LEERDAM GLASWERK BINNENLAND IVOfti Provinciaal wegenplan in Zuid-Holland KERKNIEUWS VRIJDAG 5 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 PAUSAVOND TE DEN HAAG. „Onverdachte vaderlanders en onverdachte Ultramontanen". hi het gebouw van Kunsten en Weten schappen, dat tot de laatste plaats gevuld was en welks podium met palmen was ver sierd, is gisteravond door het comité „Ka tholiek 's-Gravenhage", een Paus-avond georganiseerd ter gelegenheid van 's Pau sen intrede in zijn tachtigste levensjaar. Deze zeer geslaagde avond werd bijge woond door den pauselijken internuntius mgr. Paolo Giobbe met diens secretaris mgr. Todini, mgr. Th. Verhoeven, directeur van het R.K. Bureau voor Onderwijs en Opvoe ding, deken J. M. van der Tuyn en door de oud-ministers mr. Verschuur en mr. Mar ch ant. De voorzitter van het comité, de heer H. J. BorghoJs, sprak een kort openingswoord en begroette in het Fransch den internun tius. Hij deelde mede, dat de drie Katho lieke ministers wegens Ministerraad, niet aanwezig konden zijn. Op spr.'s verzoek hieven de aanwezigen een driewerf „leve Paus Pius de Xle" aan. Het programma vermeldde de medewer king van de parochiale zangkoren van O L. V. van Goeden Raad aan het Bezuiden- hout en van O. L. V. Hemelvaart te Voor burg, met de knapenkoren onder leiding van Willem van Meel, die het muzikale ge deelte openden met het „Juibilate Deo" van Orlando di Lasso en het „Ave Maria" van Di Vittoria, waarna Tom.Toneman en Han van Koert aan twee vleugels, het le deel van het concert in a-moll van Grieg voor droegen, gevolgd door Predication aux Oiseaux van Franz Liszt. De spreker op dezen avond was pater Borromaeus de Greeve O.F.M., die onder luid applaus den katheder besteeg en met een gedicht van wijlen dr. Schaepman zijn feestrede aanving, er op wijzend, dat Rome nog steeds in het brandpunt der belang stelling staat. De liefde voor den Paus als opperleider der Kerk zit den Katholieken in het bloed. Deze zijn onverdachte vader landers, maar even onverdachte Ultramon tanen, burgers van het land over de ber gen, die zioh stellen onder het gezag van den Paus, die is de Führer en de Duce van 350 millioen Katholieken. Na een levensschets van Pius XI te heb ben gegeven, waarin spr., voornamelijk wees op diens wetenschappelijke carrière, vóór zijn verheffing, en op talrijke weten schappelijke instellingen door hem tijdens zijn pausschap gesticht. Hij noemde Pius XI een levend protest tegen de leuze, dat godsdienst en wetenschap niet samengaan Spr. stelde Pius XI in het licht als vre- despaus en gaf een opsomming van het vele, dat de Paus voor het behoud van den vrede deed. Hy wees ten slotte op den wassenden stroom van Fascisme, Nationaal-Socialis me en Communisme, dat de Kerk belaagt en op de leugen, die men aanvoert om te genover het Evangelie van de Kerk een evangelie van haat tegen de volken te pre diken. De Paus heeft onlangs bevolen „niets zonder de bisschoppen" en spreker stelde Katholiek Nederland thans voor de keuze: „Mussert of de Paus". Na deze enthousiaste redevoering, waar op een langdurig applaus volgde, zong het koor het „Te Deum" van Philip Loots. Na de pauze werd een filmvoorstelling gegeven van Rome en het Vaticaan, waar in ook de stem van den Paus werd ge hoord. Met het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd de feestavond besloten. MINISTER DECKERS GRIJPT IN. De nieuwe baconregeling zal niet worden verlengd. Naar het „Hbld." verneemt, is minister Deckers niet voornemens, om de op 28 April in werking getreden - nieuwe bacon regeling, het ingang van 27 Juni as. te doen verlengen. Het „Hbld." teekent hierbij aan: „Men herinnert zich, dat het vooral de vleeschwarenfabrikanten zijn geweest, die in massa-vergaderingen tegen deze hoogst onbillijke regeling geageerd hebben, evenals de slagers- en grosiersorganisa- ties. Toen minister Deckers het bacon-con- tract opzegde, verklaarde hij, dat er een regeling zou komen, waarbij voor het slach ten en zouten der bacon-varkens voor de centrale een inschrijving zou worden ge opend. Het contract, met zijn vergoedingen voor vaste kosten, dat het baconzouten tot een risicoloos, gesloten bedrijf maakte zonder éénige concurrentie, zou dus worden ver vangen door een systeem van aanbesteding. Met het contract verviel natuurlijk óók de beperking, welke aan de contractanten was opgelegd ten aanzien van de binnenland- sche markt. Al spoedig echter bleek, dat het woord „inschrijving" een hol begrip was ten deze, want de adviseurs van den minister i.c .de heeren Louwes en Van Zwanenburg, had den dezen inmiddels er toe weten te be wegen, dat aan de inschrijving enkel en alleen zouden mogen moedoen devroe gere bacon-contractanten en bovendien.... dat dezen collectief zouden mogen inschrij ven voor 2.80 per 100 K.G. geslacht ge wicht. Het was dus een sehijn-inschrijving, welke in wezen neerkwam op een besten diging van den ouden toestand, alleen met dit verschil, dat de „lastige" vrijheidsbe perking der baconfabrikanten op de bin- nenlandsche markt was weggenomen. Doch het baconbedrijf was beschut en gesloten gebleven; concurrentie blééf uitgeschakeld, zoowel onderling als met buitenstaanders, dw.z. op bacongebied. Op de binnenland- sche markt zou de concurrentie met de on beschutte vleeschwarenfabrikanten en grossiers nu gaan beginnen. Bovendien is de slachtvergoeding van ƒ2.80 te hoog. Toen van alle kanten verontwaardiging en protesten rezen tegen dezen nieuwen „coup de théatre" op het eeuwige baconge bied, zegde de minister toe, dat hij na drie maanden de zaak nog eens zou bekijken en zien, of de regeling alsdan zou worden voortgezet. Thans heeft hij dus over de hoofden zijner adviseurs heen besloten, dat dit niet het geval zal zijn. Hij geeft daarmede dus te kennen, dat de regeling onjuist is geweest. Dit stemt hoopvol, want onbillijke regelingen en schijn-aarabeste- dingen zijn afkeurenswaardig in het alge meen en in dezen tijd gevaarlijk in het bijzonder." VARKENSHANDEL WIL MEERDERE BEDRIJFS VRIJ HEID. Stopzetting bemoeiingen Veehouderij- Centrale. In de jaarvergadering van den Ned. Bond van Varkenshandelaren is besloten de vol gende motie te richten aan den raad van ministers en aan de voorzitters der Ka mers: De Nederlandsche Bond van Varkens handelaren in jaarvergadering bijeen, van meening, dat het prijsverloop en de varkensafzet gebaat zal worden bij een meerdere bedrijfsvrijheid op grond van de overtuiging, dat die betere verhoudingen gaat scheppen en zeker niet zulke ernsti ge prijsschommelingen meer veroorzaakt als bij de methode van de Nederlandsche veehouderijcentrale zich herhaaldelijk ge demonstreerd; en van oordeel, dat een verlaging der cri sisheffing ontegenzeggelijk een stimulans zal beteekenen voor een beteren varkens- prijs en dat daarnaast een teeltregeling voldoende zal zijn voor de bevordering van het evenwicht tusschen productie en afzet mogelijkheden, waarbij de prijsregeling in het vervolg zijns inziens dierut overgelaten te worden aan de markt van vraag en aan bod; concludeerende, dat de Nederlandsche Veehouderscentrale een rem vormt voor den opbloei van een normaal handelsver keer en bedrijfsexploitatie met varkens, aangezien haar monopolistisch karakter de innige samenwerking en overheersching van een kleine groep belanghebbende fa brikanten en landbouwcoöperaties op het terrein van den varkensafezet en vleesch- voorziening in de hand werkt tot groote schade en uitschakeling van de varkens handelaren en grossiers, verzoekt met aandrang de regeering om ten spoedigste de bemoeiingen der Neder landsche Veehouderijcentrale t.a.v. den var kensafzet te doen beëindigen en aan deze stichting voorloopig alleen nog op te dra gen de werkzaamheden eener teeltregeling, opdat aanpassing tot de veranderde om standigheden sedert het ontstaan der cri sis zich op gezonden basis en onder eigen bedrijfsverantwoordelijkheid kan voltrek ken. DE VARKENSCENTRALE GEDAGVAARD. Grossiers in varkensvleesch eischen schade vergoeding wegens ingrijpen der N.V.C. op de binnenlandsche markt. De Nederlandsche Bond van Groothan delaren in varkensvleesch en groothande laren tevens producenten van spek en reu zel („Neprova") is overgegaan tot dagvaar ding van de Nederlandsche Varkenscen trale en het eischen van schadevergoeding ten behoeve van zeven zijner leden, allen grossiers in varkensvleesch, die deze schade zouden hebben geleden ten gevolge van verschillende onrechtmatige daden, die de vankenscentrale zou hebben begaan, en wel, door in te grijpen in den handel in var kens en varkensvleesch, bestemd voor de •binnenlandsche markt. In de dagvaarding, waarmee de eischers een principieele beslissing willen uitlok ken, wordt o.m. overwogen dat bij de om schrijving van de taak der Nederlandsche Varkenscentrale haar bevoegdheden waren toegekend die uitsluitend op deze taak be trekking hadden en zij zich had te ont houden van ingrijpen in den binnenland- schen handel van varkens en varkens vleesch. Eischers baseeren hun actie op de volgende passage uit het rapport der commissie-Beumer tot het instellen van een onderzoek betreffende de crisismaat regelen; „uit de geschiedenis der tot stand- koming van de Crisis-Varkenswet 1932 (Staatsblad No. 374) blijkt derhalve, dat het in afwijking van het advies der landbouw-crisiscommissie in de bedoe ling van den wetgever lag, den handel in varkens en varkensvleesch, bestemd voor de binnenlandsche markt, zooveel mogelijk vrij te laten. Geen artikel kan worden aan geroerd, hetwelk met deze bedoeling in strijd is. Aan de Nederlandsche Varkens centrale kon en mocht dus de eisch worden gesteld, dat zij bij haar gestie het hoofd doel en de nevendoelstellingen der wet, als hierboven aangegeven, in het oog hield en dat zij niet, zonder noodzaak, ingreep in den bovenomschreven handel. De commis sie is van oordeel, dat de Nederlandsche Varkenscentrale zich aan deze eisch niet heeft gehouden. Dit oordeel rust, onder meer, op de uitkomst van het door haar ingesteld onderzoek naar de betrekkingen, die tusschen de Nederlandsche Varkens centrale en de N.V. Engrosslachterij „Wel ling" te Borculo hebben bestaan, welke be trekkingen voortvloeien uit het tusschen eerstbedoelde instelling en den Aartsdioce- sanen R.-K. Boeren- en tuindersbond, ge vestigd te Arnhem, gesloten contract". Eischers overwegen, dat de Nederland sche Varkenscentx*ale, nadat zij ook tevo ren reeds een dumpingsysteem had toege- Verzuim het niet Nog slechts korten tijd voor onze klanten A 10 ct. p. stuk past, overeenkomsten heeft gesloten onder meer op 3 Februari met de N.V. Engros slachterij „Welling" te Borculo, waarbij aan dit voor de binnenlandsche markt werkens bedrijf belangrijke voordeelen werden toebedeeld, aangezien blijkens voormeld rapport, o.m. verliezen voor re kening der N. V. C. werden genomen, hooge vergoedingen werden gegeven en de financiering werd verzorgd. Deze regeling bracht mee, dat de N. V. C. voor haar rekening door Welling op de Nederlandsche markt liet grossieren en zulks tegen prijzen die lagen beneden die welke de vrije bedrijven anders hadden kunnen maken. De Commisie-Beumer heeft in haar rap port reeds als haar oordeel uitgesproken, dat de N. V. C., nadat zij de hier behan delde overeenkomst met de N.V. Engros slachterij „Welling" had afgesloten, daar aan openbaarheid hfd behooren te geven. Bovendien heeft de N. V. C. verschillen de bedrijven o.a. de N.V. Uithoornsche ba- confabrieken te Uithoorn varkens en afval len tegen extra lage prijzen verschaft in de wetenschap, dat deze daardoor in staat werden gesteld op de binnenlandsche markt te concurreeren en andere bedrijven zooais die van eischers te noodzaken tot het leveren tegen prijzen die belangrijk lagen beneden die, welke zij anders had den kunnen maken. Derhalve verlangen de eischers betaling van alle kosten, schaden en interessen, die ieder hunner te lijden had of te lijden zal hebben ten gevolge van de onrechtmatige daden der Nederlandsche varkenscentrale. Mr. A. C. J. Nijsingh, die als procureur van eischers optreedt, heeft deze aagvaar- ding bij de Haagsche Arrondissements rechtbank gedeponeerd. Mr. E. FOKKER OVERLEDEN. Op 86-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden mr. E. Fokker, oud-griffier van de staten van Zeeland, oud-lid van de Eerste Kamer en van de Tweede Kamer. De thans ontslapene werd geboren 14 Juli 1849 te Middelburg. Hij bezocht daar het gymnasium, studeerde te Leiden in de rechtswetenschap, promoveerde op proef schrift over „alternatieve verbintenissen". De heer Fokker vestigde zich aanvanke lijk als advocaat in zijn geboortestad, waar na hij in de ambtelijke carrière overging en de positie van griffier van de staten van Zeeland aanvaardde. Mr. Fokker die zich steeds politiek links en democratisch georienteerd gevoelde, werd vervolgens in 1892 gekozen tot lid der Eerste Kamer. Toen de staten van Zeeland „omgingen", werd hij niet herkozen in 1896. Een jaar daarna, in 1897 dus, ontving hij een mandaat van het hoofdkiesdistriot Alk maar, dat hij tot 1903 vertegenwoordigde in de Tweede Kamer. Mr. Fokker, die aanvankelijk lid was van de Liberale Unie, is later tot den Vrijzinnig Democratischen Bond overgegaan. Hij ver liet de Tweede Kamer, toen de regeering hem verzocht, het voorzitterschap van den centralen raad van beroep te Utrecht op zich te nemen. Deze functie vervulde hij tot hij den tijd gekomen achtte, om voor jongere krachten plaats te maken. BLOEMENTENTOONSTELLING TE DEN HAAG. In verschillende dagbladen komen de laaitste dagen min of meer positieve berich ten voor over een in 1937 te den Haag te houden groote bloemententoonstelling. Al kan niet worden ontkend dat zeer ernstige plannen daartoe in voorbereiding zijn, de commissie van voorbereiding ver zoekt te willen melden dat nog geen enkel positief besluit in deze genomen is. Zoodra mogelijk, en de commissie hoopt, dat dit zeer spoedig het geval zal zijn, zul len aan de pers de noodige mededeelingen worden verstrekt. TERUGLEVERING VAN ONDERMELK. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt met ingang van 14 Juni as. de regeling inzake verplichte terugleve ring van ondermelk wederom in werking te stellen, echter in eenigermate ge wijzig den vorm, terwijl alsdan het terugleverings percentage vermoedelijk 5% zal bedragen. Daarbij ligt het in het voornemen, te laten vervallen de voorheen bestaande verplich ting der z.g. b-bedrijven, tot contingentee- ring van de productie van melkpoeder en gecondenseerde melk, terwijl voor wat de z.g. a-bedryven betreft in overweging is, te doen vervallen de contingenteering van het bijkoopen van melk. Voor de b-bedrijven en die a-bedrijven, welke vrij wenschen te zyn in hun melk- bijkoopen, zal echter de productie van kaas worden gecontingenteerd op een nader be kend te maken datum. Enkele nadere bijzonderheden omtrent de uitwerking der nieuwe regeling zullen ten spoedigste aan belanghebbenden recht streeks worden medegedeeld. MILLIOENEN KROPPEN SLA NAAR DE MESTVAALT. In de afgeloopen weken zijn aan de Groentenveilingen hier te lande millioenen kroppen sla als onverkoopbaar naar de mestvaalt gebracht. De toestand in den slahandel was vorig jaar reeds verre van rooskleurig; dit jaar heeft in vele opzich ten wel de kroon gespannen. Over het ge- heele land zijn gedurende de maand Mei alleen reeds millioenen kroppen sla vernie tigd, omdat de handel voor die groote par tijen geen afzet wist. Aan de Coöp. Fruit- en Groentenveiling „Naaldwijk" te Naaldwijk, één der groot ste veilingen in het Westland, werden in de maand Mei 743.933 kroppen sla doorge draaid (vorig jaar bedroeg deze hoeveel heid over de zelfde periode 12.222 krop). Voor de andere groenten gaven de cijfers van hetgeen onverkoopbaar was een gun stiger beeld te zien. Aan bloemkool draai den 1325 st. te Naaldwijk door, tegenover 7458 stuks in Mei 1935. Voor spinazie be droegen deze cijfers resp. 1080 K.G. (v.j. 10.004 K.G.). Deze niet verkoopbare pro ducten waren alle voor de consumptie goedgekeurd. Deze vernietiging van voedsel is bedroe vend en afkeurenswaardig, in hooge mate. Daartegen moeten maatregelen wor den getroffen, hoe dan ook. Alle maatrege len zijn beter of althans minder slecht dan dat goed voedsel wordt vernietigd! GEWESTELIJKE LANDDAG TE ALKMAAR Reeds 8000 toegangsbewijzen geplaatst! De Centrale Propaganda Dienst der R.K. Staatspartij deelt mede, dat de gewestelij ke Landdag te Alkmaar op 21 Juni a.s. een groot succes belooft te worden. Reeds zijn 8.000 toegangsbewijzen geplaatst, terwijl nog steeds talrijke aanvragen binnenko men. Uit verschillende deelen van Noord- Holland worden boot-, auto- en fietstoch ten naar Alkmaar georganiseerd. De onderwerpen der redevoeringen luiden als volgt: „Verantwoordelijkheid in zwaren tijd" door mr. Fr. Teulings, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, eerste secre taris van het Bestuur der R.K. Staats partij; „Ons volk in nood", door mr. T. J. Verschuur, oud-minister van Economi sche Zaken; „Katholiek en Nederlander", door prof. mr. C. P. M. Romme, lid van Prov. Staten en voorzitter van de Gemeen teraadsfractie der Partij te Amsterdam. De partijvoorzitter mr. C. M. J. F. Go- seling zal het slotwoord spreken. MISSTANDEN BIJ HECHTENIS IN GEMEENSCHAP. Vragen van het Tweede Kamerlid v. d. Heide. Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft aan den minister van justitie de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat zeer ernstige rflisstanden zich voordoen, waar hechtenis in gemeenschap wordt onder gaan? 2. Is de minister bereid aan de gestichts- besturen een aanschrijving te richten, waarin gewezen wordt op het recht van gedetineerden om te verzoeken de rechte- nis in afzondering te ondergaan? 3. Als gebrek aan plaatsruimte een be letsel mocht zijn om aan eventueele verzoe ken te voldoen, welken maatregel wil de minister dan treffen, opdat zij, die voor zedelijke besmetting gevrijwaard willen worden en anderen, voor wie de gemeen schap noodlottig zou kunnen zijn, hun straf in afzondering zullen kunnen ondergaan? Geen gelden uit het werkfonds De Staten van Zuid-Holland hadden op 13 December 1935 het provinciaal bestuur gemachtigd, ter bestrijding van de werk loosheid, bij het Rijk (Werkfonds) een voorschot tot een bedrag van ten hoogste 10 millioen gulden op te nemen voor een versnelde uitvoering van het provinciaal wegenplan. Zeer tot zijn leedwezen bereikte het provinciaal bestuur op 14 Maart j.L de mededeeling, dat de ministerieele com missie van het werkfonds haar goedkeu ring had onthouden aan de door dat fonds voorgedragen financiering van het door Ged. Staten ingediende plan. Aangezien deze afwijzing niet werd ge motiveerd en het aan het college mogelijk voorkwam, dat de reden der afwijzing ge legen was in de grootte van het bedrag, dienden Ged. Staten een nieuw voorstel in, thans tot een meer beperkt bedrag. Ook dit voorstel werd evenwel afgewezen. Tevens werd medegedeeld, dat de ministe rieele commissie heeft besloten, dat ten behoeve van de uitvoering van provin ciale wegen plannen e.d. geen gelden uit werkfonds ter beschikking zullen wor den gesteld. Omtrent hetgeen de provincie thans te doen staat ten opzichte van het tempo van uitvoering van haar wegenplan, in het bijzonder in de Alblasserwaard en de Krimpenerwaard, zullen Ged. Staten zich nader moeten beraden. Naar zij vertrouwen zullen zij de Sta ten in de tweede gewone zitting van dit jaar in kennis kunnen stellen met hun conclusies en eventueele voorstellen. Snel mooi bruin door AMILDA-zonnebruincrême, óók bjj weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 3762 eener school, wonende nabij „de Wilden- borch". Op het landgoed „Lammers" groot 19 H.A., gelegen in de buurtschap het Woold, langs de Duitsche grens, heeft men vrije wandeling. De Amsterdamsche begrooting voor 1936 niet goedgekeurd Men weet, dat de regeering een missive tot het gemeentebestuur van Amsterdam richtte, waarbij zij meedeelde, dat zij zich niet kan vereenigen met de verhooging van een zestal subsidies (overeenkomstig het voorstel van de sociaal-democratische raadsfractie) op de begrooting voor 1936. Mocht die verhooging des ondanks ge handhaafd blijven, dan zou Amsterdam de subjectieve bijdrage van 2 3/4 millioen gulden uit het Werkloosheidasubsidie- fonds niet ontvangen. Thans hebben ook Ged. Staten bericht, dat zij de aldus opgemaakte begrooting voor het loopende jaar niet kunnen goed keuren. Diensvolgens is de Raad nu ge noodzaakt de desbetreffende ƒ43.000 te schrappen. Vermoedelijk zal deze zaak nog niet in de Woensdag a.s. te houden raadsvergade ring behandeld worden, maar in de daar op volgende vergadering. De agenda van Woensdag 10 Juni zal o.a. bevatten de voorstellen van B. en W. tot wijziging van de arbeidsvoorwaarden van het gemeente- personeel. BELEEDIGENDE UITLATING VOOR HET OPENBAAR ONDERWIJS Bij de beantwoording van de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Ver voorn betreffende het instellen van een strafvervolging tegen een op een vergade ring te Sliedrecht opgetreden spreker, we gens een voor het openbaar onderwijs in beleedigenden vorm gedane uitlating (er zou zijn gezegd, dat de openbare scholen zouden zijn geworden tot broedplaatsen van socialisme en communisme) zegt de minister van Justitie o.m. het volgende: Waar de bedoelde uitlating voor een nauwkeurige beoordeeling waarvan overi gens volledige bekendheid met het ver band, waarin zij werd gedaan, noodig is volgens de ingewonnen ambtsberichten op een ledenvergadering eener plaatselijke kiesvereeniging en dus niet in het open baar heeft plaats gehad, kan, daargelaten of het gezegde valt te beschouwen als een opzettelijke uitlating in beleedigenden vorm over een groep van de bevolking, overtre ding van artikel 137c van het wetboek van strafrecht niet aanwezig geacht worden. Voor het instellen eener strafvervolging bestaan derhalve geen termen. Twee landgoederen voor het publiek open gesteld Bij beschikking van de ministers van Landbouw en Visscherij en van Financiën zijn onder de Natuurschoonwet 1928 ge rangschikt de landgoederen „Wientjes- voort" te Vorden en „Lammers" in het Woold (Winterswijk). Van het landgoed „Wientjesvoort" is 't bosch achter „de Wildenborch" gelegen ten Zuiden van den weg VordenLochem, ter grootte van 17 H.A. voor het publiek opengesteld op vertoon van wandelkaar- ten, welke tegen een kleine vergoeding verkrijgbaar zijn bij de eigenaresse op huize de Wientjesvoort te Vorden, bij den heer Janssen, wonende naast de eigenares se en bij den heer H. L. Dirksze, hoofd Pinksterdrukte op de lijn Gouda-Alphen Zooals verwacht werd is het met Pink steren weder druk geweest op deze spoor lijn. Ofschoon op Pinkstermaandag de mo- tortreinen alle door Dieseltreinen waren vervangen, bleek dit nog niet voldoende om het vervoer het hoofd te bieden en heeft men verschillende treinen moeten* opvoeren tot dubbele Dieseltreinstellen. Vertrek vorstelijke personen naar het Loo De Koningin en de Prinses met haar vorstelijke gasten zijn gistermiddag per staatsspoortrein van 6.01 uur weder naar Het Loo vertrokken. Op het perron was veel belangstelling van de zijde van het publiek. De gouver neur der residentie, luitenant-generaal jhr. W. Roël, en de burgemeester van den Haag waren mede op het perron aanwezig Dr. J. H. J. M. WITLOX. De zeereerw. zeergel. heer dr. J. H. J. M. Witlox, priester van. het Bisdom 's Bosch en hoofdredacteur van de „Maasbode" te Rotterdam viert 10 Juni a.s. zijn zilveren priesterfeest. 12% JAAR PRIESTER. Op 22 Juni vieren kapelaan W. J. Hessi,^, te Leiden (O. L. Vr. Hemelv. en St. Jos.), kapelaan C. M. Hygemann te Rotterdam (H. Franc. v. Ass.), kapelaan H. J. Kuy- per te Rotterdam (H. Barb.), kapelaan J. F. Zegers te 's Gravenhage (H. Agnes) en rector J. P. Zon te Haarlem (H. Joës de Deo), het 12-jarig priesterfeest. Audiënties Bisschop van Haarlem Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag geen audiëntie verlecnen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7