NIEUWS öINSDAu Ï6 JUNI 1936 DE LEIDScHE COURANT ÉERSTE BLAD - PAu. 2 HOE WORDT HET WEER DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen, iets warmer overdag. Hoogste barometers!766.4 te Parijs. Laagste barometers!: 752.1 te Malinhead. De hooge drukking uit het Zuid-Westen verplaatst zich naar het vasteland, en de depressie in het Westen schijnt van min der beteekenis dan gisteren, moest wor den aangenomen, zoodat eenige verbete ring van het weer is te wachten. In Scan dinavië is de warmte nog toegenomen en naar het Noorden uitgebreid, in Zuid- Noorwegen valt nog lichte regen. In Duitschland klaarde de lucht op en zal de temperatuur verder stijgen; ook Zwitser land heeft fraai weer, evenals Midden- en Oost-Frankrijk. In Ierland en Schotland valt plaatselijk regen; ook in Engeland en West-Frankrijk is de lucht zwaar bewolkt en valt nog regen in het Westen; het bleef daar nog koel. Aangezien de hooge druk king zich nog verder over de Oostzee uit breidt en de barometer in de Golf van Biscaye daalt, zijn meer Zuidelijke win den met afnemende bewolking en hoo- gere temperatuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 9.52 uur tot Woensdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 17 Mei voorm. 1.26 en nam. 1.54 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 H gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 19 >4 gr. C. BINNENLAND INTERNATIONAAL KOUDECONGRES. Onder groote belangstelling heeft he denmiddag te half drie in de Ridderzaal te den Haag de officieele opening plaats gehad van het 7e Internationaal Koude- congres, dat onder auspiciën van het In ternationaal Koude-Instituut van 1627 Juni hier te lande bijeen zal zijn. Als vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, onder wier hooge bescherming dit congres wordt gehouden, was aanwezig H. Ms. Opperkamerheer, mr. W. J. Baron van Lynden, groot-officier van het Civiele Huis der Koningin. Ter opening van het congres werden verschillende toespraken gehouden o.a. door prof. dr. W. H. Keesom uit Leiden, voorzitter van de Generale Conferentie van het Internationaal Koude-Instituut. Spr. constateerde, dat dit instituut steeds zeer nauwe verbindingen met Nederland heeft gehad. Inderdaad was het prof. Ka- merlingh Onnes, onze zoo geleerde mees ter, van wien wij het verlies sedert meer dan 10 jaren zoozeer betreuren, die, na bij de opening van het Eerste Internatio naal Koude-congres in 1908 te Parijs de woorden te hebben gesproken, welke op zoo gelukkige wijze op de eerste bladzijde van het programma van dit 7e congres zijn vermeld (het devies van het congres), het verlangen uitte, dat uit dat eerste con gres een permanente organisatie zou wor den geboren. Het is niet te verwonderen, dat de al- gemeene conferentie van ons instituut in 1932 met de grootste sympathie de uitnoo- diging van de Nederlandsche regeering heeft aanvaard, om het 7e congres in Ne derland te houden. Deze sympathie, dit enthousiasme zelfs, heeft in de verschillende landen weer klank gevonden en daaruit is een groot aantal nationale comité's ontstaan, welke zich daar met de propaganda en de orga nisatie van het 7e congres hebben bezig gehouden. Na hulde' te hebben gebracht aan de or ganisatoren van het congres, prof. M. de Haas, voorzitter, prof. Van Oyen, vice- voorzitter en last not least ir. Koopman, secretaris-generaal van de commissie van organisatie, stelde spr. voor, prof. de Haas te benoemen tot president van het con gres, waartoe werd besloten. DE M.I.C.A. 1936. De 3 landelijke Middenstandsbonden besloten in 1936, evenals dit geschiedde in 1935, weer een landelijke middenstands campagne (de M.I.C.A.-1936) te organi- seeren. Het secretariaat is weer gevestigd Hee rengracht 580, Amsterdam. Reeds nu blijkt, dat de deelname uit het geheele land grooter is dan in 1935. OOK VOOR U! OOK VOOR UW VROUW OOK VOOR UW KINDEREN OOK VOOR UW PERSONEEL I BENOEMING HOOGLEERAAR TE NIJMEGEN. In de faculteit der godgeleerdheid. Het bestuur da* St. Radboudstichting heeft benoemd, met ingang van het studie jaar 19361937 tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de R. K. Universiteit, om onderwijs te geven in de Missiologie en de Oostersche Theologie, den zeer eerwaarden heer dr. A. Mulders te Hoeven, thans lector aan genoemde universiteit. NED. R. K. BOND VAN WERKMEESTERS. Tweejaarlijksche congres. Zaterdag en Zondag heeft de Ned. R. K. Bond van Werkmeesters te Tilburg zijn tweedaagsche congres gehouden, onder voorzitterschap van den heer R. ter Horst uit Utrecht. De bijeenkomsten werden bij gewoond o.a. door den heer Kuypers, als afgevaardigde van het R. K. Werklieden verbond. Nadat de voorzitter van de afdeeling Tilburg een begroetingswoord had gespro ken, heeft de voorzitter van het congres een openingsrede gehouden, waarin hij om. zeide, dat hij de nationaal-socialisti- sche beweging een groot gevaar voor het herstel van de oeconomische orde achtte. Hierna waren aan de orde de algemee- ne beschouwingen over het bestuursbe leid. De heer Scheepmaker (Utrecht) eisch- te het aftreden van den heer Jansen, we gens zijn benoeming tot wethouder van Venlo. Ook werkloozen, aldus spr., dienen van lieverlede uit het hoofdbestuur ver wijderd te worden, omdat hun mentaliteit op den duur niet geschikt kan worden om leiding te blijven geven. Des middags om half drie had een of ficieele ontvangst ten stadhuize plaats, waarbij de afgevaardigden werden toege sproken door den loco-burgemeester, mr. J. v. d. Mortel. In de voortgezette vergadering zijn de aftredende bestuursleden Fr. Jantzen. Am sterdam. A. Leij graaf. Eindhoven en J. de Roy, Tilburg, herkozen. De begrooting voor 1936 is in ontvangst en uitgaaf vast gesteld op 125.838. De bondsvergadering in 1938 zal te 's-Hertogenbosch worden gehouden. Pater mr. dr. D. Beaufort heeft een rede gehouden over: Teekenen des tijds, waar in hij een pleidooi hield voor den demo- cratischen staatsvorm. AANTAL WERKLOOZEN EINDE MEI 1936. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verstrekt de volgende cijfers betreffende het aantal geheel werkloozen, bij alle orga nen der openbare arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven. Hierbij wordt opgemerkt, dat niet alle werkloozen in Ne derland zich als werkzoekende bij de open bare arbeidsbemiddeling laten inschrijven. Aantal werkloozen op het einde van: Mei Mei April Mannen: 1936 1935 1936 18 jaar en ouder 362.300 333.200 381.654 jonger dan 18 jaar 13.354 9.507 15.342 Totaal Vrouwen: 375.654 342.707 V 1UUWBI1. 18 jaar en ouder 11.549 8.940 12.371 jonger dan 18 jaar 5.166 3.576 6.376 Totaal 17.165 12.516 18.747 Algemeen totaal 392.819 355.223 415.743 OVEREENSTEMMING TE LEERDAM. Reeds honderd menschen meer aan het werk. Directie en commissarissen der glasfa briek „Leerdam" voorheen Jeekels, Mijns- sen en Co. deelen mede, dat aan de direc tie is verleend de, ingevolge besluit van de op 25 Mei 1936 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders benoodig- de machtiging tot vervreemding van roe rende en onroerende zaken der vennoot schap, conform het aan de voornoemde algemeene vergadering van aandeelhou ders medegedeelde plan. Dit plan houdt o.a. in, dat een kapitaal krachtige groep 165.000 stort in een nieuw opgerichte naamlooze vennootschap met een kapitaal, nominaal groot ƒ315.000. Aan deze N.V. draagt de Glasfabriek „Leerdam" al haar roerende en onroeren de zaken over. In verband met het bovenstaande kan nog worden medegedeeld, dat met ingang van gisteren reeds ruim honderd arbeiders meer te werk zijn gesteld. In den loop van deze week zal dit aantal nog worden ver meerderd, in afwachting van verdere uit breiding. DE STAKING TE IJMUIDEN. Katwijksche trawlvisschers voor het meerendeel naar zee. Evenals in andere visschersplaatsen is ook te Katwijk aan Zee in verband met de staking bij de trawlvisscherij aan de Kat wijksche trawlvisschers een verklaring ter onderteekening voorgelegd, waarin zij voor de keus gesteld worden uit te varen of uitgesloten te worden van alle steun. Ruim 75 pet. der betrokkenen hebben he denmorgen direct de bereidverklaring om te gaan visschen onderteekend. Opgemerkt zij dat het hier niet betreft de haringvisschers doch alleen de trawl visschers. DE TOCHT VAN DE K. 18. Onderscheidingen uitgereikt Ter erkenning van de groote diensten door commandant, officieren en beman ning van Hr. Ms. K. 18 tijdens de uitreis over Kaapstad en West-Australië aan het wetenschappelijk onderzoek aan boord be wezen, heeft de rijkscommissie voor graad meting en waterpassing besloten aan alle opvarenden een medaille toe te kennen. Deze medaille is heden door een harer loden, prof. Schermerhorn, in Soerabaja uitgereikt, waartoe de marine-autoriteiten him medewerking hebben willen verlee- nen. Door H. M. de Koningin is toestem ming gegeven de medaille op de uniform te dragen. De medaille is geslagen door de firma Kon. Begeer te Voorschoten en geeft aan de voorzijde een verkleind beeld van de door deze firma in den handel gebrachte herinneringsmedaille: de toren van de K. 18 tegen de kaart van de reis als ach tergrond en aan de achterzijde het op schrift „slingerwaarnemingen". AFSLUITING VAN WEGEN. De Minister van Waterstaat heeft met betrekking tot den rijksweg van 's-G r a- v e n h a g e naar Leiden, voor wat be treft het gedeelte, gelegen tusschen den dwarsweg langs het Huis ten Bosch en de afbuiging van de Boschlaan tegenover de Boorlaan ingetrokken de beschikking van 4 November 1927, en het wegegdeelte ge sloten verklaard voor het verkeer met alle motorrijtuigen in de richting Leiden 's-Gravenhage en voor het verkeer in de richting 's-GravenhageLeiden met mo torrijtuigen op mer dan twee wielen, welke, met inbegrip van de lading, bree der zijn dan 2.10 M. en met motorrentui- gen waardoor een of meer aanhangwagens worden voortbewogen. O v erwegen en overwegen. Volgens inlichtingen van bevoegde zijde, kwamen in 1933 voor 103 ongevallen op onbewaakte overwegen, tegen .en totaal van rond 42000 verkeersongevallen, hetgeen on geveer gelijk staat met één vierde pet. On gerekend het aantal particuliere overwegen, zijn er in ons land 2342 o.o., waarvan een groot deel nimmer bewaakt is geweest. Ne men we aan, dat elke overweg gemiddeld 50 maal per dag gepasseerd wordt door een trein, dan komen we tot de slotsom, dat jaarlijks in ons land, door treinen rond 43 millioen maal een o.o. wordt gekruist. In verhouding tot dit reuzengetal is het aan tal ongevallen gering. Het aantal slacht offer is minder, in 1933 bedroeg het n.l. 30 dooden en 27 gewonden. Dat veel autobestuurders het nog steeds met de voorzichtigheid niet te nauw ne men, blijkt uit het aantal afsluitboomen van overwegen, dat nog steeds beschadigd wordt. Dit bedroeg in 1935, 309 stuks, tegen in 1931—1934, resp. 447, 276, 383 en 364 stuks. Er is dus eenige verbetering. Aange zien echter het totaal aantal bewaakte o. 1998 bedraagt, is het percentage der be schadigde afsluitboomen dus veel hooger, dan dat der ongevallen op o.o. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat in de laatste ja ren 37 tunnels en viaducten werden ge maakt, waardoor overwegen a niveau kon den vervallen. Tula di Vista en Johan Schmidt naa. Indië De bekende artisten Tula di Vista en Johan Schmidt zullen zich na afloop van hun tournée door Nederland en België omstreeks half Juli te Marseille inschepen voor een tournée door Oost-Indië. De beide artisten zullen zich in Indië Nederlandsche kunstenaars, die aldaar ver blijven, assumeeren, zoodat niet alleen klein tooneel zal worden ten beste gege ven, maar ook grootere stukken van Schnitzler, Jan Stapelveld, Dom de Gruy- ter e.a.. Men stelt zich voor acht maanden in de Oost te vertoeven. LUCHTVAART ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Zending en zendingsonderwijs op Nederlandsch-Nieuw Guinee", de heer L. N. van Asperen, gebo ren te Leiden; geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer J. H. Mar in us, Wassenaar (cum laude) Taalkundig doctoraal examen Indologie de heer P. Reinking, Den Haag. Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren W. Schadee, Rotterdam, E. F. Ver stij nen, Den Haag, H. H. Kirchheimer, Hil- legersberg. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, St. Vincentius- gebouw, Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, telefoon 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, Tel. 274. DE TOESTAND VAN PATER R. ROUTERS O.F.M. In den toestand van den zeereerw. Pater R. Bouters O.F.M., vroeger kapelaan aan de Hartbrugskerk te Leiden, thans pastoor te Coevorden, is een zoodanige verbetering ingetreden, dat hij hedenmorgen ter ver dere behandeling naar het St. Franciscus- Ziekenhuis te Rotterdam kan worden ver voerd. VOORLOOPIG GEEN „LUCHTLOZEN" TOEGESTAAN. Het Fransche ministerie van luchtvaart deelt mede: Pierre Co! de minister van luchtvaart, heeft besloten, voorloopig het vliegen met toestellen van het type „Pou du Ciel" te verbieden. Er zullen proeven worden genomen om de technische wijzigingen vast te stellen, welke aan vliegtuigen van dit type zullen moeten worden aangebracht, om verdere ongelukken te vermijden. y A LEGATUM STOLPIANUM. Curatoren van het Legatum Stolpianum hebben op de in 1934 uitgescheven prijs vraag: De godsdienstig-magische beteeke nis van het schrift, toegelicht door gege vens uit een of meerdere godsdiensten vier antwoorden ontvangen, onder de vol gende motto's: Nisaba Omne ignotum per (pro?) magnifico Astra castra, nu- men lumen „Alle literatuur is in min- (Van Deysel). dere of meerder mate Heilige Schrift". Hiervan komen naar het oordeel van Cu ratoren de eerste drie niet voor bekroning in aanmerking. De schrijver van het laat ste antwoord heeft de vraag juist opgevat en beantwoord. Evenwel zijn verschillende quaesties wel aangeraakt, doch niet met de gewenschte grondigheid uitgewerkt. Cura toren hebben derhalve niet tot bekroning van dit antwoord kunnen besluiten. Zij zouden den schrijver een eervolle vermel ding willen waardig keuren na bekomen verlof tot het bekend maken van zijn naam. De eerste twee antwoorden zullen aan de schrijvers teruggezonden worden na ontvangen opgave van hun correspondentie adres. Curatoren schrijven de volgende nieuwe prijsvraag uit: Een onderzoek naar het ver band, dat dikwijls gelegd is tusschen geo- graphische en godsdienstige voorstellingen (godsdienstige aardrijkskunde) met be schrijving van kenmerkende gevallen en bespreking van de godsdienstige motieven, die tot zulke voorstellingen geleid hebben. Antwoorden tot een omvang van hoog stens 30.000 woorden woiden voor 1 Ja nuari 1938 ingewacht bij den voorzitter van Curatoren, professor mr. E. M. Meijers, Rijnsburger weg 13, Leiden. Zij moeten in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch of Latijn getikt, met een spreuk geteekend en vergezeld zijn van een gezegeld briefje, van dezelfde spreuk voor zien, waarin des schrijvers naam en adres zijn opgegeven. De prijs voor een goedge keurd antwoord is de gouden medaille ten innerlijke waarde van 250.en 250.in geld, of wel, naar verkiezing, ie geheele som in geld. Het oordeel van Curatoren zal in Juni 1938 bekend gemaakt worden. Feestavond Mariacongregatie Hartebrug Afd. Meisjes. Hedenavond zijn er nog kaarten af te ha len van half negen tot 9 uur in de Roma- nuszaal. Ingang Mare. Voor de feestavond op Woensdag 17 Juni. Het Bestuur. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Het bestuur wekt de werklooze leden op om deel te nemen aan de bedevaart naar St. Jeroen te Noordwijk, welke eind Juli as. zal gehouden worden. Men gelieve zich deze week op te geven bij den penningmeester, den heer A. P. van der Kamp, Zeemanlaan 31, die gaarne ook verdere inlichtingen verstrek! Abessinië in „Oud Hortuszicht". De troep kleurlingen, die momenteel in „Oud Hortuszicht" aan den Witte Singel hun kamp hebben opgeslagen treffen het niet met het weer. 't Was gisteravond vrij frisch voor de „bewoners" der heete lan den. Niettemin hebben zij gisteravond ver schillende voorstellingen gegeven, welke door 'n matig aantal belangstellenden wer den bezocht. Een vuurvreter toonde zijn bekwaam heid evenals een glas- en sabeltrapper, weer een ander vertoonde heel goed ge slaagde goocheltoeren, danseressen traden op en daarna werden de bezoekers uitge- noodigd de tenten met een bezoek te ver eeren. Tot volwassenen moeten we deze vertooning beperken. De moord op den Stationsweg. De Haagsche rechtbank heeft heden met dertig dagen verlengd de gevangenhouding van den 28-jarigen meesterknecht M. C. B. uit Leiden, die in den avond van 14 April ji. in de hal van het Luxortheater zijn ge wezen meisje, de 22-jarige fabriekarbeid- ster J. S. uit Z o e t e r w o u d e, met een broodmes doodstak. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 795. Apotheek G. F. Reyst, Leiden, Steenstraat 35. N.E.: J. W. Happé, Nijkerk. 4546. Vereeniging tot Voorziening in de onkosten van Ziekenhuisverpleging te Sas- senheim, Sassenheim, Zandslootkade 17. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Sassenheim. N ie uwe i n s c h r ij v i n g: 6774. Eecen en van Tilburg, Noordwijkerhout, Heeren- weg 17 P, bouwbedrijf. Venn.: A. Eecen en A. van Tilburg, Noordwijkerhout. Uit Leiden vertrokken. J. C. P. Bloemarts, Maasbree, Baarlo No. 50. F. H. Bobe, Dortmund. P. Brug man, Schagen, Loet E. 139. M. A. Cival, Amsterdam, Kraaipanstr. 26 L M. Cor- ver, Warmond, Byleveld! E 21. W. Cou- wenberg en faun., Wassenaar, Lange Kerk- dam 54. Ch. W. A. Declemy, Ede, Op den Berg. M. Dietsch, Den Haag, Snel- liusstr. 69. A. E J. Dobel, Duitschland. G. C. Th. van Dorp, Katwijk, Zeehos pitium. G. E. van Gils, Batavia. J. C. Hemerik, Den Haag. Nieuwe Haven 16. K. Himmerlich, Cleve. J. Th. van der Hoeve, Gent, Onafhankelijkheids! 7. J. W. Hoogervorst, Zoeterwoude E 34. J. W. C. Kapteijn, Aruba. D. Ketel, Arnhem, Hommelschew. 534. H. Koen- raads, Utrecht, Maliebaan 99. G. H. M. Kor! Sasenheim, Kerklaan 14. S. de Lange, Zuid-Afrika. A. D. v. Lavieren, Dordrecht, Kromhout 102. L. J. Leent- vaar en fam., Zuilen, Eleoniusstr. 16. J. J. van Loef, Venlo,, Hooge Schoorweg 3. A. Marmulla, Duitschland. J. J. Meule- man, Nijmegen, Evertsenstr. 40. E. F. N. Mulder, Amsterdam, Stadionkade 74. L A. J. Oudshoorn, Leiderdorp, Hoofdstr. 52. Chr. M. M. v. Paasscihen, Middelhar- nis, Hobbemastraat B. 132. B. Raven, Utrecht, Parkstraat 39. F. E. Rebhan en fam., Hamburg. A. Roman, Italië H. G. Ruhaak, Wassenaar, L. Kerkdam 101. E A. Schelke en fam., Helmighausen. G. Schulz, Duitschland. M. Siega, Italië. H. Spekowius, Oegstgeest, Spaargaren- straaet 32. G. J. Staverman, Batavia. K. G. F. Steller, N. O. Indië. C. M. van GeestStuifzand, Den Haag, Appelstraat 174.. P. Tuinhof de Moed, Zuid-Afrika. J. C. Vink, Lisse, Grachtweg 1. H. C. Vogelaar, Nootdorp, Dwarskade 309. G. Weeren en fam., Arnhem, Koningstraat 44a A. Wemmenhove, Beilen, Lindh. Ho- mankanaal 44. J. Wuite en fam., Oegst geest, Borneostraat 7. W. Zee en fam., Voorburg, Schoolstraat 16. In Leiden gevestigd. Wed. C. Develingvan den Berg en fam., Parkstraat 25. E. L. Heskesv. Bergen, Rapenburg 11. B. J. M. Bonnet, winkelier, v. 't Hofstr. 26. E. v. d. Born, Bakh. Rozeboomstraat 39. P. Brouwer, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. P. H. v. Bruggen, huishoudkundige, Rijnsb.weg 10. E. KwistDaran, H. Rijndijk 132. A. v. Duiken, ass.-huish., Rijnsb.weg 10. M. Th. v. Essen, Seringenstraat 4. G. A. Froeling, Lijstertsraat 7. H. F. A. Geise en fam., journalist, Lorentzkade 23. M. Gertenaar, Wasstr. 34. E. de Graaf, schoenmaker, Conscientiestr. 14. H. Gratzer, dienstbode, J. v. Goyenkade 44. L. Groenenboom, tuinderskn., Gortestr. 54. J. H. L. Haan, St. Jacobsgr. 1. P. Ha- tenboer en fam., aan boord woonsch., Lan- gegracht. P. H. A. van Hartevelt en fam. melkslijter, Zuid-Singel 35. M. C. A. Hoogenstraaten, verpleegster, Rijnsb. weg 10. J. P. Jongbloed, Meloenstraat 3. H. Klein Nagelvoort en fam., verpleger, Leeuwerikstraat 45. C. A. Koen, onder wijzeres, Noordeindspl. 8a. A. C. de Ko ning, diensthbode, Zoeterw. Singel 7. J. J. Kramers, metaalslijper, Acaciastraat 27. J. L. Kranenburg, Zoeterw. weg 5. D. L. Landman, architect, Lorentzkade 37. A. S. v. d. Lip en fam., Kam. Onneslaan 29. W. J. KoningLitz, Bloemmarkt. 24. F. Meijers, bouwk. opz., Breestraat 141. H. P. Ober en fam., verpleger, Oude Vest 225a. K. H. Ong en fam., Ind. arts, Mariënpoelstraat la. A. Ouwehand, v. 't Hoffstr. 9. P. Overduin, werk. acquisi teur, Oude Vest 231. H. N. Overvliet, bakker, Nieuwe Rijn 74. H. Questroo en fam., electr., Merelstraat 8. W. Quick, dienstbode, Plantsoen 87. M. M. de Raadt, volon. huish., Meezenstraat 2. M. M. EigenbroodReppel, v. 01denb.str. 42. A. W. v. Noort-Roest, Doezastraat 21a. W. J. Schijff, Voorstraat 33. J. B. Se- ters, kok, v. d. Waalsstraat 50. W. F. Stouten en fam., fabrs.arb., Zijlsingel 61. B. J. Tebrugge en fam., tuindersknecht, Evertsenstr. 21. J. v. Velsen, winkelchef, Oude Singel 70. Wed. J. SudmanVer- heij, J. Lievenstr. 30. H. Vogelaar en fam., kruidenier, Hansenstraat 51.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2