MAANDAG 15 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LAWNTENNI*? NEDERLAND—FRANKRIJK PROFS. Wordt te Noordwijk gespeeld. De wedstrijd voor de eerste ronde van den Bonnardel-beker, tusschen de profes sional-ploegen van Nederland en Frank rijk zal te Noordwijk gespeeld worden. Het bestuur van den B. T. O. N. heeft ook onderhandelingen gevoerd met de be sturen van de M. E. T. S. te Schevenin- gen en van Anglo Dutch te Rotterdam. De kans voor de Maasstand stond heel goed, doch dan zouden de data van den wed strijd, die reeds vastgesteld was op Za terdag 27 en Zondag 28 dezer, verscho ven moeten worden. En dit was in verband met de lessen van de oefenmeesters niet mogelijk. De Neierlandsche ploeg zal bestaan uit Waasdorp en Hemmes voor de enkelspe len, Hemmes en Jan Goedraad voor het dubbelspel. In de Fransche ploeg komen in elk geval Plaa en Ramillon uit, doch de mogelijkheid bestaat dat ook Cochet mee komt. De Franschen hebben een herinne ring aan de moeilijke overwinning op de Nederlandsche ploeg te Amsterdam in de Apollo-hal (3—2) en daar de wedstrijd in twee dagen afgespeeld moet worden, zoo dat twee spelers elk drie partijen moeten spelen, geven zij er de voorkeur aan met drie spelers over te komen. R.K. Sportver. „V.V.L." Vergezeld van een groote schare suppor ters trok V.V.L. I gisteren naar Schiedam, om Excelsior II te bekampen. Voor den wedstrijd overhandigde de voorzitter een bouquet bloemen aan den aanvoerder van Excelsior voor het be haalde kampioenschap. Hierna werd afge trapt. V.V.L. had het nadeel van den wind, welke van doel tot doel stond. Er ontwikkelde zich aan weerszijden een zeer vlug spel met zeer veel mooie momenten, met V.V.L. iets in de meer derheid. Steeds weer komt de V.V.L.-voor- hoede gevaarlijk voor het Excelsior-doel, waar de keeper lang niet safe wegwerkt. Bij een dezer aanvallen schiet J. Niers man in 's keepers handen. Deze echter laat den bal vallen, en de inmiddels toegeloo- pen P. Ham Jr. voltrekt het vonnis (10). Excelsior werpt zich met groot elan in den strijd en meermalen wordt het V.V.L. heiligdom bedreigd, doch Stikvoort re tourneert alles, zelfs de geweldigste schui vers. De vervanging van- den rechtshalf bieek een verbetering te zijn. Met onver- anderden stand treedt de rust in. Na de rust gaat V.V.L. met den wind in den rug al direct weer druk uitoefenen, doch de halflinie en backs van Excelsior zijn niet te passeeren. Terwijl aan weers zijden zooveel van dezen wedstrijd af hangt, blijft het spel nochtans sportief en op hoog peil. Slechts eenmaal werd voor ongeoorloofd aanvallen een vrijen trap toegekend. Wanneer midhalf Knura den bal door geeft aan S. Kneiber, zet deze den bal naar linksbuiten H. Niersman, welke on houdbaar doelpunt (20). V.V.L. gaat nu het Excelsior-doel belegeren. Toch komt Excelsior nog met open aanvallen meer malen voor het doel der gasten. Maar P. Ham Jr. bezegelt het lot, wanneer hij listig de beide Excelsior-backs in de luren legt en het bruine monster langs den ver baasden keeper zendt (30). Dan is het met het overwicht van V.V. L. gedaan. Excelsior oefent een waren, druk uit op de V.V.L.-veste. Wanneer P. Ham Sr. met de hand op den bal valt, wijst scheidsrechter van Dijk naar de be ruchte stip en keihard wordt de bal tegen de lat geschoten. Even later constateert de scheidsrechter (o.i. ten onrechte) wederom een handsbal in het beruchte gebied. Dan laat Excelsior niet langer met zich spot ten, en scoort met deze penalty het eenige tegenpunt. Excelsior toonde zich een pret tige verliezer en gaarne bieden wij hen een revanche aan. Volgende week gaat V.V.L. I naar West- landia. Houdt Vast, jongens. We gaan de goede richting uit. Zullen wij promovee- ren? Het ligt aan jelui. Speelt steeds zoo sportief als heden; dat is een groote pro paganda voor de R.K. sport. Supporters naar Westlandia opgeven bij J. van Bohemen. Prijs 75 cent. Hedenavond 8 uur ledenvergadering. V.V.L. b juniorenV.V.L. b dito's 33. Daar er eenige junioren gisteren sportief misdaan hebben, ontvangen zij een ern stige waarschuwing. Bij herhaling zullen zij met schorsing gestraft worden. R.K. Sportver. „Foreholte". Voor ons 2e elftal is de promotie-compe titie geëindigd. Gisteren werd met een klinkende 100 nederlaag tegen DSS II besloten. Dus Foreholte II komt a.s. seizoen in de Res. 3e klasse uit. Slechts met ern stige training, nog deze zomer, kan volgend jaar iets meer bereikt worden. Foreholters, werkt mede om uw Sportvereeniging groot te maken! Foreholte aNVC a te Noordwijkerhout werd een 63 zege voor de gastheeren. Hedenavond kunnen zich nog nieuwe le den aanmelden aan Mgr. Broerestraat 1. Morgen sluit deze aanmelding. R.K. Sportver. „Blauw Zwart" Zondagmiddag speelde een combinatie van Blauw Zwart I en n tegen Foreholte I uit Voorhout en won den wedstrijd met 110. De krachtsverhouding van beide ploegen is in dezen wedstrijd wel gede monstreerd. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren kwamen alleen de junioren in het veld, die het leelijk lieten zitten tegen de Majella-junioren; dezen keerden met 60 huiswaarts. Woensdagavond wederom training. De opkomst was gelukkig de laatste maal iets grooter, doch enkele leden liepen weer boete op. KON. NED. VOETBALBOND. FEYENOORD GEKLOPT DOOR AJAX. Stagnatie in de lagere promotiecompetitie. De strijd om het kampioenschap van den K. N. V. B. heeft weer een nieuw aspect gekregen, nu Feyenoord zich op eigen terrein door Ajax heeft laten kloppen. De Amsterdammers hebben daarmede hun kans op den titel nog behouden, al is die kans dan ook gering. Wil dit gebeuren dan moet Ajax den laatsten wedstrijd van En schede winnen.... en als Feyenoord dan van de twee nog te spelen wedstrijden er een zou verliezen.Laten we er niet aan denken, want dan rolt de voetbal den hee- len zomer door! N. A. C. won gisteren niet onfortuinlijk van Be Quick, zoodat de Groningers nog steeds onderaan blijven staan, want de stand is: gesp.gew. gel. verl. v.t.pnt. Enschede 7 5 2 1916 10 Feyenoord 6 4 2 1913 8 Ajax 7 4 3 20—16 8 N. A. C. 7 2 5 9—15 4 Be Quick 7 2 5 16—23 4 In de promotiecompetitie der 4e klasse van Afd. II zijn we gisteren niet veel ver der gekomen. De wedstrijd HellevoetsluisL. F. C. werd bij een 21 stand door L. F. C. ge- gestaakt, hetgeen den Leidenaars waar schijnlijk op twee verliespunten komt te staan. De andere wedstrijd V. D. S.'s-Gra- venzande werd bij den stand 50 door den scheidsrechter gestaakt, wijl een der V. D. S.-spelers het ongeluk had een been te breken. Voor de promotie der res. 3e klasse ver loor U. V. S. II met 50« van de Alphen- reserven. In Afd. m liet S. C. H. gisteren een veer tegen Borne, dat nu twee punten voor sprong heeft op dt Hengelosche club. De stand is: Borne 3 2 1 87 4 N. E. C. 2 1—1 3—4 2 S. C. H. 3 1—2 6—6 2 De uitslagen. Om het kampioenschap: Feyenoord Ajax 36; Be QuickN. A. C. 12. AFDEELING H. Prom. 4e klasse: V. D. S.'s-Gravenzan- de 5—0 (gestaakt); HellevoetsluisL. F. C. 21 (gestaakt). Prom. res. 3e kl.: U. V. S. HAlphen n 0—5. AFDEELING IH. Prom 2e klasse: S. C. H.Borne 23. FEIJENOORD—AJAX 3—6. Ten aanschouwe van ongeveer 15.000 kijkers heeft Feijenoord voor de kam pioenscompetitie met 36 van Ajax ver loren. De hoofdstedelijke club, die nog maar een heel klein kansje had op den ti tel, was slechts door een paar honderd supporters vergezeld, maar deze hebben een prettigen middag gehad, niet alleen omdat Ajax zulk een verdiende overwin ning behaalde, maar ook, wijl de Amster- damsche club zulk een uitstekenden wed strijd heeft gespeeld Ajax heeft weer eens duidelijk gedemonstreerd, dat zij on der alle omstandigheden toch maar een club blijft, waarmede de tegenstanders geducht rekening hebben te houden. Het zag er overigens iin den beginne niet naar uit, dat Ajax met zulke sprekende cijfers zou winnen want gedurende het eerste kwartier deelde de thuisclub grootendeels de lakens uit, maar in dat kwartier bleek al, dat het bij Feijenoord lang niet zoo ge smeerd ging als eenige weken geleden, tegen Enschede en het was met name de voorhoede, die niet op gang kon komen. Het spel werd te kort gehouden en daar mede had de hechte Ajax-verdediging, waarin van stonde af aan van Diepenbeek een keurige partij speelde, niet al te veel moeite. Toen volgde er een periode, dat het trio van DeijckAnderiessenSchu bert de Ajax-voorhoede tot den aanval aanzette en omdat deze linie het spel goed open hield, ontstonden er dra gevaarlijke situaties voor het Rotterdamsche doel. De beide backs maakten herhaaldelijk fouten en de vleugelhalfs lieten Stam en van Wijngaarden te veel vrij, waarvan deze een dankbaar gebruik maakten. Binnen wei nige oogenblikken had dit tweetal Ajax een nuttigen 30 voorsprong verschaft. Algemeen dacht men toen, dat de strijd met die drie doelpunten beslist was, maar Feijenoord stelde zich op een ander stand punt want zij spande zich tot het uiterste in en smaakte het genoegen nog voor de rust den achterstand tot 32 terug te brengen. Hét eerste tegenpunt had Kei zer, naar het ons voorkwam, kunnen voor komen, wanneer hij het spel nauwkeuriger gevolgd had en het tweede doelpunt ont stond door een uitgesproken blunder van den Ajax-doelman, omdat hij zich den bal uit de handen liet trappen. Van Male had bij het tweede doelpunt van Ajax een duw in den rug gekregen, die zoo aankwam, dat hij ernstig in zijn bewegingen belem merd werd. Ware dit niet het geval ge weest, dan zou het derde doelpunt zeker niet ontstaan zijn. Hij viel daarna uit om vervangen te worden door Huisman, die igeen al te gunstig debuut heeft gehad. Weliswaar heeft hij er een paar lastige schoten uitgehouden maar daar staat te genover, dat hij het vierde doelpunt van Ajax gewoonweg ten geschenke gaf en dat geschiedde een eind in de tweede helft, •op een uiterst critiek moment, dus. Toen dat gebeurde, was het duidelijk, dat Feijen oord den achterstand niet meer zou inloo- pen, te meer, waar Ajax steeds beter ging spelen. Het gewond raken van van Male en daarna diens uitvallen is voor Feijen oord dus wel een ernstige handicap ge weest. Ajax verdiende de overwinning omdat haar spel tactisch zoowel als tech nisch superieur was aan dat van Feijen oord. Bij Ajax sloot de zaak goed. omdat elk onderdeel van de ploeg ten volle voor zijn taak berekend was. BE QUICK—N.A.C. 1—2 Ten aanschouwe van ongeveer 8000 toe schouwers hebben de zwakste broeders in deze kampioencompetitie Be Quick en Nac op Esserberg te Groningen slag geleverd, welk treffen eindigde in een 21 overwin ning der zuidelijke kampioenen. Hoe spannend deze ontmoeting van begin tot het einde is geweest, vrijwel geen oogen- blik kreeg men den indruk, dat het hier een kampioenwedstrijd gold. N.A.C. won tenslotte, doch kreeg daarmee meer dan het verdiende, want ongetwijfeld zou een gelijk spel beter de verhouding heb ben weergegeven, zou een overwinning der withemden zelfs heel normaal zijn geweest. Be Quick had dezen middag totaal geen ge luk. Was zijn overwicht voor de rust reeds merkbaar, na de pauze waren de Groningers bijna voortdurend in den aanval. Doelpun ten leverde die meerderheid evenwel niet op. Eensdeels het gevolg van onfortuinlijk schieten, anderzijds het gevolg van enkele onjuiste beslissingen van scheidsrechter van Weizen es, die Jensema tot tweemaal toe een prachtige scoringkans ontnam door voor buitenspel te fluiten, zonder dat daartoe de minste aanleiding bestond. Ook tegen enke le Bredasche spelers werden ten onrechte enkele vrije schoppen toegekend. Dat Blij- ham jr. een dezer vrije trappen, een straf schop, tegen de paal schoot, was aan den eenen kant het zooveelgte bewijs van de pech der Groningers, maar aan den anderen kant was deze pech niet zoo heel erg, want de penalty was beslist ten onrechte toege kend. Aan de goede verstandhouding in het veld deden deze voorvallen gelukkig geen afbreuk. Het was een genoegelijke wedstrijd, er werd kalm gespeeld, aan Groningsche zijde eigenlijk te kalm, want wanneer de Blijhams doortastender en sneller waren geweest, ongetwijfeld zou de niet erg sterke Bredasche achterhoude voor de rust reeds gepasseerd zijn geweest. Nu ging de rust in met een 10 voorsprong der zuidelijken. Dit doelpunt Werd na 20 minuten gescoord door Simons, een goede goal, die echter juist werd gemaakt aan den kant, waar men hem het laatst zou verwachten, want we zeiden reeds, dat de Groningers voor de rust al iets sterker waren. Toen Pienter vijftien minuten voor het einde het ongeluk had om den bal binnen het strafschopgebied met de hand aan te raken, en Kools de penalty inschoot, was het pleit vrijwel beslecht. De 2—0 achter stand was in de resteerende minuten niet meer in te halen en hoewel de Groningers nog energieke pogingen in het werk stelden, lukte het hun eerst tien seconden voor het einde te scoren. (21). NED. STUDENTEN ELFTAL—NED. POLITIE ELFTAL 10—3. De organisatoren van dezen wedstrijd hebben het met het weer Zaterdagmiddag niet getroffen. Toen wij ons naar het N. B. L. O. terrein begaven hing er een dreigen de lucht, die niet veel goeds voorspelde. Weldra ontlaste deze onweersbui zich bo ven het sportterrein, dat reeds omzoomd was door een haag van toeschouwers, zoo dat in een oogenblik ieder doornat was. De tribune, jammer genoeg niet overdekt, die kwistig met oranjedoek versierd was, bood aldra een troosteloozen aanblik. Het politie-muziekkorps, dat juist een rondje over het veld maakte, kwam door nat aan de finish terug. Na een kwartiertje gewacht te hebben tot het ergste voorbij was, liet de scheids rechter beginnen. Inmiddels waren ver schillende autoriteiten gearriveerd, waar onder de burgemeester van Leiden Mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen, de commissaris van politie de heer R. J. Meijer, verschil lende inspecteurs en verdere gegnoodig- den. Het politie-elftal werd ontvangen met het volkslied, terwijl voor de studenten het Io Vivat werd gespeeld. Nadat de fo tografen hun plicht gedaan hadden kon het spel beginnen. De regen viel intusschen gestadig neer, waardoor het veld er niet beter op werd. Glij- en valpartijen wa ren niet van de lucht. Over den wedstrijd zullen wij maar niet veel vertellen. Het is een groote neder laag, en wel met dubbele cijfers gewor den voor het nat. politie team. Zulks is allereerst te wijten aan het gladde veld, een groote handicap voor de veel zwaar dere politiemannen en ten tweede had de politie-keeper, die na de rust was vervan gen, zeker een drietal doelpunten kunnen voorkomen. Trots deze verzachtende om standigheden had het politie elftal wel beter partij kunnen geven. Eerste klas spelers zooals Halle, Haak, e. a. hadden zich toch wel aan het weer aan kunnen passen? Bovendien zijn er soms door de voorhoede verschillende opgelegde kan sen hopeloos verknoeid. De studenten wa ren over het algemeen veel sterker en speelden, dank zij hun beter positie-spel een kalm partijtje. Tot aan de rust waren zij zelfs overwegend sterker en wisten dit in een zestal doelpunten uit te drukken. De tweede helft, die in den nog steeds stroomenden regen gespeeld werd, begon met een politie-overwicht, wat door een doelpunt van den midvoor werd uitge drukt. Daarna voerden de studenten den stand op tot 91, waarna het politie-elftal uit een strafschof en een doelpunt van den midvoor er 93 van maakte. Het ein de kwam tenslotte met een 103 over winning voor het studenten-elftal. Zonder al te optimistisch te zijn mogen wij toch veronderstellen, dat als het goed weer en een droog veld was geweest de studenten mogelijk toch hadden gewon nen, dit gezien hun voetbal kwaliteiten, maar dat het verschil toch niet zoo groot was geweest als nu. Dooren doornat keerden de toeschou wers, die tot het bittere einde waren ge bleven naar huis terug.. HELLEVOETSLUIS—LF.C. 2—1. Door L.F.C. gestaakt als protest tegen de leiding. In dezen wedstrijd is het LFC wederom duidelijk geworden, dat het geluk niet aan haar zijde was. Na een zeer lange tocht ar riveerde het elftal in Hellevoetsluis. De lei ding van dezen wedstrijd berustte bij een voor ons onbekende, den heer J. Hartman. Bij informatie tijdens den wedstrijd bleek, dat genoemde heer in nauw verband staat met Hellevoetsluis. Hij is n.l. ettelijke ja ren in deze streek onderwijzer geweest, was zelfs speler van H. geweest, daarna tot eerelid benoemd, en tot nu toe een goede vriend van de bestuurderen van H. (aldus meldt men ons van LFC-zijde). In dezen voor LFC belangrijken strijd zou alras blijken tot welke daden genoem de heer in staat was. LFC stelde zich op met eenige invallers, welke zeer goed voldaan hebben. Zij heeft goed geraden en kiest wind mede. Beide elftallen verkennen terrein, totdat na 3 min. spelen den bal op 't LFC-doel hard wordt naast geschoten. Een ieder denkt aan niets anders dan aan doelschop voor LFC, maar de scheidsrechter heeft klaarblijkelijk een overtreding geconstateerd en wijst tot groote verbazing van ieder naar de be ruchte stip, waarom was voor ons een raadsel. H. profiteert natuurlijk van dit presentje en doelpunt met een goed ge plaatst schot (10). Niet ontmoedigd pakt geheel LFC stevig aan, maar zij wordt alras gewaar, dat de leiding in zeer slechte han den was. Het was in één woord treurig en het lag er bovenop, dat deze heer LFC be nadeelde. Ondanks alles hield LFC stand en vertoonde een goed doortastend spel. Corners werden geforceerd, maar lever den niets op. Op een moment komt zelfs de LFC-mid- voor alleen voor het doel, maar hij mist jammerlijk, waarna de rust aanbreekt met 10. Na de thee trekt heel LFC ten aan val en zij blijkt er zin in te hebben. Bij een aanval wordt een LFC-er in het be ruchte gebied „genomen". Penalty, maar de scheidsrechter acht ook dit niet noodig en geeft een vrije trap buiten het gebied, welke wordt naast geschoten. Toch moet er een doelpunt komen, de linksbuiten zet goed door, waarna in com binatie met de r.-binnen de stand gelijk wordt gemaakt (11). De LFC-backs staan in die periode tot op de helft van het veld en retourneeren alles, waardoor de voor hoede steeds in actie is. Dan komt er weer een „beslissing". Bij een aanval van H. ketst de bal af tegen de zijde van een back. De scheidsrechter fluit en geeft weer een penalty. Onverbiddellijk wijst hij onder groot protest van de LFC-ers naar de witte stip. Tot zelfs de grénsrechters worden ge raadpleegd, maar geven te kennen het ge val aan den scheidsrechter over te laten. Deze penalty wordt weer benut (21). Vanaf dien tijd wordt het spel er niet mooier op, het wordt ruw en vele botsin gen worden veroorzaakt, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Onge lukken liggen in de lijn der verwachtingen en het is aan LFC te danken, dat zooiets niét gebeurde: pl.m. 20.min. voor het einde verliet het LFC-elftal het veld als protest tegen de leiding. Hiermee was het drama afgeloopen. Merkwaardig was het, dat het overgroo- te deel van het publiek de meening van LFC was toegedaan en haar misnoegen uit sprak over het optreden van zulk een lei der. Na afloop werd het den scheidsrechter duidelijk gemaakt, waarom LFC deze maatregel had genomen. In ieder geval zal deze zaak door den K.N.V.B. onderzocht worden, hopelijk met een goed resultaat voor LFC. GOUDEN FEEST OLYMPIA. Op waardige en prettige wijze heeft de Goudsche Cricket- en Foottbalclub „Olym- pia" Zaterdag en Zondag haar 50-jarig be staan herdacht. De viering werd Zatermid- dag ingezet met een receptie, waarop uit sportkringen en van andere zijden van groo te sympathie en waardeering voor de jubi- leerende vereenIging is getuigd. Talrijke or ganisaties en particulieren kwamen hun ge- lukwenschen aanbieden, vele fraaie bloem stukken werden gezonden en zeer belangrijk was het aantal telegrafische en schriftelijke felicitaties. De Kunstmin-zaal, waar het bestuur re cipieerde was smaakvol versierd. De vaan dels en vlagggen van Olympia en de kasten met bekers en medailles stonden temidden van een schat van bloemen. In deze gezellige en feestelijke omgeving heeft het bestuur den belangstellenden een hartelijke ont vangst bereid. Dr. D. J. van Prooije en de heer A. Staal, voorzitter en secretaris van den K.N.V.B., huldigden Olympia, die een der oudste aan gesloten vereenigingen is, met den bonds- wimpel. De Goudsche Voetbalbond, welke door het initiatief van Olympia werd opge richt, gaf bij monde van zijn voorzitter, den heer H. M. van Triet, een klok; de Vereeni- ging van tweede, derde en vierde klassers van den K. N. V. B. schonk een ets; het district Zuid-Holland van den K. N. A. U. een plaquette en nog tal van geschenken werden aangeboden. Tal van officieele personen en vertegen woordigers van voetbal- èn andere vereeni gingen kwamen hun gelukwenschen aanbie den. Vele telegrammen en schriftelijke ge lukwenschen kwamen binnen. Des avonds is de herdenking van het gou den feest voortgezet met een prettige bijeen komst in den Nieuwen Schouwburg, waarop de leuke revue „Hup Olympia" werd opge voerd. Zondagmiddag werden op het terrein wedstrijden gespeeld van veteranen en ge- costumeerde juniores en tot besluit volgde dien avond een gemeenschappelijke maal tijd. EEN ENGELSCH AMATEURSELFTAL NAAR BERLIJN? Er gaan in Engeland stemmen op om een amateurselftal naar de Olympische Spelen te zenden. In een bijeenkomst van de Foot ball Association op 27 Juni a.s. zal daar omtrent een beslissing worden genomen. DENEMARKEN—ZWEDEN 4—3. Gistermiddag is te Kopenhagen de 29ste landenwedstrijd DenemarkenZweden ge speeld. 35.000 toeschouwers vulden de tri bunes. Tot veler verrassing werd Zweden, dat tot de sterkste voetballanden behoort, met 43 door Denemarken geklopt, nadat de rust met gelijken stand (22), was in gegaan. De wedstrijd, welke door prachtig zomerweer werd begunstigd, was uiterma te spannend. Dadelijk na het begin nam Zweden de leiding, doch in de 11de minuut maakte de Deensche rechtsbuiten gelijk. Voor de rust werd nog eens aan beide zij den gescoord. Kort na de hervatting zorgde Joergensen voor het derde doelpunt der Denen. In de 77sten minuut bracht Josefs- son (Zweden) den stand weer in evenwicht, doch zes minuten later volgde het beslis sende doelpunt voor de Denen door een schot van Thielsen. Om den Trianon-beker Hedeavond 7 uur speelt op 't L.F.C.-ter- rein het L. D.-elftal tegen L.O.V.; L.D. moet winnen om gelijk te komen met N.R.M. Morgenavond 7 uur op 't L.F.C.-terrein L. Studenten tegen Bank-elftal. Voor de zen wedstrijd komen de studenten volle dig uit. Jubileum-wedstrijd Morgenavond half acht spelen op het Sportman-terrein L.D.U.S. tegen D.V.S. De winnaar van dezen wedstrijd is al verzekerd van den tweeden prijs. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP ONBESLIST. Beslissing te Leiden. De wedstrijd om het korfbalikampioen- schap van Nederland tusschen Blauw Wit en Deetos is onbeslist geëindigd. Voor de tweede maal speelden beide clubs gisteren gelijk (2—2). De beslissingswedstrijd zal nu op 27 of 29 Juni plaats hebben op het N.B.L.O.-ter- rein te Leiden. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen le klasse: HaarlemH.C.C. I gew. door H.C.C. met 66 runs op de 1ste innings. H.C.C. IIV.V.V eindigde in een draw. V.O.C.R. en W. gew. door V.O.C met 25 runs op de le innings; Hermes-DV.S.V. R.A. geëindigd in een draw Overgangsklasse: H.B.S.Quick (N.) gew. door H.B.S. op de eerste innings met 58 runs. H.B.C. 91, Quick 33; SpartaA.C. C. gew. door Sparta met 63 runs op de lste innings; H.C.C. HIC.VH gew. door C.V.H. met 1 run op de le innings C.V.H. 82, H.CC 81 2e klasse A: V.V.V. nR.I.O. gew. door V.V.V. met 57 runs op lste innings V.V.V. 125, RI.O 68.; A.C.C. II—U.V.V gew door A.C.C. met 75 runs op de le innings. A.C. C. 173, U.V.V 89; Hercules—Haarlem II gew. door Haarlem n mét 63 runs op de eerste innings, Haarlem 155, Hercules 92; R.W. IIKampong gew. door Kampong met 8 runs en 6 wickets, R. en W. 96, Kam- jong 104 voor 5. 2e klasse B: H.B.S. n—V.O.C. n gew. door V.O.C II met 53 runs op de le in nings, VOC 149, H.B.S. 96; H.D.V.S. H— HC.C. IV gew door HD.V.S. II met 122 runs op de eerste innings; Quick (H.)V. U.C. door Quick met innings en 59 runs. V.U.C. 39 en 75; Quick 173 voor 9. AUTOMOBILISME KOETSWERKEN-CONCOURS VAN DE K. N. A. C. Zeer vele leden van de K. N. A. C., de meesten vergezeld van introducee's, en an dere belangstellenden hdbben Zaterdag middag het jaarlijksche concours van koetswerken- georganiseerd door de K. N. A. C., dat van twee tot vijf uur op het ge meentelijk parkeerterrein op den Boule vard te Scheveningen werd gehouden, be zocht. Niet minder dan 130 auto's, vertegen woordigende 34 merken, waren op het ter rein aanwezig. Ook de burgemeester van 's-Gravenhage kwam in den loop van den middag een kijkje nemen. Hij werd rondgeleid door den voorzitter van de K. N. A. C., mr. Linthorst Homan. Van het Kurhaus-terras sloeg mr. de Monchy omstreeks vijf uur het défilé der bekroonde wagens over den Boulevard gade. Van de tentoongestelde wagens verdient als curiosium aparte vermelding het nieuwe type van Cord en de Mercedes- compressor met speciale carosserie. Dit laatste is zeker als een bijzonderheid te beschouwen, omdat de meeste geëxposeer de wagens in serie vervaardigde carrosse rieën hadden. In de Afdeeling Gesloten Koetswerken, klasse I. (automobiel boven ƒ9000), waar in twee deelnemers waren ingeschreven, behaalde H. Rooyakkers uit O e g s t- geest den lsten prijs met Mercedes Benz, Sedan.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7