UIT DE OMGEVING Üg RADIO-PROGRAMMA'S WÊÊ VRIJDAG 5 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT UËKDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP EEN Z WEM-IN RICHTING EN EEN IJSBAAN I Voorzitter: Burgemeester Brug. De voor zitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. De heer Huijsman vraagt of de moge lijkheid bestaat, dat in het vervolg de no tulen vóór de vergadering aan de raads leden worden toegezonden, waarop de voor zitter antwoordt, dat aan dit verzoek kan worden voldaan. De ingekomen stukken worden behandeld o.a. een schrijven van G. S. houdende goed keuring van het raadsbesluit tot overname van de Leiderdorpsche brug en de Lage Rijndijk. De verzoeken om subsidie van de Be waarschool en het Wit-Gele Kruis worden voor advies in handen van B. en W. ge steld. Een ingekomen verzoek van den heer Huijsman wordt door den voorzitter voor gelezen. In dat verzoek wordt gevraagd verbetering van de Hoofdstraat van de Van der Valk Bouwman weg af tot de Brugge- straat. De voorzitter zegt, dat deze verbe tering reeds de aandacht van B. en W. heeft, doch daar dit gedeelte van de straat nog niet was overgenomen, konden B. en W. den Raad hierover nog geen voorstel doen. De voorz. stelt voor, dit verzoek voor ad vies door te zenden aan B. en W. Zoo be sloten. Een voorstel om te besluiten dat een wijziging van het uitbreidingsplan in voor bereiding is wordt aangenomen. Een nieuwe rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Nederlandsohe Gemeenten wordt vastgesteld. Een voorstel tot verlenging van de kas- geldleening met de gemeente Bergschen- hoek voor 3 maanden wordt aangenomen. Op een voorstel van B. en W. tot niet invoering van de loonbijslagregeling volgt een bespreking. De voorzitter zegt, dat de gemeente voor het doel gelden mag be schikbaar stellen als zij er voor in staat, dat de begrootingspost voor werkverschaf fing niet wordt overschreden. De heer Huijsman vraagt of onze ge meente niet in een uitzonderings-positie komt te staan, wanneer dit voorstel wordt aangenomen, waarop de voorzitter ontken nend antwoordt. Wethouder Boot en de heer Rijnsburger lichtten een en ander nader toe, waarna met algemeene stemmen wordt besloten, de loonbijslag regeling niet in te voeren. De wijziging van het werkverschaffings plan komt daarna aan de orde. Het" omvat den aanleg van een ijsbaan en het maken Van een zweminrichting. De voorz. deelt terzake mede, dat dit ge deelte van het plan, zooals het eerder werd vastgesteld, bezwaren opleverde, temeer daar de Sierteeltcentrale de benoodigde planten voor het ontworpen plantsoen niet kon verstrekken. Een ander ontwerp werd gemaakt, waarop voorkomt een zwem inrichting en een ijsbaan. De voorz. geeft den leden gelegenheid zich over dit nieu we plan uit te spreken. De heer de Haas vraagt of het niet beter is, eerst de wenschelijkheid van een zwem bad te bespreken en zoo de Raad de wen schelijkheid- daarvan uitspreekt, kan de uitvoering behandeld worden. De heer Kla ver ondersteunt dit verzoek, zoodat aan het verzoek van den heer De Haas wordt vol daan. De heer Klaver geeft zijn voldoening te kennen over dit plan. De aanleg van een zweminrichting juist spr. toe. Spr. herinnert er aan, hoe hij reeds eerder opmerkingen in den Raad heeft gemaakt, met betrekking tot het zwemmen. Spr. dankt B. en W. voor dit voorstel. De heer de Haas heeft bezwaar tegen dit plan. Er moet z.i. eerder aan versobering worden gedacht, dan b.v. aan een zwem bad, hetwelk groote kosten van aanleg met zich meebrengt. De exploitatie zal zeker niet meevallen; daarenboven acht-spr. een zwembad niet noodzakelijk. Spr. geeft den Raad in overweging niet tot aanleg te be sluiten. De heer Huijsman, overtuigd van de wen schelijkheid, bespreekt uitvoerig de voor- deelen, terwijl ook de heeren Groenendijk en Rijnsburger vóór het plan zijn. Op verzoek van den heer Rijnsburger verstrekte de voorz. eenige gegevens om- treent de exploitatie. Wethouder Boot deelt mede, dat hij een voorstander van het plan tot aanleg van een zweminrichting is, mede in verband met de vele klachten, die bij den Raad in kwamen over het zwemmen langs openbare wegen. De voorzitter bespreekt de opmerkingen en dankt den Raad, die uitgezonderd de heer de Haas, heeft" ingestemd met het voorstel. Spr. betoogt verder, dat de tot standkoming van een zwemgelegenheid een zaak van groot belang is uit een oogpunt van volksgezondheid en openbare zedelijk heid. Een zwèmbad en een ijsbaan geven inkomsten; een plantsoen, zooals het plan eerst aanwees, kost geld aan onderhoud. Ook mag niet uit het oog verloren worden, dat het hier een werkverschaffingsobject is, waarbij de werkloozen meer inkomsten hebben, dan bij steuntrekken. De heer Huijsman maakt bezwaar, dat het werk in wer levers chaffing moet wor den uitgevoerd. Hij geeft in overweging de uitvoering van den aanleg van het zwem bad aan te houden en alleen de aanleg van den ijsbaan in werkverschaffing uit te voe ren. Voor den aanleg van het zwembad zou de hulp van het werkfonds ingeroe pen moeten worden. De voorzitter ontraadt dit; het voorstel van den heer Huijsman heeft geen steun bij de andere leden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. De rekening van het Burgerl. Armbe stuur over 1935 wordt vastgesteld; de ont vangsten op 3028; de uitgaven op 3209.26, nadeelig slot 181.26. Het kohier straatbelasting voor 1936 wordt vastgesteld op 3831.02. Vervolgens wordt^besloten medewerking te verleenen aan de oprichting van een cultureele cursus voor werkloozen met sa menwerking van de gemeenten Hazers- woude, Koudekerk en Woubrugge. Bij ge noegzame deelneming verleent het Rijk subsidie. Bij de rondvraag vraagt de heer Huijs man de vergaderingen 's avonds te hou den en inlichtingen omtrent de werkver- schaffingsloonep. De heer Groenendijk vestigt de aandacht op den minder goeden toestand van sommi ge straten, waarna de Raad in geheime zit ting gaat ter behandeling van het agenda punt: wijziging begrootingen. Na herope ning der openbare vergadering worden de wijzigingen aangenomen en de desbetref fende besluiten vastgesteld. Sluiting. HILLEGOM. Verkooping. Gisteren had in hotel Flora ten overstaan van notaris Jhr. c. Gro tenhuis v. Onstein te Haarlemmermeer (Nieuw Vennep) de verkoop bij inzet plaats van: Het woonhuis met schuurtje en erf aan de Meerstraat 23 te Hillegom, groot 93 c.A. Het perceel werd in hoogste bod gebracht op 1110.door J. D. Philippo, alhier. Toeslag over een week. KATWIJK. Dammen. Om het kampioenschap van Katwijk en Omstreken. De stand na de laatste ronde is: le klasse: G. Guijt 12 punten uit 6 par tyen; L .de Haan 9 uit 6; L. Brouwer 6 uit 6; C. v. Delft 6 uit 6; G. J. Vink 5 uit 6; J. G. Snel 4 uit 6; J. Laven 0 uit 6. G. Guijt is in de finale ongeslagen kam pioen geworden en is hiermede tevens in het bezit gekomen van den fraaien wissel beker. geschonken door den heer Susan "te Katwijk aan Zee. L. de Haan werd winnaar van de zilve ren medaille, geschonken door de Nieuwe Leidsche Courant. 2e klasse: R. Haasnoot 5 punten uit 3 partijen; W- Böttcher 3 uit 3; W. v. d. Plas 3 uit 3; en B. Bedeker 1 uit 2. R. Haasnoot is in de finale ongeslagen kampioen geworden. W. Böttcher heeft na een herkamp met W. v. d. Pias beslag weten te leggen op de medaille geschonken door het weekblad „De Katwijksche Post". 3e klasse: J. Schoneveld 6 punten uit 4 partijen; P. Zuijderduijn 5 uit 4; C. Du-, rieux 4 uit 4; A. Oexman 3 uit 4 en A. Barn- hoorn 2 uit 4. In deze klasse was de strijd tot aan de laatste ronde onbeslist. J. Schoneveld is on geslagen uit den strijd gekomen en het kampioenschap der 3e klasse verworven. P. Zuijderduijn is als tweede in het bezit gekomen van de vergulde medaille, ge schonken door de Damclub K.D.C. te Kat wijk aan den Rijn. Alle spelers worden geluk gewenscht met de behaalde prijzen. Als een bijzonderheid kan nog medegedeeld worden, dat voor dezen wedstrijd 15 prijzen ter beschikking waren. KATWUK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het kan spoedig verkeeren. Het weer is ongeveer de prijsregelaar voor de diverse tuinbouwproducten. De laatste dagen is bijna alles goed aan den prijs doch het behoeft slechts een paar dagen zonnig weer te zijn om de groote afnemer, de belt, weer te doen optreden. Er draaide sinds een week niets door, hetgeen een gunstig teeken is voor den stand der prijzen. Spinazie va rieerde de laatste dagen van 5.— tot 7.50 per 100 K.G. en Bospeen was evenzoo een gevraagd product hetwelk van 10.50 tot 12.70 per 100 bos opbracht. Sla varieerde noga in prijs. Een gevolg van het verschil in kwaliteit. Er werd van 0.90 tot 1.90 per 100 stuks betaald. Ook voor bloem kool waren voldoende liefhebbers. Deze brachten van 8.50 tot f 12.70 per 100 op. Als er spoedig wat regen komt zullen spoe- die de eerste vroege aardappelen aange voerd worden en ook de bospeen van den kouden grond staat te wachten op een mal- sche bui. L1SSE. Geboren: Leonardus Nicolaas, z. v. J. N. Broekhuizen en W. M. C. VerdegaaL Willem Leendert, z. v. J. Th. van Turen- nout en A. van Vliet. Antonia Christina, d. v. H. J% van den Berk en A. G. M. Hille- naar. Ondertrouwd: Engelbertus Johan nes Vink, 28 jaar, te Voorhout met Helena Catharina Leuven, 28 jaar, te Lisse. Ja cobus Rusman, 24 jaar, te Hillegom met Elisabeth Johanna Oostveen, 17 jaar, te Lisse. Pieter JaOcob van der Linden, 21 jaar, te Lisse, met Geertje Johanna van Os, 19 jaar, te Haarlemmermeer. Adrian us Visser, 64 jaar met Antje Bosch, 52 jaar, beiden te Lisse. G e t r o u w d: J. H. van Diest met A. A. van den Berg, beiden te Lisse. N. J. Ne- derpelt met M. W. Lieverse, beiden te Lis se. J. P. Zandvliet te Hillegom met M. A. Warmerdam, te Lisse. O v e r 1 e-d e n: Arie Eigenbrood, 80 j., wed. van J. A. Bouwman. Ve r trokken: B, E. van der Stel, naar Sassenheim; J. Grimbergen, naar Benne- broek; Th. Witteman naar Sassenheim. NOORDWIJKERHOUT. Autotocht ouden van dagen. Woens dag 10 Juni as. zal de autotocht voor de ouden van dagen gehouden worden. De tocht gaat naar Haarlem waar een bioscoop voorstelling bijgewoond zal worden. Van daar zal de tocht voortgezet worden naar Groenendael. Kinderfeest. Op Woensdagmiddag 24 Juni a.s. zal een kinderfeest gehouden wor den op het kermisterrein van het concorus. De kinderen zullen getracteerd worden en morgen gratis eenige ritten doen in de draai- of zweefmolen. Bouwen. B. en W. dezer gemeente heben vergunning verleend aan J. Braat alhier tot het bouwen van een woonhuis langs de Dorpsstraat. Gevestigd: H. J. Stevens uit Eind hoven Tj. Bosma uit Amsterdam H. P. van Amsterdam uit Lisse J. v. d. Draai uit Opsterland P. Neelen en echt- genoote uit Hillegom C. Turenhout uit Voorhout J. Pijnaker uit Eindhoven J. G. A. van Zijst uit Zandvoort M. J. A. Verjans uit Zandvoort J. H. Abspoel uit Leiden H. Droogh uit Leiden N. Brinkhorst uit den Haag C. J. Krielen uit Alkmaar M. de Groot uit Voorhout H. J. Duivenvoorden uit Noordwijk J. P. Beek uit Arnhem M. A. de Winter uit Noordwijk A. Karsies uit Hazers- woude C. M. Hoogervorst uit Haarlem M. H. Haijmans uit Nijmegen B. J. Stöver en gezin uit den Haag W. van Eijk uit Lisse Jac. van Dijk en gezin uit Sassenheim L. van Berkel uit Bloe- mendaal J. Th. van den Berg en gezin uit Bloemendaal Th. J. Somers uit Am sterdam W. Vink uit Veur L. C. Duy- vestein uit Mijdrecht P. A. Teselaar uit Mijdrecht C. v. d. Burg uit Haarlem P. Kraan uit Warmond G. J. de Reuver uit Schiedam P. J. B. Tognetti uit Am sterdam. Vertrokken: C. B. Vink naar Am sterdam J. Th. Broekhof naar Bruns- sum W. Cornu naar Nijmegen A. M. van Oostveen naar Ouder-Amstel H. J. v. d. Burg naar Noordwijk C. de Winter naar Warmond G. Elderbroek naar Haarlemmermeer C. M. Zuiderduin naar Bloemendaal W. N. Heeren naar Ben- nebroek H. C. A. van Duuren en gezin naar Wassenaar J. Knoppert naar Hil versum G. A. van Hensbergen naar Amsterdam C. J. van der Zwaan naar Wassenaar C. J. Luijben naar Zoeter- woude A. C. van den Berg naar Zwam- merdam F. J. van Eeden en gezin naar den Haag W. P. Heemskerk naar den Helder E. M. v. Diemen naar Amster dam J. P. M. Sigfried naar Amsterdam F. N. Moorman naar den Helder W. P. Kaptein naar Noordwijk M. M. C. Verdegaal naar Wervershoof Th. Wijn hoven en gezin naar Haarlem J. Koo- men en gezin naar Noordwijk H. C. J. Pennings naar Velsen W. C. A. v. d. Zalm naar Stompwijk J. M. Broekhof naar Bloemendaal P. Lindner naar Hil versum A. Lindner naar Wassenaar T. Kuynders naar Amsterdam L. de Lange naar Eindhoven. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het is momenteel de meest onbelangrijke tijd van het jaar ten opzichte van den tuinbouw. De winterproducten zijn zoo goed als weg en wat van jonge groente komt is onbelangrijk.'*t Is wat radijs, wat slauitjes, soms wat spinazie. Doch alles on belangrijk. Het wachten is op de vroege aardappelen waarvan de gewassen zeer goed staan, doch die in het algemeen naar wat regen stonden te verlangen om tot was- do mte komen. De opbrengst der producten is het afgeloopen tijdvak, JanuariMei be vredigend geweest. Zoo iets krijgt men niet eiken dag te hooren. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het examen kraam- verpleging slaagde aan de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen, mej. M. van der Zwet, alhier. SASSENHEIM. G e bo r e n: Elisabeth Geertruida Sale- sio, d. v. Th. J. Wesseling en M. J. van der Meer. Ondertrouw d:J. DoornbosCh, oud 26 jaar en G. J. Nieuwenhoven, oud 24 jaar A. H. Moerkerken, oud 24 jaar en E. Kluinhaar, oud 24 jaar. Ingekomen: C. J. Zwetsloot, Zuil- hoffstraat 12, van Alkemade (Kaag); A. Paschier, Tijloosstraat 27, van Rijnsburg. V e r t r o k k e n: K. Kuijpers, naar Wehl W. M. ten Oever, naar Bergeijk. Eerste plechtige H. Mis. In aansluiting op ons bericht over de H. Priesterwijding en Eerste Plechtige H. Mis van den eerw. heer G. J. Hooger vorst kuninen wij thans mededeelen, dat de Neomist om half zeven Zaterdagavond a.s. wordt ingehaald vanaf het Witte Hek. Om streeks kwart voor zeven is de stoet aan de groote brug, alwaar de Priester zal worden toegesproken door burgemeester B. J. Hogenboom. Hierna wordt de stoet officieel geformeerd en is de vologdorde aldus: Een groep ruiters, de R. K. Muziekver. „Arti", twintig groote bruidjes, de Graal, eenige Gezellenleden met Kolpingsvlag, evenzoo eenige Patronaatsjongens, de Neomist met de geestelijkheid der Parochie, Ouders, fa milieleden en tot slot weer een aantal rui ters. Op het kerkplein gekomen zullen een kleine honderd bruidjes den pas gewijden Priesters een welkomstlied toezingen. Hier na Plechtig Lof met een welkomstwoord ZATERDAG 6 JUNI. Hilversum I 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.44 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur door pastoor Perquin. 12.15 Gram.pl. en KRO-Melodisten. (Om 1.30 Berichten). 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-orkest en Gram.pL 6.20 Journ. Weekoverzicht. Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 „Kinderzorg in de Pleeggezinnen". 7.35 Voordracht door Henri de Greeve Pr. en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Actueele Aetherflitsen. 8.25 Gram.pl. 8.30 KRO-orkest. KRO-Boys, solisten en accordeon-duo. (In de pauze „De Radio- Missiedag" en Filmpraatje). 10.30 Berichten. Vervolg van 8.30. 11.00—12.00 Gram.pl. Hilversum n 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht en Gram.pl. 12.001.45 De Notenkrakers. 2.00 Filmpraatje. 2.15 E. Walis' orkest. 2.50 Schaakpraatje. 3.10 Gram.pl 3.45 Causerie ovei Beroepskeuze. 4.00 De „Lucky Stars". 4.50 Esperanto. 5.10 De Wielewaal. 5.40 Literaire causerie. Gram.pl. 6.30 Reportage. 7.00 VRO. 8.00 Berichten. Gram.pL 8.45 De Bohemians en solisten. 9.40 Prijsvraag. 10.00 Berichten. VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. en Hoorspel. 11.25—12.00 Gram.pl. Droitwieh, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest en solist. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.50 Reportage 8ste Nationale Eisterrfod in Wales. 3.20 Orgelspel. 3.50 E. Pini's Tango-orkest. 4.50 BBC-Militair-orkest en solisf 5.35 Dansmuziek. 7.05 Harp-recital. 7.20 Weekend-programma. 8.05 Militair concert en solist. 8.50 Hoorspel met muziek. 10.20 Radio-tooneel. 10.55 BBC-orlcest, koor en solist. 12.0012.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 11.20 Nat. orkest. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Pascal-orkest. M. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera-uitzending. 11,0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert m. m. v. boerenka- pel. 4.20 Vroolijk programma. 6.20 Nedersaks. symphonie-orkest. 7.20 Concert. 8.30 Rijn-Westfaalsche programma. 10.5012.20 Orkest en solisten. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gx-am.pl. 12.50 Omroeporkest. I.50 Gram.pl. 2.35 Kleinorkest. 3.20 Gram.pl. 4.05 Dansmuziek. 5.20 Piano-recital. 6.20 Kamermuziek. 8.20 Operette-uitzending. 10.30 Gram.pl II.3512.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. I.30 Klein-orkest. 2.20 Gram.pL 4.35 Kamermuziek. 5.35 Dansmuziek. 6.35 Gram.pL 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.2012.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Operetteconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.20 Dansmuziek. 12.201.15 Populaire muziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R. 12.20 Keulen. Pl.m. 13.15 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.35 Brussel VI. 16.20 Keulen. 20.20 Brussel Fr. 21.20 Berlijn. Pl.m. 22.15 Brussel VI. Pl.m. 22.30 Weenen of diversen. 23.10 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Bi-ussel VI. 10.35 London R. 13.20 Droitwieh. 14.50 London Reg. 15.20 Droitwieh. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 20.20 Droitwieh. 21.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). door den weleerw. heer Kapelaan. Zondag morgen is de plechtige H. Mis om tien uur. De feestpredicatie wordt gehouden door den zeereerw. heer Pastoor H. Bilars. Des namiddags officieele receptie in het R. K. Vereenigingsgebouw, welke een aanvang neemt om half twee. Natuurlijk zal zoowel Zaterdagavond als Zondag den geheelen dag de vlag wappe ren van ieder Katholiek huis. VOORHOUT. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. meisjesschool is benoemd mej. A. B. J. Kan, te Rotterdam. Eerste zomerconcert. Zaterdagavond zal de R.-K. muziekvereenlging „St. Cae- cilia" alhier haar eerste zomerconcert ge ven in de gemeentelijke muziektent. Om circa kwai*t over acht zal met een marsch worden geopend, waarna o.m. zul len worden uitgevoerd de nummers voor het Bondsconcours te Noordwijkerhout. Voorts staat op het programma. De Car- men-fantasie; De Parade der Tinnensol- daatjes, enz. Ten bewijze van ieder sympathie voor het werk van „Sint Caecilia", worden na tuurlijk velen verwacht, terwijl men ver trouwt, dat vooral de jeugd het luidruch tig praten en schreeuwen tijdens de uit voering zal nalaten. VOORSCHOTEN. Autotocht Ouden van dagen. Donder dag 28 Mei j.l. hield het plaatselijk comité tot het organiseeren van bovengenoemde tochtjes weder haar eerste jaarlijksche bij eenkomst. Nadat de secr.-penn. het finan cieel verslag had uitgebracht van den tocht in '35 naar de Flora-tentoonstelling te Heemstede, kwam van zelfsprekend de vraag naar voren, kan er dit jaar ook we der een tochtje worden georganiseerd, kan I het comité, niettegenstaande de nog steeds j drukkende tijdsomstandigheden, voortgaan op den ingeslagen weg, of zou het met het i oog daarop wenschelijker wezen haar ar- 1 beid te staken? Het comité is van meening, dat een tochtje voor ouden van dagen en gebrekkigen niet moet worden bezien uit een oogpunt van overdaad of luxe. Bedenken we, dat toch zeer velen der in aanmerkende komende oudjes niet alleen de, voor ons oog normale, ouderdomszorgen en gebreken dragen, maar. dat vele onder hen nog extra gebukt gaan onder de hui dige tijdsomstandigheden. Wanneer we dan daarnaast nog weten, dat meerdere dezer menschen als het ware het geheele jaar teren op en verlangend uitzien naar een bericht van het comité voor een volgend tochtje, dan dringt het toch wel tot ons door, dat zulk een tochtje, eenmaal per jaar, niet moet worden beschouwd als een uiting van overdaad, doch wel als een steeds weder slagende poging om hen eens een enkele middag op te heffen uit hun, dikwei-f zeer sombere levenssfeer. Ook ditmaal hoopt het comité weder op de steeds ondervonden spontane medewer king van de autobezitters te mogen reke nen, alsmede op de offervaardigheid der overige ingezetenen bij het aanbieden der inteekenlijsten voor een geldelijke bij drage. Aan de autobezitters zal als gebruikelijk weder het bekende uitnoodigingsformulier worden toegezonden. Mochten er onver hoopt autobezitters wezen, welke dit niet ontvangen en toch gaarne hun wagen be schikbaar willen stellen, dan zou onder- geteekende het ten zeerste apprecieeren, hiervan even een berichtje te mogen ont vangen. De tocht is in beginsel bepaald op Don derdagmiddag 2 Juli as., vertrek als ge woonlijk te ongeveer 1 uur. De ouden van dagen en zij, die uit hoofde van lichaamsgebreken, daarvoor in aan merking meenen te komen, kunnen zich voor deelname opgeven van Maandag 8 Juni tot Zaterdag 22 Juni bij de bekende adressen: voor Rijndijk en omgeving bij den heer W. Meyer, aannemer, Rijndijk; voor het verdere gedeelte bij den secr.- penn. den heer P. Kaayk, Vooi-straat 25. WARMOND. Oranje-Commissie. In het verslag van de Oranje-Commissie dient nog vermeld te worden dat als lid dezer commissie tevens is benoemd de heer J. van Schouwen al hier. Gemeente-architect. De gemeente-ar chitect is voor belanghebbenden in het ver volg te spreken lederen Donderdag des na middags acht uur ten Raadhuize, mits van te voren hiervan ter secretarie wordt ken nis gegeven, terwijl dez kennisgeving moet plaats vinden voor des middags vier uur. Congres. De leden van het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam zul len Zaterdag a.s. een bezoek brengen aan de gemeente Warmond waarbij tevens het nieuwe gebouw van de Sociteit de Kaag zal worden bezichtigd. Vermoedelijk zullen zij door het gemeentebestuur officieel worden ontvangen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11