U1N5DAG 2 JUNI 1936 DE LEIDSL'HE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ENSCHEDéFEIJENOORD 1—3 Ten tweede male is Feijenoord erin ge slaagd van Enschedé te winnen, maar dit maal was de zege heel wat minder over tuigend dan de vorige week. Tot vlak voor 't eindë was de stand nog slechts 21 voor Feyenoord. Aan het feit, dat de thuisclub toen alles op den aanval zette hadden de Rotterdammers het te danken,, dat zij 3 minuten voor het einde den stand op 13 wisten te brengen. In vergelijking met de vorige week was er 'n verschil van dag en nacht. Weliswaar legde Feyenoord ook thans een technisch overwicht aan den dag, maar dit werd heel dikwijls geëlimineerd door de snelheid en het enthousiasme der Oostelijke kampioe nen. Er zijn perioden geweest, waarin het scheen, dat Enschedé erin zou slagen de overwinning te behalen. Vooral in het eerste kwartier na de rust, toen de stand 11 was, leek het er veel op, dat de bezoe kers de geweldige stormloopen der thuis club niet zouden weerstaan. Merkwaardi gerwijs wilde het echter in de anders zeer gevaarlijke Enschedesche voorhoede niet bijzonder vlotten. De voorlinie der zwart - hemden wist zich eenige schitterende doel kansen te scheppen, maar ditmaal ontbrak de goede richting aan het schot. Niet minder dan 18 a 19.000 toeschou wers woonden den wedstrijd bij, hetgeen voor de provincie een record-aantal is. Reed direct had Enschedé een fraaie kans. Nagels kreeg den bal vrij en zette zuiver voor, maar Gerrits miste. Daarna kwam Feyenoord opzetten en de Rotter dammers namen het spel eenigen tijd ge heel in handen. Na een kwartier ging de strijd weer gelijk op, maar toen gelukte het Feyenoord de leiding te nemen. En schedé had een mooien aanval opgezet, waarbij Gerrits probeerde er alleen langs te komen. Dit mislukte. De bal ging naar voren, Burg zette hoog voor en Kanlebeen kopte van vrij grooten afstand in. De bal verdween over Kamst heen, die te ver voor de goal stond, in het doel (01). Enschedé liet zich hierdoor niet ontmoe digen en wist na een half uur gelijk te ma ken. Gerritsen passeerde Wursten en zette voor. Van Male onderschepte den bal. maar opnieuw hield hij deze te lang in zijn be zit. Het leer werd hem uit de hand geloo- pen of geslagen en Nagels trapte den bal in het net. Van Heel protesteerde hevig, maar scheidsrechter Beekman, die reeds naar het midden had gewezen, handhaafde zijn beslissing. Twee minuten later werd Linssen in het strafschopgebied door Mei link vrij stevig op de huid gezeten, waar op de heer Beekman aan Feyenoord een strafschop toekende, een veel te zware straf. Vrauwdeunt schoot den bal echter recht op Kamst aan, die gemakkelijk kon wegwerken. Aan beide kanten deden zich toen nog eenige goede kansen voor, maar in de eerste helft werd niet meer gescoord. Tegen de rust was Enschedé zeer sterk aanvallend en Feyenoord moest alle krach ten inspannen om een doelpunt te voorko men. De tweede helft zette in met een flink overwicht van Enschedé. Ten Duis schoot na een vrijen schop rakelings naast. Enke le malen achtereen scheen een doelpunt van Enschedé haast zeker. Maar steeds weer werd in laatste instantie een goal voorko men. Na een kwartier kwam een voorzet van rechts voor het Enschedésche doel. De bal werd eerst weggewerkt, maar daarna naar Linssen geplaatst, diie naar het scheen in buitenspelpositie stond. Met een hard schot maakte Feyenoord's linksbuiten daar na het tweede doelpunt voor zijn club. Feyenoord werd toen plotseling sterker en het scheelde een paar maal slechts een haar of Enschedé's achterstand was nog grooter geworden. Plotseling werd En schedé de kans gebouden opnieuw gelijkte maken. Na een prachtigen aanval kreeg Nagels in moeilijke positie den bal vrij. Zijn keihard schot beukte de lat. Feyenoord bleef technisch beter, maar de bezoekers moesten toch hun uiterste krachten inspannen om doelpunten van En schedé te voorkomen. De thuisclub veran derde tegen het einde de opstelling. De geheele ploeg ging naar voren om den ge lijkmaker te forceeren. Inderdaad ontston den eenige moeilijke situaties voor het Rotterdamsche doel, maar tot een doelpunt wist Enschedé het niet meer te brengen. Drie minuten voor afloop stompte Kamst een hoog voor het doel geplaatsten bal voor de voeten van Linssen, die hard in schoot. Zoo won Feyenoord den zwaren uitwedstrijd tegen Enschedé met 31. BE QUICK—AJAX 5—4. Ten aanschouwe van circa 7000 toe schouwers heeft Be Quick op Esserberg in Groningen met 54 van Ajax gewonnen. Wederom een goede prestatie van de noor delijke kampioenen, die zeker niet onver diend is, al had den neutralen toeschouwer een gelijk spel beter kunnen bevredigen. Het was een uitermate spannende wed strijd, die niet eerder was beslist dan na dat scheidsrechter Wey voor de laatste maal had gefloten. Want wel wist Be Quick voor de rust een 20 voorsprong te nemen en werd deze na de rust tot 52 vergroot, doch toen Ajax tot 54 wist in ta loopen, waren de kansen weer volko men gelijk en viel er omtrent den uitslag niets te voorspellen. Be Quick startte uitstekend. In het eer ste halfuur gebeurde niets bijzonders. Toen kreeg Be Quick op pl.m. 30 meter afstand een vrijen schop te nemen. Blijham Sr. nam den vrijen trap, schopte kalm over een boog Ajaxieden heen, waarna Wilkens inkopte. Zeer terecht werd deze goal we gens buitenspel geannuleerd, doch het was uitstel van executie. Nadat Jensema eerst nog tegen de paal had geschoten, zette dezelfde speler na pl.m. 35 minuten prachtig voor doel, waar de toestormende Hazemeyer Jr. keurig inkopte (10). Nauwelijks vijf minuten later was het we derom Hazemeyer Jr., die indirect uit een vrijen schop Keizer voor de tweede maal het nakijken gaf (20). Ajax antwoordde met een overdonderend offensief, doch toen rust werd gefloten, waren de Am sterdammers er nog niet in geslaagd den achterstand te verkleinen. Na de pauze verscheen Ajax met een gewijzigde voorhoede. Van Reenen en Blomvliet hadden van plaats Verwisseld. Vijf minuten waren er in de tweede helft gespeeld, toen van Wijngaarden den bal in ver vooruitgeschoven positie kreeg toege speeld. Wel probeerde Wachters Jr. door uit te loopen, het gevaar te keeren, doch van Wijngaarden was eerder bij den bal, waardoor de Amsterdammer gemakkelijk kon inschieten (2—1). Van dit moment af, werd de strijd emotioneel, fjadat Blomvliet als gevolg van een botsing met Pienter moest worden vervangen door Looys, werd de wedstrijd vrij plotseling forsch. De Be Quickers maakten dankbaar, doch volko men geoorloofd gebruik van hun groote lichaamskracht en blijkbaar had dat op de lichter gebouwde Amsterdammers een ir- riteerende uitwerking. De stemming werd er niet beter op, toen Blijham Jr. keurig tusschen van Diepenbeek en van Deyck heenliep om vervolgens onhoudbaar Be Quick's derde goal te scoren (31). Hoe wel van de tribune af geen overtreding was waar te nemen, gaf de scheidsrechter Ajax na 20 minuen spelen vermoedelijk wegens hands van Hogenbirk een penalty, die van Diepenbeek in een doelpunt om zette (32). Nog geen minuut daarna kreeg Blijham Sr. van pl.m. 25 meter af stand op Ajax doel een vrijen schop te ne men. Weer stond een haag van Ajaxieden opgesteld, maar nu schoot Blijham kei hard op doel. Onhoudbaar vloog de bal in het net (42). Nauwelijks was afgetrapt of voor de vijfde maal was Keizer gepas seerd. Ook nu weer door Blijham Sr., die v.an den vleugel af een keurig schot loste, dat Keizer te machtig was (52). Dat waren sensationeele momenj;en. Be Quick vond het nu welletjes. Het ging rustiger spelen, hetgeen tot gevolg had, dat Ajax gelegenheid kreeg tot sneller en goede aanvallen. Mulders scoorde in deze jeriode twee goede doelpunten en hoewel deze goals Ajax weer moed gaven en het over wicht der Amsterdammers in de laatste minuten groot was, slaagden de gasten er niet meer in den gelijkmaker te scoren. Be Quick won zij het met groote moeite met 54. H. F. C.H. V. V. 3—3. Doordat H.F.C. het tegen H.V.V. slechts tot een gelijk spel bracht, degradeert de Good Old naar de 2de klasse. Hoewel H.V.V. zelf geen kans meer had, heeft zij zich tot het uiterste ingespannen. De strijd tegen de geelzwarte Hagenaars is bijzonder spannend geweest. Na een gelijk opgaand begin, waarbij beider doel- verdedigers hunne talenten hadden moe ten toonen, nam H.F.C. na ongeveer een kwartier door Chapon de leiding. H.V.V. liet zich niet ontmoedigen en deed forsche gevaarlijke uitvallen. Hoewel H.F.C. iets sterker wgs, drukte zij het niet in doel punten uit. Integendeel, ongeveer tien mi nuten voor rust maakte H.V.V. door Pas teur gelijk. Tevoren hadden de Hagenaars een strafschop niet kunnen benutten, doordat de H.F.C.-doelverdediger v. d. Togt het harde schot van van der Zuur zeer fraai had weten te stoppen. Na de hervatting zat H.F.C. direct ge weldig voor het H.V.V.-doel. Succes kwam echter spoedig aan de andere zijde, toen Gentis bij een H.V.V.-uitval aan van der Togt het nakijken gaf (21). H.F.C. bleef sterker, maar H.V.V. maakte doelpunten. Althans Pasteur bracht den stand op 31 voor H.V.V. Nu kwam H.F.C. los. Gewel dig door het publiek aangemoedigd, wis ten de Haarlemmers resp. door Höck en Chapon gelijk te maken. De strijd werd nu spannend maar zenuwachtig. H.V.V. speelde wel wat te forsch, maar scheids rechter Grootmeyer trad flink op, hoewel hij eenige raadselachtige beslissingen gaf. Hoe H.F.C. ook werkte, zij wist het niet meer tot doelpunten te brengen. Onder groote spanning kwam het einde met een gelijk spel 33. SCHOTEN—ALPHIA 3—1 Alphia heeft haar aanhang op Eersten Pinksterdag wel erg teleurgesteld, door in Hillegom de beslissingswedstrijd tegen Schoten te verliezen. En meer nog door de nederlaag zelve, was het spel der Oranje- ploeg een teleurstelling. Schoten was over alle linies sterker en speelde een klasse beter. Met den vrij sterken, wind in den rug komen de Schotenaren vanaf den aftrap in den aanval, maar gesteund door de mid denlinie weet de Alphia-defensie met kunst en vliegwerk het gevaar voorloopig te kee ren. De tallooze voorzetten, die langs het Oranjedoel vliegen worden door de slecht schietende binnenspelers niet benut. De weinige uitvallen van Alphia zijn inmid dels niet zonder gevaar, maar de Schoten backs blijken zeer trapvast en laten zich niet gemakkelijk passeeren. Bij een der vele misverstanden in de ver dediging krijgt Schoten's linksbuiten na een half uur spelen een niet te missen kans (10). En vijf minuten later is het el weer raak, wanneer Vet onoordeelkun dig tegen een tegenstander schiet en de linksbinnen den bal in het verlaten doel loopt (20). Verwoed valt Alphia aan en komt eeni gen tijd in de meerderheid. Een goed door Van Egmond aangegeven bal komt bij Britsemmer die met een fraaie omhaal on houdbaar scoort (21). Na de hervatting blijkt Van Zanten ver vangen door Reumerman, terwijl keeper Vet reed's door Mulder was vervangen. Heumerman's medespelen was een geduch te versterking en de Alphianen komen sterk in den aanval, zonder dat echter de voorhoede tot een behoorlijk gericht schot komt. Aan den anderen kant krijgt Mul der voldoende gelegenheid zijn talenten te toonen. Maar hij moet tenslotte zwichten voor een schot van den middenvoor, dat echter door zijn broer van richting was veranderd (31). Dit doelpunt beslist den strijd. Wel tracht Alphia nog op te halen, maar de geducht versterkte Schotenverde- I diging blijft meester van het terrein. L.F.C.—HAASTRECHT 2—1 Gisteren speelde L.F.C. haar derden de- gradtie-wedstdijd, die eindelijk eens een overwinning opleverde. Door deze zege heeft L.F.C. nog een uiterst geringe kans om gelijk met haar beide concurrenten te eindigen. Wegens een regenbui werd een kwartier te laat begonnen en toen er eenmaal afge trapt was, bleek al spoedig, dat het ter rein heel moeilijk te bespelen was, waar door glijpartijen en mistrappen aan de orde van den dag waren. De thuisclub was het eerst over haar zenuwen heen en begon, gesteund door den feilen wind, een stormloop op het vijandelijk doel. De beide backs stonden hier soms raad te schutte ren, zoodat het niet voor de voorhoede van L.F.C. pleit, dat zij deze kansen niet be nutte. Talrijk waren de kansen, die om hals werden gebracht. Eén kansje werd echter benut door Duffels en zoo leidde L.F.C. na twintig minuten met 10. Haas trecht begon er iets beter in te komen. Maar de thuisclub verdedigde hardnekkig den voorsprong, zoodat de gastheeren voorhoede, die als los zand aan elkaar hing, absoluut geen kans kreeg. Na de rust speelde Haastrecht met wind mee, en was toen gevaarlijk sterker. L.F.C met het beeld voor oogen, „dat, als er werd verloren, alles was afgeloopen", gooide zich vol vuur in den strijd. Een zege kwam in zicht, al had Haastrecht geen geluk toen een schot buiten bereik van den keeper tegen de lat ketste. Nog zes minuten waren er te spelen toen Siebert handig een paar spelers voorbij liep en een prachtige kans kreeg om te scoren. De back van Haastrecht dacht er anders over en heel unfair bracht hij Siebert ten val juist binnen het beruchte gebied. De strafschop werd daarna onhoudbaar inge zet (20). Bij L.F.C. heerschte al een over winningsroes. Maar het werd weer gevaar lijk, toen twee minuten voor het einde Haastrecht den achterstand verkleinde (2—1). L.F.C. hield echter stand en toen de goed leidende scheidsrechter einde floot, had de thuisclub een welverdiende over winning behaald. U.V.S.-LUGD. (COMB.)—Z.F.C. 1—4 De vereniging Roodenburg had gisteren een jubileumwedstrijd georganiseerd tus schen eencombinatie van U.V.S. en Lug- dunum tegen de Zaansche eerste klasser Z.F.C. Inzet was de Roodenburg-beker, die ge wonnen werd door de Zaanlanders. Het begin was veelbelovend voor de combina tie. Talrijke aanvallen werden onderno men op het Zaansche doel.. Uit een van deze aanvallen wist v. Goor met een hard schot de leiding te nemen voor de Leidsche comb. (10). Z.F.C., dat met verschillende invallers speelde, nam het nogal gemoedelijk op, waarvan de te genpartij dankbaar profiteerde om steeds aan te vallen, terwijl Kramp aan de over zijde zijn doel schoon wist te houden tot één seconde voor de rust, toen de linksbin nen met een hard onhoudbaar schot gelijk wist te maken (11). De tweede helft was geheel voor Z.F.C., daar de comb, uitgespeeld bleek te zijn. De Z.F.C.-aanvallen werden talrijker en ge vaarlijker. Toch duurde het nog 25 minu ten voor Z.F.C. de leiding nam (12). Even later kwam de achterhoede in het nauw en Burgy trapte den bal in eigen doel (13). Nog geen minuut later was het al 10 door den midvoor. Nog verschillende ma len werd Z.F.C. gevaarlijk, waarin vooral Lust, de rechtsbuiten, een groot aandeel had. Gedoelpunt werd er echter niet meer, zoodat onveranderd het einde kwam. DE ZWALUWEN VERLIEZEN TE BAZEL MET 2—3. Tegen een Bazelsch elftal, bestaande uit spelers van de clubs Nordstern en F. C. Bazel, hebben de Zwaluwen Zaterdag een 23 nederlaag geleden, die de verhouding echter niet goed weergaf. De fair spelende Nederlanders hebben te Bazel een uitste kenden indruk achtergelaten en de groot ste hinderpaal op den weg naar een over winning is wel de Bazelsche verdediging geweest, die een uitstekende partij heeft gespeeld. Voor 2500 toeschouwers stelden zich de volgende elftallen onder leiding van den Zwitser Wunderlin op: Bazel: doel: de Kalbermatten; achter: Guenther en Hum mel; midden: Maurer, Brueckler en Huf- schmidtj voor: Laube, Artimovicz, Mohl- ler, Spadini en Schaub. Zwaluwen: doel: Verwijmeren; achter: Caldenhove en van Stokken; midden: Pel- likaan, Boscher en Leemhuis; voor: Wels, de Bock, den Hoed, van Spaandonck en Lenselink. Reeds na vijf minuten namen de Neder landers de leiding door een goeden kop bal van den Hoed, doch nog geen minuut later maakte Bruckler met een ver, on houdbaar schot, dat Verwijmeren nog net even kon aantippen, gelijk. Het was een zeer moeilijke effectbal en Verwijmeren werd er volkomen door verrast. Nadat aan beide zijden eenige goede kansen ver knoeid waren, ging de rust met gelijken stand in. Na de rust gingen de Zwaluwen er di rect van door en weer was het den Hoed, die, na zich met schitterend solospel door alle linies te hebben heengewerkt, met een goed gericht schot onzen landgenooten voor de tweede maal de leiding gaf. Toen eenigen tijd later de scheidsrechter te recht wegens onzuiver hinderen van een Zwitserschen speler door onze achterhoede een strafschop toekende, werd de stand voor de tweede maal gelijk. Aan beide zijden werd er nu enthousiast gestreden voor de overwinning en uit een goed ge- combineerden aanval van de geheele Zwit- sersche voorhoede werd tenslotte een kwar tier voor het einde het derde Zwitsersche doelpunt geboren. Hoewel de Zwaluwen energieke pogingen in het werk stelden tenminste een gelijk spel te forceeren, slaagden zij daarin niet, dank zij het ver dedigen van haast de geheele Bazelsche ploeg. ZWALUWEN VERLIEZEN OPNIEUW. Grasshoppers winnen met 52. Gisteren speelden de Zwaluwen hun tweeden wedstrijd van deze tournee naar Zwitserland te Zürich tegen de Grasshop pers. De wedstrijd, die een voor de Zwit sers speciaal karakter droeg wegens het 50-jarig jubileum van de Grasshoppers werd door de Hollanders met 52 verlo ren. Deze nederlaag was echter volkomen verdiend, daar de Zwitsers technisch veel beter speelden dan onze landgenooten. Reeds na vijf minuten wist Xam Abegg- len den Grasshoppers de leiding te geven en drie minuten later was het door den middenvoor reeds 20. Geen bemoedigend begin voor de Zwaluwen dus. Niettegen staande zetten zij eenige goede, gevaarlij ke aanvallen op, die een tweetal corners opleverden. Door getreuzel voor het doel echter kwamen hieruit geen doelpunten voort. Na een half uur spelen scoorde de Weensche speler Fita het derde doelpunt voor de Zwitsers, waarmede de rust in trad. Na de rust pakten de Zwaluwen stevig aan en goed samenspel tusschen Wels en Lagendaal leidde er tenslotte toe, dat de laatste door goed aangeven van Wels het eerste Hollandsche tegenpunt kon scoren. Even later echter beantwoordden de Grasshoppers dit doelpunt met een voor Dijkstra onhoudbaar schot (41). Eenigen tijd later scoorde Wels toen het tweede en mooiste doelpunt voor de Zwa luwen. Korten tijd voor het einde liet Dijk stra een houdbaren kopbal door en met een verdiende Zwitsersche 52 overwin ning kwam het einde. Alphen II—S.I.O.D. H 7—0 De Rotterdammers bleken geen kam- pioensploeg. Vorige week verloren zij thuis met 30, thans moesten zij zich tegen Al phen een 7O-nederlaag getroosten. Zelfs wisten zij niet door een tegenpunt de eer te redden. Met dit al hebben de Alphen- reserven een flinken sprong gemaakt voor hun behoud in de res. 2e klasse, want de drie door hen gespeelde wedstrijden wer den even zooveel overwinningen. Het veld spel van S.I.O.D. was vrij goed, maar voor de voorhoede' der Rotterdammers was het zuiver schieten een moeilijke opgave. De thuisclub eenmaal in het bezit van een fikschen voorsprong, nam het niet al te zwaar meer op, zoodat we eenigen tijd, vooral in de tweede helft, een futloos spel letje te zien kregen. Direct na aanvang toont de thuisclub een duidelijk overwicht. Herhaalde aanvallen op het Rotterdamsche doel worden reeds na enkele minuten met een doelpunt van Vrisekoop besloten (1 0). Goed samenspel tusschen van Leeuwen en Tuinenburg doet deze laatste besluiten de voorsprong voor Alphen weer te ver- grooten (20). Alphen blijft aanvallen. Wanneer de S.I.OJD.-doelman naar buiten is gelokt, schiet v. Leeuwen den bal in het leege doel (30). Ook in de tweede helft is Alphen bijna voortdurend in den aanval gweest. 5 Minu ten na hervatting scoort Jopie reeds no. 4 in de touwen. Dan weer een voorzet van links, welke v. Leeuwen in een doelpunt omzet (50). Enkele malen onderneemt S.I.O.D. een tegenaanval, doch het schie ten der bezoekers faalt. Even voor het ein de weten Tuinenburg en Jopie ieder nog eenmaal den voorsprong te vergrooten, zoo dat einde komt met 70. OM DEN TRIANON-BEKER. Morgenavond 7 uur speelt op 't L. F. C.- terrein L. Studenten Corps tegen N. R. M. N.R.M. staat ongeslaygen aan den kop. Wint ze dezen wedstrijd, dan staat ze vast aan den kop. WIELRENNEN SWIFT. Ondanks het slechte weer waren er nog verschillende renners, die het aandurfden den strijd door den regen en wind aan te binde». Waren er Zaterdag eenige ren ners naar Brabant vertrokken, om daar Zondag aan een 25 uurs-koppelwedstrijd deel te nemen, Zondag gingen nog enke len als supporters om daar hun clubvrien den aan te moedigen. Hierdoor waren voor de 80 K.M., die gereden moesten worden, slechts 9 renners aan den start gekomen, waarvan 4 A-klassers en 5 B-klassers. Van de C-klassers waren alleen maar W. Rijsbergen en P. Hink op het appèl. Het eerst vertrokken de A-klassers, bestaande uit W. Severijnen, R. v. d .Aart, C. de Vink en F. Slaat. Gezien de sterke wind is er nog in een straf tempo gereden. De uitslag is hier: 1. R. v. d. Aart in 2 uur 15 min.; 2. W. Severijnen, 3. C. de Vink, 4. F. Slaat. De B-klassers hebben een slechten tijd gemaakt. Was de eerste ronde al niet een te mooie tijd, 1 uur 16 min., de 2de was nog slechter. Hiervoor hadden de heeren 1 uur 32 min. noodig. Hadden wij gedacht, dat het hier een feilen strijd zou worden tusschen J. Sinteur, A. Lodewijks en L. de Romijn. zoo hadden wij ons vergist. Op ongeveer 3 K.M. van de finish trok J. Riethoven er tusschen uit, om als eerste over de eindstreep te komen, tijd 2 u. 48 m., 2. L. de Romijn, 3. A. Lodewijks. Bij de C-klassers was het P. Hink, die weer als eerste eindigde. Deze renner is, doordat hij 3 maal als eerste is geëindigd, naar de B-klasse overgegaan Na afloop had de prijsuitreiking plaats van de competitie van de maand Mei. Woensdagavond wordt er een trainings- rit gereden. Samenkomst om 9 uur bij de Gijzelaarsbank. De sportcommissie rekent op een groote deelname. NIEUW SWIFT. Gistermorgen werden met een flinken wind in den rug sprintwedstrijden verre den over 500 M. In de A-klasse verschenen vijf renners aan den start, waarvan de serie tusschen K. de Haas en J. Schüller wel de spannend ste was. Laatstgenoemde wist met 1/4 wiel te zegevieren, terwijl het bij K. de Haas opviel, dat hij veel meer strijdlust toonde. Het rijden van S. J. de Jong was buiten gewoon goed te noemen. Alle ritten op één na n.l. R. Riethoven wist hij te winnen. Ook J. Bergman was weer aardig op dreef, doch kon het tegen de Jong niet bolwer ken. J. Schüller viel erg tegen, daar hij drie ritten verloor. Uitslag: 1. R. Riethoven, 4 punten; 2. S. J.e de Jong, 5 pnt.; J. Berman, 6 p.; 4. J. Schüller, 7 p.; 5. K. de Haas 8 pnt. Tien B-klassers bonden hipr ien strijd aan, waarvan J. Bosman op fraaie wijze de eerepalm wist in te halen. Langen tijd stonden laatstgenoemde en Ribot ongesla gen aan den kop, waarrna in de beslis- singsrit Bosman de overwinning wist te behalen. Ook J. de Haas reed zeer fraai, temeer daar hij evenaL A. de Roode een jaar lang niet aan wedstrijden heeft deel genomen. Zijn aanzet is nog zeer goed te noemen. De verrassing was hier het rij den van W. Burgy, die zeer enthousiast reed, terwijl J. v. Leest met wisselend succes mededong. De uitslag was: 1. J. Bosman, 9 p, 2. J. Ribot en J. de Haas 11 p., 3. J. v. d. Leest 12 p., 4. W. Burgy 13 p., 5 A. de Roode 14 p., 6. H. Holswilder Sr., 15 p., 7, 8 en 9. J. Krimp, W. v. Rooyen en P. Verberg. Ten slotte kwamen 5 C-klassers aan bod en hier zorgde het nieuwe lid P. van Zon voor een fraaie prestatie door al zijn rit ten te winnen. Vooral zijn overwinning op J. Hintzbergen is zeer mooi te noemen. Een spannende serie was hier tusschen H. Holswilder Jr. en R. de Roode, welke eerst genoemde met banddikte wist te winnen. M. Segaar behoorde hier tot den midden moot, doch hield goed vol. Uitslag: 1. P. van Zon 4 p., 2. J. Hinzsbergen 5 p., 3. M. C. Segaar 6 p., 4. Holswi'-'er Jr. 7 p., 5. R. de Roode 8 p. Woensdagavond te kwart voor acht re cordrijden over 17 K.M. Startsplaats be kend. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN In verband met de slechte weersomstan digheden, zijn de wedstrijden, die gisteren op de Rijkswijksche wielerbaan gehouden zouden worden, uitgesteld tot 14 Juni a.s. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 41. Pat werd er niet beter op toen de kellner tot de ont dekking kwam dat de dikke poes van Toontje in stilte een heel bord soep had leeggeslurpt, dat de kellner op zijn hand droeg. De man was natuurlijk vreeselijk woedend en riep den baas erbij. De baas ging eerst erg te keer. 42. Maar toen Toontje gezegd had: „Zeg man maak niet zoo'n herrie, ik zal het hotel van je koopen," toen draaide hij gauw bij. Het eind van het liedje was, dat Toontje het zaakje kocht voor het dubbele van de waarde en daarna het personeel de deur uitplaagde.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7