VRIJDAG 29 MEI 1936 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BtAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad der gemeente Leimuiden ver gaderde op Woensdag 27 Mei des v.m. 10 uur (Z. T.). Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De secretaris leest de notulen van de vorige vergadering voor, die onveran derd worden vastgesteld. De Raad besluit met ingang van 1 Mei 1936 de leegstaande gemeentewoning, Dorpsstraat-340, te verhuren aan mevr, Geertsema, voor de prys van 3.70 per week Een bezniniging. De Burgemeester doet mededeeling van de verkregen bezuiniging in verband met de cumulatie vanhet burgemeesterschap der gemeenten LeimuidenNieuwveen en Rijnzaterwoude. Uit het overzicht blijkt, dat deze cumu latie de gemeente een voordeel oplevert van 856.49. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het gemeentebestuur van Rijnzaterwoude d.d. 22 April j.l. No. 22 waarbij verzocht wordt of de gemeente Leimuiden zich bereid wil verklaren een bijdrage te verleenen voor het leggen van een aardendam in de plaats van de Vrie- zenbrug. Aangezien deze gemeente er ook belang bij heeft deze brug te verbeteren besluit de Raad een bijdrage aan de gemeente Rijnzaterwoude te verleenen groot f 200. Tegen stemde alleen de heer W. Koot. Verzoek van 't bestuur van de R.-K. Bijz. School, alhier, om gelden beschikbaar te stellen voor het veranderen van enkele pri vaten. De kosten bedragen 259. De Raad besluit de gevraagde gelden beschikbaar te stellen. Verkoop schoolgebouw niet goedgekeurd. Aan de orde komt dan de behandeling van de verkoop schoolgebouw en daarbij be- hoorende onderwijzerswoning. Van Ged. Staten dezer prov. is d.d. 24-26 Maart j.l. schrijven ontvangen waarbij deze mededeelen niet over te kunnen gaan tot goedkeuring van de verkoop van die gebouwen voor het bedrag van 4800 op grond van het door den burgemeester in gestelde beroep, dat het niet verstandig is, wanneer de noodzaak daartoe althans niet dringt, om in de tegenwoordige tyd ge bouwde eigendommen te verkoopen tegen zulk een lagen prijs. Naar aanleiding van dit schrijven zet de burgemeester nog eens duidelijk zijn meening uiteen. Een nieuw raadhuis. De voorzitter zegt o.m., dat door hem voorloopig plannen werden opgemaakt ©m het schoolgebouw in te richten tot raad huis en tot het aanbrengen van verbete ringen in de woning van het hoofd der school om deze weder voor een behoor lijke som per jaar te kunnen verhuren. Om dat de voorz. toentertijd nog geen behoor lijke oplosing gevonden had omtrent de bestemming van het tegenwoordige raad huis werd door hem een plan opgemaakt om van de ruimte die open kwam wonin gen te laten maken, die voor een redelijke huurprijs zeer veel kans hadden te worden verhuurd, aangezien de N.V. Autobuson derneming Maarse en Kroon alhier door uitbreiding van haar diensten in de Haar lemmermeer belangrijk meer personeel ging aanstellen, waarvan er verscheidene gehuwd waren en waarvan het den voor zitter bekend was dat r'j in de gemeente Leimuiden naar een woning zochten. De Raad heeft toen de plannen niet aan vaard, hetgeen volgens de voorzitter zijn goed recht was, echter heeft de uit de Raad gevormde commisie erkend, dat de tegenwoordige gemeentesecretarie staande naast de ambtswoning van den burgemees ter niet meer voldoet aan de eischen die daaraan mogen worden gesteld, zooals het aanwezig zijn van een behoorlijke archief ruimte waarvoor een kluis dient te wor den aangeschaft, welke in het tegenwoor dige gebouw onmogelijk is aan te brengen, verder is het gebouw zeer oud, en ieder jaar achteruitgaande, aangezien er geen kosten meer aan worden besteed, omdat men reeds jaren van oordeel is, dat het geld weggooien is om aan dit gebouw nog iets te laten doen. Bovendien is het zeer ongezond om in dit gebouw te moeten wer ken, aangezien het buitengewoon vochtig is en men op 3 maanden na, 't geheele jaar moet stoken ter beveiliging van menscb en administratie. Bovendien komt daarbij dat een toestand van Raadhuis en secretarie gescheiden van eikander niet gewenscht is en ook een re den was te trachten hierin verbetering te verkrijgen. Regeer en is vooruitzien, ook geldt dit nog steeds al leven wij in moeilijke tijden. Men heeft dikwijls beweerd, aldus de voorz., dat onze gemeente in verhouding tot zijn zielental te veel gebouwen in eigen dom had en dan heb ik dat steeds onder schreven. Maar nu moet men dit euvel niet ophef fen door op onoordeelkundige wijze zich daarvan te ontdoen. Slechts door wijs over leg en eendrachtige samenwerking zonder dat de financieele lasten der gemeente daar door aanmerkelijk worden verzwaard is volgens de voorzitter een prachtige oplos sing te verkrijgen .Te meer nu een inge zetene een aanbod heeft gedaan voor het koopen van 't complex raadhuis voor de som van 7000. Hierdoor is de zaak veel eenvoudiger geworden en tevens het doel bereikt waarnaar reeds jarenlang wordt gestreefd n.1. opruiming van gemeente eigendommen. De voorzitter geeft dan een financieel overzicht, waaruit blijkt, dat op door aflossing van 2 bestaande geldlee- ningen nog een bate zal zijn van 600. waarvoor den tezamen met de opbrengst voor verkoop rietland 1292.50 dus teza men 1892.50 jentegevend goed zal wor den genomen. Door de buitengewone aflossing wordt een bezuiniging van niet minder dan 1270 per jaar verkregen 1100 en 170 rente). Het nieuwe raadhuis en de verbouwing van het woonhnis en geheele inrichting be draagt 20.000; Deze geldleening kan dan in 40 jaren afgelost worden k 500 per jaar, rente 450, totaal 950, minder onder houd per jaar ƒ300, geen stalling motor- spuit 50 totaal ƒ350. kosten raadhuis per jaar 600. De eerste 6 jaren is de bezuiniging 1270 per jaar, zoodat de nieuwe inrichting de eerste 6 jaren niet op de begrooting zal drukken en er zelfs een bate zal ontstaan van 600 per jaar. De gelden voor de verkoop van het Raad huis-complex zullen gebracht moeten wor den op het grootboek, en stel mij voor dit weder te doen met bedrage van 320 per jaar. Verloren zal worden de huur van de woning van M. Witvliet en de Wed. Geert sema, hetgeen echter weder goed gemaakt wordt door de huur van de gerestaureerde onderwijzerswoninig. Voorts wordt een aanmerkelijke bezui niging verkregen door het hebben van een Centrale verwarming in het nieuwe ge bouw waarvan de oven gestookt zal wor den met cokes zoodat geen dure anthra- ciet meer behoeft te worden gebruikt. Het is den voorzitter bekend, dat de Raad niet aan zijn zijdi staat en dat hier over reeds enkele malen harde woorden zijn gevallen en sommige raadsleden reeds uit hun daden hebben laten blijken zaken niet van personen te kunnen onderschei den. Op deze daden heb ik slechts één ant woord, aldus de voorzitter, ik meen volko men het recht te hebben er een eigen mee ning op na te mogen houden en zelfs wan neer naar mijn vaste overtuiging de Raad een besluit neemt hetwelk volgens mijn oordeel in strijd is met de algemeene be langen dan zal ik al die rechtmatige han delingen doen die noodig zijn om het be sluit niet ten uitvoer te brengen. Een van de grootste bezwaren van de voorzitter is tegen besluit tot verkoop van schoolgebouw met onderwijzerswoning, dat de gemeente het gebouw kwijt is en er is nog geen behoorlijke oplosing voor verbe tering der secretarie gevonden. De heer Rietdijk zegt, dat hij het door den burgemeester naar voren gebrachte niet kan weerleggen. Hij zou echter de ge meente-secretarie willen onderbrengen in hetzelfde gebouw als waar thans de raad zaal gevestigd is. Als dit mogelijk is dan lijkt hem dit veel voordeeliger. De heer Rietdijk is thans wel tot de overtuiging gekomen dat de plaats waar thans de se cretarie gevestigd is niet moet gebruikt worden voor het bouwen van een nieuw raadhuis. De heer Rietdijk is er sterk voor "om plannen te laten maken om het gebouw waarin de raadzaal ligt tot secretarie te laten inrichten. De heer Hoogervorst zegt, dat thans nu de burgemeester geen secretaris meer is hij er ook niet meer voor is om de secreta rie naast de ambtswoning te bouwen. De voorzitter zegt, dat hij niet tegen wil werken. Bestaat de mogelijkheid om het gebouw waar de raadzaal gevestigd is ook tot secretarie te verbouwen dan is hij daar niet op tegen. Alleen moet een be hoorlijke deskundige de plannen maken, hij wil verantwoord zijn. De voorzitter is zeer tevreden met deze Raad thans inziet dat de tegenwoordige se cretarie eigenlijk geen verblijfplaats meer is voor de gemeente-amtbenaren en voor hemzelf. Spr. vindt het jammer, dat het reeds tot onaangenaamheden is gekomen. Hij hoopt thans in harmonie een oplossing te vinden. Na ëenige discussie wordt besloten de plannen te laten ontwerpen door den heer Brouwer te Alphen aan den Rijn en Pieter- se te Nieuwkoop. Een commissie uit den Raad bestaande uit de heeren P. Rietdijk, H. Heenk en J. J. Hoogervorst zal de ge heele zaak voorbereiden en de plannen bij den Raad indienen. De voorzitter is zeer teverden met deze oplossing, thans zal grondig onderzocht worden of het gebouw geschikt is, tot het bouwen van een verdieping er boven op. De Raad staat aan de commissie voor het laten maken der plannen een crediet toe. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand het woord verlangende sluit de voor zitter de vergadering. UIT DE OMGEVING WASSENAAR Tragische dood in den trein. In den trein uit Amsterdam, die gistermiddag te gen drie uur te Groningen arriveerde, bleek in een der wagons de retirade te zjjn gesloten. Nadat de deur met geweld was geopend, vond men er het lijk van den 54-jarigen reiziger P. de B. uit Wassenaar. De man bleek door een hartverlamming te zijn getroffen. Aanrijding. Op den hoek Rijksstraat wegLange Kerkdam had hedenochtend tc ongeveer kwart vóór 12 een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door G. S. alhier, en den 35-jarigen wiel rijder, N. S. uit Noordwijkerhout. De wiel rijder die tegen de auto opreed, bekwam vrü diepe snijwonden in het gezicht en aan den linkerschouder. Hij is na eerste hulpverleening overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. SAMENVOEGING STOMPWIJK EN VEUR Een stem, die in de krant niet vernomen werd. In het verslag van de behandeling der grenswijziging Stompwijk Veur en Noot dorp voor Ged. Staten van Zuid-Holland is gisteren vergeten te vermelden, dat de heer A. L. van Wijk. lid va nde z.g. „dub bele raad" van Stompwijk, eveneens het woord heeft gevoerd. Spr. verklaarde zich tegen samenvoeging der beide gemeenten, wijzende op het verschil van karakter tus schen de gemeente Stompwijk en Veur. Stompwijk is meer landelijk, Veur meer steedsch. De vertegenwoordiging in den Raad van Stompwijk is nu zoodanig, dat alle deel ender gemeente hun invloed kun nen doen gelden, wat bij samenstelling ver loren zal gaan. Spr. meent, dat er een meer steedsch gemeentebestuur komt, wat aan de ontwikkeling zeker niet ten goede zal komen. De samenwerking tusschen bedrij ven van de beide gemeenten is zeer wel mogelijk, óók zonder samenvoeging. UIT DE RIJNSTREEK nieuwkoop. Blijde inkomste van de Burgemeestersvrouw. Gisteren keerde Burgemeester Van der Weijden met zijn Echtgenoot* van de hu welijksreis in de gemeente terug, welke ge legenheid de bevolking had aangegrepen om van haar belangstelling en medeleven blijk te geven en meer bijzonder de Burge- meestersvTouwe haar hulde aan te bieden. Op uitdrukkelijk verlangen van het Echt paar was die ontvangst sober gehouden, zij was daarom echter niet minder hartelijk en spontaan. Een comité van notabelen had zich ge vormd, aan wie deleiding was toever trouwd en welks heeren in auto's den Bur gemeester en Mevrouw waren tegemoet gereden tot Noorden. Bij Hotel de Noord- sche Plassen hield de heer P. die Graaf een toespraak om namens de bevolking het hartelijk welkom te brengen, daarbij de beste «wenschen voor de toekomst te uiten en bood als hulde van de ingezetenen aan een prachtig zilveren presenteerblad. De Burgemeester zeide aangenaam ver rast te zijn door dit welkom en het schit terende cadeau mede en vooral omwille van zijn Echtgenoot*, di* ouderlijk huis en landstreek moest verlaten om zich in een geheel vreemde omgeving te komen vesti gen. Deze ontvangst zal. er zeker toe bij dragen, om zich spoedig thuis te gevoelen en mede te deel en in de vreugde en mede te leven in het leed der ingezetenen. Een dochtertje van J. Pieterse Jzn. bood Me vrouw bloemen aan. In den stoet waren mede tegenwoordig de ouders van den Burgemeester, Oud-Bur gemeester Van der Weijden en Mevrouw en de Moeder, die weduwe is, van de jonge Mevrouw met nog enkele familieleden, waarbij ook de heer G. A. J. van der Weij den met Mevrouw enkinderen. Van alle huizen wapperde de driekleur i voortgereden werd nu naar Nieuwkoop, alwaar in het Zuideinde een paar malen werd halt gehouden bij een tweetal mooie eerepoorten door de bewoners opgericht. Een dochtertje van de Wed. P. Kuijf bood hier bloemen aan. Via de Achttienkavels werd rondgereden en te ongeveer 6 uur arriveerde men aan het gemeentehuis, waar een groote menig te menschen aanwezig was. De raadszaal had een feestelijk aanzien van groen en bloemen! Een dochtertje van den heer G. A, J. van der Weijden bood een bloemstuk aan, terwijl de waarn. bur gemeester, wethouder A. J. den Hartog, nu namens den gemeenteraad een toespr hield. Spreker feliciteert allereerst den Burgemeester en Mevrouw met hun huwe lijk, hoopt, dat het van langen duur mag zijn, dat het veel geluk en voorspoed ma; geven en dat de zegen, die daar op ruste moge, zijn afstraling mocht vinden op de vervulling van het ambt, door den Burge meester in deze gemeente bekleed. Vervolgens brengt spr. een hartelijk welkom, speciaal aan Mevrouw. Gij komt uit Brabant aldus spr. en brengt dus mee een blijden geest en een groote liefde voor gastvrijheid, eigenschappen, welke wij Hollanders niet in die mate bezitten, doch niettemin hoog waardeeren, eigenschappen om weldadig op de omgeving in te werken en veel zegen te verspreiden. Ongetwij feld zal menig keer een beroep worden ge daan op Uw medewerking, zegt spr., om nood te lenigen en hulp te bieden en wij voelen, dat ook U gaarne medewerking zult verleenen om op die wijze mede te wer ken Nieuwkoop door den moeilijken tijd heen te helpen en tot den bloei van weleer weder op te voeren. Spr. eindigt met den wensch, dat God het huwelijk rijk moge zegenen en dat bei den als eerste burger en burgeres vai gemeente nog tal van jaren veel zegen om zich verspreiden mogen, feliciteert vervol gens ook de ouders en familieleden en biedt het Echtpaar als huldeblijk van den Raad aan een etui met zilveren lepels. Wethouder Breedijk neemt nu het woord en noemt het zijn wensch, dat Mevrouw met de bevolking in lief en leed zal mede leven. U heeft- een gewichtige taak gekre gen, aldus spr., namelijk dat U eigenlijk moeder is geworden van een groot gezin vreemde kinderen. De taak om daarin te leven en U d-aartusschen te bewegen is mooi, doch niettemin moeilijk. De Burgemeester spreekt nu mede na mens zijn Echtgenoote een hartelijk woord van dank. Het doet spr. persoonlijk een groot genoegen, dat het gemeentebestuur, ondanks het meeningsverschil kort voor zijn vertrek, dit niet heeft willen doen ge voelen aan het burgemeestersgeain en daarmede blijk geeft onderscheid te kun nen maken tusschen personen en zaken. Spr. brengt de heeren Wethouders dank voor de vriendelijke woorden, waarmede zij namens den Raad hem en zijn echtge noote zijn tegemoet getreden. Een politieke opleiding zegt spr. heeft zijn vrouw niet gehad, doch van haar te vroeg over leden vadeT heeft zij als levensregel mede- gekregen steeds goed en strikt rechtvaardig te zyn, terwyl haar moeder bij haar heeft aangekweekt die eigenschappen, welke haar een goede echtgenoote en eventueel een goede moeder kunnen doen zijn, welke idealen zij zich op de eerste plaats voor oogen houdt. Daarnaast zal zij echter ook belangstelling hebben voor die zaken in het openbare leven welke er meer bijzon der voor leenen door vrouwen te worden uitgevoerd, waarvoor zij zich stellig ook gaarne zal geven. Spr. dankt nogmaals hartelijk, hoopt dat voor Nieuwkoop spoe dig betere tijden mogen aanbreken, wenscht den raadsleden en hun gezinnen G;ods zegen toe en geeft den on gehuwd en leden van den raad ongeveer 30 procent den vriendelijken raad te overwegen of zij in deze zijn voorbeeld niet kunnen volgen. Met applaus en gelach om dien vriende- lijken raad werd deze toespraak begroet. Na het gebruiken van de lunch kwamen het Fanfarecorps „Eensgezind" de Mond- accordeonclub „Excelsior", de Zangver- eeniging „De Lofstem" in samenwerking met „De Kleine Lofstem" en de Zangver- een iging „Amicitia" die door hun vroolijke klanken en opgewekte zang niet weinig bijdroegen aan de feestelijke en gezellige stemming, welke den geheel-en avond aan wezig bleef. Door twee kinderen van den heer G. de Rooij werden int-usschen nog bloemen aan geboden. Van de gelegenheid om te komen felici- teeren werd door vele particulieren en doo<r deputaties van verschillende vereenigingen gebruik gemaakt. De heer van Haselen bood hierbij met een toepasselijk woord namens de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm een bloemstuk aan. Namens de Voetbal vereeniginig Nieuwkoop bood de heer Zekveld met hartelijke geluk wenschen een bloemstuk aan. In de zaal bevonden zich nog eenige bloemstukken o..a Van de Tooneelclub en van de Dansclub. LAATSTE BERICHTEN DISCONTO VERHOOGING NEDERLANDSCHE BANK. Het disconto van de Nederlandsohe Bank is met ingang van morgen over de geheele linie met één procent verhoogd. Het wisseldisconto is dus thans van 2 1/2 percent op 3 1/2 percent gebracht. Deze maatregel kwam niet onverwacht. Het ver loop van de wisselmarkt m de laatste weken waarbij zich in het bijzonder een zwakke tendens voor den Franschen franc open baarde, deed de vrees opkomen, dat de Ne- derlandsche gulden, wel eens niet geheel buiten schot zou kunnen blijven. In den innerlij-ken toestand van ons na tionale ruilmiddel is geen verandering ge komen, maar de kapitaalvlucht uit Frank rijk, resulteerende in een gestadige vraag naar BritsChe ponden en Amerikaansche dollars, bleef uiteraard niet zonder invloed op de positie van den gulden op de inter nationale wisselmarkt. Verleden week had de Neder! andsche Bank reeds goud afgestaan, want blijkens den bankstaat opgemaakt per 25 Mei, was haar goudvoorraad met 14.200.000 ver minderd tot ƒ560.205.121. De koersen van de Amerikaansche dollars en de Belga's konden ieder oogenblik aanleiding geven tot verdere aanvragen voor goudafgifte. Hedenochtend werd door enkele munteen heden het punt bereikt, waarop goud op loonende basis kon worden uitgevoerd en de Nederlandsohe Bank heeft zich dan ook wederom goud zien ontgaan. Teneinde de zen export niet te vergemakkelijken heeft onze circulatiebank naar het klassieke middel gegrepen en de discontoschroef een flinken slag aangedraaid. Het wisseldisconto hier te lande is bijna vier maanden op 2 1/2 gehandhaafd kun nen blijven. Sedert 9 September 1935, toen het wisselconto weer op 6 percent werd ge bracht, zyn de wijzigingen als volgt ge weest: 17 October 5 percent 22 October 41/2 percent. 5 November 4 percent. 14 November 3 1/2 percent. 16 Januari 4.034:3.5 4 Februari 2 1/2 percent. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Jan z. van J. H. Philippo en C. H. Sinteur. Ondertrouwd: L. A. J. Oudshoorn jm. 24 j. en M. E. M. v. Iterson jd. 22 j. Overleden: W. A Blom m. 54 j. waarin hij het initiatief van „St. Anto- nius" prees. Spr. ziet deze tentoonstelling als uiting van durf en moed van vasten wil tot aanpakken ook onder minder gunstige omstandigheden. Na het uitspreken van zijn rede heeft de minister met een symbolische handeling 't in werking stellen van den draaienden wereldbol en de verlichte fonteinen de tentoonstelling voor geopend verklaard. DE AUTO-TRAMBOTSING TE ROTTERDAM Tweede slachtoffer overleden De 47-jarige A. Voskamp, wonende te Schiedam, ciie Dinsdagavond bij een bot sing tusschen zijn auto en. een tramwagen op den Schiedamschen Singel te Rotter dam, zeer ernstig werd gewond, is heden ochtend in het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam overleden. OPLICHTER AANGEHOUDEN Eenige weken geleden vestigde zich te Rotterdam een vreemdeling, die zich aan diende onder den naam A. O. Gilaoni en zich uitgaf voor Fransch ingenieur. Hij Knoopte relaties aan met 'n aantal personen uit handelskringen, voorgevende een fa briek van betonproducten en isolatie-ma teriaal te villen stichten. 'Het trol: de aandacht van de politie, dat de man naliet zich met zijn plannen tot de overheid te wenden. De vreemdelingen dienst heeft hem daarna aangehouden. Bij het verliGor bleek, dat zijn bouwplannen op fantasie berustten. Vermoedelijk heeft hij op deze wijze verschillende personen trachten op te lichten. In werkelijkheid bleek de man een Belgisch handelsreziger te zijn, die in zijn land nog een jaar ge vangenisstraf tegoed heeft wegens schrift- vervalsching en oplichting. Hij is ter be schikking van dè Belgische justitie ge steld. TELEGRAMMEN DE NEGUS TE GIBRALTAR. GIBRALTAR, 29 Mei. (A.N.P.) De Negus is incognito hier aangekomen. Hij werd niet-officieel ontvangen, alleen was een vertegenwoordiger van den gouver neur aanwezig, die hem uitnoodigde voor een lunch bij den gouverneur. De Negus en zijn gevolg hebben hun intrek genomen in het Rockhötel. Gedurende het verblijf van den Negus heeft het Italiaansche per soneel van het hotel verlof gekregen. TAXI IN DE DONAU GEREDEN. Vier dooden. BOEDAPEST, 29 Mei (A.N.P.)Een taxi is tegen een leuning van een brug gereden en in de Don-a-u gestort. De vier inzittenden zijn verdronken. Brandweer en duikers trachten de taxi en de lyken aan de opper vlakte te brengen. DE VIJFLING VAN DIONNE BEZORGD. CALLANDER (Ontario), 29 Mei. (A. N. P.) De vijfling Dionne heeft gisteren zijn tweeden verjaardag gevierd. De ge heele familie is voor haar verder leven on afhankelijk door een nieuwe gift. David Croll, de regeeringsgedelegeerde van hun voogdijraad, die dus zoo een beetje „officieele vader" is, heeft meegedeeld, dat de vijf twee-jarigen reeds een half millioen dollars hebben verdiend en dat zij voor him verder leven zullen kunnen re kenen op 20.000 dollar per jaar. OPENING VAN DE HOCAPOLIS. Door den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Hedenmiddag is de tentoonstelling Hoca- polis, die expositie op het gebied van het hotel, restaurant en cafébedrijf, welke i-n een der voormalige Nemyto-hallen te Rot terdam is georganiseerd, door den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Z. Exc. Prof. Dr. G. C. J. H. GeHssen, offi cieel geopend. Deze tentoonstelling is georganiseerd ter gelegenheid van het zilveren bestaansju- bileuim van den Nederlandse-hen R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-Geëm ployeerden en draagt een nationaal en al gemeen karakter. Hedenmiddag arriveerde de Minister aan het Station Hofplein vanwaar de hooge gast per auto naar de tentoonstelling werd geleid. De opening. Na een lunch begaven de genoodigden zich naar de groote tentoonstellingsruimte, waar de draaiende wereldbol, die tevens als restaurant velen gastvrijheid zal bieden, domineert, waarna de voorzitter van het uitvoerend comité de heer J van Vlaardin- gen een welkomstrede heeft uitgesproken. Hierna hield de minister een toespraak, tot 199 jaar gevangenisstraf veroordeeld. CHICAGO, 29 Mei. (A.N.P.) Een 29- jarige neger, die bekend heeft een 59-ja- rige weduwe in haar kamer in het hotel der Y. W. C. A. te hebben vermoord, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 199 jaar. 4000 postduiven verongelukt. BOCHUM, 29 Mei. (A.N.P.) De dui- venhouders in Westphalen hebben een groote schade geleden, daar op de eerste wedvlucht van dit jaar 40Ü0 postduiven zijn verongelukt. De duiven waren opgelaten te Stendal in het Roergebied. Tengevolge van den mist, regen en hagel zijn 2000 duiven, welke te Dortmund, Hoerde en Aplerbeck thuis hoorden, niet aangekomen. Te Cas- trop zijn van 2000 duiven tot nu toe slechts 120 teruggekeerd. W1SSELNOTEERLNGEN A MS>A.\1> BerMjn 59.58 Londen 7.39 New York Parys 9.741. Brussel 25.03 t/o Zwitserland 47.84 Madrid 20.20 Oslo37 17', Kopenhagen33 02' 2 Stockholm38.121,. Milaan - Praag 0.14 Weenen Boedapest Prolongatie 2 1/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3