De Waalbrug te Nijmegen. Ste ftzictocHe Gou/fcomt De nieuwe brug over de Waal bij Nijmegen zal op 16 Juni a.s. door H. M. de Koningin officieel geopend worden. Een overzicht van het imposante bouwwerk De heer H. P. Burgdorffer, senior surveyor van Lloyds Register of Ship ping van de haven van Amsterdam, hoopt op 2 Juni a.s. den dag te her denken, waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad Een Zweedsch Prinsesje poseert voor het eerst in haar leven. Prinses Margaretha met haar ouders, ."-Jl prins Gustaaf Adolf en Prinses Sibylla, tijdens een wandeling In den tuin van het kasteel Haga, waarbij Zij voor het eerst door de pers gefotografeerd mocht worden Aan het Jaagpad te Rijswijk wordt een nieuwe haven aangelegd welke een oppervlakte van 25000 vierkante meter zal beslaan. - Overzicht van de werkzaamheden Voor de Farman-fabrieken te Boulogne verdringen zich de stakende arbeiders, wachtend op nieuws omtrent de onderhandelingen Door den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Z. Exc. prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen is Vrijdagmiddag te Rotterdam in de Nenyto-hal de tentoonstelling .Hoca- polis 1936* officieel geopend FEUILLETON BINNEN TWAALF UUR... Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). Maar het geluid kon heel goed uit een andere kamer gekomen zijn; in een wip was hij bij de voordeur. Hij probeerde de kruk. Stijf gesloten! De eenige weg was dus door het raam. Lut tele minuten later stond Freddy in de ka mer, waar het lichaam lag. Hij doorzocht de kleine kamer vlug en grondig. Niets. Toen ging hij naar de deur, die op een kier stond. Voorzichtig pakte hy den knop vast en trok de deur naar zich toe. Daarbuiten lag een donkere gang. Met behulp van zijn sigarenaansteker zag Freddy, dat zich daar niemand bevond. Aan de overzijde bevond zich een deur. Hy wierp haar open en riep: „Wie is daar?" Zyn stem klonk hol en spookachtig. Nie mand antwoordde. Hij staarde in een leege keuken. Toen keerde hij zich om, sloot de deur en glip te de trap op. Door de vaart waarmede hy liep, ging de sigarenaansteker uit. Freddy stond boven aan de trap in het stikdonkerdat wil zeggen, een flauwe lichtglimp viel door een spleet in de deur van de benedenkamer, waar de roerlooze gestalte lagen in de duisternis klonk bat kraiineo oonieuw. Freddy kon niet vaststellen waar het vnadaan kwam. Toen hy zijn sigarenaan steker weer liet opvlammen, kwam een heftige bliksemflits hem te hulp en ont hulde in witten gloed twee deuren. Kwam het gekreun van achter één van deze? Hij draaide den knop van een der beide deuren om. De geopende deur onthulde een slaapkamer. Het bed was leeg. Nu de tweede deur. Deze stond aan. Al wat hy te doen had, was haar een zachten duw te geven. Toen hy op het punt stond het te doen, schrok hij terug. Daarbinnen bewoog iets.... Beroerd dat hij zich zoo lamlendig voel de.Die opstopper was blijkbaar har der aangekomen, dan hy gedacht had, en dan die doornatte kleeren, die je huiverig maakte tot op je gebeente Hij stiet de deur verder open. Twee glin sterende oogen keken hem aan. Van uit het bed. Glinsterende, groene oogen, met groote pupillen. „Vervloekte kat", siste Freddy, met een koude rilling langs zyn rug. Weer was het kreunen er, en nu, terwijl het onweer even bedaarde, kon hy hooren waar het vandaan kwam. Het kwam van beneden, uit de kamer waar de doode man lag. Een schrikwekkende, benauwende vraag kroop in Freddy's bewust zijn op: was die man daar in de kamer beneden wel dood? Met die vraag in zyn hoofd spokend, op alles voorbereid, rende hij de trap af. Hy bereikte de gang, duwde de kamerdeur een eindje open en luisterde. Een zacht ge mompel kwam van binnen. Eerst kon Freddy de woorden niet ver staan. Ze waren verward en onbegrijpe lijk. Na luttele seconden echter, werd het gemompel meer samenhangend, en op het punt de kamer binnen te stappen, bedacht de luisteraar zich. „Dacht je, dat je leep was?" murmelde de stem, die Freddy het laatst in een derde klas compartiment gehoord had. „Maar je bent een beetje te leep, eerwaarde heer, of liever gezegd, nagemaakte eerwaarde heer! En als je bijkomt, heb ik nog 'n beetje meer voor je in 't vet. Haha!. Een schamper lachen volgde. Toen een stilte. Daarop begon het gemompel op- „Hé? Hallo? Waar ben je? Nu, denk er om, verroer je niet! Als je het doet, krijg je er nog een, die beter aankomt. Als ik alleen was geweest, had ik je wel direct in de gaten gehad en zou ik je nooit in den auto hebben meegenomen. Jammer dat het je niet voldoende was dat je mocht mee rijden.... Gekken! Allemaal gekken! Nu dan, hoor je? Hou op.stil! Om hier te komen en te verwachten, dat je zult uit vinden, waar we haar heen gebracht heb ben Freddy's vingers spanden zich. Het was hem of zyn hart even stilstond. Een nieuwe stilte; langer dan daarnet. Zou de kerel nooit doorgaan? Ah „Hierl Wat ga je doen?" De mompel stem sloeg nu over in geschreeuw. „Voor den drommel, wat ga je doen? Laat los! Goed danals je niet wiltGooi dat weglaat dat dat vallen.... ikik zal je nek breken. Thans kwam er een ander geluid uit de kamer. Iets had zich opgericht en was weer gevallen Daarop een gereuteL Freddy stiet de deur open en ging naar binnen. De man had zich bewogen, maar zijn gezicht lag nog naar den vloer ge keerd. Hy gaf geen teeken dat hy de deur had hooren opengaan, maar toen Freddy op hem toevloog, barstte hy uit: „Mooi: Goed zoo! Ik zal het je zeggen! Verdraaid.... laat los: laat losik zal het je immers vertellen! Ik kan toch niet praten als ik gewurgd word.... Een huis op Thetford Heathbewesten Thet- ford.daar hebben ze d'r heengebracht. Ga haar daar maar zoeken! Het is een onbewoond huis en misschien zal de huis bewaarder je wel een klein souvenir...." De adem stokte Freddy haast in de keel. Thetford Heath! Een onbewoond huis be westen Thetford. Daar was ze dus! En toen wrong zich uit de keel van den y lenden man op den grond een woeste lach los. Een lach, zoo verschrikkelijk, dat Freddy onwillekeurig een stap achteruit deinsde. „En nu ben je weg, verduivelde gek!" krijschte de man. „Dan zal ik je eens wat anders vertellen! Je dacht, dat je me te pakken kon nemen, hè? Nou, ga dan maar naar Theford! Amuseer je! Maar je zult er niets vindenWant het is toevallig niet Thetford, eerwaarde heer! Het is Holt.... Ha ha! Je dacht dat je een loopje met my kon nemen.dat dacht je, hè? Ha ha ha! Ha ha!...." De krankzinnige lach brak in gerochel. De gestalte verhief zich plotseling op de knieën en opende de oogen, die recht in die van Freddy staarden. Thans zag Fred dy het voorhoofd van den man.... er was een diepe, gapende wond in. Daarop zonk de gestalte terug en de be weeglijke oude man, die in Norwich in den trein van 5 uur 18 was gestapt, lag thans werkelijk heel stil. XXH De race naar Holt. In een leunstoel met een doode man aan zijn voeten, in een onbewoond huis en bulderend noodweer butien, stak Freddy Reeve een sigaret op. Een paar minuten lang rookte hy zonder dat hij probeerde na te denken, genietend van de rust. Toen kwam hy een beetje op zyn verhaal en be gon te trachten de stukken van de leg kaart bijeen te voegen. De vijf schurken waren hier samenge komen. Hier hadden ze hun definitieve plannen vastgesteld en zij zouden waar schijnlijk juist naar Holt vertrekken, toen de reverend ten tooneele verscheen. Met welk doel kon Freddy niet uitma ken. Maar het leek aannemelijk, dat de ontvoerders hem hadden willen vasthou den dat vier van hen met het meisje vertrokken waren en de vijfde, die nu dood op den vloer lag, was achtergeble ven cm den reverend te bewaken. Freddy stelde zich den verderen gang van zaken aldus voor: De reverend was neergeslagen. Hy was echter sluw en had het klaar gespeeld de rollen om te keeren en inlichtingen uit zyn cipier te persen. Dat had ongetwijfeld een vechtpartij veroorzaakt, waarbij de re- verend aan de hand gewond was, terwijl de ander op den grond was terechtgeko men. De man was bij zijn val tegen iets hards aangebotst, dat hem noodlottig was geworden. Juist op het oogenblik, dat Freddy het huisje bereikte, wilde de re- verend weggaan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9