ZATERDAG 30 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN BURGERLIJKE STAND ren laat in de film „Vergeet mij niet". Op hem is deze film geschreven en goed ge schreven. Het is wel duidelijk, dat zijn hoofdtaak was te zingen en hij doet dat ook voortreffelijk. De film is daarom bo vendien zoo aantrekkelijk, omdat het ver haal door zijn zang immer onderbroken wordt. Het verhaal staat niet stil om Gigli gelegenheid te geven zijn stem te doen hooren. De spanning blijft erin tot aan het einde, waar men zich afvraagt wat Lise- lotte doen zal. Deze spanning heeft men werkelijk tot de laatste seconde bewaard. Behalve de waarlijk prachtige zang vooral muziekliefhebbers mogen deze film niet verzuimen is er mooi spel van Magda Schneider als Liselotte. Hier zien wij een andere Magda Schneider dan wij gewoon zijn. Zij beeldt hier een dramatisch gegeven uit en het is niet de Magda Schneider, die wij kennen uit de vroolijke Weensche films, maar zij speelt haar spel in deze film even bekoorlijk als zij anders was. De film werd dan ook met hartelijk applaus beloond. Dit zegt voldoende. Voor de pauze is er een vermakelijke, een zeer vermakelijke film, getiteld: „Iedere vrouw heeft haar geheimpje". Dit is een van die gezellige ouderwetsche Duitsche films, met dolle situaties en pret tige dwaasheden, pleizierig om naar te kij ken en om eens hartelijk te kunnen lachen. Het is werkelijk een allerverma- kelijkste geschiedenis met een tegelijk ko misch en een happy end. Vooraf journaals en Poppeye the Sailor. Alzoo een prettig Pinksterprogramma. Lid©. Shirley Temple hebben wij nog nooit zoo aardig en leuk gezien als in „Krullekopje", welke film deze week in Lido wordt gege ven. Shirley, het vrijpostige en zanglustige weeskindje, wordt geadopteerd door een schatrijke Amerikaan en krijgt een leven als een prinsesje. Shirley zelf zal zulke films wel liever spelen dan de drakerige drama's waarin zij nu en dan optreedt. Zij gaat met hart en ziel in haar spelend spel op en laat, genietend, andere genieten van haar- wonderlijke begaafdheid. De millio- nair neemt op de koop toe Shirley's groote zuster uit het weeshuis mede. Pleegdoch ter en pleegvader kunnen het zóó goed met elkaar vinden, dat een huwelijk on vermijdelijk wordt. Bijzonder aardig is ook de film vóór de Pauze „Chasseur No. 14". Een prins, die zich als lift-boy uitgeeft en een typiste, die goede sier maakt met een Sweep-stake lot. Er zijn reeds honderden films van dit genre verschenen en telkens weer wordt een ieder bekoord en geboeid door derge lijke groot-menschelijke sprookjes-verha len, die wel nooit werkelijkheid zullen worden. Een geestige, vlotte film. Voor de jeugd heeft de Lido-directie een prijsvraag uitgeschreven; de uitgeloofde mooie Shirley-prijzen kan men bezichtigen in een vitrine in de voorhaL Het programma van Lido zal deze week veel belangstelling wekken, hetgeen trou wens gisterenavond reeds bleek. Luxor. Het Pinksterprogramma van het Luxor Theater brengt den beroemden zanger Jo seph Schmidt in de dubbelrol van de film „De schoonste dag van mijn Leven". Als Tonio gaat hij het leven door, weet door zijn formidabele stem furore te maken en opent zich een gelukkige toekomst, terwijl zijn tweelingbroeder Beppo niet al te snug ger is en eerder achterlijk is.totdat ook hij zijn stem talent ontdekt! Otto Walburg en Felix Bressart zorgen in deze film voor den vroolijken toon bij al dat gezang en weten' aan het geheel wat kleur, klank en vroolijkheid te geven. James Cagney en Pat O'Brien zien we in de hoofdfilm voor de pauze als de „Dui vels van het Verkeer", een nieuw lucht- heldendrama, waarin de pioniers der lucht den harden strijd tegen de onverbiddelijke elementen, mist, storm, regen en ijs heb ben te strijden. Deze film van de Cosmo politan Production laat zien hoe de zorge- looze en waaghalzerige James Cagney de gevaarlijkste toeren in de lucht uithaalt tot ontzetting van degenen, die bij den vlieg- dienst zijn betrokken. Dat de „Duivels van het Verkeer" ook slachtoffers der lucht maakt, laat zich begrijpen. r- UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 3 Juni des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Opening. Onderzoek van den geloofs brief van den heer H. G. Veltman als be noemd lid van den Raad. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake aanvul ling en wijziging van de Algemeene Poli tieverordening. (Dit punt is, met een ter zake ingekomen adres van vergunninghou ders, in de vergaderingen van 17 Februari en 30 Maart j.l. aangehouden). 6. Voorstel van B. en W. in zake aan koop van voetstraten: a. van den heer A. W. Bouman in de Prins Hendrikstraat en b. van den heer C. J. van der Bijl in de Julian astraat. 7. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van bouwgrond: a. aan de Stevingstraat hoek Van Vel- zenstraat, aan den heer W. Brouwer qq; b. aan de Van Velzenstraat, aan de fa. Westmaas en Keijzer qq. 8. Voorstel van B. en W. inzake de ge neeskundige armenzorg en de regeling van de verloskundige hulp ten behoeve van steuntrekkenden na 30 Juni e.a. 9. Benoeming van een lid van de Com missie voor het ontwerpen van strafver ordeningen in de vacature van den heer Th. Cocx. 10. Voorstel van B. en W. in zake het verzoekschrift van de afd. Alphen aan den Rijn van de Holl. Mij. van Landbouw, De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester W. J. Bocxe, te vens secretaris, die na opening en lezing van het ambtsgebed, de notulen der vorige vergadering leest, welke onveranderd wor den goedgekeurd. He* ingekomen proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger door het Veriücatiebureau waarbij wordt ge zegd, dat geen opmerkingen zijn te maken wordt besproken, voor wat betreft de achterstallige straatbelasting 1935 en huis huur van een bepaalden persoon; meer dan eens is over dit al gesproken; een oplos sing wordt ook nu niet gevonden; straatbe- lasting te vervolgen. Wat betreft de steun aan werkloozen deelt de voorz. mede, dat hij de nadere vaststelling van de gemeente-begrooting voor 1936 is geraamd ƒ4450, met 99 pet. Rijksbijdrage; bij nadere berekening is ech ter gebleken, dat dit niet voldoende zal zijn, waarom door B. en W. de begrooting is teruggevraagd, om daarin het hoogere bedrag te verwerken; gaarne verneemt hij van den Raad of men zich hiermede kan vereenigen. gehoord de nadere toelich ting van den voorzitter is men hier alge meen voor. De pensioensgrondslag van P. de Peet als klokluider wordt gewijzigd overeenxom- stig den wensch van den Pensioenraad. Steun werkloozen De voorz. leest het ingekomen antwoord van den Minister van Sociale Zaken op ons verzoek om den steun voor. de werk loozen te herzien, hetwelk indertijd door de drie plaatselijke landarbeidersbonden is gevraagd en wel in hoofdzaak om gelijk stelling te verkrijgen met omliggende ge meenten. De minister zegt, dat na gehouden onder zoek naar de loonen, geen bezwaar te heb ben tegen verhooging van den norm en wel van 7 op 8 per week en een gezins- tceslag van 75 ct. in plaats van 50 ct. en voor de dubbel-uitgetrokkenen en nog- niet-rechthebbenden f1 minder, terwijl voor ongeorganiseerden minstens 50 ct. minder moet worden gesteld; als loonnor- men moet in de zomermaanden 15 en in de wintermaanden 14 worden aangehou den; huurtoeslag mag niet meer worden toegekend; de hoogere uitkeeringen mogen niet plaats hebben als de vrees bestaat, dat het op de begrooting geraamde bedrag niet voldoende zal zijn, in welk geval eerst op een noodige verhooging de goedkeuring van Ged. Staten moet zijn verkregen. B-.paald wordt, dat ongeorganiseerden 1 minder zuilen krijgen, omdat ongeor ganiseerden rond 66 ct. per week aan con tributie betalen, zou slechts 50 ct. worden gekort, dan gaat de prikkel tot organisee- ren weg. De voorz. zegt, dat de vrees voor meer dan geraamd inderdaad bij B. en W. be staat, waarom als de Raad op de toege stane bedragen ingaat allereerst de goedkeuring van Ged. Staten dient te zijn verkregen. Vergelijkingen volgen met de vroegere loonschalen en de thans toegzonden nieu we schalen in verband met de verlaagde loonnormen; daaruit wordt de conclusie getrokken, dat het door den minister toe gestane zeer aanvaardbaar is, en wordt dan ook besloten daarop ip te gaan en de noodige goedkeuring te vragen. De van Nieuwveen ontvangen concept- instvucties voor het vleeschkeuringsperso- neel ontmoeter geen bezwaar; met de re kening over 1935, sluitende met een nadee- lig slot van 564, is dit anders; ons aan deel in het verlies bedraagt 56; de voor zitter zegt, dat over 1932 tot en met 1934 rond 100 per jaar winst in onze kas is gekomen, waarom over de bijdrage in dat verlies weinig mag worden gezegd; alge meen is men het er dan ook over eens, dat om in de noodslachtplaats een koelcel te plaatsen. 11. Voorstel van B. en W. met betrek king tot de zekerheidsstelling van den ont vanger. 12. Voorstel van B. en W. in zake wij ziging der gemeentebegrootmgen 1935 en 1936. Tentoonstelling Missienaaikrans „St. The- resia". Wederom is een jaar van hard werken voorbijgegaan en nu komt „St. The- resia" de resultaten toonen van al die ar beid. Vele schoone en nuttige zaken ten behoeve der Missie ztfn vervaardigd en kunnen bezichtigd worden met de a.s. Pinksterdagen op de tentoonstelling in de oude school. Op een druk bezoek wordt ge rekend! Parochianen van Alphen (ook an deren zijn hartelijk welkom!), toont door uw bezoek aan deze tentoonstelling, dat 't schoone missiewerk uw aller belangstel ling heeft. Geboren: Martinus Gijsbertus z. van Jan de Jong en Tonia Johanna Grul. Aaltje d. van Teunis Doeland en Dirkje de Jong. Cornelia Christianus Petrus z. v. Joannes Kempen en Adriana Petronella Janmaat. Gijsbertha Elisabeth, d. van Johannes Aartman en Antonia Christina Röling. Salomon z. van Johannes Ca- rel Salomon Bonte en Wilhelmina van der Meij. Gérritje d. van Jan Verheul en Beligje de Vries. Adrianus Wilhelmus z. van Gerardus Theodorus de Jong en Cornelia Koops. Gehuwd: Pieter Vis 26 j., wonende te Amsterdam met Clasina Vermeul 26 jaar. Cornelis van Overen 29 j. met Jannetje Geertruida Immerzeel 23 jaar. Hendrik Ossevoort 31 jaar met Trijntje Meijer 29 j. Pieter Gerrit Rijken 26 J. met Jan netje Bevaart 26 j. Bernardus Hooger- vorst 25 j. wonende te Nieuwveen met Maria Helena Visser 21 j. Overleden: Ruurd de Groot 91 j. we duwnaar van Clementia Minken. Gesina Catharina Thöne 79 j. we graag betalen; wien winst wil, moet ook verlies dragen^ aldus de algemeene opinie. Na lezing van de uitgaafposten wordt opgemerkt, dat de wedden zoo hoog zijn; de voorz. legt uit, öp welke wijze deze tot stand zijn gekomen in den Nieuwveenschen Raad; het ..hooren" van de Raden der ge meenteen Nieuwkoop en Ter Aar en ons, bevredigt niemand, zooals duidelijk blykt, zoodat algemeen wordt aangedrongen op gemeenschappelijke besprekingen voor za ken als de onderhavige; het motorrijwiel van den hulpkeuimeester krijgt, als elk jaar gebruikelijk, weer een goede beurt; daar „hooren" volgens de regeling toch geen nut afwerpt, worden de op- en aan merkingen maar niet geuit, maar ik zoek dat een aanleiding om aan Nieuwveen een gemeenschappelijke bespreking te vragen; tegen de rekening zelve zijn geen aanmer kingen. Een verzoek van Nieuwveen tot wijzi ging van de keurloonen in dien zin, dat bij aangifte van vier varkens tegelijk door denzelfden persoon slechts f 2 per varken verschuldigd is, wordt niet ingewilligd, omdat de behoefte daaraan hier niet be staat. Ten behoeve van één aangeslagene wordt een suppletoir kohier voor de straatbelas ting vastgesteld. Da begrooting 1935, van gemeente en G. E. B. wordt overeenkomstig aangeboden concept gewijzigd. Werkverschaffing. De voorz. geeft de van de Ned. Heide- Mij. ontvangen begrooting voor het af graven van land voor turf, zooals dat in de commissie-vergadering is gedacht; hieruit blykt, dat na verkoop van de afkomende turf als de begrooting klopt een goed winst is te maken, alsde turf verkocht kan worden en als de goedkeu ring op het plan kan worden verkregen, wat ten zeerste wordt gevreesd, omdat door den verkoop van turf oneerlijke con currentie met de vrije markt ontstaat. Het is mede ook hierom, dat de voorz. een nieuw plan geeft, dat hem door het Twee de Kamerlid, den heer v. d. Weijden aan de hand is gedaan, en waarvan in de prak tijd meerdere voorbeelden bestaan; dat plan komt neei op inpoldering van 'n weg- deelte van den Noordschebuurterpolder, waarbij door het doen afloopen van het water, het hooger gelegen rietland wordt afgegraven en wordt gelijk gemaakt met de dan droog komende slooten, zoodat een nieuwe grond ohtstaat, zeer geschikt voor wei- en tuinland; zulke werkverschaffin gen bestaan o.a. in Drente en Overijssel o.a Staphorst); het gaat hier waarschijnlijk om 80 H.A.; gedacht wordt dan aan een centrale werkverschaffing voor de streek; een commissie bestaat hiertoe in deze ge meente reeds, zoodat gehandeld wordt in den geest van de Provinciale Commissie, en in den geest van de Provinciale Commis sie, en in den geest van de hedenmorgen ingekomen circulaire dier commissie, dat meer samenwerking moet plaats hebben, waarbij dan ook verschillende omliggende gemeenten worden genoemd; de voorz. heeft zich telefonisch met den secretaris der Prov. Gie. verstaan en later met den Prov. Waterstaat; afdoend antwoord is nog niet ingenomen, omdat de tijd daarvoor nog te kort is; wel wil de voorz. gaarne hoo ren, hoe men tegenover een dergelijk ob ject staat. Uit de besprekingen blijkt, dat men hiervoor alles gevoelt en voor de turfgra verij eigenlijk niets meer. De voorz. zegt toe, met alle spoed aana het plan door te werken. Na lezing der circulaire van den Minis ter van Binnenl. Zaken over plaatselijke protectie, wordt de vergadering gesloten. i ia LAATSTE BERICHTEN DE GRONDWETSHERZIENING. Naar wij vernemen, is de staatscommis sie voor de partieele herziening van de grondwet gisteren met haren arbeid ge reed gekomen en zal zij binnen zeer kor ten tijd haar rapport aan H. M. de Konin gin aanbieden. BRANDSTICHTER TE EINDHOVEN OP HEETERDAAD BETRAPT Ook schuldig aan andere branden te Eindhoven? Na de vele branden van den laatsten tyd te Eindhoven had de politie haar waak zaamheid verscherpt en ging zij zorgvul dig van verschillende personen de gangen na, die reeds eerder bij een brandstichting betrokken waren geweest. Onder hen be vond zich ook de 28-jarige G. P. van der Loy, die in 1933 verschillende boerderijen in de omgeving in brand had gestoken. De man werd voortdurend geobserveerd, waar bij gisteravond bleek, dat hij zich te Val- kenswaard ophield. De politie wilde hem bij terugkomst arresteeren en tot dat doel hadden de hoofdinspecteur ten Haaf met de rechercheurs Baken en Van den Broek zich in een droge sloot bij een boerderij aan de grens der gemeente verscholen. Diep in den nacht kwam Van der Loy terug, en ging dadelijk het erf op van den landbou wer Van Aken. De politie volgde hem en zag hem een klein schuurtje binnengaan. Even later sloegen de vlammen uit het ge bouwtje. De man bleek brand te hebben gesticht in een zak geperst hooi. Het vuur was spoedig gedoofd en de brandstichter gegrepen. Hij werd naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. De commissaris van po litie, de heer Brankman, heeft hem van morgen aan een verhoor onderworpen. Het nader onderzoek zal uitmaken, of hij ook schuldig is aan brandstichtingen die den iaatsten tijd te Eindhoven hebben plaats gehad. LEIDEN. Geboren: Jacobus z. van W. B. Ro man en J. M. Belt Maria Antonia En- gelbertho d. van H. van Zandwijk en H. M. Goddijn Jacobus Petrus z. van J. Lasschuijt en C. M. P. Kettenis Johan nes Maria z. van H. v. Rijn en P. v. d. Klaauw Gijsbertus z. van P. J. v. d. Wetering en M. C. Bergman Lambert z. van L. Buis en L. H. E. Burzlaff Ma ria d. van A. v. d. Linden en J. J. M. Heuzen Theodorus z. van J. v. Leeu wen en M. Reeuwijk Klazina d. van F. W. Bruné en K. Vergunst Everdina d. van G. v. d. Engel en E. Wildschut Jacoba d. van A. Oudshoorn en D. Kort hals Gerardus z. van A. Burger en M. Oorthuijs Maria Johanna d. van J. Hil- lebrand en M. J. Ouwerkerk. Ondertrouwd: W. J. Geeve jm. 23 j. en J. v. Hooidonk jd. 23 j. J. Wijling jm. 22 j. en Chr. v. d. Voord jd. 23 j. H. J. v. Venetië jm. 26 j. en D. de Vries jd. 25 j. BAKFIETS DOOR TREIN GEGREPEN. Jongen aan den dood ontsnapt. Gistermiddag reed de zestienjarige H. uit Zutfen op een bakfiets in de Nachtegaal- laan te Eefdie. Voor den onbewaakten over weg gekomen, moest hij stoppen, daar een trein naderde uit de richting Zutfen. Hij wachtte tot de trein gepasseerd was en wilde toen oversteken. Hierbij heeft hij niet gelet op een trein, die van den anderen kant naderde. De bakfiets werd door dezen trein gegrepen en de jongen er af geslin gerd. Wonder boven wonder bekwam hij geen noemenswaardig letsel. De bakfiets werd geheel vernield. TELEGRAMMEN ONRUSTIG SPANJE. Party-bureau van de C.N.T. gesloten. MADRID 30 Mei. (A.N.P.) Hedenochtend vroeg is door een sterke politie-afdeeling het partijbureau van het anarcho-syndika- listische vakvereeniging C.N.T. gesloten. De politie omsingelde het gebouw en arres teerde 180 personen. Dit is de eerste maat regel van de regeering van het Volksfront tegen de radicalen van links. Bommen in café's geworpen. MADRID, 30 Mei. (A.N.P.) In een drie tal café's in de stad werden bommen ge worpen, waardoor aanzienlijke schade werd aangericht. Onder de bezoekers ontstond een paniek. In een café werd de zoon van den eigenaar ernstig gekwetst. Ook verder in de stad hadden schietpartijen plaats tus- schen politieke tegenstanders, waarbij ne gen personen werden gewond. DE PARIJSCHE STAKINGSBEWEGING. PARIJS, 30 Mei. (A.N.P.) In de staking in de metaalindustrie is een keer gekomen. In de meeste fabrieken hebben de stakers de fabrieksgebouwen verlaten en de gebou wen worden thans schoon gemaakt, tenein de Dinsdag de werkzaamheden te kunnen hervatten. Alles is kalm en de politie maakt melding van geen enkel incident. GEEN OPSTAND IN PARAGUAY? ASSUNCION, 30 Mei. (A.N.P.) Naar hier wordt verklaard, zijn de berichten, welke in het buitenland de ronde doen over een militaire beweging tegen de regeering, ge heel ongegrond. Er is in Paraguay geen re volutionaire beweging. DE OPSTAND IN NICARAGUA. MANAGUA, 30 Mei (A.N.P.). De militaire macht onder commando van generaal So- moza heeft de plaatselijke autoriteiten van Leon, Matacalpa, Esteli en Jinotega afgezet. Het is mogelijk, dat de regeering-Sacasa den staat van belag zal afkondigen. DE TOESTAND IN PALESTINA. Verkenningsvliegtuigen in actie. JERUSALEM, 30 Mei (A.N.P.). Verken ningsvliegtuigen hebben Vrijdag boven de iin de buurt gelegen heuvelen gevlogen op zoek naar verborgen Arabieren. Per draad- looze hebben zy inlichtingen verstrekt aan gaande hun bevindingen aan de BritsChe troepen en polifiestrydkrachten, die de Ara bieren met machinegeweer-vuur en traan gas hebben verspreid. AARDBEVING IN ARGENTINIë BUENOR AIRES, 30 Mei. (A.N.P.) De Argentijnsche provincie San Luis wordt door heftige aardschokken geteisterd. Ver scheidene bergketens hebben een zichtbare verandering ondergaan. DE ACTIVITEIT VAN HET „ZWARTE LEGIOEN". DETROIT (Michigan), 30 Mei. (A.N.P.) Het „Zwarte Legioen", de terroristische organisatie, naar welker activiteit thans een onderzoek wordt ingesteld, zou vertak kingen hebben over drie vierde gedeelte van de Vereenigde Staten. Van officieele zijde is gisterenavond medegedeeld, dat de leden der organisatie zich in het bijzonder hebben schuldig gemaakt aan moord en mishandeling. De noodige gegevens zijn verzameld om ter beschikking te worden gesteld van den attorney-general, Cum- mings, met het doel te bereiken, dat het departement van justitie zich in het onder zoek zal mengen. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Mei. Turf. Lange Turf f 68.per 1000 stuks. Boter. Aanvoer 2600 K.G. Fabrieks- boter prima f 1.59, Boerenboter prima f 1.37 1.42^. Handel kalm. LEIDEN, 29 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 2.80, komkommers i.oo7.10, bloemkool I 1 5.8019.90. bloemkool II f 1.50—15.80, pietedselie 0.30—1.20, prei 0.80—1.30, radijs 0.50 —2.60, kropsalade f 0.50—1.70, selderie 0.50—1.50, uien 30—70 cent, wortelen 4.00—12.20, rabarber 0.20—1.60, perzi ken 3—18, per 100 kg.: snijboonen 40 65, stamboonen 0.86—1.—, tuinboonen 36—39, doperwten f 39—50, peulen f 23 45, postelein 25, spinazie f 310, Tomaten A 24—44, B 42—46, C 22— 44, CC 1634, aardappelen 1522, an dijvie 210. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Mei. Groenten- veiling. Spinazie per 100 kg. 2.003.50,e prei 1.501.70, per 100 bos: bospeen 8.90—10.30, radijs 1.25—1.70, per 100 stuks: rabarber 6085 cent, sla 0.50 1.10, bloemkool 8.5012. ALPHEN a. d. RIJN, 29 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 2.9011.30 postelein 4.50—5.90, per 100 bos: radijs 1.00—1.60, selderie 0.70—2.00, peen 5.50—9.90, per 100 kg. andijvie f 4—7, per 100 stuks: kropsla I f 0.50—1.20, komkom mers 1 803.30, bloemkool I 1220, id. II 2—11. Eierenveiling. Aanvoer 7000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.303.00, eenden eieren 2.202.50. VINKEVEEN, 29 Mei. Groentenveiling. Peulen 2232 cent, doperwten 58 cent, snijboonen 36—58 cent en stamspercieboo- nen 80 cent per kg., Tomaten A 17—18 cent B 18—19 cent, C 1415 cent en CC 8 cent per pond, groene komkommers 48 cent gele 39 cent en bloemkool 227 cent per stuk, kropsla 520 cent per 10 krop, aardbeien 3138 cent per pond, rabarber 15 cent per bos, spinazie 28 cent en postelein 23 cent: peen 614 cent per bos. TER AAR, 29 Mei. Centrale Veiling. Spinazie per bak 4 kg. 1224 cent, andij vie 11 cent, slavellen 719 cent, peulen 2.00—2.70, doperwten f 4.80—5.40, snij boonen 5.00—6.20, stek f 3.40—4.40, dubb. stamboonen 8.80, postelein f 2.003.70, radijs 50 cent, rabarber 0.702.80. peen 6—13 cent, Prei f 0.90—1.20, sla f 0.50— 190, bloemkool 2—21 cent, komkommers 2.505.00, aardbeien per doosje 914 cent. tomaten per pond 18 cent, Selderie 0.90—1.50, koolrabi 1.503.00, zuring per kg. 511 cent. Volgende week dage lijks veil'Pg ook tweeden Pinksterdag. ROELOFARENDSVEEN, 29 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 613 cent per doos je, bloemkool 519 cent per stuk, sla 0.502.00 per 100 krop, peulen f 0.901.15 doperwten 2.60, snijboonen 2.602.90, idem stek 1.802.05 per 10 pond. BOSKOOP, 29 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1523 cent, Hadley 2041 cent, Colum bia 1224 cent, Butterfly 2033 cent. Mac. Keiler 20 cent, Wilh. Kordes 3049 cent, Rosalandia 20—31 cent, Florex 22 45 cent, Wendland 4061 cent, Steward 4055 cent, Edith Helen 3050 cent, Aug. Noack 1022 cent, Else Poulsen 3052 cc-nt, Gloria Mundi 3057 cent. Orange Perfection 2035 cent, Paul Grampel 2540 cent, Briarcliff 1632 cent, Str. van Nes 406' cent, Pechtold 2031 cent. Rhodo 2550 cent, Violieren 2035 cent. Lathyrus 815 cent, Asparagus 610 cent, Pioenen 2062 cent, Pyrethrum 610 ct., Leeuwenbekken 2030, Gerbera 1725 cent, Clematis Prins Hendrik 1.502.10, Clematis The President 1.001.20, Cle matis l'Azurstem 0.601.20, Acerblad 27 cent, Rozen in pot 1518 cent. VEUR, 29 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 2.203.40, 2e soort f 1.10—2.—, 3e soort f 1.—, stek f 0.10—0.20, Gele komkommers le soort f 3.305.2e soort f2.103.20, 3e soort f 1.502.stek f 0.100.30, Kropsla le soort f 0.501.20, Peen f7.30—11.60, Bloemkool f 14.10—18.90, 2e soort f 8.5010.uitschot f 2.804.30, Tomaten midd. f 16.8017.90, gr. ronden f 17—17.80, 2e soort f 16.30—16.90, 3e soort f 12.10—12.80, bonken f 14—16.—uitschot f 10—11.10, Spinazie per 4 K.G. f 0.21—0.29, Andijvie per 100 f2.104.90, Andijvie per K.G. f 0.040.05, Postelein f 45.30, Raap stelen f 0.600.90, Rabarber per 100 bos f 22.80, Snyboonen f 0.580.59, Radijs f 1—1.40, Prei f 1.80—2.60, Selderie f 1—1.30, Peulen per pond f 0.170.24, Aardbeien per pond f0.330.34. WISSELNÜTEERiNGEN <AMSTF"*> AM) Berlijn 59.58 Londen 7.40 New York1.48i/lö Parys 9.741/0 Brussel 25.031/2 Zwitserland 47.83 Madrid 20.20 Oslo37 20 Kopenhagen 33 05 Stockholm38.15 Milaan Praag 6.14 Weenen Boedapest ProL 3 1/2 7

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3