NIEUWS DINSDAG 2 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oos telijke wind, meest licht tot half bewolkt, met weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden half tot zwaar bewolkt, met eenige kans op regen of onweer. Iets war mer. Hoogste barometerst.: 768.0 te Seydisfjord. Laagste barometerst.: 755.5 te Memel. De depressie, welke het gure weer van de Pinksterdaggen veroorzaakte, trekt Oostwaarts af. Een ondiepe depressie over de Britsche Eilanden, die gisteren hier te lande lichte verbetering bracht, trekt naar do Golf van Biscaye, en over Duitschland en Scandinavië ontwikkelt zich langzaam hooge drukking. De hooge drukking op den Oceaan is echter nog van IJsland tot de Azoren aanwezig en blijft met nerha- ling van kou-invallen dreigen. Op de Brit sche eilanden bleef het guur en viel mati ge regen. Frankrijk heeft bijna overal windstilte en zal in den loop van den dag zachter weer krijgen, bij het Kanaal valt eenige regen. In Duitschland is de lucht opgeklaard en kan de temperatuur tot dicht bij 20* graden stijgen. In het Oosten zijn zware regens gevallen en in Polen duurt de regen nog voort, in verband met de hooge temperatuur in het Oosten ver moedelijk met onweer. Ofschoon eenige stijging van temperatuur te wachten is met weinig kans op regen in het Noorden, vormt de depressie bij het Kanaal een be dreiging voor het Zuiden van ons land. LUCHTTEMPERATUUR. 15.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 9.41 uur tot Woensdagmorgen 4.15 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 3 Juni voorm. 2.29 en nam. 2.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 15 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. RECHTZAKEN DRONKEN VLIEGTUIGBESTUURDER. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Berger nam heden conclusie met betrekking tot het cassatieberoep van F. J. J. M. ten B., particulier, wonende in En geland, die op een avond is aangetroffen op het vliegveld Schiphol, terwijl hij ach ter het stuur van een vliegtuig zat en over het terrein taxide en onder den in vloed was van sterken drank. Wegens overtreding van de luchtvaart wet met betrekking tot de openbare orde en veiligheid heeft de rechtbank te Haar lem hem veroordeeld tot drie weken hech tenis en zes maanden ontzegging van de bevoegdheid, vliegtuigen te besturen. Van dit vonnis is de veroordeelde in cas satie gekomen. Mr. Berger concludeerde heden tot ver werping van het beroep. De Hooge Raad zal op 29 Juni a.s. arrest wijzen. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. DE WET OP DE UITVERKOOPEN. November-aanbieding. De rechtbank ontsloeg de directeuren van een groot kleedingmagazijn te Am sterdam, die terecht hebben gestaan, ver dacht van overtreding van de wet op de uitverkoopen, van rechtsvervolging. Zij hadden een „November-aanbieding" ge daan, waardoor zij naar de meening van bet O.M. den indruk van een goedkoope aanbieding in verband met verandering in de winkelnering hadden gewekt. De officier had ƒ1.boete gevorderd, ook de kantonrechter had ontslag van rechtsvervolging verleend. Goedkoope koekjes Een winkelier te Hilversum adverteerde in een Gooisch dagblad, dat hy dien week bij aankoop van koffie tegen gereduceer de prijzen koekjes verkrijgbaar stelde. De kantonrechter had den man wegens over treding van de wet op de uitverkoopen ver oordeeld. In hooger beroep requireerde de officier ontslag van rechtsvervolging, daar hier z.i. slechts van een toelaatbare recla me sprake was. De rechtbank wees con form den eisch vonnis en ontsloeg ver dachte van rechtsvervolging. stads 2 BEGIN VAN BRAND IN HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Door eigen middelen onmiddellijk gebluscht. Hedenmorgen omstreeks 10 uur bereik te ons het alarmeerende bericht, dat brand was uitgebroken in de kinderafdeeling van het Academisch Ziekenhuis. Gelukkig bleek deze brand echter slechts een begin van brand en van een weinig ernstigen aard. In het Laboratorium van de kinder kliniek was men bezig met het verwar men van ether, toen plotseling, waar schijnlijk doordat lucht toetrad, de kolf, waarin de verwarming plaats vond, met een knal ontplofte. Er ontstond een vlam en omdat dit begin van brand in dit milieu natuurlijk alle voorzichtigheids- en voor zorgsmaatregelen vereischte, alarmeerde men onmiddellijk de brandweer. Deze verscheen spoedig daarna met een motor spuit, onder leiding van den heer Couzy, ter plaatse, maar inmiddels was de vlam reeds eenigen tijd door eigen middelen ge bluscht. Alles verliep in de volmaakste orde. Van een paniekstemming was geen sprake en er was onmiddelijk een groot aantal personeel op de been om zoo noodig hulp te bieden. Het brandalarm had ook o.a. den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, den secretaris van curatoren der L. U., mr. P. J. Idenburg, den direc teur van het Acad. Ziekenhuis, dr. H. H. Maas, de directrice dezer instelling, mej. Heydemann, de hoogleeraar in de kinder geneeskunde, prof. dr. P. Gorter en de com missaris "an politie, de heer R. Meyer, in de afdeeling gebracht. Voor de poort van het Ziekenhuis verdrongen zich al spoedig tal van nieuwsgierigen, die echter kort daarop, toen zij de geruststellende mede- deeling kregen, dat er geen gevaar bestond, huns weegs gingen. Hedenmiddag ongeveer half drie is een begin van brand ontstaan op de achter plaats van perceel Maresingel 36, bewoond door den heer K. Achter het huis was men bezig mastiek te maken. Daarbij is de pot met mastiek overgeloopen en ontstond brand. Een schutting moest eraan geloo- ven, doch de politiebrandweer, die spoe dig aanwezig was, kon door snel optreden erger voorkomen. Met een slang op de motorspuit werd het vuur gebluscht. EEN COCOS-WEEK. Van 2 tot en met 6 Juni wordt in Lei den een z.g. cocosweek gehouden, die wordt georganiseerd door de Vereenigde Neder- landsche Cocosf abrikan ten. Deze week is reedis in onderscheidene andere plaatsen gehouden en mocht daar zeer veel succes hebben. De bedoeling van deze actie is, de aandacht nog eens bijzonder te vestigen op deze voor Nederland zoo belangrijke in dustrie. Verscheidene winkeliers in Leiden, die cocos-prodiucten verkoopen, hebben zich als deelnemers aan deze actie opgegeven en in de etalages van deze winkels heeft men op veelal zeer smaakvolle wijze de cocos-artikelen geëxposeerd. Bovendien is aan deze week nog een bij zondere attractie verbonden, doordat het publiek wordt uitgenoodigd een zoo tref fend mogelijken slagzin te verzinnen. Hiervoor zijn mooie prijzen uitgeloofd en waar bovendien nog eens gewezen kan wor den op de uitstekende uitsluitend Neder- landsche fabrikaten, welke worden ver handeld, kunnen wij deze actie warm in de aandacht van het publiek aanbevelen. Wie dus op dit gebied iets noodig heeft, hij ga in deze week, waarin aan dit artikel bij zondere aandacht is besteed en een zeer ruime keuze voorhanden is, eens wandelen langs de etalages der deelnemers. Men zal daar geen spijt van hebben en, naast een tot tevredenheid stemmenden aankoop, heeft men dan nog, wanneer men zijn vernuft eens scherpt, de kans op een mooien prijs. DE LEIDSCHE BOTERMARKT. Nagenoeg geen afzet voor natuurboter. Ofschoon de boerenboter in dezen tijd van het jaar van de beste kwaliteit is, was er Zaterdagmorgen op de wekelijksche boter markt hier ter stede nagenoeg geen afzet. Omstreeks half negen waren aan het Waaggebouw ongeveer 2600 K.G. aange voerd. Eerst tegen 10 uur kwamen eenige koopers aan de markt ,o.w. ook de crisis- zuivelcentrale. De prijsnoteering bleef be neden den regeeringsrichtprijs van 1.46, namelijk van ƒ1.37 tot 1.42 <4 per K.G. Vele boeren moesten met hun boter huis waarts keeren zonder een kooper te heb ben gevonden. Donderdag 4 Juni as. zal het Muziekge zelschap „Orpheus", directeur de heer W. Chr. de Vries, het derde concert verzorgen voor den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen. Het concert zal aanvangen te acht uur precies en worden gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum). Het publiek wordt beleefd verzocht gedu rende het concert niet te willen loopen. Eventueel niet doorgaan zal op de gewo ne wijze, middels de kaarten aan het Po litiebureau Zonneveldstraat, Politie-Post- huis Steenstraat, Brugwachtersposthuizen en het Postkantoor, worden bekend ge maakt. Programma 1. Vieux Ca mar ad es, marsch C. Teike. 2. Ouverture „Tancred" Rossini; 3. Geschichten aus dem Wiener- wald. Wals Joh. Strauss. 4. Fantaisie sur „Le Bohème" Puccini Pauze. 5. Marche Hongroise Hector Berlioz. 6. Loreley Para phrase J. Nesvadba. 8. Blaze Away, marsch. R.K. Olympiade te Weenen en een vergissing. Een korte opheldering in zake de actie ten nutte van de Internationale Atletiek wedstrijden, die over enkele weken in Wee nen worden gehouden. De Katholieke Sport heeft ook haar in ternationale relaties en zoo is het begrij pelijk, dat de Diocesane (let wel: de dioce sane) R.K. Athletiekbond heeft ingeschre ven voor de door de Katholieke Sportbewe- ging georganiseerde internationale wed strijden, die straks in Weenen zullen wor den gehouden. Het zou ook niet zonder pro pagandistische waarde zyn, wanneer straks de Katholieke Leidsche Sportbeweging wij zen kon op een internationalen kampioen. Dit alles is een zaak, die buiten Leiden om gaat; ook of Leiden een of meer deelne mers zal leveren wordt door den Bisdom- melijken Bond uitgemaakt. Maar die Bisdommelijke Bond heeft daar voor geld noodig en roept daarvoor zeer terecht de hulp in van de afdeelingen. MaarLeiden heeft op heden zelf zeer groote finantieele moeielijkheden op heel het sportterrein en daarom is besloten hier geen afzonderlijke actie van finantieelen aard voor dit doel op touw te zetten. Nu is door een vergissing hier toch een Olympia de-comité opgericht, welk comité per ver gissing ook circulaires heeft verspreid. Dit was een vergissing en daarom zal op deze circulaire ook geen antwoord worden ge haald. Wel was van den aanvang af toegestaan om in Bisdommei ijk verband toch goe den wil te toonen dat op heel bescheiden wijze iets zou worden verzameld en daarom zou een afzonderlijke aan de R.K. Olym piade gewijde Spil-uitgave te koop worden aangeboden tegen den prijs van 10 cents. Hiertegen kan niemand bezwaar maken en daarom vragen wy aan de Katholieken, ook aan hen, die zich terecht ergerden aan de vorige circulaire, dit Spilnummer wel te willen koopen. Hartelijk dank! L. BEUNE, Pr. „St. Christoffel". De R. K. Handelsvereeniging „St. Chris toffel" afd. Leiden, hield Vrijdag in de „Harmonie" een ledenvergadering. Te negen uur opent de sectetaris als waarnemend voorzitter de vergadering met den Chr. groet en heet allen, in het bijzon der den weleerw. Adviseur hartelijk wel kom. Spr. doet mededeeling, dat de voor zitter door zaken verhinderd is deze verga dering te presideeren. Notulen worden voorgelezen en ongewij zigd goedgekeurd. Ingekomen stukken van het R. K. Bevolkingsbureau worden na be spreking voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens was het verkoopkwartier aan de orde, met als onderwerp „Wat leert ons het groot winkelbedrijf". Door den inleider werd allereerst aange toond, voor welke moeilijkheden een ver tegenwoordiger vaak werd geplaatst door concrete vragen omtrent prijsstelling. Om daar antwoord op te kunnen geven, is het noodig dat men met de werking dier be drijven eenigszins op de hoogte is. Wil men althans zijn prestige als vertegenwoordiger handhaven. Verschillende vakken werden, hoewel beknopt, duidelijk behandeld, met als slot de conclusie wat men als vertegen woordiger van deze werkwijze kan leeren. Het applaus toonde de waardeering voor het gesprokene, en verschillende vragen wer den gesteld, waaruit leerzame discussies voortkwamen. Vervolgens werd het verslag der alge- meene vergadering mondeling gegeven en toegelicht met verwijzing naar het orgaan voor nog uitgebreider kennisname. De ver gadering betuigde zijn volle instelling met het verzonden telegram aan zijn Excellen tie Minister van Schalk van den volgenden inhoud: Ned. R.K. Ver. van Handelsreizigers en Handelsagenten „St. Christoffel" in jaar vergadering te Utrecht bijeen, betreurt dat het ontwerp regelende de rechtsverhouding van handelsreizigers en agenten nog steeds niet tot een practisch resultaat is gekomen. Met klem dringt zij er bij uwe Excellentie op aan, de mogelijkheid te scheppen, dat dit ontwerp nog voor dat de Tweede Ka mer op reces gaat by de Tweede Kamer ter behandeling zal worden ingediend. Door een der leden werd opgemerkt, dat het hem was opgevallen, dat bij de laatste zitting der Tweede Kamer er niet door de R.K. Kamerfractie op spoed was aange drongen. De voorz. deelde mede, dat dit dan toch zeker slechts op een gedeelte der zitting van toepassing kan zijn, wat ook werd toegegeven. Betreurenswaardig is ze ker, dat dit ontwerp of beter de rechts positie van handelsreizigers al reeds 15 jaar op een wettige regeling wacht, welke regeling dagelijks urgenter wordt. Van de nu volgende rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt. Ten aanzien van de ex cursie naar de „Lakenhal" werd besloten dit tot het najaar uit te stellen. De heer Voorn zal het volgende verkoop-kwartier inleiden. H'erna sluiting. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. Woensdagmorgen 7 uur zal er in de St. Petruskerk een H. Mis worden c^edragen voor het overleden lid A. J. Karreman. Het bestuur vertrouwt, dat vele leden deze H. Mis zullen bijwonen. JUBILEUM B. G. GRÜN. Gisteren herdacht de heer B. F. Grün den dag van zijn 25-jarige ambtsvervul ling. De heer Grün, die onderwijzer is aan de R.-K. Jongensschool (ULO) Pieters kerkhof, ondervond dezen dag hoewel de herdenking in heel intiemen kring plaats vond dat zijn arbeid als onder wijzer en opvoeder door zeer velen zeer wordt gewaardeerd. Collega's zoowel als schoolbestuur en vele anderen deden daar van op ondubbelzinnige wijze blijken. De voorzitter van het bestuur der Jongens scholen de weleerw. heer rector R. Rey- nen kwan den jubilaris complimenteeren namens genoemd bestuur en huldigde zijn arbeid en zijn verdiensten in hartelijke woorden, welke hij vergezeld deed gaan van een stoffelijk blyk van belangstel ling. De hoogeerw. heer deken Homulie be tuigde in een brief den jubilaris zijn dank en waardeering voor wat hij voor het ka tholiek onderwijs heeft gedaan. Zaterdag heeft de heer J. Plu, die gedu rende 36 jaar in dienst is geweest bij de Leidsche Duinwatermaatschappij als admi nistrateur bij de meterafdeeling, den dienst verlaten, bij welke gelegenheid hem des morgens een hartelijke afscheidshulde is bereid. De directeur, de heer ir. P. C. Linden- bergh, dankte hem voor zijn langdurig en arbeid voor de L.D.M. verricht, waarna hij hem namens het personeel eenige stoffelij ke geschenken als aandenken werden aan geboden, vergezeld van een oorkonde met de namen der schenkers. De heer Plu dankte met eenige hartelijke woorden, ook voor de stoffelijke bewijzen van aandenken. Hierna voerden nog het woord de heeren J. Bosboom, hoofdopzichter, G. Bouwman namens de meterreparateurs en J. Mary- nis namens de Katwijksche afdeeling van het bedryf. Op 22 Juni hoopt de heer P. A. Slierings, wagenvoerder bij de N. Z. H. T. M. zijn zil veren jubileum in dienst der maaaschap- pij te herdenken. Morgen zal de heer H. J. Hazevoet, Bree- straat 143, alhier, zijn zilveren jubileum herdenken als filiaalhouder van de Velo- wasch-machine maatschappij. Leidsche Belasting Ophaaldienst. Bovengenoemde vereeniging hield vorige week haar jaarvergadering, die als voor gaande jaren slecht was bezocht. Te even acht uur opende de voorzitter, de heer J. H. Schüller Ut vergadering, en verzocht den secretaris de notulen te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den kassier bleek, dat op het kantoor in totaal 94056 kwitanties wa ren klaar gemaakt en door de boden ƒ170 802.84 was geind. De groote werkloos heid vind ook in het ontvangen bedrag zijn terugslag. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Snel van den Leidschen Bestuurdersbond gekozen in de vacature van J. J. van Stra len terwijl herkozen werden de heeren J. G. Valkenburg en P. J. Pont van de Ned. Vakcentrale. Bij de rondvraag werd gevraagd hoe het komt, dat de schoolgeld-biljetten nog niet ale uit zijn. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze jaarverga dering. De Leidsche Belastingophaa.ldienst heeft in den afgeloopen maand 14.984.51 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 1.576.58 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mo gelijk ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten wörden ingeschreven. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Mei 1936) ingelegd 390.979.20 en terugbetaald ƒ432.922.81; 106 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 118 boekjes wer den geheel uitbetaald. Het te goed der 18.495 inleggers, inclusief 1.445 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Mei 1936 ƒ8.302.347.07. In 5.900 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 17.292.25 ontvangen. Altijd hetzelfde!. Wéér wordt er een gebedje rondgezon den, dat negen maal moet worden overge schreven en rondgezonden, om een gunst te verkrijgen. En weer schrijven we den wensch neer, dat niemand aan dergelijke „vromigheid" zal meedoen! Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 6768. Firma W. H. Ruffelse, Leiden, Utrechtsche Veer 1, hoofdagentschap van de Bridgeston Im port. E.: W. H. Ruffelse, Leiden. W ij z i g i n g 5247. De Alphensche Schrijfkamer, Alphen a. dr Rijn, Zaalberg straat 13, cyclostyle- en lichtdrukinrich ting. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam De Alphensche Schrijfkamer. Venn.: L. W. Mijs en J. G. Mijs, Alphen a d Rijn. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Jaarvergadering R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentius-Vereen. Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", „De Harmonie", 8.30 uur. Maandag. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen" jaarvergadering „In den Vergulden Turk", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 2 tot en met Zondag 7 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502; D. J. van Driessum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. B.V.L. De schietoefeningen van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm zullen dit jaar met 8 10 oefeningen worden uit gebreid. Ze beginnen Dinsdag 2 Juni in „Flora". Dit jaar wordt een aanvang ge maakt met het indeelen der schutters in klassen om te komen tot een corps Scherp schutters en Koningschutters. Mulo-onderwijs. Het schriftelijk exa men voor het Mulo-diploma zal voor de leerlingen der Mulo-scholen van Hillegom, Lisse en Sassenheim op 2 en 3 dezer in Hotel Flora worden gehouden. Vorige jaren moesten de leerlingen hiervoor naar Lei den. Reclasseeringsarbeid. De Bloempjes dag voor de vereeniging „Het Hoogeland" heeft netto 49.60 opgebracht. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij 't Gemeentelijk Ar- beidsbei. '1 J?lingsbureau bedraagt volgens de laatste opgave 530, vorige week 510; op denzelfden datum vorig jaar 563. Uitvoer zieke bollen. Tegen een inwo ner dezer gemeente is proces-verbaal op gemaakt wegens poging tot uitvoer van zieke bloembollen. Door den Plantenziek- tenkundigen Dienst zijn de bloembollen te Rotterdam in beslag genomen. STOMBWIJK. W. B. Blonk t Gistermiddag is in St. Antonius Hove op 54-jarigen leeftijd overleden de heer W. B. Blonk, oudste firmant van de firma W. - Blonk en Zn. De overledene was slachtoffer van het auto-ongeluk, dat verleden week te Veur heeft plaats gehad. De heer Blonk is gedurende 16 jaar voor de R. K. Staatspartij lid van den gemeente raad van Stomp wijk geweest, docht wensch- te bij de laatste verkiezing niet meer in aanmerking te komen. SASSENHEIM. K.J.M.V.-buitenmiddag. Zondag 7 Juni a.s. organiseert onze plaatselijke K.J.M.V.- afdeeling een fietstocht naar Leiden, waar in den Burcht een K.J.M.V. Buiten-middag gehouden zal worden. Op het programma staan Volksdansen en Volkszang met als hoofdnummer de opvoering van het ieeken- spel „De klucht van den Nar" onder regie van Anton Sweers. De deelnemers aan dezen fietstocht wor den verzocht om te 1 uur by het Raadhuis aanwezig te zijn, waar de afdeelingen Lisse en Heemstede zich bij ons zullen aan sluiten, waarna gezamenlijk vertrokken wordt. Jonge dierenbeulen. Gisterenmiddag is van den heer B. in de nabijheid van zijn woning, een moedereend, welke aldaar zwom met een 10-tal jonge eendjes, door een tweetal jongens zoodanig met steenen en stokken geslagen,^iat het beest eenigen tijd later bezweek. Naaat epn der belhamels een flink pak slaag had bekomen, werd de politie gewaarschuwd, welke een eind zal maken aan deze baldadigheid. Van dezelf de B. waren vorige week op dezelfde wijze 8 eenden kuikens gedood. Concours. Het Fanfarecorps „Crescen do" behaalde gisteren op het nationaal con cours te Watergraafsmeer een eerste prijs met 408 punten in de afdeeling Supe rieuren, wat tevens het hoogst aantal pun ten was van dit concours, dir. W. J. Smol ders. Het plaatselijk mondharmonica-gezel schap „Excelsior" behaalde een 3de prijs, in de derde afdeeling. ZILK. Zeldzaam jubileum. Mej. J. Sprokkelenburg alhier herdacht deze maand het feit, dat ze voor 60 jaar in dienst trad bij de familie Kérkvliet alhier. Zij trad er in dienst op 11-jarigen leeftijd, zoodat ze momenteel 71 jaar oud is. Waar lijk een zeldzaam jubileum. Namens alle Zilkers van harte gefeliciteerd, Jannetje! Tocht Ouden van dagen. De jaarlyk- sche autotocht voor Ouden van dagen is ditmaal vastgesteld op Woensdag 10 Juni a.s. De reis gaat nu naar Haarlem en om geving.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2