1 iM H m MAANDAG 15 JUNI 1936 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 OEGSTGEEST. Ernstige aanrijding. Vrijdagavond omstreeks 9 uur had op de nieuwe Rijks weg nabij het Groene Kerkje een ernstig verkeersongeluk plaats tusschen een luxe auto bestuurd door B. J. M. L., wonende te Alblasserdam en een militairen motor rijder C. B. van de 2de school compagnie corps motordienst te Haarlem. De luxe auto kwam uit de richting Sas- senheim gaande richting Den Haag. Hij reed met snelheid van pl.m. 80 K.M. per uur. Rechts van den weg voor hem uit reed zachtjs een militair op tweewielig motorrijtuig (ordonnans) die de verbin ding onderhield tusschen een militaire co lonne, komende uit de richting Den Haag. Plotseling stad de motorrijder den weg over naar links pl.m. 25 meter voor be doelde auto. De bestuurder der auto trachtte nog een aanrijding te voorkomen, doch zulks was niet meer mogelijk. De motorrijder werd van zijn motor geslingerd, en bleef bewusteloos op den rijweg liggen. Bij onderzoek bleek hij zwaar verwond te zijn. Dr. Hugenholtz verleende eerste hulp en het slachtoffer werd met een militaire ziekenhuisauto behoorende tot bovenvermelde colonne naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De auto is door een kraanwagen van A. J. Kranenburg naar diens garage overge bracht, terwijl de motor, nadat deze door de politie was vrijgegeven met de auto van de colonne vrij gegeven. Personalia. De gemeenteveldwach ter H. den Boer is door den Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland met ingang van 1 Juli 1936 benoemd tot gemeenteveld wachter te Stellendam op het eiland Goe- ree Overflakke. NOORDWIJKERHOUT Sacramentsprocessie. De jaarlijksche Sacramentsprocessie heeft Zondag op de Ji. Vrijdagavond kwam de Nieuwveen- sche vroedschap in openbare zitting bijeen onder presidium van den heer J. A. Bak huizen. Alle leden waren aanwezig. Te acht uur opent de voorzitter in te genstelling met zijn voorganger omhangen met amhstketen de vergadering met ge bed, verleent den secretaris het woord, wiens notulen onder dankzegging worden goedgekeurd. Hamerstukken. De heeren P. Rietveld en J. Hoogendoorn brengen ter kennis van de Raad, dat zij het lidmaatschap van de commissie tot wering van schoolverzuim aanvaarden. Eveneens wordt voor kennisgeving aan genomen het jaarverslag over 1935 van den heer P. J. Sprey, secretaris van voornoemde commissie, die vijf maal vergaderde, even veel personen dagvaarde, waarvan één ver stek liet gaan en deswege ongeoorloofd ver zuim van zijn spruit gerequireerd kreeg met de gevolgen. Het jongste rapport van de controle der gemeentekas door het Verificatiebureau no teerde een voordeelig verschil van 3. waarvan geen verklaring gegeven kon wor den. Dijkgraaf en heemraden van polder Nieuwkoop schrijven de vroedschap, dat de Molenkade door een deskundige zal worden opgenomen en' zoo noodig verbeterd. Voorlezing geschiedt van een circulaire van het ministerie van binnenlandsche za ken, waarin tegen een ongezonde protectie van plaatselijke bedrijven, ondernemingen en wat die meer zij, gewaarschuwd wordt. De heeren voelen zich onbezwaard en nemen het rondschrijven voor kennisgeving aan. Aan W. v. d. B. wordt op verzoek 2.80 gerestitueerd voor te veel betaald school geld. Minder succes boekt L. P. B., die not- heffing van hondenbelasting vraagt, wijl zijn hond midden in het belastingjaar is doodgereden. Een der vaderen stelt voor als nog een condoléance te sturen, doch zelfs dit vindt geen adhaesie, laat staan een fi nancieel pardon. Voor verdere ziekenhuisverpleging van A. v. E. besluit de Raad nog te zullen dra gen de ligkosten van 10 Mei tot 20 Juni as. a 2.50 per dag, daarna neemt „Onderling Hulpbetoon", alhier, de lasten over. Driejaarlijksche verrekening met de bijz. scholen. Waar de gemeente-rekening 1933 dit jaar is goedgekeurd, kan de gemeente overgaan tot verrekening der R.-K. en Chr. school over de jaren 1931, '32 en '33. De R.K. school besteedde in die jaren resp. 1.262.23, f 1.238.67 en 1.273.37 of te samen 3.774.27; kasgelden enz. werd ont vangen 7.497.56, zoodat het niet verbruik te kapitaal ad f 3.723.29 in de gemeentekas wordt teruggestort. De Chr. school verbruikte 1.930.40, 1.017.83 en 1.125.19 of in totaal 4.073.42, zoodat zij terug moet storten 6.131.26 mi nus 4.073.42 is 2.057.84. Z.h.st aangeno men. Besloten wordt den rijksveldwachter C. Udo evenals in 1935 voor extra gemeente diensten een verhoogde gratificatie toe te kennen, ni. van 5 per maand, uitkomende op jaarlijks 60.terwijl hem in de tijd, dat hij een gemeentelijken collega naast zich had, jaarlijks 20.van de gemeente ge werd. Volgens Bartjens nu dus 80. De gemeente-opzichter heeft een rapport ingediend over de voorzieningen aan wegen en straten, waarover B. en W. adviseeren dit jaar het meest dringende te verbeteren, waarvoor zij af- en overschrijving vragen van 100.van wegen naar straten en pleinen. Aangenomen. Het College is voor nemens op de begrooting 1937 een post uit te trekken in overeenstemming met de be hoeften van wegen en straten. St. Bavostichting plaats gehad onder groo- te belangstelling. Om 3 uur werd in de kapel van het gesticht een plechtig lof opgedragen door rector K. F. Elsenbroek, met assistentie van rector Theissen, kape laan de Kleermaker en en pater de Groot van het Mariagesticht. Hierna werd de processie, welke door de versierde lanen van den tuin van het gesticht trok, gefor meerd. Voorop de kruisdragers met de misdienaar, gevolgd door de harmonie St. Jeanne d'Arc, waarna de patiënten met vaandels en lantaarns en het verplegend personeel. Hierna volgde de harmonie van het St. Bavogesticht met 120 bruidjes met de Zusters. De stoet werd gesloten door Schola en Koor, Eerw. Broeders, geeste lijkheid, Heilig Sacrament onder draaghe mel, de doktoren met genoodigden en een groep verkenners uit Haarlem. Op het St. Paulusplein waar de muziektent als rust- altaar was ingericht, werd na een predi- catie door pater de Groot de benedictie ge geven. Op het voorplein aangekomen werd de akte van opdracht gebeden, terwijl ge zamenlijk het „Aan U, o Koning der Euwen" gezongen, gevolgd door het „Tan tum Ergo". In de kapel werd het plechtig Lof voortgezet met „Te Deum" en „Tan tum Ergo". Het was een indrukwekkende plechtig heid! Bouwen. Door B. en W. dezer ge meente is aan mevr. Bregman alhier, ver gunning verleend tot het bouwen van een dubbel wooohuis langs den Heerenweg. Brandje. Zondagmiddag heeft een brandje plaats gehad in den sigaren- en sigarettenwmkel van den heer C. Willem- se aan de Dorpsstraat alhier. De brand is ontstaan in een kas gevuld met kisten sigaren, onder welke kast een electrisch kacheltje brandde. Toegeschten hulp wist de brand met behulp van em mers water te blusschen, zoodat erger werd voorkomen. De gemeentepolitie en de opperbrandmeester waren spoedig no waarschuwing ter plaatse aanwezig. Zeven perceelen onbewoonbaar verklaard. De inspecteur van de Volksgezondheid, afd. Volkshuisvesting, zoomede de gemeen te-opzichter dienden uitvoerige rapporten in rakende de toestand van 7 perceelen, welke zoodanig geacht wordt, dat het prae- dicaat „onbewoonbaar verklaard" aange- timmerd moet worden. B. en W. stellen daaromtrent voor onmid dellijk onbewoonbaar te verklaren met een ontruimingstermijn van 6 maanden: a. Per ceel Kerkstraat 73 (eigenaar L. Verkerk); b. Zes perceelen aan de Oude Nieuwveen. scheweg, t.w. de nos. 203 t.e.m. 208, de z.g.n. barakken eigenaar R.K. Armbestuur). Het onder a genoemde pand staat reeds leeg en zal niemand meer onderdak mogen verleenen. Betreffende het zestal wordt voorop gezet, dat zij bij verhuizen van een huurder niet meer door een ander betrok ken mogen worden. Overigens mogen de bewoners voorloopig blijven zitten, temeer waar de huur met hun beurs convenieert en verhuizen voor hen een financieele verzwa ring zou medebrengen. Mochten er onder de huidige bewoners wezen, die volgens het college in staat zijn een iets duurder pand te betrekken, zoo zal zij hem (hen) er toe noodzaken. Is de termijn van zes maanden verstreken, dan kan verlenging overwogen worden. De heer Springintveld is van gevoelen, dat de bewoners der barakken op den duur toch slachtoffers zullen moeten worden van hun woningen, waaraan uiteraard geen ver dere kosten gemaakt zullen worden. Als 't de spuigaten uitloopt, zal de gemeente tot vroegere ontruiming moeten overgaan, al dus de voorz. De vroedschap besluit conform het prae- advies en verklaart de 6 plus 1 onbewoon baar. Hiermede was deze kous nog niet af, want de inspecteur zette tevens op de no minatie 5 perceelen in de Dorpsstraat, die wel verschillende verbeteringen hadden ondergaan, maar toch geenszins de eischen nabij komen. In verband met de zeven von nissen van boven, kwam het hem raadzaam voor niet rigoureuzer in te grijpen om wo ningnood te voorkomen. Het gaat om de nos. 234, 235 (eigenaar K. J. M. Speet) en 236, 237 en 238, genaamd:Geloof, Hoop en Liefde (eig. R.K. Armbestuur). Ook hier hechten de leden hun goedkeuring aan, nadat de heer Springintveld nog gepleit heeft voor het bouwen of stimuleeren van de bouw van goedkoope woningen, waar de voorz. de behoefte niet van inziet en met hem ook andere heeren. Inmiddels is de koffie geserveerd, waar bij de voorz. den persmenschen vriendelijk voorstelt deelgenooten te worden van het koffiefestijn door het nemen van een koffie- aandeel, want de vaderen drinken voor eigen rekening. In principe is daartoe be sloten. De vaststelling van de instructies voor het personeel van de Vleeschkeuringsdienst, alsmede de vaststelling der gewijzigde keur loon en zijn in een ommezien er door, temeer waar de gemeenten Ter Aar en Zevenhoven schriftelijk hun accoord gaven en Nieuw koop door zwijgen toestemde. Dan volgt het punt der punten! Een nieuw raadhuis Ontwerp- Pieterse wordt aanbesteed. Zooals de ouden zongen, piepen de jongen! De hoofdstad heeft haar raadhuiskwestie, de goede stad Leiden bouwt al(!), Alphen heeft geen keus genoeg en Nieuwveen heeft ook al zorgen om een raadhuis. Nu zijn onze vaderen zoo vaderlijk, dat zij de bekommer nissen over een waardig en fraai raadhuis van hun gemeentezonen verre trachten te houden door hen er niet in te moeien. De woordvoerder van het secretarie dealde on langs de pers mede, dat de gemeente niet in de moeilijkheden wilde komen welke Alphen zich baarde door de ontwerpen aan de publieke opinie vrij te geven. Niet de gemeentenaren bouwen, doch 't gemeente bestuur, aldus dezelfde. Velen zullet: er an ders over denken en er is lang en breed over te praten en te schrijven, maar wij dra gen toch de overtuiging bij ons, dat de bur gerij het raadhuis tenminste zal mogen be talen! Thans ter zake. De voorz. snijdt de raadhuisplannen aan door onmiddellijk het praeadvies van B. en W., voorafgegaan door een uitvoerige be schouwing, aan de Raad voor te lezen. Aan deze beschouwing ontleenen wij he; navol gende: De gedachte tot nieuwbouw van een raad huis is niet nieuw, doch uit overwegingen van financieele aard kwam h.et tot geen ver wezenlijking. Door vertrek van burgemees ter Ge es ink op 1 Maart en benoeming van een nieuwen functionaris, die in Leimuiden reeds een ambstwoning had, kwam de ambtswoning in Nieuwveen open. Burge meester Bakhuizen richtte tot de Raad het verzoek een spreekkamer in te richten in het leege pand, wijl het secretariegebouw met slechts twee vertrekken geen gelegen heid daartoe bood en zijn voorganger de be schikking had over een burgemeesterskamer in zijn woning. De Raad hield de beslissing aan en bestudeerde de mogelijkheid de voor malige ambtswoning in haar geheel voor se cretarie te installeeren en het oude te sloo- pen. De kosten van restauratie zouden ech ter zoo hoog loopen, dat deze op zich reeds tot beraad zouden leiden en bovendien, het bleef een oud pand met regelmatig weer- keerende onkosten. In de geheime zitting, dd. 1 Mei jl., is toen besloten tot nieuw bouw, waarvoor de gemeente-opzichter F. Vergadering van den Gemeenteraad te Noordwijkerhout Vrijdagavond te 7 ure. Tegenwoordig alle raadsleden behalve de heer J. Padding, die afwezig was we gens ziekte. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den behoudens een kleine opmerking van den heer van Parera onveranderd gearres teerd. Adres tegen kermis-vermakelijkheden. Ingekomen is een schrijven van den Ker- keraad der N. H. Gemeente, waarbij ken nis wordt gegeven aan den raad van een aan den Burgemeester gerichten brief, be zwaar makende tegen het feit dat bij het as. muziekconcours kermisvermakelijkhe den worden gehouden en in 't bijzonder dat deze vermakelijkheden op Zondag plaats vinden. Tevens wordt aan den Raad verzocht den Burgemeester met aandrang te vragen, dat deze voortaan handele over eenkomstig het schrijven van den Kerke- raad. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Westrik zegt, dat hij zich bij den inhoud van het adres aansluit. Overi gens meent spr., dat deze meening door hem reeds in een vroegere vergadering naar voren is gebracht. Volgens advies van B. en W. wordt daar op het adres voor kennisgeving aangeno men. Distributie van goedkoope groenten. Ingekomen is een adres van de afdee- ling Noordwijkerhout van den R. K. Volks bond, verzoekende in de gemeente de dis tributie van goedkoope groenten in te voeren. De voorzitter merkt op, dat dit verzoek eerst tot B. en W. is gericht. B. en W. heb ben aan het verzoek geen gevolg gegeven, doch de verzoekers geadviseerd zich tot den raad te wenden. Aan de inwilliging van het verzoek zitten twee kanten, een pro en een contra en het hangt er nu maar van af welke argumenten het zwaarst zul len wegen. Is de raad van oordeel, dat tot verstrekking van goedkoope groenten dient te worden overgegaan, dan zullen B. en W. met genoegen tot uitvoering over te gaan. B. en W. wenschen, dat de Raad in deze beslist. Spr. wil eerst uiteenzetten wat naar zijn meening tegen de goedkoope groentendis- tributie kan worden aangevoerd. Ie. de omzet der plaatselijke groenten- winkeliers, die het heusch tegenwoordig toch al niet te breed hebben, zal vermin deren. 2e. de werkloozen beschikken over veel vrijen tijd, die uitstekend kan worden be nut voor het onderhoud van een groenten- tuintje, waarvoor in de gemeente toch wel grond te huren is. 3e. het gaat met de groentendistributie Pieterse, te Noorden, architect W. Brouwer, te Alphen en de heeren Gebrs. Nout, ter plaatse, werden uitgenoodigd een ontwerp in te dienen, dat slechts bij aanvaarding door de Raad zou worden gehonoreerd. Dato 27 Mei zijn de ontwerpen in besloten zitting besproken en, aldus de voorz., de meeste belangstelling ging uit naar het plan-Pie- terse. In den Haag ter beoordeeling gegeven, ontmoette dit alleen bedenkingen tegen de brandvrije archiefkluis, die 1 M. groot er moest worden, waar inmiddels aan voldaan is. Ten slotte stelt de voorz. het praeadvies van het College, n.l. het ontwerp-Pieterse openbaar aan te besteden en als dan de fi nancieele kant scherper te belichten. De heer Vreeken wil eerst nog „even" in comité-generaal, waarbij de heeren Plomp en Jonker zich aansluiten. Wij haasten ons te vertrekken en na een uurtje in de bui tenlucht worden de outsiders weer toegela-, ten. Resultaat is, dat het brandspuithuisje met loods, door den opzichter in zijn ont werp aan de westzijde van het raadhuis aangebouwd, aan de achtergevel zal komen. Voorts zal hij zijn bestek nader uitwerken en dan volgt de aanbesteding. Z.h.st. aan genomen. Voegen wij hieraan toe, dat het raadhuis met centr. verwarming zal verrijzen op de plaats van het oude, dat met de ambtswo ning tegen de grond" gaat. Een nieuwe bur gemeesterswoning wordt niet gebouwd. Aan de rijke fantasie onzer lezers laten wij het bouwen van luchtkasteelen over tot wij in staat zijn uw weetgierigheid en de onze te bevredigen. Eeinge sprokkelingen passeeren nog de hamer en de rondvraag levert ook niets bij zonders, zoodat de voorz. om elf uur de ver gadering sluit. als met de goedkoope boter en het vleesch in blik. De werkloozen krygen het, maar anderen, wier inkomen soms nog soberder is dan van werkloozen en die bovendien voor hun sober bstaan nog moeten werken, krijgen het niet. Zie daar de contra-argumenten, die toch het overwegen wel waard zijn De pro- argumenten zyn wel bekend De heer C v d Klauw erkent dat aan de goedkoope groentendistributie aan de werkloozen bezwaren kleven. Toch meent spr., dat men ter wille van het feit, dat door dê goedkoope groentendistributie vele gezinnen geholpen worden, over die be zwaren heenstappen, 't Is toch altijd beter dat de menschen hier de groenten opeten, dan dat zij worden vernietigd. De heer van der Voet is eveneens van oordeel, dat tot distributie van goedkoope groenten behoort te worden overgegaan. Zoo gemakkelijk om land te krijgen, als de voorzitter het voorstelt, is het niet. Voor aardappelland moet soms al 70 cent per roe worden betaald. Het zandland, dat goed is voor aardappelen, is echter niet goed voor groenten, daarvoor moet men in den polder zijn. Ook om land te krygen met als contraprestatie delven gaat niet zoo vlot meer als verleden jaar. Er zijn patroons, die 30 roe aardappelland willen geven, als men 100 roe delft. Daarop kan uiteraard niet worden ingegaan, omdat het in strijd is met de steunreglementen. De heer Brugman sluit zich by beide vorige sprekers aan. De heer A. H. v. Noort merkt op, dat de kleine kweekers, die de voorzitter wel licht rangschikt onder de menschen, die ook goedkoope groenten zouden wenschen, doch deze niet kunnen krijgen, de goed koope groenten niet noodig hebben, daar zij alle zelf een stuk land hebben om te betelen. De heer van den Berg Verdegaal vraagt of men elders in de buurt ook goedkoope groenten heeft en hoe dit werkt. De heer van der Voet zegt, dat het te Noordwijk is en daar tot voldoening werkt. De heer L. M. v. Noort vraagt of het de gemeente geld kost, waarop de voorzitter antwoord dat de distributie van goedkoope groenten voor de gemeente geen andere dan administratiekosten meebrengt. Na de gehouden discussies was de Raad van oordeel dat tot distributie van goed koope groenten behoorde te worden over gegaan en besloot daartoe met 11 tegen één stem. Tegen stemde de heer L. de Winter. De begrootingen dienst 1935 en dienst 1936 worden gewijzigd. O.m. wordt voor de Nationale Landstorm 50.uitgetrok ken. Aan de orde is thans het voornaamste punt der agenda n.l. het voorstel van B. en W. tot het brengen van wijziging in het afvoeren van rioolwater in de ge meente. De voorzitter zegt, dat omtrent deze aangelegenheid een uitvoerig rapport is uitgebracht door het technisch adviesbu- VAN TEUTEN bureau van de Unie van Waterschapsbon den te Haarlem. Dit rapport heeft in de vergadering van B. en W. tot uitvoerige discussies aanleiding gegeven en ten slotte hebben B. en W. hun standpunt ten aan zien van de meest gewenschte oplossing bepaald. Dat wil niet zeggen, dat andere oplossingen evengoed zoo niet beter zijn doch het is nu eenmaal met een bepaald voorstel voor den dag komen om op die manier gemakkelijker de discussies in de juiste banen te kunnen leiden. B. en W. geven de voorkeur aan de op lossing volgens plan A (uitloozing van het rioolwater in de Schippersloot ter plaatse waar de Maandagsche Watering de Schip persloot kruist). Geraamde kosten ƒ6000. Een bezwaar is, dat dan over een lengte van 400 meter moet gegraven worden door het land van H. v. Leeuwen, waarvoor deze 2000.vraagt, wat naar de mee ning van den voorzitter veel te veel is. B. en W. stellen dan ook voor om op het aanbod van van Leeuwen niet in te gaan, doch toepassing te bevorderen van art. 1 der wet van 13 Mei 1927 tot opheffing van privaatrechterlijke belemmeringen, krach tens welke van Leeuwen verplicht kan worden den aanleg van het werk te ge- doogen en niet meer dan een redelijke schadevergoeding kan vorderen. De heer J. v. d. Berg Verdegaal zou uit voering van plan C prefereeren (uitloozing van het rioolwater in de Guldemondsloot door middel van een perspomp. Geraamde kosten ƒ8000.In de Guldemondsloot is een behoorlijke doorstrooming en de be kende bezwaren zullen hier minder of niet voorkomen. De voorzitter zegt, dat plan C. ook in derdaad een aantrekkelijke zijde heeft. B. en W. hadden zich gedacht eerst plan A. te doen uitvoeren, was de verbetering dan nog niet afdoende, dan zou plan C. aan de beurt komen. Als de Raad plan C. boven plan A. prefereert bestaat daartegen bij B. en W. geen bezwaar. De heer van Parera kan hiermede niet accoord gaan. Spreker prefereert een an dere oplossing. De voorzitter zegt, dat wij hier een spe ciaal deskundig rapport voor ons hebben, dat verschillende oplossingen aan de hand doet. Op voorstellen tot oplossing buiten dit rapport kan spreker niet ernstig in gaan. Na nog eenige discussie wordt besloten te bevorderen dat plan C. wordt uitge voerd, waarbij de heer van Parera wenscht te zien aangeteekend, dat hij tegen is Dezen keer duurder uit. Op voorstel van B. en W. wordt besloten door bemiddeling van Staal en Co. in den Haag een tijdelijke kasgeldleening aan te gaan van 190.000.tegen een rente van 4% pet. inclusief provisie. De voorzitter merkt op, dat wij de vorige maal een drie maandelij ksche kasgeldleening voor het zelfde bedrag voor 3% pet. sloten. De gul den is echter weer aan het wankelen en de klassieke discontoschroef wordt weer aan gedraaid met het gevolg, dat weer nieuwe lasten worden gelegd op hen, die niets of bijna niets meer te missen hebben en dat voordeelen worden behaald door hen, die het zonder die voordeelen ook wel kunnen stellen. Het is een der schaduwzijden van de tegenwoordige financieel-economische politiek. Bij de rondvraag klaagt de heer L. M. van Noort over de onregelmatige open stelling van het consultatiebureau voor zuigelingen. De menschen kwamen den laatsten tijd nog al eens voor niets. De voorzitter merkt op, dat zoover hem bekend de medica, die het consul tatiebureau leidt, ernstig ziek is geweest, tengevolge waarvan zij een plaatsvervan ger moest stellen, die op de gebruikelijke uren niet kon komen. Dit heeft tot ver warring aanleiding gegeven. Spr. hoopt, dat in de toekomst zich dergelijke dingen niet meer zullen voordoen en zal trachten te bevorderen, dat bij verandering zoo goed mogelijk publiciteit aan die verande ring wordt gegeven. De heer v. d. Voet vraagt hoe het staat met het verder stofvrij maken der wegen. De voorzitter zegt, dat ondanks herhaal den aandrang, de noodige machtiging nog niet is verkregen. De heer van Parera wenscht dat de vuilnisbelt aan de Schipperssloot wordt gelegd, daar de ratten daar 's avonds een rondedans verrichten, wat zelfs het pu bliek aantrekt. De heer v. d. Klauw zou de onregelmatige steenen aan den ingang van het Harde Pad met bitumen wilde be strooien. De heer J. v. d. Berg Verdegaal wenscht een witte afscheiding in de boch ten tusschen het linker en het rechter ge deelte van den weg en een parkeerverbod op de hoeken van straten. De voorzitter zal dit alles overwegen en sluif de openbare zitting. DE MILLIONAIR. /U, BS, ->3t Hé zeg, wie ben jij? riep de boer veroaasd, ik hou niet van dat tooverachtige soort van volk. Toon van Teu ten die zag dat de boer zoo verschrikkelijk geschrokken was, dat hier geen bankbiljet jes meer konden helpen, maakte dat hij wegkwam en zag vanuit de verte hoe de boer ruzie kreeg met een vriend, omdat deze bij hoog en bij laag bleef volhouden, dat er geen jongetje uit de lucht was gevallen en dat dit niet kon. 64. Toon van Teuten, die maar niet wisi nue mj van zijn groote hoop zakgeld af moest komen, had spoedig weer een nieuw spelletje bedacht. Hij zou automaatje gaan spelen. Hij kocht een heele hoop lekkers en kroop daarmee in een oude automaat. Een pijltje wees de plek aan waar je heel hard moest stompen om er wat uit te krijgen. GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10