DINSDAG 16 JUNI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 De Internationale Athletiek- Wedstrijden te Weenen. Zaterdagmorgen werden de internationale sportwedstrijden van de U. I. O. C. E. P., de katholieke internationale van roomsche sportorganisaties, in het groote Weensche Stadion voortgezet. Het weer, dat de eerste dag niet geheel en al ideaal kon worden genoemd, was inmiddels veel verbeterd en was nu bij zonder geëigend voor uitstekende presta ties. Dat de Nederlandsche ploeg het niet ge makkelijk zou hebben te midden van de met zorg geselecteerde athleten is volko men begrijpelijk, maar juist daarom ver heugt het ons dat ook de tweede dag en kele verblijdende resultaten voor onze ver tegenwoordigers konden worden genoteerd. Zoo heeft bijv. Jan Oosterveer, nadat hij zich op de 400 M. als vierde wist te plaatsen, met de 800 M. getoond wel de gelijk in het internationale gezelschap te passen. Op voortreffelijke wijze wist hij achter de bekende Franschman Petit, die reeds jaren een graag geziene gast is, als goede tweede te eindigen. Het record van de Federatie der Diocesane Athletiekbon- den werd na een zeer goede race gebracht op 2 min. 1.4 seconden, een verrichting welke zonder twijfel voldoende bevredi ging zal schenken aan hen die de afvaar diging van een kleine Nederlandsche ploeg mogelijk hebben gemaakt. Twee andere vertegenwoordigers start ten op de 3000 M. en hoewel hier slechts de vierde plaats kon worden ingenomen, moet toch worden gewaagd van de fraaie prestaties welke de Haarlemmer Coblens leverde door het F. D. A. record te verbe teren tot 9 min. 19.6 sec. Wanneer Coblens een kleine inzinking in de voorlaatste ronde had weten te voor komen, de uitslag ware wellicht nog beter geweest. Toch kan de Holland-man op een goeden wedstrijd terugzien omdat hij zich in de omgeving van zware tegenstanders vol komen op zijn plaats gevoelde en rustig maar zeker zijn weg ging. Van Coblens zijn nog wel goede verrichtingen in de toekomst te verwachten. De andere deel nemer uit de ploeg begon op verdienste lijke wijze aan de 3 km. maar moest uitein delijk de baan verlaten, daar hij vermoe delijk te veel van zich vergde. Heeft de zware reis naar de stad aan de Donau daaraan wellicht deel gehad? Henk de Lange bezette zoowel op de 100 als de 200 M. de tweede plaats en le verde daarmee het bewijs, dat hij zijn op treden in een zwaardere omgeving volko men kon rechtvaardigen. Was op de 200 M. een snelle start en een niet minder snelle finish te constatee- ren, bij de 100 meter meenen wij dat de starter niet deed wat gedaan had moeten worden. Immers de Franschman, die het nummer won, vertrok na twee valsche starts, ook voor de derde maal te vroeg en verkreeg daardoor een voorsprong, welke wel gedeeltelijk, maar niet geheel kon worden ingeloopen. Toch heeft de Lange een goede indruk achtergelaten door op de beide sprintnum mers de tweede plaats te verwerven. Doordat Joh. Mathot bij het vèrsprin- gen, dat op Vrijdag werd gehouden, ver moedelijk 'n spierscheuring opliep, moest de deelname aan de Duitsche driesprong worden opgezegd, een te bejammeren feit omdat hier waarschijnlijk de tweede mees tertitel voor Nederland te bereiken was geweest. Ook de deelname aan de Zweedsche es tafette kon niet worden gehandhaafd, wijl het niet mogelijk bleek om een goede plaatsvervanger voor Joh. Mathot te vin den. Wij gelooven echter niet dat onze natio nale ploeg in staat zou zijn geweest om een der eerste drie plaatsen voor zich te veroveren, omdat door de -estafetteploe gen van Zwitserland, Frankrijk en Oosten rijk een uitstekende tijd werd gemaakt. DIEFSTAL VAN BLOEMKOOL. Door de politie alhier zijn op aanwijzing van een keurmeester uit Monster aange houden de 22-jarige P. V., de 39-jariige W. N., de 26-jarige L. P. en de 23-jarige H. B., allen groentehandelaar alhier, ver dacht van diefstal van eenige kisten bloem kool van de veiling te Monster. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Wilhelmus z. van J. W. Kret en S. C. Bleijie Theodora Philippina Maria d. van J. A. Rosdorff en C. M. Devilee Petrus Jacobus z. van J. J. Ph. Singerlinig en H. C. Schouten Gijsbert z. van C. Verweij en G. C. Dom peling Hermina Maria Gerarda d. van H. Th. A. Hudepohl en J. M. Brusche Willem Frederik z. van G. Neuteboom en P. W. Pardon Willem Karei z. van E. Groen en J. Mieloo Alfredo z. van G. Spadon en A. Snatina Hendrik z. van P. Kanbier en H. Blansjaar Jacobus Wilhelmus z. van W. Th. v. Hugten en C. v. d. Meij Jacoba d. van C. Alleblas en M. v. Eek Anna Helena d. van E. H. Röbken en K. A. Cibulski Jannigje d. van C. v. Marsbergen en C. Kuiken Krinus z. van A. J. de Rooij en A. v. Kas- teren Hilda d. van A. Teljeur en S. Chr. Lauer Maria d. van A. de Groot en C. Vuijk Hubert Johanna d. van P. v. d. Plas en W. Jansen Neeltje d. van C. v. d. Velde en L. de Kooter Johanna d. De uitslagen van de individueele num mers welke uiteraard de meeste belangstel ling hebben getrokken, luiden: 100 M. hardloopen: 1. Guilband, Frank rijk 11 sec.; 2. H. de Lange Nederland 11.4 sec.; 3. Dallabona, Oostenrijk 11.6 sec.; 200 M. hardloopen: 1. Guilband, Frank rijk; 2. H. de Lange Nederland 22.6 sec.; 3. Bourron, Frankrijk 22.6 sec. 800 M. hardloopen: 1. Fischer Oostenrijk 8 min. 56.4 seconden; 2. Maillard, Frankrijk 9.06 sec.; 3. Thierron, Frankrijk 9 min. 18 sec.; 4. Coblenz, Nederland 9 min. 19.6 sec. Zweedsche estafette: 1. Zwitserland 2 min. 1.4 sec.; 2. Frankrijk 2 min. 3 sec.; 3. Oostenrijk 2 min. 3.4 sec. Ten aanzien van de beide werpnummers discus en speer, was het goed gezien om geen deelnemers uit Nederland te laten uit komen, omdat onze vertegenwoordigers nog niet met succes daaraan kunnen deel nemen. We noteerden ondermeer een speerworp van ongeveer 60 M. en een discusworp van ruim 37 meter. Mogelijk kan in de toe komst daaraan in ons land eens speciale aandacht worden besteed, want ook de werpnummers verdienen ten volle de be langstelling. Wanneer wij tenslotte de balans opma ken dan blijkt dat ons land sedert 1931, toen de wedstrijden in Antwerpen wer den gehouden, wel degelijk in kracht is toegenomen. Met polsstokhoog werd de eerste prijs, met 100, 200 en 800 M. de tweede; met 400 en 3000 M. de vierde, en met verspringen de vijfde plaats ingeno men. Een resultaat aat zeer zeker tot te vredenheid mag stemmen en tevens een aansporing bevat om het peil van onze ath leten zoo hoog mogelijk op te voeren. Over het geheele tournooi zouden we dit willen zeggen, dat de Christlich Deut sche Turnerschaft op waardige wijze de moeilijke taak heeft vervuld om de be langrijke wedstrijdenreeks te organisee- ren. Niet alleen de technische verzorging, zoowel van de turn- en athletiek-wedstrij den als de gymnastiek-demonstraties, maar ook de buitengewoon hartelijke ontvangst van de buitenlandsche gasten heeft een goede indruk achtergelaten. Daar komt nog bij dat zoowel wereld lijke als geestelijke autoriteiten een groote belangstelling voor dat internationale ge- beuren aan den dag hebben gelegd. Het gemeentebestuur bood den verte genwoordigers een officieele ontvangst aan, welke nog lang in de herinnering zal blij ven, vooral om de wijze waarop het ge heel werd georganiseerd. Het Oostenrijksche turn- en sportfeest ontving eveneens op waardige wijze de vertegenwoordigers van de diverse bonden, bij welke gelegenheid tal van vriendelijke woorden werden gewisseld. De door 56.000 menschen bijgewoonde gymnastiek demonstraties klonk als een klok en stond op zeer hoog peil, ofschoon niet minder dan 10.000 turners en turn sters daaraan hebben deelgenomen. De verschillende nationale ploegen wer den aan het publiek voorgesteld onder het spelen van hun volksliederen, een daad van beteelkenis die aan belangrijkheid won, toen een Fransche muziekkapel de Oostenrijk sche nationale hymne vertolkte. Met de organisatie van deze internatio nale wedstrijden is wederom de groote be hoefte gedemonstreerd aan een wijd ver takt internationaal orgaan. Bondspresident Miklas gewaagde aan het slot van de middag in treffende bewoordin gen van de groote 'beteekenis eener goed geleide en juist gefundeerde principieele sportbeweging. Niet allen de lichamelijke maar ook de geestelijke vorming is in dit tijdsgewricht van het allerhoogste belang. Moge Katholiek Nederland, dat al zoo vele malen op krachtdadige wijze mede werkte aan het verstevigen van internatio nale instituten, ook ten opzichte van de sportbeweging een belangrijke plaats gaan innemen. Meer dan ooit is dat een gebiedende eisch. van. J. Paauw en C. A. v. d. Wetering. Gehuwd: A. Martijn jm. en A. L. A. Willebrand jd. Overleden: M. Koorenhoff, ongeh. vr. 57 j. J. v. Oostenbrugge, wedn. 81 j. G. v. Leeuwenv. d. Grift, wede. 85 j. A. C. M. Schakenbos, ongeh. vr. 67 j. H. v. d. Lelie, z. 47 j. C. v. d. Voort— Brunt, wede 81 j. Th. Smit, m. 51 j. LAATSTE BERICHTEN STAKING BIJ GRONDWERK TE DIEMEN. De werklieden van de Amst. Ballast Maatschappij, werkzaam aan den ringbaan te Diemen zijn hedenmorgen in staking gegaan. De Ballast Maatschappij betaalt een uurloon uit van 50 cent, terwijl de ar beiders een contractloon vragen van 54 cent. De staking omvat voorloopig 60 man. NEDERLANDSCH MOTORSCHIP „JONA" MET ZWEEDSCH SCHIP IN AANVARING. Geen ernstige gevolgen. Nabij Gjedser in de Oostzee is het Zweedsche stoomschip „Munien" in aan varing gekomen met het Nederlandsche motorschip „Jona". De railing van de „Jona" werd gedeeltelijk weggerukt, maar overigens leed geen van beide schepen eenige schade. Zij wisten op eigen kracht de haven van Kiel te bereiken. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets naar Hermen en Leur? Hoe veel K. M.? Antwoord: Bleiswijk, Zevenhuizen, Gouda, Oudawater, Montfoort, IJsselstein, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Beesd, Gel- dermalsen, Tiel, Wambel, Druten, Afferden, Bergharen, Hernen. Afstand 85 a 90 K.M. Vraag: Welke is de mooiste weg van Nieuwveen over den Afsluitdijk naar Hin- deloopen en terug over Zwolle? Hoeveel km.? Antwoord: Nieuwveen, Uithoorn, Amstelveen, Amsterdam, Het Schouw, II- pendam, Purmerend, Oosthuizen, langs Hoorn, Wognum, Mid woud, Abbekerk, Mid- denmeer, Den Oever, Afsluitdijk, Zürich, Makkum, Piaam, Workum, Hindeloopen. Afstand 165 km. IRndeloopen, Stavoren, Warns, Oude Mirdum, Sindel, Tacozyl, Lemmer, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Vollenhove, Zwartsluis, Hasselt, Zwolle, Wezep, Oldebroek, Elburg, Doornspijk, Nunspeet, Hierden, Harderwijk, Ermelo, Putten, Nijkerk, Amersfoort, Soesterberg, Utrecht, Zuilen, Wilnis, Mijdrecht, Nieuw veen. Afstand pl.m. 200 km. Vraag: Hoeveel km. is de afstand LeidenKaldenkirchen? Antwoord: 196 km. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Schaik? Hoe veel km.? Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Evendingen, Beesd, Waardenburg, Zalt-Bommel, Kerk- driel, Het Wild, Eist, Geffen, Heesch, Schaik, Afstand 120 km. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Sassenheim naar Dongen? Hoe veel km.? Antwoord: Sassenheim, Oegstgeest, Wasenaar, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willems dorp, Moerdijk, Terheijden, Oosterhout, Dongen. Afstand pl. 95 km. TELEGRAMMEN UITBREIDING DER STAKINGEN IN BELGIE. BRUSSEL, 16 Juni. (A. N. P.). In het Luiksche heeft de staking, die in de mij nen algemeen is, zich uitgebreid in de me taalindustrie en tot de openbare diensten. Dé tram rijdt echter. In Henegouwen sta ken de mijnwerkers en de arbeiders van sommige metaalfabrieken en steengroe ven. Vanavond zullen de arbeiders in de haven van Gent het werk neerleggen. Ook in Vlaanderen zijn enkele metaalfabrieken door de stakingsbeweging getroffen. In de omgeving van Luik- en in Oost- Vlaanderen is eenige onrust te bemerken in het algemeen heerscht er echter rust in het land. LUIK, 16 Juni. (A.N.P.) De toestand is tegen den middag ernstiger geworden. In verband met de dreigementen der sta kers is de tramdienst geheel stopgezet. Sterke afdeelingen politie en gendarmerie bezetten het centrum ven de stad en ver spreiden oploopen. HAILE SELASSIE NAAR SCHOTLAND. LONDEN, 16 Juni. (A.N.P.) De Negus vertrekt a.s. Donderdag met zijn gevolg naar Glasgow en zal tijdens het week einde de gast zijn van Lord Inverclyde op diens kasteel te Skelmorlie (Schotland), meldt de „Daily Telegraph". De „lord provost" van Glasgow heeft Haile Selassie uitgenoodigd a.s. Vrijdag den lunch te ge bruiken ten stadhuize. Lord Inverclyde is •zoo juist per „Queen Mary" uit Amerika teruggekeerd. OVERWEEGT FRANKRIJK EEN ONOFFICIEEL GOUD-EMBARGO? LONDEN, 16 Juni (A.N.P.) Volgens me- dedeelingen van uit Parijs komende lucht- reizigers wordt aan alle passagiers te le Bourget een verklaring voorgelegd, waar in zij moeten opgeven of zij goud of zilver bij zich hebben en indien dit zoo is, tevens het juiste bedrag. Op het oogenblik is het uitvoeren van deze metalen nog niet strafbaar, doch in dien de opgave der reizigers, bij control^ der bagage niet overeenstemt met de op gegeven waarde, worden zij beboet. Naar verluidt zou de Fransche regeering een onofficieel embargo op goud en zilver overwegen. De eerste stap in deze richting zou dan zijn het voorkomen van indivi dueele goudexport. Indien deze mededeelingen juist zijn, zou het resultaat hiervan kunnen zijn, dat in plaats van de individueele goudexport, de menschen Fransche bankbiljetten zullen gaan overbrengen, die in Engeland tegen ponden omwisselen en dezen zullen gaan opsparen. GEEN KIESRECHT VOOR JAPANSCHE VROUWEN. TOKIO, 16 Juni. (A.N.P.) De door de fe ministen aangewende pogingen om in Ja pan voor vrouwen burgerlijke rechten te verwerven, zooals kiesrecht en bemoeiing in staatszaken, hebben tot dusver weinig succes opgeleverd. De landdag heeft vier desbetreffende wetsontwerpen behandeld en na een korte bespreking verwezen naar commissies, waar zij zonder nader onder zoek de doofpot zijn ingegaan. In antwoord op desbetreffende vragen antwoordde de j zegsman der regeering, dat de regeering, hoewel bereid deze kwestie te overwegen, hieraan pas haar aandacht kon schenken, wanneer de geheele aangelegenheid der lo cale besturen aan een herziening wordt on derworpen. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: GoedgekéUrd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Arrestatie van een Russisch vice-consul in Japan. TOKIO, 16 Juni. (A.N.P.) De Sovjet- Russische vice-consul te Kobe is te Simo- noseki in conflict geraakt met de haven politie en in hechtenis genomen. De vice- consul bevond zich op weg naar de tegen overliggende stad Modsji om een voor Sovjet-Rusland gebouwd schip over te ne men. In zijn gezelschap bevonden zich 85 matrozen, die de bemanning vormden van het nieuwe vaartuig. Het conflict ontstond, toen de vice-consul tegenover de havenpo litie zijn bezwaren uitte over de vele maatregelen, die getroffen waren, alsof hij een gedetineerde was. Hij werd daarop ge arresteerd. DE RAMP OP DE DONAU. BOEDAPEST, 16 Juni. (A.N.P.) Het is nog niet mogelijk, het aantal slachtoffers van het scheepsongeluk op de Donau nauw keurig vast te stellen. Tot diasverre zijn ne gen lijken gevonden, maar men gelooft, dat het aantal dooden minstens tien grooter is. De schattingen omtrent het aantal opva renden loopen overigens uiteen. Volgens sommigen zouden twintig van de veertig passagiers gered zijn, volgens anderen be vonden zich 65 of 70 menschen op de pont. De veerman, die gearresteerd is, ver klaarde, dat velen der opvarenden beschon ken waren en zich allen aan één kant had den opgesteld, waardoor de boot gevaarlijk helde. Anderzijds wordt gezegd, dat de pont slechts was ingericht op het vervoer van 25 personen. Het vaartuig is vannacht gelicht. MEISJE BIJ EEN AARDVERSCHUIVING BEDOLVEN. MILAAN, 16 Juni. (A.N.P.) In de ge meente Chambave in het Aostadal heeft een groote aardverschuiving plaats gehad, waardoor een meisje bedolven is. Een naburig dorp wordt reeds geruimen tijd door een aardverschuiving bedreigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Juni. Groentenveïling. Per 100 stuks: andijvie f 0.801.20, kroten 2.90, komkommers 1.003.90, bloem kool I 2.0010.50, bloemkool II 1.50 6.90, meloenen 15, pieterselie f 3770, radijs 2.703.00, kropsalade f 0.501.20, Selderie 3080 cent, uien 0.602.10, wortelen f 4.6011.90, rabarber 2090 cent perziken 415. Per 100 kg.: snijboonen 2848, stokboonen f 56, stamboonen 45 58, tuinboonen 1012, doperwten 6 17, peulen 416, postelein f 49, spi nazie 213, tomaten A 1420, B 16 22, C 14—20, CC 414, aardappelen 2.706.60, andijvie f 26. 16 Juni. Vette Varkens. Totaal aan voer 248 stuks, waarvan 241 zwaar 3334 cent en 7 licht 31 cent per kg. levend ge wicht. Handel zeer traag. TEXEL, 15 Juni. Lammeren. Aanvoer 2500 stuks, prijs 6.508.00. BODEGRAVEN, 16 Juni. Kaas. Aange voerd 465 partij e Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 20.925 stuks, wegende 188.325 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 2123, 2e soort 1820, zwaardere 25 Handel matig. ROTTERDAM, 16 Juni. Vee. Aanvoer: 2915 totaal; 336 paarden, 8 veulens, 473 magere runderen, 804 vette runderen, 155 vette kalveren, 63 graskalveren, 916 nuch tere kalveren, 115 schapen en lammeren, 106 zuiglammeren, 4 varkens, 35 bokken of geiten. Prijzen per kg.: 56, 50 en 3842 cent, vette ossen 50, 47 en 3842 cent, stieren 48, 44 en 36—40 cent, vette kalve ren 70, 55 en 3842 cent, schapen 40, 37 en 29 cent, lammeren 39, 36 en 28 cent, graskalveren 42, 32 cent. -nuchtere slacht- kalveren 32, 27 en 22 cent, slachtpaarden 41, 35 en 31 cent. Prijzen per stuk: schapen 201612, lammeren 181410, zuig lammeren 139—6, nuchtere slachtkal- veren 864, nuchtere fokkalveren 15129, slachtpaarden f 16012085, werkpaarden f 1108060, stieren 245 —200—110, kalfkoeien 200—160—100, melkkoeien 205165115, varekoeien 140—120—100, vaarzen f 130—95—75, pinken 958065, graskalveren 45 3020, bokken of geiten 752. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onver anderd prima koe 60, os 53; stieren aan voer korter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer veel korter, handel redelijk, prijzen onveran derd behalve de derde kwaliteit die iets duurder was, prima ex.' 80 cent, schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen van gisteren nauwelijk te handhaven, nuchtere slacht- en fokkalve ren aanvoer korter, handel willig, prijzen als vorige week; zuiglameren, aanvoer iets korter, handel matig, prijzen als vorige week; paarden aanvoer iets minder, han del flauw, prijzen voor slachtpaarden en werkpaarden stabiel, hitten iets minder. Kalf- en melkkoeien aanvoer veel minder, handel matig, staande prijzen. Vaarzen en Pinken aanvoer kort, handel stil, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer aan merkelijk minder, handel matig, prijzen prijshoudend, vaarzekoeien aanvoer gering, handel redelijk, prijzen iets stijver, bokken of geiten aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 15 Juni. Buitenl. Granen Stemming goed prijshoudend. Rogge: 74/75 kg. Bahia Blanca, disp. 8.45, idem nieuwe oogst disp. 8.50, dito 8.50, idem stoomend 8.37J4, 71/72 kg. Litausche aangek, 8.20, id. genatureerd, aangek, 5.50, Canada no. 2 disp. 8.50, idem stoomend 8.47 idem no. 3 stoo mend 8.40. Gerst: 65/69 kg. La Plata aangekomen 112113, idem 69/70 kg. stoomend f 114, idem 65/69 kg. stoomend naar aankomst 112—111, idem 69/70 kg. 113, 71/72 kg. Russische disp. 117, 67/68 kg. Poolsche, spoedig verwacht f 113, Perzische aange komen 104, Karon, aangekomen 109. Amerikaansche no. 2 stoomend 109.50, idem no. 4 106.50, idem no. 5 aangekomen 105.—. Haver: Chili Stomking haver 3 pet. zwart, stoomend 7.30, 5354 kg. Pool sche stoomend f 7.25. Mais per 2000 kilo's Gele La Plata, nieu we oogst, morgen verwacht f 108.50, idem stoomend naar aankomst f 107.50106. gele La Plata, oude oogst, disponibel 108.50, idem morgen verwacht 107.50; La Plata Cinquantine, oude oogst, dispo nibel f 111.idem stoomend f 107.50, id. nieuwe oogst, ladend f 106.Witte Java, stoomend 104, gestort; Witte Indische, stoomend 13, gestort. VEUR, 15 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.302.50, 2de soort 1.001.30, 3e soort 1.001.10, wankl. 1.001.20, stek 1020 sent, gele komkommers le soort 2.603.50, 2e soort 1.20—1.80, 3e soort 1.—, stek 10—20 cent, kropsla 1ste soort 0.501.40, stoof- sla 23 cent per kg., bloemkool le soort 5.609.60, 2e soort f 2.504.90, uitschot f 1.50, peen 9.5012.40, tomaten midd. 8.209.10, gr. ronden 8.009.20, 2e soort f 7.908.20, 3e soort 5.206.20, bonken 6.106.90, uitschot 2.004.00, rijp 9.0010.Andijvie per 100 1.20 2.90, postelein 6.107.80, spinazie per 4 kg. 3048 cent, rabarber 23, snijboo nen 4144 cent, spercieboonen 52—55 cent prei 1.201.80, selderie f 0.901.50, peu len 1214 cent, tuinboonen 8.2010.50, druiven 3841 cent, aardbeien per pond 1216 cent, roode en witte bessen 3031 cent. VINKE VEEN, 15 Juni. Groentenveiling. Prijzen: peulen 410 cent, doperwten 10 16 cent, tuinboonen 1113 cent, snijboo-/ nen 1834 cent, stamspercieboonen 48 cent per kg., tomaten A 911 cent, B 10 11 cent, C 79 cent, CC 45 cent per pond komkommers (gele 14 cent en bloem kool 27 cent per stuk, kropsla 5—20 ct. per 10 krop, aardbeien 1316 cent per pond, rabarber 14 cent per bos, spinazie 712 cent en postelein 48 cent per kg peen 511 cent per bos. TER AAR, 15 Juni. Centrale Veiling. Spinazie per bak 4 kg. 2227 cent, andij vie 832 cent, peulen 0.401.50, dop erwten 0.851.45, capucijners f 1.101.40 tuinboonen 0.801.25, snijboonen 3.30 3.90, stek 1.802.60, postelein 9 cent. Breekpeen 6 cent, peen 411 cent, sla 5090 cent, bloemkool 1 11 cent, kom kommers 1.002.70, Tomaten 5—8 cent. Aardbeien 1619 cent per pond, Koolrabi 6.20, Boonenkruid 1.20. ROELOFARENDSVEEN, 15 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 37 cent per doos je, bloemkool 6 cent per stuk, sla 0.50 1.30 per 100 krop, snijboonen 2.903.50, Idem stek 1.85—2.25, Peulen 0.501.25, doperwten f 1.001.30, Capucijners f 1.35 1.40, tuinboonen 6085 cent per 10 kg., Augurken 4.50 per 25 kg. BOSKOOP, 15 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 612 cent, Hadley 1525 cent, Clau dius Pernet 1530 cent, Columbia 612 cent, Butterfly 814 cent, Mac Keiler 10 17 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Mme Juli Bouché 1016 cent, Rosalandit 816 cent, Rosalandia 816 cent, Flor ex 15—22 cent, Wendland 1523 cent, Talisman 12 18 cent, Chas. P. Kilham_ 1426 cent, Edith Helen 1020 cent, Aug. Noack 10 15 cent, Else Poulsen 3045 cent, Gloria Mundi 3556 cent, Rosa Mundi 80 cent, Paul Grampel 3045 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Pechtold 1230 cent, Ingar Ohlson 4066 cent, St. van Nes 2555 cent, Briarcliff 1016 cent, Chrysanten, grootbloemig 0.801.00 Violieren 2536 cent, Lathyrus 510 cent, Gladiolen 20 cent, Pioenen 1531 cent, Lelies Umbel- latum 1220 cent, Campanula 712 cent, Gerbera 1016 cent, Clematis Durandi 7888 cent, Clematis Prins Hendrik 1.50 2.30, Beukenblad 22 cent. KATWIJK ad. RIJN, 15 Juni Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 1-401.75, Drielingen 1.151.40, per 100 bos: bospeen f 7.809.40, pieterselie 8090 cent, per 100 stuks: sla 0.601.30, bloemkool I 4.907.70. WISSELNOTEERINGEN Berlijn 59.56 Londen 7.453/s New York1.48 Parijs 9-741/4 Brussel 25.011/2 Zwitserland 47.811/2 Madrid 20.20 Oslo37 471 2 Kopenhagen33 271/2 Stockholm38.45 Milaan Praag 6.12 Weenen Boedapest Prolongatie 4*4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3