ZATERDAG 6 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM Drie gewonden door een defect stuur Gistermiddag omstreeks kwart voor één is op den Noordwal te Den Haag een per sonenauto, bestuurd door den 22-jarigen chauffeur J. J. K., uit de Van Swinden straat, door een defect aan de stuurinrich ting, tegen een boom gereden, waardoor de auto gedeeltelijk werd vernield. K. en twee inzittenden werden min of meer ern stig verwond naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Een hunner, J. F. van der H. uit de Gramstraat, die een hersen schudding en een wond boven 't linkeroog had bekomen, moest worden opgenomen. De beide anderen konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. DOOR VALLENDEN HIJSCH GETROFFEN Gistermiddag te omstreeks half vijf ge raakte de heer L. Bouts, firmant van de N.V. Bouts' glasindustrie te Blerick, door het breken van een takel onder een val lende kist met glas, welke een gewicht had van 800 K.G. De heer B. brak beide beenen en kreeg voorts ernstige inwendige kneuzingen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Hoewel de heer B. er zeer erg aan toe is, achtte men geen onmiddellijk levensgevaar aan wezig. BRAND IN EEN LANDBOUWSCHUTJR Bij den landbouwer Leeuwenhoek aan den Sloterweg 316 te Amsterdam is gis termiddag brand uitgebroken. Sloopers waren bezig een landbouwschuur, die te gen het woonhuis is aangebouwd, te sloo- pen. Reeds was een gedeelte van de pan nen en het stroo, dat uit het dak gehaald was, in de nabijheid verbrand. Door von ken geraakte de schuur in brand. De brandweer was den brand spoedig mees ter. De nablussching ging met eenige moeilijkheden gepaard, daar het vuur tel kens tusschen de dakpannen te voorschijn kwam. EEN FRATER AANGEVALLEN. En met een scheermes gewond. Zondag heeft de boerenzoon A. J. K. ü'it Beugen, gewapend met een scheermes, fra ter A. B. in het klooster van de.Paters van den H. Geest te Gemert ernstige verwon dingen toegebracht. De jongeman studeerde reeds geruimen tijd bij de Paters van den H. Geest, doch moest na een klacht van een medeleerling, zijn studies beëindigen. K. ging naar huis, doch blijkbaar heeft hij zich daar steeds meer over dit feit opgewonden. Zondagmid dag is hij met een hamer en een scheermes gewapend naar het „Kasteel" gegaan, om zich daar op zijn mede-leerling te wreken. In zijn woede heeft hij echter den eersten den besten, dien hij ontmoette, Frater A. B., aangevallen en met het mes een aantal verwondingen aan het gelaat toegebracht. K. werd spoedig overmeesterd. Na door den officier van justitie te Roermond te zijn verhoord, is hij in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten. Frater B. heeft door zijn wonden veel ibloed verloren, doch maakt het overigens OVERVAL DOOR EEN TAXI CHAUFFEUR. De dader gevlucht. Vrijdagavond keerde een inwoner uit Amsterdam per auto uit het Gooi naar de hoofdstad terug. Op den Muiderstraatweg nabij Diemen werd de automobilist aange roepen door een chauffeur van een taxi van een particuliere taxi-onderneming, die aan den kant van den weg stond. De chauf feur van de taxi, welke.niet behoort aan een der ondernemingen van het officieele blokband-bedrijf, deelde den automobilist mede, dat hij motorpecht had en* bij ver zocht hem zoo mogelijk te helpen. Toen de automobilist, daartoe bereid, zich over de openstaande motorkap boog, gaf de chauf feur van de taxi den man plotseling met een stuk ijzer een slag op het hoofd. Daar de automobilist niet ernstig getroffen werd en zich omdraaide probeerde de taxi-chauf feur voor de tweede maal den man tegen den grond te slaan. Toen de slag slechts gedeeltelijk aankwam, doch toch nog zoo hevig was, dat de automobilist achteruit deinsde, sprong de chauffeur in zijn taxi en reed zoo hard mogelijk weg. De automobilist deed bij zijn terugkeer te Amsterdam aangifte bij de politie, die den taxi-chauffeur thans zoekt. DE „ONREGELMATIGHEDEN" TE DREUMEL. In een ook door ons aan het „Handels blad" ontleend bericht omtrent onregelma tigheden te Dreumel wordt het voorge steld, als zou een der wethouders dier ge meente bedoelde mededeelingen hebben ge daan. Dit blijkt onjuist te zijn. De berich ten zijn, naar deze wethouder ons verze kerde, van andere zijde aan het blad ver strekt, aldus lezen we in „De Tijd". Hierop wijst reeds het feit, dat deze wet houder pas vijf jaren te Dreumel woont en het dus zeer onwaarschijnlijk zou zijn, als deze verklaard had dat de Burger wacht in geen tien jaren heeft geoefend. Verder is onjuist, dat een bedrag van 1000 niet kan worden verantwoord. Er was een batig saldo van 1000, hetgeen heel iets anders is. Verder is ons verzekerd, dat de com mandant van de Burgerwacht zeker niet heeft verklaard, dat hij kwitanties had ge- teekend van hoogere bedragen dan hij zou hebben ontvangen. Geen fraude. Wethouder Mollenberg en de gemeente secretaris van Dreumel, de heer Van Ros- sum, verzoeken ons mee te deeeln, dat de berichten omtrent financieele onregelma tigheden bij de burgerwacht van Dreu mel in den vorm, zooals die in een deel der pers zijn gepubliceerd, onjuist zijn. Ge noemde heeren, door wie de boeken en be scheiden van den penningmeester der Bur gerwacht zijn gecontroleerd, verklaarden tevens, dat hun bij dat onderzoek van geen fraude is gebleken en geen kastekort is geconstateerd. WEER RUMOER BIJ COLPORTAGE TE AMSTERDAM Colporteurs hebben gisteravond op de Elandsgracht en op de Nassaukade bij de Van Lennepstraat te Amsterdam den boel op stelten gezet. Op de Elandsgracht groepte een groote menigte bijeen, die niets moest hebben van de colportage. De politie met motoren en ruiters heeft de menigte enkele malen met den gummi stok verspreid. Ook op de Nassaukade schoolde een me nigte samen. Hier is de politie eveneens handelend opgetreden. Er verscheen een uitruk-auto met een detachement. Zij dreef den volksoploop, die naar schatting een 500 man bedroeg, uiteen. EEN WINKELDIEVEGGE BETRAPT De 25-jarige mej. R. H., wonende te Smilde wist zich Donderdamiddag in de Hema in de Heerstraat te Groningen on gemerkt een hoedje op de lokken te druk ken. Zij slenterde verder en maakte van de gelegenheid gebruik haar tasch vol te stoppen met allerlei snuistreijen. Toen zij bezweek voor de bekoring van een kunst bloem werd zij betrapt. Bij fouilleering bleek, dat zij een flinken buit had ge maakt en dat de coupon stof, die zij onder den arm droeg, was gekaapt uit een an deren winkel in de Heerestraat, waar zij even te voren een bezoek had gebracht. Het is niet de eerste keer dat deze juffer zich aan een dergelijke steelzucht over geeft. Zij is ter beschikking van de justi tie DE MEPPEL H HEEFT MOEILIJKHEDEN De passagiersboot Meppel II welke gis teravond om zeven uur uit Amsterdam naar Meppel was vertrokken, heeft ter hoogte van den vuurtoren van Durgerdam machineschade gekregen. Nadat de passagiers waren overgenomen door 'n boot, welke op weg was naar Zwole, werd de Meppel II door het motorschip Meppel van den heer Roelink te Schelling- woude binnengebracht. Het schip zal te Amsterdam worden hersteld. EIGEN JENEVER GESTOOKT. Distilleerketels in beslag genomen. Ambtenaren van de afdeeling accijnzen te Amsterdam hebben gistermorgen in twee perceelen aan de Vinkenstraat al- i daar twee distilleerketels in beslag geno- i men, waarmede door de bewoners jenever j werd gestookt. De installaties waren zeer primitief inge- richt, terwijl gebleken is, dat de drank, i welke daarmede gestookt werd, bestemd was voor eigen gebruik. Tegen de daders, beiden steuntrekkers, is proces-verbaal op gemaakt. RECHTZAKEN HEEMSKERK EN DE SIERTEELT CENTRALE. Bloemenkweekers in hooger beroep. De kantonrechter te Haarlem behandelde eenigen tijd geleden de zaken tegen een reeks inwoners van Heemskerk, die allen voor hetzelfde feit terecht stonden: zij hadden nl. bloembollen beteeld, zonder dat zij waren aangesloten bij de Neder- landsche Sierteeltcentrale, hetgeen bij de wet vereischt is, wil men in aanmerking komen voor een teeltvergunning. Enkele verdachten teekenden van dit beroep ap pèl aan en gistermiddag stonden wederom vier inwoners van Heemskerk voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. Als ge tuige werd gehoord de heer J. A. v. d. Made, ambtenaar van de Sierteeltcentrale, die mededeelde, dat men in Heemskerk over 't algemeen weigerachtig is, zich aan te sluiten. De boeten van den kantonrech ter zijn zoo, dat ze de schade, die de ver dachten aan het bedrijf hebben toege bracht, iets overtreffen. De Officier van Justitie meende, dat er geen enkele reden was, om de straffen te wijzigen- en vroeg in alle gevallen bevestiging der vonnissen. De geldboeten varieerden van dertig tot honderd gulden. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Driftige dokter veroordeeld. De politierechter te Rotterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak te gen den 43jarigen arts A. W. P., die heeft terechtgestaan wegens mishandeling. Tij dens een visite aan een zieke vrouw heeft de dokter oneenigheid gekregen met de schoonzuster van de patiënte, die het niet eens was met de wijze van behandeling. De dokter heeft zich daarbij zoo kwaad gemaakt, dat hij de vrouw een slag met zijn receptenboekje in het gezicht zou heb ben gegeven en ook vuistslagen zou heb ben toegediend, waarop het slachtoffer kwam te vallen. De politierechter heeft het beroep op noodweer van den arts verworpen, daar gebleken is, dat de dokter het eerst tot handtastelijkheden overging. Overeenkom stig den eisch veroordeelde hij den dokter tot honderd gulden boete of tien dagen hechtenis. KANTONGERECHT DEN HAAG. „Behoorlijk" dronken. Verdachte W. P. K. is „behoorlijk" dron ken, in de Stoeplaan te Wassenaar tegen getuige P. is opgereden. De ambte naar van het O. M. stelt voor een jaar zijn rijbewijs af te nemen, plus een week hechtenis. Verdachte heeft daartegen het bezwaar, dat hij in Delft woont, maar vooral leven moet van de klanten buiten Delft, waarvoor hij zijn wagentje noodig heeft! De ambtenaar van het O. M. vindt, dat hij dan maar moet gaan fietsen. De kantonrechter schijnt het hierin met hem eens te zijn, want hij willigt de eisch in. Te zwaar geladen. Op 23 April, te kwart voor drie, zou ver dachte G. S- J. op den Rijksstraatweg te Wassenaar, met een vrachtauto, ge laden met 13 ton, tegen een auto opgereden zijn, waarvan de eigenaar is. getuige A. D. oud 57 jaar, zonder beroep, wonend in Schiedam. („Dat kan je wel zien", zegt er een van het publiek, die leuk wil zijn). Verdachte: „Ik reed dan met een snelheid van 29 a 30 K.M., wat trouwens mijn maximum is". Ambt. O. M.: „Wilt u daar mee zeggen, dat u niet harder kunt?" Verdachte: „Kunnen wel, maar ik rijd nooit harder"„Ik reed dan met een snelheid van 29 30 K.M. toen ik op 25 a 30 M. afstand, ongeveer 2 y2 M. vanaf het rijwielpad, die meneer aan zie komen. Ik met volle remmen erop, een reuze rem spoor had ik, m'n heele vracht was door geschoten en met mijn wagen kwam ik in het gras terecht". De ambtenaar van het O. M. vraagt of zijn remmen dan niet in orde waren. Ver dachte: „Mijn remmen zijn best, maar remmen op een afstand van 10 M., in een vaartje van dertig, met een wagen die zoo zwaar geladen is, dat kan niemand". De ambtenaar van het O. M. vindt, dat het nog wel op 6 M. afstand moet kunnen. Verdachte: Onmogelijk, Edelachtbare, maar er was nog niks gebeurd als hij maar iets had gedaan. Al gooit hij maar een centimeter zijn stuur om, dan loopen we elkaar hemelsbreed mis. De kantonrechter snapt het verband niet goed tusschen zijn centimeter-verhaal en zijn armen, die hij uitstrekt, zoover hij ze maar krijgen kan, en vindt, dat hij dan maar niet zoo zwaar moet laden. Verdachte verdient f 25 per week. Het O. M. eischt 10 gulden boete en geeft hem een ernstige waarschuwing mee. Of verdachte hiertegen iets heeft in te brengen? „^a, ik heb toch al mijn best gedaan hem te ontwijken, uit alle macht geremd, waarvoor moet ik dan alleen.... Ik heb hem toch 25 Meter gegeven vanaf de Rust en Vreugdlaan...." Het blijft bij de eisch. G. S. J. krijgt 14 dagen den tijd om in hooger beroep te gaan. Afgeleid. Verdachte Kropman is Zondag 19 April, om kwart voor drie, in de Raadhuislaan te Wassenaar, in botsing gekomen met een lantaarnpaal. Naast hem zat mej. J. C. S. die hem gevraagd heeft een zijweg in te schieten, direct daarop heeft Kr. zijn richtingaanwijzer uitgestoken en wilde reeds links afslaan, toen hij geen signaal hoorde, maar wel plotseling hevig rem- mengeknars van de auto achter hem, waarin de 29-jarige koopman M. gezeten was. Getuige B. vertelde het precies zoo, ook mej. J. G. S. die wel beweert, niet veel verstand van schatten te hebben, maar de afstand, waarop Kr. zijn richting aanwijzer uitstak schat, zoo groot als de zittingzaal. De vierde getuige is de heer D. S. die ook niet veel nieuws vertelt. De ambtenaar van het O. M. vraagt 15. subs. 6 dagen hechtenis. Verdachte vindt dat M. signaal had moeten geven, waarop de ambtenaar van het O. M. antwoordt, dat het streven er juist op gericht is, zoo min mogelijk lawaai te maken op den weg, maar hij wil wel in aanmerking ne men, dat Kr. niet met de situatie van den weg op de hoogte was en mej. S. hem plotseling vroeg, links af te gaan en, nu ja. que femme veut, Dieu veut.... dus 10 subs. 5 dagen hechtenis. Ook afgeleid. Getuige G. H. L., ingenieur te Wasse naar, is op het rijwielpad van den Rijks straatweg aangereden door verdachte K., die beweert, dat hij toen hij in de richting Benoordenhoutscheweg rijdende, op het breedste gedeelte van den weg was geko men, links van het verharde gedeelte, plotseling door iets is afgeleid, door wat, is hij vergeten. Getuige meent dat dit niet klopt, daar de weg op dat oogenblik ab soluut verlaten was. De bril van G. H. L. was finaal kapot en hij had een oogwond. Eerst had K. de schade, die negen gulden bedroeg wel willen betalen, maar daar G. H. L. zijn nieuwe glazen niet bestelde in de winkel, die hij daarvoor had uitge zocht, weigerde hij verder iets te vergoe den. De stapel correspondentie die hij met getuige heeft gevoerd, heeft niet veel uit gehaald, want hij wordt toch veroordeeld tot schadevergoeding en mag bovendien nog drie gulden bij meneertje brengen, of anders 2 dagen zitten. KANTONGERECHT TE ALPHEN. J. Sch. die een aanvaring op den Rijn had veroorzaakt met een sleepaak, werd na het hooren van getuigen veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 10 d. Eisch 25.subs 20 d. B. R. had volgens de dagvaarding in de Pr. Hendrikstraat te A1 p h e n een aan rijding met zijn auto veroorzaakt en was bij het passeeren tegen het gespan paard en wagen van den landbouwer de W. ge reden, waardoor dit rijtuig belangrijk was beschadigd. R. voerde ter verdediging aan, dat het paard plots op zij was gesprongen, daar er voldoende ruimte was om te pas seeren. Getuige D. verklaard evenwel, dat het paard niet op zij was gesprongen. De ambtenaar meende, dat, ook al was het paard terzijde gesprongen, dan nog geen aanrijding had behoeven te ontstaan, als verdachte maar voldoende ruimte had ge laten bij het willen passeeren. Eisch 15 subs. 10 d. Hierop verkreeg verdediger van verdachte het woord, die meende, dat zijn cliënt geen schuld trof en vrijspraak vroeg. Het vonnis werd bepaald op 19 Juni. Een varken overreden. J. N. landbouwer te Nieuwkoop was ten laste gelegd dierenmishandeling en versperring van den weg. Verdachte zou n.l. een varken over den weg hebben ge jaagd, waardoor dit werd aangereden door C. den U. uit Boskoop, terwijl hij het beest met een stok mishandeld moest hebben. Verdachte ontkende het delict. De ge hoorde getuigen verklaarden dat verdach te het beest niet had mishandeld en van wegversperring geen sprake was, daar een tweetal personen zich op den weg of bij den weg zich hadden opgesteld om het verkeer te waarschuwen. Getuige den U. ontkende dit en beweerde dat hij geen uit kijkpost of waarschuwing had ontvangen en N. het beest met een stuk hout had ge slagen. Door de aanrijding was zijn auto 'beschadigd; toen hij den landbouwer om schadevergoeding vroeg, had deze tegen hem gevloekt en hem het erf afgejaagd. Verdeiger van N. ontkende de ten laste gelegde feiten en vroeg vrijspraak voor zijn cliënt tegen wien een geldboete werd gevxorderd van 10.subs. 10 d., terwijl hij voor het feit dierenmishandeling werd vrijgesproken. Uitspraak over 14 dagen. C. H. uit Boskoop had met een door hem voortduwende vlet tegen een draai brug aangevaren waardoor mej. J. H., die zich op de brug bevond, bijna in het wa ter was gevallen en waarbij een haar toe- behoorende doos met kruidenierswaren ter waarde van 1.76 was verloren gegaan. Verdachte beweerde 3 keer signalen te hebben gegeven doch dat de juffrouw op de brug was blijven staan. Verdachte bleek nog al driftig, zoodat de kantonrechter hem ter zitting tot kalmte aanmaande. Eisch 10 subs. 10 dagen met toew. der civ. vor dering aan gemelde juffrouw ad 1.76. Uitspraak 6.subs 6 d. Vleeschknoeierijen duren nog voort. Ter zake van overteding der vleesch- keuringswet hadden zich allereerst te ver antwoorden zekere C. v. L. landbouwer en H. v. KI. eveneens landbouwer beiden wo nende te Alphen aan den Rijn. Ter wijl als getuige werd gehoord H. J. v. L. die zelf ook meerdere malen voor een der gelijk feit is veroordeeld. Deze getuige wei gerde aanvankelijk den eed af te leggen. Godsdienstige bezwaren kon hij niet in brengen daar hij niet tot een kerkgenoot schap behoorde, doch hij volstond door mede te deelen, dat hij in deze zaak niets had te verklaren. Ook een verklaring wei gerde hij aanvankelijk af te leggen. Eerst nadat de kantonrechter hem met gijzeling had gedreigd, was hij bereid den eed af te leggen. De geschiedenis dezer knoeierij was, dat de brigadier van den rijksveldwacht K. uit Alphen op het erf van v. d. L. had aahge- troffen zekeren B., die bij een rijwiel met daaraan bevestigde actetasch stond. In deze actetasch bevonden zich wat beenderen en eenig vleesch, dat noch verduurzaamd noch gekeurd was, en hetwelk volgens verkla ring van B. afkomstig was van verdachte C. v. d. L., die zulks van de vrouw van v. d. L. beweerde gehad te hebben. Ver dachte C. v. d. L. bekende dit en beweer de het vleesch pl.m. 8 K.G. te hebben ge kocht van iemand uit Uithoorn, doch die iemand was hem onbekend, wat den kan tonrechter en ambtenaar begrijpelijk ver dacht voorkwam. Vervolgens had genoem de brigadier in het huis van verdachte ook ongekeurd vleesch aangetroffen en ver volgens bij verdachte K. die beweerde het vleesch n.l. een kop, hart en lever te heb ben gekocht van verdachte v. d. L. Aan vankelijk beweerde hij van een 14-jarig zoontje van v. d. L., doch later vertelde hij, zeggende dat hij niet kon liegen en de waarheid moest zeggen, dat de kop hem thuis was bezorgd door getuige H. J. v. d. L. Hieraop werd getuige H. J. v. L. gehoord, die er echter bij bleef en volhield niets te kunnen verklaren en niets met deze zaak te maken te hebben; als men hem wilde gijzelen, dan moest men dit maar doen. Nadat zoowel de ambte naar als kantonrechter nogmaals op het gevaar hadden gewezen van deze knoeie rijen verkreeg de ambtenaar het woord voor zijn requisitoir. Deze schetste allereerst uitvoerig hoe sinds Dec. tot Maart de knoeierijen in deze omgeving weer algemeen zijn toegenomen totdat de keuringsdienst en politie met vernieuwde activiteit tegen de knoeiers optreden. Hij memoreerde hoe b.v. de vol gende maand een zaak ter rolle zal komen van 61 of 71 varkens die gestorven zijn aan pest, en koeien lijdende aan miltvuur voor consumptie in omloop zijn gebracht, terwijl reeds de afgeloop^n week niet minder dan 30 zaken ten parkette zijn in gekomen. Kortom met hand en tand zal tegen het kwaad worden opgetreden dat de wereld uit moet. Tegen verd. C. v. d. L. die dezelfde verdediging voert als destijds zijn broer vorderde hij een geldboete van 100 subs. 100 d. en tegen KI. die per sal do zijn eigen gezin er aan had gewaagd en geen vleesch had door verkocht als C. v. d. L. een geldboete van 10.subs 10 d. De kantonrechter veroordeelde C. v. d. L. tot 50 subs. 40 d., die daarop nog be weerde dit met zijn geheele familie nooit te kunnen betalen en daarom eerst een klein „inbraakje" te moeten doen, terwijl KI overeenkomstig de door den ambtenaar nog verminderde eisch werd veroordeeld tot 7.50 subs. 5 d. Hierop werd de zitting geschorst. Na heropening der zitting stond aller eerst terecht J. de B. uit Ter Aar wegens overtreding der vleeschkeuringswet. Ver dachte was niet verschenen en liet verstek gaan en werd deswege veroordeeld tot 50 subs. 50 d. A. G. H. uit Noorden moest ook te recht staan wegens een vleesch keurings delict. Bij deze verdachte had men achter op zijn erf in een ton een ongekeurd ge slacht kalf gevonden. Verdachte beweer de dit langs den weg te hebben gevonden (gelach) wat den ambtenaar en kantonrech ter zeer onwaarschijnlijk voorkwam, te meer daar men ook een huid had gevon den in een kippenhok, die niet gelooid was. Eisch 75.subs. 50 d. Verdachte bleef bij zijn verdediging en verklaarde, dat hij 't kalf had gebruikt voor varkensvoeder en een huid van een onbekende te hebbben gekocht; bovendien kon hij een dergelijke boete niet betalen en verzocht om clemen- tiea Veroordeeling ƒ10 of 10 d. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 49. Nou je begrijpt dat dit niets voor Toontje van Teuten was. Die hield nu eenmaal niet van werken. Maar Toontje wist al weer raad. Toen het avond was geworden, was de heele melksalon van Toontje vol met klanten. Weet je wat dacht Toontje, wat geef ik erom. Ik kan zooveel melksalons koopen als ik wil. En stilletjes nam hij een fiets en maakte dat hij weg kwam. 50. Toen de klanten, die binnen zaten, na een uur geen eten hadden gehad, werden ze natuurlijk erg ontevreden. Ze begonnen overal mee te gooien en te smijten en toen ze eindelijk hoorden, dat de baas van de melksalon er van door was, holden ze woedend naar buiten. Een van hen had een koekepan meegenomen. Nou, als die Toontje in zijn vingers had gekregen, dan was Toontje nog niet gelukkig geweest..

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7