Officieele Crisispublicaties LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING VRIJDAG 12 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 INLEVERING VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat met ingang van Maan dag 15 Juni 1936 de leveranciers hun ver- sche spek te Rotterdam niet meer moeten inleveren bij de N.V. Rotterdamsche Koel en Vrieshuizen, doch bij de Firma Gebrs. van Toom, Fabrieksstraat 60-64. WENKEN VOOR IEDERE MAAND IN DEN MOESTUIN. Het aanaarden van erwten, capucijners en peulen moet gere geld als ze plm. 15 a 20 cM. hoog zijn, ge schieden. Het leggen van opvolgende erw ten enz. blijven we nog ongeveer een maand lang doen. De eerste erwten, die gezaaid zijn in be gin Maart, moeten thans met draad ge steund worden. Dit werk noemt men in kwekersterm erwtenscheren, wat wel afge leid zal zijn van het werkwoord „schoren". De eene soort rankt veel meer dan de an dere, 't is echter voor alle wel gewenscht. De omstreeks 10 Mei gelegde snij- en rinsesseboonen hebben het, wat het weer aangaat, tot nu toe nog al getroffen. De boon is erg gevoelig voor koude, en vooral als ze pas boven den grond komt kijken. Is het dan koud, dan komen er verschei dene boontjes uit den grond met z.g. kwa de harten. We zien dan wel de zaadlobben, maar van een jong stengeltje is dan geen sprake. Zulke boonen zijn dan waardeloos en moeten geremplaceerd worden, 't Is daarom goed, als we boonen leggen bij rij zen of staken, er tevens wat op een hoekje bijeen te leggen, om eventueele misluk kingen te kunnen vervangen. Natuurlijk heeft men alle boontjes niet in één keer gelegd, men doet dat bijv. in drie malen, opdat men tot in den herfst versche groene bontjes kan oogsten. Die het laatste ge legd zijn worden dan niet rijp, kunnen dus het volgend ja?± niet als pootgoed worden gebruikt maar dienen alleen vooi de keu ken. Wenscht gij 's winters malsche bie ten, zaai dan thans een bedje. Ze worden niet zoo groot als die van de April-Saaiing maar ze zijn gewoonlijk lekkerder. De vroeg gezaaide worden thans gedund. Héb ben we op rijen gezaaid, wat aan te be velen is, dan dunnen we zoo, dat ze op een afstand van 10 a 15 c.M. komen te staan: hoe beter de grond hoe grooter de afstand. Geef aan uw bloemkool, weeuwen en an dere koolsoorten thans nog eens een extra bemesting van Chili of Kalksalpeter, bij droog weer uit te strooien; raak de planten niet! Brusselsch witlof en Cichorei moeten wanneer de plantjes boven den grond staan, behoorlijk worden gedimd, op een afstand als voor de bieten is aangegeven. Het loskrabben van den grond is vooral op zwaardere gronden een besliste eisch voor goede ontwikkeling der planten. Daar om ook is rijencultuur zoo aan te beve len. Heeft men zijn groenten niet op rijen, maar breedwerpig gezaaid, tracht dan toch zooveel mogelijk den grond wat los te ma ken, wat men met de toppen der vingers gewoonlijk het beste kan doen. In de bakken is thans postelein het eenige wat we er in te zaaien hebben. De afgeloopen boonen, wortel en sla-bakken worden, na van nieuwen broeimest te zijn voorzien, gebruikt om meloenen in te planten. Ook op den kouden grond kan nu steeds, als de grond warm is, postelein gezaaid worden.. Vele beginnen hier te vroeg mee, b.v. in Mei als de bodem nog koud is. 't Gaat met de postelein als met de boontjes: bij warmte komen ze den grond uit; na een dag of drie reeds als de aarde ook goed vochtig is, kan de postelein uitkomen. De jonge aspergebedden, welke dit en het vorige jaar zijn aangelegd, worden af en toe eens van wat vloeimest voorzien en de jonge plantjes aan stokjes gebonden. Mochten er enkele planten van de in dit voorjaar gedane aanplanting mislukt zijn, dan moet deze than nog zoo spoedig mo gelijk worden ingeboet. 't Is altijd goed, om, als men jonge bed den aanlegt, eenige planten i bloempotten of zaaitestjes te plaatsen; deze kunnen al- id en zonder eenigen hinder worden uit- geplant. De afgeloopen spinazie-bedden werden gebruikt orr er stamprinsesseboo- nen op te plaatsen. Vroege aardappelen worden thans aangevuld; is het hoekje klein, dan met de hand, is het grooter, dan bestaan er ploegpjes vofor. IN DEN FRUITTUIN. Onze appelboo- men zijn thans uitgebloeid. Nu we dit schrij ven, staan nog enkele laatbloeiende soor ten, als Bellefleur, in vollen bloei. Hebt u pyramiden, struikvormen of snoeren, in 't game - i - o vcrme zie ze dan thans eens na. Er zijn wellicht bloemknop pen bij, die haar bloemblaadjes niet heb ben ontplooid en die er thans bruin, roest achtig uitzien. Op den bloembodem vormt het zich tot een soort van kapje, waaronder als u het oplicht, zich een klein larfje be vindt. Dit is het larfje van den appelbloe semkever, dat de bloem vernield heeft. Bij boomgaardboomen is het afzoeken van zulke bloemen niet te doen, maar bij kleine vormen kunnen wij, door ze na te zien en ze af te pluken thans heel wat van die schadelijke beestje vernietigen. Ze worden dan natuurlijk doodgedrukt of, wil men dat niet, in het heet water gewor pen. 't Is waar, ze doen thans wel heel wei nig kwaad meer, maar aanstaand voor jaar komen ze in den vorm van een kever tje terug en doen dan, gelijk we al meer malen hebben verteld, zeer veel kwaad. Vernietig daaróm thans, wat vernietigd kan worden. HILLEGOM Verkooping. Gistex avond had in ho tel „Floi a" ten overstaan van notaris jhr. v. Grotenhuis v. Onstein te Nieuw-Vennep de verkoop bij afslag plaats van het woon huis met schuurtje en erf aan de Meerstr. 23 te Hillegom, groot 93 c.A. Het perceel was ingezet op ƒ1110 en v/erd op 7 425 gemijnd door den heer W. Gijselaar Jr. en aan hem gegund. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerardus Wilhelmus z. v. G. W. den Drijver en H. C. A. de Jong. Elisabeth Johanna d. v. C. Segijn en E. C. Ctaudron. Theodores Hendricus z. v. J. F. Steenkamp en M. A. W. Hoogland. Ondertrouwd: Huibert van der Wilt 31 j. en Maria de Vos 27 j. Getrouwd: Jan Krom 27 j. en Johan na Elisabeth Ferdalage 25 j. Bernadus Hekman 22 j. en Annetta Hermans 26 j. Marinus Cornells van Smeerdijk 23 j. en Maria Hendrik Mastenbroek 23 j. Gijs- bert van der Lip 28 j. en Geertje Cornelia Cuvelier 25 j. Overleden: Johannes den Deker 66 j geh. m. J. B. Wolfrom. KATWIJK Een Oudsheidskamer voor Katwijk Tegen gisteravond waren verschillende vooraanstaande ingezetenen ter vergade ring in het gemeentehuis bijeengeroepen ter bespreking van de mogelijkheid om te komen tot oprichting van een z.g. „Ouds heidskamer voor Katwijk". Zulks mede in navolging van andere badplaatsen in ons land. Het initiatief hiervoor was genomen door mevr. de wed. EerdbeekClaassen te Katwijk aan den Rijn. Aanwezig waren burgemeester Woldringh van der Hoop, mevr. Eerdbeek, mevr. de wed. M. van der Schieck, bouwkundig pu bliciste, mevr. de Bruyn, en de heer en J. Dommisse, oud-burgemeester van Maas sluis, C. Varkevisser, directeur der Vis- scherijschool, J. Bolbeda, A. Haasnoot, D. Meerburg, Nic. v. Beelen, H. v. d. Made, H. Koele wijn, C. A. Kruyt, D. Taal en jac. Meener. Bericht van instemming was nog ingekomen van de heeren Hettinga Tromp, A. Ouwehand en Nic. Bos. De bur gemeester opende de bijeenkomst en sprak zijn voldoening uit over de opkomst, wel ker opkomst de burgemeester tevens be schouwde als bewijs van instemming en medewerking. Spr. zette in het kort het doel van de vergadering uiteen, te stichten een z.g. Oudheidskamer voor Katwijk, waardoor niet alleen verschillende dingen van waarde voor de toekomst goed be waard kunnen blijven, doch waarvoor stel lig èn van de zijde der burgerij én van den kant der badgasten veel belangstelling zal bestaan. Sinds er sprake is van de op richting van deze kamer zijn er zelfs al vele toezeggingen gedaan. Voorwerpen van groote waarde werden al toegezegd om voorloopig in bruikleen te geven voor dit doel. Op een desbetreffende vraag werd eenstemmig geantwoord, dat men voor de stichting is. Dan werd een bestuur be noemd. Als eere-voorzitter zal de burge meester fungeeren, terwijl het president schap zal worden vervuld door mevr. wed. Eerdbeek, mevr. wed. v. d. Schrieck werd benoemd tot secretaresse. De heer Domisse zal als algemeen adviseur optre den en de heer A. Haasnoot Nz. als pen- ningm. Voorts werden nog enkele personen benoemd voor speciale afdeelingen, b.v. de heer Nic. v. Beelen voor de voorwerpen uit de oudheid, de heer C. Varkevisser voor de afdeeling visscherij en schepen, de heer v. d. Made voor de afd. schelpen enz., de heer H. Koelewijn voor de afd. vogels. Zeer waarschijnlijk zal de ver- eeniging de beschikking krijgen over een cf meer zalen der ambachts-teekenschool aan de Voorstraat. Dit zal, naar men hoopt, van tijdelijken aard zijn, mede omreden deze school eind September, dus geduren de de wintermaanden, niet voor dit doel beschikbaar is. Later hoopt men de be schikking te krijgen over een eigen ge bouw (tje). De inwoners, aldus werd be sloten, zullen dezer dagen per circulaire in kennis worden 'gesteld met de oprich ting dezer vereeniging. Tevens krijgt men dan de gelegenheid de vereeniging daad werkelijk te steunen, hetzij als lid tegen een geringe contributie, hetzij als dona teur, hetzij dat men voorwerpen beschik baar heeft om deze, b.v. in bruikleen, af te staar, aan-de Oudheidskamer. Door be middeling van den heer H. v. d. Made zal de vereeniging mogen rekenen op de hulp voor verschillende werkzaamheden van de padvinders, welke hulp dankbaar werd aanvaard. Het bestuur zal zich in verbin ding stellen met het bestuur van V.V.V. en aan V.V.V. verzoeken zich in de Oud heidskamer te willen doen vertegenwoor digen door een bestuurslid. Ook zal een schrijven gericht worden aan verschillen de te Katwijk gewoond hebbende of nog wonende kunstschilders, ook hun daadwer kelijken steun verzoekende. Nadat dan de zer dagen de genoemde circulaires zijn verspreid, zal een dames-comité uit het be stuur de inwoners bezoeken, desgewenscht de noodige toelichting verschaffen, en het verzoek richten om daadwerkelijke mede werking. Nadat nog enkele huishoudelijke aange legenheden meer of minder uitvoerig wa ren besproken, werd besloten om, als de circulaires ongeveer allen zijn ingekomen, nogmaals ie vergaderen en wel in het ge bouw, waar de Oudheidskamer zal wor den ingericht. De burgemeester sloot dan de "ergadering met dank voor de betoon de belangstelling en medewerking en sprak de wensch uit dat hetgeen dezen avond zoo enthousiast was opgezet, volko men mocht slagen, vooral in het belang der gemeente Katwijk. Inmiddels is de heer L. Ammens toege treden als vertegenwoordiger van V.V.V. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Er komt leven in de brou werij, in dit geval in de tuinderij. De kou- de-gronds-producten staan in volle was dom en de regen van vorige week heeft er veel toe bijgedragen dat de gewassen in het algemeen zeer goed, soms best zul len zijn. Zeer waarschijnlijk wordt Maan dag begonnen met het veilen van vroege aardappelen en daarmee wordt geacht dat het zomerseizoen is begonnen. De mini mumprijs is op heden 6 per 100 K.G. voor groote, 5 voor Drielingen en 4 voor kriel. Deze minimumprijs wordt echter voor onbepaalden tijd vastgesteld en verwacht wordt dat deze spoedig lager zal zijn. De prijzen van groenten waren deze week voor sommige producten zeer goed. Zoo bracht b.v. bospeen van 7 10.6013 per 100 bos op, bloemkool van 6.5010, spinazie van 710 per 100 K.G. Rabarber van 1.902.80 per 100 bos. Allemaal bevre digende prijzen. De vraag is echter wat het zijn zal na enkele dagen warm weer. Meestal is het dan spoedig misère. Af wachten is weer de boodschap. LISSE. Brandje. Donderdagmorgen geraakte een vuilnishoop gelegen op de terreinen van de N.V. Lissesche Autogarage v/h C. van Werkhoven in den brand met het gevolg, dat de daaromheen gebouwde schutting ook vlam vatte. Met eigen personeel wist men den brand te blusschen en voorkwam men erger. Geboren: Tiny Maria, d. v. A. de Regt en M .M. Reijerkerk. Leonardus Magda- lena, z. v. F. J. van den Dam en M. A. van der Hulst. Henricus Johannes Maria, z. v. H. van der Slot en M. E. van Niekerk. Catharina Maria, d. v. P. W. van der Laan en C. M. Winkelaar. Geertruida Maria, d. v. W. N. Reeuwijk en M. G. Turnhout. Joanna Margaretha Maria, d. v. H. J. van der Wiel en A. M. van Zeist. Joanna Eli sabeth, d. v. J. A. W. Floor en E. M. van Bree. Ondertrouwd: Frederik de Groot, 22 jaar, te Lisse met Jitskë Galjaard, 17 jaar, te Hillegom. G e t r o u w d: M. J. van der Lans te Hil legom met M. Vrijburg te Lisse. E. J. Vink te Voorhout met H. C. Leuven te Lis se. Th. J. Booden met G. de Jong beiden te Lisse. Overleden: Dirk Jan Joseph van der Eerden, 20 jaar. Dirk Stoop, 74 jaar, wed. van W. Balkenende; C. Dam, 67 jaar. G e v e s t i g d: H. J. A. van Oers uit Oldenzaal; C. C. H. de Wilde uit Delft; W. Nieuwenhuijs uit Haarlemmermeer; P. C. Zwetsloot uit Alkemade; E. M. A. Lensen uit Bloemendaal; F. J. M. Nieuwenhuijsen uit 's-Gravenhage; G. Th. en H. A. Rood- akker uit Leiden; N. J. F. van der Splinter .uit Hillegom; S. Duivenvoorden uit Hille gom; C. de Bruin uit Haarlemmeiroeer; E. M. M. Mathot uit Hillegom; N. van Meche- len uit Haarlem; J. J. O verwijk uit Am sterdam; H. van Gerveiï en gezir uit Voor hout. Vertrokken: P. Hatenboer en echtg. naar Leiden; J. W. van Helden naar 's-Gra venhage; A. C. van der Eist naar Haarlem; A. H. Klinkenberg naar Amsterdam; J. le Clercq naar Sassenheim; I. van Iwaarden naar Utrecht; G. van Leeuwen naar Wate ringen; J. Veldhoven naar Amsterdam; M. A. Warmerdam naar Hillegom; M. T. Suijkerland naar Hillegom; M. J. Elfering naar 's-Gravenhage. NOORDWIJKERHOUT. Autotocht ouden van dagen. Met een groot aantal auto's hebben de ouden van dagen uit Noordwijkerhout en de Zilk hun tradiitioneele autotocht dit jaar weder om gehouden, begunstigd door goed weer en vergezeld door de wereldlijke en gees telijke autoriteiten van de drie parochies. We merkten o.m. op den Edelachb. Heer Burgemeester, den Pastoor der St. Jozef parochie, de kapelaans van de Zilk en de Kerkstraat, de Rectoren Theissen en Elsen- broek, Dokter Sengers Sr., de 2 Eerw. Zus ters-verpleegsters van het St. Jozef Zuster huis en het voltallige comité dat de tocht heeft georganiseerd. Ook waren een aan tal dames medegegaan om de oudjes van het noodige op den tocht te voorzien. Gereden werd naar de Zilk, waar de auto's met de ouden van dagen van het ge hucht gereed stonden. Gestart werd ver volgens naar Haarlem waar geheel gratis een bioscoopvoorstelling werd bijgewoond in het Rembrandt Theater. Hier hebben de oudjes genoten van een film! Velen hadden nog nooit een bioscoopvoorstelling bijge woond, of zij dus ook genoten hebben. De tocht werd vervolgd na afloop der voorstelling naar Groenendaal alwaar de oudjes ruim voorzien werden van drinken en versnaperingen. Ook werd een speeltuin bezocht waar volop werd genoten. Tijdens het nuttigen van de versnaperingen voer den de Burgemeester en Pastoor Maas het woord. De terugtocht werd over Hillegom aan vaard. Om ongeveer half negen arriveerden de auto's op het dorp, verwelkomd door een groote menigte en ingehaald door de beide Muziekvereenigingen. De auto's werden op het Kerkplein opgesteld, waarna de bur gemeester als volgt sprak: Beste Noordwijkerhouters! Het toppunt van den dag, waarop de auto tocht voor de ouden van dagen wordt ge houden, is altijd de avond waarop de oud jes in hun auto's terugkeeren op het dorp, verwelkomd door de muziek en door een groot aantal dorpelingen, die deelen in de vreugde. Het is voor de oudjes een prettige dag geweest en ze hebben hun zorgen aan den kant gezet. In Haarlem hebben ze de bioscoop bezocht en een filmvoorstelling bijgewoond; het was een liefdesfilm. zoo dat ze weer eens konden terugdenken aan hun jongen tijd. In den speeltuin hebben ze in den mallenmolen en den schommel ge zeten, tot zelfs de Pastoor toe. Alles is in de beste orde verloopen. Alleen reden op een gegeven moment 14 auto's den ver keerden weg op, doch onze begeleiders op den motor hebben ze vlug achterhaald zoo dat tenslotte allen weer bij mekaar waren. Zoo ziet men, dat het heel wat moeite en zorgen kost om zoo'n tocht te regelen. Ik breng daarom hulde aan het comité dat de tocht heeft georganiseerd. De comitéleden hebben al hun zorgen er aan besteed. Hierna nam de Zeereerw. Heer Pastoor Maas van de St. Jozefparochie het woord, deze zeide dat het voor hem een waar ge noegen was den tocht mede te maken; het was de eerste maal, zeide spreker, dat hij een autotocht voor ouden van dagen ge heel mee had gemaakt en vanzelf de eerste in Noordwijkerhout. Het was een buiten gewoon genoegelijke dag, aldus Pastoor, en in Groenendaal hebben de Burgemeester en ik gespeecht. Geheel den tocht heb ik van nabij kunnen zien dat we hier in Noord wijkerhout geen Burgemeester hebben doch een Burgervader; een vader die met het volk medeleeft. Ik hoop het volgend jaar wederom den tocht mede te kunnen maken. Vervolgens nam de voorzitter van het comité, de heer P. P. van Denzen het woord. Hij zeide dat het nu den 5en keer was dat hij een autotocht voor ouden van dagen uit Noordwijkerhout mee had ge maakt. Spreker bracht dank aan den Bur gemeestér voor zijn spontane medewerking en aan den Pastoor voor de groote sympa thie en steun welke hij aan het comité heeft gegeven. Van Denzen bracht vervolgens dank aan Doktér Sengers en de Eerw. Zus ters voor de zorg aan de oudjes besteed, aan de Voetbalvereeniging voor haar financieele medewerking in den vorm van het geven van een voetbalwedstrijd en grooten dank aan de autohouders voor het welwillend beschikbaar stellen van de auto's. Ook den beiden muziekvereenigingen werd dank gebracht voor haar muzikale medewerking en de politie voor haar hulp. Ten slotte sprak nog de kapelaan uit de Zilk die eveneens grooten dank bracht aan de autohouders, waarna de oudjes uit de Zilk hun toch naar huis vervolgden en die uit het dorp naar hun respectievelijke woon huizen werden gebracht. Het was een onvergetelijken dag voor de deelnemers! Tot volgende jaar. ZILK Tocht Ouden van Dagen. Woensdag werd de jaarlijksche tocht voor ouden van dagen met medewerking van Noordwij kerhout gehouden. In het geheel wérd ge bruik gemaakt van 45 personenauto's en een touringcar, waarvan er plm. 20 waren bemand met Zilkers. Haarlem en omstre ken werd bezichtigd en de bioscoop be zocht. Afgeleid van de vroolijke gezichten der deelnemers is deze tocht wederom een groot succes geworden. OEGSTGEEST. Afd. Bloembollencultuur tegen sanee ring. In de gisteravond in Zomerzorg te Leiden gehouden vergadering van de afd. Oegstgeest van de Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur is de vraag of de sanee ring behouden moet blijven ter sproke gekomen. Een groote meerderheid heeft i2ich tegen het behoud der saneering uit gesproken. De Hanze. In St. Willibrord hield de R.-K. Midenstandsvereeniging een alg. vergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy. De belangstelling was, niettegenstaande een toch belangrijk agenda-punt, uiterst gering hetgeen toch van weinig deferentie getuigd voor een be stuur, dat zich inspant en steeds voor de belangen der middenstanders op de bres slaat. Bijzonder trof ons de afwezigheid van de winkeliers-middenstanders, die toch op de eerste plaats belang heeft bij de M. I. C A.-week. De notulen werden na voorle zing goedgekeurd. De heeren Nouwens en Hoogeveen brachten verslag uit van de vergadering van den Centralen Raad. Voor het keurig verslag werd hem namens de vergadering dank gebracht. In bespreking kwam daarna de a.s. „Mi ca-week", die door de middenstandsbon den zal gehouden worden van 1024 Octo ber a.s. De voorzitter zet uiteen, hoe deze Micaweek zal worden georganiseerd en hoe deze veel verschilt met die van het vorige jaar, doorda+ o.m. naast groote en mooie landelijke prijzen als een villa, ook andere plaatselijke prijzen kunnen worden beschikbaar gesteld en gewonnen. Spreker betreurt voorts de afwezigheid der winke liers. Na bespreking wordt besloten tot deelna me. In het comité zullen zitting namen de heeren de Bruin en Elshof., terwijl aan de heeren J. Nouwens en v. d. Meer zal wor den verzocht ook hun medewerking tot deze actie te zullen verleenen. Dan deelde de voorzitter nog mede, dat de vragen bij den Centralen Raad door de afdeeling Oegstgeest ingediend, schrifte lijk zullen worden beantwoord. Een schrij ven van de Oranjevereeniging om mede werking bij de te houden optocht op 31 Aug. werd voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag kwam weer eens het slechte vergadering bezoek ter sprak en de vraag gesteld: „Hoe hierin verbetering te brengen?" waarna de voorzitter de bijeen komst sloot op de gebreikelijke wijze, RIJNSBURG Tuinbouw. Nog enkele dagen en ook ziet men weer in het zomerseizoen. Vol gende week komen ook hier de vroege aardappelen aan de veiling en daarmee is dan het nieuwe seizoen weer ingezet. De aanvoer bepaalde zich den laatsten tijd tot wat bosuien, soms wat radijs. Het eer ste ging voor weinig, van 4050 ct. per 100 bos. de radijs ging vlug weg tegen 1.60—-2.50 per 100 bos. Van de diverse gewassen heeft men de beste verwachtin gen. Het zal er dus maar om gaan óf er voor export kan worden gekocht en er niet te veel zal doordraaien. "Want als alles voor den minimumprijs weg moet is de uitkomst vermoedelijk toch onvoldoende. SASSENHEIM. IN HET ZWEMBAD VERDRONKEN. Het slachtoffer ging in het diepe, hoewel hij niet kon zwemmen. Gisteravond is in het zwembad te Sas senheim verdronken de 22-jarige M. Bas ten, afkomstig uit Middelbeers, werkzaam als leerling-verpleger bij het St. Bavo-ge- sticht te Noordwijkerhout. De jongeman had zich, zonder de zwem kunst machtig te zijn en zonder daarvoor toestemming te hebben verkregen, in het diepe bassin begeven. Hoewel onmiddellijk door den badmeester en andere personen werd gedoken, gelukte het eerst een uur later Basten boven water te brengen. De levensgeesten waren toen geweken. In verband met het ongeval in het zwem bad wordt ons het navolgende medege deeld: Het slachtoffer T. B. kwam voor de eerste maal in het bad een was er dus to taal onbekend. Zonder iets te vragen begaf hij zich in diep water, hoewel dit zonder toestemming van den badmeester niet is toegestaan, wat door een duidelijk bord aan den ingang van het bad wordt be kend gemaakt. B., die niet kon zwemmen, moet onmiddellijk zijn gezonken zonder de aandacht te trekken van omstanders en mede-zwemmers, daar geen alarm werd ge maakt. Binnen enkele oogenblikken waren reeds drie, daartoe bevoegde zwemmers, waar onder de badmeester, aan het duiken, ter wijl vanaf de kant door de inmiddels ge waarschuwde politie werd gedregd. Doordat het ongeluk geen aandacht had getrokken, wist niemand de juiste plaats aan te wyzen. Hoewel dus onmiddellijk hulp aanwezig was, mocht het niet gelukken den drenke ling te vinden. Na ruim anderhalf uur is het slachtoffer met behulp van een haak gevonden en door den badmeester naar de kant gebracht. Het js onbegrijpelijk hoe iemand zonder meer in het diepe water kan gaan, terwijl toch duidelijk het diepe van het ondie pe gedeelte is gescheiden en duidelijke borden de diepte van het water aangeven. Het ongeval moet dan ook uitsluitend aan onvoorzichtigheid worden geweten. TER AAR Geen pleizierig uitstapje. Een zestal jongens maakte dezer dagen een fiets tochtje naar Rotterdam om diens havens eens gaan te bezichtigen. De reis verliep heel vlot, totdat zij eenmaal de havenstad bereikt hadden en aldaar bij een controle post werden aangehouden om hun belas tingplaatje te toonen. De politie bleek een goed vangst gedaan te hebben, want vier personen waren met in het bezit van een belastingmerk. Zooals te doen gebruike lijk werd hun een uonnetje gegeven en te gen betaling van de boete mochten zij de reis vervolgen. Maargeen van de ge- verbaliseerder was bij machte de opge legde kosten te betalen. Dit bevreemdde de politie. Onder strenge controle bracht men de jongens naar het dichtbij zijnde bureau en na urenlange informaties te hebben ingewonnen, werden zy tegen den avond op vrije voeten gesteld. Om nu nog de haven te gaan bezichti gen was het te laat geworden. Er zat niets anders op dan snel naar huis te gaan. Hun wederwaardigheden van deze reis kwamen pas aan het licht toen de fiscus het ver schuldigde bedrag langs officieelen weg inde. Ge b o r e n: Helena Johanna d. van J. WijfjeMeyer. Getrouwd: J. Zwirs 29 j. en A. M. Lebesque 26 j. J. A. N. Breure 34 j. en T. Verboom 25 j. Overleden: L. van Eyk 82 j. A. Freyee 82 j. WARMOND Groene Kruis. Onder voorzitterschap van dr. H. J. A. Walenkamp had in hotel „De Zon" een algemeene vergadering plaats van de Vereeniging „Het Groene Kruis" alhier. De voorz. opende de bijeen komst met een woqrd van welkom tot de aanwezigen, waarna hij in herinnering bracht het overlijden van den heer P. G Paardekooper, in leven bestuurslid der vereeniging. In gevoelvolle woorden her dacht hij diens groote sympathie voor het doel en streven der vereeniging en al het geen hijvanaf de oprichting voor den bloei der afdeeling had gedaan. De ver eeniging zal zijn nagedachtenis steeds in eere houden. Uit het hierna uitgebracht jaarverslag bleek dat in 1935 478 maal gebruik ge maakt was van het magazijn voor verple- gingsartikelen. De speldjesdag tijdens de Kaagweek had opgebracht een bedrag van 55.33 Hiervan werd drie-vierde afgestaan aan de t.b.c.-vereeniging. De inkomsten hadden in het afgeloopen jaar bedragen 7 449.27 en de uitgaven 7 231.01, zoodat een batig saldo te boeken viel van 7 168.26. De rekening en bescheiden werden nagezien door een commissie bestaande uit de hee ren G. Heenk en C. Papot, welke commis sie mededeelde alles in volkomen orde te hebben bevonden en derhalve adviseerde den penningmeester onder dankzegging voor het geoverde beheer te déchargeeren, waartoe werd besloten. Het aftredende lid de heer M. de Vries, werd herkozen, ter wijl in de bestaande vacture werd voor zien door de benoeming van den heer F. Slager. Hierna sluiting. Bloembollencultuur. In de afdeelings- vergadering van de Vereeniging v. Bloem bollencultuur alhier is na langdurige dis cussies met 19 tegen 14 stemmen besloten te stemmen voor opheffing van alle sane ringsmaatregelen. De voorgestelde maat regelen ter voorkoming van overmatige uitbreiding van de teelt werden met 19 stemmen voor en 14 tegen aangenomen, doch niet dan met heftige tegenstand van de zijde der anti-saneerders.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11