DONDERDAG 18 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE ADMINISTRATIE VAN TUINSTADWIJK. Vragen van den heer Schüller. De heer J. Schüller verzocht den raad toestemming de volgende vragen aan Bur gemeester en Wethouders te mogen stellen; 1. Is het juist, dat het onderzoek, dat door Burgemeester en Wethouders is ingesteld naar de administratie der Woningbouw- vereeniging „de Tuinstad wijk" meer spe ciaal naar de boekingen ten laste van het onderhoudsfonds van plan 3 dier bovenge noemde vereeniging, heeft uitgewezen, dat er verschillende bemerkingen waren te maken over de wijze waarop deze admini stratie is gevoerd? 2. Is het juist, dat uit bovengenoemd on derzoek o. m. is komen vast te staan, dat de uitgave voor de uitgevoerde werkzaam heden over de verschillende jaren niet juist zijn verdeeld, dat de uitgave gedaan in 1932 voor ramen van woningen van plan 3 niet in dat jaar zijn verantwoord, en dat niet is komen vast te staan wanneer deze post dan wel is verantwoord, dat op plan 3 over 1934 voor 35 pet. aan materiaal voor verf werk is geboekt terwijl dit per centage hoogstens 20 of 25 mocht bedra gen? 3. Is het juist, dat werkzaamheden waar toe geadviseerd was door den Dienst van Bouw- en Woningtoezicht zijn nagelaten, terwijl toen deze voorzieningen later toch moesten worden getroffen, die een aan merkelijke en onnoodige verhooging van kosten met zich bracht, dat bij de bouw der woningen van plan 3 ander en mate riaal van minder kwaliteit is gebruikt als voorgeschreven in het bestek, en dat dien tengevolge lekkage ontstond en de daar uit voortvloeiende reparaties belangrijke uitgaven vereischten, dat in het algemeen uitgaven voor steenhouwerswerk, het dich ten van scheuren in plafonds te voorkomen zouden zijn geweest, en dat bij beter toe zicht van de zijde der Directie bepaalde uitgaven aanmerkelijk lager zouden zijn geweest, dat het mede aan dit gebrekkige toezicht is te wijten dat bij het bouwen van schuurtjes in plan 2 tal van belangrij ke werkzaamheden waren uitgevoerd in strijd met de bestekbepalingen en dat dientengevolge op last van den Dienst van Bouw- en Woningtoezicht, op 20 No vember 1935 deze werkzaamheden werden stop gezet? 4. Is het juist, dat de architect Bij de uitvoering van bouwplan 4 zeer onregel matig het werk bezocht en zich zeer slecht aan het in bestek omschrevene hield en bij de uitvoering veelal ingebreke bleef de noodige aanwijzingen te verstrekken aangezien deze noodig waren, omdat men zich bij den bouw amper op de verstrekte teekeningen kon verlaten en dat hij zich onvoldoende aan het werk gelegen liet liggen, en Burgemeester en Wethouders het Bestuur van „de Tuinstadwijk" heeft doen weten dat aan den architect bij ver dere onderhoudswerken of eventueele nieuwbouw geen toezicht noch het ver strekken van adviezen mag worden opge dragen? 5. Indien bovenstaande vragen in het al gemeen en op onderdeelen bevestigend mochten worden beantwoord, welke maat regelen zijn Burgemeester en Wethouders voornemens te treffen of hebben.zij reeds getroffen, opdat soortgelijke onregelma tigheden bij deze woningbouwvereniging in de toekomst worden voorkomen? 6. Zijn Burgemeester en Wethouders be reid, de rapporten welke over bovenge noemde aangelegenheden zijn uitgebracht, ter inzage in de leeskamer te leggen, opdat de Raad van de inhoud kennis kan nemen? WAARSCHUWING. De secretaris van den Armenraad ver zoekt ons opname van het volgende: Onder het motto „De wagen komt mor gen" doet het Nederlandsch Leger des Heils een beroep op de ingezetenen om alles wat zij willen opruimeif mee te geven. Het Ne- derlandsche Leger des Heils is evenwel geen instelling, die steun verdient. Het maakt overigens voor het ophalen gebruik van personen, die niet te vertrouwen zijn en het opgehaalde verkwanselen. -Eenige weken geleden is zulks door de Politie ge constateerd en heeft de Commissaris van Politie eveneens gewaarschuwd Een film van het Ned. Roede Kruis in Abessynië. In het Roxy-theater alhier zal vanaf Vrijdagavond de film worden vertoond, welke door dr. Winkel is gemaakt van den arbeid van het Nederlandsche Roode Kruis in Abessynië. De film zal apart worden vertoond des avonds om 7 uur, behalve Zaterdag en Zondag, op welke dagen de film des avonds om 11.15 uur als nachtvoorstelling zal worden gegeven. Bovendien zal de film Zaterdag- en Woensdagmiddag in het matinée worden vertoond. Wij verwijzen naar een annonce dien aangaande, welke morgen in ons blad zal worden gepubliceerd. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 5205. J. J. F. van den Wijngaard, Leiden, Heerengracht 120, handel in petroleum en benzine. Wijzigingen: 497 Boekhandel du Pon, Leiden, Haarlemmerstraat 81. Oph. fil.: Katwijk aan Zee, Voorstraat 41, dd. 8 Mei 1936. 6117. Gebr. P. en G. van Egmond, Rijnsburg, Dubbelebuurt 26, handel in bloemen, bollen en planten. Door uittreding van den vennoot O. van Egmond is de Vennootschap onder firma dd. 1 Mei 1936 ontbonden. De zaak wordt, met toestem ming van den uitgetreden vennoot, voort gezet door den vennoot: F. van Egmond, als eenig eigenaar, onder den naam: Gebr. P. en G. van Egmond. MUZIEK. Ie ZOMERCONCERT PIETERSKERK. „Sursum Corda", Leo Mens, Johan Feitkamp. Het eerste van de drie zomerconcerten, door Leo Mens georganiseerd is weer voorbij en velen met ons zullen „veel deugd" gehad hebben door het bijwonen hiervan. Hij zelf aan het orgel gezeten had dezen avond een belangrijk deel, naast Anthon van der Horst, als dirigent van „Sursum Corda" en den fluitist Johan Feitkamp. „Sursum Corda" leidde den avond in met „Adoremus Te" van Pitoni en met dezen mooien innig gemeenden zang was de gewenschte sfeer geschapen. Het programma bracht ons met uitzon dering van Mozart, meesters der 16e, 17e en begin 18e eeuw uit verschillende scho len. Anton Fevin van weer wat vroeger. Na de koorinleiding speelde Leo Mens „Elevazione" van Zipoli en spreidde hier zijn organisten en muzikale eigenschap pen ten toon. De Vlaamsche school werd door een or gelfantasie van van den Kerkhoven pl.m. 1600 vertegenwoordigd en de fantasie klonk fameus, opgewekt met een meer ge dragen middensatz, virtuoos en met smaak voor klankkleur vertolkt. Ook de „Pré lude e-moll" van Bach werd door den or ganist met meesterschap gespeeld. Volgt de bespreking van de uitvoering van het met smaak en kennis samengesteld koor programma. „Sursum Corda" heeft een hoogstaande demonstratie, gegeven van wet k capella- zang behoort en kan zijn. Het heeft met fijne wedergave en voortreffelijke dyna mische beheersching van stemmen gezon gen. Over het geheel genomen mag van „zeer geacheveerd in klankschoon" wor den gesproken, hoewel de sopranen haar forto inzetten vooral in hoogere ligging meer vrij kunnen maken. Bewijs van kun nen werd gegeven, ook wat voordracht aangaat; want de nuanceering was in evenwichtige verhouding tusschen woord en zinsaccent. De beide hevig dramatischt Ingegueri's „Tenebrae" en „Crucifixus" (uitingen van een diep voelende gloovige ziel) werden mooi vol enthousiasme en vocale reflexie gezongen. Als met een zekere vastgehou den zinnebeeldige uitdrukking werden Vondel's woorden in Padbrué's „Kruis- bergh" (een lied dat ook technisch niet te onderschatten valt) en den tekst uit het „Hooglied" welke Fevin tot zijn composi tie inspireerde, geaccentueerd. Van „De Palestrina hoorden wij drie vrouwenkoren En bij 't aanhooren van al deze schoone muzieken waarbij de toehoor der deelgenoot moet worden aar de stem ming vragen wij ons af: weten de moder nen eigenlijk wel zóó de hoogere sferen te bereiken als dezen. De vertolking voldeed aan de gestelde eischen, maar toch bezit deze muziek, zelfs in de zachtste aanzwevingen heviger vi- breerende bewogenheid en granzender sfeer dan hier werkelijk werd bereikt. Afwisse ling in al deze genoemde en geroemde ko ren werd gebracht door het fluitspel van Johan Feitkamp. Zooals hij de „Sonate C dur" van Baoh heeft weten te vertolken is toch wel heel zuiver van stijl en heel bij zonder aan veelheid van verven en daaren boven het „Andante C dur" van Mozart speelt hij zóó spontaan maar o zoo teer van klank en gevoel, zeld aam van opbloei en innerlijke bewogenheid, los van het stoffe lijke. Jammer, dat de begeleiding te forsch zijnde niet in algeheele overeenstemming was. Het koor „Vater Unser" van Michael Pratorius diende als uitleiding. Zóó werd deze avond (die aan allen die goed luis teren en in zich opnemen zooveel goeds aan reine kunst in omvangrijk schoon heeft gebracht) waardig beëindigd. Bij Kon. Besluit van 15 Juni is met in gang van 1 Juli 9.S. benoemd en aangesteld tot reserve-luitenant-kolonel bij den staf der le Artilleriebrigade de reserve majoor T. J. J. Trapman, van het 6e Reg. Veld artillerie alhier. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Onderzoekingen over een Laesie verschijnsel bij Paremocium Cau- datum", de beer J. L. L. F. Hartkamp, ge boren te Amsterdam; idem, op proefschrift getiteld: „Lyophiele niet Amphotere Bio-Kelloiden beschouwd als Electrolyten", de heer P. H. Teunissen, geboren te Leiden. Geslaagd: Candidaatsexamen Geneeskunde de da mes A. E. C. van Bergen, den Haag; E. Noorduyn, Nijmegen; J. Josso, Heem stede; L. G. Nijmans, den Haag; J. M. Booré, Aerdenhout; M. N. Ekker, den Haag; de heeren J. W. L. M. Mensen, Princenhage; H. de Mooij, L e i d e n; F. H. J. A. Wilmar, den Haag; C. Kuypers, Rotterdam; J. L. van Wermeskerken, A 1 p h e n a/d R ij n; H. v. d. Berg, Enschedé, cum laude; A. A. P. M. v. d. Sande, Tilburg; Th. O. M. Die ben, Wassenaar; J. J. Spierenburg, Overschie; W. Wiethoff, Leiden; candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde de heer R. G. Gh. van Beek, Haarlem; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid Me juffrouw K. H. Woldringh, den Haag; de heer W. H. C. Schukking, Utrecht; de heer M. Visser, den Haag. MARAA, DE LEEUWIN Warme tijdrustuur. Op de veranda, die rondom het huis loopt, slapen Maraa, de leeuwin en haar heer en meester.... Hij ligt aan de tuinzijde, waar het in den namiddag het koelst is en waar de minste menschen voorbij komen, op zijn ligsioel uitgestrekt. Zij heeft zich aan de andere zijde op de treden van den trap uitgestrekt en verspert daar de helft van de veranda. De meester heeft ze daar vastgebonden, om rustig zijn middagslaapje te kunnen doen: lastig bedelvolk wordt minder bru taal, wanneer het door de tralies der poort zoo'n vaal lichaam van een leeuw van 10 maanden ziet liggen; die reeds zwaar en grooter zijn dan een volwassen St. Ber- nardshond en vingerlange tanden achter behaarde lippen bezit; al zien er de dikke pooten nog zoo goedmoedig uit, toch zijn ze reeds twee hand breed en zeer goed in staat, een jong kalf om te brengen De meester, een Europeaan, was een phi- losoof, die tusschen twee tijd-perioden ver dwaald was: hij werkte met het hoofd en met de handen. Op 20-jarigen leeftijd was hij uitgetrokken, om den waren zin van het leven aan gene zijde der grenzen onzer beschaving te zoeken en had hem in het land, dat de Niger omstroomt, meenen te vinden, op 800 meter hoogte, aan den rand van het land der Mossis, waar de Bobos wonen. Op zekeren dag doodden de jagers een leeuwenmoeder en namen haar de beide leeuwen jongen weg; een mannetje en een 1 wijfje. Het kleine mannetje gedroeg zich slecht, het krabde een dorpshoofd, die sloeg het met zijn knuppel dood en at het nog denzelfden avond op. Het wijfje, dat nog met gele vlekken op de flanken gevlekt was, werd naar den blanken man gebracht, die het voor zijn vermaak kocht. DusMaraa sliep in diepe rust, die het gevolg was van de tanden, die twee maanden geleden doorgekomen waren, en vel dat zuiver was van alle ongedierte. Zij sliep, vertrouw vol door de aanwezigheid van haar meester, die aan het andere einde van de veranda rustig in het aangeboren gevoel, onaanvechtbaar en onaangevochten te zijnn Op dit moment liep de kat voorbij, waar mee Maraa zich menigmaal, als ze goed gegeten had, vermaakte. Had de kat niet verwacht de leeuwin te zien? Had zij geen lust om te spelen, maar was zij slechts met haar persoonlijke na- vorschingen in huis en omgeving bezig? Het feit was eenvoudig het volgende: Na korten tijd, zette de kat zich schrap, gaf Maraa een slag op de snuit en was, voor dat zij een der'groote klauwen uitslaan en op den grond vasthouden kon, met een sprong door het hek verdwenen. Zij viel in den tuinop den rug na tuurlijk. Maar nu nam de leeuwin den zelfden weg om ze te vangenvergat halsband, touw en hek en dacht aan niets dan aan het spel.... Touw en halsband waren stevig, de leeu win kwam niet tot aan den grond, maar werd ruw tegen den wand geslingerd en opgehangen. Dat gaf me een scène: dolle sprongen, reusachtige inspanning en daar na weer een nieuwe val tegen den wand, waarvan de versiering afbrokkelde 'n schor geschreeuw! De 'haren vlogen naar alle zijden! De zwoele druk, die over den tuin gele gen had, verdween opeens! Zwarten, die waren gebracht of gummi verkocht had den, boden, reizigers, handelaars en bede laars hadden in den schaduw der boomen en muren geslapen. Toen de schreeuw weerklonk, waren zij met een sprong overeind en vluchtten ter nauwernood wakker naar alle zijden.... Iedereen was er zich van bewust, dat hij de eerste zou zijn, die de leeuwin grijpen moest, wanneer de lijn brak. De kat was op een mangoboom geklau terd en hitste een heele stam kalongs op de vliegende vossen, die met vruchten zich voeden en de insecten aan de eenvoudige vleermuizen overlaten, die voor deze het zelfde zijn, als de olifant voor het rund. Bij honderden fladderen 4e kalongs blind en onhandig in de helle lucht rond, als half verbrande kolen, die de blaasbalg in de smidse wegblaast.- En de bruine hond, die vaak met Maraa gespeeld had, verloor plotseling het ver trouwen en vluchtte in de keuken. Groot lawaai op het plein! Maraa sprong nog altijd, gebruikte haar klauwen en was niet in staat tegen den muur op te klimmen. Haar stem, die aan vankelijk heesch geklonken had, werd gil lend. Af en toe zweeg het dier een oogen- blik, alsof het diep moest adem halen. Maar de adem werd voortdurend zwakker. De halsspieren, die tot barstens toe ge spannen waren hielden nog stand tegen den druk der halswervels, konden echter ieder moment bezwijken. Door het lawaai gewekt,, verscheen de meester badend in zijn zweet, in zijn dunne pyama op de veranda. Hij wilde juist de oudste voorvaderen van de mannen, die Maraa kwelden, vervloeken, toen hij over de balustrade der veranda gebogen de vreemde houding der leeuwin zag. Maraa zag hem ook en trachtte uit alle macht naar hem op te springen. Maar zij sleepte slechts lan.gs de steenen en liet nog een bosje haren achter. Dan hing zij tot een bal ineengerold als een zak daar, sloeg den blik op naar haar meester, die dadelijk de lijn op begon te trekken, Maraa was te zwaar. Hij moest haar in haar gevaarlijken toestand terug brengen. Op dit moment weerklonk uit de toege snoerde keel der leeuwin een langgerekt, zwak klagend geluid, als uit een luchtle- digen zak: de meester was verdwenen!... Toen hij m,et een mes in de hand terug keerde, hing de leeuwin onbeweeglijk, de oogen star op hem gericht, reuzengroot, sprekendDe bek schuimde.... Hij sneed in één keer de lijn door en Maraa viel als een zak op den grond Een oogenblik! Met een sprong was zij vrij en liep om het huis. Nauwelijks had de meester het mes op BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Judith, dochter van J. Har land en J. C. Jansen Maria Cornelia Johanna, dochter van A. de Romijn en M. E. J. Bousie Maria Johanna, dochter van J. M. van Haaster en E. J. Bontje Gerria Jan, zoon, van H. J. Lamfers en W. Alblas Simon, zoon van G. Th. Ver- meeren en D. van Duin Wicherdina, dochter van J. Haze en J. B. Steenbergen Stephanus Wilhelmus Johannes, zoon van H. C. v. d. Holst en J. A. Winters. Ondertrouwd: J. Cowan jm. 24 jaar en M. G. Meijer jd. 21 jaar W. F. Sierat jm. 25 jaar en E. van Heuzen jd. 23 jaar. Getrouwd: P. C. van Leeuwen jm en J. J. C. Hollebeek jd J. Knotter jm en J. C. Crama jd. J. v. d. Berg jm. en J. N. Vermond jd K. H. P. Boeff jm. en E. C. Berkhout jd D. Dool jm. en W. de Koning jd. J. C. Laterveer wedn. en E. v. d. Velden jd J. Onderwater jm. en M. H. J. Hansen jd. Overleden: J. J. Rozier, zoon 57 j. J. van Klaveren zn. 6 jaar M. Heij- koopde Graaf wede. 78 jaar. de tafel gelegd en de boy om een verfris- sching geroepen, of hij voelde reeds op zijn schouder twee reuzenklauwen, die hem neerdrukten. Nog voor hij met een woord of beweging den aanval af kon we ren, was hij reeds omvergeworpen en rol de, ruw aangepakt, op den grond. En vlak boven zijn gezicht, de ruwe trekken van de leeuwin, die hem haar bijtende adem in de neus blies! "De man wilde zich weren, wilde den muil wegduwen, de pooten vasthouden. Maar de leeuwin lag vast op hem en ver pletterde hem bijna met haar 120 pond le vend gewicht. Angst verlamde hem de leden, maakte hem stijf en hij voelde zich afwisselend zwaar en vederlicht. Maar dat duurde niet lang. Uit Maraa's muil drong niet het droge gebruil van den dreigenden leeuwin, maar een zacht spinnen, dat in een trillend zuch ten eindigde. Heel zachtDe lippen schoven zich ternauwernood uiteen, pre cies ver genoeg om tusschen de scheurtan den de ruwe tong door te laten, en deze tong likte: zij likte de handen die het ge vaar afweerden, de ellebogen, het voor hoofd, de haren van haar meester, ja, zijn heele lichaam door de pyama heen. Met ingetrokken klauwen omarmden Maraa's poten grondig het voorwerp van haar genegenheid, haar liefde, haar dank baarheid. Van dezen dag af werd Maraa's vriend schap onwankelbaar! Maraa wilde niet meer zonder haar meester spelen. Wan neer hij haar riep, kwam zij aanstonds aangeloopen, liet speelgoed en voedsel staan. Wanneer hij bij vergissing op haar staart trad, sprong zij op, maar slechts op zij, om hem geen pijn te doen. Maraa waakte 's nachts voor zijn kamerdeur en wachtte er 's morgens op, om hem aan zijn bed te bezoeken. Maraa liep haar meester na, wanneer hij aan den zoom van het bosch reed of ging. Wanneer hij uitrustte, haastte zij, op zijn schoot te gaan liggen en hield niet op, hem heimelijk te likken, tot hij insliep ROTERNOTEERING. De Commissie-noteering voor Neder landsche boter is voor de week van 2227 Juni vastgesteld op 57 cent per kg. TELEGRAMMEN DE PAUS HOUDT OPENBAAR CONSISTORIE. VATÏCAAN-STAD, 18 Juni. (A. N. P.). Door trompetgeschal aangekondigd, hield de Paus hedenmorgen in de basiliek van Sint Pieter een openbaar consistorie, om den rooden hoed te overhandigen aan de zes nieuwe kardinalen. Het bij het Vati- caan geaccrediteede diplomatieke corps woonde de plechtigheid bij. AANVAARDING VAN COLLECTIVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN DOOR FRANSCHE SENAAT. PARIJS, 18 Juni. (A. N. P.). De senaat heeft hedenmorgen met 279 tegen zes stemmen het wetsontwerp inzake de col lectieve arbeidsovereenkomsten aangeno men. MAXIM GORKI OVERLEDEN. MOSKOU, 18 Juni. (A.N.P.). De bekende Russische schrijver Maxim Gorki is heden overleden. VIJF AMBTENAREN GEWOND DOOR BOMONTPLOFFING. HAVANA (Cuba) 18 Juni (A.N.P.). Giste ren zijn vijf ambtenaren van het hoofd postkantoor alhier gewond, twee hunner ernstig, toen een in een paket verpakte bom in de soorteerkamer ontplofte. DE WRAAK VAN HET ZWARTE LEGIOEN. DETROIT, 18 Juni (A.N.P.). Mevrouw William Guthrie, die aan de politie had mede gedeeld, dat leden van het zwarte legioen herhaaldelijk in haar huis hadden verga derd, werd gisteren in haar woning aange troffen met de handen en voeten gebonden, een prop in de mond en deerlijk gelagen, klaarblijkelijk als wraakneming voor haar onthullingen aan de politie. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juni. Bloemenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.50—1.80, kroten 2.202.80, komkommers 1.003.30, bloemkool I f 2.60—9.10, bloemkool II 1.50—4.90, pieterselie 30—70 cent, radijs 1.90—2.20, kropsalade 50—90 cent, selde rie 40—90 cent, uien 30—90 cent, wortelen 3.40—10.70, rabarber 20—80 cent, perzi ken 3—8, per 100 kg.: snijboonen 22— 40, stamboonen 2750, tuinboonen 711 doperwten 3—17, peulen 3—16, postelein 2—6, spinazie 2—12, tomaten A 7— 16, B 9—16, C 6—14, CC 3.80—5, aard appelen 2.906.20, andijvie 27. BODEGRAVEN, 17 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 13761 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.60—2.90, bruin 2.70—3.00, een deneieren 2.30—2.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 17 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 6—12 cena, Steward 13—20 cent, Had- ley 1523 cent, Claudius Pernet 1224 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 10 15 cent, Wilh. Kordes 10—18 cent, Mme. Jules Bouché 817 cent, Rosalandia 814 cent, Florex 816 cent, Wendland 2535 cent, Talisman 1016 cent, Chas. P. Kii- ham 1018 cent, Edith Helen 1621 cent, Aug. Noack 714 cent, Else Poulsen 25 40 cent, Gloria Mundi 3045 cent, Rosa Mundi 50—78 cent, Paul Grampel 3045 cent, Ingar Ohlson 2044 cent, Daintry 3045 cent, Ellen Poulsen 1526 cent, Pechtold 16—23 cent, E. G. Hill 10—16 cent, Chrysanthen grootbloemig 70 cent, Violieren 36 cent, Lathyrus 48 cent, As paragus 714 cent, Pioen m 1222 cent, Lelies Umbellatum 6—12 cent, Campanu la 68 cent, Cleihatis Durandi 5060 cent Clematis Prins Hendrik 1.702.00, Cle matis The President 70 cent, Clematis l'Azurstem 1.20, Delphinium 1016 cent Beukenblad 18 cent, Jasmijnen 1021 cent rozen in pot 10 cent. GOUDA, 18 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 1227 stuks, waarvan 33 slachtvarkens. Vette 16.517.5 cent en Londensche 14 15 cent per pond levend met 2 pet. korting 418 magere varkens f 1626, 589 biggen 8.0011.50, Geldersche biggen 1215, 4 runderen 125190, 138 nuchtere kal veren 59.50, 1 schaap; 30 lammeren 69, 6 bokken en geiten f 14, 3 paar den. Handel matig. Kaas. Aanvoer 469 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2123, 2e kwal. 1920. zware tot 24.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 336 ponden. Goeboter 7075 cent, weiboter 6570 cent per pond Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juni. Groen- tenveiling. Per kist van 25 kg. Eerstelingen 1.38—1.60, drielingen f 1.15—1.20, per 100 bos: bospeen 7.808.50, rabarber 1.202.10, per 100 stuks: sla f 0.501.30, bloemkool I f 5.607.80. LOOSDUINEN, 17 Juni. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 102 aanvoerders verkocht, om in de week van 22 tot 29 Juni dagelijks te leve ren 21.500 liter melk. Prijs af boerderij 5.50, melk voor industrie 4.40 per 100 liter. ROELOFARENDSVEEN, 17 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 2325 cent per kg., bloemkool 35 cent per stuk, sla 0.50 1.40, per 100 krop, snijboonen 2.353.15, idem stek 1.552.10, peulen 0.301.00 doperwten 6595 cent, capucijners 7580 cent, tuinboonen 7085 cent per 10 kg. Augurken: Grof 4.30 per 25 kg. TER AAR, 17 Juni. Centrale Veiling. Andijvie per bak 830 cent, slavellen 7 12 cent, peulen f 0.301.40, doperwten 0.801.10, capucijners 6090 cent, tuin boonen 5085 cent, snijboonen,/ 2.203.10, Stek 1.301.90, dubb. Stamboonen 4.10 postelein 49 cent, Breekpeen 6 cent, ra dijs 1.20, peen 410 cent, rabarber 1.10 2.60, prei 1.00, sla 5080 cent, bloem kool 1.5—9 cent, komkommers f 1.802.80, aardbeien per pond 1316 cent, tomaten 48 cent, koolrabi 2.308.10, selderie 2.00, boonenkruid 0.70. VOORSCHOTEN, 17 Juni. Veiling VPV. Prijzen: kippeneieren 2.803.20, eenden eieren 3.00, ganzeneieren 5.00 per 100 stuks. Kippen 18 cent, hanen 30—50 cent, eenden 1422 cent, konijnen 65 cent, dui ven 1012 cent. VINKEVEEN, 17 Juni. Groentenveiling. Prijzen: peulen 310 cent, doperwten 8 11 cent, tuinboonen 59 cent, snijboonen 1628 cent en stamspercieboonen 4244 cent per kg.; tomaten A 8 cent, B 8 cent, C 7 cent, CC 5 cent per pond, gele kom kommers 14 cent en bloemkool 28 cent per stuk, kropsla 515 cent per 10 krop, aardbeien 1012 cent per pond, rabarber 14 cent per bos, spinazie 69 cent en postelein 37 cent per kg., peen 39 cent per bos. ZOETERMEER, 17 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 8000 stuks. Prijzen kippen eieren 2.553.55, eendeneiex*en 2.00 2.40 per 100 stuks. IV1SSELNOTEERINGEN New York 1.471?* Prolongatie 4 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3