EEN WEEK HISTORIE ZATERDAG 20 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 WAT VOORSPELT DE ZONS VERDUISTERING VAN VRIJDAGOCH TEND? DE STRIJDBIJL WORDT BEGRAVEN, MAAR NIET VAN HARTE. DE ROL, DIE DU ITSCHLAND SPEELT. DÜITSCH- LAND EISCHT ZIJN KOLO NIëN TERUG. Zon-eclips. Vrijdagmorgen kwam de zon op met een stuk in z'n kraag. Er was een hap uit de zonneschijf, veroor zaakt door de maan, die zich vermeten had de zon gedeeltelijk te verduisteren. Als wij nog eenige eeuwen vroeger ge leefd hadden, zouden wij dit obscuur ge drag der hemellichamen ongetwijfeld heb ben uitgelegd als een veeg teeken. Wij zouden aan het gissen zijn geslagen naar de ramp, welke ons door de verduistering der zon was aangekondigd en wij zouden volgens de regelen van droom- en andere teeken-duiding hebben nagegaan, waarop het duister worden van de zon, zoo vlak na haar opgang, kon wijzen. Wij zouden dan gedacht hebben aan de stralende fi guur van den jongen Engelschen minister Eden, die nog niet lang geleden als een lichtend en vurig voorbeeld de wereld voorging in edele verontwaardiging tegen Italië. Een donkere figuur natuurlijk is dat de in Engeland vertoevende Abessijn- sche keizer zonder land verduisterde echter zijn glorie-krans en thans heeft hij een stuk in z'n kraag; gevoelt zich althans wat katterig na het mislukken van zijn Volkenbondspolitiek. Kan het treffender? En de voorspelde ramp? Is dat niet de verduistering van het licht uit Genève, de ontluistering van het Volkenbondspact en de geschonden reputatie van het collectie ve veiligheidssysteem? Donkere dagen breken aan voor Genè ve, haar zon wordt verduisterd door den Duce. Begraven strijdbijl. De En- gelsche regeering heeft Donderdag ge sproken en de Fransche regeering heeft v zich er bij aangesloten, bij monde van mi nister Delbos: „Het is van geen nut, de sancties langer te handhaven". Daarmede zijn de sanctie-maatregelen tegen Italië practisch van de baan en is de strijdbijl begraven. De eerste proeve met het systeem van collectieve veiligheid, dat in het Volken bondspact belichaamd is, is hiermede ten einde. De proef is laten we het maar eerlijk bekennen grandioos mislukt en wij zullen er wat anders op moeten ver zinnen. De schuld ligt niet geheel en al bij het ontworpen systeem. Weliswaar bleken er in de practijk lacunes te bestaan, welke een ideale toepassing belemmerden, maar de groote schuld ligt bij de mogendheden •zelf, die de bepalingen van het Pact slechts ten halve hebben toegepast. De sancties zijn niet naar de letter van art. 16 van het Pact in absoluten en volledigen vorm toegepast. Niet alle commercieele, finan- cieele en persoonlijke betrekkingen zijn verbroken. Niet alle bondsleden hebben zelfs aan deze beperkte toepassing mee gedaan. En niet alle belangrijke landen waarmede Italië betrekkingen onderhoudt, zijn leden van den Bond, waarbij wij dan in hoofdzaak aan Duitschland en Amerika denken. Dat onder die omstandigheden de sanc ties hebben gefaald om den aanvaller te beletten in eerste instantie zijn doel te be reiken, kan moeilijk verwonderingwek ken. Voor strakkere toepassing ware het in de eerste plaats noodig geweest, dat de groote mogendheden onder de Bondsleden eventueel oorlogsrisico hadden willen aan vaarden; immers, zij zijn het die met haar machtsmiddelen in een gewapend conflict het leeuwenaandeel moeten leveren en dragen. Waar die bereidheid ontbreekt (om welke politieke of andere redenen dan ook) kan 't systeem niet werken. Een halfslachtige toepassing kan niets of nie mand dienen. De feiten spreken. En wan neer, althans voor het oogenblik, geen vol ledige uitwerking van het nog steeds juis te beginsel der collectieve veiligheid mo gelijk blijkt, is het beter dit tijdig te er kennen en ook hier zich „aan te passen" aan de werkelijkheid. Zonder in- tusschen het ideaal, al heeft men het niet in de hand, uit het oog te verliezen. Berlijn antwoordt niet. Wan neer men nu een nieuw collectief veilig heidssysteem wil gaan opbouwen, moet men eerst weten of de grondslagen, waar op men het gebouw wil gaan optrekken, soliede zijn. In dit verband wacht men me\ smart op het antwoord, dat Berlijn zal geven op de Britsche vragenlijst. Berlijn heeft echter geen haast en kijkt eerst de kat uit den boom. Dit feit op zichzelf is reeds een antwoord en een zeer bedenke lijk antwoord, want een antwoord op de vraag, of men nu voortaan bij het sluiten van verdragen op de goede trouw van Duitschland zou mogen rekenen, mag toch niet van welke onstandigheden in Europa ook, afhankelijk zijn. Had Hitier rondweg geweigerd op deze niet zeer vriendelijke vraag te antwoorden, men zou het begrepen hebben. Het uitstellen echter van een antwoord, omdat Hitier eerst eens wil zien waar hij staat, moet men in Engeland op zichzelf als een ant woord beschouwen, en wel van ongunsti- gen aard. Dit uitblijven van eenig antwoord is mede aansprakelijk voor de smadelijke te rugtocht van de landen, die een sanctie- politiek hebben voorgestaan en van Enge land op de eerste plaats, dat in deze aan gelegenheid de aanvoerder is geweest. Mussolini heeft de vrees voor Duitschland zeer handig weten uit te spelen en de Führer heeft zich laten overreden om zijn Italiaanschen collega in de kaart te spelen. Eden, die het gevaar van Duitsche zijde altijd zeer juist heeft ingezien hij was het immers, die, na de openhartige ont boezemingen van Hitier op 25 Maart 1935 te Berlijn te hebben gehoord, de regee ringen van Midden- en Oost-Europa alar meerde voor het Duitsche gevaar heeft moeten toegeven. Het échec der Britsche" politiek is een harde klap geweest en de publieke opinie in Engeland reageert vrij levendig op deze nederlaag. De Labourpartij heeft zelfs een motie van afkeuring ingediend, welke Dinsdag in behandeling komt. Wel licht brengt de Britsche regeering het er goed van af; misschien komen er nieuwe heeren, maar in elk geval zal het resul taat van deze affaire wel zijn, dat Enge land zich beter 'gaat wapenen teneinde zich in het vervolg een dergelijk échec te besparen. Duitschlands koloniën. Een van de concessies, waarmede Duitschland zijn medewerking aan de heropbouw van het systeem eener collectieve veiligheid zal willen verkoopen, is hoogstwaarschijn lijk: teruggave van een deel zijner vroe gere kolonies. Men kan haast geen Duit sche krant of tijdschrift opslaan of men vindt er tegenwoordig iets in over de vroegere koloniën. Een aanwijzing, dat het volk reeds wordt rijp gemaakt en voorbereid op de a.s. actie tot herstel van het koloniaal bezit. Of met name Engeland daarop zoo grif zal ingaan, is een groote vraag. De komende maanden zullen vol spanning zijn en de traditioneele komkom mertijd dreigt dit jaar te zullen wegblij ven! VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. L V. C. B. Wedstrijdprogramma voor sus. Zondag. Om het kampioenschap: RKNAC Volendam. West n 2e kl. B: VEPGDA II (ter rein Donk). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor as. Zondag. AFDEELING CENTRUM. Pr om. de gr.: SJC IISantpoort III. H. B. C. Ill—D. S. S. II. AFDEELING ZUID. Pr om. de gr ad a tie: Westlandia VVL. Junioren-Competitie. Programma voor ."'ondag 21 Juni: A f d. A. Extra C o m p.: Meerburg a NVC b, 12.30 uur, P. P. Speel; St. Bernar- dus aDOS a, 12.30 uur, C. v. Roode. Afd. B. Extra comp.SMC aFore- holte a, 12.30 uur, M. v. d. Klauw. Afd. C 2e Comp.: Leiden bMeer burg b, 2 -tur, G. E. Bakker. Afd. C. 2e comp.: Teylingen bNVC c, 12.30 uur, Jac. Uljee. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREEKIGINGEN. WAT ER MORGEN GESPEELD WORDT. Leiden: Morgen speelt het Leiden (stads- gecombineerde elftal) tegen D.H.L. II in Delft. Zij, die als supporter meegaan zijn welkom, vertrek per fiets 12.30 uur vanaf het Pieterskerkhof. Junioren-b spelen thuis tegen Meerburg b op het Sportpark Haagweg. Winnen jon gens! Dinsdag a.s. trainen op het Sportpark Haagweg voor junioren. Woensdag a.s. trainen voor senioren, aanvang 7.30 uur. Allen present. Van Nispen: Zooals elk jaar bestaat het voornemen om een reis te maken met tou ringcars. Zij die de reis wenschen mee te maken kunnen zich opgeven bij de hee ren Nederstigt en de Winter. Wedstrijden zijn vooralsnog niet vastgesteld. Teylingen: Het zoo lang verwachtte zal as. Zondag komen. Teylingen opent haar speelveld met een paar mooie wedstrijden. Om 2 uur Teylingen IOnze Gezellen I, om 4 uur gecostumeere veteranen-wed strijd. Wij kunnen ons indenken, dat de Donateurs dezen dag dankbaar tegemoet- zien. Immers, steeds betalen en geen waar voor je geld valt niet mee, maar.... er kunnen omstandigheden zich voor doen, dat het niet mogelijk is, en daarom dank aan de donateurs dat zij de vereeniging trouw zijn gebleven. Wij hopen, dat zij as. Zondag allen present mogen zijn, en voor beide wedstrijden belangstelling too- nen. De eerste wedstrijd van 2 uur is na tuurlijk voor de echte ras-supporters en om 4 uur is voor groot en klein, jong en oud. Wat het terrein betreft, het kan van zelf nog niet zijn wat het wezen moet, daar de tijd, te kort is geweest om het klaar te maken, maar de omgeving waar het ligt (naast het Sporthof) is nu eenmaal de wensch van alle. Wij willen nog even be kend maken dat er plaats is voor 10.000 personen, dus niemand zal teleurgesteld worden, dat hij een vergeefsche reis maakt. Om 12.30 uur speelt ht Junioren elftal B voor de 2e comp. tegen NVC c. Lisse: Het programma voor morgen luidt: Lisse IS.J.C. I 2.30 uur J. de Rooij. Lisse IIConcordia, 4.30 uur, H. v. Veelen Lisse IIIGeel Wit II, 12.30 uur P. v. Loon. Lisse VForeholte n, 2.30 uur, v. d. Meij, Foreholte-terrein. Zoo zijn wij gekomen aan onze laatste Jubileum- wedstrijden Lisse I heeft Zondag na een mooie en spannende wedstrijd zijn Zilveren Bal ver speeld door een 32 nederlaag tegen het uitstekend spelend T.Y.B.B. I. Maar morgen zal het nog wel een zwaardere wedstrijd worden tegen het volledige S.J.C. uit Noord- wijk, dat zeker zal trachten om een groo- tere nederlaag toe te brengen. Lisse II heeft alles nog in eigen handen en zal zeker er alles op zetten om den Beker in eigen home te houden. Het derde heeft het enkel tegen S.J.C. n leelijk laten' zitten, want zij hebben de laatste weken laten zien, wat zij kunnen; doet dat ook morgen; laatst goed, al goed. Het vijfde moet, daar wij anders niet klaar kunnen komen, naar Foreholte toe om daar de nederlaag uit te spelen. Maar jongens laat dat jullie niet ontmoedigen en behoud ook uw beker. Attentie! Denken alle leden er om dat morgen 21 Juni om 7.45 uur een H. Mis voor onze vereeniging is; laat er niemand ont breken. Adolf Kolping: Voor al de drie elftallen is er morgen een wedstrijd. Reeds om half één spelen de reserven tegen die van Nicolaas Boys. Hierna, ongeveer half drie, zal het eerste elftal een vriendschappelij ke match spelen tegen Steeds Hooger 2. Al betreft het hier een ontmoeting, waar van niets afhangt, verwachten wij toch een interessante partij. De Junioren gaan om een uur een bezoek brengen bij de jongelui te Nieuwveen, genaamd Nicolaas Boys. Al de elftallen zijn natuurlijk com pleet en houden zich aan de leiding. O. D. I.: Morgen zijn weer alle elftallen van O.D.I. in 't veld. OD.I. I speelt thuis om c.a. half drie tegen Trekvogels I uit Boskoop, een onbekende tegenstander, 't Zal wel een spannende wedstrijd zijn. O.D.I. II speelt uit tegen Trekvogels II; ook een onbekende tegenstander. Aanvang half drie. O.D.S. III speelt om 1 uur thuis tegen V.C.H, n. 't Is te hopen, dat 't Leimuidensche pu bliek ook eens in grooten getale ver schijnt, wat voor de spelers een aanspo ring is, om beter hun best te doen en de wedstrijden spannender te maken. Tot September is er al voor mooie wedstrijden gezorgd, dus wordt donateur. Foreholte: Een programma van twee wedstrijden morgen. Thuis 2.30 uur is Fo reholte n in actie tegen Lisse V. Deze kamp is bedoeld als Jubileum-nederlaag van Lisse, maar wegens overvol te Lisse, op ons terrein omgezet. Publiek, spelers en vereeniging, kunnen daar geen hekel aan hebben. Hopen we op veel belangstel ling en vooral een vlotte partij voetbal. Den laatsten tijd slaan onze reserven een pover figuur. Nu beter hoor! Foreholte a gaat naar S.M.C. a. Aan vang 12.30 uur. Vertrek per fiets 11.40 uur vanaf Parochiehuis. Deze Foreholters zijn zeer wisselvallig, doch af en toe valt de uitslag mee. Daarom morgen eens een ge lijk spel! Kan dat? A. V. V.: Morgen zullen op het A.V.V.- terrein een tweetal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld worden, welke zeer interessant en spannend zullen worden, zoodat een bezoek aan het A.V.V.-terrein ten zeerste kan worden aanbevolen. Om 12.30 uur speelt A.V.V. 2 tegen G.D.S. 3 en om 2.30 uur A.V.V. I tegen G.D.S. I. Voor dezen laatsten wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld, zoodat dit beide elf tallen zal inspireeren him best te doen. Wij gelooven, dat A.V.V. een zware wed strijd te wachten staat; wij hopen, dat het een mooie en faire wedstrijd worden zal en dat de sterkste moge winnen. V. V. L.: Morgen gaat het 1ste by West landia op bezoek om haar 3de promotie wedstrijd te spelen. Jongens denk er aan dat dit weer aanpakken wordt van begin tot het einde en dat het een beter einde mag hebben als de thuiswedstrijd. Jammer is het, dat hoogstwaarschijnlijk de aange wezen scheidsrechter op 't appèl zal ont breken daar deze. een I.V.C.B.-wedstrijd moet leiden. Wij gelooven als er zoo ge speeld wordt als voorheen dat jullie de puntjes wel mee naar huis zullen bren gen. Vertrek per bus 1 uur. Al de overige elftallen zijn vrij zoowel senioren als junioren. Het Feyenoord-Stadion. De bouw van het Feyenoord Stadion in den Oost-Vakenoordschem polder te Rotter dam begint het einde te naderen. Op 7 No vember van het vorige jaar werd het eerste spant geplaatst en op 22 Juli a.s. zal het worden opgeleverd. Daarna heeft men nog slechts een maand noodig voor het schil derwerk. Aanvankelijk had men gedacht het stadion omstreeks Augustus te kunnen openen, maar het heeft zoo lang geduurd voordat men een begin kon maken met den aanleg van de toegangswegen, dat deze niet tijdig zullen gereed zijn, zoodat nog met geen mogelijkheid te zeggen valt wan neer de opening zal plaats vinden. Mis schien geschiedt dit nog in November of December van dit jaar, maar het is lang niet uitgesloten, dat het 1937 wordt, voor dat de poorten voor het publiek zullen wor den opengesteld. Op uitnoodiging van het bestuur van Feyenoord en van den direc teur van het stadion, den heer Hijlkema, hebben wij gisteren een bezoek aan het bouwwerk gebracht. Binnen de muren van het sportpark heeft men thans reeds volop de gelegenheid zich een juist beeld te vor men van de inrichting en de accomodatie, wanneer straks alles gereed is. Buiten is het nog een volledige chaos en voordat de tot standkoming van het wegenplan haar beslag zal hebben gekregen, moet er nog heel wat water door de Maas stroomen. De groote beteekenis van dit stadion schuilt niet alleen in het feit, dat het uit de voetbalorganisatie zelf is voortgekomen, doch ook dat bij de uitwerking der plan nen gestreefd is naar en zoo practisch mo gelijke oplossing van het technische vraag stuk om een menigte van 60.000 toeschou wers te huisvesten op een kleine terrein oppervlakte zonder dat het volgen der wedstrijden en andere evenementen er door bemoeilijkt wordt. Er is rekening gehou den met klachten van bezoekers aan an dere en kleinere inrichtingen op dit ge bied, dat men te ver van het speelveld zat en daarom was de eerste vraag hoe bij ver dubbeling van de capaciteiten deze tekort koming niet alleen zou worden uitgebreid, doch zelfs tot een minimum zou kunnen worden beperkt. Vandaar dat men het hier gezocht heeft in de hoogte en de twee ver diepingen, die gebouwd werden, is naar het oordeel van de mannen van het initiatief de eenige en juiste oplossing. De capaciteit van dit stadion is de grootste, die ooit in Nederland op een voetbalveld werd ver kregen en alleen reeds in dit opzicht zal de ingebruikneming ervan straks een eve nement van de eerste orde zijn in de Ne- derlandsche sportwereld. Betreffende de verdeeling der plaatsen kunnen de volgende cijfers verstrekt wor den: Totaal aantal zitplaatsen op de beide tri bunes 38.936, totaal aantal staanplaatsen op de beide tribunes 9.168, ingegraven zit plaatsen om het speelveld (3 ryen) 1.410, staanplaatsen om het terrein op ingegra ven treden 4.041, staanplaatsen op weg- neembare houten tribunes 7.248, totale ca paciteit 60.803. De accomodatie op den beganen grond komt slechts aan 3 zijden, zoodat de lange zijde voor de hoofdtribune, de K.N.V.B.- zijde genaamd, geheel vrij blijft voor pro menade. Zooals direct opvalt bij aan schouwing der tribunes is de geheele uit werking der plannen gebaseerd op utiliteit en niet op luxe. Inderdaad maakt het geheel een uiterst soberen indruk en in daarom een getrouwe afspiegeling van het Hollandsche volkska rakter. Wie luxe zoekt wordt teleurgesteld. Wie gemak zoekt vindt dit in overvloedige mate. Door het aanbrengen van 23 dubbele trappenhuizen is naar de meest practische distributie van het publiek gestreefd. Deze trappenhuizen zullen worden gemerkt met duidelijke letters, die correspondeeren met de aanduiding op de entreekaarten. Een bijzonderheid van dit grootste sta dion in Nederland is de afwezigheid van I iets, dat In den vorm van steunpilaren of iets dergelijks het vrije uitzicht belemmert. Er is op de eerste tribune geen punt waar het uitzicht niet onbelemmerd is. Dit is wel een der nieuwste snufjes op het gebied van stadionbouw. De bijzonderheid van de tweede ver dieping is de telescopische aanblik van het speelveld en wij gelooven niet, dat ooit een voetbalwedstrijd bekeken is uit dit oogpunt. De dubbele tribune op het Arse- nal-terrein in Londen kan met deze vinding niet vergeleken worden door de geheel ver schillende en minder moderne constructie. Een nieuw experiment is een staantribune» die geen verbinding heeft met den beganen grond anders dan door de achtertrappen. Iets dergelijks hebben wij nog nergens ont moeten daar wy hierbij te maken krygen met een geheel nieuwe opgave vormt de wijze waarop men deze tribune denkt te ge bruiken een onderwerp van veel studie. Van de tribunes naar het speelveld ziende, vinden wij daar de werkzaamheden aan de grasmat in vollen gang. De bewerking van het speelveld vereischt de grootste zorg, omdat men hier te maken heeft met opgespoten land. Vandaar dat op verschil lende manieren technisch advies werd in gewonnen. Men vond den hoofdconsul ven den KN.V.B. bereid, nuttige wenken te geven nopens de draineering en verdere ge gevens. Voorts geniet men de grootste me dewerking van verschillende rijksland- bouwconsulenten. Wat de besproeiing be treft, vond men prof. Visser van de hoo- gere landbouwschool in Wageningen bereid van advies te dienen. Wat den binnenbouw betreft, natuurlijk moest bij de inrichting gedacht worden aan de behoeften van groote aantallen deelne mers aan wedstrijden en evenementen. Wij wyzen op het groote aantal grootere en kleinere kleedkamers en waschlokalen aan de zoogenaamde Feyenoord-zijde, waar ook het Feyenoord-kantoor en dat van de ven nootschap ontworpen zijn. Tevens is er het groote Feyenoord-restaurant, dat ook ge bruikt zal worden voor vergaderingen en club-festiviteiten. Aan de andere, de K.N.V.B.-zijde ziet de binnenbouw er eenigszins royaler uit. Daar vindt men op den beganen grond groote kleedkamers en waschlokalen voor de spe lers, kamers voor scheids- en grensrech ters, een dokterskamer, een politiekamer en arrestantenlokaal en een kamer voor den radiodienst. Op de eerste tribune be vindt zich boven deze lokaliteiten een spe ciale ontvangkamer van den K.N.V.B. met daaraan grenzend een groote vergaderzaal, die by groote wedstrijden als K.N.V.B.- restaurant zal dienen. Daaraan grenst de perskamer, die haar eigen trap heeft naar de boven liggende perstribune. Een lange gang, die achter het officieele terras loopt voert naar het groo te restaurant aan de andere zijde van de groote hal, waarin zich de eeretrap be vindt. De verbinding van dit restaurant wordt onderhouden door een lange galerij. Als een bijzonderheid wijzen wij erop, dat de perstrap het eenige gat vormt in de ge heele eerste tribune. Achter de z.g. Feyenoord-tribune liggen nog twee velden, waarop de lagere elftal len van Feyenoord zullen gaan spelen. Er worden aan de achterzijde van bovenbe doelde tribune een viertal woningen ge bouwd voor den hoofdopzichter, den trai ner en twee terreinknechts. Om het voet bal veld wordt een sintelbaan aangelegd, die een lengte heetf van 400 en een breedte van 8 meter. Voor de officieele tribune wordt nog een speciale 100 meter baan uit gelegd, die een breedte krijgt van 10 Meter. Op de hoogste verdieping worden tien „hangende" restaurants gebouwd en gelijk vloers komen er naast de restaurants onder de verschillende tribunes ook nog vier bui tenbuffetten. Het heeft aanvankelijk in de bedoeling gelegen, dat Feyenoord in het nieuwe sta dion van October af haar competitiewed strijden zou gaan spelen, doch daarvan is men teruggekomen. Eerst wanneer het stadion officieel geopend is, zal Feyenoord haar nieuwe home betrekken. Alph. Boys: Morgen speelt het eerste elftal tegen D.O.N.K. I in Oudewater. Dit is een selectiewedstrijd waaruit het Dis trictselftal moet worden gekozen. Boys doe je best, zoodat wij flink in het Districts elftal Zondag over een week 28 Juni in Vleuten, vertegenwoordigd zullen zijn. Kolp. Boys: Degenen die een aanschrij ving hebben voor den wedstrijd tegen D. H. L. II zorgen tijdig aanwezig te zyn. Het tweede speelt een wedstrijd tegen KRV III te Katwijk. Uur van vertrek zie aan schrijving. A.s. Dinsdagavond 7 uur tot 9 uur trai ning junioren. Sportpark en Woensdag avond training senenioren. Alle leden worden verzocht om direct bij het aan- vangsuur der training aanwezig te zijn. Voetbalcostuum verplichtend. KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma vbor as. Zondag. Om het kampioenschap: NAC Feyenoord; AjaxEnschede. AFDEELING II. Pro m. 4e k 1.: VDS's Gravenzande. AFDEELING III. Prom. 2e kl.: NEC—SCH. Morschkwartier. Morgenochtend te 11 uur speelt Morsch kwartier I op haar terrein tegen het eer ste elftal van Sleutels. OM DEN TRIANON-BEKER. C. G. W. I—R. K. W. 2—1. Gisteren werd bovengenoemde wed strijd gespeeld. C.G.W. was met invallers en R.K.W. met 10 man. Na 10 minuten neemt C.G.W. de leiding door midvoor Kolderman (10). Hierna kan juist de rechtsback van C.G.W. redden bij een pracht schot van den linksbuiten van R. K. W. Na de rust neemt C.G.W. de voor sprong door een kopbal van Botermans (20). Nu komt R.K.W. opzetten en de linksbinnen maakt een prachtig tegenpunt (21). Hiermede komt het einde van deze zeer sportieven en plezierigen en goed ge leiden wedstrijd. Aldus heeft C.GW. den beker gewon nen. N.R.M. 2e prijs en L.D. 3e prijs. R. K. S. V. „DE BATAVEN". Zij die deelnemen aan de Holland-wed- strijden op Zondag 21 Juni as., en per fiets vertrekken, moeten uiterlijk kwart over tien aanwezig zijn hoek Haarlemmer weg Mare Singel. Het startgeld moet voor dien tijd voldaan zijn. NIEUW WERELDRECORD 400 METER. De bekende Californische athleet Archie Williams verbeterde het wereldrecord 400 M. hardloopen en bracht het op 46,1 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van William Car (V.S.) met een tijd van 46.2 sec., gevestigd op 5 Augustus 1932 te Los Angelos (Olympische Spelen).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13