide bergen, waar geen andere ver keerswegen zijn dan de Indianenpaden, hoopt dr. Bolinder bevestiging te vinden van de theorie, dat een ras van Pigmeeën eens het Zuid-Amerikaansche vasteland heeft bewoond. In vroegere expedities in Columbia heeft de ontdekkingsreiziger inboorlingen ontmoet van bijzonder kleine gestalte, zelfs in streken, waar de meerderheid der bevolking bestond uit Indianen van meer dan gemiddelde lengte. De theorie steunt voorts op de verhalen van de vroegere Spaansche conquistadores, die vertelden dwergachtige Indianen te hebben ont moet, terwijl bovendien van tijd tot tijd expedities melding hebben gemaakt van ontmoetingen met inboorlingen, wier af metingen een bevestiging van de theorie vormden. BIOSCOPEN. Lido: Voor volwassenen. Lnxor: Voor volwassenen. Roxy: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrina Johanna Maria d. v. P. J. M. Hocks en C. H. C. M. Vorst. Adriaan Cornells z. v. A. C. L. A. Cas- telein en J. E. Tabben. G e h u wd d C. J. v. Dort jm. en E. C. S. Hoppenbrouwer jd. Ondertrouwd: I. Berkelouw jm. 23 j. en G. J. Koet jd. 21 j. Overleden: P. Imoberdorf wedn. 78 j. R. H. Beerhorst. m. 41 j. CORRESPONDENTIE. K. te L. Uw ingezonden stuk kan niet op de eerste plaats bedoeld zijn voor ons blad. Wij namen het bericht over met bron vermelding uit de „Maasbode". Bovendien gelijkt de toon in uw stuk op het optreden van de bedoelde Nederlanders in Duitschland wier doen ook wij sterk afkeu ren. Red. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 313 vette kalveren 4252, 3440 en 2833 cent per kg. levend gewicht; 99 nuchtere kalveren 58 per stuk, 159 varkens: vleeschvar- kens* wegende van 90110 kg 4142 cent zware 3940 cent, vette 3738 cent per kg. slachtge wicht; Vette ka-.veren aanvoer zeer ruim, hand-1 sleepcr.d, prijzen lager, er werd ook voor export gekocht. Nuchte re kalveren redelijke aanvoer, vlugge handel, constante prijzen Varkens zeer korte aanvoer, handel slecht, p'ijzm on veranderd BOSKOOP, 23 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 cent, Hadley 1530 cent, Clau dius Pernet 1522 cent, Columbia 610 cent, Butterfly 512 cent, Mac. Keiler 5 10 cent, Wilh. Kordes 6—12 cent, Rosa- landia 510 cent, Florex 1018 cent, Kraus 612 cent, Wendland 1520 cent, Chas P. Kilham 17—24 cent, Edith Helen 10 -14 cent, Aug. Noack 6—10 cent, Else Poulsen 14—24 cent, Gloria Mundi 1525 cent, Rose Mundi 3052 cent, Paul Gram- pel 2035 ceut Ingar Ohison 14—27 cent, F-tr. van Nes 1220 cent. PauJ Scarlet 612 cent, Pechtold 15—22 cent. Ellen Pculsen 1015 ce-«t, Vigeren 30 cent, Iris 36 cent, Lathyrus 4—17 cent Aspara gus 3—5 cent, Pioenen 1017 cent. Anjers 20—28 cent, Gladioler. 7—14 cent. Duizend schoon 25 cent. Campanula 4'i cent. Clematis Durandi 1523 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.20, Hortesia per stuk 18 cent en Rozen per stuk 1012 cent VOORSCHOTEN, 23 Juni. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren S 2.8C—3.30, eenden eieren 2.903.00 per 100 stuks, kippen 4080 cent, konijnen 2060 cent, duiven 1015 cent per stuk KATWIJK a. d. Rijn, 23 Juni. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: eerstelingen 1.101.20, drielingen 6070 cent, per 100 bos: bospeen 5.406.80, per 100 stuks: sla 0.501.30. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 23 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 4223 stuks. Prijzen kippeneieren 2.703.10, eendeneieren 2.402.60 per 100 stuks; boter 6165 cent, en kaas 1821 cent per pond; ha nen 1550 cent, kippen 5060 cent en eenden 4060 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 2025 cent per kg. bloemkool 2 cent per stuk, sla 50 cent per 100 krop, snijboonen f 1.001.55, idem stek 4570 cent, Prinseboonen 3.20, Peulen 0.302.10, doperwten 4080 cen.t Capucijners 45 cent, tuinboonen 3135 ct. per 10 kg. TER AAR, 23 Juni. Centrale Veiling. Peulen 0.301.65, doperwten 3085 ct., capucijners 4560 cent, witte capucijners 1.101.20, tuinboonen 3045 cent, snij boonen 0.801.60, stek 0.401.00, dubb. stamboonen 3.003.30, aardbeien per pond 410 cent. HAZERSWOUDE, 22 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 6875 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.653.15 en eendeneieren 1.952.50 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.45 Londen 7.42 New York14 7;; Parijs 9.751/., Brussel 24.971/., Zwitserland 48.12' Madrid 20.20 Oslo37 30 Kopenhagen 33 121 Stockholm 38.27'/.j Milaan Praag 6.12 Weenen Boedapest Prolongatie 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3