DONDERDAG 18 JUNI 1936 COnRA DERDE BLAD - PAG. IP WATERPOLO HAARLEML. Z. C. 3—1. Dinsdagavond speelde de L. Z. C. haar eerste competitie-wedstrijd tegen de nieu we eerste klasser Haarlem. De thuisclub was spoedig meer in den aanval en na goed doorzwemmen van Helsdingen werd Van Hemsbergen de bal toegespeeld, waarna hij zijn club de lei ding bezorgde (10). Kort daarop loste Helsdingen een hard schot, dat tegen den paal kwam. Van Hemsbergen plaatste den terugspringenden bal in doel (20). Na de hervatting waren de Leidenaren meer in den aanval, maar zij maakten van de kansen geen gebruik. Aan den anderen kant vergrootte van Hemsbergen den voor sprong (30). Wegens een overtreding moest een Haarlemmer het water verla ten. Elzinga, die. met de la Court van plaats verwisseld was maakte van de nu merieke meerderheid gebruik en bracht den stand op 31. H. P. C.—L. Z. C. 5—0. Gisteravond speelden de Leidenaars te gen HPC op Groenendaal. Reeds in de eerste helft viel de beslissing van dezen wedstrijd, wijl het krachtsverschil tus- schen beide ploegen te groot was. Terstond was HPC in den aanval en het duurde niet lang of Kooiman opende de score. Mooi plaatste een strafworp in en kort daarop moest een speler van LZC het water verla ten. Door de numerieke meerderheid kwam HPC opnieuw opzetten en Derx doelpuntte met een hard schot. Even voor de rust vergrootte Mooi den voorsprong (40). In de tweede helft pakte LZC beter aan, maar de aanvallen waren zwak van opzet. Aan den anderen kant ontstond een doel punt, door toedoen van Mooi (50). De zelfde speler doelpuntte binnen de twee meter lijn en moest hiervoor het water verlaten. Hoewel HPC numeriek in de minderheid was, zette zij er alles op om te scoren. Verschillende schoten gingen tegen den paal of over de lat; de voorhoe de van LZC loste harde schoten, maar Kohier was op zijn post. Doelpunten ble ven uit. MAAS—ZIAN 2—0. Gisteravond is in het Kralingsch Zwem bad te Rotterdam voor de eerste klas van den K. N. Z. B. bovenstaande wedstrijd gespeeld. De Maas behaalde in een strijd, waarin zij zich over het algemeen de sterkste toonde, een verrassende, doch wel verdiende overwinning, op de sterke Haagsche ploeg. Voor de rust nam P. van Senus de leiding voor de Rotterdammers en Verkade voltrok in de tweede helft het vonnis met een ver schot, dat de invaller doelman van Zian liet glippen. A. Z. C.ELFHOEVEN 5—2. De Alphensche Zwemclub, schijnt het met het binnenhalen van winstpuntjes ernst te zijn. Vorige week werd thuis ge wonnen van HCZ. Dinsdagavond werd in Waddinxveen „de Gouwe" met 70 ge klopt en de wedstrijd in het Alphensch Zwembad tegen „Elfhoeven" eindigde in een 52 overwinning voor AZC. Het verloop van den strijd was gister avond, toonde een bijna voortdurend over wicht der Alphenaren. Reeds dadelijk na den aanvang komt AZC in den aanval en wanneer Jongeleen de bal wordt toege plaatst zwemt hij snel op en schiet buiten bereik van de Elfhoeven doelman het le der in het net (10). AZC blijft overwicht uitoefenen, van der Velden plaatst keurig naar Thim, die geen fout maakt (20). De bezoekers schijnen eenigszins nerveus, waardoor het zuiver plaatsen door hen veel te wenschen overlaat; toch gelukt het hun midvoor even later den achter stand te verkleinen (21). Elfhoeven hierdoor aangemoedigd, komt er beter in, even later ontsnapt het AZC-doel nauwe lijks aan doorboring. Keeper Gesman weet een doelpunt te voorkomen, door den bal corner te verwerken, welke niets oplevert. Dan komt dadelijk de beurt aan AZC. Jon geleen plaatst goed naar Van der Velden, die kalm en onberispelijk 31 scoort. Ook in de tweede helft blijkt AZC ster ker. Van der Velden brengt den stand al spoedig op 41. Bij een hernieuwden aan val der Alphenaren plaatst Van der Vel den het leder in keeper's handen, doch de terugspringende bal wordt daarna door hem onhoudbaar ingeschoten (51). Even voor het einde heeft Elfhoeven het genoe gen door den rechtsvoor den achterstand nogmaals te verkleinen. Met AZC in de meerderheid komt het einde van deze door den scheidsrechter goed geleiden wedstrijd. A. Z. C. n—ELFHOEVEN II 8—0. De reserven van AZC deden het nog be ter door de Elfh.-reserven met niet minder dan 80 te kloppen. Het verloop van de zen strijd was dan ook wel het spelletje van kat en muis. In de eerste minuut neemt de thuisclub door Raaphorst reeds de lei ding (10). Direct daarop vergroot de zelfde speler weer den voorsprong (20). Raaphorst, die in topvorm schijnt, maakt er spoedig 30 van, het vierde doelpunt voor AZC komt van de hand van Bijl, die een goed aangegeven bal van Raaphorst in doel plaatst. (40). AZC toont een sterk overwicht. Na een fiksche bekogeling van het doel der bezoekers, maakt Jansen aan alle onzekerheid een einde door 50 te scoren. Even voor de rust weet Bijl een goed door Kemp aangegeven bal in een doelpunt om te zetten (60). In de tweede helft neemt AZC, zich vol komen veilig wanende, het kalm op, toch weet de thuisclub achterreenvolgens door Raaphorst nog tweemaal het net te vin- 'den. De bezoekers trachten alsnog door een tegenpunt de eer te redden, doch het slecht schieten is oorzaak, dat doelpunten uitblijven. Einde breekt aldus onveran derd aan. ATHLET1EF NEDERLANDöx,^E records ERKEND. Naar wij vernemen zijn de volgende prestaties als Nederlandsche records door de betreffende commissie van de Koninklij ke Nederlandsrhe Athletiek Unie erkend: Hoogspringen met aanloop 1.946 Meter R. J. Brasser, gevestigd op 17 Mei 1936 te Amsterdam. 2 Engelsche mijlen wegrecord 9 min. 49 sec. S. Petit gevestigd op 2 Mei 1936 te Utrecht. 10 Engelsche mijlen 53 min. 40.2 sec W. J. Bakker gevestigd op 21 Mei 1936 te Amsterdam. Verspringen met aanloop 7.37 meter H. de Poer 7 Juli 1928 fe Londen Omtrent dit laatste record kunnen wij nog opmerken, dat eerst sedert vorig jaar de mogelijkheid open staat, dat prestaties, door landgenooten op buitenlandsche banen gemaakt, als Nederlandsch record kunnen worden erkend. Zoo is het 800 meter re cord van Paulen, gevestigd in Kopenhagen 1922 onlangs pas als Nederlandsch record gehomologeerd, hetzelfde was het geval met den hinkstapsprong van Peeters. Met bovenstaande recorderkenning van 7.37 Meter vervalt het Nederlandsch re cord van H. de Boer, dat op 7.32 Meter stond, gevestigd op 30 Augustus 1931 te Den Haag. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In de schaakclub „Spangen" te Rotter dam heeft gisterenavond de loting plaats gehad tot vaststelling van de volgorde der deelnemers aan de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap van Nederland, welke wedstrijd van 29 Juni tot en met 9 Juli te Rotterdam in hotel Coomans wordt gehouden. Het resultaat was: 1. G. R. van Doesburgh; 2. N. Cortlever; 3. W. Gijser; 4. J. Veerkamp; 5. H G. Blok; 6. W. Koomen; 7. S. Laudau; 8. Th. D. v. Scheltinga; 9. L. Prins; 10. W. A. Th. Schelfhout. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: M.F. Berkhout. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving de heer A. Vieveen. De voorzitter opent deze eerste vergade ring, die onder zijn leiding gehouden wordt met een woord van dank aan allen, die medegewerkt hebben om den dag van zijne installatie op 15 Mei j.l. als Burgemeester der gemeente, te maken tot een onvergete- lijken dag voor hem en zijn echtgenoote en hoopt met de hulp van God nog veel te mogen verrichten tot heil der gemeente. De notulen der twee laatst gehouden ver gaderingen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een verzoek van het R. K. Armbestuur om ontheffing van het betalen van 2.50 per jaar voor een uitpad. Dit verzoek wordt gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. Aan de orde wordt gesteld benoeming van een lid voor de Commissie tot wering van schoolverzuim (vacature E. Vernéde). B. en W bevelen voor deze benoeming aan: 1. A. Verboon, 2. A. Th. Eelkema. Gekozen wordt met algemeene stemmen de heer A. Verboon. Daarna wordt de pensioensgrondslag van den nieuwen Burgemeester vastgesteld op 4450 en aan het R. K. Lyceum voor Meis jes te den Haag een subsidie verleend van 39.22 voor één leerling uit deze gemeente. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat de Ned. Herv. Kerk alhier bereid is een strook grond af te staan aan de gemeente om niet om het trottoir langs de Wijngaar denlaan te kunnen doortrekken. De kosten voor verplaatsing van het hek en aanleg trottoir en het veranderen van het woon- huisje worden begroot op 699. Zonder hoofdelijke stemming of discus sie wordt dit voorstel aangenomen. B. en W. stellen den raad voor te ver lengen de toeslagregeling voor den tuin bouw, landbouw en veehouderijbedrijven en tevens voor de bloembolienbedrijven. Aldus aangenomen. Salarissen. Thans komt aan de orde de verlaging van de salarissen van de Gemeenteambtenaren. Reeds meerdere malen is dit punt in den Raad besproken en heeft mèn de bezwaren ingediend, doch de minister van Binnen- landsche Zaken acht het noodzakelijk dat de korting van 5% ten aanzien van den 2en en 3 en ambtenaar ter secretarie, bode con cierge, gemeente-opzichter, boekhouder, kassier der bedrijven en den machinist-fit ter wordt ingevoerd. Verder 21/2% voor den eersten ambtenaar en bij cumulatie van ontvanger 5%, zoodat dan de salarissen zul len bedragen als volgt: Voor den len ambtenaar 13652340 met 10 jaariijksche verhoogingen van 97.50, bij cumulatie van ontvanger zal deze jaarwedde bedragen 5701520 met 10 jaariijksche verhoogingen van 95. Voor den 2e ambtenaar 11402090 met 10 jaariijksche verhoogingen van 95. Voor den bode-concierge: 1330 vrije woning, vrij vuur, bovenkleeding en schoei sel. Voor den gemeente-opzichtei 2850. Voor den boekhouder-kassier der bedrij ven 2042.502612.50 met 4 jaariijksche verhoogingen van 142.50. Voor den machinist-fitter 1957 vrije woning, licht en water. De heer Muiholland zegt, dat in een der vorige vergaderingen ook dit voorstel van de regeering is besproken, doch de Raad zich hiermede niet kon vereenigen. Thans echter zegt de regeering gaat het niet goed schiks dan kwaadschikt, want de economi sche toestanden verslechteren telkens. Be zuiniging kan slechts worden gevonden door inkrimping van personeel en verla ging van de salarissen. De heer J. Braggaar meent dat de sala risverlaging van verschillende kanten kan worden bekeken. Spreker ziet in deze sala risverlaging een stuk van een systeem van aanpassing. Wij komen niet uit den put, maar gaan er nog dieper in. De koopkracht vermindert en de ellende wordt vergroot. Spreker wenscht tegen dit systeem van de regeering te protesteeren en kan met dit voorstel niet medegaan. De voorzitter verzoekt de leden te blijven bij het voorstel en zich niet buiten de orde te begeven, daar dit in den Raad niet thuis behoort. De heer Bakker verklaart het eens te zijn met den heer Braggaar en meent dat wij maar niet alles van de regeering hebben te slikken. De voorzitter meent dat verzet nutteloos is op heden en men ook de gemeente ambtenaren geen dienst bewijst zich thans te verzetten, want de eisch is gesteld van hooger hand, waaraan eenvoudig niet te ontkomen is. Daarna wordt tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Vóór het voorstel stemmen: A. Verboon, D. Limburg, W. G. Duinisveld, P. Koot, W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, C, Mulholland en de beide wethou ders: J. A. Mens en C Eggink. Tegen het voorstel stemmen: J. Braggaar en A. Bakker. Vervolgens komt aan de orde punt 9 der agenda n.l. de benoeming van een tij delijk Gemeente Ontvanger. B. en W. stellen den raad voor de be noeming van een ontvanger nog eenigen tijd uit te stellen en voorloopig in de va cature te voorzien door de benoeming van een tijdelijke Gemeente-ontvanger n.l. voor het tijdvak van 1 Juli 1936—1 Januari 1937. B. en W. bevelen a.an: 1. Mej. M. S. J van Geest. 2. W. J. H. A. Boot. De voorzitter vraagt of één der leden hierover het woord verlangt. De heer J. Braggaar vraagt het woord, waarna de voorzitter de openbare vergadering schorst. Na heropening der vergadering wordt tot stemming overgegaan en wordt tot tijdelijk ontvanger benoemd Mej. M. S. J. van Geest met algemeene stemmen. Mej. van Geest wordt binnengeleid en legt in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. Verbreeding Leïdseheweg. Met 43 eigenarenvan perceelen langs den Leidsche weg is overeenstemming be reikt inzake overname van grond voor ver breeding van den Leidscheweg. Voor de tuinen zal worden betaald 5.— per M2, voor sloten 1.50 n 0.10 voor de bermen per M2. Tevens stellen B. en W. den raad voor van de heeren A. Doeswijk en con sorten en W. Meh'er aan te koopen een perceel grond met recht van uitweg naar den Leidscheweg groot 90 M2 a 2.— per M2. voor het plaatsen van een electrisch gemaaltje. Met 5 eigenaren is nog geen overeenstemming bereikt. Wordt aldus zonder hoofdelijke stem ming en discussie met algemeene stemmen aangenomen. Het kohier hondenbelasting voor den dienst van 1936 wordt vastgesteld op 848. Daarna worden genomen eenige beslui ten comptabiliteit. Vervolgens deelt den voorzitter den raad mede dat een verzoek is ingekomen van G. Zwaan om ontheffing van art. 27 der Bouwverordening inzake stichting van een bakkerij in het perceel aan den Leidscheweg 183D. B. en W. heb ben geen bezwaar uaartoe vergunning te verleenen. Aldus besloten. Bij de rondvraag zegt de heer J. Brag gaar dat de fontein bij het raadhuis er schunnig uitziet. Het goud is geheel uit de letters verdwenen. Spreker vraagt of het mogelijk is dat de maker dit euvel ver helpt of de Gemeente en vestigt de aan dacht van B. en W. op den lichtwijzer na bij het Burgemeester Vernèdepark, die wel eens weigert. De voorzitter deelt mede dat het colle ge van B. en W. zijn aandacht hieraan zal schenken en bespreken. De heer C. Mulholland klaagt er over dat bij de tramhalte nabij de Gouden Leeuw geen lantaarn staat en verzoekt dit euvel te verhelpen en meent dat de bevolking den laatsten tijd terugloopt, is de belasting daarvan de schuld of wel, omdat alhier geen wandelwegen zijn, vraagt spreker? De voorzitter zal het le punt overwegen en wat het 2e punt betreft hierover moet men zich niet al te ongerust maken en acht dit punt minder geschikt om aldus in den raad te bespreken, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Precies op tijd opent de voorzitter met gebed en deelt mede dat de heeren Zon en Ruys bericht van verhindering hebben gezonden. Nadat de notulen behoudens een kleine opmërking van den heer Lunenburg, waren goedgekeurd, doet de voorzitter mededee- ling van ingekomen stukken, die nog al aanleiding geven tot lange besprekingen. De voorzitter leest het laatste rapport van het crisis-comité voor, dat hem aan leiding geeft, dit comité te danken voor het vele werk, dat door deze heeren in het be lang der noodlijdenden is verricht, iets, waarmee de Raad van ganscher harte in stemde. Een verzoek om grondverkoop blijkt ook nog al heel wat voeten in de aarde te heb ben, vooral wat de prijs betreft. Ten slotte wordt besloten de eenmaal vastgestelden prijzen te handhaven, doch den aanvrager tegemoet te komen, mocht naderhand wor den besloten deze prijzen te herzien. De voorzitter dringt er met klem op aan, dat gegadigden hun verzoeken tijdig zullen in zenden, zoodat we niet meer een overladen agenda zullen krijgen als deze. Het aanbod Meijers-Beij.en, in verband verbreeding Leidsche straatweg, wordt ten slotte even eens aangenomen, doch zóó als het bij B. en W. is ingediend en niet zooals het door den heer Beijen gewijzigd verlangde te wroden. Door den eigenaar van het paard, dat per abuis ter vernietiging was afgegeven aan het abbattoir, was maar even 80 schade loosstelling gevraagd; de Raad ging hier niet op in; hij zal zijn eischen aanmerkelijk moeten matigen en zeker moeten halvee- ren. Kortingsbesluit. Nu Ged. Staten het kortingsbesluit a 2 1/2% voor de ambtenaren niet hebben goedgekeurd, werd dit ingetrokken. Ech ter wilden Ged. Staten nieuwe normen voor de werklieden, terwijl het gemeentebestuur de werklieden in deze normen zou moeten indeel en. De voorzitter stelde voor de financieele commissie hiervoor aan te wijzen, wat geen onverdeelde instemming vond, daar deze commissie nagenoeg geheel uit werkgevers bestaat. De voorzitter vindt het uitstekend dan een aparte commissie te benoemen, met als voorzitter de wethouder van Financiën. Voor dit voorstel zou worden gestemd, toen sommige leden deze stemming wilden uit stellen tot de heer Snel, die even wegge roepen was, terug zou zijn. Hierover ont stond een verwarde discussie, die den voor zitter aanleiding gaf zijn hamer te gebrui ken en de leden in alle ernst te verzoeken, de gemeentebelangen niet uit het oog te verliezen, door zijn heil te zoeken in aller lei politiek gedoe. Dat hielp voor een poos. Over het voorstel met stemmen te wach ten tot de heer Snel terug is, staakten de stemmen. Punt 4 passeerde ongehinderd de hamer. Niet zoo punt 5 en 6; punt 5 betreffende de vacantie van den Ontvanger werd weer niet beslist; punt 6 betreffende de mark- gelden, betrof het voorstel Ruys om een vaste som voor een bepaalde plaats te hef fen, waarover vorige vergadering de stem men staakten, werd nu aangenomen. De Burgerwacht zag zich vervolgens ge lukkig gemaakt met een oefengeweer dat de kleinigheid van 108 kost en een jaar iijksche subsidie van f 100. Onbewoonbaar verklaarde huizen. Vele huizen in de Kazernestraat werden onbewoonbaar verklaard, de meeste daar van staan al langen tijd onbewoond. De heer Snel, inmiddels teruggekeerd, zou gaarne zien, dat B. en W. pogingen deden te voorkomen dat deze krotten de stad zou den blijven ontsieren. B. en W. zullen zich in verbinding met de eigenaars stellen. Wijziging precario-verordening. Daar werd weer eens hartig over geboomd, tot dat men ten slotte overeenkwam zonne schermen en uithangborden niet te belasten, doch 'bijv. wel automaten. Het voorstel tot aanschaffing van nieuwe gordijnen voor de Emmaschool lokte geen discussies, doch nu vond de heer Snel den tijd gekomen er een punt bij te zetten. Hij wilde de vergadering verdagen en huis toe gaan. Dit voorstel, hoewel het eenige leden toelachte, werd echter verworpen; wel wil de men tot 6 uur doorwerken en dan een paar uur pauze nemen. De heer Snel gaat heen. We sluiten ons aan bij de GEKRO- vleeschvernietiging, 143.68 per jaar. De begrafenisrechten worden gewijzigd. De heer Weltevreden zegt nog enkele woor den over het orgel in de Aula. De Commissie Fonds voor bijzondere nooden krij.gt 1000 subsidie. De werkloozen zullen een derde van de ziekenfondspremie betalen, de gemeente een derde, het fonds laat een derde vallen. Onder bepaalde voorwaarden o.a. dat de te dempen sloot eigendom der gemeente wordt, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 20. Geen liefhebberij dit stukje Linschoterweg te koopen. Hertenkamp. We krijgen een hertenkamp. De raad staat 200 toe om het terrein bij de watertoren in orde te brengen. Nu ja, dit terrein leent er zich wel niet best toe, er waren mooier punten te vinden zegt de heer Cnossen, de heer van Beek verzucht, dat de gemeente de paar luttele guldens voor onderhoud ook wel op zich kon nemen, en niet maar alles aan „Woerdens Bloei" overlaten, de heer Weltevreden acht zelfs 200 niet verant woord, 8 van de 10 leden vinden het idee nog niet zoo kwaad en de herten zullen komen. Intusschen blijkt, dat de vergadering be houdens onvoorziene omstandigheden ni«4 zoo lang meer zal duren, dus maar door geworsteld. De besprekingen zijn echter mat gewor den, zoodat, nu punt 22 van de agenda wordt afgevoerd en het Woerdens publiek een paar dagen in 't jaar in de gelegenheid zal worden gesteld ons museum gratis te be zoeken, de voorzitter spoedig gelegenheid krijgt en deze met graagte aangrijpt de vergadering te sluiten. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wie is de uitgever van het Maandblad voor Berechting? Antwoord: Wie dit maandblad drukt is ons onbekend. Het Redactie- en Admi nistratie-adres is: dr. N. Muller, Flatge bouw Zuider Amstellaan 201, Amsterdam (Z.). Abonnementsprijs 4.50. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Asten? Hoe veel K.M? Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Beesd, Waardenburg, Zaltbommel, Hedel, 's-Her- togenbosch, langs de Zuid-Willemsvaart naar Helmond, Stipdonk, Asten. Afstand 155 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Wychen? Antwoord: Leiden, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden, Kamerik, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Drie bergen, Doorn, Amerongen, Eek, Tiel, Wamel, Afferden, Bergharen, Wychen. Vraag: Kan ik met een auto in Volen- dam komen of kan ik beter tot Amster dam gaan en dan met de boot de omlig gende plaatsen gaan bezichtigen? Wat is daar het meest bezienswaardigs en vaart zoo'n boot op bepaalde uren? Antwoord: Wij kunnen u moeilijk raden in deze. U kunt naar Volendam rij den en een en ander gaan bezichtigen, maar dan is u geheel op uzelf aangewe zen. Indien u tot Amsterdam gaat en de boot neemt die achter het Centraal Sta tion gemeerd ligt en te 9 uur meen en wij vertrekt, komt u vanzelf op alle be zienswaardige plekjes. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Warmond naar Hoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Warmond. Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Vel- zen, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alk maar, Oudorp, Ursetm, Avenhorn, Hoorn. Afstand 77 K.M. Vraag: a. Welke is de mooiste weg per auto van Leiden naar Kesteren? Hoeveel K.M.? b. Kan men langs een anderen, eveneens mooien weg terug naar Leiden? Zoo ja, hoeveel K.M.? c. Is er te Rhenen een die rentuin, zoo ja, is deze dan dagelijks te bezichtigen? An t w o o r d: a. Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen, Keste ren. Afstand 85 K.M. b. U kunt van Rhe nen b.v. via Veenendael, Renswoude, Scher- penzeel, Woudenberg Zeist, de Bildt, Utercht gaan, maar van UtrechtLeiden is geen andere route mogelijk, c. In Rhe nen kunt u Ouweh&nd's Dierenpark vin den. Wij meenen, dat het dagelijks van 95 uur te bezichtigen is. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. Toen de agent dat zag had hij het ook niet meer op Toontje begrepen en stuurde hem door. Wanhopig slenter de Toon naar een ander dorp, waar ze geen politiehonden hadden, zoodat ze het daar niet zoo gauw in de gaten had- de ;iat Toon een verwende jongen was. Het politiehok daar was wel niet veel moois, maar in ieder geval zat er toch een dak op. 70. En zoo kwam het dat de rijke Toon van Teuten in een hok moest slapen met bedelaars en landloopers. De volgen de morgen werd het nog erger. Er bleek ook niemand te zijn, die Toon van Teuten wat eten wilde verkoopen, en het eind van het liedje was, dat hy de menschen op straat aan hield of ze geen boterham voor hem hadden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10