LEERDAM VRIJDAG 29 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT LfcKSIE BLAD PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEER KOUDER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk eenige regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets kouder. Hooge barometerst.: 771.7 te Isafjord. Laagste barometerst.: 749.8 te Helsingfors. De laagste barometerstanden worden thans in Finland gevonden, de hoogste bo ven Groenland. Uit een vlak minimum bij IJsland ontwikkelde zich een diep mini mum, dat thans boven het Noordelijke deel der Noordzee ligt. De hoogedruk breidde zich naar het Oosten uit en verbrak tijde lijk de verbinding van het gebied var lage luchtdruk in het Noord-Westen met de stationnaire depressies in het Zuiden en Zuid-Oosten. Het gebied van hoogelucht- druk op den Oceaan vormt thans een ge heel met een machtig gebied van hooge- luchtdruk over Groenland en Pool zee. Bij deze luchtdrukverdeelingen transporteeren de Noordelijke- en Noord-Westelijke win den nog steeds koude luchtmassa's uit het Poolgebied over de Noorsche- en de Noord zee naar onze omgeving en naar het bin nenland van Europa. Overal heerscht koel weer echter met weinig regen. Zonnewarm te wordt alleen ver in het Oosten gevon den. Aanvankelijk is in dezen toestand weinig verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 12.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.36 uur tot Zaterdagmorgen 4.18 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee: op Zaterdag 30 Mei voorm. 11.13 uur en nam. 11.48 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 15 Y, gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. KERKNIEUWS Pater W. Neefjes. Naar wij vernemen, is de weleerw. pater Werenfridus Neefjes O. F. M., te Katwijk voorzien van de H. Sacramenten der Ster venden. LEEKENAPOSTOLAAT EN RETRAITE! We mogen niet bij de pakken blijven zit ten. Het Godsdienstig leven bij tal van per sonen laat zeer veel te wenschen over. Er moet iets gebeuren. Wat moet er dan gebeuren? Iedereen die dat leest moet een apostel zijn, d.w.z. moet mee gaan werken aan de uitbreiding van Christus „Rijk", moet door zijn invloed an dere menschen gaan betér maken. Is dat geen prachttaak? En iedereen kan dat. Iedereen, man of vrouw, jongen of meisje kan in zijn om geving verbazend veel goed doen, kan een „redder" zijn voor zijn evenmensch. De Paus dringt erop aan, telkens op nieuw. Nog langer wachten is bovendien wachten tot het te Iaat is. We hebben al veel te lang gewacht. Nu is 't plicht voor ieder en christen aan te pakken. De wereld roept om U. Vergeet dan niet, dat het middel om een vurig apostel te zijn is: retraite houden. Daar wordrt het vuur voor Christus ontsto ken, dat wij eerst zelf noodig hebben, om het aan anderen te kunnen meedeelen. Pius XI zegt, dat in de retraite ware apos telen gevormd worden voor iederen levens staat en door het vuur van Jezus H. Hart in vlammen gezet. Daarom begint met een apostolaats werk voor uzelf. Overwint uw vooroordeelen, weest flink en volgt een retraite. Het retraitehuis te Noordwijkerhout biedt gelegenheid te over. Dinsdag 25 Juni Gereserveerd. Zater dag 69 Juni Mannen 6.50. Dinsdag 912 Juni Meisjes boven 17 jaar 6.50. Zater dag 1316 Juni Mannen 6.50. Dinsdag 1619 Juni R. K. Politiebond „St. Michaël" 6.50. Vrijdag 1922 Juni Jonge Midden standers 7.Maandag 2225 Juni Man nen 6.50. Zaterdag 27—30 Juni Mannen 6.50. Dinsdag 30 Juni3 Juli Geh. Vrou wen f 6.50. Zaterdag 47 Juli St. Jos. Gez. Schiedam 6.50. Dinsdag 710 Juli Meis jes boven 17 jaar 6.50 Zaterdag 1114 Mannen 6.50. Dinsdag 1417 Juli Meis jes boven 17 jaar 6.50. Zaterdag 1821 Juli Jonge Mannen f 6.50. Zaterdag 2528 JuM Mannen 6.50. Dinsdag 2831 Juli Meisjes boven 17 jaar f 6.50. Zaterdag 14 Aug. St. Jos. Gezell. Schiedam 6.50. Dins dag 47 Aug. Heeren Onderwijzers 8. Zaterdag 811 Aug. Mannen en jongeman nen 6.50. Woensdag 1215 Aug. Gereser veerd Jongemannen Volendam 6.50. Za terdag 1518 Aug. Mannen f 6.50. Dinsdag 1821 Aug. Meisjes boven 17 jaar 6.50. R. K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. Jaarvergadering afd. Leiden. In „Den „Burcht" hield de afdeeüng Lel den van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen gisterenavond haar jaarvergade ring. Na opening met den Chr groet sprak de voorzitter, de heer P. Heemskerk, een wel komstwoord. Spr uitte zijn leedwezen over de slechte opkomst, terwijl hy verder naar voren bracht, dat de actie voor de groote gezinnen in het algemeen genomen de sympathie van de breede lagen der bevolking gaat krijgen. De notulen, voorgelezen door den 2en secretaris, den heer J. Welling, werden daarna onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. v. d. Top, wees uit, dat er momen teel 232 leden zijn. Het fonds „Moeder en Kind" kon in het afgeloopen jaar aan de aanvragen voldoen, al moét in 'de toekomst dit fonds op andere fundeeringen gegrondvest worden. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Brugman, wees aan, dat er was ingekomen 690.08, terwijl de uitgaven be droegen 679.82. Het Moederschapfonds sloot met een klein voordeelig saldo. Na een ampele opmerking werden beide jaarverslagen onder woorden van dank goedgekeurd. Ook de kascommissie had de boeken en bescheiden in goede orde bevon den en bracht dienovereenkomstig rapport uit, zoodat overgegaan kon worden tot de benoeming van een kascommissie voor 1936. Gekozen werden de heeren Devilee, van Ooyen en den Dubbele. Als volgende hamer punt kwam aan de orde het benoemen, wegens periodieke af treding, van 3 bestuursleden. Aftredend waren de heeren J. Brugman, Th. Bergers en J. Horikx, die allen werden herkozen. De agenda der eerstvolgende Centrale Raadsvergadering was nog niet verschenen, zoodat deze niet behandeld kon worden. Vervolgens werd op voorstel van den voorzitter in beginsel besloten om te trach ten een propaganda-commissie in het leven te roepen. Na een korte uiteenzetting aan gaande het doel en streven van zulk een commissie gaven zich voorloopig op als commissieleden de heeren van Dijk, Devi lee, Visser en van Ooyen. Verder ligt het in het voornemen van het bestuur om het fonds „Uitkeering bij ge boorte" te versterken. Hoe dit zal geschie den zal nog nader worden overwogen en uitgewerkt. Tot slot bracht de voorzitter nog ter ken nis, dat bij een uitkeering uit bovenge noemd fonds van nu af het doopbewijs moet worden getoond, althans voor zoover de penningmeester zulks in sommige gevallen noodig mocht oordeel-en. Na een geanimeerde rondvraag, waarin verschillende vragenstellers tevreden ge steld werden en sommige voorstellen in overweging zullen worden genomen, sloot de voorzitter deze jaarvergadering met eenige opwekkende woorden voor de toe komst, op dezelfde wijze als hij hem ge opend had. VEREENIGING „KONINGINNEDAG". De feestviering op 31 Augustus. Door het bestuur der vereeniging „Ko ninginnedag", worden op het oogenblik groote plannen gesmeed om de viering van Koninginneverjaardag op 31 Augus tus zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn Er worden geheel nieuwe en zeer groote plannen geopperd. Gisteravond is het bestuur bijeen geweest en in deze vergadering zijn de plannen be sproken enfinancieel onder oogen ge zien. Zoolang dit alles nog niet definitief zijn beslag heeft gekregen, "is het natuu- lijk nog onmogelijk om het groote en zeer attractieve programma voor de middag feesten nu reeds bekend te maken. Wel verzocht men ons nu reeds mede te deelen, dat met de oude wijze van feestviering, een feestviering n.l. door de kinderen met allerlei kinderspelen, zal worden ge broken. Het zal een groot en aantrekkelijk feest worden v o o r de kinderen, een prach tig kijkspel èn een zeer amusant program ma, dat bovendien voor alle Leiden aars. jong en oud, de grootste attractie za] bie den. Binnenkort hopen wij dit prachtige programma in zijn geheel te kunnen pu- bliceeren. Vast staat, dat het iets bijzon ders zal zijn. „Hartebrug"-film. Gisteren was er bij de vertooning van de ,.Hartebrug"-film weer veel belangstelling. In het bijzonder werden verwelkomd de visitator van de Derde Orde in hst district Woerden, de weleerw. pater Büiler, de weleerw. pater Geise O.F.M. en ook het Tweede-Kamerlid Engels, die aldus mocht worden geconstateerd onder alle aanwezigen door zijn veeljarigen en voor- treffelijken arbeid op politiek en sociaal terrein wel de meeste verdiensten heeft voor de katholieke zaak. De zeereerw. heer Pastoor Smitz, die in een pittig en geestig speechje de aanwezi gen toesprak, bracht daarbij ook een spe ciaal woord van dank aan den leider van het subcomité voor de versiering in de kerk, den heer Bouchier. Voor de uitvoering van hedenavond om 8.15 uur zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal St. Antonius-clubhuis, Hazewind- steeg. DE WERKLOOSHEID Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen- ge personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 9, betonvlechters 31, betonwer kers 61, fundeeringwerkers 1, glazenwas- schers 9, granietwerkers 14, grondwerkers 14, grondwerkers 86, heiers 1, metselaars 145, opperlieden 116, schilders 51, sloopers 5, steenbikkers 1, steenhouwers 1, straat makers 7, hulp-straatmakers 11, stucadoors, witters 62, timmerlieden 249, uitvoerders 4, voegers 27, ongesch. bouwarb. 8, totaal 902. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen sorteerders 16, vellenblooters 7, zeepfabr.- arb. 4, steenfabr. arbeiders 115, ongesch. fabrieksarb. 53, totaal 213. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 86, reizigers, colp. 45, winkelbedienden 31, in casseerders 9, musici 8, onderwijzers 9, overheidspersoneel 10, verplegers 2, totaal 200. Hotel-café-personeel: huispersoneel 16, kellners 42, koks 6, totaal 64. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 77, kistenmakers 0, kuipers 8, lijstenmakers 3, mandenmakers 1, meubel makers 31, meubelstoffeerders 5, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 3, totaal 138. Kleermakers: kleermakers 37, kappers 7, schoenmakers e.a. 17, otaal 61. Land- en tuinb.: bloemisten 33, landar beiders 23, tuinlieden 24, warmoeziers 12, ongesch. landarb. 8, totaal 100. Metaalbewerkers: Bankwerkers 106. Blik- bewerkers 28, Burgersmeden 41, Electri- ciens 60, Galvaniseurs 1, Gasfitters 14, Ge reedschapmakers 3, Instrumentmakers 7, Isoleerders 7, Kernmakers 1, eKttingsme- den 34, Klinkers 13, Koperslagers 4, Lab. Bedienden 3, Lasschers 5, Loodgieters 54, Machinisten 24, Metaalboorders 6, Metaal- draaiers 15, Metaalschavers 2, Metaalslij pers 1, Monteurs 27, Pianostemmers 3, Po lijsters 1, Ponsers 5, Rijwielherstellers 13, Scheepstimemrlieden 6, Scheepsschildèrs 1, Stokers 18, Tegenhouders 15, Verw. Mon teurs 16, Voorslaanders 12, Voorwarmers 16, Vulcaniseurs 1, Vuurwerkers 8, Wa genmakers 5, LJzerwerkers 46, Zandvor- mers 4, Goud- en Zilversm. 0, Ongesch. Ar beiders 49. Totaal 655. Sigarenmakers: Sigarenmakers 5, Sig. Sorteerders 4, Strippers 3. Totaal 11. Technici, opzichters: Bedrijfsleiders 5, Ingenieurs 3, Technikers 7, Teekenaars, Opz. 17, Werkmeesters 15. Totaal 47. Textielarbeiders: Hekelaars 6, Katoen drukkers 28, Kluwers e.a. 7, Luikers 12, Plaatsnijders e.a. 19, Schrobbelaars 2, Spin ners 42, Spoelers 2, Staaldraaddraaiers 15, Sterkers 13, Wevers 110, Wolbewerkers 36, Ongesch. Textielarb. 55. Totaal 349. Transportarbeiders: chauffeurs 135, em- baileuns 5, exp. knechten 25, koetsiers 19, loopknechten 36, schippers 105, magazijn- knechten 54, spoor- en trampens. 16, wakers 7, transportarbeiders 68, losse arbeiders 421, totaal 891. Typografen: boekbinders 31, boekdruk kers 15, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 31, steemdrukers 2, totaal 84. Voedin gsm iddelarbbakkers 84, mole naars 1, o vernisten 4, slagers 65, suikerwer kers 24, wijnkoopersknechts 7, zoutzieders 1, zuivelbereiders 3, ongesch. fabrieksarb. 44. totaal 233. Vrouwen: linnen juffrouw 1, maasters 1, naaisters 10, winkeljuffrouwen 9, kantoor personeel 19, apothekersass. 1, onderwij zeressen 3, boekbindstere 1, serveersters 2, kraamverzorgsters 1, verpleegsters 8, tee- ken ar essen 1, h-uisel. diensten 152, fabr. arb. 51, leerl. kapsters 1, totaal 26'. Alg. totaal 4210. 31 Mei 1935 3714, 31 Mei 1934 2841. Ben. 63 ged. werkloozen en 104 werkver schaffing. Onder koperen platen bekneld. Hedenmorgen omstreeks half acht waren enkele arbeiders bezig voor het gebouw van het Nat. Veem aan de Heerengracht koperen platen uit een auto te lossen. Daar bij zyn negen platen, met een gewicht van ongeveer 2000 K.G. gekanteld, tengevolge waarvan de 19-jarige chauffeur B. W. uit Apeldoorn en de 39-jarige chauffeur J. J. v. O., alhier woonachtig, onder dezen last bekneld raakten. W. liep een gekneusden linkerarm en schaafwonden aan het lin kerbeen op, v. O. bekwam een bekkenfrac tuur en schaafwonden aan den rechterbo- venarm. Beiden zijn door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De steunregeling voor oud-gepensioneerden De afd. Leiden van den Algemeenen Mi litairen Pensioenbond heeft gisteravond in het Nutsgebouw alhier een ledenvergade ring gehouden, waar de volgende motie is aangenomen: „De afd. Leiden van den A.M.P., in ver gadering bijeen op 28 Mei 1936 in een der zalen van het „Nut van het Algemeen", te Leiden; gehoord de besprekingen over de actie welke gevoerd is voor de oud-gepensioneer den van de Land- en Zeemacht en de Ko loniën en hunne weduwen en wezen: con stateert met groot leedwezen, dat nog steeds geen rechtsherstel is ge schied aan de oud-gepensioneerden van voor 1920, terwijl toch door vele Kamerle den werd verklaard, dat deze gewezen landsdienaren en hunne weduwen en wee zen reeds zoovele jaren bij de nieuwe ge pensioneerden zijn ten achtergesteld; dat de steunregeling voor de oud-gepen sioneerden meer dan krenkend is, terwijl VAN ONZE ADVERTEERDERS. BANKETBAKKERIJ J. PUFKUS. Hedenmiddag had in perceel Breestraat 65 de opening plaats van de koek- en ban ketbakkerij van den heer J. Pufkus. De winkel is hiervoor geheel gerestaureerd en van nieuwe betimmeringen voorzien van de fa. Blunders en Zoet. Het schilderwerp was in handen van den heer Wekker, het stoffeerwerk werd verricht door fa. Voge lenzang. terwijl de fa. v. Cleef voor de gas- en electrische installatie zorg droeg. Het geheel ziet er goed verzorgd uit, ter wijl er in koek en banket, bonbons en cho colaterie 'n heerlijke voorraad is, waaraan men voor de Pinksterdagen zeker genoeg heeft. zij bovendien vele onbillijkheden bevat die groote wijzigingen behoeven, wil zij aan het doel beantwoorden, waarvoor zij in het leven is geroepen; dat de nu toe te passen korting op de pensioenen, als een grove onbillijkheid wordt aangevoeld, bovendien in strijd met de opvattingen van het recht, waarin het Ned. Volk is opgevoed; dat iedere korting met kracht dient te worden afgewezen, als zijnde in strijd met de wet. Besluit deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur met het verzoek om deze motie te zenden aan die colleges, waar dat dienstig is en besluit verder deze motie te publiceeren in de pers. Meisje door auto aangereden. Gistermiddag te kwart over vier is het 4-jarig meisje M. C. G. ter hoogte van perceel Morschweg 160 aangereden door een vrachtauto, bestuurd door K. P. Het meisje liep met 'n ander kind op het trot toir toen het spelenderwijs den rijweg wil de oversteken. Daarbij werd het door de auto gegrepen, tengevolge waarvan het een gecompliceerde bovenarmbreuk opliep. Per auto van den E.H.D. is het meisje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Jongen tegen fiets geloopen. Vanmorgen te half twaalf is het 8-jarig jongetje W. F. H., die op een in het Leven daal liggende vuilnisschuit aan het spelen was, bij het afspringen daarvan tegen een fietser opgeloopen. De jongen viel en be kwam een linkerbovenbeenbreuk. Per auto van den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De twee Duitschers in arrest gesteld. De twee Duitschers, die zich schuldig hebben gemaakt aan den aanslag op den Eltax-chauffeur W. v. L., zijn gisteren voor den Officier van Justitie te 's-Gravenhage voorgeleid en na verhoog in het Huis van Bewaring ingesloten. Handelsregister K. v. K, Nieuwe inschrijving. 6765. Grond ijs en Co's Tegenhandel (B.P.), Leiden, Hooigracht 98. Venn. H. F. Grondijs, Rijs wijk (Z.H.), en H. Dikhoff, Utrecht. W ij z i g i n g. 489. Naamlooze Vennoot schap Boekdrukkerij voorheen L. van Nif- terik Hzn., Leiden, Kaiserstraat 9. Overl. Comm.: F. A. H. van der Toom, d.d. 3 Apr. 1935. N. tijd. Dir.: M. E. Leven bach, Am sterdam. N. Comm.: H. F. van der Meer, Overveen. De dienstplichtigen der Landmacht van de lichting 1924 en 1927 worden herinnerd aan het onderzoek van verlofgangers, dat op 2 en 3 Juni a.s. in het Gymnastieklokaal van het 4e Regiment Infanterie aan den Morschsingel alhier zal worden gehouden. Maandag 1 Juni a.s. hoopt de heer J. Martijn den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam by de Am- sterdamsche Bank. Op verzoek van den Commissaris "van Politie, afd. B. te Den Haag, is door de politie alhier aangehouden de 18-jarige C. v. d. P., verdacht van oplichting. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Czn., is verhinderd morgen spreekuur te houden. De heer en mevr. Visser hebben op het Internationaal Congres van Dansleeraren te Parijs het diploma voor moderne dansen 1936 behaald. TOONEEL. Pilatus.... pas! Vooretelling door het Leidsch Studenten Tooneel. Het Leidsche Studenten Tooneel heeft ditmaal niet zoo hoog gegrepen als met de opvoering van „Judas". Dit was trouwens min of meer een noodzakelijkheid na de misgreep, welke de „Judas" bleek te zijn geweest, want de financiën waren in zoo'n deplorabelen toestand geraakt, dat de praeses van het L. S. T. veel overeen komst vertoonde met den theater-directeur waarmede „Pilatus.... pas!" begint. Deze directeur dreigt n.l. „op de flesch" te gaan en vindt een tooneelstuk, dat hem mis schien weer volle zalen zal bezorgen. De fiEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst voor de verstrekking van versterkende middelen zal in plaats van op Maandag 1 Juni a.s., gehouden wor den op Dinsdag 2 Juni a.s. van des nam. 23.30 uun 3623 AGENDA Vrijdag, „St. Christoffel", „De Harmonie", 8.30 uur. Donderdag, Jaarvergadering R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Mei (lsten Pinkster dag) a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; Maan da g 1 Juni (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. De mooiste producten der glasfabriek ter beschikking van onze klanten voor slechts 10 ct. voorlezing van dat stuk vormt den inhoud van „Pilatuspas". De Duitsche auteur Curt Götz heeft hiermede een procédé ge volgd, dat den laatsten tijd nogal eens wordt toegepast, wanneer het gaat om een spel, dat de toeschouwers min of meer bij den neus neemt. De auteur wil daarmee de critiek bij voorbaat ontwapenen door te laten zien, dat hij zelf heel goed weet, dat het maar een „malle komedie" is, die evenwel furore zou maken, als de schrij ver toevallig een beroemd buitenlander of een door den dood uit zijn onbekendheid gehaalde grootheid zou zijn geweest. Als men het stuk niet aardig vindt, welnu, dan weet men, waaraan dat ligt. In het onderhavige geval was een der gelijke voorzorgsmaatregel niet eens noo dig geweest, want het stuk is werkelijk een aardig en geestig spel, dat ook zonder vóór- en naspel in den smaak zou zijn ge vallen. Tragedies, welke zich in de rechts zaal afspelen, zijn weliswaar geen nieu wigheid. maar zij „doen" het. Het gaat hier om een vrouw, die wordt beschuldigd van moord op haar echtgenoot en den dans ontspringt, doordat iemand zich zelf beschuldigt van de daad. Dit geheimzin nige personage blijkt tenslotte de „ver moorde" zelf te zijn. die een dubbel leven heeft geleid en één van zijn twee „ikken" om hals heeft gebracht. Bij deze oplossing grijpt men meesmuilend naar z'n neus; de auteur heeft dat lichaamsdeel te pakken gehad. De opvoering door het Leidsch Studen ten Tooneel was over het geheel zeer be vredigend. In het eerste bedrijf werden nog te veel de rollen „afgedraaid" en ging het wat houterig, maar later werd het be ter. De scène in.de rechtzaal voldeed zeer goed. In 't bijzonder noemen wy mej. Bos als Agda Kjerulf. die met reserve doch sterk speelde; verder den verdediger (A. W. Kist), een der beste krachten van het L. S. T.; den officier van justitie en den pre sident. en ten slotte Peer Larssen. die de eigenlijke „Pilatuspas" was, de goo chelaar. het levende lijk, met de allures van een gentleman-boef. Het L. S. T. heeft gespeeld zonder be roeps-regisseur en het resultaat is een fe licitatie waard. Na afloop de gebruikelijke toespraken, huldigingen, kransen en de daarbij pas sende dankwoorden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Explosieve gasreac- ties bij verminderden druk", de heer J. Drop, geboren te A 1 k e m a d e. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, vrije studie, de heer S. A. Gompels, Scheve- ningen; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer A. E. Stheeman, den Haag; voorbereidend Kerkelijk examen de hee ren H. A. Brongers, L e i d e n en H. G. van Beusekom, Aarlanderveen; economisch doctoraal examen Indologie de heer A. V. Dahler, Leiden; artsexamen 1ste gedeelte L. T. Rhemrev Leiden, Mej. W. A. Thomee, Oegst geest.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2