5PORT en 5P6L DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN GOSDS VSGSN liüSMSSH VSLYAAüT MAANDAG 15 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 OlAHDAe (if*51® BWOE65EL Nereus wint het hoofdnummer bij de roeiwedstrijden. Onvoldoende verkeersregeling De Hollandia-feesten zijn weer achter den rug. Zaterdag werd het roei-programma be ëindigd met een aantal interessante wed strijden, welke aanvankelijk onder heer lijk zomerweer plaats vonden, doch ten slotte in het laatste uur wreedelijk door zware regens werden verstoord. Dat was jammer! Immers had het roei- programma sportief gesproken een van de beste kunnen zijn. Nu was zulks niet het geval. Roeiers en publiek zagen het steeds interessante slot der wedstrij den in water ten ondergaan. Vooral voor het publiek was zulks jammer, want dat heeft dit jaar al heel weinig van de wed strijden genoten. De nieuwe verkeersrege ling in Koudekerk dupeerde de enthou siaste supporteres en overige belangstellen den in niet geringe mate en doordat die zelfde verkeersregeling niet gold voor Alphen aan den Rijn, werd het daar een verkeerschaos, welke nog eerder ongeluk ken dreigde te veroorzaken dan de vroe gere regeling. Aanvankelijk trad de Al- phensche politie nog wat ordenend op, maar later geloofde zij het wel. Wij zijn van meening, dat het beter ware geweest nu Koudekerk eenmaal voorging - ook langs den Alphenschen weg het_ meerijden te verbieden. Intusschen hopen we, dat er voor het volgend jaar afdoende maatrege len zijn getroffen. Wat de wedstrijden zelf betreft, ook op dezen dag moest een baanrecord eraan gelooven, het vierde in deze twee dagen. De Amstelploeg slaagde er nl. in in het nummer Jonge Acht B het vorig jaar door Njord gevestigde record op dit nummer met bijna 10 sec. te verbeteren en te bren gen van 6 min. 30.2 sec. op 6 min. 20.8 sec. Nereus pakte intusschen ook flink uit door op vier eerste prijzen, w. o. het hoofd nummer, beslag te leggen. Dan volgde Tri ton met drie overwinningen. Njord en Die Leythe boekten elk één overwinning, ter wijl Laga al een heel slecht figuur maakte door zelfs niet éénmaal als eerste te ein digen. Voor de regeling der wedstrijden zelf alle lof aan het Hollandia-bestuur en overige officials. Er werd steeds keurig op tijd gewerkt hetgeen ln vorige jaren nogal eens te wenschen overliet. Keurig op tijd begonnen, eindigde het programma ondanks sterken wind en feilen regen prachtig op tijd. Een woord van lof voor de medewerking hiervoor door den Wa terstaat mag niet achterwege blijven! Wat het verloop der wedstrijden betreft, kunnen we in aansluiting op het Zater dag gepubliceerde nog het volgende mededeelen. Te 2 uur werd het programma voort gezet met het nummer Lichte Skiff, waarbij de strijd ging tusschen ir. P. C. van Niftrik. (de Hoop) en S. v. d. Heide (Delftsche Sport). Nadat de laatste aanvankelijk leiding had geno men werd hij door den veel rustiger roeien de v. Niftrik voorbijgestreefd, die ten slotte met vele lengten won in 8 min. 42.4 Lichte Vier: Triton, Argo en Njord kwamen in dit nummer uit en gaven een vrij gelijken strijd te zien totdat Njord de leiding nam. Argo loopt dan in en Triton blijft achter. Maar dat is slechts om haar krachten te sparen, want op de helft der baan beginnen de Utrechtenaren te spur ten, zij nemen de leiding en winnen ten slotte fraai in 7 min. 52.2 sec., 2. Argo, 3. Njord. O v e r n. Vier Be g. Dit nummer le verde een fraaien en enerveerenden kamp tusschen Delftsche Sport en Adelborsten, terwijl de Amstel Aanvankelijk als derde gegadigde ook niet slecht was. De eerste paar honderd meter na den start blijven de ploegen volkomen gelijk, totdat de Delf tenaren de leiding namen. Daarna komen de Adelborsten opzetten om de leiding over te nemen. Alle drie de ploegen roeien in stevig tempo en aan elkaar gelijkwaar dig. Tot op 1500 meter is nog niet te zeg gen van het mogelijke einde. De Delftsche Sport neemt dan de leiding, weer komen de Adelborsten aan den kop, spurt op spurt wordt geslagen, maar de eindover winning is voor de Delftenaren. Uitslag: 1. Delftsche Sport in 7 min. 45.4 sec., 2. Adelborsten, 3. Amstel. Stuurmanlooze Vier: Laga had zich teruggetrokken, waardoor Nereus een row over had. De gemaakte tijd was 8 min. 1.4 sec. Twee zonder stuurman: Na een vrij aardig begin tusschen De Hoop en Laga, neemt de Delftsche ploeg de ver keerde piketten. Als zij zulks bemerkt houdt zij in, hetgeen ook de Hoop doet. Eenig overleg met den kamprechter volgt, Laga roeit terug om de goede piket ten te nemen. Dan trekken beide ploegen weer op met de Hoop twee lengten voor sprong, welke ploeg ten slotte gemakke lijk wint. Tijd werd niet opgenomen. Oude Twee. Hier kwamen aan den start Aegir en Willem III. De Groningers namen na 500 M. de leiding, doch Willem III liep daarna geleidelijk in, om tenslotte den kop te nemen en met twee lengten voorsprong wint zij in 8 min. 42.4 sec., 2. Aegir. Damesnummers: Hierna volgden weer enkele nummers stijl- en snelroeien, waarvan de uitslagen zijn: Stijlroeien Oude Skiff: 1. Amstel,, 2. Willem III. Idem Vierriems Seniores: 1. Willem III, 2. Den Vliet. Sntlroeien Vierriems: 1. Argo, 2. De Him ze. Idem Achtriems: 1. De Vliet, 2. Nereus, De winnende damesploeg bestond uit: G. Jonker (boeg); A. E. Tichelaar, E. Harte- last, D. D. Volgraff, B. M. de Roo de la Faille, W. Boer, W. M. van Wermeskerken, A. de Roo de la Faille (slag) en A. C. v. d. Bosch (stuurvr.). Oude Skiff: Voor dit nummer kwa men de Hoop (E. Moltzer) en Willem Hl (H. ten Houten). Dit werd een gemakke lijke overwinning voor laatstgenoemde, hoewel hij aanvankelijk een lengte achter lag, doordat hij voor de eerste pikettenrij slecht stuurde en moest bijsturen. Ten Hou ten won in 8 min. 7.2 sec. Jonge Acht B.: Tegen den tijd, dat dit nummer tusschen Triton, Amstel en Argo een aanvang zou nemen barsttte er over Alphen en omgeving eeen reeds lang dreigende onweersbui los, waarvan het grootste gedeelte aan den start viel en ge passeerd ging met hevige windslagen, waardoor de Argo-ploeg maar niet goed aan den start kon komen. Dit matte de ploeg niet weinig af en toen het tenslotte toch niet gelukte zochten de roeiers eenige beschutting langs den walkant. Aan de finish, waar de inweersbui niet zoo erg huishield, begreep men er niets van Eindelijk was de bui zooverre geminderd, dat gestart kon worden. De Amstel-ploeg nam het eerst de leiding en kwam een halve lengte voor. Triton blijft echter prachtig bij, Argo is eenige lengten ach ter. Onveranderd gaat de strijd door en in in den eindstrijd weet de Amstel-ploeg te gen veler verwachting in de leiding te behouden om ten slotte met een kwart lenkte verschil te winnen in 6 min. 20.8 sec., 2. Triton, 3. Argo. Het blijkt dan, dat de Amstel met dezen tijd een nieuw baan record heeft gevestigd door het vorig jaar door Njord gevestigd record met 9.8 sec. te verbeteren. Jonge Acht A.: Nereus, Laga en Aegir verschijnen nu aan den start en het blijkt al dra, dat de Delftsche ploeg ook nu geen rol van beteekenis vervult. Aegir neemt de leiding, doch Nereus vertoonde een beter geheel en neemt de leiding over om onbedreigd te winnen in 6 min. 41.2 sec., Laga werd nog tweede, terwijl Aegir als laatste eindigde. Oude Acht: Voor het laatste num mer der eindstrijden, het hoofdnummer van Hollandia, ging de strijd tusschen Ne reus, Njord en de Maas. Met een zeer hoog tempo weet Maas de leiding te nemen, doch zij kan dit niet volhouden en het rus tiger roeiende Nereus neemt den kop over. Njord en Maas liggen dan gelijk, doch zij kunnen het tempo van Nereus niet vol houden, welke ploeg tenslotte met 1 yz leng te voorsprong wint. Tijd 6 min. 34 sec. De prijswinnaars. De wedstrijden waren een bijzonder suc ces voor Nereus, dat 4 overwinningen be haalde en wel Oude Acht, Oude Vier, Vier zonder Stuurman en Jonge Acht A. Triton won drie nummers nl. Jonge Vier B, Lichte Vier en Overnaadsche Twee; Willem III won des Oude Twee en de Oude Skiff; de Hoop de Lichte Skiff en de Twee zonder Stuurman; de Hunze de Jonge Skiff A tn de Jonge Skiff B. Verder won Njord de Jonge Vier A, De Delftsche Sport de Overnaadsche Vier, Argo de Jonge Twee B, Amstel de Jonge Acht B, het Spaarne de Jonge Twee A en die Leythe de Over naadsche skiff. Prachtig geslaagd zeilers- feest op de Braassemer- meer Hans Nathan wint in de Drakenklasse, Cor van Staveren in de Regen boogklasse. Het driedaagsche Hollandia-festijn is op fraaie wijze besloten met het gebruikelijke zeilersfeest, waarvoor ditmaal groote be langstelling bestond en dat evenals de roeiwedstrijden uitnemend is geslaagd. En zulks ondanks het minder gunstige weer, dat voor dezen Zondag niet veel beloofde en deed vreezen, dat Hollandia haar slech ten naam op dit gebied opnieuw zou hand haven. Want, Hollandia-zeilfeest betee- kent zooveel als regen of storm of een van beide. Dit jaar werd er echter een gunstige uitzondering gemaakt, want na een dikke lucht in den ochtend en enkele regenbui tjes, klaarde het weer op en mede dank zij een flinken bries en veel zonneschijn, werd het een van de best geslaagde Hol- landia-zeilf eesten. We wezen er reeds op, dat de animo voor deze zeilerij ditmaal grooter was dan we de laatste jaren gewend zijn en dit kwam vooral tot uitdrukking in de deel name voor de Regenboogklasse, een zeer gewild wedstrijdtype op de Braassemer- meer. Niet minder dan zestien deelnemers verschenen hier aan den start en onder hen bevond zich natuurlijk ook Cor van Staveren, die terecht wel de meesterzei- ler van deze mooie plas genoemd mag worden. Hij was alle zijn concurrenten ver re de baas en daar waren er toch verschil lenden onder hen met goed bekende na men. Na een goeden start had hij bij het ingaan van de tweede ronde reeds een be duidende voorsprong en onvoorziene om standigheden voorbehouden, moest hij de zen wedstrijd winnen. Zoo is het ook ge beurd en met een verschil van ongeveer vier minuten haaldehij de zooveelste overwinning binnen. Ook Willem van der Mey kon het tegen hem niet bolwerken, doch deze had een nieuw tuig op de Lee- de III, dat eerst nog flink ingewerkt moest worden. Tot overmaat van ramp, raakte van der Mey bij het ingaan der tweede ronde nog den boei, zoodat hij moest op geven. Sam de Wit lag met de Saenden eerst op een heel bescheiden plaatsje in de groote rij der Regenbogen, doch na als ze vende de tweede ronde te zijn ingegaan, eindigde hij toch als nummer drie achter Klingen, die ditmaal vrij constant zeilde en met de tweede plaats zeker een goede prestatie leverde. De 45 M2. klasse telde slechts twee deel nemers en van deze was natuurlijk Ver- maat de "beste, terwijl Warners ditmaal erg teleurstelde en na een slechte race ver achter als tweede binnenkwam. In de Drakenklasse zagen we weer een nieuwe ster in Hans Nathan, die na zijn kunde getoond te hebben op vorige wed strijden in de Zesmeters en de Regenbogen ditmaal een nieuwe Draak in handen had en dit uitnemend ook, want na een uitste kenden wedstrijd eindigde hij ver voor de anderen als eerste, met Wester als tweede en Heinen als derde. In de Pampusklasse zagen we weer tal van oude bekenden. Bij den start merkten we op hoe Monde met zijn Bries vrij laat wegging, maar dat was allerminst voor de zen geroütineerden zeiler een bezwaar om de race toch te winnen. Naat van Essen en van der Steur op de tweede en derde plaats, hetgaan onder een dozijn deelne mers werkelijk niet slecht te noemen is. In de Olympia-jollen startten slechts twee deelnemers, voor deze mooie klasse veel te weinig. Borgerhoff Mulder en Rit- man maakten er bovendien een grapje van, want toen eerstgenoemde de tweede ronde met grooten voorsprong als eerste inging, wachtte hij op Ritman, om later met hem van boot te verwisselen, hetgeen natuurlijk volgens reglement niet geoor loofd is. Verder was er ook in de 12- en 16 M2. klasse, evenals in de Jollenklasse heel goede deelname, zoodat men van een uit stekenden zeildag kan spreken. Na de officieele wedstrijden maakten de Regenboog- en de Drakenklasse nog een extra wedstrijd, om toch maar vooral niets van dezen zeildag te missen. De uitslagen luiden als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, stuurman C. A. Vermaat, 2. Boekanier, stuurm. H. Warners. Handicapklasse D.: 1. Narmada, stuurm. H. H. Tielemann, 2. Felogo Redjo, stuurm. D. D. de Graaff. Drakenklasse: 1. Popei, stuurm. Hans Nathan, 2. Hoorman Godfried, stuurm. H. Wester, 3. Janmaat, stuurman J. Heinen. Regenb'oogklasse: 1. Hollandia, stuurman Cor van van Staveren, 2. Venne- meer, stuurm. I. J. C. Klingen, 3. Saenden, stuurm. S. de Wit, 4. Nimf, stuurm. H. G. Brand, 5. Pheeda, stuurm. G. Deichmann. Starklasse: Catonius, stuurm. De Int. Atletiekwedstrijden te Weenen. Matige successen der Neder landers. WEENEN, 12 Juni. In het groot Wiener-stadion, dat ongeveer 60.000 menschen kan bevatten, werd Vrij dag een aanvang gemaakt met de wedstrij den van de U.I.O.C.E.P., de Internationale Unie van R.K. Sportbonden. Bij gelegenheid van het vorige treffen, dat in 1931 te Antwerpen plaats vond en waar voor de eerste maal ook katholieke athleten uit Nederland aanwezig waren, er voeren wij, dat zeer veel goede krachten in dat verband waren vereenigd. Doch evenzeer, dat de organisatie van zulk een belangrijk treffen niet zonder veel moeite koii geschieden. Hoewel de Christlich Deutsche Turner- schaft, welke met de verzorging van de voorbereidingen werd belast, met de uiter ste zorg een en ander had omgeven, kan toch niet van algeheele ""bevrediging worden ge sproken. Wij kunnen ons niet aan de ge dachte onttrekken, dat de athletiek maar een gering onderdeel vormt van het ge heel en daardoor jammer genoeg wel wat wordt verwaarloosd. De chronologische volgorde, die naar ons oordeel zeer gemakkelijk te handhaven zou zijn geweest, kwam den eersten dag al aardig in het gedrang, zoodat de wedstrij den eerst ongeveer twee uur over tijd wer den beëindigd. De seingever bleek eveneens niet ten volle voor zijn taak bereikend en het kwam nog wel eens voor, vooral in den aanvang, dat valsche starts ongestraft bleven met het gevolg natuurlijk, dat een zekere ontevre denheid niet kon worden weggenomen. In verschillende onderdeelen werden de wedstrijden afgewerkt. Zoo was er een vijfkamp, een negenkamp (turnen en ath letiek), een tienkamp en tenslotte nog de persoonlijke wedstrijden. Hoewel in de genoemde meerkampen vaak zeer goede sport werd geboden en ook fraaie prestaties werden geboekt, ging de belangstelling van de kleine Holland- sche kolonie het meest uit naar de per- soneele wedstrijden. Bij polstokhoogspringen slaagde Wim Kaptein van D.E.M. er in den titel voor Nederland te behouden, zij het dan ook dat niet de hooge onderscheiding aan denzelf de athleet ten deel viel. De bereikte hoogte 3.20 M. viel danig tegen, een verschijn sel, dat wij meenen te moeten wijden aan het beschikbaar gestelde materiaal. Kaptein is n.l. gesteld op een zeer lange polsstok, die in Weenen blijkbaar niet te vinden is. Na den wedstrijd werd echter door Kap tein nog een hoogte van 3.40 M. genomen. In de serie 100 M. werd de Lange van Jong Leven eerste geplaatst met den goe den tijd van 11.3 sec. Ook de winnaars van de beide andere series bereikten dienzelf den tijd, zoodat de finale van a.s. Zondag zeer zeker belangrijk kan worden genoemd. Op de 400 M. startte Jan Oosterveer van Holland en won welverdiend zijn serie. Jammer was het, dat de beslissing zeer kort na de series werd verloopen, waarvan wel alle loopers het nadeel, doch Oosterveer wel zeer bijzonder de gevolgen heeft on dervonden. Petit van Frankrijk, ons nog bekend van het Antwerpsche treffen, won in den zeer goeden tijd van 50.8 sec. Ooster veer werd op den eindstreep van de derde plaats verdrongen en bezette welverdiend de vierde plaats. Het vèrspringen werd een jammerlijke mislukking voor Joh. Mathot van Holland, die bij zijn tweeden sprong ongelukkig te- P. Bussemaker, 2. Aldeboren, stuurman A. G. den Boesterd, 3. Altair, stuurman B. Poortman. z Olympa-jollen: 1. Goetsing, stuur man W. Ritman, 2. Dephni, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder. Pampusklasse: 1. Bries, stuurm. M. Monde, 2. Windveer, stuurm. L. van Essen, 3. De Steur, stuurm. L. can der Steur, 4. Spriet, stuurm. J. M. G. Schrama, 5. Delta, stuurm. C. Kunst. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Juf- fehr, stuurm. F. A. Kröger, 2. Hans, stuur man A. H. van Vliet, 3. Flits, stuurm. L. J. F. Broer. B. M. - k 1 a s s e 1. Adri, stuurman P. Leewis, 2. Hilda n, stuurm. C. can Schel ven, 3. Cily, stuurm. H. Recourt. 12-Voetsjollenklasse B.: 1. Doordrijver, stuurm. S. M. van der Hulst, 2. Jolijt, stuurvr. mej. M. A. Broer, 3. Good Luck, stuurvr. mej. C. M. Bode, 4. Note- dopje, stuurm. J. Ph. van Dalen, 5. Rana. stuurm. Rud. Zadoks. 12 M2. Klasse: 1. All Weather, stuur man Jac. F. Stap, 2. Spitammis, stuurman J. Nauta, 3. Dinges, stuurm. C. Nauta, 4. Duikelaar, stuurm. J. J. van der Meer. 16 M2. K1 a s s e E. Micado, stuurman F. de Jong, 2. Lemmet, stuurm. H. Kort- mann, 3. Hilda III, stuurman W. E. van Schelven. recht kwam en zich voor het verdere ver loop van de wedstrijden uitgeschakeld was. Henk de Lange bracht het met 6.26 M. tot de finale, welke door zes man werd ge sprongen. De beslissing deed hem nog en kele plaatsen dalen, zoodat hij uiteindelijk op de vijfde plaats terecht kwam. De uitslagen van de persoonlijke wed strijden op den eersten dag waren: Series 100 M. Ie serie: 1. H. de Lange, Nederland 11.3 2. Dallabma, Oostenrijk 11.5; 2e serie: 1. Dacondaris, Frankrijk 11.3; 2. Kubista, Oostenrijk 11.5; 3e serie: 1. Guilbaud, Frankrijk 1.3; 2. Zangerl, Oos tenrijk 11.8. 110 Meter horden beslissing: 1. Hrska, Tsjecho-Slowakije 16.3 sec,; 2. Jarischko, Oostenrijk 16.9 sec. 400 M. beslissing: 1. Petit, Frankrijk 50.8 sec.; 2. Pedretti, Zwitserland 51.7 sec.; Oos terveer, Nederland werd vierde met 52.7. 1000 M.: 1. Schneider, Zwitserland 4 min. 7 sec.; 2. Fischer, Oostenrijk 4 min. 10.4 sec. Van Leeuwen,Nederland, bezette hier de zesde plaats met 4.29.4 sec. Vèrspringen: 1. Bourron, Frankrijk 6.68.5 M.; 2. Sublis, Frankrijk 6.49 M. H. de Lan ge, Nederland, werd vijfde met 6.26 M. Hoogspringen: 1. Schafer, Oostenrijk 1.75 M.; 2. Faga, Tsjecho-Slowakije 1.75 M. (na loting). In de vijfkamp werd 1.77 M. ge sprongen door Metager, Zwitserland. Polstokhoogspringen: 1. W. Kaptein, Ne derland, 3.20 M.; 2. Jacques, Frankrijk 3.10 M. Kogelstooten: 1. Bourron, Frankrijk 13.36 M.; 2. Probst, Franikrijk 13.30 M. Morgen worden de wedstrijden voortge zet en komen onder meer aan de orde de 200 M. en de 800 M., waarop resp. de Lan ge en Oosterveer zullen starten. De finale der 100 M., gisteren gehouden had als uitslag: 1. Decandin (Fr.) 11.2 sec. 2. de Lange (Ned.) 11.4 sec. Recordwedstrijden van Te Werve. Twee nieuwe damesrecords gevestigd. Zaterdagmiddag zijn op het terrein van Clubhuis te Werve te Rijswijk de twee- daagsche recordwedstrijden aangevangen. De eerste dag was uitsluitend aan de nieuwelingen -wedstrijden gewijd. De voornaamste resultaten waren: 100 M. hardloopen nieuwelingen beslissing: 1. Struve, UVV, in 11.7 sec.; 2. K. Moor in 11,8 sec.; 3. A. Abbenhoek, Olympia Haag, in 11.8 sec.; 4. N. v. Es, Vlug en Lenig.; 5. J. Muller. 100 M. hardloopen B-leden: Beslissing: 1. H. Baumgarten, Trekvogels, in 11.4 sec.; 2. T. Kok, ADO, in 11.5 sec.; 3. J. v. d. Mey- den, ADO, in 11.6 sec. 1000 M. hardloopen voor nieuwelingen. Vier series van vier deelnemers. Beslis sing: 1. C. Dorland, Clubhuis te Werve in 2 min. 53.8 sec.; 2. J. Janssen, Hellas, Utrecht in 2 min. 55 sec.; 3. C. J. Nauta, Trekvogels in 2 min. 55.8 sec.; 4. T. Tiele- man, Rijswijk; 5. P. Dubbelman, Achilles. Vèrspringen, nieuwelingen: 1. M. v. Es, Vlug en Lenig met 5.94 M.; 2. M. Kuiper, Clubhuis te Werven met 5.85 M.; 3. A. Gouwental, Zwaluwen met 5.62 M. Hoogspringen, nieuwelingen: 1. L. v. Es, Vlug en Lenig met 1.65 M.; 2. J. Splinter, Clubhuis te Werve met 5.85 M.; 3. A. Borgman, Concordia met 1.65 M. Speerwerpen, nieuwelingen: 1. K. Steen. Vlug en Lenig met 44.67 M.; 2. S. Hiem- stra, Zwaluwen met 42.45 M.; 3. C. v. Kuyk, Den Haag met 40.31 M.; 4. Stevens, Clubhuis te Werve met 39.71 M.; 4. J. Nix, Vlug en Lenig met 37.24 M.; 6. J. Mul ler, Minerva met 36.28 Meter. De tweede dag van de jaarlijksche re cordwedstrijden op de banen van Clubhuis te Werve te Rijswijk, trof, in tegenstelling met Zaterdag, toen een geweldige stortbui zich ontlastte, uitstekend weer. De „recordwedstrijden" hebben overi gens hun reputatie gehandhaafd, want twee records zijn gesneuveld. A.D.A. liep de 10 X 100 M. estafette in 2 min. 12,6 sec. en de 4 X 100 M. estafette in 5- sec. Het oude record 10 x 100 M. stond op naam van Brunhilde (Groningen) met 2 min. 12,8 sec. Het oude record 4 x 100 M hield A.D.A. zelf met 51,6 sec.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5