DONDERDAG 18 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Uit den Middenstandsraad. In de laatste vergaderingen van den Mid denstandsraad zijn o.a. de navolgende on derwerpen aan de orde gekomen: De distributie der goedkoope margarine. Op het verzoek van den Middenstands- raad om bij de distributie van goedkoope margarine den middenstand in te schake len en dezen een redelijken winst-marge voor zijn bemoeiingen toe te kennen, heeft de Minister van Landbouw en Visscherij afwijzend beschikt en wel op de volgen de gronden: 1. de toeneming van het verbruik C niet zoo groot geweest als de Raad aannam, aangezien het benoodigde kwantum reeds in den beginne grooter is geweest dan aan vankelijk was geraamd; 2. of de toeneming van het verbruik een benadeeling is van den middenstand, valt bezwaarlijk met zekerheid vast te stel len, wanneer men bedenkt, dat wel is waar een grooter aantal personen van vetten wordt voorzien, doch deze personen deze producten anders wellicht niet zouden ver bruiken; 3. de winst, die het Landbouw-crisis- fonds op de werkloozen-margarine maakt, is niet belangrijk en er moet rekening ge houden worden met de mogelijkheid, dat het fonds tekorten op dit product zal heb ben te boeken, wanneer de grondstoffen- prijs stijgt, terwijl men den consument niet meer kan laten betalen. De Raad heeft hierop geantwoord, dat minder de toename v^n de heveelheid mar garine dan wel de totale hoeveelheid voor hem aanleiding was tot zijn verzoek. Dat de verstrekking zelf tot schade van den middenstand is, acht de Raad onmisken baar. Immers vet is onmisbaar en wan neer geen goedkoope margarine was ver strekt, hadden de betrokkenen zoo niet margarine, dan toch vet, spek en olie van den imddenstand moeten betrekken, die dusdoende inkomsten zou hebben gehad, welke hij nu ontberen moet. Voorts heeft de Raad uit de verkoopprij zen van en de heffing op vermengde mar garine afgeleid, dat als de fabrikanten per Kg. goedkoope margarine evenveel verdie nen als de dure gemengde margarine, de inkopprijs voor de goedkoope margarine niet hooger kan zijn dan 32 ets. per Kg., zoodat het Landbouw-crisisfonds, zonder eenig betalingsrisico hierop 25 pet. winst maakt. De Raad heeft aangeboden met de orga nisaties in overleg te treden over de wijze waarop bij stijging der grondstoffenprijzen de kans op verlies voor het fonds zou zijn buiten te sluiten. Dit zou kunnen geschie den door het vaststellen van een glijdende schaal voor de belooning van den midden stand in dier voege, dat bij stijging der grondstoffenprijzen en bij gelijk blijven- den verkoopprijs voor het publiek de winstmarge van den middenstand wordt teruggebracht. De Raad maakt zich sterk, dat de organisaties bereid zullen zijn al- lerwege him medewerking in deze richting te verleen en; handhaving van een stelsel, dat den middenstand uitschakelt en het Landbouw-crisisfonds onbehoorlijke win sten op goedkoope margarine laat maken, acht de Raad niet te verdedigen. Afwijkende termijnen voor opril im in gen. Ih een tweetal gevallen heeft de Raad aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart advies uitgebracht aan gaande verzoeken om voor bepaalde bran ches of groepen belanghebbenden een an deren termijn voor opruimingen aan te wij zen dan de wet op de uitverkoopen aan geeft De Raad heeft den Minister geadvi seerd deze verzoeken niet in te willigen. De wet op de uitverkoopen heeft orde ge bracht in den chaos, die op het gebied van de opruimingen bestond; uiteraard brengt elke wettelijke regeling bezwaren met zich mede, maar het verdient aanbeveling, om nu de wet nog slechts zoo kort werkt, af te wachten, of de gevreesde bezwaren in de practijk wel zoo ernstig zullen zijn, dat er inderdaad aanleiding bestaat voor bepaal de branches speciale afwijkende oprui mingstermijnen vast te stellen. Vóór alles moet voorkomen worden, dat door allerlei afwijkende regelingen opnieuw de oude chaotische toestand terugkeert. Verkoop door automaten. Ingevolge een daartoe strekkend verzoek heeft de Raad den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart advies uitge bracht inzake een gewijzigd ontwerp van wet, houdende regeling van den verkoop door automaten. Credietverleening aan den kleinen middenstand. In zijn advies betreffende credietverlee ning aan den kleinen middenstand, hetwelk er toe heeft geleid, dat op de begrooting van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart een post voor deze credietverleening is uitgetrokken, heeft de Middenstandsraad zich indertijd beperkt tot het onder de oogen zien van de ver strekking van hulp van den kleinen han- nen handeldr ij venden middenstand. Voor verstrekking van hulp aan de kleinnijveren was naar zijn oordeel een andere regeling noodig; kleine patroons toch hebben aan een voorschot niet genoeg, zij moeten ook opdrachten hebben. Voor de verstrekking van hulp aan de kleinnijveren is een an der apparaat noodig dan voor de verstrek king van hulp aan den kleinen handeldrij- venden middenstand. De uitzonderlijke toestand, waarin de kleinn ij verheid in West Friesland zich be vindt, heeft sedert den Raad aanleiding ge geven zich tot den Minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart te wenden en dezen te verzoeken althans de kleinnijve ren in bedoeld gebied te hulp te komen. De meest wenschelijke vorm van steunverlee- ning zou zyn het openen van de mogelijk heid voor de eigenaren van onroerende goederen om de zoo noodzakelijke onder houdswerken te kunnen laten verrichten Mocht dezen weg niet kunnen worden in geslagen, dan zou in aanmerking kunnen komen het geven van een betrekkelijk ge ringen wekelijkschen onderstand, die het mogelijk maakt, dat deze kleine midden- standsbedrijven, die in het algemeen be lang toch niet gemist kunnen worden, in stand te houden. Bij de hulpverleening in laatstgemelden zin zouden de middenstandsorganisaties kunnen worden ingeschakeld voor het in stellen van het noodige onderzoek. Deze organisaties zijn meestal op de hoogte van den financieelen toestand der betrokkenen en kunnen voorts over tal van toegewijde krachten beschikken, die belangeloos het noodige onderzoek doen, ter voorkoming dat onnoodig of te veel steun wordt ver strekt. Het cadeaustelsel. Opnieuw heeft de Middenstandsraad de aandacht van den Minister van Handel, Nij verheid en Scheepvaart gevestigd op den steed stoenemenden nood, waarin tal van middenstanders verkeeren als gevolg van het steeds verder voortwoekerende euvel van het cadeaustelsel. De Raad acht het dringend noodig, dat ter zake een voorzie ning getroffen wordt. In verband met het feit, dat bij invoe ring van een verbod van het cadeaustel sel werkloosheid zou ontstaan in indus- trieele bedrijven, die cadeaux vervaardi gen, is terloops het denkbeeld ter sprake gekomen, dat bij wettelijke regeling het cadeaustelsel wel zou worden verboden, doch dat tijdens den duur van de huidige buitengewone omstandigheden ontheffing zou worden verleend ten aanzien van die cadeaux, welke van Nederlandsche her komst zijn. Thans komt het meerendeel der cadeaux uit het buitenland en lijdt de Ne derlandsche handeldrijvende middenstand zonder dat de Nederlandsche industrie daardoor gebaat wordt. Borgstellingsf ondsen. In verband met de credietverleening aan den kleinen middenstand wordt thans in de ressorten van tal ven Kamers van Koop handel borgstellingsfondsen opgericht. In de besturen dier fondsen benoemt de Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart een vertegenwoordiger; de fondsen zelf wenden zich dan tot den Minister, met verzoek voor hulp overeenkomstig de daarvoor gestelde regeling. De Minister heeft voorts terzake van de vaststelling van de algemeene richtlijnen een kleine Com missie van Advies ingesteld, waarin van middenstandszijde zitting hebben de heeren mr. M. J. Wolff, drs. H. Jansen, M. Krop- veld en W. G. Scheeres. Bezuiniging bij den Rijks- nijverheidsdienst. De Raad heeft den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van advies ge diend ten aanzien van de bestaande voor nemens om op het gebied van den Rijksnij- verheidsdienst tot bezuiniging te komen. De Raad acht het wenschelijk, dat behalve de voorlichting voor de smeden en de klompenmakerij ook die voor de wagenma kerij behouden blijft; dit bedrijf stelt deze voorlichting op hoogen prijs en acht haar noodzakelijk. Vestigingswet. Het heeft de aandacht van den Midden standsraad getrokken, dat het Ontwerp van Wet, houdende regeling betreffende vesti ging van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nij verheid zal worden uitgeoefend, op een be langrijk punt afwijkt van de schets van een ontwerp, waaromtrent de Middenstands raad indertijd ingevolge diens verzoek den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van advies heeft gediend. Be doelde schets sprak van de uitoefening van een bedrijf, terwijl het thans ingediende ontwerp spreekt van de vestiging van in richtingen, waarin een bedrijf wordt uit geoefend. Het komt den Raad voor, dat door deze wijziging het doel, hetwelk de wetgever beoogt te bereiken, veel minder zal bereikt worden dan bij behoud der redactie van de schets mogelijk zal zijn. Talrijk toch is het aantal van personen, die zonder in het bezit van een inrichting te zijn, zich bezig hou den met de uitoefening van eenigen tak van detailhandel. De Raad denkt hierbij aan de duizenden agenten en agentessen, die in koffie, thee en textielwaren e.d. handelen, en wier optreden ernstige schade aan den ge vestigden middenstand toebren gen. Hetzelfde geldt ten aanzien van per sonen, die koopers brengen naar toonza len van meubelfabrieken waar dan recht streeks gekocht wordt met voorbijgang van den gevestigden middenstand. Aan al deze personen worden ook in de toekomst geen eischen gesteld ten aanzien van handelskennis, credietwaardigheid, e.d. en het valt te vreezen, dat, indien wel de vestiging van een inrichting, doch niet de uitoefening van een bedrijf, het aantal van de personen, die zonder in het bezit van een inrichting te zijn zich op den verkoop in detail van een aantal goederen werpen, nog meer zal toenemen, als gevolg waarvan het doel van de wet niet dan zeer onvolledig zal worden bereikt. Met het oog hierop heeft de Raad den Minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart verzocht wel te willen overwegen, of op dit punt de redactie van de oorspron kelijke schets niet hersteld behoort te wor den LETTEREN EN KUNST NEDERLANDSCHE LEDEN VLAAMSCHE ACADEMIE. In de gisteren gehouden vergadering heeft de Koninklijke Vlaamsche Academie tot buitenlandsche leden benoemd prof. Johan Huizinga, prof. pater Kruitwagen, 'prof. Albert Verwey en Dirk Coster; tot correspondeerend lid prof. Frank Baur, hoogleeraar in de Nederlandsche taal aan de Rijksuniversiteit te Gent. MARSMAN OVER DEN VAN DER HOOGTPRIJS. In een kort onderhoud dat een redacteur van het „Hbld." te Utrecht met den schrij ver Marsman had over den hem toegeken- den prijs door de Maatschappij der Neder landsche Letterkunde, verklaarde de auteur geen termen aanwezig te achten dezen prijs te weigeren. Dat de Maatschap pij het vorig jaar het advies van de Com missie voor Schoone Letteren niet heeft gevolgd was op zichzelf zonderling genoeg omdat in deze commissie vooraanstaande literatoren zitting hebben die uit dienen te maken wie voor den Van der Hoogtprijs in aanmerking komt. De niet-bekroning van zijn Porta Nigra ondanks de aanbe veling der commissie ziet de auteur dan ook uitsluitend als gevolg van zijn aanval op de Maatschappij in 1931. Het heeft hem genoegen gedaan dat de Maatschappij thans haar houding heeft herzien en te vens dat de Commissie voet bij stuk heeft gehouden. Wanneer het een prijs van de Maatschappij persoonlijk was geweest zou er aanleiding hebben bestaan zich ernstig te beraden. Thans ziet de auteur de Maat schappij slechts als schakel tusschen het Van der Hoogtfonds en den bekroonde, in zekere mate dus als executrice testamen taire. Zeker niet als schenkster van een gift uit eigen kas. De heer Marsman zeide ten slotte de te leurstelling ruimschoots beloond te achten wanneer het conflict tot gevolg zal hebben een reorganisatie van de Maatschappij zoo als die thans reeds bezig is zich te vol trekken. Op de jongste vergadering in Mei zijn twee derden van de voorstellen der reorganisatie-commissie aanvaard, een succes dat vertrouwen geeft in de ontwik keling van het instituut. KERKNIEUWS EMERITUS-PASTOOR LUCASSEN t Te St. Michielsgestel is gisteravond op 66-jarigen leeftijd overleden de emeritus pastoor F. A. M. Lucasser tot voor zijn emeritaat pastoor van de parochie der H. H. Engelbewaarders aan de Brandtstr. te 's-Gravenhage. Geboren in 1870 te Amsterdam en op 15 Augustus 1894 priester gewijd, werd de toenmalige kapelaan Lucassen na een werktijd van ongeveer 31/2 jaar in Ni euwkoop als zoodanig benoemd bij de St. Willibrorduskerk in Den Haag. In 1905 werd hij benoemd tot rector van het Gesticht Groenenstein aan den Loosduin- scheweg, terwijl hem in 1912 opdracht werd gegeven tot oprichting van een nieu we parochie in de toen pas gestichte En- gelenburgwijk. Wegens gezondsheidredenen werd hem op zijn verzoek na een bijna veertigjarigen priesterarbeid in de residentie met ingang van 1 Mei j.l. emiritaat verleend, waarna hij hersteltrachtte te vinden in St. Mi- chielgestel. Bij zijn 40-jarige priesterjubileum in Augustus 1934 werd pastoor Lucassen door katholiek 's-Gravenhage een grootsche hul diging bereid. PATER A. v. d. BROEK O. CARM. t In het R. K. Ziekenhuis te Hengelo, waar hij reeds eenige weken werd ver pleegd, is na voorzien te zijn der laatste H. Sacramenten overleden in den ouder dom van 57 jaar de zeereerw. pater Anas- tasius v. d. Broek, leeraar aan het gymna sium „St. Alberti" te Zenderen. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. 2e helft Juni. IN DEN MOESTUIN. De in dit voorjaar als weeuwen uit ge plante bloemkool begint thans haar op brengst te geven. Men moet er aan denken dat zoodra in het hart het kleine bloem- kooltje zichtbaar is wanneer het n.l. de groote van een rijksdaalder heeft bereikt dat het dan aan den invloed van het zon licht wordt onttrokken. Hiervoor knakt men de grootste bladeren zoo dat het bo vengedeelte over het hart van de plant wordt gebracht. Knakt en buigt men zoo 3 a 4 bladeren, dan is dat gewoonlijk wel voldoende. Men bereikt hiermee twee voordeelen: in de eerste plaats sluit men het jonge bloemkooltje af van de inwer king van het zonlicht, waardoor de zoozeer gewenschte witte kleur wordt behouden, en in de tweede plaats sluit men dooi het knakken der bladeren de ontwikkeling van de plant en bevordert daardoor den groei der kool. Soms duwein de hartbladeren van de plant de door ons over de bloem kool gebogen bladeren weer in de hoogte, 't Is dan wenschelijk dat ook de toppen van die bladeren gebroken worden. Bezit men nogal een partijtje bloemkool, dan is dagelijks nazien om te dekken en te oogs ten gewenscht. Winterandijvie zaait men gewoonlijk op den 20en of 21en Juni. Btf eventueele droogte wordt vooraf de grond goed vochtig gemaakt en na het uitzaaien van het zaad dit goed aangegoten. De vol- hart-winterandijvie is zeer aan te bevelen. Deze soort geeft flinke kropjes, die voor als ook om ze als kropjes te stoven aan beveling verdient. Zij die hun eetlust wil len opwekken of vermeerderen door het gebruik van Rammenas kunnen deze tJhans ook zaaien. Dit kan ook vroeger geschie den, maar dan schieten de planten licht door in zaad, waardoor de waarde van de knol voor 't gebruik verloren gaat. Men zaaie niet te dicht: de planten behooren een onderlinge afstand te hebben van plus minus 20 c.M. Men weet het: Rammenas heeft een smaak die veel overeenkomt met dien van Radijs iets bitterder. Ze wordt, evenals Radijs bij de boterham gebruikt, 't zij met of zonder iets zout. Wij lazen eens, dat de uitgeholde knol wel met sui ker gevuld wordt en dat de daarin gesmol ten suiker dan een uitstekend geneesmid del moet zijn tegen kinkhoest. Voor 't laatst worden thans erwten, capucijners, peulen, snij- en prinsesseboonen gelegd. Soms geschiedt dit nog wel later maai 't succes is dan zoo wisselvallig, dat wij de vrijmoedigheid missen het aan te bevelen, De in begin Mea uitgezaaide koolzaden worden in dezen tijd uitgeplant. De win- terkool, aldus de groentekweeker moet 25 Juni aangeworteld zijn we planten daar om uiterlijk 20 Juni onze planten uit. De kool vraagt 'n behoorlijken afstand. Wan neer de grond goed is en dus een behoor lijke groei kan worden verwacht dan mag deze niet minder zijn dan 70 c.M., op en tusschen de rijen. Spruitkool vroeger, groene Savoije en Boerenkool kunnen ge rust op een afstand van 60 c.M. worden geplaatst. Als men glas ter beschikking heeft dan zaait men nog steeds daaronder de postelein om ongeveer 14 dagen. Heeft men geen bakken dan zaaie men op den kouden grond bij warm weer 't zaad wordt niet ondergewerkt de grond moet behoor lijk vochtig zijn. Op koude natte gronden lukt deze groente niet, ze is van den kouden grond gewoonlijk zuurder van smaak. In den fruittuin vindt u by uw bessen zware grondscheuten breek deze thans weg ze hinderen de goede vruchtorganen omdat ze te veel voedsel en te veel licht en lucht benemen voor deze en de vruchten. De ge wone scheuten van de trosbes worden thans, genepen op een blad of 5,6. Ook hierdoor krijgt uw struik veel meer licht en lucht en dat is bevordelijk aan de ontwikkeling van de vruchten en werkt ook gunstig op de smaak van de vrucht. Hebt u misschien ook te klagen over hei-geel worden der morel? Men ziet dit euvel nog al eens en natuurlijk niet met genoegen. Uit den aard der zaak staat de morellenboom meestal op een minder gunstige plaats vooral wat. het licht betreft en aangezien we deze boom meestal aantreffen aan de Noord zijde van onze schuttingen waarlangs ge woonlijk een pad loopt dat wordt vastge- trapt, krijgt hij weinig licht en lucht bij de wortels. Geef dien boomen waarvan de vruchten vroegtijdig geel afvallen per flinken boom 0,5 a 0.75 K.G. patentkali, maak daarna den grond met een greep wat los en veel zal dan verbeterd zijn. De zwa re scheuten die thans op den morellen- boom worden aangetroffen, worden inge- nepen op een lengte van plm. 20 c.M. na tuurlijk als op deze aangegeven lengte het blad, waarop men nijpt volgroeid is. Men nijpt dan ook gewoonlijk, wanneer zoo'n scheut minstens 20 a 35 lengte heeft. De zwakkere scheuten worden niet genepen. Door deze nijping versterkt men de oogen die we op zoo'n scheut behouden wat voor al ook voor dezen vruchtboom die op zijn van belang is. In den bloementuin: Het is nu een ge schikte tijd om hoogopschietende planten van stokken te voorzien en op te binden. Meestal wacht men daarmee tot het te laat is als wind en regen de planten ter aarde geslagen hebben. Zulke planten hdbben dan voor langen teijd haaer bevallige hou ding verloren en worden er met het op binden niet beter op. HOOIBROEL Het is een niet te miskennen feit, dat ieder jaar opnieuw tengevolge van brand door hooibroei aanzienlijke kapitaleai voor de gemeenschap verloren gaan. Deze schade komt grootendeels ten laste van de Verzekerings-Maatschappijen en dus indirect ten laste van de landbouwers, om dat de premies voor de brandverzekering voldoende moeten zijn om deze schade te dekken. Ook de Gemeentekassen lijden er schade door, omdat aan blusschingskosten dikwijls belangrijke sommen moeten worden be taald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de Gemeente ook een nadeel voor de ingezetenen beteekent. Daarom ls het behalve plicht ook Ieders belang alles in het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. Ieder weet, dat hooi broeit en dat lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwa liteit, maar zware broei, waardoor brand gevaar ontstaat, behoeft bij een kundig en voorzichtig landbouwer niet voor te ko men, een hooge uitzondering daargelaten. Enkele practische wenken om zooveel mogelijk brand door hooibroei te voorko men, mogen hier volgen. Landbouwers, zorgt ervoor, dat uw hooi vooral goed droog in den berg komt; zet, indien eenigszins mogelijk, het eerste hooi aan een klamp en tas het hooi geleide lijk op. Stelt u minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van uw hooi. Komt de geur of kleur u verdacht voor, of wordt het hooi-ijzer in het hooi naar uwe mee ning te warm, waarschuwt dan onmiddel lijk de Verzekering-Maatschappij, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van den agent telegrafisch of telefonisch. Zij zal u dan ongetwijfeld, met het oog op de te nemen maatregelen, ten spoedigste raad geven. Is er direct brandgevaar, dan verdient ook het waarschuwen van de plaatselijke brandweer dringend aanbeveling. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS vertr. 17 Juni van Batavia naar Amsterdam. ENGGANO arr. 17 Juni van Hamburg te Amsterdam. J. P. COEN vertr. 17 Juni van Amster dam naar Batavia. POEL AU ROEBIAH (uitr.) pass. 16 Juni Gibraltar. POEL AU TELLO (uitr.) arr. 16 Juni te Sabang. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ATLAS vertr. 4 Juni van Curagao naar San Domingo. BARALT vertr. 6 Juni van Curagao naar de Bovenwindsche Eil. BENNEKOM ((uitr.) arr. 15 Juni te Cristobal. DEUCALION vertr. 17 Juni van Paler mo naar Messina. HERCULES arr. 17 Juni van Izmir te IstanbouL MIDAS arr. 4 Juni te Curagao. ORESTES vesrtr. 16 Juni van Zante n. Algiers. ORPHEUS vertr. 17 Juni van Amster dam naar Kopenhagen. TELAMON vertr. 13 Juni van Callao naar Talara. TRAJANUS vertr. 17 Juni van Amster dam naar Hamburg. KON BOLL. LLOYD. AMSTELLAND vertr. 17 Juni van Am sterdam naar B. Aires. SALLAND (uitr.) vertr. 13 Juni van Santos. WATERLAND vertr. 17 Juni van Am sterdam naar Hamburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE arr. 16 Juni van Bangkok te Port Natal. NIEUW HOLLAND vertr. 15 Juni van Adelaide naar Singapore. ROGGEVEEN vertr. 15 Juni van Bata via naar Port Natal. HOLLANDAMERIKA-LIJN. NEBRASKA, Rotterdam naar de Pacific- kust vertr. 15 Juni van Victoria (B.C.). ROTTERDAMSCHE LLOYD KERTOSONO (thuisr.) vertr. 17 Juni van Marseille. KOTA PINANG (uitr.) vertr. 15 Juni van Padang. STOOMVAART MIJ OCEAAN. AGEMEMNON van Japan naar Rotter dam arr. 17 Juni te Marseille. ALCINOUS, van Batavia naar Amster dam, pass. 17 Juni Perim. EURYBATES van Batavia naar Amster dam pass. 17 Juni Gibraltar. LAERTES van Batavia naar Amster dam vertr. 17 Juni v. Belawan. ORESTES van Japan naar Rotterdam, arr. 15 Juni te Singapore. PERSEUS vertr. 16 Juni van Kobe naar Rotterdam. PHRONTIS van Amsterdam naar Bata via arr. 17 Juni te Port Said. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 17 Juni van Carthagena 1. v. Londen te Rotterdam. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (Bolland-Oost-Azië Lijn). MEERKERK (thuisr.) vertr. 16 Juni v. Manilla. Ongehoord, juffrouw Viezeke! U zoudt mij immers om 6 uur wekken?!!! EhEn U bent pas om 6 uur thuis ge komen!!!! Dan had U mij moeten wekken, toen ik thuis kwam. .1

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12