MAANDAG 22 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE. UH DE OMGEVING VOORSCHOTEN SLAGERSKNECHT AANGEREDEN DOOR EEN AUTO Aan de gevolgen overleden Zaterdagmiddag omstreeks half vier had aan den Veurschenweg alhier een vreese- lijk ongeluk plaats. De slagersknecht, ge naamd A. L. P. Rodeburg, in dienst bij den heer Peeters alhier, wonende te Alphen aan den Rijn, kwam per fiets uit een wei land rijden en stak den Veurschen weg over, terwijl vanuit de richting Voorscho ten een luxe auto kwam, bestuurd door den heer A. v. d. Zaal, aannemer te Lisse. Uit tegenovergestelde richting kwam 'n vracht auto met groenten, welke aldaar moest passeeren, Gelijktijdig kwam bovengenoem de jongeman rechts van een laantje en werd gegrepen door de auto van v. d. Z., Hij werd opgenomen en kwam door de voorruit van de auto met het hoofd en werd daarna op de straat geworpen. E}e eerste geneeskundige hulp werd verleend door dr. H. de Boer; deze constateerde een zware schedelbreuk. Onmiddelijk werd de jongeman naar 't academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar operatief werd inge grepen. De luxe auto stond onmiddellijk stil na het plaats hebben van het ongeluk. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat den chauffeur geen schuld treft, en het ongeluk te wijten is aan eigen on voorzichtigheid. Men zij toch op zijn hoede bij het uitkomen van zijlaantjes en stappe liever af dan rechtstreeks den weg over te steken, vooral als de hoofdweg, zooals daar ter plaatse, smal is. De familie van den ongelukkige is onmiddellijk met het ongeval in kennis gesteld. Nader bericht men ons, dat de jongeman Zondagnamiddag omstreeks zes uur in het Academisch ziekenhuis is overleden. Geitenfokvereeniging. Bovengenoem de vereeniging hield Zaterdagmiddag op het terrein van café Overbosch alhier een keuring en een wedstrijd van geiten, welke veel belangstelling trok. De vereeniging op gericht in 1935 in de maand September met 7 leden, is thans uitgegroeid tot 24 leden. Een 50 a 60 stuks geiten waren aange voerd. De bekroningen werden toegekend als volgt: In de klasse witte ongehoornde geiten (overjarige) behaalde de heer ,J. Bijleveld de eerste prijs n.l. een bronzen medaille, aangeboden door de firma Blonk, graanhandel te Leidschendam. Toegekend werd de 2de pr. aan den heer Gips en de 3de pr. aan den heer J. Noort (consumptie en gebruiksartikelen). In de klasse witte ongehoorne éénjarige geiten behaalde de le pr. de heer J. Noort (een bronzen medaille) en de 2e pr. de heer W. Alblas (consumptie-artikelen). In de klasse witte gehoornde overjarige geiten behaalde de heer D. de Jong de le prijs (een zilveren medaille aangeboden door het bestuur der V.G.V.) en de 2e, 3e, 4e en 5e pr. eveneens de heer D. de Jong. (gebruiks- en consumptie-artikelen). In de klasse bonte geiten werd de le pr. toegekend aan E. J. Geitenbeek, een bron zen medaille, aangeboden door de V.G.V. en de 2e pr. consumptie-artikelen eveneens aan E. J. Geitenbeek. In de klasse lammeren werd de le pr. behaald door W. Alblas en de 2de prijs door E. J. Geitenbeek. De jury voor de toekenning der prijzen bestori uit den heer J. de Jong, rijksvee- teeltconsulent te Den Haag en den heer H. Roest, commissaris van het fokkenmateriaal van den provincialen bond van geitenfok kers te Den Briel. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 30 Juni a.s., des na middags om half acht uur, ter behande ling van de navolgende agenda-puntan: 1. Voorstel van B. en W. om het rijver bod in de Kapelstraat' vanaf de Kanaal straat op te heffen. 2. Instelling van ezn parkeerverbod langs den Heerenweg tusschen de perceelen nos. 136 en 214. 4. Benoeming van een Commissaris der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. wegens periodieke aftreding van den burgemeester De aftredende is terstond herkiesbaar. 4. Verzoek van den heer P. J. Suijker- land, om eervol ontslag als gemeente-op zichter wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. 5. Benoeming van een gemeente-opzich ter. 6. Comptabiliteit. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen 8. Rondvraag. Belastingreclames. Bloempjes-verkoop „Herwonnen Levens kracht". Begunstigd door wel zeer prach tig zomermeer, had Zaterdagmiddag de jaarlijksche bloempjesverkoop plaats van wege het plaatselijk comité voor Herwon nen Levenskracht. Het plaatsel. com. hier in bijgestaan door een corps van jonge da mes. Wethouder Warmerdam had wederom als vorige jaren zijn auto ter beschikking van het comité gesteld, om de buitenwijken te bewerken. De totaal opbrengst bedroeg ruim /175.43, hetgeen, de tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, een mooi resultaat kan genoemd worden. Een woord van dank aan weth. Warmerdam alsmede aan de jonge dames voor hun belanglooze medewerking, is hier zeker op zijn plaats! Lustrumviering R.K.V.V. „Lisse". Gis teren herdacht de R.K. V.V. Lisse haar der de lustrum, een feit, dat natuurlijk niet on opgemerkt gepasseerd is. Da dag werd be gonnen met te kwart voor achten in de parochiekerk van de H. Agatha een H. Mis met algemeene H. Communie voor leden en donateurs, waaraan door velen werd deel genomen. Des namiddags te 3 uur had op het gemeentelijk sportterrein aan de Spek- kelaan de laatste der jubileum-nederlaag wedstrijden plaats tusschen Lisse I en S.J. C. I uit Noordwijk, welke door Lisse met 54 werd gewonnen. Gisteravond te half 8 werd tenslotte in het bondsgebouw een feestelijke huldigingsavond gehouden, waarbij ook velen tegenwoordig waren on danks de zeer hooge temperatuur. Het feestcomité bestond uit de heeren J. v. Riel, J. Damen en J. Boekei. Een „Ken- tingband", leidster mevr. v. d. Werff, uit Rotterdam, luisterde de huldigingsavond op en bracht er dadelijk de feestelijke stem ming in! Genoodigd waren behalve de plaatselijke geestelijkheid, de besturen der plaatselijke sociale organisaties. Op het tooneel prijk ten tusschen oranje- en pauselijke wimpels eenige mooie bloemstukken. De voorz. van het feestcomité, de heer Jac. v. Riel, open de de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom. Hij dankte de talrijke donateurs en supporters voor den financieelen steun. Hij memoreerde het verschenen feestnum mer, waarin zoowel de burgemeester, de geestel. adv. als meerdere vrienden van de sportbeweging hartelijke woorden hadden neergepent. Hierna bracht mevr. v. d. Werff een paar leuke stukjes ten gehoore, welke een dankbaar applaus verwierven. Na een foxtrott kregen we de aanbieding van het huldeblijk n.l. een prachtige eiken beker en medaille-kast. welke was geschonken door de donateurs en supporters. De aan bieding had plaats door wethouder War merdam. Deze wierp een terugblik op het afgeloopen tijdperk en releveerde en paar bloempjes uit dat tijdperk en als vanzelf ook een enkelen tegenslag. Hij noemde in 't kort nog de successen te Dusseldorf en Borne. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan den huidigen voorzitter, den heer J. C. de Haan, voor den grooten mo- reelen steun aan de roomsche sport te Lisse verleend. Dank bracht spr. aan de overige bestuursleden en alle donateurs en supporters, voor him steun aan deze mooie vereeniging. Laat men zoo doorgaan en de Roomsche sport te Lisse zal nog hooger tre den op de sportladder bereiken. Onder een oorverdoovend applaus bood hij vervolgens het cadeau aan. Hierna nam de heer J. C. de Haan het woord en dank te in eenige goedgekozen woorden voor dit mooie geschenk. Spr. hoopte, dat nog vele te behalen tropheeën daarin een plaats zul len krijgen, en besloot met een: „Vooruit naar het vierde lustrum!" Hierna was het woord aan den voorzit ter der feestcommissie, om een persoonlij ke hulde te brengen aan den voorzitter, den heer J. C. de Haan, aan den secreta ris, den heer C. v. Zeist en aan den pen ningmeester, den heer Mart. Beijk. Aan ieder dezer heeren werd een bloemstuk aangeboden, waarvoor de heeren hun dank uitspraken. Het meer officieele gedeelte was hiermee ten einde; de feestviering werd nog geruimen tijd voortgezet met voordrachten en een dansje, echter niet voordat de voorzitter nog een woord van dank had gebracht aan den heer Boekelaan als leider van ons elftal A.s. Zaterdag zal het feest worden voort gezet met de feestelijke ontvangst van het toerelftal uit Oosterhout en des avonds met de uitreiking der prijzen der nederlaagwed_ strijden, terwijl Zondagmorgen een tocht zal woren gemaakt met de Oosterhouters naar Bloemendaal en des namiddags op 't sportterrein een wedstriqr tusschen Lisse I en Oosterhout zal worden gespeeld. Hierboven verzuimden we nog te zeggen, dat ook aan de leen J. de Jeu, het stoot- blok en aan J. Beijk, welke beide heeren 15 jaren hun beste krachten hebben ge geven, bloemen werden aangeboden, ter wijl last not least aan den heer J. Pollen, als werker bij den E.H.B.O. bloemen wer den aangeboden voor zijn ijver door steeds op dé verschillende wedstrijden aanwezig te zijn! Ernstig verkeersongeval. Vrijdag avond omstreeks 5 uur kwam van de richting Haarlem en gaande naar de rich ting Leiden een vrachtauto gereden op den Rijksstraatweg binnen deze gemeente ter hoogte van de Engelenbrug in botsing met een tegenligger, waarbij een 14-jarige jongen werd gewond. Een vrachtauto, bestuurd door A. A. uit Gouda en gaande naar de richting Leiden, moest door de aldaar in uitvoering zijnde straatwerken stoppen, doch kon zulks niet snel genoeg doen, omdat de remmen niet deugden. Om een voor hem rijdende auto te sparen, reed hij evenwel een tegenligger aan, bestuurd door G. S. B. uit Amster dam, met het gevolg, dat het zoontje van den bestuurder genaamd H. B., door de voorruit werd geslingerd en op den Rijks weg werd gesmakt. Woor glasscherven is de knaap ernstig aan het gelaat gewond, terwijl zijn neus deerlijk werd gehavend. Dr. Haase verleende eerste hulp en na ver bonden te zijn kon het slachtoffer naar de ouderlijke woning worden vervoerd, De politie, die terstond ter plaatse was, nam de auto, bestuurd door A. A., in be slag en eerst na het onderzoek op remmen door een deskundige werd hij weer vrij gegeven. De materieele schade aan beide auto's was aanzienlijk en de wagens werden weggesleept. Proces-verbaal van een en ander volgde. Nog een aanrijding. Vrijdagavond om ongeveer 8 uur heeft er een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel, op het Vierkant in deze ge meente. De auto, bestuurd door C. W. de J. uit Haarlemmermeer kwam van de Grachtweg het Vierkant oprijden en voerde deze han deling geheel overeenkomstig de eischen der verkeersregelen uit. Een fietsrijder reed achter de auto om, doch een motor rijder genaamd B. met als duo duorijdster zijn echtgen. en wonende te Rotterdam reed tegen de outo aan. Het gevolg hier van was, dat de motorrijder en zijn duo rijdster op den grond terecht kwamen. De duorijdster klaagde over duizelingen, ter wijl de motorrijder lichte verwondingen opliep. De motor werd evenwel deerlijk gehavend en naar een garage overgebracht. De politie maakte hiervan eveneens proces verbaal op. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met wat bosuien, kroten en sla bestaat de aanvoer verder uit vroege aardappelen, waarvoor in het binnenland nog geen voldoende plaats is en die dien tengevolge of voor den mininmumprijs gaan of doordraaien. De minimumprijs is thans voor groote f 5.20 per 100 K.G. plus 0.80 heffing. Verwacht wordt dat de minimum prijs heden wel weer lager zal zijn. Sla bracht van 0.50 tot 1.30 per 100 op. Sluifjes van 0.30 tot f 0.40. Kroten van 1.10 tot 1.50 per 100 bos. Bloemenhandel. Zooals wel te begrij pen is, werd met het warme weer de aan voer van dien aard dat de bloemen geen voldoende afzet konden vinden en een groqote hoeveelheid doordraaide. De prij zen waren in het algemeen dan ook laag. Wij noteerden: Lathyrus 0.150.25, Ko renbloemen 0.100.20, Margrieten 0.15 —0.25, Scabiosa 0.250.35, Pyrethrums 0.200.30, Anemonen f 0.100.20, Pioe nen 1.50—2.60, Anjers 0.150.20, Con- villi 0.300.55, Gladiolussen f 1.50—2.90. SASSENHEIM Boottocht ouden van dagen. Voor den boottocht van ouden van dagen bestaat veel belangstelling. Zaterdag hebben 125 per sonen zich aangemeld. Het bestuur heeft besloten de dag niet op Woensdag' 24 Juni te houden, doch Dinsdag 23 Juni. De af vaart is bepaald op één uur vanaf de Oost haven. Het muziegezelschap „Crescendo" zal des avonds de oudjes een serenade brengen. Het belooft weer een gezellige middag te worden. VEUR Naar den Briel. De jaarlijksche fiets tocht van de K.J.C. naar den Briel, waar de bedeplaats bezocht wordt van de Gor- kumsche Martelaren zal plaats hebben op Zondag 12 Juli a.s. Het programma wordt nog nader bekend gemaakt. Ook de St. Jo- sephsgezellen zullen dien dag per fie% ter bedevaart trekken naar den Briel. Opgave voor de Gezellen bij den Senior. Met mooi weer belooft dit voorzeker een prachtigen fietstocht te worden. Aanrijding. Op den Veurschen Straat weg nabij Schakenbosch te Veur werd gis teren de 9-jarige A. v. Nieuwenhuize uit Oegstgeest, die hier gelogeerd was, aange reden door een luxe auto, bestuurd door den heer Groenewoud, doordat de kleine onbedachtzaam den weg overstak. Ofschoon de auto langzaam reeden oogenblikkelijk stilstond, werd de kleine tegen de straat geworpen en bekwam diverse schaafwon den en een gekneusde schouder. Het slacht offer werd een woning binnengedragen, waar dr. Reijers de eerste hulp verleende. Volengs de moeder zelf, die het ongeluk zag gebeuren, treft den bestuurder niet de minste schuld. Verloren en gevonden voorwepren. Gevonden: 1 jongensjas, 1 zwarte vul penhouder, 1 zwart portemonnaie met in houd, 1 zwart damestaschje met inhoud. Verloren: 1 blauwe garbardine regen mantel, - briefje van 10.1 vilten hee- renhoed, 1 bruine koffer met inhoud. Inlichtingen aan het Politiebureau te Leidschendam. Geboren: Elizabeth Helena d. van A. Noorduyn en N. Besuyen Cornelia Maria d. van H. A. v. d. Helm en E. C. de Haas. STOMP WIJK ONTDUIKING VAN HET ZWEM-VERBOD Zij doken met hun colbertje aan! In den Vliet waren Zaterdagavond vele jongens aan het zwemmen met hun colber tje aan, omdat het h.i. verboden is in bad- costuum te verschijnen! Laten de zwem mers er echter rekening mede houden, dat het, volgens art. 8 onder 4 der Algemeenee Politieverordening, verboden is te zwem men of te baden in vaarten, grachten, slo ten of andere wateren binnen een afstand van 100 meter van bewoonde gebouwen, scholen of kerken of van wegen, straten of plednen. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.15 uur komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m.: voorstel inzake verhuur gym nastieklokaal O. L. School aan den West- vlietweg. Voorstel tot vaststelling eener verordening op het zwemmen, enz, binnen de gemeente. Voorstel inzake overname wegen in Park Leeuwenbergh en recon structie dier wegen. Voorstel tot wijziging gemeentebegrooting dienst 1936. Bezwaar schriften hondenbelasting. Reductiebons werkloozen. De commis sie, benoemd uit KRO, NCRV, en Vara komt Dinsdag 30 Juni des avonds te 7 uur bijeen in hotel „De Zwaan" te Leidschen dam, tot het afgeven van reductiébons aan werkloozen, aangesloten bij de radio-distri butie. Overgelegd moet worden de stempel kaart en laatst betaalde distributie-kwitan tie. Aan kinderen worden geen bons uitge reikt. Geboren: Daniël Cornelis z. van Chr. van Oudheusden en A. Oudshoorn Maria Jacoba Antonia d. van C. Th. van Rijn en E. M. Lagerberg Cornelis Franciscus, z. van G. J. Koot en A. J. van Veen. Ondertrouwd: A. P. Haket en M. C de Vreede. WARMOND Zwemmen. Met dit warme weer wordt veelvuldig gezwommen, doch ook op plaat sen, waar zulks niet geoorloofd is, met het gevolg, dat ter dezer zake verschillende bekeuringen worden gemaakt. Men dient er derhalve op te letten, dat het verboden is te zwemmen in de Leede vanaf de Spoorbrug tot den molen van den Zwanen burgerpolder en op een afstand van 200 M. van de Haarlemmertrekvaart zichtbaar, vanaf de grensscheiding der gemeente Oegstgeest tot de Warmonderleede. Autotocht. De vereeniging voor licha- De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten dd 15 Mei 1936 waarbij de door den ontvanger te stel len zekerheid bedragende f 1500 goedge keurd wordt. Schrijven van het Dept. van Sociale Za ken waarbij de subsidie in de kosten van ondersteuning aan werkloozen voor 1936 wordt vastgesteld op 11,8%. Schrijven van Ged. Staten waarbij tot 1 Jan, 1938 ontheffing wordt verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs ln het vak lichamelijke oefening. Schrijven van het Dept. van Sociale Za ken waarbij de subsidie in de uitgaven we gens ondersteuning aan werkloozen over 1935 wordt bepaald op f 149.93. Schrijven van B. en W. van Leimuiden waarin medegedeeld wordt dat de Raad dier gemeente een bijdrage groot f 200 ver leent in de kosten van verbetering van den Vriezenbrug. Het bestuur van den Wassenaarschen polder zal ook 200 bijdrage verleen en. De voorzitter deelt mede dat Ged. Staten vergunning hebben verleend tot het ver vangen van de Vriezenbrug door een dam met duiker. Ged. Staten hebben ook de financieele besluiten inzake deze verbetering reeds goedgekeurd, zoodat thans spoedig met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. melijk gebrekkigen uit 'sGravenhage zal op 23 Juli a.s. een tocht naar Warmond organiseeren met een 50-tal auto's om een dagje op de plassen deze gemeente door te brengen. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan M. Kortekaas vergunning verleend tot algeheele verbouw van het hem in eigendom toebehoorende pand in de Dorps straat alhier, waardoor de toestand daar ter plaatse zeer zal worden verbetert. Verloren voorwerpen. Bij de politie is aangifte gedaan van het verliezen van een beurs met inhoud, een gouden dasspeld en een dekzeil van een motorboot. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN RIJWIEL. Twee ernstig gewonden. De heer C. den U. kwam Zaterdagmid^ daf in den Hoorn zoodanig met zijn motor rijwiel te vallen dat hij een schedelfractuur en hersenschuddinig bekwam. De duoberij der kwam er met een betrekkelijk kleine verwonding af. Het ongeval werd veroor zaakt door een wielrijder, de M genaamd, die van een erf kwam en links hield, doch plots den weg oyerstak. Deze wielrijder, die eveneens kwam te vallen, kreeg een ernstige armbreuk. Drukte bij de Motorenfabriek „De In dustrie". Met ingang van heden is men aan de motorenfabriek „De Industrie" firma Boot met 2 ploegen gaan werken, wegens drukke werkzaamheden. Jubilea 15 Juli as. hoopt onze plaats genoot M. den Hollander zijn 25-jarig ju bileum te voeren als gemeente-werkman. De a.s. jubilaris, zeer bekend mede door zijn verdere functies als doodgraver, lid der brandweer, onbezoldigd gemeente-veld wachter, omroeper etc., zal ongetwijfeld een feestelijken dag tegemoet gaan. Muziekvereen. „Leo XIII". Op het gis teren te Amsterdam in „Artis" gehouden zaalconcours behaalde de R. K. Muziek- vereeniging Leo XIII in de 2e afdeeling een 2en prijs met 298 punten. Waarschuwing. B. en W. waarschu wen de ingezetenen om geen giften te geven en geen geschriften te koopen van Ned. Leger des Heils ook optredend onder den naam Algemeene Maatschappelijke Hulp verleening: Nationaal Reddingsleger en Na tionaal Leger des Heils of Leger des Heeren. Deze niet bonafide instellingen werken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naam en uniform het publiek te mis leiden en verwarring te stichten met het bekende Leger des Heils, stichter William Booth. HAZERSWOÜDE. Tuinloods afgebrand. Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur is een groote tuinloods der firma Wezelenburg een prooi der vlammen geworden. Veel tuinbouwgereed- schap, waaronder een zoo goed als nieuwe spitmachine, ging in de vlammen op. Brand spuiten uit Hazerswoude en Boskoop ruk ten aan, doch konden niet veel meer uit richten. De loods was in korten tijd door het vuur vernield. HAZERSWOUDE (H.R.). Botsing tusschen auto's en wielrijder. Hedenmorgen te omstreeks 9 uur had op den Hooge Rijndijk nabij het Zwaantje weer een aanrijding plaats tusschen een groentenauto, bestuurd door zekeren Stam uit Arnhem, een luxe-auto, bestuurd door A. Brakhoven uit Leiden en den wiel rijder A. Tuinenburg te Alphen aan den Rijn. Doordat de vrachtauto te veel links Op voorstel v2n B. en W. en met in acht neming van de door den Inspecteur der Volkshuisvesting gemaakte opmerking stelt de Raad daarna vast de Bouwverordening. Op voorstel van B. en W. wordt het ko hier der straatbelasting voor 1936 vastge- stel dtto een bedrag van 999.60. De voorzitter deelt mede dat de gemeente aan opcenten en hoofdsom personeele be lasting over 1935 een bedrag groot 680. te veel heeft ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt de be grooting 1935 in verband met deze tegen valler gewijzigd. Op voorstel van B. en W. wordt aan Mej. de Wed. Kinkel op haar verzoek eervol .ontslag verleend als schoonhoudster van de 6chool. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om een oproeping voor sollicitanten te doen. B. en W. stellen voor om de beloo ning te bepalen op f 180 per jaar. De heer Jansen vindt deze belooning wel wat hoog. De voorzitter zegt dat de heer Jansen er om moet denken dat de schoon maakster gedurende den winter ook de kachels zal moeten aanmaken. B. en W. zou den nog wel de bepaling willen maken dat de nieuwe schoonmaakster zelf voor de scnoonmaaKartikelen moet zorgen. De heer Compeer stelt voor om de wedde te bepalen op f 180.terwijl de gemeente ook de artikelen, noodig voor de groote schoonmaak, bekostigt. Het voorstel van den heer Compeer wordt ten slotte met al gemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wijst de heer Jansen op het hooge gras langs den weg, terwijl de heer Compeer wijst op den rommeligen toe stand achter de z.g. aschschuur. De burgemeester zegt een onderzoek toe. Daarna volgt sluiting. hield, werd de wielrijder door de luxe-auto van achteren aangereden en kwam deze onder de auto terecht. Het bleek, dat Tui nenburg wonderlijk genoeg slechts enkele schaafwonden had opgeloopen. Zijn rijwiel werd totaal vernield. Ook de beide auto's, die tegen elkaar waren gebotst, liepen eenige materieele schade op. Zoodoende liep het ongeval nog bijzonder goed af. NIEUWKOOP Afscheid Crisiscomité Donderdagavond werd de laatste be stuursvergadering gehouden van het Da- gelijksch Bestuur van het Plaatselijk Cri siscomité voor Nieuwkoop en Noorden, waarbij de burgemeesters namens het ge meentebestuur dank heeft gebracht voor het vele goede door het comité gedurende ruim vier jaren in deze gemeente verricht. Doorloopend heeft het comité de gemeente en de kerkelijke armbesturen bijgestaan en steun verstrekt in natura en in geld daar, waar het hoognoodige ontbrak. Ver schillende malen heeft het comité zelfs zelfstandig onderstand verstrekt aan groe pen, welke door bijzondere oorzaken in het geheel zonder bron van inkomsten waren- Daarbij Verwaarloosde het comité niet zijn eigenlijke taak, nJ. het bieden van hulp aan den middenstand. Een bijzonder woord van waardeering meent spr. te moeten uitspreken voor den arbeid van den voorzitter, de secretaresse en den penningmeester, die zich zooveel moeite voor het crisiswerk hebben gege ven. Daarbij hebben de heeren de Graaf en Bots, ondanks het feit, dat zij het Na tionaal Comité met verzoeken overlaadden, steeds de goed harmonie weten te bewa ren tusschen Nationaal en Plaatselijk co mité, hetgeen voor een vruchtbare wer king van het comité van het grootste be lang was. Het doet spr. genoegen aan de heeren P. de Graaf en M. J. H. Bots en de dames C. A. M. Bots en A. F. van Bemmelen te mogen uitreiken de herdenkings-medaille, welke het Nationaal Comité aanbiedt, als blijvende herinnering aan den crisisarbeid, welke deze personen op geheel bijzondere wijze in deze gemeente hebben verricht. De heer de Graaf brengt mede namens den heer Bots en de dames Bots en van Bemmelen dank voor de verleende onder scheiding en dankt verder het comité voor de steeds aangename samenwerking. De heer Bots wijst op de goede ver standhouding. welke steeds tusschen de leden onderling bestond en stelt er prijs op den heer de Graaf hartelijk dank te zeggen voor den steeds ondervonden steun Hierna wordt de vergadering gesloten en heeft het crisis-comité alhier opgehou den te bestaan. Zonder overdrijving kan worden gezegd dat het comité goed heeft gewerkt en dat op de meest onpartijdige wijze de belangen van de gemeenschap zijn gediend. ZOETERWOUDE (HJt). PASTOORSBENOEMING. In plaats van den zeereerw. heer I. J. M. Meijer, die om gezondheidsredenen eme ritaat heeft aangevraagd, is door Z. H. Exc. den Bisschop benoemd tot pastoor der Meerbrug-parochie de zeereerw. heer J. J. M. Vastenhoven, thans pastoor der parochiekerk van de H. Familie aan de Bergsingel te Rotterdam. De zeereerw. heer Vastenhoven werd ge boren te Haarlem 2 December 1871. Na de beide Seminaries doorloopen te hebben, werd zijneenv. in 1897 priester gewijd, en achtereenvolgens werkzaam gesteld als kap. te Wateringen sn te Amsterdam. In 1913 volgde zijn benoeming tot „bouwpastoor" te Rotterdam, waar de parochiekerk van de H. Familie door pastoor Vastenhoven werd gebouwd

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11