WOENSDAG 24 JUNI 1936 DERDE BLAD - PAG. 10 CHAUFFEUR SLAAGS MET TWEE AGENTEN. Na hen van zijn wagen geworpen te hebben, reed hij met vol gas door. Maandagavond tegen acht uur werd, naar het „Handelsblad" bericht, aan den politiepost te Spekholzerheide (Kerkrade) om assistentie verzocht in een café aan den Akerstraatweg, waar een vechtpartij plaats vond. Bij deze vechtpartij was ook een chauffeur uit Heerlen betrokken. Toen de agenten Timmermans en Besten zich naar het café begaven, kwamen zij op den hoek Patronaatsstraat en Kerkstraat den chauffeur tegen, die met zijn vrachtauto in de richting van de Markt reed. De man werd gesommeerd om te stoppen, hetgeen hij ook deed. Vervolgens verzocht men hem mee te gaan naar den politiepost. De beide agenten gingen op de treeplank staan en de chauffeur vertrok inderdaad in de richting van den politiepost. Toen hij echter ongeveer tien meter verder in de Patronaatsstraat was gekomen, beval een der agenten hem links af te rijden, waaraan de chauffeur geen gevolg gaf. Integendeel, hij gaf vol gas, wierp het portier aan de zijde van de treeplank open, waar de agent Timmermans stond. Deze klemde zich aan het portier vast, maar kon zich niet meer in evenwicht houden en viel op den grond, waar hij be wusteloos bleef liggen. De agent Besten greep den chauffeur hierna bij de keel. Hierop reed de chauffeur oo dicht langs de daar ter plaatse gestationneerde woon wagens, dat de agent van de treeplank moest springen, daar hij anders bekneld zou raken tusschen de wagens en de vrachtauto. Nadat hij zich op deze wijze van de agenten ontdaan had, reed hij met vol gas door. De agent Timmermans werd door twee burgers opgenomen en naar den politie post gebracht Hij had verschillende ernsti ge wonden bij zijn val opgeloopen Besten is er beter afgekomen. Tot Dinsdagmorgen had men van: den chauffeur nog geen spoor gevonden. DRIELING GEBOREN. In de familie Zoon te Heilo is gistermor gen een drieling geboren, twee jongens en een meisje. De drie nieuwe wereldburger wogen te zamen 20 pond. Moeder en spruiten maken het goed. KWALLEN IN ZEE. Waarom alleen bij landwind? Zondag is het langs de geheele Noordzee kust vol geweest van kwallen. De zon brandde wel, de oostenwind bracht wat koelte, maar in zee was het heerlijk en het was in het water haast even „veelkop pig" als op het strand. Een inconveniënt was, dat het wemelde van kwallen. Het was soms of je op deze weeke substantie dreef. Er was echter geen vrees voor dit soort kwallen; zij waren geleiachtig, doorzichtig, zonder de grijs-grauwe, langdradige tenta kels, die je, bij aanraking, een pijnlijk, jeu kend gevoel bezorgen. Het publiek heeft de soorten in dit op zicht leeren onderkennen. Men hield zelfs onderlinge kampen en smeet elkaar daarbij de kwallen om de ooren, als een sneeuw- ballengooipartijtje. Hoeveel müliarden van deze weekdieren zouden er Zondag langs onze kust gezwalkt hebben? Waar komt dit goedje zoo plotse ling vandaan en is het niet eigenaardig, dat ze, juist met oostenwind, die „opperwal" opzochten? Want den volgenden dag Maandag waren deze legioenen plotseling verdwe nen. Wel zwalkte er hier en daar nog een achterblijver rond, maar vergeleken bij de enorme aantallen van den vorigen dag, was dit aantal Maandag van schier geen betee- kenis. Toen was de wind westelijk, dus aan- landig. Waarheen waren toen deze zwer men kwallen getrokken. Van deze zeebewoners mag men bij het baden soms wat last hebben, erger er onder te lijden heeft dikwijls de visscherman. Het komt toch voor, dat zich zooveel kwallen in het net ophoopen, dat men de geheele vangst moet laten schieten, wil men voor komen, dat het net, bij het inhalen, uit een scheurt. Bovendien wordt dit euvel nog verergerd wanneer zich onder deze kwallen er veel bevinden van de soort met de langdradige tentakels. Heel het net is dan één slijmerige massa, die, wanneer het met de handen „geklaard" moet worden, het bezigen van wanten noodzakelijk maakt, wil men geen kans loopen op heftig ontstoken handen. In onze jeugd maakten we bij het baden wel kennis met deze „gifkwallen". Het in smeren met karnemelk was dan een uit stekend middel om het bijtende jeukgevoel te temperen. Maar aan boord der vischvaar- ttuigen beschikt men niet over karnemelk. Daarom moet er een voorbehoedmiddel zijn en dat is het gebruik van wanten. Het net wordt zooveel mogelijk uitge- zwabberd en daarna ter droging in den mast opgehangen om dan later alles zooveel mogelijk er uit te kunnen schudden. Maar deze vraag blijft: met landwind veel kwallen en met zeewind bijna geen? Weet iemand daarvoor een verklaring? Zijn het de z.g. onderstroomen in zee, die ook hier bij een rol spelen? „N.R.Crt." GEEN MUG MEER OP DEN AFSLUITDIJK. Uit Kornwerderzand wordt gemeld: Eenigen weken geleden heeft een ernstige muggenplaag den Afsluitdijk van het IJs- selmeer, we±ke de hoofdverkeersweg tus schen Holland en Friesland is, een kwade reputatie bezorgd. Op het oogenblik is het leed echter gansch en al geleden: er is de laatste .weken geen mug meer te bekennen, zoodat voor het mijden van den Afsluit dijk geen enkele reden meer is. Het zomerweer maakt hem meer dan O! it bezienswaardig. WATERPOLO OM DEN HAVENBRUGBEKER. DE ZIJL I—S. Z. C. L Morgenavond om 8 uur wordt in de Zweminrichting De Zijl gespeeld de jaar- lijksche wedstrijd tusschen de Zijl I en S. Z. C. I om den door den heer A. van Eg- mond, Haven 2 beschikbaar gestelden be ker. S. Z. C., vorig seizoen kampioen van de derde klasse K. N. Z. B., zal zich tot het uiterste geven, ditmaal den beker mee naar Schiedam te nemen, daar bij een overwin ning van de Zijl de beker in het definitief bezit van de Leidenaars zal overgaan, om dat de prijs dan driemaal achtereen en tegelijkertijd vijfmaal in totaal is gewon nen, waardoor deze jaarlijksche terugkee- rende wedstrijd voorloopig tot het verle den zou behooren. Volledigheidshalve geven we hierbij de tot nu toe behaalde resultaten: De Zijl I—S. Z. C. I: 1931 5—2, 1932 2—1, 1933 2—4, 1934 9—2, 1935 2—1. De Zijl zal in de volgende opstelling verschijnen: D. Kraaienbrink; doel. Midden: K. Kraaienbrink, A. H. van Egmond en H. Blansjaar. Voor: P. Lut, P. Lepelaar en T. Arbouw De Bekerwedstrijd wordt voorafegaan door den vriendschappelijken wedstrijd De Zijl HI—S. Z. C. II. Gisterenavond speelde de Zijl IV in de Zweminrichting alhier voor den Kring Den Haag van den K. N. Z. B. :egen S. Z. V. I (Sassenheim). en won met 41. Rust 29. ZIANH. Z. EN P. 3—5. Gisteravond had te Den Haag boven staande ontmoeting plaats. In den aanvang kregen Rijpstra en Woorkom enkele harde schoten te stoppen, wat hun zeer goed afging. H. Z. en P. C. boekte weldra succes door Stam, die vrij liggende, van Woerkom geen kans gaf. (01). De aan vallen van de bezoekers waren door ver rassend snel spel steeds gevaarlijker en toen H. Z. en P. C. een vrijen worp ie nemen kreeg waarbij H. den Hamer den bal voor Stam plaatste sloeg dezen het le der ineens in (02). Kort hierna wist Feis zich handig vrij te zwemmm en den stand op 03 te brengen. Even voor de rust aan brak slaagde H. de Haas er in een tegen- - s -rei (1 ~r). De tweede helft begon met een sterk overwicht van H. Z. en P. C. Bij een vrijen worp kreeg Silis den bal toegespeeld en loste een hard schot dat via den paal vol gens scheidsrechter Verhoef in de goal draaide. Voor velen was dit doelpunt du- bius (14). Even kwam ZIAN geweldig opzetten en de Kok bracht, na eerst tegen de paal geschoten te hebben, de score op 24. Dit gaf ZIAN moed "i een oogenblik waren de gasthee*en geheel meester van het spel. H. de Haas maakte er 34 van Kort voor het einde bracht H. den Hamer echter met 'n verren worp de score op 35 LAWNTENNIS DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIIMBLED ON. Mej. Terwindt geslagen, mej. Rollin Couquerque wint. Voor de helft heeft ons land vandaag een gelukigen dag gehad, voor de andere helft was het minder fortuinlijk. Om bij het da mesenkelspel te beginnen, mej. Terwindt verloor van dt Engelsche mej. Southwell met 46, 61, 64 in een ontmoeting, waarin duidelijk bleek, dat het onze twee de Nederlandsche speelster ontbreekt aan internationale routine. Zij won den eersten set, doch leek in den tweeden set de con trole over haar slagen verloren te heb ben. In den derden set kwam er even een opleving, doch de finishing touch ontbrak om de overwinning uit het vuur te sleepen. Mej. Rollin Couquerque kwam ook al tegen een Engelsche uit. Zij won in twee sets vrij gemakkelijk, al moest zij in den tweeden set nog vier games geven. Een verrassing in het damesenkelspel was de zege van mej. Horn (Duitschland) op mevrouw Fabyan (V.S.) een van de ge plaatste speelster uit dit tournooi. In twee fel bestreden sets behaalde de Duitsche speelster de zege. In de tweede kwam zij met 41 achter te staan, doch het geluk te haar op 44 te komen en tenslotte den set met 75 te winnen. In het heerendubbelspel vielen geen bij zondere uitslagen te noteeren. Hughan en Van Swol behaalden een zeer verdienste lijke zege op het AmerikaanschTsjechi sche paar RobertsonSiba. Met 64, 61, 61 plaatsten zij zich zonder veel moeilijk heden op hun weg te hebben gtvonden in de tweede ronde, waar zij de Amerikanen Grant en Stratford zullen ontmoeten. Of het hier ook zoo gemakkelijk zal gaan? Na het spel van heden vertrouwen wij op een zoo goed mogelijken tegenstand der beide Nederlanders tegen de Amerikanen. Timmer en Knottenbelt werden door de Engelschen Billingtrn en Meredith in straight sets geslagen. In eiken set werd hard om de punten gestreden. De Neder landsche combinatie was echter minder op elkaar ingespeeld dan de Engelsche en dit heeft o. i. tenslotte den doorslag gege ven. Bovendien was Knottenbelt de min ste van het viertal, zoodat Timmer ook niet alles kon goedmaken. De cijfers duiden aan, dat de wedstrijd overigens door onze landgenooten niet ca deau is gegeven. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. Stammers (Eng.) slaat mej. King (Eng.) 61, 62; mej. Saunders (Eng.) slaat mej. Schriven (Eng.) 64, 16 6—4; mej. Jedrzejowska (Polen) slaat mej. Riddeil (Eng.) 63 61; mej. Dearman (Eng.) slaat mej. Chuter (Eng.) 62 64; mej. Horn (Duitschland) slaat mevr. Fabyan Palfrey (Am.) 62 75; mevr. de Meule- meester (België) slaat mej. Belliard (Fr.) 61, 810, 86; mej. Yorke (Engeland) mevr. v. Rijn (Am.) 63, 64; mevr. King (Eng.) slaat mej. Green (Eng.) 61 6—1; mej. Southwell (Eng.) slaat mej. Ter windt (Nederland) 46 61 64 mej. Hardwick (Eng.) slaat mej. Huntbach (Eng.) 61 62; mevr. Mathieu (Fr.) slaat mej. Harvey (Eng.) 6—0» 6—1; mevrouw Pittman (Eng.) slaat mevr. Couper (Eng.) 62 86; mej. Rollin Couquerque (Ned.) slaat mej. Beazly (Eng.) 60 64. Tweede ronde: mej. Jacobs (Am.) slaat mej. Cable (Eng.) 61 62; mej. Round (Eng.) slaat mej. Nuthall (Eng.) 9—7 63; mevr. de la ValdeneAlvarez slaat mevr. Kirk 6—3 6—2. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: Craw ford en Quist (Austr.) slaan Caska en Hecht (Tsj. Slow.) 6—3 6—3 7—5; Mal- froy en Stedman (Nieuw Zeeland) slaan Avory en Lee (Eng.) 63 75 62; Von Cramm en Henkei (Duitschland) slaan Anderson en Collins (Eng.) 60 64 62; Allison en van Rijn (Am.) slaan Gabrovitz en von Planner (Horig.) 62 63 62. Kho en Lum (China) slaan Godsell en Purcell (Eng.) 63 64 60; Cunning- gim en Itoh slaan de Borman en van den Eynden (België) 63 6—1 6—4; Castillo en Zaooa (Arg.) slaan Antrobus en Ste wart (Eng.) 63 64 64: Wilde en Hare (Eng.) slaan Attewel en Harrison (Eng) 75 64 63; Lund en Maier (Duitschland en Spanje) slaan Leader en McVea^h (Ierland) 61 63 4^6 63: Metaxa en Bawarowski (Oostenr.) .«daan Andrews en Peters 63 62 46 62; Grant en Stra-t ford (Am.) slaan Hovell en Wri«?ht (En- eeTand) 61 62 63; Huges en Turkey (Eng.) slaan Haan°s en Jenssen (Noorw.) 64 62 64: MoGrath en Snroule (A"str.) ci^an Oi'iff en Snence 63 57 62 16 62: P^lizza en ^etra (Er.) slaan Nichols en Wil Rams 60 64 61; Fn«han en Van Swol slaan Rob°rts^n en Siba 64 61 61. B;ilington en Mere dith (Fn^and) s^an Timmer en Knot tenbelt 6—4 8—6 9—7. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Op het Alphen-terrein gaf de A. A. V. '36 ter propaganda van athletiek demon stratie. De athleten van deze vereeniging ontmoetten elkaar op de verschillende nummers, hetwelk door een zeer bevredi gend aantal toeschouwers werd gevolgd. De prestaties waren goed en het publiek waardeerde deze demonstratie dan ook aen volle. De uitslagen waren: 100 meter: 1. Jac. Verkerk 11.5 sec., 2. H. de Blanken 11.6 sec.; 3. >G. van Leer 11.9 sec. 800 meter: 1. J. Zaal 2 min. 5.8 sec. 1500 meter: 1. B. Loogman 4 min. 20.4 sec.; 2. G. Sluis 4 min. 25.2 sec. Estafette 4 x 100 M.: 1. A. A. V. '36 I (W. v. Tuijl, G. v. Leer, H. de Blanken en Jac. Verkerk) 48.4 sec.; 2. A. A. V. '36 II (L. Tuinenburg, J. Ramkema, A. Schram en W. Beerschoten) 49.2 sec. Estafette 800—400—200—200 meter: 1. A. A. V. '36 I (J. Zaal, J. Ramkema, H. de Blanken en Jac. Verkerk) 3 min. 50.5 sec., 2. A. A. V. '36 II (L. Tuinenburg, W. Beerschoten, W. van Tuijl, en G. van Leer) 3 min. 57.6 sec. (30 M. voorgift.) WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT". De loting voor den koppeltijdrace welke gisteren plaats vond, gaf den navolgenden uitslag: A. klasse: 1. R. RiethovenJ. Schril ler; 2. R. de HaasJ. Bergman. B.-klasse: 1. W. van RooyenJ. Ribot; 2. W. Burgy J. v. d. Leest; 3. A .de RoodeP. Verberg; 4. P. van ZonT. van Rooyen; 5. H. de Ja gerJ. de Haas; 6. H. KrimpJ. Krimp. C-klasse 1. H. HolswilderH. v. d. Biezen; 2. Th. HolstM. Segaar. In de Zondag j.l. gehouden koppel wed strijd over 40 K.M. op de wielerbaan te Heemstede wisten de Nieuw-Swift-leden J en R. Riethoven zich derde te plaats uit een veld van 9 koppels. De totaaluitslag was: 1. Lodewijks-Medik, 17 pnt.; 2. Van RijnVan Stek, 11 pnt.; 3. Gebrs. J. en R. Riethoven, 7 pnt; 4. op 1 ronde: Fruitema—Baak, 0 pnt. De leden J. Bergman, A. de Roode, H. Krimp, M. Segaar, J. Schüller en J. v. d. Leest zullen a.s. Zaterdag deelnemen aan de Grasbaanwedstrijden, uitgeschreven door dg R. en T. V. „de Rijnstreek" te Alphen aan den Rijn. Aan de Ronde van 's-Hertogenbosch, welke a.s. Zondag zal worden verreden, nemen deel: K. de Haas, R. Riethoven en Ab. Strijk. Een nieuwe Vinding! welke zonnebrand en vervellen voorkomt en Uw huid tevens egaal mooi bronst en bruint: is AMILDA-zonnebruincrème. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 4176 MOTORSPOh J DE WEDSTRIJDEN OM DEN „GROOTEN PRIJS VAN NEDERLAND". Nieuwe belangrijke inschrijvingen. Wederom is een aantal belangrijke in schrijvingen op het secretariaat der K. N M. V. binnengekomen voor de op 11 Juli a. s. te verrijden wedstrijden om den „grooten prijs van Nederland der K. N. M. V." (T.T.-races) waaronder zich niet minder dan James Gunthrie en Stanley Woods bevinden. Gunthrie, de snelste Nortonrijder van het oogenblik en Stanley Woods de be kende Velocette-coureur zullen beiden den grooten strijd aanbinden tegen de con currenten, waaronder B. M W. en F. N. wel tot de gevaarlijkste gerekend mogen worden. Wie de B. M. W. zal berijden is op het oogenblik nog niet definitief vastgesteld, maar de keuze zal- vrij zeker gedaan wor den uit Gall en Le>. F.N. zal in de 500 cc.-klasse drie harer snelste machines doen berijden door Mil- houx, Charlier en Willy van Gent. Zoowel door deze sterke bezetting als door de uitmuntende conditie van het ver beterde circuit zullen de wedstrijden om den „Grooten Prijs van Nederland der K. N. M. V." ditmaal wel een bijzonder span nend verloop hebben. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Vereenigingsvluch vanaf Chateauroux (Frankrijk). Afstand der verschillende hokken 627.91 km. tot 629.63 km. In con cours stonden 105 duiven welke om 7.30 uur met Zuid-Oostenwind in vrij no id wer den gesteld wat volgens het Officieel Bondsprogram 2 uur te laat was en voor een lange afstand met zeer warm weer w-e der zeer veel beduidt. De volgende uitslag werd gemaakt: I, 19 en 27 A. Singerling, 2. F. Hofman, 3, 13, 21, 26 en 30 A. P. v. d. Voort, 4. 7, 17 en 18 L. v. d. Nieuwendijk, 5, 6 en 11 Chr. v. d. Pluijm. 8, 22 en 24 Joh. Neute boom Jr., 9 en 20 G. F. van Dorp, 10. J. Philippo, 12. F. Delsasso, 14, 16 en 23 A. H. Korenhof, 15. Joh. Vogelzang, 25 A. van Polanen, 28 J. Jansen, 29. W. Ie Malr, 31 A. Brugman, 32 C. Vlaardingerbroek, 33 L. Gijsman en 34 A. v. d. Berg. De eerste duif werd geconsta* eerd om 172748 en maakte een snelheid van 1053.27 meter per minuut, de laatste pun- tenwinner der leden op Maandag 62531 voorm. en maakte 658.76 meter per minuut Maandag zijn er nog heel wat goede duiven doorgekomen. Verschillende /reem- de duiven kwamen op de hokken Ier lief hebbers en werden van eten en drinken voorzien en met een briefje aan den poot weder in vrijheid gesteld Dinsdag 30 Juni inkorven voor de 8ste buitenlandsche vlucht Limoges. Afstand 743 km., welke bij gunstige wind dis morgens 7 uur den 4en Juli gelost zullen worden, anders 13 uur. „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Chateauroux (Frank rijk). Gemiddelde afstand hemelsbreed 628 K.M. In concours 88 duiven, welke om 7 uur 30 min. met Z.O. wind in vrijheid wer den gesteld. De uitslag was als volgt: A. P. de Kroon 1; H. S. Bos 2, 4, 13, 14, 17; A. J. Schouten 3, 11, 15, 19; D. Roest 5, 18; Gebr. v. d. Oord 6, 7, 12; H. J. v. d. Steen 8, 9; J. J. Vliegenthart 10, 20, 22; S. Koster 16; J. P. van Hooidonk 21. De eerste vogel werd geconstateerd om 17 uur 15 min. 46 sec. en bereikte een ge middelde snelheid van 1072,86 M. per min. De 22e vogel werd geconstateerd om 2012 55 en bereikte een snelheid van 827,55 M. per min. „Leidsche Postduiven Club". Uitslag Chateauroux. Los 7.30 uur. J. La- man 1, 3, 6, 7, 8, 10; J. Fasel 2; F. de Haas 4, 13; L. Duym 5; H. de Nie 9; H. Wallaart 11; A. Krol 12. Eerste duif 17281; snelheid 1052 M. per min. Laatste prijs 212240; snelheid 756 M. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van Chateauroux (Frankrijk) afstand van den eersten prijswinnende vogel 625.250 K.M. In xrijheid gesteld Zon dagmorgen 7.30 uur. Z.O.-wind, heldere lucht en warm; zoodat de duiven geen ge makkelijke vlucht hebben gehad. De eer ste duif werd geconstateerd om 17 uur 59 min. 19 sec. en maakte een snelheid van 993.8 Meter per minuut, de laatste 2 prijs winnende voilgens werden Maandagmor gen om 5 uur 27 min. 38 sec. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. van Klaveren le, 11e, 15„ 20e, 21e, 24e, G. A. van Adrichem 2e, 6e, 7e, 8e 9e[ L. Janson, Stompwijk, 3e, W. v. Klink, Zoeterwoude, 4e. 13e, 19e, J. Verhoeven 5e, 23e, Gebr. Köhne, Veur, 9, 27e, J. Cas- pers, Stompwijk 19, 26, J. v. d. Burg 12e, A. de Graaf 16e, 17e, G. Zwaan 18e, 25e, A. Oudshoorn 22e. Waar geen plaatsnaam verhield is deze Voorschoten. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Cha teauroux (Fr.) afstand 625 K.M. Met Z.Oosten wind en heldere lucht wer den de duiven des morgens te 7 uur 30 mi nuten in vrijheid gesteld. De le vogel bereikte het hok te 6 uur 46 min. en 19 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 924,06 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd eerst geconstateerd des Maandagsmorgens te 7 uur 14 min. met 43 sec. en had gevlo gen volgens de berekende snelheid van 619.55 Meter per minuuut. De uitslag is: H. H. Groeneveld 1, 9; J. H. Groeneveld 2, 4, 5, 6; J. P. Brederode 3; W. C. van Bee- kum 7, 10; K. I. Waasdorp 8, 11. „Steeds Sneller", (Noordwijk). Vlucht van uit Chateauroux, afstand 636 km. Wind: Zuid-West. Gelost om 7.ü0 uur. De uitslagen luidden: I, A. v. d. Meulen, Zondag 5.59—8; 2. Klin kenberg, Zondag 7—3—28, 3. J. B. Cramer Zondag 7.22—39, 4. J. v. d. Niet, Zondag 81358, 5. Bosman, Zondag 84840, 6. Klinkenberg, Maandag 7—34—21, 7. Poel, Maandag 8—51—3, 8. A. van Duin, Maandag 85852 uur. WILT U IETS WETEN? Vraag: Omtrent Koloniaal Museum te Amsterdam. Antwoord: Het Koloniaal Museum is geopend op werkdagen van 's morgens 9 tot 's middags 5 uur, 's Zaterdags van 9 uur tot half één, 's Zondags niet geopend. Entréeprijs is ons onbekend. Vraag: J. Th. H. inzake werkloozen- steun bij verhuizing naar andere ge meente. Antwoord: De beantwoording van uw vraag is verre van gemakkelijk. Over 't al gemeen moet men 2 jaar in een gemeente hebben gewonod om voor werkloozensteun in aanmerking te komen. Ook wordt wel iemand vroeger tot die steun toegelaten, wanneer hij niet voorzien kon zoo spoedig werkloos te worden. Kon hij dat wel voor zien, dan vervalt hij in de gewone armen zorg, wanneer hij armlastig is. Wanneer u voor waarschijnlijk korten tijd in een an dere gemeente werk kunt krijgen, kunt u zich beter de moeite getroosten er eiken dag heen te fietsen, dan naar die gemeen te te verhuizen. Vraag: Hoe kan men inkt verwijde ren uit een pluchen tafelkleed? Antwoord: Bet voorzichtig met azijn, •citroensap of melk afgewisseld met am monia. Spoel het weefsel met wat water na. Eindelijk een beetje verkoeling. 'Lachende Welt). TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILU0NA5R. 79. Die drietand was daar driejaren geleden in het wa ter terecht gekomen, toen de studenten van de stad daar Neptunusje gespeeld hadden. En toen de menschen die agent daarmee boven water zagen komen, riepen ze alle maal: Hè daar heb je Neptunus, de afgod van de zee. Je kon merken, dat de man, die nu weer op het droge was, dat heelemaal niet prettig vond, maar Toontje en zijn poes hadden plezier voor drie. 80. De agent dacht er eerst over om Tuo_. nice i. e- men naar het politiebureau, maar achteraf vond hij dat niet erg genoeg. Weet je wat, dacht de agent, ik neem hem mee naar huis, naar mijn vrouw. Nou dat was veel erger, want de vrouw van den agent was nog kwaaier dan drie woedende agenten bij elkaar. Nauwelijks was Toon van Teuten dan ook binnen of ze haalde een rietje voor den dag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10