SATERDAG 20 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. ONWEERSKANS. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, toenemende be wolking. Droog behoudens toenemende kans op onweer in het Noorden; in het Zuiden waarschijnlijk regen of onweer. Warm. Hoogste barometerst.: 768.3 te Hernosand. Laagste barometerst.: 749.8 te Isafjord. Het hoogedrukgebied over Scandinavië heeft zich alleen naar het Noorden wat uitgebreid, doch is verder aan intensiteit en omvang aanmerkelijk afgenomen. In de Golf van Biscaye wint de depressie-toe stand veld, ook over IJsland werd de de pressie iets dieper. Over een groot gedeel te van het waarnemingsgebied blijft het warme zomerweer nog. aanhouden. In Zuid-Engeland en Noord-Frankrijk komen vrij zware onweders voor. Ten onzent neemt de kans op onweders toe. Waar schijnlijk blijft het nog warm. LUCHTTEMPERATUUR 28.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.54 uur tot Zondagmorgen 4.09 uur; van Zondagna middag 9.54 uur tot Maandagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zondag 21 Juni voorm» 4.55 uur en nam. 5.16 uur; op Maandag 22 Juni voorm. 5.37 en nam. 5.57 uur. W ATERTEiMPER ATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. VREEMDE UITLATINGEN VAN EEN OFFICIER VAN JUSTITIE. Het Tweede Kamerlid Drop heeft aan den minister van justitie de volgende vra gen gesteld: 'L Wil de minister doen onderzoeken of het waar is, dat ter zitting van den poli tierechter bij de rechtbank te 's Hertogen bosch op 8 of 9 Juni jl. door den officier van justitie is gezegd, dat naar zijn mee ning ongeveer 90 pet. der steuntrekkende werkloozen door valsche opgaven, waar bij verdiensten worden verzwegen, zich bevoordeelt ten koste van de belastingbe talers, dat de strafzaken over dergelijke gevallen met den dag talrijker worden en zoo het volk arm geparasiteerd wordt? II. Indien een onderzoek mocht bevesti gen, dat de bedoelde officier van justitie zich aldus heeft uitgelaten, wil de minis ter dan doen nagaan, op welke feitelijke gegevens deze uitlatingen steunen en van die gegevens aan de Kamer mededeeling doen? III. Acht de minister het juist, dat een ambtenaar van de rechterlijke macht op de omschreven wijze een oordeel geeft over de gebreken, welke naar zijn meening aan de controle op de steunverleening kleven en over de gevolgen daarvan? Wij wachten met belangstelling af, wat Minister van Schaik hierop zal antwoor den. DE ZOMERPOSTZEGELS. De omstandigheid dat gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 30 Juni op de postkantoren in plaats van gewone frankeerzegels in de waarden van 6 cent en 12 y. cent de universiteits-herdenkings- zegels worden verkocht, heeft in enkele ge vallen den indruk gevestigd, dat de ver koop van deze zegels wordt bevorderd ten koste van de zomerzegels. Dit is niet juist. De loket ambten aren hebben opdracht het publiek bij aankoop van zegels van 1 yt cent, 5 cent, 6 cent en 12^ cent- in de eer ste plaats te wijzen op de mogelijkheid tot het verkrijgen van zomerzegels in die waarden, wenscht men deze niet dan wor den, wat de 6 en 12}^ cent zegels betreft universiteitszegels verstrekt, tenzij men uitdrukkelijk zegels van de gewone uit gifte verlangt. EXPORT ZUIVEL- EN MELK PRODUCTEN. Naar- wij vernemen, zullen in den ver volge de contingenten voor den uitvoer van zuivel- en melkproducten, die op ba sis van de crisisuitvoerwet 1931 worden geadministreerd, niet meer geheel op grond van de reeds vrij ver in het verleden liggende basisjaren worden verdeeld. Het ligt in de bedoeling, een klein deel dezer contingenten te reserveeren ten einde in bepaalde gevallen daaruit eenigszins tege moet te kunnen komen aan de bezwaren, voortvloeiende uit bovenbedoelde verdee ling, die uiteraard een verstarrenden in vloed uitoefent. ONTHULLING VAN DE RAMEN IN DE NIEUWE KERK TE DELFT. De Prinses bij de plechtigheid aanwezig. Hedenmiddag heeft in het koor van de Nieuwe Kerk te Delft de plechtige onthul ling en overdracht plaats gehad van de zeven nieuwe gebrandschilderde ramen, waarvan er een is aangeboden door Prinses Juliana en zes door het Delftsch Vrouwen comité. Onder de aanwezigen bevonden zich J. H. F. graaf Dumonceau, opperceremonie- meester van H.M. de Koningin, de ministers dr. Colijn, Slotemaker de Bruïne en de Wilde, jhr. mr. dr. A. H. van Karnebeek, commissaris dei Koningin in Zuid-Holland, jhr. F. Beelaerts van Blokland, vice-presi dent van den Raad van State, jhr. mr. G. C. W. van Tets van Goudriaan, directeur van het Kabinet van H. M. de Koningin, mr. J. C. baron Baud, kamerheer van prinses Juliana, mr. S. J. R. de Monchy, burgemees ter van 's-Gravenhage, mr. G. van Baren, burgemeester van Delft, prof. G. H. van der Steur, voorzitter van de rijkscommissie voor de monumentenzorg, J. B. E. baron van Lijnden, hoofd van den rijksgebou wendienst, vertegenwoordigers van cura toren en senaat van de technische hooge- school en talrijke anderen. Prinses Juliana arriveerde te half drie op de markt bij den ingang van de kerk, waar H.K.H. door een commissie van ont vangst werd verwelkomd. Zij begaf zich vervolgens naar het koor, waar de onge veer elf honderd aanwezgien reeds hadden plaats genomen. Jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, voor zitter van de glasramen-commissie, heette de aanwezigen en in het bijzonder Prinses Juliana welkom. Spr. memoreerde in 't kort de geschiedenis van de beglazing der ramen en verzocht vervolgens prinses Juliana over te willen gaan tot de onthulling van het door haar geschonken raam, voorstellende de gelijkenis der talenten. Alvorens aan dit verzoek gevolg- te geven, hield prinses Juliana een korte rede. Daarna onthulde de Prinses het raam. Vervolgens voerde het woord mevr. J. B. van Baren-v. d. Voorn Grootenboer, presi dente van het Delftsche Vrouwencomité. Nadat mevr. van Baren haar rede be ëindigd had, onthulden de zes leden van het Delftsche Vrouwencomité ieder een van de door het comité geschonken ramen. Jhr. v. Beresteyn dankte ds. Voorsteegh en dr. Japikse voor hun adviezen en prees het werk van Willem van Konijrenburg. De zeven nieuwe ramen werden vervol gens door prof. dr. H. B. Dorgelo namens kerkvoogden met een rede aanvaard, waarna de Prinses, voorgelicht door jhr. van Beresteyn, de nieuwe ramen belang stellend in oogenschouw nam. In de con sistoriekamer bood de glasramen-commissie de Prinses, kerkvoogden, artisten en eenige hooge genoodigden thee aan. Na afloop van de plechtigheid begaven de genoodigden zich naar het stadhuis, waar het Delftsch Vrouwencomité thee aan bood. Aan prinses Juliana werden exemplaren aangeboden van een beschrijving der ra men en over de grafmonumenten en graf zerken in het koor van de Nieuwe Kerk, beide van de hand van jhr. van Beresteyn. PRINSES JULIANA ZWANENBROEDER. Het verslag aan de pers verstrekt van de uitreiking van het insigne der Zwa- nenbroeders aan Prinses Juliana is niet geheel juist geweest, aldus de „N. R. Crt." Ter aanvulling en verbetering daarvan geeft het blad nog het volgende: De Koningin begaf zich vervolgens te voet vergezeld van Prinses Juliana en ge volg naar het gebouw der Broederschap, tegenover de Kathedrale Basiliek. De ont vangst geschiedde op de stoep van het gebouw door den waarnemend regeerend Proost in de protestantsche lijn, den heer W. J. Hubert van Beusekom, aan het hoofd van twee Proosten en twee Broe ders, wiens kleindochtertje, bloemen aan bood aan de Koningin, terwijl de dochter van den griffier der Broederschap, mr. J, F. van Lanschot (burgemeester van 'sHer- togenbosch), de Prinses met bloemen be groette. Nadat H. M. door den regeerend Proost voornoemd en H. K. H. door den Proost in de katholieke lijn, den heer Tilman, de prachtige zaal der Broederschap waren binnengeleid, en de daartoe bestemde ze tels hadden ingenomen, heeft de regee rend Proost een rede gehouden en daarbij het insigne in goud, versierd met het eer ste woord ,,Sicut", van de Keurspreuk der Broederschap: Sicut lilium inter spinas (gelijk een lelie onder de doornen) aan H. M. de doorluchtige oudste Zwanenbroe- der aangeboden, om daarmede H. K. H. de jongere Zwanenbroeder te tooien, waarna de oorkonde van dit gebeuren is voorgelezen door den griffier en door den regeerend Proost met een toespraak aan de Prinses is overhandigd. De vorstelijke personen hebben daarna den schat van zeer kostbare voorwerpen en oudheden bewonderd, en de jongste geschenken aan de Broederschap, waar onder een borstbeeld in brons door Toon Dupuis van wijlen den door de Broeder schap diep betreurden doorluchtigen Zwa nenbroeder den Prins der Nederlanden. DE WILDE STAKING IN HET VISSCHERIJ BEDRIJF. Naar aanleiding van verschillende pers berichten deelen de hoofdbesturen der drie confessioneele organisaties, betrokken bij het conflict in het visscherijbedrijf te IJmuiden nog eens nadrukkelijk mede. dat zij geen enkelen moreelen of financieelen steun aan de wilde staking zullen verlee- nen en zelfstandig zullen bepalen op wel ke wijze medewerking aan de oplossing van het conflict kan worden verleend. HET PENSIONAAT VOOR DEBIELE JONGENS „JONKERBOSCH". Plechtige inwijding door Mgr Diepen. Het pensionaat „Jonkerbosch" van de Broeders van Liefde uit Gent, die de op voeding van debiele jongens op zich nemen, is gisteren door den Bisschop van 's-Her- togenbosch, Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, plechtig ingewijd. De plechtigheid werd bijgewoond door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Gelderland, mr. S. Baron van Heemstra, door den inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs, dr. A. van Voorthuyzen, door professoren der R. K. Universiteit en door de inspecteurs van het bijzonder onderwijs in de Bisdom men den Bosch en Roermond. Nadat mgr. Diepen de inwijdingsplechtig heid had verricht, vereenigden de Broeders de vele genoodigden aan een maaltijd, wel ke werd opgeluisterd door het muziekkorps van blinde leerlingen van het Koninklijk Instituut te Brussel. Mgr. Diepen prees de Broeders voor den tot heden reeds verrichten arbeid in het belang van geestelijk en lichamelijk achter lijke kinderen. Namens de provincie Gelderland huldigde mr. S. Baron van Heemstra de broeders, die in Christus naam de opleiding en de geestelijke verzorging van hulpbehoevende kinderen op zich nemen. De Burgemeester van Nijmegen, de heer J. A. H. Steinweg, sloot zich namens deze gemeente hierbij aan. Dr. van Voorthuyzen bracht lof aan mgr. Diepen, die steeds bijzondere zorg toont voor het buitengewoon onderwijs, waarvan Gent de bakermat is. Spr. dankte den com missaris der Koningin. Nog eenige andere sprekers voerden het woord. De hoogeerw. Vader Philemon uit Gent sprak een algemeen dankwoord. Hij be schouwde het pensionaat „Jonkerbosch" als de beste en modernste inrichting van zijn Congregatie. Hierna sprak mgr. Diepen een algemeen slot- en dankwoord. Het pensionaat „Jonkerbosch" is onder de rook van Nijmegen gelegen te midden van ongeveer dertig H.A. heide en bosch en het bevat o.m. twee paviljoens voor 36 leerlingen met scholen en andere benoo- digde lokaliteiten. NED. VEREENIGING VAN SUIKER WERK- EN CHOCOLADE FABRIKANTEN. Groote ontevredenheid over de regeerings- maat regel en; een protestactie voorbereid. Dezer dagen had te' Rotterdam de alge- meene jaarlijksche vergadering der Ned. Vereeniging van Suikerwerk- en Chocola defabrikanten plaats. In de morgenuren werd het huishoude lijk gedeelte der agenda afgewerkt. Voor de middagvergadering waren ook niet-le- den uitgenoodigd; dé- vergadering was goed bezocht. Na een openingswoord van den voorzit ter, hield de heer B. H. Wellmann, secre taris-administrateur der vereeniging, een inleiding over de crisis en de crisiswetge ving, om aan de hand van feiten aan te toonen, hoe onbillijk en hoe onrechtvaar dig deze wetgeving volgens spr. is tegen over de suiker- en meelverwerkende in dustrie. De grondstoffen van vrijwel alle andere takken der Nederlandsche industrie zyn niet belast, terwijl voor de suiker- en meelverwerkende industrie bijna alle grondstoffen belast zijn met heffingen en accijnzen, varieerende van 20 tot 850 pro cent. Vervolgens constateerde spr. aan de hand van cijfers, dat de crisisheffingen de consumptie doen verminderen. Tegen het onbillijke der omzetbelasting liet spr. een ernstig protest hooren; deze belasting drukt dubbel zwaar. In de eerste plaats moet belasting bere kend worden over de crisisheffingen en accijnzen, drukkende op de grondstoffen, verwerkt in het product, waardoor het omzetbelastingpercentage b.v. op suiker geen 4 procent doch 40 procent van de werkelijke waarde der suiker wordt. In de tweede plaats, omdat vele produc ten der suiker- en meelverwerkende in dustrie tegen prijzen beneden de 12 cent verkocht worden, waardoor de omzetbe lasting, die een verbruiksbelasting moet zijn, niet aan de consumenten berekend kan worden, aangezien de wetgever ver zuimd heeft een munteenheid in het leven te roepen, waarmede de omzetbelasting voldaan kan worden. Hierdoor is de omzetbelasting geen ver- bruiks-, doch een bedrijfsbelasting gewor den. Tot slot behandelde spr. de contingen- teeringsmaatregelen, die als steun voor de industrie bedoeld zijn. Dit geldt misschien voor vele takken van industrie, maar voor de reeds zoo zwaar belaste suiker- en meelverv/erkende in dustrie beteekenen zij weer nieuwe moei lijkheden en lasten. Tijdens de besprekingen, die hierop volgden, gaven verschillende aanwezigen uiting aan hunne ontevredenheid over de wijze, waarop de regeering de suiker- en meelverwerkende industrie behandelt. Uit de vergadering gingen verschillende stemmen op, om, wanneer de regeering niet genegen is aan dien volgens haar on- rechtvaardigen toestand een eind te ma ken, en tegemoet te komen aan de billijke gestelde verlangens, als protest tot sluiting der bedrijven over te gaan. Besloten werd de samenwerking der vereenigingen uit de suiker- en meelver werkende industrie nog verder uit te brei den en een protestvergadering van alle belanghebbenden voor te bereiden. Afwikkeling achterstallige handels vorderingen op Duitsche debiteuren. In de week van 15 tot 20 Juni 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een be drag van omstreeks rm. 700.000 van de op haar sonderkonto bij de Deutsche Verrech- nungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 8810788319. Het totale bedrag van de op het sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks rm. 13,1 millioen. De sonderkontoposten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer rm. 500.000 met begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenummer was 25250. Het totale bedrag van de op het treu- haenderkonto niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks 10,7 millioen. De treuhaenderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkre gen, zijn hieronder begrepen. De fraude bij het Paleis voor Volksvlijt. De N.V. Paleis voor Volksvlijt te Am sterdam heeft een civiele actie ingesteld tegen den ex-directeur L. M. en den oud commissaris der N.V. J. PI., die door het gerechtshof, wegens fraude ten nadeele van het Paleis tot gevangenisstraffen zijn veroordeeld. In totaal is het Paleis voor 120.000 benadeeld. De N.V. heeft door haar raadsleden mrs. Polenaar en Kan beslag doen leggen op de bezittingen van M. en PL UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Afscheid van den heer P. L. Straathof als voorzitter Griet en Vriesekoopschen Polder. In de deze week gehouden ver gadering van het bestuur van den Griet en Vriesekoopschen Polder werd aan den aftredenden voorzitter, den heer J. L. Straathof een huldeblijk aangeboden door de Ingelanden van dien polder. Het aan denken bestond in een mooie rookstoel voor hemzelf en een damesstoel voor zijn echt- .genoote. De heer Straathof is 38 jaar lid ge weest van het bestuur van den Griet- en Vriesekoopschen polder, waarvan 20 jaar als voorzitter. Onder leiding van den heer Straathof is o.a. de electrische bemaling van den polder tot stand gekomen. Gemeentesecretarie. B .en W. dezer ge meente hebben als volontair ter gemeente secretaris toegelaten den heer P. M. Vink, te Rijnzaterwoude. VEUR K.J.M.V. Maandag 22 Juni Societeits-. avond. Donderdag 25 Juni Schaakavond. Niet-leden, die schaakliefhebbers zijn, zijn welkom. St. Josephsgezellen. Zondag 21 Juni te kwart voor twaalf Paladijnen. Te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspanning. Dinsdag 23 Juni te 7.30 uur Biljartclub A. D. O. Vrijdag 26 Juni en Zaterdag 27 Juni te 7.30 uur ontspanning. Afsluiting. In verband met werkzaam heden aan de kunstwerken van de Wij- kerbrug, is de toegang tot die brug voor alle rij verkeer afgesloten en moet het ver voer van en naar Voorburg plaats vinden over de Kerkbrug te Voorburg. Overplaatsing. In de plaats van den heer v. d. Berg, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen te Leidschendam, die is over geplaatst naar Maastricht wordt thans over geplaatst van Amsterdam naar Leidschen dam, de heer D. v. d. Meulen., die voor het depot Leidschendam geen onbekende is. Electrische Centrale. Naar wij verna men, worden de kantoorlokalen en de ma gazijnruimten van de voormalige Electri sche Centrale van de Z. H. E. S. te Leid- scheidam verhuurd aan de firma Zwaan en v. d. Molen, Zaadhandelaren. NOORD WIJK. PRINS BOUDEWIJN KOMT WEER. Naar wij vernemen, komt het Belgische prinsje Boudewijn wederom in Noordwijk logeeren bij den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel. Het kleine prinsje werd heden in Noordwijk ver wacht. Het prinsesje komt niet mee. NOOTDORP. Onbezoldigd veldwachter. Met ingang van 17 Juni 1936 is benoemd tot onbe zoldigd veldwachter der gemeente Noot dorp, de heer G. B. Godwaldt, te Voor burg. Polder „Nootdorp" De penningmeester van den polder „Nootdorp" zal op Maan dag, 22 Juni, a.s., des avonds tusschen 7 en 8.30 uur in de uitspanning „De Gouden Star" zitting houden. Werkloosheid. Bij de arbeidsbemid deling dezer gemeente staan momeateel 7 personen als werkloos ingeschreven. Geboren: Jan z: van G. Bruins en Th. L. C. Hackstroh. Overleden: Antonia Catharina Groo- tegoed 80 j. Ondertrouwd: A. P. Haket 26 en M. C. de Vreede 26 j. P. J. Haket 24 j. en G. Kuckelmann 21 j. RIJNZATERWOUDE. Geiucentesecretarie. B. en W. dezer gemeente hebben als v.olontair ter gemeen te-secretarie toegelaten de heer E. F. Zwartelé, te Roelofarendsveen. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. „St. Raphaël", Ledenvergadering (alleen tramwegpersoneel), Bonds- gebouw, 8 uur. Vrijdag. Ledenvergadering „St. Christoffel" Harmonie 8 yt uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, Hovens Gréve, Kors, Kort- mann en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. no. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, telefoon 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst geest, Tel. 274. LAATSTE BERICHTEN UITVAART PASTOOR F. A. M. LUCAS SEN. Nadat Vrijdagmiddag het stoffelijk over schot van pastoor F. A. M. Lucassen uit Michielsgestel naar de kerk aan de Brandt- straat te den Haag was overgebracht, waarbij de Graal, de Jonge Wacht en de Verkenners een eerewacht vormden, wer den gisteravond te half acht de plechtige Metten gezongen, waarbij als agens optrad pastoor J. M. Lucassen uit Amsterdam, neef van den overledene. In het geheel gevulde kerkgebouw wer den hedenochtend de Lauden gezongen, waarbij vele geestelijken ook van elders, tegenwoordig waren. De plechtige Requiemmis werd opgedra gen door deken J. M. van der Tuijn, met assistentie van de oud-kapelaans der pa rochie: pastoor van Mierlo, van Heemste de, en pastoor van Meijen, van Heilo. Het zangkoor en het knapenkoor zon gen de Gregoriaansche Requiemmis. Pastoor L. Beijsens van de St. Willibror- duskerk hield de lijkrede. Na de absoute door deken van der Tuijn werd de kist, terwijl het zangkoor het „In Paradisum" zong, naar buiten gedragen, waarbij pas toor J. M. Lucassen uitgeleide deed. Buiten de kerk stond wederom de eerewacht op gesteld. Tegen half één kwam de stoet op de RJC. begraafplaats aan, waar de belang stelling eveneens groot was. De absoute en beaarding werden verricht door pas toor J. M. Lucassen. BEENDERENFABRIEK UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht is de beende ren-fabriek, toebehoorende aan de firma Holten en staande in den Sliedrechtschen polder te Sliedrecht, afgebrand. De motor spuit was spoedig ter plaatse, doch het ge bouw was niet meer te redden. 6.000 K.G. beenderen zijn verbrand, terwijl de machi nerieën onherstelbaar zijn verwoest. De brand is vermoedelijk ontstaan in de droog- inrichting. De schade, Welke op zevenduizend gul den geschat wordt, wordt niet door ver zekering gedekt. BRANDSTICHTING IN NED. HERV. KERK TE KOOG A. D. ZAAN. Hedenmorgen te 10 uur werd in de Ned. Herv. Kerk te Koog aan de Zaan een be gin van brand ontdekt. De klokkenmaker wilde op dat tijdstip het uurwerk opwin den. Bij zijn binenkomst vond hij niet al leen de geheele kerk vol rook, doch hij zag ook reeds vlammen rond den preekstoel en in een der kerkbanken. Nadat beide vuurhaardj es met een weinig water waren gedoofd, bleek het dat men hier met een geval van brandstichting te doen had. De daders zijn via het raam de consistorie kamer binnengedrongen en hebben uit de ze kamer stofdoeken, stoffers, handschoe nen der diakenen en dergelijke meegeno men. In dit brandbare materiaal moeten zij vervolgens een brandend kaarsje heb ben gewikkeld en daarna een en ander op de genoemde plaatsen hebben gedepo neerd. Toen men het brandje ontdekte, was de vloer van den preekstoel reeds doorge brand, terwijl voorts een groot gat in de kerkbank was ontstaan. Diefstal kan de drijfveer tot deze daad niet zijn geweest, daar niets wordt vermist. De manier waar op men te werk is gegaan, wijst er echter op, dat deze brandstichting, welke overi gens met weinig overleg is uitgevoerd, meer als een „kwajongensstreek" moet worden aangemerkt. De politie stelt een onderzoek in. WILT U IETS WETEN? v. R. te S. Klaag u er over bij de po litie. Menschen, die een ander publieke lijk uitschelden, verdienen ook publieke lijk gestraft te worden voor hun gebrek

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2