Vraagt U ook eiken dag KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN WILT U IETS WETEN? VERVOLG Pm versenJ ZATERDAG 6 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Wat zullen we eten? Bezoekt dan de Zulvel- Demonstraties van Jan Welgemoed. Woensdag 10 en Donderdag 11 Juni a.s., aanvang 's middags 3.15 uur en 's avonds 8.1 5 uur (zomertijd) in 't Gym nastieklokaal te Hazerswoude (dorp). Toegang vrij. Gratis receptenboek. Om 2.30 3 7.30 en 8 uur (zomertijd) ver trekt een gratis autobus van de Koudekerksche- brug naar de Demonstraties. MGR. N. STAM TE HAARLEM INGEHAALD. Grootsche plechtigheid in de St. Elisabeth en Barbara-parochie. Vrijdag was voor de parochie van de Sint Elisabeth en Barbarakerk aan de Paul Krugerstraat te Haarlem een lang verbeidde feestdag. Des avonds werd de nieuwbenoemde missiebisschop Mgr. N. Stam, elect titulair bisschop van Cedi i. p. i. 'en apostolisch vicaris van Kisumu (Britsch Oost-Afrika) met grooten luister ingehaald in de parochie waarin zijn fa milieleden woonachtig zijn en waar Mgr. een goede bekende geworden is, omdat hij hier zijn vacanties placht door te brengen, toen hij nog father Stam was. Reeds ver voor achten heerschte er in de omgeving van de kerk een bedrijvig heid die aan elke feestelijke gebeurtenis pleegt vooraf te gaan, ongeveer op een wijze als de stilte die aan den storm voor afgaat. En de ontvangst werd als een storm: een storm van spontaan enthousiasme. Op het tijdstip waarop Mgr. en zijn gezel schap waarschijnlijk uit Amsterdam ver trokken, liep de kerk al vol, zoo vol, dat al spoedig een talrijke menigte zich met een plaatsje voor het kerkgebouw moest tevreden stellen. Hier wachtten, keurig opgesteld, de jeugdorganisaties met kleurrijke banieren: Kruisvaarders, welpen en verkenners, Jo- eefgezellen en Graalmeisjes. Om acht uur tien kondigde het inzetten van klokkengelui de nadering van den Hoogen Gast aan, en eenige minuten later reden een drietal auto's voor. Mgr., die het eerste uitsteeg, werd door bruidjes verwelkomd. Een der kleinsten overhan digde Z. H. Exc. een bouquet lelies, welke mgr. Stam met zichtbare ontroering ac cepteerde. Gevolgd door zijn naaste familieleden en omringd door de vele vaandels der jeugdorganisaties, schreed mgr. door het middenpad der kerk naar het priesterkoor voor het celebreeren van een plechtig Lof met Te Deum. Hierbij werd Z.H.Exc. geassisteerd door pastoor L. Willenborg en T. Winkelman, als diaken en subdiaken en de kapelaans P. Poppen en J. Stadegaard als troondia- kens. Ceremoniarius was kapelaan A. Ver hoeven. Verder namen in het priesterkoor plaats plebaan F. Filbry, Father B. M. Heijboer, de pastoors Schoemaker en Adrichem klasgenooten van den nieuw- benoemden bisschop evenals de pastoor van de parochie G. van Dijk, en verschil lende ordebroeders. Pastoor van Dijk hield een welkomst- predicatie. „Met groot verlangen" al dus de gewijde spreker „hebben wij uitgezien naar dit plechtig uur. Hier voor U ziet gij een groote schare van goede ka tholieken, die vanavond hierheen ge stroomd zijn om U, dien zij hebben leer en kennen als den eenvoudigen stoeren mis sionaris, te huldigen als Prins der H. Kerk. Toen wij priesters U als vriend van het seminarie zagen heengaan om aan het vu rigst verlangen van uw hart gevolg te ge ven, hebben wij u gemist als een goeden en trouwen vriend. We heben u dikwijls zien terugkomen in het vaderland en wa ren dan telkens verheugd, u den ouden makker in onzen kring te mogen begroe ten. Thans, nu God uw moeizaam werken heeft willen beloonen door u te verheffen onder de Prinsen der Kerk, thans is uw komst voor ons een hooge eer. Maar behalve de vrienden uit uw jeugd, zijn er nog duizenden anderen in den lan de die van uw verheffing met vreugde hebben vernomen. Van die duizenden ziet gij er eenige honderden voor u verzameld, die gekomen zijn om u te eeren en te bid den voor het werk dat u zoo dierbaar is. Zij allen zullen God met aandrang vragen u n.og lang te sparen aan het hoofd van uw kudde, die gij met meer recht nog dan onze bisschoppen het ons doen, uw kinde ren moogt noemen, omdat gij persoonlijk het zijt geweest, die hen voor een groot deel in den schoot van onze Moeder de H. Kerk hebt opgenomen. Ik zou te kort schieten in mijn plicht, wanneer ik, u, parochianen, niet aanspoor de om ook van uw tijdelijke goederen af te staan wat gij missen kunt om de uit breiding van Christus rijk te bevorderen. Nog zoovele zielen hebben evenveel recht op de gave van het H. Geloof als gij". Onder het zingen van een danklied door geheel de kerk verliet Z. H. E. het kerk gebouw om zich naar de woning van zijn familie in de Paul Krugerstraat te bege ven. PASTOOR VAN EEDEN BEDIEND. De zeereerw. heer A. P. v. Eeden, pas toor van de parochie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten en van St. Bavo te Haar- dem-Noord, is voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden. De pastoor werd sinds eenigen tijd ver pleegd in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem. AFSCHEID PATER BAR TH. CATÜN. Donderdagmorgen heeft in het Gymna sium Sancte Alberti te Zenderen het af scheid plaats gehad van pater B. Catijn voor zijn vertrek naar Malang op Zondag a.s. Om 8.30 uur droeg pater Catijn een plechtige Hoogmis op, waaronder zijn schola hem een afscheidscantate toezong. Om 11 uur werd in de feestelijk versierde aula de afscheidsreceptie gehouden. De hoogeerw. pater L. Smeets, rector van het Gymnasium sprak hier den scheidenden leeraar toe, hem dankzeggend voor het vele, door hem in de 10 jaren van zijn leeraarschap verricht. Vervolgens werd het woord gevoerd door een der oudste studenten, alsmede een lid der schola, die hem een geschenk aanboden. Ook de voorzitter van de Missieclub bood den scheidenden een geschenk onder couvert aan als steun voor 't nieuwe Missiewerk. Diep ontroerd heeft pater Catijn een dank woord .gesproken, zijn mooie jaren op Al berti dankbaar niemoreerend en zichzelf voor de toekomst aanbevelend in 't gebed zijner oud-leerlingen. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering op Vrijdag 5 Juni nun. 2.15 uur. Voorzitter: mr. D. F. Pont, bur gemeester. Aanwezig 13 leden. Afwezig weth. Klaver, die later ter ver gadering komt; er is één vacature. Na opening verzoekt de voorzitter den secretaris, het nieuwbenoemde Raadslid den heer A. Haster, binnen te leiden. Na het afleggen der vereischte eeden, felici teert de burgemeester den nieuwbenoem de en heet hem hartelijk welkom. Bij de notulen worden door den heer van Lier op enkele aanmerkingen gemaakt; de verlangde correctie zal worden aange bracht; ook de heer Spilker maakt een op merking. De notulen worden daarna goed gekeurd. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen, de reclames Straat- en Hondenbelasting, dienst 1935 goedge keurd zooals ze zijn voorgesteld. De comp- tabiliteitsbesluiten, dienst 1935 worden genomen. De verdeeling van de gemeente in 6 stern- districten (voorheen 4) en de aanwijzing der benoodigde stemlokalen worden goed gekeurd. Een geldleening, groot 80.000 wordt aangegaan volgens de door B. en W. ge dane, zeer voordeelige aanbieding. Hierna komt aan de orde: voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Molenbuurt 7 tm. 29 (onevennummers). Dit voorstel was de vorige maal aange houden. Er is zeer breed over gesproken; alle raadsleden achten het thans daarvoor nog niet den geschiktsten tijd, wilden eerst overleg om zoo mogelijk tot een afdoende verbetering te komen. De voorzitter ..en weth. Vermeer hebben hierbij het stand punt van de meerderheid van B. en W. schitterend verdedigd. Na lange gediscus sieer stelt de heer Loeraker voor, dat B. en W. de kosten van de noodzakelijke ver beteringen zullen berekenen en zullen trachten, dat de eigenaars der huizen, daar aan gevolg geven. Dit voorstel wordt aan genomen met 141 st. Tegen de heer weth. Vermeer. Deze wil ook aangeteekend hebben, dat hij er op staat geacht te zijn, dat de Raad zich uitspreekt inzake onbe woonbaarverklaring. Wetha Vermeer en de burgemeester worden met alg. stemmen herkozen als commissaris van de N.V. Elec- triciteitsbedrijf H. L. S. Hierna wordt de rekening Schoolartsendienst 1935 goedge keurd. Na verschillende besprekingen wordt het tegelpad langs de Van den Endelaan tot rijwielpad aangewezen ingevalge de Mo tor- en Rij wiel wet. Besloten wordt, het doorgetrokken gedeelte der Van den En delaan mede denzelfden naam te geven. Het verzoek van den Ned. Bond van Taxi- ondernemers tot vaststelling eener veror dening ten aanzien van het huuratuo- en taxibedrijf wordt voor kennisgeving aan genomen. Waar een terrein aan en naar den Nieuwen weg verkocht is aan de N.V. A. J. van Engelen worden de besluiten in zake een daar aan te leggen weg ingetrok ken. Besproken wordt vervolgens het ver zoek der caféhouders om gedurende de zomermaanden hun lokaliteiten tot 12 uur geopend te mogen houden. De burgemees ter heeft hiertegen geen bezwaar, doch waar het hier een wijziging der verorde ning betreft, moet de Raad beslissen. Het desbetreffende voorstel van de heeren Fij- ma en Pijnacker wordt verworpen met 114 stemmen. Voor de heeren Fijma, Pij nacker en Paase en wethouder Klaver. Rondvraag. De heer Van Dam vaagt ver betering der Sixlaan en der Burgè Went- holstraat. De heer Pijnacker merkt op, dat de werkloozen hier niet dezelfde rechten zouden hebben dan b.v. te Lisse. Hierover wordt breed gesproken; de heer Loerak ker en weth. Vermeer achten deze bespre king in openbare vergadering niet ge- wenscht en niet in het belang der werkloo zen. De heer Van Lierop zegt dat de heer Velthuijs geen grond heeft aan de Els- broekerlaan en straatbelasting moet beta len; de voorz. zegt, dat deze heer den grond, die hij niet heeft aan de gemeente voor ƒ1000 wil verkoopen (gelach). De heer Van Lierop bepleit nog betere ver lichting der Leidschevaart en verlichting van den Par. weg. Nog informeert de heer van Lierop naar den vroegeren admini strateur der Arbeidsbemiddeling. De voor zitter zegt, dat de Centrale Raad van Be roep de gemeente in het gelijk stelde. De heer Spilker vraagt onbewoonbaarverkla ring van 4 huizen aan den Stationsweg. De voorzitter.: dat kan misschien gecombi neerd worden met de andere (gelach). Hierna sluiting met dankwoord en comité- generaal. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekenden 186 personen in geschreven. 17 timerlieden, 11 metselaars, 14 opper lieden, 7 grondwerkers, 4 schilders, 59 land en tuinarbeiders, 14 losarbeiders, 1 zilver- bewerker, 2 loodgieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 straatmakers, 7 chauffers, 2 betonwerkers, 3 houtbewerkers, 4 monteurs, 2 electricians, 4 kantoorbedienden, 2 schip pers, 1 smid, 1 surveillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 3 bakkers, 1 spinmeester, 1 bouwkundig opzichter, 2 winkelbedienden, 1 kellner, 2 fabrieksarbeiders, 1 magazijn bediende, 4 scheepmakers, 1 zadelmaker, 2 stucadoors, 2 radio-feehnikers, 1 verpleeg sters, 1 typiste, 2 huishoudsters, 1 dienst bode. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. O n d e r t ro u w d: A. M. Brouwer, 25 jaar en A. Velthuizen, 24 jaar. G e t r o u w d: A. J. L. v. d. Heyden, 24 jaar en B. A. de Vos 29 jaar. Ingekomen: C. van Schie, Leidsche weg 102 i, van Schiedam C. Moerkerk, Leidsche weg 187 e, van Zoeter woude P. L. de Vreese, Voorstraat 6, van Voorhout J. J. A. Boer, v. Kempenstraat 9, van Ooltgensplaat A. Sluiter, Leidsche weg 201 k, van Voorbrug J. W. Oostdam, Leidscheweg 104, van Stomp wijk Th. J. v. d. Maat, Burg. Vernedepark 13, van Schoonhoven A. J. Peters, Veurscheweg 82 c, van Rotterdam A. C. de Jongh, Donklana 49, van Rotterdam M. den Outer, Oranjekade 63, van Voorburg. Vertrokken: J, Lastdrager naar den Haag A. Wittebol naar Leiden R. Ruf naar Duitschland A. Pot naar Rotterdam D. J. Verschoor naar Leiden H. J. Hemmes naar den Haag. WARMOND. Bij het le lustrum van de Parochieele R. K. Sportvereeniging S.M.C. Zeer gaarne benut ik deze gelegenheid, om in een welgemeend propagandistisch woord bij alle R. K. Warmonders die dit lezen, onze eigen parochieele sportclub in hun sympathie aan te bevelen. De parochieele sportclub „S.M.C." is in Juni 1931 te Warmond voor onze R. K. Sport- liefhebbende jongens opgericht onder de auspiciën van den weleerw. heer Th. Lam- pe, toen ter tijd kapelaan onzer parochie. Door zijn ijveren en medewerken kwam de vereeniging tot stand, waaraan kapelaan Lampe nog eenigen tijd zijn aandacht en beste krachten mocht geven als geestelijk adviseur. Sindsdien zijn 5 jaren verstreken, jaren van „ups and downs" voor de sportclub jaren waarin bij zoovele strubbelingen zich ook die van de tijdsgesteltenis deed gel den. Moeilijke jaren zijn het wel geweest tijdens welke het Bestuur zich geplaatst zag voor velerlei kwesties, maar met taaie volharding werden de oplossingen gezocht en gevonden. Het Bestuur heeft kranig werk verricht en alles is1 na vijf jaar tot een goed resultaat gekomen. Het is een merkwaardig en verheugend samentreffen, dat bij de le lustrum-viering van S.M.C. tevens de ingebruikname ge schiedt van het nieuwe terrein, gelegen naast den Heerenweg. Een technische ver betering die zoo noodzakelijk was voor S:M.C. Niet dat het vorig terrein zoo slecht te bespelen was, maar wel zóó afgelegen, dat het voetbalveld bij de Warmonders als een haast vergeten achterland werd. Nu echter het terrein, dank zij de welwil lendheid van den verhuurder, gunstiger is gelegen, zijn we na dankbare besprekingen gereed gekomen met een terrein dichtbij. Komt U gerust eens zien naar de matches op dèt terrein en blijft komen. U zult te vreden zijn om dan ook vooruitgang te kun nen vaststellen in het spelpeil bij de be oefenaars der voetbalsport. De bereikte resultaten geven goeden moed voor de toe komst.. Tot zoover mijn woordje over S.M.C. be treffende haar organisatie en techniek. Echter zou dit propaganda woord al te oppervlakkig zijn, wanneer ik niet bijzon der wijs op het bestaansrecht en het be- staansdoel van onze eigen parochieele sport vereeniging. Waarom is destijds Kapelaan Lampe met S.M.C. begonnen en waarom beijvert zich nu nog de geestelijke adviseur voor onze vereeniging? Waarom S.M.C. er is? En waarom Uw sympathie gevraagd wordt? „Om onze Katholieke jongelui". Daarom onze eigen kathoieke Jongens in onze eigen vereeniging. Niet de sport om de sport is onze hoofdbeweegreden hierbij. Zeker, goed geleide sport is voor onze jongens nuttig en dit nog wel onder veler lei opzicht: ze bevordert de gezondheid van het lichaam, ze staalt de zenuwen en de spieren, geeft wilskracht. Maar daarom behoeven wij nog niet een eigen principieele sportvereeniging te heb ben. Er is meer. Onze jongelui moeten heb ben de weldadige invloed en steun van de principieele R. K. Vereeniging. Zij moeten behoed worden voor de verderfelijke in vloed van niet goe dgeleide sport, voor de gevaren in de neutrale organisatie die daar van alle kanten dreigen voor hun geloofs- en zieleleven. Het wordt zoo dikwijls niet geloofd, maar weet U, dat onze Nederland- sche Bisschoppen meerdere malen de eigen R. K. sportorganisaties hebben aangewezen als de vereeniging voor katholieken. Als het te laat geworden is, dan kunnen we zien, dat het niet zulke onschuldige din gen zijn, die aanraking met niet-kat'holieke kringen: de fuif na de gewonnen wedstrijd, de feestelijke bijeenkomsten, die niet alleen bezocht worden door de voetballers, maar ook, de trouwe supporters en vooral de trouwe supporsters gaan mee: deze hebben toch niet voor niets trouw aan de lijntjes gestaan en met hun (en vooral haar) en thousiasme het spel aangevuurd. Conclu sies: trek ze zelf hier uit. „Wie de jeugd heeft, heeft hun toekomst". Zou dit niet waar zijn? Moet de eigen R. K. Sportver eeniging er zijn of niet? Welnu: wij heb ben het allen in handen: de ouderen door him steun, de jongeren door hom lidmaat schap. Toont ook door Uw bezoek aan de wed strijden dat gij het belang van S.M.C., onze eigen parochieele R. K. Sportvereeniging begrijpt. En zoo Uw belangstelling toonend zult U moreele steun geven die S.M.C. be hoeft, om zich goed te ontwikkelen. God zegene onze goede bedoelingen. „Om onze Katholieke Jongelui". H. C. A. P. VAN DRUNEN, Geestelijk Adviseur S.M.C. R.-K. Sportvereeniging S.M.O. Onder groote belangstelling had in hotel de „Stad Rome" de jaarvergadering plaats van de R.-K. Voetbalvereeniging SMC alhier. Te ruim half negen opende de w.n. voorzitter, de heer B. Moerkerk, de bijeenkomst. Door den lsten secretaris werd een keurig ver zorgd jaarverslag uitgebracht. Uit het hierna uitgebracht financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeni ging een batig saldo te boeken had. Voor het jaar 1937 werden als leden der kas-commissie aangewezen de heeren A. Sikking, Th. Heemskerk, terwijl nog een derde lid hieraan zal 'worden toegevoegd zoodra het bestuur weer voltallig is. On der de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heeren L. Ritzen, H. van Leeuwen en M. Weyers, waarin dezen ont slag namen als bestuurslid der vereeni ging. Op verzoek zal de heer Weyers zijn functie blijven vervullen tot de eerstvol gende vergadering waarin dan in de vaca ture zal worden voorzien. Aan de orde kwam hierna de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den voorzitter, den len penningmeester en den 2en secretaris. Alvorens tot steming werd overgegaan sprak de geestelijke Adviseur een ernstig woord tot de leden waarbij hij er op wees, dat het in het belang der vereeniging was, indien het bestuur ook actieve leden der vereeniging zitting kregen. Als le pen ningmeester werd herkozen de heer B. Moerkerk, terwijl als bestuursleden wer den gekozen de heeren C. SChneyderberg, Th. van der Zalm en M. J. Hogenboom. Be sloten werd de verkiezing van een voor zitter uit te stellen tot de eerstvolgende vergadering. De aftredende leden der elf tal-commissie werden bij acclamatie her kozen. Overgegaan werd tot bespreking van de feestelijkheden bij gelegenheid van de viering van het le lustrum. Na eenige be spreking werd besloten over te gaan tot opheffing van de athletiekvereeniging, aan gezien gebleken is, dat hiervoor weinig animo bestond. De afdeeling wandelsport heeft echter haar bestaansrecht duidelijk bewezen. De gebruikelijke rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelij- ken aard naar voren, waarna de bijeen komst onder dankzegging voor de aange name discussies door den wm. voorzitter op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Opgeheven: Abel, huisvrouw van E. M. Swagema- kers, Wassenaar. C. G. J. Lohmann, Sassenheim. =3 Vraag: inzake ontslag na werkweige- ring. Antwoord: Een pertinente werkwei- gering is een dringende reden tot onmid dellijk ontslag, zonder uitbetaling van loon. Tevens heeft de werkgever recht op scha deloosstelling, gelijk aan het bedrag aan loon gedurende de opzegtermijn. OPENLIJK DANK aan de Heilige Maagd Maria voor gebedsverhooring door het houden van de krachtda dige Noveen der Drie Wees gegroeten. J. V. te Stomp wijk 1091. VRIENDIN Net R. K. Meisje zoekt vrien din, leeftijd 2530 jaar, zoo mogelijk in het bezit van een fiets. Brieven onder no. 1134 bureau van dit blad. LEIDEN—SCHIPHOL— Amsterdam. Dagelij ksche dienst, vertrek vanaf de Beestenmarkt 9 uur, de salon boot „Succes" vertrekt alleen Zondags vanaf de Zijlpoort bij Machinefabriek O verrijn 9.30 uur. Retour boot 50 cent, kinderen 40 cent, enkele reis 30 cent. Voorverkoop boot- kaarten Maresingel 11. Tel. 664 en op de boot. GEBR. HARLAND. 1062 FANFARE-CORPSEN Wij hebben aan onze In strumentmakerij een afdee ling toegevoegd, speciaalin gericht voor reparatiën, ont- deuken, polijsten, vernikke len, enz., van muziek-instru- menten, onder leiding van een bekwaam vakman. In strumentmakerij Resedastr. 2a, Leiden. 801 Prinses Juliana Noodfonds Prijswinnaars worden ver zocht nummer van lot op te geven vóór 13 Juni: Joh. de Wittstr. 8. Prijzen afhalen te gen inlevering van lot 1825 Juni aan hetzelfde adres. 1079 OLYMPISCHE SPELEN Stadion Amsterdam. Met het oog op Zondag Olympische Dag, gaat de salonboot „Suc ces" terug uit Amsterdam 6 uur, dus kan men eerst in het Stadion het geheele Program zien. Retour bootkaarten 50 cent, kinderen 30 en enkele reis 30 cent. Voorziet U van bootkaarten, Maresingel 11, Tel. 664 en aan de boot. GEBR HARLAND. 1061 SLOOPERIJ „DE VALK" Veurscheweg 82, Voorschoten in- en verkoop van 2de handsch automobielen. Tele foon 81. 3804 MEUBELEN Zoekt U een vakman die uw defecte meubelen vakkundig en billijk herstelt, dan is dit mijn adres: meubelmakerij Uiterstegracht 125 J. J. TIE- LE. Levering van alle soor ten meubelen. 1127 RECHTSKUNDIG BUREAU A. A. OBER, Kantooruren 111 en 79 uur. Zaterdag 2—3 Hulpenstraat 12 (Heeren straat). Serieuze behandeling von alle rechtszaken, onder zoeken, informaties en incas so's. Verstrekt adviezen. Bil lijk tarief. 1083 P. J. v. d. KLEIJ Metselaar, Morschweg 110. Het goeakoopste en soliedste adres voor alle voorkomende werkzaamheden, vraagt prijs zonder eenige verplichting. Ook voor alle soorten tegel werk, vraagt prijs en mon sters. 1102 TOONEELCLUB Eenige jongelieden gevraagd voor tooneelclub hier ter ste de. Leeftijd 16 tot 18 jaar. Brieven onder no. 1088 bur. van dit blad. PIJN IN UW VOETEN? Pijnloos verwijderen van lik doorns, eelt, hoornnagels enz. Gewone behandeling 0.90. Gedipl. pédicure. Dag. spreek uur. Steunzolen en elastieken kousen naar maat. Draagt onze „Manna" Steunschoenen Schoenmagazijn „DE VOOR UITGANG", Haarlemmerstr. 192. Tel. 3178. LEIDEN—KATWIJK Bij goed weer vertrekt a. s. Zondag naar Katwijk de Mo torboot „Voorwaarts," voorm. 10 uur nam. 2 uur. Retour 20 cent. Ligplaats Haarlemmer- trekvaart. Reederij HAR LAND, Tel. 664. 1104 JONGELUI het adres voor prima moder ne meubelen tegen billijken prijs met volle garantie fran co thuis is het van ouds be kende adres DREEF, Hooi gracht 47, hoek Groenesteeg, Leiden. 1112 1.— PER WEEK Betere meubelen, bedden, de kens en karpetten tegen lage re prijzen vanaf 1.per week. Onze bekende spaar boekjes met korting zijn weeh verkrijgbaar, Burgsteeg 5 1076

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8