M RADIO- 'S MAANDAG 22 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Autobus bij uitwijken voor motorrijders tegen boom gereden Chauffeur gedood. - 25 inzitten den min of meer ernstig gewond. Op den rijksstraatweg ArnhemEde is gisteravond omstreeks kwart voor negen ter hoogte van de bekenden uitspanning de „Leerendoeded" een zeer ernstig ver keersongeluk geschied. Een volle autobus, waarin zich ongeveer 25 personen bevon den, en die in de richting Ede reed, moest plotseling voor een tweetal motorrijders met duo-passagiers uitwijken, die vanuit den speeltuin van de uitspanning plotseling den straatweg kwamen oprijden. De chauf feur van de autobus trachtte door het stuur om te gooien, een aanrijding te voorko men, doch reed in snelle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk. De autobus werd vrijwel geheel vernield. Alle passagiers bekwamen min of meer ernstige verwondingen,. De chauffeur over leed terstond na het ongeluk, terwijl een zes a zevental personen ernstig werden gewond. Onmiddellijk was geneeskundige en poli- tioneele hulp uit Arnhem ter plaatse, die de slachtoffers in ambulance-auto's naar de verschillende inrichtingen transporteerde. Geestelijke hulp was inmiddels uit Ooster beek opgeroepen. De beide motorrijders met de duo-pas sagiers werden later onder het chassis van de verongelukte bus teruggevonden. Nadere bijzonderheden. Dit autobusongeluk behoort wel tot de ernstigste, die de laatste jaren zijn ge schied. In de Arnhemsche ziekenhuizen zijn vier en twintig gewonden opgenomen, waarvan enkelen in levensgevaar verkee- ren, terwijl de chauffeur, zooals gemeld, reeds is overleden. De verongelukte bus was afkomstig uit Amsterdam, en had gisteren een bezoek aan Arnhem en Nijmegen gebracht. De bus behoorde toe aan de autobusoriderneming Pool. Des avonds ongeveer .te acht uur was de bus voor de terugreis uit Arnhem ver trokken. Op de plaats des onheils moet de touringcar met groote snelheil hebben ge reden, bovendien helt de weg hier ter plaatse sterk af. Van de tegenovergestelde zijde naderde een motorrijder, die ter hoogte van de uit spanning „De. Leeren Doedel" links af wil de slaan. De chauffeur schijnt dit te laat te hebben opgemerkt. Hij wierp het stuur naar rechts om, maar kon een aanrijding met het motorrijwiel niet voorkomen. De motor werd weggeslingerd, de touringcar raakte vervolgens een boom aan de linker zijde van den weg en schoot een zestigtal meters door om ten slotte met een hevigen slag tegen een tweeden- boom te stranden. De wagen maakte een draai, zoodat hij weer met den kop naar Arnhem kwam te staan. Het tooneel, dat volgde, was onbe schrijfelijk. De bus was aan den rechter zijde geheel open gereten. Het meerendeel der passa giers bleef gewond tusschen het ijzer- en glaswerk liggen. Terwijl omwonenden zoo spoedig mogelijk de eerste hulp verleen den, werd de geneeskundige dienst uit Arnhem gewaarschuwd, die met drie zie kenauto's, acht doktoren en elf verpleeg sters toesnelde, versterkt met twee roode kruis-auto's en zes verplegers van het Roode Kruis. Achttien gewonden zijn naar het Ge meente-ziekenhuis en twee naar het St. Eli- sabethsgasthuis vervoerd. Slechts een pas sagier kon later het ziekenhuis verlaten. Het meerendeel der verwondingen bestaat uit gecompliceerde been- en armbreuken en uit schedelkwetsuren. Verscheidene slachtoffers verkeeren in levensgevaar. De namen der slachtoffers. Het blijkt thans, dat niet 20, maar in to taal 24 slachtoffers naar de Arnhemsche ziekenhuizen zijn overgebracht. De naam van den gedooden chauffeur is A. Ver meulen, 3e Helmerstraat 130, Amsterdam. De namen der overige slachtoffers zijn: Jaooba de Roos, 21 jaar, Postjesweg 80, armfractuur. Annie de Winter, 21 jaar, St. Willibror- dusstraat, hersenschudding. De heer Houtkruier, 42 jaar, Tulpstraat, polsfractuur en lichte vei*wondingen. Mej. Houtkruier-de Jong, 47 jaar, sche- delbasisfractuur. T. Schneider, 16 jaar, Hugo de Groot straat, beenverwondingen. De heer Sprenger, 45 jaar, Utrechtsche- straat, licihte verwondingen. Mej. M. Zeth, 57 jaar, van Oostadestraat, heupontwrichting en hersenschudding. Mej. Hijt-v. d. Berg, 43 jaar, Sarphati- park 131, lichte verwondingen, en haar dochtertje Theodora, 14 jaar, lichte hersen schudding, benevens haar 19-jarige dochter Dina, lichte verwondingen. Mevr. Soheyden-Dutser, 43 jaar, le Hugo de Grootstraat, hersenschudding. Henk den Broek, 24 jaar, Groen van Prins tererstraat, lichte verwondingen. De heer van Es, 84 jaar, van Oostade straat, lichte verwondingen. J. G. Lub, 38 jaar, Damstraat, hoofd wonde. Mej. H. B. de Jong, 35 jaar, Amstellaan 87, hersenschudding. Mevr. v. d. Dussen-Hoeksma 57 jaar, Hu- go de Grootstraat, armfractuur. Mevr. van Minne-Beumer, 61 jaar, Ko ninginneweg 221, hersenschudding. De heer v. d. Dussen, 54 jaar, Hugo de Grootstraat, verschillende verwondingen. W. Mulder, Apeldoorn, Ministerlaan 14, beenfractuur en mevr. Mulder-Zogg, Apel doorn, lichte verwondingen. Deze allen zijn ondergebracht in het ge meente-ziekenhuis. Voor zoover niet an ders aangeduid, zijn zij te Amsterdam woonachtig. In het St. Eilsabethsgasthuis is onderge bracht mevr. Sprenger, wir man in het gemeente-ziekenhuis ligt, zij heeft ver scheidene ernstige verwondingen. De heer de Gort is de eenige, die, na in het St. Eli- sabeths-gasthuis te zijn verbonden, huis waarts kon keeren. AUTO TE WATER. Inzittende verdronken. In den afgeloopen nacht te ongeveer één uur is op de Sloterkade hoek Sloterweg te Amsterdam, een personenauto te water geraakt, waarbij de bestuurder, de heer J. N. Blokbergen, het leven verloor. De heer Blokbergen moet bij het uitwij ken van een andere auto te ver naar rechts hebben uitgehaald, waardoor hij van de kade reed. Zijn auto verdween geheel in de diepte. Een dame, die het ongeluk zag ge beuren, alarmeerde de bezoekers van een naburig café, terwijl drie voorbijgangers, op het alarmgeroep toegesneld, het dak van den wagen forceerden en den eenigen inzittenden na eenige moeite op het droge brachten. Ofschoon langen tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht men er niet in slagen de levensgeesten weer op te wekken. De brandweer, die spoedig was gealar meerd, haalde den verongelukten wagen met een takelwagen op den wal. MOTORONGELUK TE HALFWEG. Duorijdster gedood. Gisteravond om half negen heeft een doo- delijk ongeluk plaats gehad op de straat weg tusschen Haarlem en Halfweg. De heer A. A. Merk, wonende Sarphatistraat 62, kwam op zijn motorfiets uit d^richting Amsterdam, met op de duozitting zijii vrouw, mevr. J. MerkHakkenburg. Toen de motor oen snelheid had van on geveer 55 k 60 K.M., begon de achterband leeg te loopen. Doordat de buitenband eraf liep, begon de motor te slingeren, met het noodlottig gevolg, dat zoowel de bestuur der als diens vrouw op straat vielen. De heer M. kreeg geen letsel, doch zijn vrouw viel met het hoofd op straat, en was zoo ernstig gewond, dat zij spoedig daarna overleed. NOG EEN AUTO TE WATER. Twee inzittenden gered. Gistermiddag is op de Reguliersgracht te Amsterdam een ongeluk gebeurd, dat, dank zij het doortastend optreden van den heer Jonker, die daar woont, zonder doo- delijke ongelukken is afgeloopen. Een auto, komende uit de Noorderstraat, wilde op de Reguliersgracht stoppen. Bij vergissing gaf de chauffeur gas, zoodat de auto vooruit schoot en recht de Regu- liersgracht inreed. Een 16-jarig meisje, dat achter in de auto zat, kon nog juist op het laatste nippertje uit den wagen springen. De 19-jarige chauffeur en een 21-jarige man, die naast hem zat, verdween echter in de diepte. De heer Jonker, die het on geluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong te water. Hij wist de beide mannen met behulp van eenige toe geschoten voorbijgangers op het droge te krijgen. De auto is door een kraan wagen weer op den vasten wal gebracht. De chauffeur had vrij veel water bin nengekregen en is naar het Binnengasthuis vervoerd van waar hij naar zijn woning kon terugkeeren. TWEE MOTORRIJDERS TEGEN AUTO GEREDEN. Beiden zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft op den rijksstraatweg te Mook een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De bestuur der van een personenauto uit Nijmegen wilde op genoemden weg links den bocht van den weg naar Groesbeek inslaan, toen van de tegenovergestelde richting drie mo torrijders naderden. Een van de drie mocht het gelukken nog juist langs de auto te ko men, de beide anderen echter reden in volle vaart tegen den wagen. Door de bot sing vloog een der motoren in brand, ter wijl de bestuurder, A. Koot, uit Amster dam, ernstig werd gewond. De bestuurder van het andere motorrijwiel, C. Draayer, eveneens uit Amsterdam, bekwam inwen dige kneuzingen en een lendenwervelfrac- tuur. Zijn toestand is hoogst ernstig. Beiden zijn naar het St. Canisiuszieken- huis te Nijmegen vervoerd. BIJ HET BADEN IN DE MAAS VERDRONKEN. Slachtoffer kon niet zwemmen. Uit Lottum wordt gemeld: De 21-jarige timmerman C. uit Horst, C., die niet zwemmen kon, had zich te ver in het water gewaagd. Het lijk van het slacht offer is eenige uren na het gebeurde op gehaald. BIJ HET ZWEMMEN IN EEN KANAAL VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks negen uur is in het Westelijk Marktkanaal te Amsterdam een 15-jarige jongen bij het zwemmen verdronken. JONGEMAN VERDRONKEN VOOR WIJK AAN ZEE. Gistermorgen is Wijk aan Zee de 18-ja rige Geldoffer, wonende Korte Keizers- dwarsstraat te Amsterdam, jammerlijk ver dronken toen hij met twee meisjes in de zee aan het spelevaren was. Aan het dap per optreden van de 17-jarige Truus Gron- day, eveneens uit Amsterdam, is het te dan ken, dat de beide meisjes konden worden gered. Zoowel de jongen als de beide meisjes vertoefden in het tentenkamp onder de ge meente Heemskerk. Zij waren op een bree- de plank in zee aan het spelevaren en öloegen er geen acht op, dat zij zich vrij ver uit de kust waagden. Geen hunner kon zwemmen. Op zeker oogenblik bemerkte een van de meisjes, dat zij geen grond meer onder zich voelde. Door schrik bevangen lieten ook de anderen de plank los, zoodat alle drie in groot levensgevaar verkeerden. Op het hulpgeroep zwom, naar de „Crt." meldt, de 17-jarige Truus Gronday naar de plaats van het onheil. Met inspanning van alle krachten bracht zij een der meisjes aan het strand, waarna zij zich opnieuw te water begaf en ook het tweede meisje redde zij het leven. Door oververmoeidheid kon het dappere meisje geen derde poging doen, om ook den jongen te redden. Deze zonk weg in de golven en verdronk op jam merlijke wijze. Zijn lijk is nog niet gevon den. Leden van de Amsterdamsche en Wijk- aan-Zeesche reddingsbrigade hébben hulp geboden aan beide meisjes, die veel water hadden binnen gekregen en door den schrik bevangen waren. In de tent van de Wijk-aan-Zeesche reddingsbrigade heeft dr. Netelenbos uit Wijk aan Zee later medische hulp verleend. ZWEMMER VERDRONKEN IN DE „MOOIE NEL". In de „Mooie Nel" bij Spaarndam, een plas aan den kop van het Noorder Buiten Spaarne, welke wegens de afwisselende diepte als zeer gevaarlijk bekend staat, is gistermiddag omstreeks halftwaalf een 45- jarige ongehuwde man, Van T., wonende te Haarlem, bij het zwemmen verdronken, al dus lezen we in de „Crt.". Van T. was met een elftal kennissen met bootjes het Spaarne afgezakt naar den wij den plas, waar zich enkele zandbanken be vinden, die het water ter plaatse zeer on diep maken. Men zwom van boot tot boot en een tijdlang ging alles goed. Allen kon den behoorlijk zwemmen en niemand van hen vreesde eenig gevaar. Totdat Van T. plotseling in de diepte ver dween. Het bleek, dat hij van de zandplaat in een ongeveer 10 meter diepen uitgebag gerde geul was terechtgekomen en ver moedelijk door den schrik zijn zelfbeheer- sching verloor. Een jongen, die een en an der voor zijn oogen zag gebeuren, stak den drenkeling een roeispaan toe, welke echter niet werd gegrepen. Van T. kwam nog even boven en zakte toen voor goed weg. Alle pogingen van zijn medezwemmers om hem te vinden waren vergeefsch en het duurde geruime tijd, ongeveer iy uur, voordat de politie van het vreeselijke ongeluk in ken nis werd gesteld. De politieboot uit Spaarndam is zoo spoe dig mogelijk met het dreggen begonnen, eerst op de plaats, waar de man in de diep te was verdwenen en later geruimen tijd in de omgeving. De plas is echter zoo groot en zoo diep, dat het geen verwondering be hoeft te wekken, dat men het lijk niet heeft gevonden. De plaats, waar het ongeluk is gebeurd, is bovendien een paar honderd meter van den kant gelegen. Van T. zou een goed zwemmer zijn ge weest, al weer een waarschuwing te meer om de „Mooie Nel" als zwemwater te mij den. KINDEREN VERDRONKEN. Nabij de nieuwe Geinbrug aan het Weesperzandpad te Weesperkarspel werd gisteravond tegen acht uur een kinder lichaampje drijvend in het Gein gevonden. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd, terwijl ook dr. Wartena uit Weesp en de roode-kruis-hulp gehaald werden, vond men met den dreg ook een broertje van den eerstgenoemden drenkeling. De pogingen van den geneesheer en zijn hel pers om de levensgeesten weder op te wek ken, hadden geen succes, zoodat men de lijkjes van de resp. 5 en 6-jarige jongetje in het wachthuisje van de Korspelsche al- gemeene begraafplaats heeft gebracht. De kinderen hadden bij de bouwput ge speeld welke daar was gemaakt voor de herstelwerken in verband met een verzak king van het fundament der brug en zijn klaarblijkelijk onopgemerkt te water ge raakt. Sinds gistermiddag wordt te 's-Gra- venhage vermist de vijfjarige A. P., wo nende in de Helmersstraat. Volgens mede- deelingen van kinderen zou hij in het wa ter aan de Veenkade zijn geraakt. Naar het knaapje, dat gisteravond niet in de ouder lijke woning terugkeerde, wordt gedregd. Tot hedenochtend echter leverde het dreggen der politie geen resultaat op. MAN DOOR VALLENDE KATROL GEDOOD. De 42-jarige arbeider A. Kamper, te Burgerbrug, die in dienst was bij den vee houder J. Boontjes, heeft bij het ophoogen van hooi, een katrol die boven in de hooi schuur hing, op het hoofd gekregen, door dat het touw waaraan de katrol hing, brak. De man is direct aan de gevolgen over leden. Het slachtoffer was gehuwd en va der van een kind. DINSDAG Hilversum I, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO—Melodisten. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 300-jarig bestaan van de Utrecht- sche Universiteit. 4.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-orkest (Van 6.156.30 Zwem- cursus). 7.00 Berichten. 7.15 Filmpraatje. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 10.35 Gram.pl. 10.45 Populair concert. 11.30—12.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.00 Kovacs Lajos' orkest. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Kamermuziek. 11.00 Lezing over Erasmus. 11.30 Kamermuziek. 12.00 Omroeporkest en gram.pl. 2.00 Herdenking 300-jarig bestaan der Utrechtsche Universiteit. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Overzicht van de politiek in Europa. 7.00 Cello-recital. 7.30 Causerie over de Ned. Ambulance in Abessinië. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gram.pl. 8.30 Concertgebouw-orkest en soliste. I. d. pauze: Renova-kwintet. 10.30 Renova-kwintet. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 12.20 Parker Crook Trio. 12.50 BBC-Schotsch orkest en soliste. 3.153.55 R. Powell's kwintet. 420 Causerie „This and That". 535 John Reynders' orkest. 6.50 Fluitrecital. 8.50 BBC-Variëté-orkest en solist. 9.05 Variëté-programma. 10.35 Het Spencer Dyke strijkkwartet. 11.3512.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 6.50 Orkestconcert. 8.35 Opera-uitzending. 11.35—12.35 Populair concert. I NOODLOTTIG SCHOT. Dood in de armen van zijn moeder. Gistermorgen was de 25-jarige H. van der Wiel te Bokhoven bij 's Hertogenbosch zich aan het oefenen in het hanteeren van een jachtgeweer. Toen hij het magazijn van patronen wilde voorzien, plaatste hij, om den grendel gemakkelijker te kunnen slui ten, den loop tegen zijn borst. Plotseling ging een schot af. De hagel ging dwars door zijn lichaam en verliet het weer onder het schouderblad. Hij liep nog zijn woning binnen roepende: „moeder ik heb mij doodgeschoten". Op hetzelfde oogenblik zakte hij in de armen van zijn moeder ineen en was dood. Het slachtoffer was kostwinner voor zijn moeder, een weduwe met 8 kinderen. PAARD OP HOL GESLAGEN. Landbouwer ernstig gewond. Zaterdagmiddag is te Veldhoven een ernstig ongeluk gebeurd. De landbouwer Saris had enkele dagen te voren een nieuw paard gekocht en dit had een van zijn zoons Zaterdagmiddag voor een kar gespannen. Plotseling sloeg het dier op hol. De zoon, die het paard vast had, liet het los, maar Saris, die een eind verder stond, greep het vast. Hij werd een eind meegesleurd, doch was ten slotte eveneens genoodzaakt het dier los te laten. Het bleek, dat de man er leelijk aan toe was. Een deel van zijn hoofdhuid was afgerukt, een stuk van zijn oor gescheurd, een zijner voeten was ver pletterd en verder klaagde hij over he vige inwendige pijnen. De ongelukkige is direct op last van dr. Raymakers uit Meerveldhoven naar een ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar hij is zeer zorgwekkenden toestand is op genomen. ONWEERS- EN HAGELBUI VEROORZAAKT SCHADE. Tijdens een hevige onweersbui, gepaard gaande met een hagelbui, die meer dan een kwartier duurde en waarbij hagelstee- nen zoo groot als duiveneieren vielen, is te Kerkdriel groote schade aangericht aan de kersenboomen en te velde staande aard beiengewassen. DE ROOFOVERVAL TE GEYSTEREN. Een der vermoedelijke daders aangehouden. Als verdacht van betrokken te zijn bij den in den avond van 19 Januari j.l. in de pastorie te Geysteren op pastoor Litjens gepleegden roofoverval, is te Venlo aange houden een 22-jarige A. D., controleur van een nachtveiligheidsdienst. Zaterdag is hij naar het huis van bewa ring te Roermond overgebracht. Na zijn aanhouding is D. door opper wachtmeester J. van Galen, die nog steeds JUNL Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Leipz. Symphonie-orkest. 2.35 Gevar. concert. 8.3010.20 Gevarieerd programma. Brussel, 332 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Dansmuziek. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.20 Dito. 8.20 Omroeporkest, gram.pl. en zang. 9.40 Hoorspel. 10.10 Omroeporkest. 10.301120 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en reportage. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Omroep-Amusemients-orkest. 9.20 Radio-tooneel. 10.20 Berichten. 10.50 Trio-concert. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 10.50 Deutschls. 11.20 Parijs R. Pl.m. 12.20 Brussel (VL) 14.20 Keulen. 15.20 Parijs R. 17.20 Brussel (VL) 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Keulen. 22.20 Rome of div. 4e Programma. 8.00 Brussel (VL). 10.35 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, Chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Verkeerspraatje door den heer D. v. d. Wal, Inspecteur van Politie. 0.00 Londen Reg. 20.50 Droitwich. 21.50 Londen Reg. Pl.m. 22.15 Brussel (VI.). 22.35 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). het politieonderzoek in deze zaak leidt aan een scherp verhoor onderworpen. Ook de politiedeskundige, de heer van Waegeningh, te Maastricht, is na deze aanhouding ter stond naar Venray ontboden voor het in stellen van een onderzoek. Alles schijnt er op te wijzen, dat de mede daders van D. moeten worden gezocht on der de reeds eerder in verband met andere inbraken in Noord-Limburg aangehouden en nog te Roermond in hechtenis zijnde personen. ZES JONGE MISDADIGERS TE GRONINGEN AANGEHOUDEN. Drie Groningers, de 22-jarige L. de B., de 22-jarige J. F. en de 19-jarige H. L. zijn. in verband met verschillende inbraken, den laatsten tijd in Bedum gepleegd, waarbij vooral veel eetbare waar is gestolen, aan gehouden. Ook te Bedum zijn twee ver dachten gearresteerd. Voorts is te Groningen gearresteerd de 17-jarige A. v. d. B., die als loopjongen bij een banketbakker te Groningen met on geveer 100 aan wisselgeld en geld van door hem geïnde valsche kwitanties naar Amsterdam was gegaan. Hij was zoo bru taal om, toen hij geldgebrek kreeg, een dag naar Groningen terug te keeren, om nog meer kwitanties te innen. Toen hij later wederom geldgebrek kreeg, kwam hij weer naar Groningen, waar hij is aange houden. MALVERSATIES TE GROESBEEK. Fraude door secretaris-penningmeester. Naar thans gebleken is, heeft H. H., se cretaris-penningmeester van de afdeeling Groesbeek van den R.K. Transportarbei dersbond „St. Bonifacius" ten nadeele van dezen bond, eenige honderden guldens ont vreemd. Hij deed dit met behulp van valsche ont slagbriefjes, waarop hij uit de werkloozen- kas, die hij onder zijn beheer had, geld uitkeerde. Dit geld, waarvoor hij valsche kwitanties uitschreef, gebruikte hij ten eigen bate. Een en ander is bij gehouden controle aan het licht gekomen. De malversaties loopen' over eenige jaren. H. heeft ten overstaan van de politie te Groeébeek een volledige bekentenis afge legd; hij is naar het Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. Na verhoor door den reoh ter-commissa ris te 's Hertogenbosch, is in het huis van bewaring aldaar ingesloten T'n. S. uit Well (L.), zulks in verband met het feit. dat Maandag j.l. te Vierlmgbeek door de rijks ambtenaren een auto met 200 L. jenever is aangehouden. De smokkelaars wist er. toen te ontkomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9