UIT DE OMGEVING ZATERDAG 20 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond te 7.30 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijk gebed, worden de notulen door den secretaris gelezen en na e§n nadere toelichting van den heer Van Emmerik on veranderd vastgesteld. Allereerst geschiedt voorlezing van een aantal ingekomen stuk ken, waarbij als voornaamste kan worden genoemd een schrijven van den oud-veld wachter J. Went, houdende verzoek om in verband met zijn ziekte, de door hem ge maakte kosten wegens geneeskundige be handeling en verblijf buiten de gemeente voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De voorzitter licht het adres nader toe, daarbij er op wij zend, dat om de consequenties, welke aan inwilliging van dit verzoek vastzitten, op dit adres niet kan worden ingegaan. De heer Penning de Vries breekt een lans voor veldwachter Went, daarbij wijzende op het politie-reglement, dat de mogelijk heid biedt in bijzondere gevallen vergoe dingen bij ziekte te verleen en. Tengevolge van zijn ziekte heeft hij extra onkosten moeten maken. Voorzitter is bereid in geheime zitting nadere inlichtingen te verstrekken en stelt voor de openbare beraadslaging te schor sen. Na heropening der vergadering wordt Biet 11 tegen 2 stemmen besloten het ver zoek af te wijzen. Tegen de heeren Pen ning de Vries en Rietbroek. Op het verzoek van A. de Blaey en 18 anderen om over te gaan tot intrekking van de verordening, bepalende het sluitings uur voor winkels gedurende den zomertijd wordt afwijzend beschikt en wel op grond van de overweging, dat de verordening gel dend is voor geheel de gemeente, terwijl de overige buurtschappen op het behoud van de verordening blijken prijs te stellen. Aan F. Los wordt alsnog een tegemoet koming uit de gemeentekas verleend, als bedoeld bij art. 13 der Lager Onderwijswet. Vervolgens besluit de Raad ter beschikking te stellen van het bestuur der Bijzondere Chr Lagere School te Nieuwe-Wetering de noodige gelden voor aanschaffing van leer middelen na ingewonnen advies van den Inspecteur. In bespreking komt hierna het rapport van den gemeente-opzichter inzake meting van schuiten zand voor bestrating dorps weg te Roelof arendsveen. De heer van Ruiten wijst op den inhoud van het rapport, waar gesproken wordt, dat onder getuigen een halve H.L. zand is ge wogen met als resultaat dat het gewicht be droeg 56 K.G. Spr is van meening, dat bij het wegen van dit zand niet is gevraagd hoe zwaar weegt een 1/2 H.L. zand, maar hoe licht. Meerdere leden hebben met hem eveneens een 1/2 H.L. zand afgewogen en zijn daarbij gekomen tot een gewicht van 67, 70 en zelfs 88 K.G..In het kort samen gevat is het opgemaakt rapport z.i. tamelijk aan den scheeven kant en een fiasco. Hij blijft derhalve bij zijn bewering, dat het de gemeente aanmerkelijk meer M3 zand heeft gekost. De heer Van den Broek onderschrijft het gezegde van den heer Van Ruiten, wat be treft het gewicht en deelt mede, dat hij een 1/2 H.L. zand heeft gewogen met een ge wicht van 88 K.G. Ter voorkoming van mis verstand wijst hij er nog op, dat hij het zand met opzet zoo nat mogelijk heeft ge houden teneinde het maximum gewicht te kunnen constateeren. De heer Heemskerk is er voor, dat deze zaak ernstig wordt onderzocht, te meer nog, omdat hier een ambtenaar in zijn eer wordt gekrenkt. Voorzitter voelt er weinig voor op deze zaak nog dieper in te gaan. Uit de discus sies ter vergadering is voldoende gebleken, dat er een ruime speling bestaat in de zwaarte van het zand in verband met het vochtigheidsgehalte. Ten einde aan de dis cussies een einde te maken stelt hij voor, dat in de notulen van deze" vergadering wordt vastgelegd de verklaring, dat er bij den heer Van Ruiten geen enkele reden heeft voorgezeten om den opzichter te wan trouwen en dat in verband met het vochtig heidsgehalte van het zand een gewicht van 56 K.G. per 1/2 H.L. zeer goed mogelijk is geweest. De Raad gaat met deze verklaring volkomen accoord, waarna de stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Aan den heer Penning de Vries wordt verder gelegenheid gegeven zijn meening naar voren te brengen omtrent de stukken met verweer en rapport inzake meerder werk bestrating Roelofarendsveen. De heer Penning de Vries tracht uitvoerig aan te toonen, dat den deskundige, die bestek en teekening heeft gemaakt, zi. niet de min ste blaam treft voor de verhoogde uitgaaf van 3500.—. De weg had volgens besteks bepaling onder behoorlijk profiel moeten worden gebracht, hetgeen niet is geschied. Was dit wel gebeurd, dan was de hoeveel heid zand voldoende geweest, hetgeen tot een besparing had kunnen leiden van 900. Spr. vraagt zich af, waarom het werk niet is uitgevoerd geworden volgens het door den Raad goedgekeurde bestek en teeke ning. Wel zegt de gemeente-opzichter, dat de weg voor hem als teekening heeft gegol den, doch hiermede is spr. het niet eens. Ook de grondslag van dezen weg leende zich volgens den gemeente-opzichter niet om de weg af te hakken. Spr. komt tot de vraag, is die grondslag soms gewijzigd na de besteding? en weidt hierover nog uit voerig uit om tenslotte tot de conclusie te komen, dat indien B. en W. zich gehouden hadden aan het door den Raad goedgekeur de bestek, het toegestane crediet voldoende was geweest. De reputatie van den deskun dige was dan niet in gedrang gekomen. In dien tijdens de uitvoering van het werk, aldus de heer Penning de Vries, van het be stek had moeten worden afgeweken, dan had het volgens spr. de plicht geweest van E en W. den Raad hiertoe vooraf machti ging te vragen. Zijn ondervinding geduren de de enkele maanden van zijn raadlid- maatschap is dan ook, dat de gemeente Al kemade weliswaar een Raad heeft, doch dat B. en W. althans de noodzakelijke meerderheid hieraan zich eenvoudig niet storen. Als antwoord op het betoog van den heer Penning de Vries wijst Voorzitter er op, dat bestek en teekening niet in den Raad zijn geweest, doch slechts de begrooting. Aan den deskundige is opdracht gegeven de straat te leggen naar de breedte van den weg. De juiste hoogte is hem daarbij aan gegeven geworden en wel in tegenwoordig heid van het College en den gemeente opzichter. Het afhakken van den weg stond niet bepaaldelijk in het bestek omschreven, terwijl met het oog op het water-niveau het niet gewenscht was de straat zoo laag te leggen als door den deskundige blijkbaar was bedoeld. Spr. kan heel goed begrijpen, dat een jong deskundige een vergissing kan begaan, doch hij wenscht er met nadruk op te wijzen, dat aan dien persoon in geen ge val opdracht is verstrekt geworden een ge deelte van den weg onbestraat te laten. De heer Van Emmerik vraagt of den des kundige ook opdracht is gegeven tot het maken van het bestek en wijst op hetgeen in het bestek vermeld staat omtrent de ge middelde breedte van den weg. Voorzitter antwoordt, dat de deskundige bestek en teekening heeft gemaakt. Hoewel in het bestek wordt gesproken van een ge middelde breedte van 6 Meter, spreekt het vanzelf, dat de deskundige tot taak had, den weg precies op te meten. Had hij dit ge daan dan zou het resultaat hetzelfde zijn geweest als wat nu is verkregen met de be stedingssom en het meerdere werk. Voorts heeft spr. der deskundige nog uitdrukkelijk afgevraagd of alle maten juist waren op genomen, waarbij hij een bevestigend ant woord heeft ontvangen. De heer De Jong, wethouder, bevestigt nog de bewering van den Voorzitter wat betreft de aanwijzing van de hoogte der straat, namelijk bij de nieuwe schoeiing nabij perceel Bakker. Deze hoogte diende als basis voor den geheel en weg. Spr. vindt het dan ook achteraf gelukkig, dat er een fout is gemaakt, want de weg ligt er nu schitterend bij, hetgeen niet het geval zou zijn, indien het werk uit ge voer i zou zijn geworden naar de inzichten van den des- 1 kundige. De heer Van den Broek wijst op een abuis met de steenen, waarop de heer De Jong antwoordt, dat de maat van de steenen door den deskundige was voorgeschreven, welke steenen later bleken incourant te zijn. De heer Penning de Vries repliceert en deelt mede, dat hij het met de redeneering van den voorzitter niet voor de volle 100% eens kan zijn. Indien het werk was uitge voerd volgens het bestek, dan 'blijft hij er bij, dat meerder werk niet noodig was ge weest. Bovendien zijn de maten den des kundige van gemeentewege verstrekt. Voorzitter protesteert ten krachtigste tegen deze laatste bewering en verklaart uitdrukkelijk dat de heer Penning de Vries onjuist is ingelicht geworden. Hij wenscht, nu de zaken zoo komen te staan, hierover niet langer te discussieeren, waarbij de heer Jenning de Vries nog de opmerking maakt, dat er volgens hem dan ook niet meer te praten valt. De stukken worden hierna voor kennis geving aangenomen. Tot leden van de in deze gemeente ge vestigde Burgerlijke Armbesturen worden na gehouden stemmingen benoemd de heeren J. N. Los, N. Bakker, C. van Eg- mond, P. Krispijn en P. van der Zwet voor het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade; de heeren N. P. Verkley, G. M. Beelen, A, Verboon, J. Castelein en J. Juf fermans voor het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Rijpwetering; de heer C. Heemskerk, C. van Teylingen, J. Pennings, Th. van der Hulst en C. de Haas voor de Vrije en Lage Boekhorst. De heeren Los en Pennings ter verga dering aanwezig nemen de benoeming aan, terwijl de overige heeren met de benoeming in kennis zullen worden gesteld. Zonder hoofdelijke stemming gaan on der den hamer door: lo. den aankoop van een perceeltje grond voor wegverbetering te Oude-Wetering; 2o. vaststelling Kohier Stratbelasting; 3o. vaststelling suppl. ko hier en navorderingskohier Hondenbelas ting; 4o. Reclames Schoolgeld, Hondenbe lasting en straatbelasting; 5o. het aangaan van een geldleening groot 12.000; 6o. aan gaan van een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Woubrugge inzake hulp-verleening bij brand in die gemeen te en 7o. de wijziging van de gemeente-be grooting 1935 en 1936. Onbewoonbare woningen. In bespreking komt een voorstel tot on bewoonbaarverklaring van een aantal wo ningen in de gemeente. De heer Van den Broek wijst er op, dat voor de woningen een veel te hooge huur wordt genomen en vreest, dat door het afkeuren der wonin gen de huren voor de minder-gesitueer- den nog meer omhoog zulen gaan. Voorzit ter antwoordt, dat wanneer een woning onbewoonbaar is deze zi. is te beschou wen als een waardeloos object. Eerst na het aanbrengen van de noodige verbete ringen kan een billijke huur worden ge vraagd. De heer Los merkt op, dat vele menschen onder de huidige omstandighe den geen hooge huur kunnen verwonen. Juist de huizen van 3 en 4 staan mo menteel leeg. Spr. wijst in dit verband nog op de huizen van de woningbouwvereeni- ging, waar de huren gezien de gesteldheid der woningen redelijk zijn te noemen en toch nog slecht binnen komen. De heer Rietbroek is van meening, dat het beter zou zijn, alvorens de onbewoonbaarver klaring uit te spreken, eerst in nader over leg te treden met de eigenaren teneinde te trachten de woningen te verbeteren. Hij weet zeker, dat indien met de Diaconie was KATWIJK. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op Woens dag 24 Juni a.s., des namiddags 7.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken; 2. Herstemming over het voorstel-van Tongeren om de door Burgemeester en Wethouders voorgestelde wijziging der precarioverordening vooraf in een raadscommissie te behandelen; 3. Voor- stél tot terugstorting van het ten behoeven van de aanleg van een berghaven genoten subsidie van Rijk en provincie; 4 Voorstel tot het inrichten van de gemeentezaal als arbeidsbeurs; 5. Voorstel tot verkoop van het gebouwtje der arbeidsbeurs aan de Bur- gerdijkstraat; 6. Voorstel tot wijziging van de* gemeentebegrootingen voor het dienst jaar 1935'36; 7. Voorstel tot wijziging van de gemeenlebegrooting 1936, verband hou dende met de werkverschaffing: 8. Behan deling van een reclame-vergunningsrecht; 9. Voorstel tot het vaststellen van een voor gevelrooilijn voor een gedeelte van de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn; 10. Voorstel tot het vaststellen van een nadere bestemming voor den grond aan de Konin gin Emmastraat; 11. Voorstel tot wijziging van de borgtocht van den oud-gemeente ontvanger G. B. Werther; 12. Prae-advies op adres var. D. van den Oever en M. van der Plas met betrekking tot de verordening po de Zeebaden en het Strand; 13. Verlee ning van de dispensatie van art 22 bouw verordening M. van Duijn te Katwijk aan Zee. 14. Rondvraag. OUDEWETERING. Boerenleenbank. Deze week werd in Hotel Van den Bosch alhier de 35ste jaar vergadering gehouden. Circa 160 leden of hun vertegenwoordigers waren aanwezig. Voorzitter was de heer W. Timmers, die het vorig jaar in den Raad van Toezicht werd gekozen en direct als voorzitter aan gewezen en die dus thans voor het eerst de vergadering presideerde. Bij de opening werd de heer Jos Penning de Vries tot secretaris benoemd. De voorz. verzocht de heeren P. Krispijn, K. Pulle man en N. van Wieringen het stembureau te willen vormen. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en zonder bemerking goedge keurd. Hierna bekwam de directeur, de heer P. Roeloffs, het woorden memoreerde, als eenigste der nog in leven zijne op richters der Bank, het ontstaan dezer nut tige Instelling, die thans juist 35 jaar be staat en deelde namens het bestuur mede, dat den leden bij gelegenheid van dit ju bileum, koffie zal worden aangeboden. Vervolgens werd door den kassier ver slag uitgebracht over 1935, hierbij telken male een blik werpende in het verleden, hetgeen met groote aandacht door de aan wezigen werd gevolgd. Uit het verslag stippen wij aan, dat het aantal leden 300 bedraagt, het aantal spaarders 1183, uit staande voorschotten 246 en 187 rekening- courant-houders- (sters) Bij punt 4 der agenda werden Rekening en Balans over 1935 goedgekeurd; met het bestuursvoorstel inzake de winst, die ƒ5110.79 bedroeg. De Finantieele Commis sie, bracht bij monde van den heer A Remmelts een gunstig rapport uit van haar bevindingen. Uit de Balans noteerden wij de volgende cijfers. Uitstaande voorschotten of hypothe ken ƒ448738.55. Saldo te goed in loopende rekening 587674.60. Saldo der spaargelden 698449.64, in loopende rekening ƒ363.150.91. Bij de verkiezingen werd tot lid van het bestuur herkozen, de heer Joh. Rietbroek Jr. te Roelofarendsveen; tot lid van den raad van Toezicht, de heer W. Timmers te Rijnsaterwoude. Tot lid der Finantieele Commissie werd gekozen in de plaats van den heer A. Remmelts te Leimuiden, die aftredend én niet-herkiesbaar was, de heer P. Meyer te Leimuiden. Allen met bijna algemeene stemmen. Van de rondvraag werd een animeer end gebruik gemaakt, waarna de voorzitter deze vlot verloopen vergadering sloot. Geslaagd. Voor het diploma L.O. slaagde onze plaatsgenoot de heer C. Nas- veld, leerling van de Bijz. Chr. Kweek school te Leiden. TER-AAR. Woningbouwver. „Ter-Aar". In het café v. d. Acker werd de leden-vergadering gehouden van de woningbouwvereeniging „Ter-Aar", onder praesidium van den heer C. Kroon. Wederom was de opkomst van dien aard, dat de aanwezige leden zich konden scharen rondom de bestuurstafel. Als de voorz. de bijeenkomst heeft ge opend en allen hartelijk verwelkomd, volgt voorlezing der notulen door den secretaris, den heer J. Hogenboom, welke onveran derd de goedkeuring verkregen. Aan het jaarverslag cxntleenen wij het volgende: Het onderhoud der woningen heeft gere geld plaats gehad; bij het complex te Kor- onderhandeld geen onbewoonbaarverkla ring was noodig geweest Voorzitter acht dit niet de juiste weg. De eigenaren van slechte woningen hebben ruimschoots de gelegenheid gehad hun woningen te verbe teren. Na de onbewoonbaarverklaring wordt nogmaals de gelegenheid gegeven om in een tijdsverloop van 9 maanden de woningen te verbeteren. Spr. doet de toe zegging, dat door het gemeentebestuur bij het voorschrijven van noodige verbeterin gen soepelheid zal worden betracht. Hier na wordt z.hst. besloten tot onbewoon baarverklaring van de woningen A 22 t.m. 27; D 114, B 30 en B 126 over te gaan. (Wordt vervolgd). teraar zijn dubbele schuurtjes gebouwd ten gerieve van de huurders. Over de inning der huren kan over het algemeen, behou dens enkele uitzonderingen, niet bizonder worden geklaagd. Degenen, die in die uit zondering vallen, zuiverden zooveel moge lijk aan, indien zij daartoe in staat zijn door ontvangst van de uitkeering aan rijkssteun. De verhuur van woningen in den loop van het jaar gaat geregeld door en de verlaten panden worden zeer vlug bewoond, uitge zonderd het woningcomplex te Kortenaar. De in de twee laatste jaren ontruimde wo ningen zijn toit heden toe nog niet ingeno men, wat vermoedelijk wordt toegeschre ven aan de standplaats. De achterstallige schulden komen langzaam voor een ge deelte binnen. De zware lasten waaronder de vereeniging gebukt gaat, is oorzaak, dat zij niet geheel aan hare financieele ver plichtingen kna voldoen bij de gemeente. Komende aan het financieele gedeelte, tevens verzorgd door den secretaris, ver namen wij, dat de balans in activa en pas siva een totaal bedrag geeft van 124614.63 De exploitatie-rekening sluit met de volgende tekorten: le complex 763.68K» tweede ƒ975.87, en het laatste 906.47. De boeken en bescheiden zjjn door de oommissie van oontrole nagezien en in or de bevonden. Namens voornoemde com missie rapporteert den heer C. v. d. Hoorn Jzn. De voorzitter brengt den secr.-penn. dank voor z'n beide keurig verzorgde ver slagen. De aftredende bestuursleden: J. Hogen boom, J. Pieterse en C. W. v. d. Hoom Azn. werden bij acclamatie herbenoemd, en de heeren C. v. <L Hoorn Jzn. met H. Volge- ring zullen voor dit boekjaar wederom als cerificateurs optreden. Plaatsvervangers Ant. v. Rijn en C. Vermeulen. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt. Spoedig volgde sluiting met een dankwoord van den ovorz. voor de aangename medewer king. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur nam. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R K. Gem. Zangver- eeniging ..Pulchri Studio" 8 uui. Woensdag: De Poedelaars. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. N.B. De kaarten voor den Kaderdag zul len, zoodra zij bij het Secretariaat zijn binnengekomen, onmiddellijk aan alle aanvragers worden toegezonden. Voor na dere gegeven zie Volksbond-nieuws vol gende week, in de Leidsche Courant. De aandacht wordt er op gevestigd, dat Maandag 29 Juni (Petrus en Paulus), een H. Mis zal worden opgedragen voor de werkloozen in de St. Lode wij kskerk des morgens om 8 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg o2. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.30—10.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaa] gesloten. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas. De spaarkas wordt waargenomen door de heeren O. Bik en H. A. Braakman. Van 12 uur Bibliotheek. Bij het sluiten van den Aanbiddingsdag in de Hartebrugkerk zullen aan de Pro cessie deelnemen: C. v. d. Meel, Ass. Sen.; H. Klein; A. Uphoff; van Kampen en van Houten. 8.30 uur prijsbiljarten. Hoofdprijs een foto-toestel. 6.30 uur Verrtek der tafeltennis-club naar Sassenheim. Maandag Van 8.00—10.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Jaarvergadering Biljartclub „A. B. C." op de bovenzaal. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur: Jaarvergadering „Liedertafel Sebastian Schaeffer". Woensdag 8.15 uur: Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Allen present en op tijd. Nieuwe leden zijn welkom. 8.15 uur Jaarvergadering Muzieskgezel- schap „Frans Schweitzer". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Recollectie-oefening voor de oud-retraitanten op de als kapel ingerich te kapel bovenzaal. Allen present en op tijd. Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". 8.30 uur Aspirantencursus. Zaterdag bijeenkomst voor dt. leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededeelingen: Voor de meeste onzer Gezellen is dit jaar geen bezwaar de retraite mee te maken, daar deze Vrij dag (Eerste Kerstdag) 25 December ds3 avonds begint en eindigt Maandagmiddag 28 December. Vergoeding 6.50. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 7.45 uur Aloysiusban. 4.30 uur Pater Damiaanban. Maandag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor St. Joseph Parochie. 8.30 uur Tarcisius- en Don Boscoban. Dinsdag: 7.15 uur Lodewijk- en Francis- cusban. 8.30 uur Aloysius- en Willebrordusban. Woensdag 7.15 uur Cornelis Musius- en Godfriedban. Donderdag: 8.15 uur Basseliersbijeen- komsten. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis St. Petrus Parochie. 2.30 uur Sloydclub. 5.00 uur Contributie betalen. Sparen. Jonge Wacht afhalen. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur Vendel St. Adelbertus. Donderdag 8 uur William Doyieban. Vrijdag 7.30 uur Vendel St. Lodewijk. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Tevens kampspaarbank ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis. 10.15 uur bibliotheek. 6 uur Lof; ontspanning als gewoon. Maandag 6.30 uur Adsp. St. Janskna pen I. Woensdag: 7 uur zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst van de twee oudste afdeelingen. Donderdag, 6 uur Antoniusban. 6 uur Aloysiusban. 8 uur St. Jorisban. Vrijdag 6.30 uur Adsp. St. Janskna pen II. Zaterdag 7..30 uur Ontspanning oudste afdeeling.. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Zondag 7.30 uur H. Mis waaronder Al gemeene H. Communie vooi Welpen, Ver kenners, Kruistochters en Marja Congre- gar.isten. Zondag 4 uur ontspanning. Maandag 7.45 uur Bijeenkomst van het Cohort. Dinsdag 7.45 uur Bijeenkomst van het Cohort. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.45 uur Trommelen. 8 uur Esperanto- en Missieclub. Donderdag, 7 uur, Martin us en Servatius- ban. Vrijdag 7.30 uur Pascalisban. Zaterdag 7 uur Fietsers naar Katwijk. Zaterdag 7 uur Bibliotheek VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag 2.30 uur Mulo-clubs. 24 uur Korfballen Oegstgeest jongeren. 46 uur Korfballen Oegstgeest ouderen. 810 uur contributie betalen. 8.009.30 uur dans- en spreekkoorrepe titie voor Bodegraven. 7 uur cadettenclub. Zondag: 121 uur contributie betalen. 35 uur dans- en spreekkoorrepetitie, daarna een leuke fietstocht. 4.30 uur zang. Maandag 7 uur H. Mis in de Kapel. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.30 handwerken en volkszang. 8.009.45 uur charitatief naaien, missie- handwerken en naaien. 8.30 uur „Actief" afd. dames I. 7.308.30 uur zangkoor congregatie te Oegstgeest. Dinsdag 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien 8.009.45 uur Huisvlijt. 8.30 uur Leidstersvergadering. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen m het clubhuis. 2.303.30 uur Kinderkoor in het club huis. 8.009.30 uur naaien en huisvlijt. 8 uur dans- en spr eek* oorrepetitie voor Bodegraven. Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensin- gelschool. 8.30 uur vioolclub. 8 uur Engelsch voor beginnenden en dans- en spreekkoorrepetitie voor Bode graven. Vrijdag 6.157.15 uur „Actief" afdee ling meisjes I. 7.158.15 uur „Actief" afdeeling meis jes II. 8.309.30 uur „Actief" afd. dames II 8 uur tooneelclub en E. H. B. O. Zondag, 28 Juni. wordt er in de St. Lo- dewijkskerk een Lof gecelebreerd voor leden der St. Joseph-Gezellenvereeniging, K. J. M. V. en Graal. Onder dit Lof zal den weleerw. Pater E. v. d. Snoek O.F.M. een predicatie hou den, waarna door allen eerherstel gegeven wordt aan het Heilig Hart van Jezus voor de excessen van de tegenwoordige ont spanning en kleeding. Het Lof zal zijn om 7.30 uur en ik ver wacht alle leden boven de 17 jaar.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 16