SPORT 5PEL Het 26ste Bondsturnfeest te A'dam schitterend geslaagd. DINSDAG 2 JUNI 1936 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 BIA/OB53EL Indië verslaat Holland te water Eindresultaat 138 122 Geen recordverbetering 4 x 100 M. estafette De kring Den Haag van den K. N. Z. B. organiseerde gistermiddag in de Regentes, voor een geheel uitverkocht huis, een zwem wedstrijd HollandiIndië, waarbij als voor naamste nummer op het programma stond de 4 maal 100 M. estafette voor dames, waarbij de Nederlandsche damesploeg, be staande uit de dames Selbach, Masten broek, Wagner en den Ouden alweer een poging zou doen om het wereldrecord op dit nummer, dat de vorige week door hen tot 4 min. 32.8 sec. werd teruggebracht, opnieuw naar beneden te-brengen. In te genstelling met de vorige week, had men thans de estafette als eerste nummer op het programma gezet, waardoor de dames frisch aan den start konden verschijnen en niet eerst in een individueel nummer een deel van haar krachten behoefden te ge bruiken. 4 x 100 M. vrije slag estafette dames Tegen de reeds genoemde Hollandsche damesploeg, bracht Indië de volgende zwemsters in het water: S. Sieberg (Pinguins, Batavia), T. Ruim- schotel (Triton, Batavia), L. van Leeuwen (Neptunus Bandoeng) en J. van Oudgaer- den (Neptunus, Bandoeng). Mej. Sieberg nam aanvankelijk een ge ringen voorsprong op mej. Selbach, doch in laatste baan kwam mej. Selbach gelijk en beiden tikten tegelijk aan. Dan komt mej. Wagner in het water, die al spoedig een flinken voorsprong neemt en in een prachtig snel tempo over de baan gaat. Mej. Mastenbroek vergroot den voorsprong nog en is al spoedig een baanlengte voor. Dan komt Willy den Ouden om nog verder uit te loopen en luide aangemoedigd in uiterst snel tempo op het record af te ste venen. Het lukt echter niet, Ter vergelij king geven we hier die tijden van beide races: 23 Mei: mej. J. Selbach 1.11,4; 1 Juni 1.12,2; mej. R. Mastenbroek resp. 1.07,6, 1.06; mej. T. Wagner 1.09,2, 1.09; mej. W. den Ouden 1.04,6, 1.06,6. De uitslag werd: 1. Holland in 4.33,8, 2. Indië in 5.19,4. 100 M. rugslag heeren: na zeer spannen- den strijd is dit nummer gewonnen door den D.J.K.'er J. C. Scheffer (Holland) in 1.11,4, 2. J. Metman (Indië) 1.13,2, 3. P. van dier Hoek (Indië) 1.13,4 en 4. D. van Schouwen (Holland) in 1.14,4. 100 M. rugslag dames: 1. mej. D. Kerk meester (Holland) in 1.18,2, 2. mej. van Feggelen (Holland) in 1.18,2, 3. mej. Jon- gerius (Indië) in 1.45, 4. mej. van Maurik (Indië) in 1.59,8. 4 x 200 M. vrije slag estafette heeren: 1. Indië in 9.34,4, 2. Holland in 9.42.4. Waterpolo dames HollandIndië 34, een welverdiende Indische overwinning, welke luid applaus oogst. D^ stand was toen: Indië 80 p., Holland 75 p. Niet medetellend voor den wedstrijd Hol landIndië volgde toen een ontmoeting tusschen het eerste zevental van Z.I.A.N., en een Indisch b-zevental. Het was een stevige, pittig partij, waarin Z.I.A.N. bij de rust een 40-voorsprong had weten te veroveren, om tenslotte met 53 te win nen. 100 meter schoolslag dames: 1. mej. Eyke- broek (Holland) 1.27,4, 2. mej. Stroomberg (Holland) 1.27,6, 3. mej. Kloots (Indië) 2 min., 4. mej. Heyman (Indië) gediskwali- iceerd. 100 M. vrije slag heeren: 1. Moolenaar (Indië) in 1.02.8, 2. Sipkema (Indië) in 1.04, 3. Kemper (Holland) in 1.05,2, 4. Cras (Holland) in 1.06,8. 200 M. schoolslag heeren: 1. Maier (In dië) in 2.47, 2. van Duin (Holland) in 2.53, 3. Smitshuyzen (Holland) in 2.56.2, 4. Boejen (Indië) in 3,18. 100 M. vrije slag dames:l. Rie Masten broek in 1.06,6, 2. Tini Wagner in 1.07.4, 3. S. Sieberg (Indië) in 1.15 en 4. mej. Bou- ters (Indië) in 1.23.6. Schoonspringen heeren: de uitslag van het nummer schoonspringen heeren luidt als volgt: 1. H. Haasmann (Indië) met 117 p., 2. H. Lotgering (Holland) met 108,82, 3. N. van der Voort (Holland) met 99.66. Waterpolo HollandIndië. Tot slot van het zwemfestijn werd gespeeld de water- polowedstrijd HollandIndië, waarvoor de ploegen als volgt waren samengesteld: Hol land: Pearl, Sanders, Regter en Wagenaar, Kollerie, Franken en de Haas. Indië: Veenstra, den Hamer, Sirk en van Oostrom Soede, Maier, Stam en Mooi. Al spoedig na den aanvang gaf van Oostrom Soede Indië de leiding (01). L het veld was Indië iets sterker, doch Pearl in het Hollandsche doel deed herhaaldelijk goed werk. Toch kon hij niet beletten, dat In dië door Stam uit een corner een 0—2-voor- sprong nam. Opvallend was de grootere snelheid van de Indische ploeg, waardoor vrijzwemmen voor de Hollanders vrijwel onmogelijk was. Met een juweel van een Hongarije eerste in landen- en persoonlijken strijd Nederland op de tweede plaats voor België Het 26ste bondsfeest van het K.N.G.V. I.T.O.S.A. is Zondag begonnen met een ad- spirantenfeest, waarvan de uitvoering in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gehouden. Het aantal adspdraniten der meisjes was zóó groot, dat het groote Stadionterrein ruimte tekort bood om allen tegelijk op te laten treden. Zoo werden de algemeene vrije oefeningen der meisjes gesplitst in twee groepen, resp.-van 1600 en 2400 deel neemsters. Onder leiding van den heer G. C. van den Bergh (Utrecht) werd het beide malen een vlot uitgevoerde massaoefening, met veel variaties en aardige vondsten, rhythmisch goed verzorgd en ten slotte dwong de eenheid van uitvoering algemeene bewondering af. Ook de 1800 jongens deden onder leiding van den Rotterdammer G. J. W. Brand het goed. Na afloop van de adspirantenuitvoering in het Stadion stelden alle deelnemers aan het bondsfeest zich op voor den groooten optocht door de straten van Amsterdam- Zuid. De bondsviag werd voooropgedragen, daarop volgde het bondsbestuur van het K. N.G.V. met de eereleden. Een kranigen in druk maakten de nationale ploegen, die uit komen in den drielandenwedstrijd België HongarijeNederland. De Nederlandsche keurturnsters volgden met daarachter de buitenlandsche vereenigingen. Het groeien de veteranencorps werd overal door de dui zenden kijkers, die zich langs de wegen ge schaard hadden, luide toegejuicht. De stoet der turnkringen zelf vormde een rijke af wisseling van deelneemsters en deelnemers. Amsterdam sloot den stoet der 8000 gym nasten. De jubileerende vereeniging Kracht en Vlugheid vormde het sluitstuk, een groo te, flinke groep, fraai opgesteld met een praalwagen in het midden. Hongarije wint den landenwedstrijd. In de avonduren was het een enorme drukte in en om de Apoliohal. Ruim 4500 toeschouwers vulden de enorme hal en he laas moesten honderden teleurgesteld huis waarts keeren. Nog nimmer bestond er voor een turnwedstrijd zoo'n groote belangstel ling. In het midden was een hoog podium gebouwd, waarop de diverse onderdeelen werden verwerkt. In het Stadion was men in den middag reeds met dezen drielandenwedstrijd be gonnen, n.l. met de onderdeelen vrije oefe ning en paardspringen. De ploegen waren als volgt samengesteld: België: Boddaert, Blundervoet, Claèys, Defer, Dufour, Foulon en Wilmot. Hongarije: Hegedues, Sarkary, Sarlos, Kiecskemets, Toth, Peter en Pelle. Nederland: Jacobs, Kok, Keyzer, Ens, Melkman, Van Genderen en Wedel. De stand na de middagwedstrijden was: 1. Hongarije 245.6 punten, Nederland 230.1 punten, 3. België 228.1 punten. Men begon des avonds in de Apoliohal met het derde onderdeel, de ringen. Opmer kelijk was hier, dat de Hongaren, in verge lijking met de Nederlanders en Belgen, zeer rustig werkten en vooral hun oefeningen op kracht baseerden. In totaal behaalde Hon garije aan dit toestel 169.40 punten, Neder land 156.90 en België 152 punten. Wel zeer zwak waren onze landgenooten aan het vierde toestel, het paardvodtigeeren. Wellicht is het werken aan dit toestel het zwaarst en moeilijkst van alle. Het pleit voor de capaciteiten van Pelle, dat hij 29.40 punten behaalde. Wedel bleef met meer dan 4 punten hierbij achter en ook de beste Belg, Wilmot, bracht het tot slechts 25.90. In totaal behaalde Hongarije aan dit toe stel 163.30 punten, Nederland 140 en België 149.90 punten. De stand na vier toestellen was: Honga rije 578.30 punten, België 530 punten, Ne derland 527.60 punten. Een demonstratie was ingevoegd, n.l. brugturnen door de keurturnsters schot van grooten afstand maakte den Ha mer er 03 van. Hiermede komt de rust. Prachtig samenspel direct na de hervat ting levert Indië door middel van Maier een vierde doelpunt op (04). Indië blijft in den aanval voortdurend het gevaarlijkst. Met een zeer scherp schot maakt Maier er, na goed aangeven van Sirks 05 van. Met een mooi boogschot over den uitgezwom- men keeper heen, maakt den Hamer het halve dozijn vol (06). Holland zet er al les op om de eer te redden, en dat lukt met een mooien omhaal van Kollerie (16). Door misgrijpen van Veenstra op een gemakkelijken bal wordt het 26. Stam maakt er na goed samenspel 27 van, en daarmede komt het einde. Indië heeft in totaal met 138 punten te gen Holland 122 den wedstrijd gewonnen. van het K.N.G.V. onder leiding van den heer G. Kleerekoper. Vóór den aanvang deed de K.N.G.V.-praeses W. de Graaf me- dedeeling van de onderscheiding, door het bondsbestuur toegekend aan den heer Klee rekoper voor den verdienstelijken arbeid van vele jaren voor het K.N.G.V.-dames- keurcorps. Hem werd het eerespeldje uitge reikt, onder algeheelen bijval van het pu bliek en niet in het minst van de turnsters zelf. Vervolgens gaven die dames haar demon straties, welke een der prachtigste nummers van den avond vormde. Zelfs de Hongaren waren verrukt over de presaties der Neder landsche dames, die na afloop een ovatie in ontvangst mochten nemen. Het voorlaatste toestel van den landen wedstrijd was de brug. Hongarije vergroot te den voorsprong nog aanzienlijk, terwijl België met een totaal van 684.60 punten 0.80 punten voor was op het Nederlandsche team. Met nog alleen het rek voor den boeg stond Nederland er niettemin beter voor, daar on ze landgenooten aan dit toestel altijd betere resultaten hebben behaald. Dat bleek ook nu het geval te zijn. Wel mislukte de rekoefening van Melkman, doch de doorsnee prestaties van de overigen wa ren steeds iets beter dan die der Belgen. Met enkele punten voorsprong wist Neder land zich nog juist tweede te plaatsen. Overigens viel vooral het rekturnen van de Hongaren te bewonderen. Vooral het werk van Pelle was buitengewoon goed. Met 29.90 punten met 30 als maximum werd zijn werk beloond. Een ovatie werd hem voor zijn turnen bereid. Het was haast middernacht, toen de wed strijd ten einde was en de totaaluiitsLag be kend kon worden gemaakt. 1. Hongarije met totaal 918.3 punten; 2. Nederland met 845.6 punten; 3. België met 840.8 punten. Het persoonlijk klassement was: 1. Pelle Hongarije), 159.9 punten; 2. Toth (Honga rije), 158 punten; 3. Wedel (Nederland) 153.3 punten. DE TWEEDE DAG. De belangrijkste resultaten van de twee den dag laten wij hieronder volgen: Handbal: Halve eindstrijden dames Brun- hilde (Groningen)Zeeburg (Amsterdam) 03. Finale: ZeeburgHygiëa (31).. Halve eindstrijden heeren: Niloc (Amster dam)Eindhoven 43; Voorwaarts (Gro ningenHercules (Hengelo) 43. 4 X 100 Meter estafette heeren: 1. Ernos, (Zeist), 47 sec. 2. Kracht en Vlugheid (Utrecht, 47.4 sec. 4 X 100 Meter estafette dames: 1. Brun- hilde (Groningen 54,5 sec. 2. Brumhilde (Groningen 2) 55,3 sec. 3. P.S.V. (Eindho ven), 56.2 sec. Gymnastiek: 610 1. Amstels (Am sterdam), 57; 2. V. en K. (Groningen) 42.5. 1118. 1. Simson (Amsterdam) 69; 2. Sim eon (Koog Zaandijk) 45. Niet rythmiscbe vrij oefeningen turnsters. 610. 1. Lichaamsontwikkeling ("VLissin- gen), 59; 2. Hygiëa (Krommenie) 56.5. 1118. 1. Brunihilde (Leiden) 59; 2. Odin (Amstelveen) 53. 19 en meer: 1. La Royale, (St. Giiioise Brussel) 59; 2. Wik (Den Haag) 56. Athletiek driekamp heeren: Eerste prijzen: Sparta (Dordt) 5610 p., K. en V. (Utrecht) 5432, Gymn. Ver (Doe- tinchem) 5410, Volt (Tilburg) 5395. Klassikaal brug dames. Groepen van 10: 1. Sparta (Dordt) 58; 2. Hercules (Hengelo) 52. Buitenl. Vereen.: Ie. prijs La Royale St. Giiioise (Brussel) 44. Groepen van 20: 1. Aspasia (Rotterdam) 67.2; D.O.S. (Am sterdam) 66. Gymnastiek driekamp heeren groepen van 6: lste prijzen: Hercules (Enschede) 148.5; Prins Hendrik (Breda) 147; Joodsch G. V. (Den Haag) 143; De Halter (Alkmaar) 142; Sparta (Krimipen axL Lek) 140, Oranje (Venlo) 138.5; Volt, (Tilburg), 138.5; N. Turnkring (Apeldoorn) 138; Vaals, 136.5. Groepen van 12: le prijzen: E. P. P. Pantin (Frankrijk) 275; K en V. (Renkum) 270.5; Sparta (Dor drecht) 266.5. Groepen van 18. lste prijzen: A.V.L.O. (Antwerpen) 418; St. l'Ancienne (St. Gilles) 412; la Municipale (Boulogne) 403.5 en la Royale (St. Giiioise Brussel) 402.5; Simson (Koogzaandijk) 429; K. en V. (Utrecht) 423.5. Gymnastiek driekamp dames. Groepen van 6:' le pr. Joodsche Gymn. V. (Den Haag) 143.5. Groepen van 12: le pr. Aspasia (Rotter dam) 287; Bato (Utrecht) 286.5; W.I.K. (Den Haag) 268. De „Dodge^-motorboot geschonken door het huldigings comité aan Dr Meurer de bekende roei-coach ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag Groepen van 18. Eerste prijzen niet toege kend. Tweede prijzen: De Halter (Alkmaar) 352.3; Spartacus (Amsterdam) 341. Groepen van 24. lste pr.: D.O.S. (Amster dam) 536.5; Simson (Amsterdam) 525. Vrije oefeningen heeren: Groepen van 610. le pr. Maccabi (Ant werpen) 62; Sparta (Dordt) 75.5. Groepen van 1118. le pr.: A.V.L.O. (Antwerpen) 77 p; Simson (Koog Zaandijk) 71.5. Op den avond van den eersten dag werd het bondsfeest in het stadion voortgezet met den eindstrijd om het handbalkampioen- sohap van Nederland heeren tusschen Niloc (Amsterdam) en Voorwaarts (Groningen). De Amsterdammers behaalden voor de vier de maal in successie het kampioenschap met een 116 overwinning, nadat de rust met den stand 64, eveneens ten gunste van Niloc was ingegaan. Aan het einde van den avond werd het feestspel, samengesteld door Jack Junior opgevoerd. Het was een spreek-, zang- en bewegingsspel, waarbij de medewerking werd verleend van de dames van Aspasia uit Rotterdam, die de zeldzaam mooie knots- zwaaioefeningen lieten zien, terwijl voorts volksdansen werden gehouden door Win terswijk en Naarden. Alhoewel het gespro ken woord niet altijd even duidelijk en ge prononceerd overkwam mocht men toch van een geslaagde uitvoering gewagen en voor al het laatste deel, toen de schijnwerpers uitgingen en de fakkels ontstoken werden, maakte een geweldigen indruk. In de ochtenduren van den Tweeden Pinksterdag werden de wedstrijden voort gezet en beëindigd, alleen de zwemwedstrij den moesten afgelast worden in verband met de gure weersomstandigheden. De bondsuitvoering is een waardig slot geworden van het zoo schitterend geslaag de feest. De middag werd geopend met den opmarsoh van alle deelnemende turnsters en turners uit binnen- en buitenland. Het groote stadionveld werd nu over stroomd door de dames en heeren en de wit te en zwarte tumpakjes, vermengd met blauwe en crême-kleurige van sommige da- mesafdeel'inigen verleenden het geheel een mesafdeelingen, verleenden het geheel een van het veld werd een breede doorgang open gehouden en hierdoor traden de bui tenlandsche deelnemers binnen, voorafge gaan door de bondsviag. De Belgische-, Fransche- en Hongaarsche volksliederen werden gespeeld en de tallooze kleurige vlaggen van de buitenlandsche en Neder landsche vereenigingen brachten een eer biedigen groet. Vervolgens bracht men de K.N.G.V. bondsviag naar voren en stram stonden de gymnasten onder het spelen van het Wilhelmus. Nadat de deelnemers waren afgemarcheerd gaven de eerste-prijs win naars demonstraties. De heeren van Simson (Koog a.d. Zaan) deden vrije oefeningen* evenals de dames van het Amsterdamsche Simson, waarbij de rhyfcmiscthe bewegingen een groote plaaïts innamen. A.V.L.O. uit Antwerpen deed moeilijke oefeningen met een grooten metalen ring, de dames van Aspasia (Rotterdam) werkten aan de brug, het Leidsche Brunhilde maakte vrije, eigen gekozen oefeningen en aan het (hoogrek werkten de heeren van de G.V.A. (Amsterdam). Vervolgens werden door de dames en heeren van den Amsterdamschen turnbond gezamenlijke vrije oefeningen ge daan. Aan het K.N.G.V. werd door den voor zitter van den Belgischen turnbond een fraaie, groote bronzen plaquette in lijst aan geboden. Tijdens deze kleine plechtigheid viel er op het veld zeer mooi werk te zien. Zoowel ons dames- als heerenkeurcorps ver richtte moeilijke oefeningen aan de brug, aan de ringen leverden de Belgen zeer goed werk, de Fransche deden zware knotsoefe- ningen en de Hongaren verrichtten aan het hoogrek ongelooflijke prestaties, die het pu bliek verbaasden door het gemak, waarmede zij werden uitgevoerd. Het slot van den dag werd gevormd door de gezamenlijke vrije oefeningen heeren en dames van het K.N.G.V. Door het massale werk was dit slot wel zeer imposant en prachtig geleid, door de heeren van den Bergh en Polak werd het een onvergetelijk nummer. Met het zingen van het bondslied door allen werd het feest beëindigd. DE HOLLAND-WEEK OP LOOSDRECHT De 12-voetsjollenwedstrijd door Nederland gewonnen Zaterdag zijn op de Loosdrechtsche Plas sen de internationale zeilwedstrijden aan gevangen, waaraan door vertegenwoordi gers van zes landen wordt deelgenomen. Vrijdagavond waren de buitenlandsche gas ten uit Noorwegen, Duitschland, Frankrijk, Engeland en België hartelijk welkom ge- heeten met poffertjes en muziek. Alles was Zaterdagmorgen tijdig in ge reedheid gebracht, zoodat precies om 1 uur het startsein kon worden gegeven voor de deelnemers aan de starklaose. Behalve de oeste iNederlandsche zeilers waren hier va*» de partij de buitenlandsche candidaten voor de Olympische wedstrijden te Kiel, o.m. de Noor O. Christensen, de Franschman Her- bulot, de Engelschman dr. K. Grogno en de Belg H. de Nève. De uitslagen luiden: Startklasse: 1. „Bem" st. Bob Maas; 2. Christensen (Noorwegen); 3. Tramonto st. J. J. Herbulot. 12 M.2 Sharpies klasse A: 1. „Wilgen- hoek" st. J. H. Louwerse. 2. Dinges st. Nau- ta. 3. „Skim" st. C. P. Gülcher. 12-voetsjollenklasse A: 1. „Ideaal 2" st. J. N. Karreman. 2. „D'Artagnan" st. W. v. d. Valk Jr. 3. „Isis" st. J. W. v. d. Berg. 12-voetsjollenklasse B: 1. „De Zwerven" st. F. Vermeer. 2. Dr. nok st. R. Kagchel- land. 3. „Fox" st. C. H. Kekkerkerker. Olympiajollen: 1. „Jem" st. Jan Maas. 2. Jochen st. C. Relling. 3. Wardy R. Lem- stra. 4. Goesing st. W. Ritman. 12 M.2 Sharpies B: 1. „Mieke 2" st. P. J. Dudok van Heel. 2. Zuidwest" st. W. Boom. 3. „'t Geusje" st. B. M. Ott. Pampusklasse: 1. „Bries" st. M. Monde. 2. „Norermeer" st. ir. J. C. P. Horkes. 3. Witte Raaf st. C. Huisken. 4. Windveer st. L. van Essen. Regenboogklasse 1. Saenden st. L. de Wit. B.M.-klasse 1. Benevestum 2 st. A. Scholtens. 2. Kemphaan st. J. Spangberg. 16 M.2-klasse: 1. Wetternocht st. T. de Jong. 2. Wetterwille st. R. Jellema. DE TWEEDE DAG. Ondanks het feit, dat het Zondagmorgen voortdurend regende, en de lucht zoo grauw was, dat het leek, of er nooit een einde aan de stortbui zou komen is de tweede dag van de Pinksterwedstrijden on der gunstig zeilweer verstreken. De uitslagen waren: Groepswedstrijden voor Sharpies: (stand na twee dagen): 1. WSV Loosdrecht (A. E. Dudok van Heel Jr. en J. H. Louwerse) 37.2 pnt. 2. WSV Het Nieuwe Diep (G. Visser en A. Honingh) 25 p. 3. De Kaag (C. Nauta en J. H. Nauta) 22 p. 4. Norddeutscher Re gatta Verein" (D. Lenemann, frl. Hoeser) 12 p. Internationale strtklasse: 1. Bem st. Bob Maas. 2. Draak 2 st. jhr. Bosch van Drake- stein. 3. Lady Betty, st. dr. K. Grogono. Pampus-klasse: 1. Witte Raaf, st. W. de Vries Lentsch. 2. Bries, st. M. Monde. 3. Karrebiet, st. G. J. A. van Lanschot. 4. Windveer, st. L. van Essen. 16-M2.-klasse vergroote bm. 1. Wasser- welle, st. ir. F. Eksteen. 2. Wetterwille, st. R. Jellema. 3. Papyrus, st. K. van Meurs. Vrybuiter-klasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg. 2. ,,'t Zonnekind", st. J. Schroe- der. 3. Setan Merak, st. H. Bijl. BM-klasse: 1. Beneventum 2, st. R. Schol tens. 2. Kemphaan, st. J. Spaengberg. 3. Ronny, st. F. Overmaas. Olympia-jollen: 1. Jem, st. Jan Maas. 2. Borreltje, st. ir. A. T. van Veen. 3. Goesting st. W. Ritman. Int. 12 M.2 klasse A: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse. 2. All Weather, st. Jac. F. Slap. 3. Atalanta, st. H. H. Dunker. Int. 12 M.2 klasse B: (Sharpies): 1. Mieke 2, st. P. J. Dudok van heel. 2. Hittewake, st. H. van Santen. 3. Remous, st. J. van Zaanen. 12 Voetsjollen A: 1. Hunter, st. G. F. Bohré. 2. Ideaal 2, st. J. N. Karreman. 3. Ans, st. G. Landsman.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5