STADS NIEUWS SPORT AGENDA MAANDAG 22 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 KOELER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen oF onweer, koeler. Hoogste barometerst.: 768.8 te Karlstad. Laagste barometerst.: 757.9 te Scilly. De depressie in het Zuid-Westen blijft stationnair en beheerscht het weer in de omgeving van het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee. Gistermiddag kwamen de eer ste onweersbuien in ons land tot uitbar sting. Thans ligt een kleine randdepressie over ons land, welke bezig is zich naar het Noorden of Noord-Oosten te verplaatsen. De luchtdruk stijgt in Frankrijk vrij krach tig, wat na de buien een spoedige opkla ring doet verwachten met koeler weer. Evenwel blijft de toestand onstabiel en zijn nieuwe storingen in een kort tijdsbe stek waarschijnlijk. Op het vasteland houdt de hitte aan, in West-Frankrijk kwam eenige afkoeling. Het onweersfront lag gisteren over Noord-Frankrijk en België, een tweede lag over Noord-en en Midden Engeland. De grootste regenhoeveelheden waren 26 m.m. te Holyhead en 18 m.m. te Brussel. LUCHTTEMPERATUUR. 22.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS^e. a. Van Maandagnamiddag 9.54 uur tot Dinsdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 23 Juni voorm. 6.16 en nam. 6.36 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. Alg. verg. van „Bloem bollencultuur" Hedenmiddag werd in het Krelagehuis te Haarlem een buitengewone algemeene ver gadering gehouden van de algemeene ver- eeniging voor bloembollencultuur. OPENINGSWOORD In zijn openingsrede herdacht de voor zitter, de heer dr. A. J. Verhage, allereerst het overleden eere-lid der vereeniging Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck en den overleden oud-voorzitter van „West- Friesland", den heer Jacob Mamautel. Na den vertegenwoordiger van den re- geeringscommissaris voor den tuinbouw, den directeur en den secretaris van de sierteeltcentrale en prof. van Slogteren in het bijzonder welkom geheeten te hebben, herinnerde de voorzitter er aan, dat deze vergadering is bijeengeroepen ter behan deling van het in het brandpunt der be langstelling staande saneeringsvraagstuk. In Maart, toen wij in deze zelfde zaal bijeen waren, was bekend, dat door de Regeering voor uit betaling der opgekoch te vroege tulpen 500.000 beschikbaar was gesteld. Hoewel men wist, wat de opge kochte overschotten met ten hoogste 85 pet. van den minimumprijs zouden worden uit- beta.ld, heeft het toch alom groote teleur stelling gewekt, dat de vroege tulpen slechts met 54 pet. van den minimuprijs werden uitbetaald. De toch reeds moeilijke finan- cieele omstandigheden worden door deze lage uitbetaling nog moeilijker gemaakt, terwijl ook als een onbillijkheid wordt ge voeld dat zij, die in de gelegenheid waren alles op de vrije markt te verkoopen, wel het volle bedrag ontvingen, terwijl zelfs zij, die zich niet aan den minimumprijs hielden, vaak méér ontvingen dan wie niet onder den vastgestelden prijs wilde ver koopen. Onze vereeniging heeft vele po gingen aangewend om alsnog een uitbeta ling der opgekochte overschotten te ver krijgen. Deze pogingen hebben helaas geen resultaat gehad, daar niet meer gelden uit het Landbouw-Crisisfonds voor dit doel konden worden beschikbaar gesteld. Het blijft voor allen onbevredigend, dat een gedeelte der vroege tulpenkweekers min der dan de 85 pet., die zij zich hadden voorgesteld, hebben ontvangen tengevolge van den minderen uitvoer naar Duitsch- land en Denemarken, de bemoeilijking welke niet te voorzien was, toen met de productie der nu overgeschoten bollen werd begonnen. Waarom de cultures zich ver plaatsen naar het buitenland Het hoofdbestuur heeft getracht de leden zoo juist mogelijk in te lichten over den stand der buitenlandsche cultures door de publicatie van een rapport, opgemaakt uit verslagen van onbevooroordeelde ambtena ren, in de betreffende landen gevestigd. Er is nu weer meeningsverschil, in hoe verre de bedreiging der buitenlandsche cul tures aan de saneeringsmaatregelen is te wijten. Zonder het juiste aandeel der sa neeringsmaatregelen in deze te bepalen, wat mij op grond van een onpartijdig on derzoek onmogelijk lijkt, wil ik er toch de aandacht op vestigen, dat de andere fac toren, die tot deze buitenlandschen con currentie hebben geleid, niet uit het oog mogen worden verloren. Met name het va- lutaverschil heeft de laatste jaren de teelt in het buitenland vergemakkelijkt, terwijl ook de neiging die helaas bijkans over al nog is waar te" nemen om zooveel mogelijk in het eigen land te produceeren, en dus zoo weinig mogelijk uit het buiten land te betrekken, een aanleiding is ge weest om de teelt in 't buitenland ter hand te nemen. Het zijn dezelfde moeilijkheden, die de Nederlandsche exporthandel heeft te overwinnen. Wanneer de uitvoermoge- lijkheden weer zouden toenemen, zou weer een gezonde opgang ook in het bloembol- lenbedrijf te verwachten zijn. In de Ver- eenigde Staten van Amerika ziet men nu blijkbaar in, dat het bevorderen der bin- nenlandsche productie ten koste van den handel met het buitenland de welvaart in het algemeen doet afnemen. Het is te ho pen, dat dit inzicht ook elders baan breekt en tot handelsverruimende maatregelen zal leiden. De ambtelijke instanties, die bij de vele onderhandelingen van onze uitvoermoge- lijkheden moeten maken, wat ervan te ma ken is, staan onder deze omstandigheden voor een zeer moeiiljke taak. Het gevolg hiervan is, dat veel critiek op het resul taat van het werk wordt uitgeoefend. Deze critiek zal niet altijd misplaatst zijn, maar men bedenke bij het uiten ervan toch ook de talrijke en groote moeilijkheden, die door onze onderhandelaren overwonnen moeten worden. Het is nu eenmaal niet zóó, dat de positie van Nederland het be reiken van het meest wenschelijke ook mogelijk maakt. Ik meende hierop den na druk te moeten leggen, omdat ik ervan overtuigd ben. dat men in wat we hui selijk „Den Haag" plegen te nemen niets nalaat om de uitvoermogelijkheden ook van ons product bij de onderhandelin gen met het buitenland zooveel mogelijk te bevorderen. Dit beteekent allerminst, dat ons op dit terrein niets te wenschen overblijft, en dat in alle gevallen de meest wenschelijke en de best mogelijke regeling wordt bereikt. Het beteekent alleen, dat ambtelijke instanties naar mijn meening bereid zijn, al het mogelijke in het werk te stellen, om den uitvoer ook van ons pro duct zooveel mogelijk te bevorderen. En daarom mag vertrouwd worden dat om een zeer urgent voorbeeld te noemen gepoogd zal worden om spoedig Deensche valuta voor den import van bloembollen uit Nederland beschikbaar te doen stellen, en wel zoodanig, dat daarheen meer bloem bollen kunnen worden verzonden dan het vorige jaar het geval was. Meer export is het eenig gezonde middel, om de over schotten zooveel mogelijk te beperken. Ingrijpen van Engeland blijft dreigen Langen tijd zijn wij in onzekerheid ge bleven, of de aanvraag om een technische wijziging van het Britsche invoerrecht op bloembollen, die voor narcissen op een aan zienlijke verhooging zou neerkomen, zou worden ingewilligd. In Engeland zelf is, blijkens de Britsche tuinbouwpers, een groot meeningsverschil ontstaan over de al dan niet wenschelijkheid dezer wijziging. Het resultaat is geweest, dat de betrokken Britsche organisaties uitstel van de behan deling van dit vraagstuk hebben verzocht en verkregen. Het gevaar is dus niet ver dwenen, maar in elk geval zullen het a.s. seizoen weer narcissen naar Engeland kun nen worden gezonden, die niet hooger be last zullen worden dan met 10 pet, van de waarde. Uit de meeningsverschillen over de voorgestelde wijziging in Engeland zelf blijkt wel, dat ook voor het invoerland groote gevaren van afwerende handels politieke maatregelen niet denkbeeldig zijn. Jn elk geval is de zoo belangrijke uitvoer van narcissen naar Engeland voor dit sei zoen niet onmogelijk gemaakt, en is deze dreigende ramp voor de narcissenkweekers, die toch reeds met zeer groote moeilijkhe den te kampen hebben, voorloopig van de baan. Het nieuwe Nederlandsch-Amerikaansche handelsverdag schijnt inderdaad, overeen komstig de reeds vroeger uitgesproken ver wachting, een gunstigen invloed uit te oefenen op de afzetmogelijkheid in Ame rika. De exporteurs, die de Vereenigde Sta ten dit voorjaar hebben bereisd, hebben echter grooten hinder ondervonden van het feit, dat op bepaalde momenten de Ame- rikaansche markt met laag geprijsde Ne derlandsche bolbloemen werd overstroomd. Dat de Nederlandsche broeiers him product zooveel lager kunnen aanbieden dan de Amerikaansche, is gedeeltelijk een gevolg van de saneeringsmaatregelen, die den Ne- derlandschen broeiers bij den inkoop een voorsprong geven op de buitenlandsche af nemers van bloembollen. Het lijkt ons niet meer dan billijk, dat deze door die maat regelen geschapen ongelijkheid wordt op geheven. Zeer tot schade van onzen export zouden de Nederlandsche uitvoerproducten anders moeten strijden tegen een reputatie van ongelijke concurrentie. Het is hier niet de zaak, dat de Nederlandsche broeier bij den inkoop van zijn grondstof, het product onzer cultures, moet worden achtergesteld bij den buitenlandschen broeier. Slechts een nu kunstmatig veroorzaakte ongelijk heid bij den inkoop van de grondstof moet worden opgeheven, en het scheppen van gelijke verhoudingen zal ongetwijfeld door ieder worden toegejuicht. De beraadslagingen zullen dezen keer ongetwijfeld belangrijk zijn, waarom ik mij zal bekorten, opdat de vergadering met haar eigenlijke werkzaamheden kan begin nen. Met het uitspreken van de hoop, dat het resultaat van deze werkzaamheden zal zijn in het waarachtig belang van het bloembollenvak, open ik deze vergadering. Na goedkeuring der notulen kwam aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur artikel 21 der statuten te wijzigen als volgt: „Indien een vijfde van het totaal aantal afdeelingen wanneer dit totaal aantal niet door vijf deelbaar is, wordt de ver kregen breuk naar boven afgerond tot een geheel cijfer hun verlangen daartoe met opgaven van redenen schriftelijk aan het hoofdbestuur te kennen geven, is het hoofd bestuur verplicht binnen eene maand een algemeene vergadering uit te schrijven." Dit voorstel werd met groote meerder heid van stemmen goedgekeurd. Het Hoofdbestuur stelt voor om, in af wijking van het besluit van de 179e alge meene vergadering, het saneeringsvraag stuk te behandelen in deze, op 22 Juni 1936, gehouden vergadering. Ook dit voorstel werd aangenomen. In behandeling kwam daarna de beken de vragenlijst inzake al of niet behoud van de saneering. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren G. W. van Stapele, Hilversum; L. P. Duyvesteyn, den Haag. WIJ GAAN EEN DAAD STELLEN! Aan Graal-leden, K. J. M. V.'ers, Gezellen en Voortrekkers. De vrouwelijke en mannelijke jeugdbe weging voor katholieke actie roept u op. Om een eerlijke en spontane daad te stellen. Nu de verwildering der zeden onrust barend wordt en een voortschrijdende be ginselloosheid puddingachtige menschen kweekt, nu plassen en bosschen en stran den onveilig worden gemaakt en zeer ge vaarlijk voor de goede zeden, nu zoo ve len de natuur, die schepping van Gods liefde, misbruiken, en onteeren, nu gaan we een daad stellen. Zondag a.s. te half acht 's avonds wordt in de Lodewijkskerk een Lof van Eer herstel gecelebreerd, waaronder een predikatie door pater Evodius v. d. Snoek O. F. M. Daar verwachten wij alle leden van boven de 17 jaar, de rijpere jeugd, die lid zijn van de bovengenoemde organisaties. Gij, Graal-leden, met uw enthousiast: Excelsior! Gij, K. J. M. V.'ers, met uw spontaan: Voor Christus, onzen Koning! Gij, Gezellen, met uw sterk parool: Trouw aan Kolping! Gij allen, komt dien avond naar St. Lo- dewijk. In volgzaamheid en trouw aan Paus en Bisschop. Ter oversterking van onze idealen. Tot eer en glorie van den Koning der reinheid, Christus! PRAATAVOND VOOR BEKEERLINGEN. A.s. Woensdag 24 Juni wordt wederom een praatavond voor bekeerlingen gehou den in de Voorzienigheid, Hoogewoerd 57. Allen die de laatste jaren werden opgeno men in de Katholieke Kerk, zijn daar wel kom. Eindexamen H. B. S. Voor het eindexamen aan de Gem. H. B. S. met 5-jar. cursus, afd. A, zijn ge slaagd: F. J. Frencken, Voorburg; W. F. Harmsen, mej. J. J. v. Konijnenburg, D. Lambinon, Leiden, mej. W. Lange, Wasse naar; S. H. Tan, A. Trippenzee, Leiden; J. P. Turion, Voorschoten; mej. D. M. Ver sieyen, Oegstgeest; A. Verstraaten en mej. W. v. Woudenberg, Leiden. Afgewezen geen. Examen nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames: E. G. Laman te Leiden; C. Ligt- helm. Den Haag; A. J. den Ouden, Oegst geest; M. M. Plante, Alphen aan den Rijn; E. A. W. Sleeboom, Noordwijk; J. A. Zandbergen, Rijnsburg; C. van Zijst, Kat wijk Binnen. Afgewezen geen. Examen akte L. O. Aan de Gemeentelijke Kwekeschool zijn voor het examen akte L. O. geslaagd de dames J. E. Dirkse en C. C. de Hertogh, beiden te Leiden en M. Duindam, te Noord- wijk. Op 1 Juli a.s. hoopt onze stadgenoot de heer G. M. Loozen, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. v.h. A. Waals, alhier. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. WIELRENNEN ARIE VAN VLIET WINNAAR VAN DEN GROOTEN PRIJS VAN LONDEN. Op de Herne Hillbaan heeft Arie van Vliet Zaterdag den grooten prijs van Lon den gewonnen. Hij won twee van de drie ritten en werd 1 maal tweede. De resul taten waren: Sprint groote prijs van Londen: eerste serie: 1. Hoorn (Engeland), 2. van Vliet, 3. Merkens(Duitschland). Tweede serie: 1. van Vliet, 2. Merkens, 3. Horn; Derde serie: 1. van Vliet, 2. Horn, 3. Merkens. Eindklassement: 1. van Vliet 8 punten, 2. Horn 6 punten, 3. Merkens 4 punten. De tweede serie werd door van Vliet met twee lengten op Merkens gewonnen, en de derde met twee lengten op Horn. In de eerste serie werd onze landgenoot met enkele centimeters door den Engelsch- man geklopt. Telkenmale werd over de laatste 220 yards een tijd van 12 3/5 sec. genoteerd. LEGATUM STOLPIANUM. Als schrijfster van het onder het motto „Alle litteratuur is in meerdere of mindere mate Heilige Schrift (van Deyssel)" inge zonden antwoord op de in 1934 uitgeschre ven prijsvraag heeft zich bekend gemaakt Mevrouw Dr. A. Mankes-Zernike te Rot terdam. Dit antwoord is door Curatoren een eer volle vermelding waardig gekeurd. AFSCHEID PROF. DR. L. VAN ITALLIE. Prof. Dr. L. van Itallie, hoogleeraar in de artsenijbereidkunde en de vergiftleer aan de Rijksuniversiteit alhier zal Woens dag 1 Juli a.s. des namiddags om half drie zijn afscheidscollege geven in het Groot- Auditorium der Universiteit. Het huldi gingscomité zal tijdens deze plechtigheid een plaquette, door de beeldhouwer Joh. G. Wertheim te Amsterdam vervaardigd, aanbieden. Na dit college zal Prof. van Itallie recipieeren in den Hortus Botanicus. De plechtigheid is voor ieder belangstel lende toegankelijk. BRAND IN DE JANVOSSENSTEEG. Gistermiddag te kwart over vier werd de politie-brandweer gealarmeerd voor een feilen binnenbrand in de kruideniers winkel van den heer P. C. v. d. L., Jan- vossensteeg 21. Door een gaatje in den muur zag de be woner ernaast rook komen, waarop hij een nader onderzoek instelde, dat uitwees, dat er in de opslagplaats van de kruide nierszaak brand wvas uitgebroken. De poldtie-brandweer onder leiding van den heer Couzy wist met twee straleh op de motorspuit het vuur te blusschen doch had in de zomerhitte geen benijdenswaar dige taak. De met kruidenierswaren gevulde op slagplaats ^benevens een aangrenzend kan toortje gingen in de vlammen op, terwijl -de winkel veel waterschade opliep. De oorzaak van den brand moet waar schijnlijk gezocht worden in zelfontbran ding van oliën. Verzekering ctekt de schade. De commissaris van politie, de heer R. Meijer, was mede op het terrein van den brand aanwezig. ROEKELOOS AUTOBESTUURDER. Vernielt een hek en komt tegen een huis terecht. Gisternacht is de 25-jarige autobestuur der F. G. H. V. uit Noordwijk, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, op den Rijnsburgerweg de macht over zijn stuur kwijtgeraakt. Hij scheerde langs een boom, vernielde het hek voor perceel 73 en de wagen kwam tegen den gevel tot stil stand. De autobestuurder kwam er goed af, de mede-inzittende liep een bloed neus op. Tegen den roekeloozen autobestuurder werd procesverbaal opgemaakt. De E. H. D., die gealarmeerd was, be hoefde geen dienst te doen. Gistermiddag te 12 uur is de kapper P. F. M. H., die op zijn motor reed met als duo-passagier zekere H. H. op den hoek van Nieuwe Rijn en Burchtsteeg aangere den door een auto, bestuurd door J. H. De duorijdier viel op den grond en liep een wonde aan het achterhoofd op. Gisteren is de 67-jarige wed. A. C. bij het uitgaan van de Hartebrugskerk uitge gleden. De vrouw brak door den val het linkerscheenbeen en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6309. Maison Speyer, Lei den, Haarlemmerstraat 88, Stoffenhandel, LEIDEN. Dinsdag. „St. Raphael", Ledenvergadering (alleen tramwegpersoneel), Bonds- gebouw, 8 uur. Vrijdag. Ledenvergadering „St. Christoffel" Harmonie 8^ uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni. a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 4, telefoon 552 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Vest. filialen: Leiden, Haarlemmerstraat 101, 's-Gravenhage, Weimarstraat 39. 3777. N.V. Verbeek's Handel Maatschap pij (Verbeek Trading Company). Leiden, Haagweg 33. Handel in kantoormachines. Uitgetreden: K. Verbeek als gedelegeerd commissaris. N. Dir.: K. Verbeek, 's-Gra- venzande. Plantsoenconcert. Donderdag a.s. zal de Harmonie Kapel „Werkmans Wilskracht" onder leiding van den heer G. Dik, het Plantsoenconcert ver zorgen voor den Bond van Leidsche Har monie en Fanfare Vereenigingen. Dit con cert wordt gegeven in het Pantsoen (Musis Sacrum) en vangt aan 8 uur precies. Pro gramma: 1. Marsch. 2. Ouverture Ray mond, A. Thomas. 3. Tres Jolie Wals, E. Waldteufel. 4. Birds of the Forest, Polka de concert, S. Mayr. 5. Marche aux Flam beaux, G. Meyerbeer. Pauze. 6. Florentiner Marsch, Julius Fucik. 7. Maritana, ouver ture, W. V. Wallace. 8. Lohengrin, fantai- sie, R. Wagner. 9. Trough Night to Light, marsch, E. Laukien. Aan B. en W. van Leiden is door de afd. Leiden van den B v. N. O. het vol gend adres gericht: De afdeeling Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers goedgekeurd bij K. B. 22 Maart 1890, domicilie kiezende Kernstraat 23, heeft bij dezen de eer uw College beleefd te verzoeken, maatregelen te nemen voor een hernieuwde rangschik king naar paedagogische-didactische kwa liteiten der volontairs. Tevens spreekt zij de wenschelijkheid uit, dat voör de ophanden zijnde benoe ming van leerkrachten aan de U. L. O.- school, uitsluitend Leidsche leerkrachten worden voorgedragen, opdat de ex-leer krachten, thans kweekelingen met akte, zoo spoedig mogelijk wederom als vol leerkracht benoemd kunnen worden, 't Welk doende enz. In de memorie van toelichting wordt nog gezegd: Toen eenige jaren geleden het Gemeen tebestuur overging tot de aanstelling van kweekeling met akte, gaf het een commis sie van deskundigen opdracht, de volon tairs, die voor een aanstelling als kweeke ling met akte in aanmerking wenschten te komen aan een onderzoek naar hun onder- wijs-kwaliteiten te onderwerpen. Zij deed dit in den vorm van proeflessen. Vele vo lontairs die een proefles moesten geven hadden echter zeer weinig uren practisch in een klas gewerkt. Het gevolg was, dat menige proefles mislukte. Er werd een lijst van „bij voorkeur be noemden" samengesteld. Op deze lijst kreeg menig volontair een ongunstige plaats, terwijl de later aangestelde volon tairs op deze lijst niet voorkomen. Het is een verblijdend teeken, dat èn door de schoolhoofden èn door de klasse- onderwijzers steeds meer belang gesteld wordt in de volontairs, zoodat het aantal uren, dat de volontair practisch werkzaam is, voor velen aanmerkelijk is toegenomen. Daar door K. B. de volontair niet kan solliciteeren naar de betrekking van onder wijzer in buitengemeenten, zijn zij op de gemeente Leiden aangewezen. Om de volontairs allen een gelijke kans te geven voor een eventueele aanstelling als kweekeling met akte, spreekt de afdee ling Leiden van den Bond van Ned. On derwijzers derhalve den wensch uit, dat uw College een nieuwe commissie van onderzoek benoeme, dat deze commissie alle volontairs, die daarvoor in aanmer king wenschen te komen op hun paedago- gisch-didactisch kunnen onderzoeken. dat zij een nieuwe lijst samenstellen van bij voorkeur benoembaren, dat, zoo de eco nomische omstandigheden voor de volon tairs zich niet wijzigen, een dergelijk on derzoek b.v. om de twee jaren plaats hebbe. Ten slotte in verband met de voordracht tot benoeming van den heer B. Dijkstra, aan de U. L. O.-school aan de Pieterskerk- gracht, Ingek. St. 80, brengt adressante be leefd onder de aandacht van uw College dat bij een benoeming van een bevoegde Leid sche leerkracht, dooï opschuiving dus een kweekeling met akte, ex-leerkracht, voor een nieuwe vaste aanstelling in aanmer king had kunnen komen. Redenen waarom zij uw College in ern stige ovemveging geeft een eventueele be noeming van den heer B Dijkstra aan de U. L. O.-school aan te houden en te on derzoeken of een Leidsche leerkracht voor benoeming aan deze school in aanmerking kan komen, waardoor een plaats vrijge maakt zou kunnen worden voor herbenoe ming aan een kweekeling met akte ex- leerkracht. Dat er nog vele personen en instellingen belang stellen in de Leidschen Geitenfok- tentoonsteling, welke op 8 Aug. zal worden gehoudén, bewijzen wel de ontvangen of toegezegde prijzen. Het lijstje vermeldt o.m. medailles van Leidsch Dagblad, Leid'che Courant, week blad „de Boerderij", maandblad „de Geit", van de heeren J. W. Bonda, Schreuder, J. M. v. d. Moolen, allen te Leiden en van de Alphensche Geitenfokvever—

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2