VERBRUGGING VAN NEERLAND'S RIVIEREN WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD zaterdag 20 juni 1936 l»£ I.eidsche courant DERDE BUD - PAG. 11 INTERESSANTE EXCURSIE NAAR DEN MOERDIJK Half Juli laatste overspanning gereed. Begunstigd door fraai zomerweer heb ben leden der vereeniging „Het Neder- landsche Wegencongres" gisteren hun jaar- lijksche excursie gehouden en een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde brug gen over de Oude Maas te Dordrecht en het Hollandsch Diep te Moerdijk. Nog dezer dagen eischte de openstelling van de Waalbrug te Nijmegen aller belang stelling, thans reeds vraagt het grootsche werk, de overbrugging van één van Neer- land's breedste stroomen, de aandacht. Nog slechts korten tijd en de vaste verbin ding voor het verkeer van Noord en Zuid zal een feit zijn geworden De excursie. Aan de excursie, welke onder algemeene leiding stond van den heer H. W. O. de Bruyn, secretaris der vereeniging en di recteur van den A. N. W. B., namen onge veer 200 personen, onder wie talrijke hoofd ingenieurs en -ingenieurs van den rijkswa terstaat, deel. De minister van waterstaat werd verte genwoordigd door jhr. ir. A. G. Beelaerts van Blokland, hoofdingenieur van den rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland en de minister van defensie ad interim door den majoor der genie J. H. de Man. Voorts maakten onderscheiden vertegenwoordigers van diverse organisaties en wegen- en verkeersdeskundigen den tocht mede. Des ochtends om 10 uur verzamelden zich de deelnemers op het Plein voor sta tion Delftsche Poort te Rotterdam en na men zij plaats in een zestal autobussen. Naar Dordrecht werd gereden via den nieuwen rijksweg IJselmondeDordrecht. Aan het begin van dezen ongeveer 12 K.M. langen weg werd even halt gehou den om den deelnemers gelegenheid te ge ven van de technische bijzonderheden ken nis te nemen. In Dordrecht aangekomen, werd een be zoek gebracht aan de werf van de N.V. Penn en Bauduin, waar de laatste over spanning voor de brug over het Hollandsch Diep haar voltooiing nadert en de over spanningen gemaakt worden voor rail- en wegverkeer voor de brug over het kanaal van Zuid-Beveland te Vlake. Hierbij ver namen wij, dat de tiende, tevens laatste overspanning van de brug bij Moerdijk, vermoedelijk Zaterdag 11 Juli op de pijlers geplaatst zal worden. Het is wel licht de moeite waard te vermelden, dat een overspanning op de werf een gewicht heeft van negen ton. De totale kosten der brug bedragen circa 4 miilioen gulden. - Nadat men met belangstelling de vor deringen der werkzaamheden, onder des kundige voorlichting, had gadegeslagen, namen de deelnemers plaats op een salon- raderboot, welke hen naar Moerdijk zou brengen. Terwijl men zich op de boot be vond en een frisch briesje voor een zeer welkome verkoeling zorgde, werden de pijlers bezichtigd, waarop in de toekomst de verkeerstrug over de Oude Maas komt te rusten. De nieuwe brug wordt ge bouwd onmiddellijk ten Westen van de be staande spoorbrug. De velé moeilijkheden bij de beide oeversansiuitingen (overbrug ging van de industrie- en haventerreinen, spoorwegemplacementen, plaatselijke we gen, enz.) zullen worden opgelost, door deze aansluitingen als gewapen betonvia- ducten, met in plattegrond gebogen trace, uit te voeren. De eigenlijke overbrugging van de Maas., waarvan thans de onder houw in uitvoering is, zal van noord naar zuid worden uitgevoerd met drie over spanningen van elk ongeveer 33 Meter, twee van ruim 88, resp. 77 meter en een beweegbare overspanning van 48 meter aan den zuidelijken oever De onderbouw kan tegen 1938 voltooid zijn. Naar den Moerdijk Terwijl men rustig naar het Hollandsch diep ziende, genieten kon van het fraaie Holla ndsche polderlandschap, werd aan boord een eenvoudig noenmaal gebruikt. Tijdens het noenmaal stelde de leider der excursie voor, een telegram te zen den naar ir. W. J. H. Harmsen te 's-Gra- venhage, die een groot aandeel in de voor bereiding van dezen toch", heeft gehad, doch door ziekte verhinderd was hem m.de te maken Onder instemming werd hiertoe beslo ten. Omstreeks 1 uur ging men te Moerdijk aan wal. F;er werden de ceelnemers in twee groepen verdeeld. De nieuwe htvz ove- het Hollandsch Diep. De brug bestaat uit tien spanningen van elk 100 Meter. Het "ollandsch Diep werd ter plaatse tot op ongeveer 1000 Meter versmald. De spoorbrug, die even ten oos ten Vvan de verkeersbrug ligt, heeft een lengte van 1400 meter. De rijweg op de nieuwe brug is 11 Meter bre,d, ter weers zijden daarvan liggen rijwielpaden van resp. 2 1/2 en 2 Meter breedte. Deze pa den liggen even hoog als de rijvloed. Van de hoofdbaan af heeft men, mede ten ge volge van de lagere ligging van de boven- kantleuning, een fraai en ruim uitzicht ovêr de breede watervlakte. De rijvloer is van beton. De verharding wordt voorzien van een slijtlaag van Egypto Monolith. De eigenlijke onderbouw bestaat uit negen pijlers en 2 landhoofden. Het zou te ver voeren, op deze plaats een overzicht te geven van de vele verdere technische bijzonderheden en detailupnten. De aan blik van dit grootsche bouwwerk dwingt echter te meer respect en bewondering af, wanneer men de kennis neemt van de vele problemen, welke voor den bouw van een brug van dergelijke afmetingen om een oplossing vragen. De zuidelijke toegangsweg. Nadat de deelnemers de brug, die reeds voor een groot deel van het wegdek is voorzien, hadden bezichtigd, werd ten slotte nog een bezoek gebracht aan den zuidelijken toegangsweg, welke ter hoogte van den Bredaschedijk aansluit op den be- staanden rijksweg naar Breda. Deze weg is ongeveer 3 1/2 K.M. lang. De bodemgesteldheid was slecht. Om zich rekenschap te kunnen geven, wat het be- teekent, op slappen grond een weg aan te leggen, zij hier slechts vermeld, dat 3.400.000 kubieke meter zand moest wor den gestort. Om half vier werd per touringcar de thuisreis aanvaard. Een goedgeslaagde en tevens zeer interessante excursie was hier mede geëindigd. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Waarschuwing aan de wielrijders. Onze correspondent schrijft: Wij gevoelen ons gedrongen, een ernstig waarschuwend woord te richten tot alle wielrijders (sters) die den weg passeeren of beter, die fietsen de gaan van Hillegom in de richting Haar lem. Waar het rijwielpad begint (bij Villa Weerestein) verlate men in tegenstelling van het berijden van de rechterzijde van den Rijksweg die zijdeof ge krijgt een bekeuring. Dat er te goeder trouw daar rechts nog een eindje wordt doorge reden heeft reeds processen verbaal gege ven. Een der politiemannen is daarin bij zonder vaardig! U wordt niet gewaar schuwd, doch het briefje (oproep naar het Kantongerecht) wordt U al weet ge van den prins 'geen kwaad na een paar uur keurig thuisgebracht! Dat het daar onbewust en onbedoeld tot overtreding van art. 11 der Rijwiel- en Motorwet komt, heeft het Raadslid, de heer Pijnaker begrepen, die in de laatste Raads vergadering van Vrijdag 5 dezer den Bur gemeester verzocht, daar een bord te doen plaatsen, waarop: „Fietsers oversteken". De Burgemeester achtte de opmerking juist en deed toezegging. Het bord is er echter nog niet Waar men nu in afwachting van die plaat sing zou meen en. dat soepelheid in dezen zou worden betracht vergist men zich; agent P. gaat lustig voort en maakt zich door dit optreden verre van bemind. De man ging xelfs zoover, dat hij een procesverbaal toe stuurde aan een controleur der Ziektewet, die door een verkeerd opgegeven huisnum mer op die hoogte een zieken arbeider moest opzoeken, welk geval op 4 Juli voor den Kantonrechter zal worden behandeld. Het is een onprettige zaak: zooals we reeds zeiden, is hier geen opzet tot overtre ding van art. 11 der R. en M wet in het spel (duizenden hebben van dat artikel nim mer gehoord) en het is o.i. uitgesloten, dat de Wetgever de bedoeling heeft, zulke on- het Haka-gebouw arriveerde; Hier werd men op de bekende gulle wijze onthaald. Om 1 uur werd in de lunchroom van het Haka-gebouw de maaitijd gebruikt. Na af loop van de maaltijd werd door den heer de Wolf, chef der afdeeling propaganda en publiciteit, een propagandistisch woord tot de dames gesproken Ongeveer 2 uur werd begonnen met de bezichtiging van het gebouw. De dames werden in 5 groepen verdeeld, en werden daarna door het gebouiw rondgeleid. Na de bezichtiging van het gebouw keer de men terug in de lunchroom, waar een verfrisschende beker Haka-limonade werd aangeboden. Het was een gezellig gebab bel hier, hetgeen onderbroken werd door den heer A. H. Schrama, penningmeester van de Coöperatie, welke ook een propa gandistisch werd tot de dames sprak, en de directie der Handelskamer dankte voor het gulle onthaal. De terugtocht ging via Delft, Den Haag, Wassenaar, de Groote Vink alwaar de da mes een consumptie werd aangeboden, en men gelegenheid kreeg zich kostelijk te amuseeren. Dit werd dan ook door vele gedaan. Men zag hier vele moeders weer als in hun jeugd glijden, draaien, wippen, roeien, dansen enz. Het was voor menigeen een teleurstel ling toen werd aangekondigd, dat de te rugtocht vervolgd zou wórden. Deze ging via Leiden, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse waar men onder hét zingen van vroolijke liedjes te half negen arriveerde. Het bestuur van de Coöperatie kan met trots op deze excursie terugzien. opzettelijke, voor niemand gevaar opleve rende kleine vergissingen strafbaar te stel len. Daarom meenden we goed te doen een en ander even te signaleeren. Voor iederen wielrijder geldt daar bij Villa Weerestein aan de Weeresteinstraat: „Wees op uw hoede, waak angstig tegen een bekeuring!" LISSE. Gemeente-opzichter. Ter voorziening in de op 15 Augustus 1938 vacant komende betrekking van Opzichter der gemeente Lisse hebben Burg. en Weth. den Raad dezer gemeente de volgende alphabetische voordracht aangeboden. 1. Th. M. van der Eerden, architect te Hil legom; 2. H. Hoenselaar, adjunct-opzichter der ge meente Leidschendam; en 3. A. C. A. van Schendel, eerste techn. ambtenaar van openbare werken te Gin- -neken. Excursie naar het HAKA-gebouw te Rot terdam. Evenals vorige jaren organi seerde de R.-K. Coöp. Onderling Belang j.l. Donderdag, voor de dames van leden en verbruikers, een excursie naar de Coöp. Groothandelsvereeniging de Handelskamer „HAKA" te Rotterdam. De deelname hieraan wias niet groot te noemen, daar vele al reeds vorige jaren mee waren geweest. Toch namen nog 221 dames deel aan deze excursie. Des morgens kwart over negen werd de reis, door het zeer mooie weer begunstigd met acht autobussen aanvaard. Het was dan ook een drukte van geweld in de Schoolstraat, daar vele kinderen van hun moeder afscheid namen als voor een reis om de wereld. Een lid van de E. H. B. O. maakte dezen tocht mede. De tocht ging via Sasenheim, Noord- wijk, Katwijk, Wassenaar, Den Haag, Sche- veningen alwaar met een mooi vergezicht op zee, een kopje koffie werd gedronken. Hierna ging de tocht via Den Haag, Delft, Rotterdam waar men half één aan NOORDWIJKERHOUT. B V. L. Ie schietwedstrijd. De Bijzon dere Vrijwillige Landstorm, afdeeling Noordwijkerhout heeft in de groote zaal van café Brama zijn eerste schietwedstrijd gehouden onder groote belangstelling van de zijde der leden. Er den geheelen avond met veel animo geschoten, hetwelk ditmaal wel veel gelegen zal hebben aan de fraaie prijzen welke waren uitgeloofd. Na afloop van den wedstrijd sprak de plaatselijk leider de reserve-kapitein J. A. M. Pijnenburg, de aanwezigen als volgt toe: Het is laat geworden, later dan we aanvankelijk hadden gedacht. Dat doet ons genoegen omdat er uit blijkt, dat de be langstelling voor den eersten schietwed strijd van den B. V. L. in Noordwijker- hout nog grooter is, dan we hadden dur ven verwachten. Dat geeft mij en de jury groote voldoening. De schietwedstrijd is juist met dat doel georganiseerd. Er moest nieuw leven komen in de afdeeling Noord- wij kerhout en een begin van dat nieuwe leven is er nu. Wij zijn dus tevreden met de bereikte resultaten. Nu is het een op merkelijk verschijnsel, dat nog zoovele jongeren onder ons, die blijkens hunne gezindheid jegens ons Vorstenhuis thuis behooFen in den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm, tot hedeh afzijdig zijn geble ven. Ik! moét dat toeschrijven niet hier aan, dat zij met het streven van den B. V. L. niet zouden sympathiseeren, maar dat zij nog niet voldoende van het be staan van den B. V. L. op de hoogte zijn, ofwel, dat zij niet precies weten, wat nu wel dat streven van den B. V. L. is. Wat dat streven is, behoef ik u niet te zeggen, U zijt daarvan voldoende op de hoogte. Maar het kan zijn nut hebben voor degenen, die als belangstellenden aanwe zig zijn, dat hier nog eens te zeggen. Het doel van de B. V. L. is te zorgen, dat de Regeering de beschikking heeft over een betrouwbare gewapende macht tot steun aan het wettig gezag en tot handhaving van orde en rust in geval van binnen- landsche beroeringen. Ieder ordelijk en vredelievend man zal moeten erkennen, dat dit een prijzenswaardig doel is. Wie het dus met dit streven eens is, sluite zich aan en versterke de macht tegen elementen, die de wanorde willen. En in Noordwij- kerhout zijn de meésten het daarmede eens, dat wanorde niets goed brengt, voor nie mand. Ik maak van deze gelegenheid dus gebruik om u aan te sporen de noodige propaganda te voeren, opdat er hier spoe dig moge zijn een actieve en flinke afdee ling, die voor geen enkele afdeeling uit de omgeving behoeft onder te doen. Te- rugkeerende tot den schietwedstrijd moet ik allereerst de winnaars gelukwenschen met de behaalde prijzen. Voor hen moge het een aansporing, zijn trouw de oefenin gen te blijven volgen. Tot de mededin gers, die geen prijs behaalden, zeg ik: kom naar de oefeningen en leert schieten, leert beter schieten en een volgende maal zult ge de voldoening hebben ook een prijs te behalen. Met regelmatige oefening is op dit gebied veel te bereiken. De jury heeft vastgesteld, dat de vol gende prijzen zijn .behaald: le prijs 88 punten, polshorloge, J v. d. Voet, 2e pr. 5 „tienen", zakhorloge, J. v. d. Voet, 3e prijs 88 p., .25 sigaren, W. v. d. Weijden, 4e pr. 4 „tienen", klokje, W. v. d. Weijden, 5e pr. 83 punten, wekker, P. Brama, 6e prijs 3 „tienen", bloemenvaas, C. Koster. 7e pr. 82 punten, 25 sigaren, N. J. Groen, 8e prijs 3 „tienen", klokje, N. J. Groen, 9e pr 81 punten, bloemenvaas, E. van Duin, 10e pr. 3-„tienen", pijp, P. Bra ma. Troostprijs 81 punten, io sigaren, C. Wessels. Hierna werden dagprijzen uitgedeeld en was de avond afgeloopen. ZÏLK. Diefstal. Ten nadeéle van mevr. H., die onlangs gerechtelijk uit haar woning is verwijderd en haar inboedel had ge plaatst in een aldaar ih de nabijheid staande schuur is eenïg aardewerk ont vreemd. Van den dader ontbreekt elk spoor. Ongeval. Toeri een dezer dagen de huishoudster van K._ bij haar werkzaam heden kwam te vallen, bleek het van zoo- danigen aard te zijn, dat de ontboden ge neesheer overbrenging 'naar het zieken huis noodzakelijk achtte, alwaar bleek, dat zij een heupgewricht gebroken had. Kort geleden had de betrokkene juist haar 00- jarig jubileum in dienstbetrekking ge vierd. Hopen wij op een spoedig hersteL RIJNSBURG. Veiling Tuinbouwproducten. Deze ver eeniging vergaderde in café Verbree. De voorzitter, de heer W. van den Eijkel Johzn. opende deze druk bezochte vergadering en herdacht met eenige gevoelvolle woorden wijlen den heer K. van Delft Dzn., die jaren lang de belangen van de vereeniging heeft waargenomen. De secretaris, de heer Jac. Kromhout, las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna bracht de secretaris het jaarverslag uit. Ook dit verslag gewaagt van het groote verlies dat de veiling leed door het over lijden van den heer van Delft. Voorts is er nog het volgende aan ontleend: Het veiling jaar 1935 had een kalm verloop. Meer en meer namen de regeeringsbemoeiingen toe: minimumprijzen, maten, gewichten enz. De resultaten van het bedrijf, hoewel iets beter dan 1934, waren niet bevredigend. De prij zen van vroege aardappelen waren veel beter, doch het beschot was slechter. De bloemkoolprijzen waren tot half September best, daarna was de oogst door storm en misgewassen zeer slecht. Roode en gele kool liepen tot hooge prijzen op. Veel beter ging het met de waspeen, die tot 3.45 per kist opbrachten. In 1935 werden 152 vei lingen gehouden met een totalen opbrengst van 154.381.10. Aangevoerd werden: Bloemkool 474.076 st., Roode kool 197.235 at., Uien 673.021 K.G., Peen 704.944 K.G., Aardappelen 352.381 K.G. De steungelden van de regeering konden pas zeer laat wor den uitgekeerd. Dezer dagen wordt het restant uitbetaald. De nieuw benoemde veilingmeester de heer P. van den Haak Jr., vervult zijn taak tot groot genoegen van Bestuur en Ver eeniging. Het verslag eindigt met de beste wenschen voor het nieuwe veiling jaar. Dit keurig verslag werd onder dank en zonder op- of aanmerkingen door de ver gadering goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer W. van den Eijkel, werd met groote meerderheid herkozen en nam zijn herbenoeming aan onder instemming van de vergadering. In de vacature K. van Delft werd zijn zoon D. van Delft eveneens met groote meerder heid gekozen die zijn benoeming aannam. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verslag van den accountant Rotteveel. De controle had geen reden tot aanmer kingen gegeven. Alle bescheiden van den penningmeester werden in de beste orde be vonden. De koopliedenvereeniging had ver zocht voortaan op monster te willen veilen. De vergadering besloot echter den ouden toestand te handhaven. Dan deed de voorzitter de belangrijkste mededeel in g n.l. dat het veilingterrein ver groot zal worden. Meer en meer is uitbrei ding noodzakelijk. Een stuk grond naast het bestaande terrein is reeds aangekocht. Het kantoor zal uitgebreid worden, de weg ver legd en een kistenloods zal worden ge bouwd. De vergadering ging hiermee vol komen accoord. De rondvraag behelsde alleen zaken van huishoudelijke aard, o.a. veilingpercentage, koopen uit de hand enz. Hierna volgde sluiting. Aanrijding. Aan den hoek Heerenweg- Langevaart had een ernstige aanrijding plaats tusschen een personenauto en een motorrijder. De laatste werd over den weg geslingerd, terwijl een slagader werd door gesneden. De heer Breesdijk verleende de eerste hulp. Dr. Jonker was poedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Politie onderzoekt de schuldvraag. ZUID-AFRIKA. Aan den gezant en gevolmachtigd mi nister van de Unie van Zuid-Afrika heb ik dezer dagen het volgend scfhrijven ge zonden: Die Eksellensie, die Gezant van die Unie van Su id-Afrika. Eksellensie, Wij zijn in die put, wij, die Hollandse volk, Wij sit in die krisis en wij kom daar niet uit. Vir vele mense is het leeve ewaar te dra. En telkens heb ik gelees, dat vele van ons ga naar u land om daar te werk en te leef. Natuurlijk wens ik u land mij innige dank toe te breng vir dit gastvrij heid en die vriendelikheid, waarmee het die mense opgeneem het. Dat is seer skoon. Maar ik skaam mij. Ik wil U vraag ook vier mij sulk een ontvangst, indien U so vriendelijk wil wees. Maar toch heb iik so gedagt, dat wij met ons Westerse beska- wing ons eigenlijk moet skaam. Wij heb- immers altoos die toon aangegee, wij heb immers altoos gesegh, dat wij was die beste, die grootste en die rijkste. En toen u dappere Suid-Afrikaanders was in nood en het gevecht tegen die volk der Englanders vir die onafhankelikheid, heb ben wij rustig toegekeak. Wij hebben u volk, ons volk, vechten gela en toen U eindelik was versla na dapper tegenstand, toen eerst hebben wij die geleentiheid te baat geneem om u te eer. Toen hebbe wij op die Hollandse oorlogsskip u President, die dappere Kruger, gebragt naar ons land en hem geëer met woord en wijn. En Wij hebbe aan veel strate sy naam gegee. Nu sijn wjj in die nood. En nu is die trek naar u skoon land, waar die rook dondert tot oër die berge. Nu segge wij, dat het ons seer aangenaam sal wees in dien U so vriendelik wil wees om ons brood te verskaf. Nu is die trek naar Suid- Afrika begon. Nu denke wij aan die nouwe betrekking tusschen ons en U. Nu sta U klaar om ons met ope arme te ontvang, omdat wij sedert die daë ons Paul Kru- gerstrate hebben en ons dus met die Suid- Afrikaanders in nouwe verwantschap voel te staan. Eksellensie, dat is seer skoon en seer broederlik. Ik heb gelees, dat U het gekree 'n nieuw gesantskapshuis in die Haag. En ik heb ook gelees, dat U die eerste minister het gegee, een goude sleutel om te open die deur daar van. Maar het sou beter sijn gewees, in dien wij U hadde gegee een goude sleutel omdat U vir ons die deur van Suid Afrika so wijd geopen het. Het sou ook skooner zijn gewees, in doen wij u echtgenoote, die die kleindoch ter van Paul Kruger, bloeme hadde aan gebo. Nu het ze het portret gekree van haar grootvader, omdat die skip, waarin het veel jare had gehang, gesloop moet. Eksellensie, ik breng hulde vir U en u volk en ik seg vir U, dat ik ook gaarne naar die Suid-Afrika gaan sal. Met hoogachting, Die uwe DANIEL. EENDRACHT. Jij was niet mooi, jij, Naatje van den Dam, Zooals men zich een schoone vrouw zou denken, En daarom moest jij wijken voor de tram, Die het publiek bedient op zijne wenken. Nee, ik erken, een schoonheid was jij niet. Jij zou geen mannen om je schoonheid trekken, Toch stond jij daar hoog op den Dam, maar ziet, Jij was daar slechts om eendracht op te wekken. Dat was het doel en daarom stond jij daar, En daarom vond men in jou veel behagen, Jij was van 't soort van Kenau Hasselaar, En jou te storen zou wel niemand wagen. En toen jouw arm zelfs sneuvelde in den strijd, Bleef j' op den Dam heel Amsterdam regeeren, Al was jij dan die rechterarm ook.kwijt, De eendracht bleef en 't kon jou dus niet deren. Het standbeeld van „Naatje Een dracht", vroeger beter bekend als „Naatje op den Dam", zal „als at tractie" in den tuin van het Stede lijk Museum te Amsterdam verrij zen. (Courantenbericht). Maar middTerwijl ontwikkelde onze smaak, Wij gingen jou bepaald al leelijk vinden, Onze critiek op jou werd hard en raak Steeds minder werd het aantal van jou vrinden. Tenslotte moest jij weg daar van den Dam, Wij konden 't aanzicht langer niet verdragen, Wij waren te beschaafd en zie er kwam Voor jou twee paarden en een groote wagen. Die heeft jou naar een opslagplaats gebracht, Waar afgedankte rommel lag te droomen, Na tachtig jaar, wie had het ooit gedacht, Dat het met jou nog eens zoover zou komen. Nu wordt jij weer in al'jouw eer hersteld. Jij zult in het Museum nu weer prijken, En ieder, die het wil, mag voor wat geld, Net als in Artis, naar jou komen kijken. Och, lieve Na, wees daarom maar niet boos, Dat het met jou zoover nu is gekomen, Jij hebt kort na jou heengaan, al een poos Geleên, heel goed en allergrondigst wraak genomen. Sinds man jou vjw den Dam verwijderd heeft, Is ook de eendracht ander 't volk verdwenen, Jij, Naatje, hebt getriomfeerd, jij leeft Om onsnu audiëntie te verleenen. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7