STADS NIEUWS ZATERDAG 20 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MISSIE NAAI-VEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS" Onderafd. van den R.K. Vrouwenbond In de natuur zien wij nog hoe allerlei verschijnselen elkaar periodiek plegen af te lossen en op te volgen. Meestal ge schiedt dit op gezette tijden aan bepaalde regels gebonden: dag en nacht, licht en duisternis, eo en vloed, zomer en winter, warmte en kou. Natuurlijk heeft dit alles nut en bedoe ling. Doch niet alleen in de natuur, ook in het maatschappelijk leven ervaren we hoe telkens weer een bepaald gebeuren zich even losmaakt van het gewone, van hetaleldaagsche om na onze aandacht vo:r een wijle op zich gevestigd te heb ben weer langzaam te verdwijnen. Wij treffen dit gelukig ook aan in onze katho lieke charitatieve beweging. Na een jaar van toegewijden, ijveren arbeid onbekend voor de buitenwereld is het ditmaal de Missie-naaivereeni- ging „St. Franciscus-Xaxerius", die telken jare omstreeks dezen tijd, de aandacht komt vragen voor haar tijdelijke actie- naar-buiten. Haar taak is zeker geen ondankbare, waar zij zich bij voorbaat al verzekerd weet, dat ieder Katholiek in Leiden het missiewerk een warm hart toedraagt. Zijn wij niet allen vrienden der Missie? In verband met het weinig voorkomende en interessante feit dat eerlang in onze stad een groote tentoonstelling van de „algemeene Leidsche missie actie wordt gehouden zal dit jaar op wel bijzondere wijze uw aandacht worden ge waagd voor het onbaatzuchtig werken onzer missionarissen in de wijde verten. De dames van bovengenoemde vereeni- ging hebben haar aandeel in den arbeid der werkers in Gods wijngaard; zij hel pen hen cn lichamelijk en geestelijk. Dit blijkt steeds weer uit dankbare brieven en foto's die deze Leidsche vereeniging ont vangt uit de missie. Wanneer dus een dezer dagen een po ging wordt gedaan, het sluimerend mis- sievuur aan te wakkeren, mag niemand hiervoor ongevoelig blijven. Het tastbare bewijs van uw missieliefde kunt gij niet beter leveren dan door me de te helpen de jaarlijksche loterij te doen slagen. Deze loterij zal geschieden geheel in sa menwerking met de A.L.M.A. Een enorme collectie aantrekkelijke prijzen belooft de loterij tot een groot succes te maken. Het Bestuur. DE BRUG OVER DE GOUWE TE GOUWSLUIS Adres der K. v. K. aan den minister De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft aan den minister van Waterstaat een adres gericht inzake de af sluiting van de brug te Gouwsluis, waar over het verkeer met zware vrachtauto's plotseling onmogelijk wordt gemaakt, door dat over deze brug geen hoogere wieldruk toegelaten wordt dan 1500 kg. Deze auto's zijn daardoor gedwongen om of over Amsterdam of over Rotterdam een zeer grooten omweg te maken. Voor handel en industrie bewesten Al phen a. d. Rijn, derhalve ook die in Leiden en Den Haag gelegen, is daardoor de kort-, ste en directe verbindingsweg met het oos telijk gedeelte van ons land voor zwaar autoverkeer geheel afgesneden. Inzonder heid is daardoor gedupeerd de hoogst be langrijke bouwnijverheid in de Rijnstreek van Leiden tot Alphen, die om de concur- tentie te kunnen 'volhouden terwille van haar bestaan verplicht is van zware vracht auto's gebruik te maken. Deze door de groote werkloosheid in de bouwnijverheid reeds zoo zwaar getroffen ondernemingen v/orden door deze wegbelemmering, welke tot voor kort niet bestond, nogmaals zeer geschaad. Een vracht van 3000 stuks steen of pannen, derhalve nog maar een betrek kelijk kleine hoeveelheid, weegt reeds cir ca 6000 kg. Als de auto 3 ton weegt, komt men reeds tot 9 ton, terwijl normaal slechts wettelijk 6 ton toelaatbaar is. Weliswaar kan met pendelassen, dank zij de bestaande wettelijke formuleering, een totale toelaatbare vracht tot 9 ton wor den toegelaten, doch naar verhouding zijn er weinig auto's met pendelassen toegerust Echter ook zelfs dan nog is een gewicht van" 9 ton in totaal nog te gering. De Kamer is voorts ten deze van oordeel, dat door de economische ontwikkeling zwaar autoverkeer tot circa 12 ton in to taal, zoo normaal is geworden, dat een hoofdverkeersweg en zeker een hoofdver keersweg welke verbindt de streek tus- schen Leiden en het gedeelte van ons land liggende ten Oosten van Alphen, in elk ge val dit verkeer moet kunnen verdragen. Ook de brug te Bodegraven laat dit ver keer toe, aangezien aldaar vrachtauto's met pendelassen toegelaten worden met een wieldruk van 2000 kg. Nu is het de Kamer bekend, dat spoedig de aanbesteding kan worden verwacht van de door de Provincie te Gouwsluit te bou wen brug, welke eenige honderden meters ten Zuiden van de bestaande bruggen over de Gouwe gebouwd zal worden. Daar ech- er allicht nog 2 of 2'i jaar daarmede ge moeid zal zijn, voordat deze nieuwe brug gereed zal zijn en uiteraard het verkeer niet zoo lang gestagneerd kan worden, is het naar de meening der Kamer ten eenen- rnale noodzakelijk dat deze afsluiting van het zware vrachtverkeer zoo spoedig moge lijk wordt opgeheven door de brug van nieuwe klappen te voorzien, of anderszins. De Kamer veroorlooft zich mitsdien den minister met verschuldigden eerbied te ver zoeken, te willen bevorderen, dat de brug te Gouwsluis ten spoedigste zoodanig ver sterkt wordt, dat een normaal verkeer met vrachtauto's daarop kan worden toegela ten. Het beleid in de woningbouwver. „Tuinstad wijk". Aan den Raad der gemeente is volgend adres gericht: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden J. de Jong en L. Hoogeveen resp. voorzitter en secretaris van de woningbouwvereeniging „de Tuin- stadwijk", ten deze domicilie kiezende Ko- ninginnelaan 58; dat zij door middel van de pers kermis gekregen hebben van de door den heer J H. Schüller aan het College van B. en W. gestelde vragen over het beleid van het bestuur onzer vereeniging; dat van onregelmatigheden vervat in de gestelde vragen niets bekend is en voor het geval er zich inderdaad onregelmatig heden zou hebben voorgedaan het zeker op den weg van B. en W. had gelegen het bestuur hiervan in kennis te stellen; dat zij 'naar aanleiding van de mededee- lingen door den heer Schüler geuit in de vergaderingen van den Raad op 18 en 21 Februari 1936 inzake het beleid van het bestuur aan het College van B. en W. bij schrijven van 22 Februari d.o.v. verzoch ten een commissie van onderzoek in te stellen naar de gedragingen van het be stuur; dat op het beleid van het bestuur noch van de zijde van B. en W. noch van de zij de der Regeering ooit eenige aanmerking gemaakt is; weshalve zij Uwen Raad ernstig in over weging geven er bij het College van B. en W. op aan te dringen, dat de gevraagde commisie zoo spoedig mogelijk haar taak zal kunnen aanvangen. Rondvaarten op Kager- en Brasemermeren. Naar wij vernemen zal de N.V. Reederij van der Schuyt evenals vorige jaren met het s.s. „Tosca" rondvaarten maken over Kager- en Braassemermeren. Als bijzon dere attractie zal dit jaar ook een bezoek gebracht worden aan de Westeinderplas- sen. Zondag as, zal om 12.30 uur de eerste boot afvaren van de Lage Rijndijk b. d. Zijlpoort. Examen nuttige handwerken. Aan de Christelijke Kweekschool alhier zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames: G. F. Alderhof, Leiden; P. A. Ie Cointre, Voorburg; F. M. Deurloo, Leiden: A. M. van der Endt, Oegstgeest; W. Haasnoot, Katwijk; Ch. v. d. Hoff en F. A. Kuypers, beiden Oegst geest. Examen spreekonderwijs. Voor het diploma spreekonderwijs zijn hier ter stede geslaagd de dames: M. Sij- perda te Hallum; S. Sikking Störer te Bussum; J. Reeser te Haarlem; J. Grilk te Leeuwarden en de heer J. Plantinga, te Huizem. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2939. Mar. Brinks, Leiden, Steenstraat 59. Handel in lederfouruitu- ren, verkoop van luxe- en sportartikelen, schrijfbehoeften en aanverwante artikelen. Wijz. uitgeoef. bedr.: Het bedrijf omvat: zadelmaker, autobekleeder, en handel in lederwaren, sport-, luxe-, werk- en reis artikelen, school- en kantoorbehoeften. Ge vestigd filiaal: Boerhavestraat 1. Hedenmorgen te half negen heeft de 7- jarige J. S. in de ouderlijke woning aan de Langebrug den inhoud van een kante lenden theepot over het lichaam gekregen. De jongen bekwam vrij ernstige brandwon den ei door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Trianon. Een nieuwe Dietrich. Waarlijk, uit de film „Desire" (Begeerte), welke titel vi sioenen van de vroegere Marlène oproept, is in werkelijkheid een nieuwe Marlène geboren. Het is een onweerstaanbare film, met een geraffineerde vis comica uitge werkt, diie begint te Parijs met een fan tastische diefstal van een paarlencollier ter waarde van twee millioen twee hon derd duizend francs, welken diefstal Mar lène natuurlijk bedrijft. Zij vlucht per auto met het collier naar Spanje en op hetzelfde oogenblik vertrekt er ook een jonge ingenieur, geboren in de Amerikaan- sche provincie, naar Spanje (Gary Coo per) en via een heeleboel wederwaardig heden komen zij samen terecht op een Spaansch kasteel, waar zij een idylle van zeven dagen beleven, die ermee eindigt, dat Marlène alles bekent aan haar jon gen ingenieur, haar leven betert en aan het slot als een gelukkige bruid voor den amtbtenaar staat, terwijl intusschen de ingenieur met de oplichtersbende heeft afgerekend. Dit is het gegeven in enkele trekken. CKet ligt er maar aan, hpe een en ander wordt verteld en het wordt vervelend of onderhoudend. Hier hebben we te doen met een bijzonder onderhoudende film, die vol geestige vondsten zit en op lichten tred voorbijglijdt! Deze vondsten betref fen de regie, de taal der bewegende beel den, de soms verrassende dialogen. En zoo kan men deze film van harte genieten, door de soms rake zetten, die Borzage en Lubitsch over het doek uitstrooien in woord en beeld. Het is dan ook geen wonder, dat giste ren reeds velen aanwezig waren, ondanks de hitte en den schoonen avond, die naar buiten lokte. En-zij hebben van den schoonen zomeravond in het zonnige Span je geen spijt gehad. Voor de pauze is er dan nog een nieuwe Cowboy-film van goede spanning, waarin de nu groote Jackiè Coogan een der hoofd rollen speelt. Behalve de journaals verdient zeer bij zondere vermelding de prachtige gekleur de teekenfilm. Lido. Het programma van Lido is deze week aan den zwaren kant. De hoofdfilm is „De bruid van Frankenstein", een vreemd fan tastisch verhaal van demonische experi menten. Een zekere baron Frankenstein is erin geslaagd, uit organen, genomen uit ter dood gebrachte of gestorven mensche- lijke lichamen, een nieuw levend wezen op te bouwen; een monster, dat enorme lichaamskracht bezit doch psychisch nog volkomen ongecultiveerd is. Het richt al lerlei onheil aan en wordt door de bevol king overal opgejaagd. Het verbreekt ech ter zijn kluisters met zijn oer-kracht en zwerft door dé bosschen. By een blinden kluizenaar leert hij eenige woorden sta melen en ervaart hij de weldaad der vriendschap. Een andere geleerde weet zich van het „manster" te bedienen om den baron over te halen tot een nieuw ex periment n.l. het scheppen van een bruid voor den kunstmatigen man. Het gelukt inderdaad, maar de vrouw wil niets we ten van het „monster" en teleurgesteld laat het monster het laboratorium in de lucht vliegen. „Wij behooren tot de doo- den". De rol van het „monster" wordt buitengewoon suggestief gespeeld door Boris Karloff, die de film vrij weet te houden vam al te grove sensatie en grie zeligheid. Vóór de pauze gaat „De Trekvogel", een schets uit het Amerikaansche leven aan de zelfkant der maatschappij. Men vindt daar zwervers, 'wien het dolen in het bloed zit en die nergens rust vinden. Hier wordt zoo'n zwerver „getemd" door de opofferende liefde van een vrouw. Zoowel de eerste als de tweede film zijn geen kost voor kinderen. Roxy. Het Roxy Theaterheeft deze week de primeur voor Leiden met de film over Abessynië. Dr. Winckler, de leider van de Ned. Roode Krüis-ainbulance, had naast de volledige uitrusting voor een geneeskundi gen dienst, ook "een film-apparaat meege nomen en gelegenheid gevonden de toe standen in het somwijlen onherbergzame gebied in Ethiopië filmisch op te nemen. Interessant zijn de opnamen van deze nut tige, maar tegelijk- ook gevaarlijke expedi tie en gezien de verbazend moeilijke om standigheden, waaronder de Ned. Ambu lance moest werken, waarvan men een dui delijke illustratie krijgt, is er uitstekend werk verricht. Tevens geeft deze film inte ressante bijzonderheden over land en volk. De amusements-film „Dat zaakje is niet pluis" met Ralph Arthur Roberts en Adèle Sandrock, is een leuke en vlot gespeelde film, waarbij het vermeende huwelijk van Baron von Weiningën als slot echt huwe lijk werd. Nog wordt gegeven een komi sche film „Gedrag onvoldoende" met An- ny Ondra als hoofdpersoon; het geheel biedt voor den bezoeker een interessante, maar ook aangename avond. Voor volwas senen kunnen wij dit program aanbevelen. Luxor. „Heisses Blut" is de hoofdfilm, welke deze week op het Lüxor-programma staat. Deze Hongaarsche UFA-film brengt de be kende jonge en temperamentvolle filmster Marika Rökk als hoofdpersoon van deze in Hongarije spelende geschiedenis. Zij ver vult er de rol van eigenaresse van een landgoed, dat door belastingschuld onder den hamer komt. Wat er. haar ook ontno men wordt, zij heeft er vrede mee, wan neer men haar slechts haar lievelingspaard Satan kan laten behouden. Tevergeefs ech ter.ook het paard wordt verkocht, doch als de hamer van den afslager gevallen is stijgt zij in den zadel en trekt er tusschen uit. Natuurlijk vindt dit avontuur van de heetbloedige Hongaarsche een ontijdig ein de en wij vinden haar terug in Budapest als onderwijzeres onder voortdurend toe- zich van haar-niet-malsche-tante. Niets voor Marika Rökk, die geen poging onbe nut laat om er tusschen uit te trekken. Het eind van het liedje is, dat „Satan" toch weer in haar bezit komt en in den grooten kamp der wedrennen bereden door den luitenant, die haar lief is den eersten prijs wint. Onder leiding van régisseur Georg Jaco- by, die o.m. de „Czardasfürstin" vervaardig- de, kwam ook hier een van die echt ty pisch Hongaarsche films van temperament tot stand, welke uitmunten door vroolijk- heid en levendigheid. In deze film zorgt Paul Kemp natuurlijk weer op bijzondere (wijze voor den vroolijken noot. Ursula Grabley, Hans Stüwe en Max Gülstorff j vervullen de overige hoofdrollen. Vrooly- ke muziek van Franz Doelle doortintelt de geheele film, welke een bezoek zeker waard is. In het hoofdnummer voor de pauze ver- telt Albert Préjean u, - dat het „Geld op straat ligt", hetgeen men natuurlijk niet al te letterlijk moet opvatten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Francina Antonia Maria, d. v. G. Hillenaar en A. E. v. Leeuwen Geertje, d. v. C. v. d. Kleij en M P. Onvlee Adriana, d. v. H. Colpa en E. Montanje Georg, z. v. G. Rupschus en A. E. Olij Pieter, z. v. B. v. Eijk en W. Bunscho ten Maria Eliza, d. v. F. H. v. d. Tas en N. E. Splinter. Antonius Hendrikus, z. v. A. J. M. Hoogeveen en A. Verschragen Jacobus Abraham, z. v. Z. Bink en A. Duij- verman. Nelly, d. v. W. Nagel en M. J. Koeleveld. O v e r 1 e d e n: C. E. Bernard, wedn. 74 j. E. J. v. d. Lelie-v. Koperen vr. 57 j. Ondertrouwd: C. Taffijn jm 22 j. en J. Laterveer jd. 18 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd1: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren W. M. Mendel, den Haag; W. H. Vermaas, Beekbergen; G. A. Alma, den Haag; F. H. v. Nierop, Amsterdam; doctoraal examen Theologie de heer P. A. H. de Boer, Woubrugge (cum laude); doctoraal examen Geneeskunde de heer C. M. N. Kuiters, Rotterdam; artsexamen 1ste gedeelte: Th. F. A. A. van Steekelenburg, den Haag; Mej. J. D. C. Polet, Eindhoven; C. F. Schudel, Leiden; voor het 1ste gedeelte v. h. practisch apothekers examen Mej. C. D. Geluk, Scheveningen. voorbereidend kerkelijk examen de heeren J. W. Schokking, den Haag; J. v. d. Heuvel, Delft; H. Bartlema, Voorburg. Bevorderd: -tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „De voorspraak (SHAFACA) in den Islam", de heer T. Huitema, geboren te Oosthem (Fr.); tot arts: M. G. M. Bauer, den Haag; M. Naeff, Lochem. tot Apotheker: Mej. J. J. de Lange, Dor drecht; de heeren L. F. J. Hofman, den Haag; D. C. Kok, den Haag; T. H. Lie, Lei den. WAT EEN DUIKER BELEVEN KAN. In den laatsten tijd heeft de „Artiglis" door zijn successen van zich doen spreken. Ondanks allen technischen vooruitgang blijft toch het beroep van duiker een der moeilijkste en gevaarlijkste. Vooral de eerste daling van een duiker ia een merkwaardig avontuur, dat de En- gelsche duiker Jack Heming ons aldus aan schouwelijk schildert: „Met de zwaarbelaste voeten in het wa ter". schrijft hij, „zinkt men snel en in het eerste moment heeft men het zeker gevoel dat deze daling te snel gaat en tot niets goeds leiden kan. Maar wanneer men zich met de hand aan de laatste sport van de ladder loslaat, dan krijgt men vertrouwen. Men overtuigt zich eerst dat aan de lucht buis en de signaallijn alles in orde is. Men tast in zijn gordel naar het mes en de an dere werktuigen, die men bij zich draagt en dan laat men zich getroost zinken. Aan vankelijk gaat alles vlot en goed. Maar hoe meer het daglicht verbleekt des te sterker treedt het benauwende gevoel van absolute eenzaamheid op, des te onveiliger voelt men zich. Wanneer men zich te snel laat vallen, voelt men plotseling den zwaren druk en dan moet de snelheid weer ver minderen. Is men tenslotte goed en wel op den zee bodem aangeland, dan voelt men zich een ■minuut of langer geheel en al hulpeloos., als moest men het gewicht van het heelal alleen dragen.Maar dit verlammend ge voel wijkt weer en plotseling voelt men hoe de zenuwen zich aangepast hebben bij de buitengewone eischen.... hoe het lichaam zijn bewegingsvrijheid terugkrijgt en dan gaat men, zij het in den beginne ook langzaam, aan het werk. Het licht van boven is naar gelang de geografische lig ging zeer verschillend. Op verschillende plaatsen van het Oosten dringt het daglicht zóó helder naar binnen, dat de duiker ook op de grootste diepte nog zien kan. Maar in de Noordelijke wateren heerscht een benauwende angstaanjagende scheme ring. Over het algemeen heeft de duiker hier weinig te vreezen, vooral als de lucht buis en de signaallijn in orde zijn. In de Oostelijke zeeën daarentegen ont breekt het niet aan sensationeele avonturen, waarvan duikers onder water ons verteld hebben. Een van hen voelde zich plotse ling omhuld door een dikke, geleiachtige zeealge, die zijn telefoondraad doorsneed en zijn lucht buis dichtperste. Na een vreeselijk gevecht, dat bijna een •half uur duurde, kon hij zich pas met zijn mes bevrijden. Hij was aan het eind van zijn krachten. Toen hij de afschuwelijke massa van zijn hoofd weggesneden had, sloot de alge zich op de gewone plaats di rect weer aaneen. Meermalen worden duikers door inktvis schen aangevallen. Zoo'n monster drukte eens een reusachtigen vangarm om den duiker, nog voor deze het gevaar ingezien had, zoodat hij zijn signaallijn verloor. Hij bevrijdde zich met het mes, maar werd bij na weer door het monster gegrepen, toen •hij de lijn probeerde te pakken. Het grootste gevaar voor de duikers zijn wel de haaien; zij zijn in staat bliksemsnel met hun scherpe tanden telefoondraad, luchtbuis en signaallijn te vernielen en den man op den zeebodem in een vreeselijke si tuatie te brengen". BIOSCOPEN. Lido: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Roxy: Vóór volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. TELEGRAMMEN DE SPANNING IN CHINA Kweitsjau contra Nanking? KANTON, 20 Juni (A.N.P.) Het ge rucht doet hier de ronde, dat de provincie Kweitsjau in opstand is gekomen tegen Nanking. Bandieten zouden zich bij de opstandelingen hebben aangesloten en plundertochten houden. Tegelijkertijd wordt vernomen, dat twee Japansche ka- nonneerbooten naar Tsjangsja zijn gezon den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Juni. Groenten veiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.10, kroten 1.002.90, kokommers f 1.001.50, bloem kool I 2.20—8.00, idem n 1.50—5.40, meloenen 21, pieterselie 3070 cent, kropsalade 0.501.50, selderie 3080 ct., uien 0.601.60, wortelen f 2.508.50, ra barber 0.601.00, perziken 110, per 100 kg.: snijboonen 1231, stokboonen 5255, stamboonen f 3948, tuinboonen 59, doperwten 416, peulen 317 postelein 25, spinazies 27, tomaten A 9.40—12.60, B 8.40—13.80, C. 6.80 9.20, CC 4.405.60, wortelen f 7, aard appelen 2.407.20, andijvie f 23 20 Juni Boter. Fabrieksboter 1.50, en prima boerenboter 1.341.38 per kg. Aanvoer 1920 kg. Handel matig Turfmarkt van 15 tot en met 20 Juni Aanvoer 120.00 stuks lange turf prijzen 68 per 1000 stuks Melkveiiing. Week van 2127 Juni. Consumptiemelk le klag 5.50, 2e klas 5.25, 3e klas f 5.00, Industriemelk f 4.20. Prijs voor tes leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, week 21 tot 27 Juni 1936 3.95. VEUR, 19 Juni.. Groenten. Eng. kom kommers le s. ƒ1.201.80, 2e s. ƒ11.30, 3e s. ƒ1, Gele komkommers le s. 1.80 2.60, 2e s. 1—1.50. 3e s. ƒ1.—1.20. Kropsla le s. ƒ0.50—1.10, Peen ƒ4.60—5.20, Bloem kool ƒ5.30—10.80, 2e s. 2.80—4.90. uit schot ƒ1.502.30, Tomaten midd. ƒ3.10 4.60, gr. ronden 3.804.80, 2e s. ƒ2.90 4.10. 3e s. 1.80—2.50, bonken ƒ2—3. An dijvie per 100 ƒ0.501.20, Spinazie per 4 K.G. 820 ct., Postelein f 2—3.60, Rabar ber per 100 bos 13, Snijboonen 2834 ct., Prei /1.20—1.70, Selderie 0.70—1.10, Peulen 1112 ct.. Tuinboonen 68 ct.. Doperwten 1213 ct.. Druiven 3135 ct. ner nond 711 ct. ALPHEN AAN DEN RIJN, 19 Juni. Groentenveiling. Spinazie 7.508.30. tuinboonen 5.706.80, heerenboonen 40.00 44.00, snijboonen 51.00, postelein 2.00 6.10, per 100 K.G.; selderij 0.301.40, peen 6.309.00, per 100 bos; kropsla 5 0.50 1.50, komkommers 1.003.30. bloemkool I 6.00—10.00, idem H 1.50—5.00. per 100 st. Eieren. Aanvoer 5500 stuks. Kip peneieren 2.603.00, eendeneieren 2.40, per 100 stuks. BOSKOOP. 19 Juni. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 58 ct., Hadley 1018 ct., Claudius Pernet 1220 ct., Columbia 813 ct., Butterfly 612 ct.. Mac Keiler 510 ct., Wilh. Kordes 815 ct.. Mme Jules Bouché 813 ct.,Rosalandia 612 ot„ Florex 1015 ct., Weudland 1530 ct., Chas. P. Kilham 10—15 ct.. Edith He len 1018 ct.. Aug. Noack 612 ct.. Else Poulsen 1528 ct., Gloria Mundi 2535 ct., Rosa Mundi 3064 ct., Paul Grampel 2032 ct.. Pechtold 1021 ct., Sriga Ohl- son 1331 ct.. Ellen Poulsen 1016 ct., E. G. Hill 816 ct., Diversen: Chrysan ten gr.bl. 6070 ct., Violieren 1835 ct., Lathyrus 47 ct., Asparagus 48 ct.. Pioe nen 1221 ct., Gladiolen 19 ct., Campa nula 412 ct., Gerbera 814 ct., Clematis Durandi 3038 ct., idem Prins Hendrik 1.201.90, idem The President 30 ct.. idem l'Azustein 30 ct., Jasmijnen 1015 ct., Beukenblad 17 ct„ Hortensia 16 ct. ROELOFARENDSVEEN, 19 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 2327 cent per kg bloemkool 2—6 cent per stuk, sla 0.50 1.30 per 100 krop, snijboonen f 2.403.00, idem stek 1.602.15, dubb. stam 4.05. peulen 0.301.55, doperwten 8595 cent, capuciiners 5065 cent per 10 kg. Augur ken: Grof 4.10 per 25 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Juni. Groentenveiling. Eerstelingen per kist van 25kg. f 1.301.45; Drielingen f 0.750.85. Bospeen f 5.607.00; Rabarber f 1.402.20 per 100 bos. Sla f 0.801.60 per 100 stuks. TER AAR, 19 Juni Centrale Veiling. Spinazie per bak 4kg. 815 cent; Andijvie 512 cent; Slavellen 7 cent; Peulen f 0.30 1.60; Doperwten f 9.601.10; Capucijners f 0.600.80; Witte Capucijners f 1.451.55: Tuinboonen f 0.400.80; Snijboonen f 2.60 3.20; Stek f 1.402.30; Dubb. Stamboonen f 3.304.70; Postelein 26 cent; Radijs f 1.00; Rabarber f 2.002.40; Peen 48 cent Prei f 0.40; Sla f 0.50—0 90; Bloemkool 1.5 9 cent; Komkommers f 1.503.40; Aard beiden per pond 1215 cent; Tomaten 47 cent; Boonenkruid f 0.50; Koolrabi f 4.00 —10.00; Seldery f 0.70—2.50. WISNELNUTEEitlNOEN iMHS Berlijn 59.46 Londen 7.403/g New York 1.573/4 Parijs 9.731/.J Brussel 25.98 Zwitserland 47.01 Madrid 20.19 Oslo37 20 Kopenhagen 33 05 Stockholm38.17'/2 Milaan Praag 6.12 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3