WOENSDAG 3 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 EERSTE KAMER KAMP VAN DE JONGE WACHTERS. De versnelde bruggen bouw. Vergadering van gisteifen Aan de orde is het wetsontwerp tot fi nanciering van den versnelden bruggen bouw door verhooging der tijdelijke hef fing van het bijzonder invoerrecht op ben zine. De heer Van den Bergh (Lib.) vraagt zich af, waarom het aanvankelijk voorgenomen tempo niet kan worden be houden. Bruggenbouw is een zaak van al gemeen Nederlandsch belang. Dus behoor den de belastingbetalers in het algemeen de kosten op te brengen en niet alleen de weggebruikers. De heer Van Citters (A.R.) betoogt dat, vergeleken met andere soorten ver keer het wegenverkeer reeds zwaar belast is. Bovendien komen van de heffingen voor het Ver keer sfonda 7 millioen niet ten goede daarvan. Moet er nu voor snelleren bruggenbouw extra worden betaald? De heer Ter Haar (C.H.) zegt, dat de grens voor de lasten der autogebrui kers reeds is overschreden. Spr. hoopt nieuwe argumenten te vernemen. De Minister van Financiën, de heer Oud, zegt, dat de rechtvaardiging der benzinebelasting lag en ligj in den nood van 's rijks schatkist, in verband met de sterke daling der benzineprijzen. Na het verzet tegen de tolheffing kwam de nu voorgestelde als de meest aangewe zen wijze van heffing. Voor zich vindt «pr. nóg een plan van tolheffing zoo dwaas niet. Spr. erkent, dat er grenzen zijn aan de belasting van het autoverkeer, maar er zijn ook grenzen aan het tempo van den bruggenbouw. De Minister van Waterstaat, de heer Van Lidth de Jeude, heeft ook oorspronkelijk tolheffing aanbevelenswaar dig geacht. Men wilde die niet. Thans wordt een heffing voorgesteld, welke neerkomt op 4/100 tot 6/100 cent per ton-kilometer. Spr. wijst op het thans ondervonden ongerief bij veren en schip bruggen. Spr. ontkent, dat het verminde ren van het aantal motorrijtuigen een ge volg is van de zware lasten, doch van de motorvoertuigen wordt een veel intensie ver gebruik gemaakt. En de vervoerscapa citeit is vrijwel onveranderd, wat de vracht auto's betreft die van de autobussen was 1 Aug. 1935 zelfs grooter dan die op 1 Apg. 1934. Het aantal nieuwere personen auto's is ook niet achteruitgegaan. Wat de bruggenbouw betreft, de onder bouw van de brug bij Hedel is gereed en de bovenbouw in uitvoering; de brug is in 1937 gereed. Bij de brug te Dordrecht is de onder bouw in uitvoering; de bovenbouw wordt spoedig aanbesteed. De tunnel of brug te Rotterdam zal 3 September worden aanbesteed. De brug bij Hendrik Ido Ambacht wordt dit jaar aanbesteed. Omtrent de bruggen bij Deventer, Gorin- chem en Doesburg bestaat onzekerheid. Bij die te Deventer is er nog geen overeen- stemmnig over de plaats. Men hoopt dit jaar tot overeenstemming te komen. Het ontwerp-brug te Gorinchem is nog in be werking. T.a.v. de brug te Doesburg is nog onzekerheid wegens de kwestie der kana lisatie van den LJsel. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aange nomen, met aanteekening, dat de heer Ter Haar (C.H.) tegen is. De vergadering wordt te 10.10 uur ge sloten. Centrum voor leidersvorming en jongens bivak te Soesterberg. Onder groote belangstelling werd op Tweeden Pinksterdag achter het Missie huis St. Jan te Soesterberg het buitencen trum voor leidersopleiding en jongensbivak van de Jonge Wacht officieel geopend in tegenwoordigheid van eenige honderden leiders, directeuren van verschillende bis dommen, o.a. Utrecht, Den Bosch, Breda, Roermond en Haarlem. De inrichting van het kamp is zoo sober mogelijk gehouden. Het kamp is berekend op 60 inwoners. In een cirkel staat een tiental bivakken, uit boomstammen en ruw hout opgetrokken verblijven, welke elk 8 personen kan bergen. Men slaapt op op- klapbedden, welke langs de wanden zijn aangebracht en overdag kunnen worden opgeslagen, zoodat dan de geheele ruimte kan worden benut. Aanstonds by den in gang bevindt zich het bivak voor den staf en de keuken. Een zestal bivakken biedt slaapgelegenheid. Tegenover den ingang, aan het einde van het terrein, bevindt zich de openluchtkapel. Het midden van het kamp wordt ingenomen door een groot, uit ruw hout, opgetrokken kruis. De officioele opening. De dag van de officieele opening werd aangevangen met het H. Misoffer, dat in de openluchtkapel werd opgedragen door rec tor I. H. v. d. Berg. De predicatie werd ge houden door Rector H. de Groot. Na het H. Misoffer bezichtigden de ge- noodigden het kamp. Vervolgens schaar den allen zich in de nabijheid van het Kruis, waarna de officieele opening plaats had. Bij deze plechtigheid waren behalve de reeds genoemde personen aanwezig de hoofdverkennersgeestelij ke kapelaan Ram- selaar uit Den Haag, majoor van Leeuwen, de H.K.C. van de R.K. Verkenners, de heer Peet, namens het Nat. Verbond van K.J.M. V. en nog verschillende andere vertegen woordigers van de Katholieke jeugdbewe ging. Rector de Groot heette als voorzitter van het centrale comité alle genoodigden en aanwezige leiders hartelijk welkom, waar na drs. Peters, de nationale leider, luid de wet der Jonge Wachters opzegde. Rector H. v. d. Berg zette als hoofdleider het program van het komende jaar uiteen. „Wij staan", aldus spreker, „pas aan het begin. Daarom verzoek ik U, leiders van de Jonge Wacht nergens op onze bijeenkomsten te ontbre ken. Bezoekt onze cursussen en rayonbij eenkomsten met volle ambitie. Vooreerst hebben wij een grooten staf noodig. Dit buitenkamp zal gaan bepalen of de door ons ingeslagen weg de juiste is en aan de verwachtingen, welke wij ons daarvan hebben gesteld zal voldoen. Volgt daarom stipt en strikt de leiding, opdat wij voort- groeien in ons buitenleven als een prach tige katholieke beweging. Zorgt ervoor, dat onze hoofdleiderscur sussen altijd sterk bezet zijn. Ieder jaar zullen wij 150 man moeten afleveren om het geheele land te kunnen voorzien van de noodzakelijke leiders". Vervolgens werd het woord gevoerd door drs. K. Peters uit Nijmegen, de nationale leider, die in eenvoudige bewoordingen dank bracht aan allen, die tot nu toe zoo voortreffelijk hadden meegewerkt aan 't tot stand komen van dit kamp. Hiermede was de officieele opening een feit. Tegen 1 uur ging men aan de geim- proviseerde tafel, waar het zeer gemoede lijk aan toe ging. De middag werd op aan gename wijze doorgebracht door het op voeren van eenige spelen. „Msb." INDISCHE MISSIE VEREENIGING. Voorjaars-vergaderingi j. Maandag 25 Mei hield het hoofdbestuur der Indische Missie Vereeniging de sta- tuaire voorjaarsvergadering te 's Herto genbosch. Deze vergadering werd, behalve door de hoofdbestuursleden, bijgewoond door Mgr. Tarcisius van Valenberg, Apost. Vicaris van Ned. Borneo en door Pater Baptist M.S.C., hoofd van de afd. Alge- meene Zaken van het Centraal Missie Bu reau te Batavia. De voorzitter, Mr. Dr. D. Kooien, open de de vergadering en herdacht met een sympathiek woord de overleden oud-Apost. Vicaris van Batavia, Mgr. A. van Velsen; ook sprak hij een woord van welkom toe aan het nieuwe lid van het hoofdbestuur, dr. N. van Muyden, weleer geneesheer te Batavia; en deelde mede, dat Mr. Sand- Kuyl zich genoodzaakt had gezien voor het lidinaatschap van het hoofdbestuur te be danken, doordat hij weder zijn vroegere functie van hoofdvertegenwoordiger van de B. P. M. ir. Ned. Indië had hervat. Vanwege het feit, dat Pater Baptist M. S. C. dienzelfden dag elders nog een spreek beurt had te vervullen, werd hem allereerst de gelegenheid gegeven zijn causerie te houden, waarin hij interessante mededee- lingen deed over de Missie in Indië, de moeilijkheden, waarmede deze te kampen had en waarbij hij vóór alles liet uitkomen de uiterst moeilijke financieele omstandig heden, waarin deze verkeerde. Het is noodig en ook mogelijk groote uitbreiding daaraan te geven, maar de financiën laten dit helaas niet toe. Op de inlichtingen, welke verschillende leden na de causerie aan den spreker vroegen, gaf deze een af doend antwoord. De tijd gaf aan den voor zitter gelegenheid slechts een kort, maar hartelijk woord van dank te spreken voor deze interessante causerie, maar na het vertrek van den spreker, vond de voorzitter nog de gelegenheid om op een paar der be sproken punten nader terug te komen. Na de pauze werden door den secretaris, Mgr. Groenen, de ingekomen stukken voor gelezen en verschillende mededeelingen gedaan o. a. dat het Missie-Comité te Til burg als resultaat van de Diocesane Mis- sieweek aldaar een gift aan de I. M. V. had doen toekomen en dat de opbrengst der opvoering van het Missiespel te Alkmaar voor de Indische Missiën was afgestaan. De financieele commissie bracht bij monde van Pater Busé O.S.C. verslag uit over het gevoerde beheer door den pen ningmeester Prof. Dr. Buffart, die onder dankzegging werd gedechargeerd. Verder, deed de financieele commissie nog eenige voorstellen, welke door het dagelij ksch bestuur nader overwogen en besproken zouden worden. Aan ieder der in Indië missioneerende Priester-orden kon 150.worden uitge keerd, terwijl nog enkele andere subsidies werden verleend o.a. een voor dit jaar aan de vorming van intellëctueele Inheemschen. Door den secretaris werd het jaarver slag der werkzaamheden van de Indische Missie Vereeniging uitgebracht. Hem werd daarvoor dank gezegd en tevens werd be sloten dit verslag in het Koloniaal Missie Tijdschrift te publiceeren. De voorzitter, Mr. Kooien en de tweede secretaris, Pater van dien Bergh M.S.C., die aan de beurt waren om af te treden, werden met algemeene stemmen herkozen en door beiden werd die herbenoeming aangenomen. Bij de rondvraag werd door een der hoofdbestuursleden nogmaals gewezen op den financieelen noodtoestand waarin de Indische Missiën verkeeren, terwijl een ander in overweging gaf om toch alle mo gelijke middelen aan te wenden om het aantal leden uit te breiden. Na de leden van het hoofdbestuur voor him opkomst te hebben bedankt, sloot de voorzitter met den Christelijken groet de vergadering. MUTATIE BIJ DE ZUIVELCENTRALE. De secretaris, de heer Th. C. Geudeker, gaat terug naar Sociale Zaken. Naar wij vernemen, zal de heer Th. C. Geudeker, secretaris ter Directie van den Arbeid, doch sedert circa vier jaar gede tacheerd bij de Zuivelcentrale, binnenkort zijn secretariaat van deze orisisinstelling neerleggen en zijn werkzaamheden op het departement van Sociale Zaken hervatten. Het is te betreuren, diat de heer Geude ker, die zich goed had ingewerkt in de crisis-zuivelaangelegenheden, thans aan de centrale zal worden onttrokken. Reeds vorig jaar wenschte het departement van Sociale Zaken dezen hoofdambtenaar terug; er werd toen een d/irecteur der Centrale be noemd, een zoo juist uit Indië gerepatrieer de, gepensionneerde en ter zake ondeskun dige ambtenaar. Toen echter daarna bleek, dat de betrokkene behoorde tot een der ver boden organisaties, werd de benoeming on gedaan gemaakt, waarna de heer Geudeker op zijn post bleef. Een opvolger van den heer Geudeker is nog niet benoemd; het behoort voor de hand te liggen, dat thans een zuivelideskun- dige zal worden benoemd en niet b.v. een accountant. „Alg. Hbld." KRUISER „DE RUYTER" WEER OP WERF Bij proef gecontracteerde vaart ruim overschreden. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" is Maandag 1 Juni teruggekomen bij de werf van aan bouw te Schiedam, na in de Schotsche wa teren met succes proef te hebben gestoomd. Bij de officieele vol'le-k: htproef werd de gecontracteerde vaart ri ,i overschreden. Het schip wordt nu afgetimmerd en vol tooid. De verwachting is, dat de indienst- stelling ongeveer 1 October zal kunnen ge schieden. Een zomerjurk een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMlLDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. R. K. BOND VAN OVERHEIDS PERSONEEL „8T. PAULUS". Bij veel afkeuring, toch een goede noot voor de Regeering! Onder leiding van den heer L. Guit uit Den Haag begon Dinsdag te Utrecht de bondsvergadering van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". De voorzitter zeide in zijn openingsrede, dat, hoewel men overtuigd is van de ont zettende moeilijkheden, waarvoor de re geering en de lagere organen zich zien ge plaatst, de regeering toch in vele zaken t. o. v. de ambtenaren foutief heeft ge handeld. Ondanks al het afkeurenswaardige in het beleid der regeering terzake van de loonpositie vermeldt spr. toch een goede noot en wel over de kindertoelage voor overheidspersoneel, gedateerd 14 Mei 1936. Daarin worden duidelijk enkele richtlijnen gegeven die bij de toepassing en de bere kening van den kindertoeslag geldend zullen zijn. Zijn wij goed ingelicht, dan is het niet uitgesloten, dat nog een nadere verklaring van deze circulaire is te verwachten, om dat wat belanghebbenden er uit hebben begrepen en wat er ook duidelijk in voor komt, niet zou overeenkomen met de wenschen van den minister. In die circulaire wordt ook aangeraakt de vraag, of het, gelet op de min of meer belangrijke salarisverlagingen, aanbeveling zal verdienen, den grooteren gezinnen in gemeenten, enz. waar nog geen kindertoe slagregeling bestaat, tegemoet te komen door invoering van een kindertoelage, aanvangende met het 3e of 4e kind. De minister beantwoordt deze vraag zelf zon der eenig voorbehoud bevestigend en geeft aan de betrokken organen in overweging, een zoodanige kindertoelage in te voeren. Spr. is de regeering en den minister in het bijzonder dankbaar voor deze circu laire. Medegedeeld werd, dat het ledental be droeg on 1 April 1930 5870 en 5687 op 1 April 1935. Deze achteruitgang vindt zijn oorzaak in afvloeiing van personeel bij overheids- en semi-overheidsinstellingen. Bij het bestuursbeleid diende de afge vaardigde van Amsterdam een motie in, waarbij het vertrouwen in het bestuur werd uitgesproken en dank gebracht werd in het bijzonder aan de bezoldigde be stuurders voor het vele wat is gedaan. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Het financieel verslag werd met een voordeelig saldo van 215.84 goedgekeurd, waarna de begrooting 1936 werd vastge steld. In behandeling kwam een voorstel van het hoofdbestuur, om ten behoeve van het Kanunnik Van Schaik-fonds jaarlijks een subsidie vast te stellen en dit voor 1936 te bepalen op 100.Het voorstel van het hoofdbestuur werd z. h. st. goedgekeurd. Amsterdam trok zijn amendement in. Vervolgens hield de heer H. Steinmetz, lid der Tweede Kamer, een inleiding over het onderwerp: Loonpolitiek in crisistijd. Spr. zeide, dat als een referendum zou worden gehouden het Nederlandsche volk zich zou uitspreken tegen de gevoerde re- geeringspolitiek en spr. heeft ook de over tuiging, dat in de volksvertegenwoordiging geen meerderheid gevonden wordt, die het met de gevoerde regeeringspolitiek eens is. Er zijn enkele andere omstandigheden, die het noodig maken de huidige regee ringspolitiek te dulden. Spr. noemde eenige cijfers om een in zicht te geven on de tegenwoordige econo mische omstandigheden. Er is en blijft in Nederland een voort schrijdende vermindering van welvaart. Natuurlijk is het uiterst onredelijk daar voor onze regeering verantwoordelijk te stellen, maar dat de regeeringspolitiek de alleen-zaligmakende is, betwijfelt spr. De groote fout is geweest, dat de aan passing te eenzijdig is uitgevoerd. Bij deze politiek in het bijzonder is in alle lagen van de bevolking het kinder rijke gezin in de knel gekomen. Deze politiek heeft haar weerslag ge vonden bij het rijkspersoneel en ook bij dat van de lagere publiekrechtelijke organen, ja eveneens in het particuliere bedrijfsle ven. Er is een neerdrukkende tendenz van loonen. De loonen van het gewone be drijfsleven worden maatstaf voor de pu bliekrechtelijke lichamen. Bij alles moeten we in het oog houden, dat de salaris-politiek der regeering vast zit aan haar geheele economische politiek. Het verzet mag dus niet gaan tegen de salaris-politiek als zoodanig. In het raam dus der huidige regeerings politiek past de loonpolitiek volkomen. Eigenlijk is er geen sprake meer van loon politiek. Het is een fout, wanneer men het loon bepaalt beneden de minimum-grens van een gezinsloon. Eerder zal de regeering over moeten gaan tot belastingverhooging en niet een dubbele belasting van een groep, die de regeering toevallig in haar greep heeft. Nadat over dit onderwerp van gedach ten was gewisseld, werd de vergadering geschorst tot hedenmorgen. ONTVANGSTEN DER NED. SPOOR WEGEN De definitieve ontvangsten over de maand Februari der Ned. Spoorwegen incl. die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) bedroegen in totaal ƒ6.890.344 De ontvangsten over Februari 1935 be droegen /7.354.761. De totale ontvangsten van 1 Januari 1936 af waren f 14.958.005 tegen f 16.301.194 in 1935. NED. BOND VAN VARKENS HANDELAREN. Jaarvergadering te Arnhem. Onder voorzitterschap van den heer J. Turksma te Leeuwarden werd heden te Arnhem de jaarvergadering gehouden van den Nederlandschen Bond van Var kenshandelaren. De voorzitter hield een uitvoerige ope ningsrede, waarin hij er op wees, dat er nog geen redenen zijn tot verheugenis over veranderingen, die zich hebben vol trokken op het gebied van den varkens handel. De bemoeiingen met den afzet van var kens door de veehouderij centrale gaan nog steeds door, hetgeen leidt tot bureaucratie en tot verzwakking van den particulieren ondernemerslust, wat zich te eenigertijd zal gaan wreken. Wij moeten weer terug naar de eigen verantwoordelijkheid voor het eigen bedrijf zonder een te vergaande staatsinmenging. Spr. meende, dat de resultaten gedu rende 3Yt jaar onvoldoende en negatief zijn geweest aan de doelstelling. Belang rijke groepen kleinere ondernemers heb ben hun bedrijf geheel of grootendeels ten onder zien gaan, terwijl ook het vrije marktwezen in Nederland een knauw is toegebracht. De mislukking der Crisisvarkenswet aldus de heer Turksma demonstreert zich wel het beste in het prijsverloop. Aan de hand van de cijfers toonde spr. het prijsverloop aan. Een prijsstabilisatie, on danks al het experimenteeren, is niet ver kregen; aan den anderen kant zijn er veel te hooge onkosten. Voor heffingen, om zetbelasting, abattoir en slachtkosten be dragen ze per varken van 200 kilo levend gewicht om en bij veertig gulden, inbe grepen de voermeelbelasting, vervoer- en fondsgelden. Op een varken van 1 65. komt voor rijk en gemeente enz. twee derde van het inkoopsbedrag aan diverse onkosten. Die drukken veel te zwaar. Het laatstelijk gewijzigde baconcontract ver oorzaakte ernstige en gerechtvaardigde ontstemming vanwege de bevoorrechting welke volgens spr. opnieuw de groote ba- confabrikanten en enkele coöperaties, werd verstrekt. Ook oefende de heer Turksma ernstige critiek op de wijze, waarop het verstrek ken van blikvleesch aan de werkloozen is georganiseerd. Hierbij zijn zonder nood zaak de varkenshandelaren uitgeschakeld. Spr. hoopte, dat men in Den Haag spoedig zou gaan inzien, dat een andere weg moet worden gevolgd, om tot betere toestanden te geraken en gaf ter illustratie tenslotte eenige cijfers: De varkensstapel van Nederland be droeg in de jaren 193031 en 32 in totaal rond 7.150.000 stuks. 1933—'34 en '35 in totaal rond 5.700.000 stuks; een vermindering in de beide pe riodes voor en tijdens de regeeringsbe- moeiing met circa 20 pet. De slachtingen voor het binnenland be droegen in de beide tijdsbestekken in ron de getallen: 5.960.000 tegen 4.800.000 stuks, dat is een achteruitgang met 19 pet. De marktaanvoeren van 44 markten liepen sedert 1932 terug met 42 pet., van 1.492.000 tot 868.000 stuks, maar zijn in 1936 nog minder. De varkensgrossiers gingen met hun omzetten zeker achteruit met cijfers lig gende tusschen de 40 en 50 pet. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan het jaarverslag van den secreta ris en de rekening en verantwoording over 1935 van den penningmeester. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental met 55 is gedaald tot 1195. Na behandeling van eenige huishoude lijke zaken hield de voorzitter van de ..Centrale Vleesch- en Veehandel", de heer Y. P. v. d. Veer, te Utrecht, een rede over het nut van aansluiting bij deze centrale. Een desbetreffend voorstel van het hoofd bestuur werd vervolgens aangenomen. Het Tweede Kamerlid, de heer Jan Schilthuis, te Den Haag hield vervolgens een inleiding over „De handel en de land bouwcrisismaatregelen", HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vóór in de heden in „Krasnapolsky" ge houden 142e algemeene vergadering der HoUandsohe Maatschappij van Landbouw dr. ir. P. N. Boekei, rijkszuivelconsulent, gedetacheerd bij de Nederlandsche Zuivel Centrale, gelegenheid kreeg tot het houden van een inleiding over zuivelvraagstukken, heeft de voorzitter der Mij. de heer P. Sta pel Czn. een kort woord gesproken. In dit openingswoord deed deze uitko men dat, al moge er verschil van inzicht bestaan wat betreft de regeeringsmaatrege- len, men nimmer uit het oog mag verlie zen, dat bij iederen regeeringsmaatregel het doel heeft voorgezeten, het boerenbe drijf te steunen. Critiek op regeerings- maatregelen is uiteraard geoorloofd, doch niet toelaatbaar is dat men daarbij leden van het hoofdbestuur, die namens de maat schappij de belangen van den landbouw bij de regeering behartigen, verdacht maakt. Men moge bovendien bedenken, dat niet al tijd de idee van de eigen organisatie koning kan kraaien, doch dat men verplicht is, de meening van de algemeene meerderheid Te helpen verdedigen, Spr. gaf tenslotte de verzekering, dat het hoofdbestuur steeds op de bres zal blij ven staan voor de verdediging der belangen van den boerenstand. SIR HENRY DETERDING GEHUWD. Te Amsterdam. Op het Amsterdamsche Raadhuis is gis teren het huwelijk voltrokken tusschen sir Henry Deterding, directeur-generaal van de „koninklijke" en de Duitsche mejuffrouw Charlotte Minna Knaack. Het paar werd persoonlijk door burge meester De Vlugt in den echt verbonden. Na de huwelijksvoltrekking zijn de heer en mevrouw Deterding per vliegtuig naar Berlijn vertrokken. BINNENLAND DE FAMILIELEDEN VAN WIJLEN DE KON. MOEDER. De vorstelijke gasten, familieleden van wijlen H. M. de Koningin Moeder, die a.s. Donderdag met H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses de plechtige onthulling van het gedenkteeken voor H. M. de Konin- ging Moeder zullen bijwonen, zijn giste ren en heden, Woensdag, ten paleize het Loo aangekomen. Deze familieleden zijn ten eerste de vorst van Waldeck en Pyrmont, eenige broeder van de Koningin Moeder; de vorstin is ver hinderd wegens sterfgeval in haar familie. Ten tweede: de vorstin van Erbach, prin ses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont, jongste zuster van de Koningin Moeder met den vorst en hun dochter Helene. Ten derde: de vorst van Bentheim, zoon van den overleden vorst van Bentheim en van prinses Pauline van Waldeck en Pyr mont, oudere zuster van de Koningin Moe der; de jonge vorstin is wegens gezond heidsredenen verhinderd. Ten vierde: de vorst van Wied en de vorstin van Wied, dochter van prinses Ma rie van Waldeck en Pyrmont, en van prins Wilhelm, later koning van Wurtemberg. Ten vijfde: de graaf van Athlone en prinses Alice, gravin van Athlone, dochter van prinses Helene'van Waldeck en Pyr mont en van den hertog van Albany. HJVÏ. DE KONINGIN ONTVANGT DR. H. COLIJN H.M. de Koningin heeft gisterenmiddag, ten paleize Het Loo minister Colijn in audiëntie ontvangen. De minister-president arriveerde des voormiddags half elf te Apeldoorn en be gaf zich na afloop der audiëntie weder per trein naar 's Gravenhage. HOOGE RAAD. De laatste zitting van den Hoogen Raad in het tegenwoordige gebouw aan het Plein te 's-Gravenhage, zal worden gehou den op Vrijdag 3 Juli, waarna met de ver bouwing een aanvang zal worden ge maakt. De eerste zitting in heit gedurende deze verbouwing te betrekken gebouw aan Plein 1813 No. 3 is bepaald op Vrijdag 10 Juli. VERSCH VLEESCH VOOR WERKLOOZEN. Naar wij vernemen, vindt hedenmorgen op het departement van Sociale Zaken een conferentie plaats over de kwestie van verstrekking van versch vleesch aan werk loozen. Aan deze conferentie, welke onder lei ding staat van den regeeringscommissaris voor den Akkerbouw en de veehouderij, ir. S. L. Louwes, nemen vertegenwoordigers deel van de gemeenten Eindhoven, Utrecht, Hengelo en 's-Gravenhage, benevens amb tenaren van de afdeeling werkverschaf fing en steunverleening van het departe ment van sociale zaken. VERHOOGING MARGARINE-ACCIJNS. Doch de detailprijzen zullen er geen verandering door ondergaan. De aanvankelijk overwogen verlaging van den margarineprijs zal niet doorgaan. Dit wordt thans officeel bevestigd, want wij vernemen, dait bij missive 15.680 zal wor den bekend gemaakt, dat van heden af de margarine-accijns niet zal worden verlaagd, doch in tegendeel iets verhoogd, nJ. voor gemengde van 46.7 op 48.4 cent per kilo en voor onvermengde (bestemd voor men gers) van 51.90 op 53.75 per kilo, een ver hooging dus van 3.6%. De détailpryzen zul len hierdoor géén verandering ondergaan. De accijns op ritueele margarine blijft ge handhaafd op 58.75 cent per kilo, zooals op 2 Maart was vastgesteld. „Alg. Hbld."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7