WOENSDAG 3 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCH BORGSTELLINGSFONDS. Aan het zevende jaarverslag van de stichting Leidsch Borgstellingsfonds van 1 Januari31 December 1935 is het volgende ontleend: Het bestuur was aan het eind des jaars samengesteld als volgt: Mr. P. A. Pijnacker Hordijk, voorzitter; Pr. G. A. Smit, pen ningmeester; P. A. van Aggelen, secretaris; prof. dr. J. H. Boeke, 2e voorzitter; mr. P. A. van Toorenburg, 2e secretaris; mej. D. M. J. Coebergh, plv. penningmeester; J. J. v. Stralen, lid. Door het Dag. Bestuur werden 660 (v.j. 559) schriftelijke aanvragen voor een borg stelling behandeld. 23 aanvragen waren aan het eind van het verslagjaar nog in onderzoek. 577 (v.j. 489) aanvragen voor een borg stelling tot een gezamenlijk bedrag van ƒ46469.(v.j. ƒ41442.werden ingewil ligd. Het grootste aantal aanvragers bestond ook nu weer uit fabrieks- en vakarbeiders. Ten einde een geldleening mogelijk te maken, werden alzoo vele gezinnen, die door omstandigheden als ziekte, gezinsver meerdering, groot kinderaantal, werkloos heid, verhuizing, aanschaffing van klee ding, beddegoed, ledikanten, vernieuwing van huisraad, etc. op een bepaald tijdstip geld noodig hadden en credietwaardig wa ren, aan een borgstelling geholpen. Voor zoover dit met het doel der Stich ting overeenkwam, is een enkele maal aan kleine zelfstandigen een borgstelling ver leend. Het crisisborgstellingsfonds van de afdee- ling Leiden van het Nationaal Crisiscomité verleende daarentegen aan meerderen, daarvoor in aanmerking komende kleine zelfstandigen, een borgstelling. Het Leid- sche Borgstellingsfonds werkte in nauw contact met dit fonds. Het bestuur heeft ook dit jaar wederom de behulpzame hand kunnen bieden aan personen, die gebukt gingen onder finan- cieele verplichtingen, welke zij op zich had den genomen. In veel gevallen werd door de voorschot- nemers tevens een z.g. moreele borg ge steld. 60 (v.j. 70) van de schriftelijke aanvra-" gen voor een borgstelling moesten worden afgewezen, omdat: le. de aanvrager niet credietwaardig was; 2e. de reedn waarvoor men een borgstelling noodig had, niet be antwoordde aan eht doel der Stichting; 3e. de aanvrager geen ernstige pogingen had gedaan, om een borg te vinden. Het verloop der borgstellingen was als volgt: Saldo op 1 Jan. 1935: 430 borgstel lingen tot een gezamenlijk bedrag van ƒ19028.verleend in 1935: 577 (v. j. 489) borgstellingen tot een totaal bedrag van ƒ46469.— (v.j. 41442.—), te zamen 1007 borgstellingen voor totaal 65497. Afgedaan in 1935: 510 (v. j. 442) borg stellingen met inbegrip van gedeeltelijke aflossingen van loopende borgstellingen ƒ44519.75 (v. j. ƒ41556.—, zoodat op 31 De cember 1935 ten laste van het fonds uit stonden 497 (v. j. 430) borgstellingen tot een gezamenlijk bedrag van 20977.25. Het gemiddelde bedrag der in den loop van het jaar verleende borgstellingen be droeg ƒ80.54 (v. j. ƒ87.—). Het gemiddeld bedrag der op 31 Decem ber 1934 nog uitstaande borgstellingen be droeg ƒ42.21 (v. j. ƒ44.25). Het verlies op borgstellingen beliep in 1935 slechts ƒ110.50 (v. j. 72.—). Het kapitaal der Stichting groot ƒ23377,58 vermeerderde met de helft van het batig slot over 1934 ten bedrage van j 1059.05 en bedroeg alzoo op 1 Januari 1935 ƒ24436.63. Mede is bepaald, dat uitsluitend uit de Inkomsten van het fonds de eventueel te betalen borgstellingen moeten gekweten worden. Deze bepaling is gemaakt, omdat het ka pitaal van het fonds intact moet blijven. Het voordeelige saldo over het afgeloo- pen jaar bedraagt 1848.43 (v. j. ƒ2118.09). Het Leidsch Borgstellingsfonds is aange sloten bij de Nederlandsche Vereeniging voor Volkscredietwezen en woekerbestrij ding. Het doel van deze vereeniging is te be vorderen: a. dat, waar hier te lande het niet-com- mercieele volkscredietvvezen niet of op on voldoende wijze is georganiseerd, hierin voor zooveel noodig worde voorzien; b. dat een zoo doeltrefefnd mogelijke uitvoering van de Geldschieterswet worde verkregen; c. dat overigens de woeker in al zijn vormen worde bestreden. Ieder, die meent, dat hij zelf of een an der in handen is gevallen van een clan destiene woekeraar of een geldschieter, die de gestelde voorwaarden niet in acht neemt, kan zich wenden tot den secretaris van ons Bestuur, Nieuwsteeg No. 4. „Den Burcht" wordt gehouden, is een eer ste bewijs van haar zomersche activiteit. Tevens het bewijs van het toenemende 6aamhoorigheidsgevoel der K.J.M.V.-afdee- lingen onderling, want verschillende afdee- lingen werken tot het slagen van den Bui tenmiddag mede. Ook de K.J.C. zal haar medewerking aan dezen middag verleenen. Wat brengt de K.J.M.V. u dien middag? Zang Volksdans Tooneel. Is dat niet echt jolig zomersch en frisch? Komt daarom Zondag allen naar „Den Burcht", de kosten kunnen geen bezwaar zijn, want deze zijn heel heel laag gesteld. En werkt het weer niet mede, dan zal de uitvoering in de zaal gegeven worden. De Buitenmiddag, K.J.M.V.-ers, is niet alleen voor u, doch ook voor uw ouders, zusters, vrienden en bekenden. Maakt dus nog eens flink propaganda! Voor K.J.C.Verkenners, Welpen, en Graal zal de uitvoering des avonds nog eens tegen een heel klein entree worden her haald. Allen, die belangstellen in K.J.M.V. en K.J.C. verwachten wij dien middag gaarne. Namens het bestuur der K.J.M.V., J. J. COSTER, Voorzitter. M. GEIJER, Secretaris. POPULAIRE ZOMERCAMPAGNE VAN TRIANON. Door de directie van het Trianon-Thea ter wordt weer een populaire zomercam- pagne gevoerd. Tegen zeer verlaagde prij zen zijn voor alle rangen couponboekjes verkrijgbaar met drie entree-biljetten, welke geldig zijn gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September. De ver koop van deze couponboekjes, welke giste ren begonnen is, sluit op 15 Juni a.s. Waar juist in deze maanden een serie prachtfilms vertoond zal worden als Lo renzo de Medici, De Graaf van Monte Christo, Begeerte, met Mariene Dietrich, enz., is het voor bioscoopbezokers zaak zich van zulk een couponboekje, dat hen een belangrijke reductie waarborgt, te voor zien. Voor uitgebreider gegevens verwij zen wij naar de desbetreffende advertentie in ons blad van Zaterdag j.L Maria-Congregatie afd. Heeren St. Petrus-Parochie. Bovengenoemde Congregatie zal een tri duüm houden, hetwelk door den bekenden redenaar Pater Borromaeus de Greeve zal worden geleid. De oefeningen zullen plaats hebben Don derdag en Vrijdag as. des avonds te 8.30 uur en Zondagavond te 7.30 uur. Alsdan zal tevens de plechtige opdracht der nieu we leden geschieden. Buiten de Congreganisten worden ver der alle heeren uitgenoodigd, terwijl tevens ook de dames zeer welkom zijn. Gisteravond te half acht is de politie- brandweer uitgerukt voor een schoorsteen brand ten huize van den stucadoor J. V. Pasteurstraat 32. Er behoefde echter geen water te worden gegeven wijl het vuur door vegen van den schoorsteen werd ge- bluscht. BUITEN-MIDDAG K.J.M.V. 7 Juni a.s. 2 uur „Den Burcht". Werd het afgeloopen winterseizoen in hoofdzaak benut voor de cultureele en so ciale vorming van den Kath. Jonge Mid denstander, dezen zomer tracht de K.J.M.V. haar leden op een meer luchtige en meer zomersche manier aangenaam en tevens nuttig bezig te houden. Een algemeen programma als richtlijn heeft ten doel den K.J.M.V.-eer als ver- eenigingsmensch ook in den zomer wakker te houden. En wij overdrijven niet door te zeggen, dat de K.J.M.V. hierin zal slagen. De Buitenmiddag welkè a.s. Zondag op Personen uit Leiden vertrokken J. Arkeveld, Amsterdam, Kerkstraat 146 J. Bekooy en fam., Wassenaar, Schouw- weg 2 J. C. Beumer, Den Haag, Boek horststraat 44a D. Blanken, Zoeterwou- de, Park die Leythe 12b E. J. P. Ver- heijenvan der Blom, Den Haag, de la Reyweg 819. M. Bokma, Oegstgeest, Kempenaerstraat 54 E. M. Bril, Voor burg, Dr. Blookerstraat 6 J. Bromet, Amsterdam, le Oosrterp.str, 861 D. Bruins, Wassenaar, Konijnenlaan 42 G. Brussee, Amsterdam, Ceintuurbaan 173 J. M. A. van Dam en fam., Oegstgeest, Terweeweg 65 D. Doekes, N. O. Indië B. H. Drewes, Dortmund Horde, Did. J. M. van Dijk, Voorhout, Schoollaan 6 C. L. M. Engelkamp, Rotterdam, Plantage- weg 90b E. van Esveld, Oegstgeest, Warmonderweg 48 J. H. van Galen en fam., Nijmegen, Museum Ramstraat 3 H. G. W. Grossmann en fam., Huizen, Hoog Huizerweg 9 G. E. M. Gundermann, Duitschland A. J. van Hensbergen, Den Haag, H. de Grootstraat 81 W. de Heij, Katwijk, Voorstraat 12 Q. M. Houtman, Boskoöp, Nieuwstraat 123 H. de Jager en fam., Katwijk, E. A. Borgerstr. 8 G. A. S. Jongeneel, Hillegersberg, Straatweg 115 F. J. van Kampenhout en fam.. Den Haag, Balistraat 25 A. Koets, Oegstgeest Warmonderweg 80 J. Kok en fam., Heemskerk (N.H.), Hoflanderweg 19a J. J. Kramers, Enschedé, Rozenstraat 80 J. G. Lipse en fam., Oegstgeest," de Kem penaerstraat 10 G. P. H. Locher, Bata via, Chaulanweg 20 pav. M. H. Metzier Duitschland G. Meyer, Den Haag, 2e Schuytstraat 81 G. de Michiel, Italië. M. Nicklbauer, Duitschland S. Nieu- wenburg, Den Haag Tiong Liat Ong, N. O. Indië, P. J. Remmerswaal, Wasse naar, Rijksstraatweg 733 P. Rooden- burg en fam., Rotterdam, L. Hilleweg 62 Wed. J. van Bruggenvan Rijn, Breda, N. Ginnekenstraat 3 H. R. Scheer, 's Her togenbosch, Papenlust 26 H. Schouten, Den Haag, Oud Rosenburg Wed. M. L. RoeteringSchrijvers, Voorburg. Waterin genlaan 102 Th. G. Schrijvers, id. id. Semadi Raden, Italië K. M. J. Timmer man, Londen E. FabianVogel, Am sterdam. L. Leidschedwarsstr. 21III E. M. Vollmar, Duitschland J. W. M. van de Wakker, N. O. Indië, Th. Chr. G. Wand, Duitschland, R. G. Watzig, id. E. J. Th. van der Weijden, 's Hertogenbosch, Papen- lust 26 P. van de Wijngaard, Breda, Baronielaan 21 J. P. Zweistra, Zuid- Afrika. In Lelden gevestigd; M. Crama-Anker, v. Speijkstr. 14 H. van Baak en Fam., architect, Wasstr. 32 J. Baalbergen, dienstbode, Zoeterw.singel 100 Wed. M. Barthen-Bazel, Apoth.dijk 10 Z. P. Blom, verpleegster, Witte Singel 27 B. Boomsma, ijscoventer, Roodborst- straat 51 J. P. Brasser en Fam., mej. veldart., Zoeterw.singel 108 S. Hoogen- doorn-ter Bruggen, Boerhaavestr. 15 J. J. Brugmans, machinebankwerker, de Wetstr. 27 J. J. Dikkeboom, landarbeider, Oude Vest 181 H. van Dijk, dienstbode, Mau- ritsstr. 89 W. Freke, bloemenkoopman, Oude Varkenmarkt 17 P. W. Grootveld, verpleegster, Rijnsb.weg 10 B. C. van Oosten-de Haas, Roodborststr. 21 W. F. Hereuer, soldaat le kl., Korevaarstr. 41 A. A. I. de Hond, tandarts, Kam. Onnes- laan 22 M. E. Hoppezak, winkeljuffr., Nieuwstg. 7 F. H. van der Horst en Fam., handelsreiziger, Plantage 10 A. Hussel- son en Fam., Oosterstr. 53 H. H. Jetten, 2e luit. veldart., J. v. Goyenkade 37 H. J. Koch en Fam., koopman, Breestr. 83 J. P. M. van Leeuwen, dienstbode, Hooigr. 58 H. Lucas en Fam., tandtechniker, dc Ridderstr. 18 D. M. van Dijk-Martijn en Fam., Kam. Onneslaan 30 C. Nagte- gaal, bakker, de Genestetstr. 110a L. Ooms, dienstbode, Aalmarkt 18 P. Pit, huisknecht, Stationsweg 57 P. A. C. du Pui, tijd. inspecteur S.L.F., R. en Schiekade 111 A. de Roode, chauffeur, B. Ballotstr. 38 C. F. B. Sandmann, Plantsoen 51 H. P. Schaaij, Nw. Rijn 31a A. Scheffer, hulp i. d. huish., Warmonderweg 27 J. Siera, Volmolengr. 27 H. Slijkhuis, fabr.- arb., Celebesstr. 37 H. Staffeleu, dienst bode, Hoogewoerd 109 D. E. Tober, Rijnsb.weg 15 T. H. van Tongeren, dienstbode, Joubertstr. 13a C. Valk, dienstbode, Zoeterw.singel 48 M. J. de Vink, fabr.arb., Uiterstegr. 95 P. A. M. Vreeburg, slager, Nw. Rijn 92 F. H. P. Vrins, doktersass., Watersteeg 3 N. de Zwart en Fam., boekhouder, Zijlsingel 27. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER Verlagen vaste lasten en huren. Vergadering van hedenmiddag. Aan de orde zijn de wetsontwerpen, hou dende bijzondere maatregelen lo. ten aan zien van loopende landbouwhypotheek- en pachtovereenkomsten; 2o. ter verier ij ging van verlaging van sommige vaste laste en van huren. De heer Drees (S.D.) is van oordeel, dat de Regeering in deze materie te zeer aarzelend is opgetreden. Het raakt hier het hart van het crisisbeleid. Met name de hu ren drukken zwaar in het budget van den arbeider. In 't algemeen is de lastenverla ging niet evenredig aan de daling der in komens en loonen. De huren van arbei derswoningen zijn nog slechts weinig ver minderd. De aanpassing is te eenzijdig. Het is een zuiver practische vraag geworden, hoever men met de maatregelen kan gaan. In dit opzicht zijn deze wetsontwerpen on voldoende. Het vaste lasten-probleem wordt niet in vollen omvang ter hand ge nomen. Aan het bedrijfsleven wordt in het al gemeen geen verlichting gebracht. Voor land- en tuinbouw is van een behoorlijke saneering geen sprake. De regeering volgt een soort struisvogelpolitiek. Waarom te verlagen de rente van hy pothecaire schulden en niet die van andere op langen termijn? Inmiddels wijst spr. geen maatregel zon der mêer af, omdat die te fragmentarisch is. Daarbij blijft huurverlaging het eerst noodzakelijke. Bij de armsten wordt thans gemiddeld 25,8% van het inkomen aan huur besteed. Nu de algemeene huurverlaging van 20% aan het ontwerp is ontnomen, heeft de Regeering haar voorstellen tot een bouwval gemaakt. Spr. wyst op de toenemende moeilijk heden voor de gemeenten door deze wets ontwerpen. Velen die het heel moeilijk heb ben, zullen geen huurverlaging krijgen, doch wel verhooging van personeele belasting, van opcenten gemeentefondsbelasting, enz. Het is te betwijfelen, of de soc. dem. frac tie komen er geen ingrijpende wijzigin gen, met name in huurbepalingen en hypo theekmarge v o o r zal kunnen stemmen. De heer Vervoorn (Plattel.) betoogt, dat het wetsontwerp betreffende landbouw hypotheek- en pachtovereenkomsten den landbouw geen saneering doch juist schade brengt. Het vertrouwen wordt weggenomen en het keert niet terug. In Amsterdam staan 13.000 woningen leeg, in Rotterdam 10.000, toch houdt de bouwwoede aan, met name voor z.g. goedkoope woningen. Moet er ge saneerd worden, dan in de eerste plaats bij Staat en Gemeente. DISCONTOVERHOOGING NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank heeft het discon to met ingang van morgen over de geheele linie met een procent van 3 1/2 tot 4 1/2 procent verhoogd. CONTINGENTEERING METALEN SCHEPWERK. De Staatscourant van heden bevat een K. B., waarbij de invoer van metalen schep- werk (waaronder begrepen messen met metalen heft) gecontingenteerd wordt. Deze contingenteering wordt gerekend in werking te zijn getreden op 1 Juni jJ. De invoer wordt voor den tijd van vier maanden (1 Juni1 September) beperkt tot 75 pet. van de waarde der in het over eenkomstige tijdvak van 1934 ingevoerde artikelen. CAPITULANTENRAAD. De Capitulantenraad en het Centraal Capitulantenburesau bedoeld bij artikel 2 van het Capitulantenbesluit zijn thans in gesteld. Tot lid en voorzitter is benoemd: de heer C. P. van Ginkel, secretaris-gene raal van het departement van Defensie, terwijl als secretaris is aangewezen de heer C. M. Bogert, commies bij het depar tement van Defensie. GOEDE VANGST VAN DE HAAGSCHE POLITIE. Wederom twee inbrekers gearresteerd. Dank zij de bijzondere activiteit en me dewerking van den juwelier M. is het gis teren aan de Haagsche politie gelukt, we derom twee inbrekers te arresteeren, die verdacht worden tal van diefstallen in de Residentie gepleegd te hebben. Het geval heeft zich als volgt toegedra gen:. Gistermiddag kwam de vijftigjarige S. eenige gouden sieraden te koop aanbie den bij bedoelden juwelier M. De juwelier herkende in S. den man, die hem eenigen tijd geleden eenige sieraden wilde verkoo- pen, welke bij onderzoek van diefstal af komstig bleken te zijn. De juwelier was toen de dupe geworden en het politie-on- derzoek leidde tot geen resultaat, omdat S. bij zijn bezoek aan den juwelier een val- schen naam had opgegeven. Toen M. be merkte, met wien hij te doen had, heeft hij den man aan den praat gehouden en door zijn winkeljuffrouw de politie laten waar schuwen. Het had echter maar weinig ge scheeld of S. was reeds vertrokken, toen de politie arriveerde. Zeer waarschijnlijk begon hij lont te ruiken en wilde juist op zijn fiets stappen, toen eenige rechercheurs aankwamen en hem op het laatste moment konden aanhouden. Bij fouilleering werd een aantal gouden sieraden, welke hij enkele oogenblikken te voren te koop had aangeboden, op hem be vonden. Het bleek, dat deze sieraden af komstig waren van een inbraak, welke den vorigen avond gepleegd was in het perceel aan de Valkenboschkade. Aanvankelijk ontkende S. iets met de in braak te maken te hebben, en zeide de sie raden van een onbekende te hebben ge kocht. Later viel hij echter door den mand en bekende, met een zekeren B. de dader te zijn van de inbraak. De politie heeft gisteravond B. gearres teerd en beiden zijn thans in verzekerde bewarering gesteld Het politie-onderzoek in deze zaak is nog niet afgeloopen, doch thans reeds staat vast, dat de politie door de arrestatie van B. en S. een goede vangst heeft gedaan. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmiddag om half een is het vier jarig dochtertje van de familie Korenhof wonende in de Ambonstraat te Groningen, in de nabijheid van de ouderlijke woning onder een wagen geraakt. Het meisje kreeg eerst een trap van het paard, waarna beide wielen over haar heengingen. Het kind is spoedig na het ongeval overleden. ZIJN WAGEN IN DE VERSNELLING AANGESLINGERD. De eigenaar van een op den Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam gepar keerde auto wilde deze met den aanzet- slinger weer op gang brengen, doch had daarbij vergeten de versnelling in den vrij loop te zetten. Het gevolg was, dat de wagen in beweging kwam en den eigenaar bijna overreed. Deze kon nog net bijtijds op den bumper springen. De auto reed op deze wijze eerst tegen een anderen ge- parkeerden wagen op, waardoor het stuur gewend werd en de auto naar den over kant reed. Hier botste hij tegen een auto aan, die uit tegenovergestelde richting kwam, reed het trottoir op en kwam ein delijk tegen een boom tot stilstand, waar een voorbijganger het versnellingshandle in den vrijloop zette, zoodat geen verdere ongelukken konden worden gemaakt. De bestuurder kwam er met eenige lichte ont vellingen af. MUNTEN GEVONDEN. Arbeiders van de werkverschaffing, die In het Baarnsche bosch aan het werk wa ren, vonden bij een boom, in een gat in den grond, ruim 200 Fransche, Belgische, Duitsche en Nederlandsche muntstukken. De munten, die voor een deel nog gangbaar zijn, zijn van koper, nikkel en zilver. Ver moed wordt, dat de muntstukken in de na- oorlogsjaren door een van de vele vluchte lingen, die zich toen hier te lande bevon den, zijn verstopt. TELEGRAMMEN TREINONGELUK TE BARCELONA. MADRID, 3 Juni. (A.N.P.) Te Barcelona is een uit Mataro komende personentrein tegen een stootblok in het station gereden. Verscheidene wagons werden ernstig be schadigd, terwijl 33 passagiers gewond wer den. BURGERLIJKE STAND VERKLARING VAN HET ENGELSCH COMITé VOOR VREDE EN WEDEROPBOUW. LONDEN, 3 Juni. (A.N.P.) Het comité van actie voor vrede en wederopbouw, waarvan Lloyd George voorzitter is, pu bliceert een uitvoerige verklaring over den buitenlandsche politieken toestand. Hier in wordt op scherpe wijze de staf gebroken over het optreden van Italië in Abessynië. Geëischt wordt: verscherping der sancties en sluiting van het Suez-kanaal voor olie en gifgastransporten. Een internationale LEIDEN. Geboren: Cornelis z. van P. Chr. de Haas en C. M. Molenaar Petronelle d. van W. Hamerling en H. Houps Willem z, van W. v. d. Steen en B. Tuinhout Johannes z. van C. Turenhout en F. Kuhn Joseph z. van J. de Roo en M. M. Wes- selman Izaak z. van A. Lens en T. v. Weer en Johannes Theodorus Francis- cus z. van J. Hogervorst en C. M. v. d. Pluijm Jacobus Renier z. van M. Baart en M. A. Mooten Willem Frederik z. v. W. F. Geuke en M. Slegtenhorst Ma ria Catharina d. van F. W. Meijers en M. C. Montagne Rudolf z. van A. R. v. d. Loos en J. M. Schouten Marius z. van A. Rijneveld en J. Houtman Karei Hen drik z. van K. Hulscher en N. de Ridder Jan z. van W. Rol en A. Schong Theo dora Antonia d. van Th. J. Jansen en L. L. M. Polders Jacob z. van J. A. Hor- tensius en E. v. Aalst Hubertus Wil helmus z. van W. H. Heemskerk en M. v. Velzen Johannes Willem z. van F. Fi- jippo en G. v. Egmond Jan z. van A. Lit en M. v. d. Schrier Jaantje Elisa beth d. van C. H. Goossen en J. Mulder Bernardus z. van A. Lanser en A. Gre- venstuk Christiaan Willem z. van C. W Koreman en T. J. Wildenboer Johannes Gerardus z. van P. C. Bik en H. M. Ro- zier. Overleden: H. J. Philippo z. 3 dgn. A. VerheulBinnendijk wed. 84 j. I. v. d. Reijden m. 50 j. P. P. v. d. Berg m. 46 j. L. ten Bruggev. Ommen wed. 60 j. C. v. d. Heuvel zn. 39 j. J. v. GorkumBouthoorn vr. 31 j. conferentie moet spoedig worden bijeen- geroeepn ter behandeling van de problemen der collectieve veiligheid der Volkenbonds verplichtingen, benevens van de oorzaken der ontevredenheid en van de problemen betreffende koloniën en mandaatsgébieden. DE „HINDENBURG" WEER THUIS. FRANKFURT AM MAIN, 3 Juni. (A.N. P.). Het luchtschip „Hindenburg" is he denmorgen om 6 minuten over acht van zijn tocht naar Zuid-Amerika teruggekeerd en vlot geland op het vliegveld Rhein-Main. BADOGLIO IN NAPELS AANGEKOMEN. NAPELS, 3 Juni. (A.N.P.) Maarschalk Badoglio is alhier aangekomen. Hij werd verwelkomd door den prins van Piemont, tal van autoriteiten en afdeelingen zwart- hemden. DE BALANS DER BRUSSELSCHE WERELDTENTOONSTELLING. BRUSSEL, 3 Mei. (A. N. P.). De balans der wereldtentoonstellin die gehouden werd in den zomer van 1935, tcont een winst van 50.153 frs. De voornaamste ontvangsten bestonder» uit een regeerings-subsidie van ongeveer 18.000.000 frs., een subsidie dor stad Brus sel ter grootte van frs. 25.000.000, opbreng sten van tombola etc. frs. 60 000.000, hu ren, entreegelden etc., 90.000.000 frs. Het Rijk ontving aan belastingen onge veer 34.500.000 francs, terwijl de Belgi sche Spoorwegen gedurende de tentoon stelling in vergelijking met dezelfde pe riode in 1934 54.000.000 francs moer ont vingen. NOODWEER EISCHT DRIE DOODEN. DETROIT, 3 Juni. (A.N.P.) Detroit en omgeving zijn door een hevig onweer ge teisterd. Drie personen werden gedood en ongeveer 10 gewond. GROOTE BRAND IN ROUAAN. PARIJS, 3 Juni (A.N.P.) In Rouaan zijn twee groote hallen en een garage in de asch gelegd. Hier waren 8 vrachtauto's en een depot balen katoen opgeslagen. De schade wordt gesohat op 5 millioen francs. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Juni. Vee. Ter vee markt waren aangevoerd: 264 vette kalve ren: 4652, 3852 en 3036 cent per kg. levend gewicht; 84 nuchtere kalveren 4.507.50 per stuk, 210 Varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 3940 cent, zware 3839 cent en vette 3738 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren minuer aanvoer van vori- geweek, handel zeer sleepend, lagere prij zen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Var kens weinig aanvoer, handel zeer stil, prij zen onveranderd. WOERDEN, 3 Juni. Kaas. Aanvoer 541 partijen kaas. Met iijksmerk le kwal 20 22, 2e kwal. 1819, zware 22.50. Han del matig. TEXEL, 2 Juni. Lammeren. Aanvoer 4855 stuks, prijs 69. VVISNELNUTLEKINGLN /IMS >A.V1) Berlijn 59.56 Londen 7.417/s New York1.18 Parijs 9.749',6 Brussel 25.0 U/o Zwitserland 47.81 Madrid 20.20 Oslo37 181'. Kopenhagen33 06* Stockholm38.16i/4 Milaan Praag 6.121/., Weenen Boeaapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3