RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 28 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 SPORT VOETBAL VRIJDAG 29 MEI. GEMENGDE BERICHTEN 1 Zware brand te Oldebroek maakt vier gezinnen dakloos. Kinderen speelden met lucifers. Gistermiddag omstreeks vijf uur ont stond, waarschijnlijk doordat kinderen met lucifers speelden, brand in een hooiberg, staande bij de woning van den landbou wer H. Boeve, gelegen aan den Zuider zeestraatweg bij Oldebroek, en eigendom van den heer K. Doorneweerd Hzn. te Ol debroek. In een ommezien sloegen de vlammen, aangewakkerd door een matigen noord oostenwind, over op de woning, welke door de beide gezinnen Boeve en Doorneweerd werd bewoond, terwijl even later ook de naastgelegen woningen van de gezinnen van den landbouwer M. Grootkarzijn en den landarbeider G. Berghorst vuur vat ten. Beide huizen, resp. eigendom van Door neweerd en B. van der Veen Wzn. te Ol debroek, alsmede een drietal hooibergen en twee schuren gingen geheel verloren. Van de inboedels van Boeve, Doorne weerd en Grootkarzijn, welke wel verze kerd waren, kon slechts weinig worden gered. Alleen de inboedel van Berghorst, welke niet verzekerd was, kon grootendeels in veiligheid worden gebracht. De beide huizen zelf waren wel verze kerd. Mede gingen enkele landbouwwerk tuigen en gereedschappen in de vlammen verloren. Het vee bevond zich gelukkig in de weide. De motor brandspuit van de gemeente Oldebroek was spoedig op het terrein van den brand aanwezig en nam het blus- schingswerk met kracht ter hand. De be lendende perceelen werden nat gehouden om verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen. Door dezen brand zijn vier gezinnen dakloos geworden. Het verkeer over den Zuiderzeestraat weg moest eenigen tijd worden stilgelegd, teneinde ongehinderd het vuur te kunnen bestrijden. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. BOERDERIJ EN LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND Gistermorgen vroeg is brand uitgebro ken in de kapitale boerderij van den land bouwer J. van Heel te Rossum. In een oog wenk stond het geheele gebouw in lich ter laaie. Van den inboedel kon niets wor den gered. Ook een kistje met bankpapier en zilvergeld werd een prooi der vlam men. De brand sloeg over naar een naast de boerderij gelegen schuur, toebehooren- de aan den heer Krijger. De schuur brand de geheel uit, een deel van den inventaris kon worden gerede Dank zij het doortastend optreden van de brandweer kon de woning van den heer Krijger gespaard blijven. De oorzaak van denbrand is onbekend, verzekering dekt de schade. FELLE UITSLAANDE BRAND IN EEN ONBEWOOND HUIS. Een felle uitslaande brand heeft van morgen een oud huis in de Eerste Pas- seerderdwarsstraat bij de Looiersgracht te Amsterdam, grootendeels in de asch ge legd. Toen het eerste materiaal van de tele fonisch gewaarschuwde brandweer ter plaatse was, sloegen uit de eerste verdie ping van het huis, dat, evenals het daar naast gelegen perceel, reeds geruimen tijd leeg staat, de vlammen tot aan den kap toe fel naar buiten uit, zoodat de bevel voerder het noodig oordeelde, versterking van het materiaal te requireeren. Deze was spoedig gearriveerd, terwijl als ge volg van het tweede alarm hoofdbrand meester Hartdorff zich naar de plaats van den brand begaf en de leiding van het blusschingswerk op zich nam. Ofschoon het vuur hoog zat bleek het onmogelijk van den ladderwagen gebruik te maken, aangezien, ware de ladder in de smalle straat uitgeschoven, deze zeker door de ver uitslaande vlammen zou zijn aangetast. Er werden derhalve via de straat drie slangen naar binnengeleid en wel door de openstaande deur van het bran dende huis en door het aangrenzende per ceel, waarvan een kleine en een grootere deur moesten worden ingeslagen. Toen het eenmaal zoo ver was, was de strijd vrij spoedig beslist, hetgeen niet wegnam, dat het vuur eerst de overwinning aan het natte element liet, toen het bovengedeelte geheel was uitgebrand. Het gelijkstraatsche gedeelte had alleen waterschade opgeloo- pen. Na de eigenlijke blussching werd op het dak en in het inwendige van het reeds door het vuur deerlijk aangetaste huis door de brandweer nog een nieuwe ravage aangericht, aangezien groote stukken smeu lend houtwerk, w.o. de omlijsting van het dakraam met bijlen aan stukken gehakt en omlaag geworpen werden Omtrent de oorzaak staat niets vast. Wel was het bekend, dat zoowel in het ver brande als het aangrenzende perceel, welke beiden het eigendom zijn van een pharma- ceutische fabriek, zwervers geregeld een toevlucht zochten, terwijl des daags opge schoten jongens zich er nu en dan ophiel den om een kaartje te leggen. Dat er bij dit alles met brandende sigaretten en luci fers wel eens onvoorzichtig zal zijn omge gaan, mag voor de hand liggend geacht worden. MEISJE DOODGEREDEN. Plotseling den weg overgestoken. Gistermiddag is het vierjarig dochtertje uit het gezin Vriens te Baarle-Nassau, dat plotsefing van achter het huis den weg opliep, gegrepen door een vrachtauto van den wegenbouw. Het kind werd opgeno men met twee gebroken beenen en een zware hersenschudding en is na eenige oogenblikken overleden. Het ongeluk gebeurde op Belgisch grond gebied. BEGRAVEN MISKELK GEVONDEN Welke vóór 35 jaar gestolen werd Dinsdagmorgen vonden arbeiders, werk zaam bij de ontginningswerken in het Vossenbosch te Gulpen, onder een boom stronk een Miskelk en een jachtgeweer, die daar begraven waren. De Miskelk bevat te net wapen der grafelijke familie d'An- sembourg, benevens het jaartal 1892. De graaf d'Ansembourg, die terstond werd gewaarschuwd herkende den kelk als zijn eigendom, dat in 1901 uit de slot kapel werd gestolen. DE VOORTVLUCHTIGE AMSTERDAM- SCHE MAKELAAR Briefpapier van den advocaat gestolen? De koopman De L., die tegen den make laar F. te Amsterdam, een aanklacht heeft ingediend wegens oplichting van 29.000 heeft thans de politie een brief getoond, die als bewijs zal moeten dienen, dat hij inderdaad het groote bedrag aan F. heeft overhandigd. Het bewijsstuk draagt als briefhoofd den naam van een advocaat. In dezen brief staat te lezen, dat de ma kelaar voor 140.000 aan huizen heeft ge kocht en dat De L. daarin deel genomen heeft voor 29.000. De brief is ondertee kend door den advocaat. Vandaag is op het bureau aan de Pieter Aertszstraat deze advocaat gehoord. Hij ontkent echter, dat de handteekening, die onder den brief staat, van hem is. Het vermoeden bestaat, dat de makelaar F., die wel eens op het kantoor van den advocaat kwam, omdat deze zaken met hem deed, het briefpapier heeft gestolen en de handteekening van den advocaat heeft nagemaakt. Met den grootsten spoed wordt thans aan deze zaak voortgewerkt om tot uitlevering van den makelaar, die vermoedelijk in Weenen bij kennissen logeert, te geraken. HET „SPOOKHUIS" TE NIJMEGEN De menigte door de politie uiteengejaagd Gisteravond hadden zich weer honder den menschen in de Santstraat in de Ka- zernewijk van Nijmegen, waar in de wo ning van de familie Lammerinks zich spook verschijnselen zouden hebben voor gedaan en waarvan herhaling werd ver wacht. Het gezin schijnt de zwarte kunst te beoefenen en veroorzaakt vaak opschud ding, zoodat de politie reeds herhaaldelijk charges had. moeten uitvoeren om de op dringende menigte uit de straat te verwij deren. Zoo moest zij gisterenavond dezelf de maatregelen treffen. Het publiek, dat voor het grootste gedeelte uit opgeschoten jongens bestond, werd door de politie uit de straat gejaagd, waarbij gebruik werd gemaakt van den motor en van de gum mistok. Eerst om half elf keerde de rust in de wijk terug. VERKWIKKELIJKE VROEDSCHAPS VERHOUDINGEN TE WIERDEN. De heer J. H. Wolthuis, lid van den Wierdenschen gemeenteraad, heeft bij de Almelosche marechaussee een aanklacht wegens aantasting van eer en goeden naam ingediend tegen den heer H. Stegeman, eveneens raadslid, die voor de Almelosche rechtbank bij de behandeling van een om- koopingskwestie o.a. verklaard heeft, dat ook de heer W. had geprobeerd hem om te koopen. Volgens S. had W. hem een deel van zyn wethouderssalaris beloofd, als hij op W., die reeds jarenlang wethouder was, welde stemmen bij de wethoudersverkie zing. EEN BLINDE STENOGRAFEERT. Onlangs wist mejuffrouw De Bel te Schiedam, dochter van den bekenden pre dikant aldaar, tijdens een openbaar exa men te 's-Gravenihage het gewone diploma „kantoorstenograaf" te behalen in korteren tijd dan „ziende" leerlingen hiervoor in den regel noodig hebben. De redactie van het maandblad „Kan toor-arbeid" richtte een oproep tot haar abonné's, teneinde haar een eigen Braille machine te verschaffen, voor welk sympa thiek idee de lezers en lezeressen van dit maandblad uit het geheele land hun ga ven offerden. Gisteren had te 's-Gravenhage voor een kleinen kring van genoodigden de aanbie ding plaats. In een korte toespraak wees de heer C. H. Boer, hoofdredacteur van „Kantoor-arbeid", op de buitengewone moeilijkheden, die een blinde op haar weg vindt, voordat zij tot zulk een resultaat kan komen. Namens de redactie en abonné's van het tijdschrift bood spreker daarop de nieuw ste vinding der Duitsche techniek aan, een heel klein machientje van ongeveer 20 X 10 x 5 centimeter, dat naar hij hoopte, er toe zou bijdragen haar levenspad te ver gemakkelijken. Nadat de heer N. L. A. Orth namens de commissie, die haar destijds geëxamineerd heeft, hieraan eenige woorden van hulde had toegevoegd, bedankte dominee De Bel in hartelijke woorden voor het geschenk, dat als blijk'van appreciatie zijn dochter stimuleerde in haar zelfvertrouwen den achterstand bij haar meer bevoorrechte col lega's zooveel mogelijk in te halen. Hierna gaf het blinde meisje een demon- DR. P. v. d. HEIJDE BEDANKT ALS FEDERATIE-VOORZITTER. Dr. P. v. d. Heijde, voorzitter der R. K. Federatie, heeft medegedeeld wegens drukke werkzaamheden als zoodanig te bedanken. Naar aanleiding van dit heengaan schrijft de „Maasbode": Ongetwijfeld verliest de R. K. F. in den tandmedicus een voortreffelijke figuur en eminenten leider, die steeds recht door zee ging, die daardoor af en toe wel eens af stootte, maar wiens oprechtheid en aange name omgangsmanieren iedereen voor zich deden innemen. Toen de heer Van der Heijden het Fede ratievoorzitterschap aanvaardde, vaceerde het presidentschap ongeveer een jaar. Pa ter (thans pastoor) Esser O.E.S.A. heeft gedurende het interimaat de voorzitters hamer gehanteerd, maar de geheele katho lieke voetbalwereld was toch verheugd, dat het voorzitterschap kon overgaan in handen van een leek, die de zoo profane voetbalsport beter kon vertegenwoordigen. De vele voetbalkwesties, die tusschen de aangesloten bonden rijzen, kunnen ook be- tr tot oplossing gebracht worden door den-man-van-de-praktijk. De geestelijke leiders waken voor andere belangen, de hoogere. De laatste vijf jaren behooren wel tot de allerbeste, die de federatie heeft ge kend. De katholieke voetbalbeweging is niet alleen innerlijk versterkt en gegroeid, maar ze heeft ook naar buiten een ont wikkeling getoond, die ze een vaste plaats verzekert in het katholieke openbare leven. Dat is vooral te danken aan den heer Van der Heijde, die enorm veel werk voor de federatie heeft verzet. Onder zijn be stuur is de vroegere „technische sectie" van de Federatie uitgegroeid tot een zelf standigen inter-diocesanen voetbal-compe- titiebond; werd het statuut van de R. K. F, anders geformuleerd, besloten enkele bonden tot het imperatieve lidmaatschap van de R. K. F., werd ook langs den weg van de diocesane sportcommissariaten, de basis gelegd voor een hechte eenheid van de alles-omvattende katholieke sport- beweging in Nederland. Aan hem is het mede te danken, dat het internationale contact levendig werd ge houden, dat het officieel orgaan kon uit groeien tot een der beste uit den lande, en dat de hier en daar oprijzende locale blaadjes, die een strop kunnen zijn voor de zoo noodzakelijke eenheid, werden wegge werkt. Zoo heeft dr. van der Heijde heel veel bereikt en legde hij tevens den grond slag voor verderen uitbouw en bloei. Deze geheele ombouw en opbloei werd hem niet geschonken. Integendeel. Hij heeft moeten worstelen, moeten vechten tegen enorm veel vooroordeel, tegen de altijd maar weer knagende worm der de centralisatie, tegen dé vele „keizertjes en koninkjes" zooals hij die het vorig jaar in zijn befaamde toespraak noemde, die machtig willen zijn in eigen kring en die geen oog hebben voor het geheel! Vooral dat koninkje spelen van velen zat hem dwars. Het heengaan van dr. van der Heijde komt heel onverwacht. De toenemende practijk liet den tandmedicus niet toe, om zich geheel aan de R. K. Sportzaak te wij den. En wie den heer Van der Heijde kent, weet, dat hetgeen hij aanpakt, aanspraak mag maken op zijn volle werkkracht. De toenemende taak van de R. K. F. belette hem blijkbaar zich geheel aan dit werk te geven. En daarom moest hij kiezen, maar was zijn keuze niet zwaar. We mogen ge rust aannemen dat geen andere factoren het besluit van de ex-federatie-voorzitter hebben beinvloed, al was hij bijster afkee- rig van lange debatten om onbeteekenende zaken. De voorzittersstoel is nu vacant. Wie ze bezetten zal is niet bekend. Personen, die zooals de heer Van der Heijde, de sympa thie hebben van allen, worden o zoo schaars aangetroffen en daarom zou deze vacature wel eens heel lang onvervuld kunnen blijven. De R. K. F. zal het heengaan van den voorzitter ernstig betreuren. Van den an deren kant zal ze dankbaar zijn, dat een jeugdige, heldere en frissche kracht, als dr. Van der Heijde was, gedurende een vijftal jaren heeft willen werken in het wezenlijk belang van de katholieke sport zaak, die aan dergelijke krachten zulk een groote behoefte heeft. stratie, waarbij duidelijk naar voren kwam dat hier van een „stenografeermachine" geen sprake is. Met behulp van de 6 toet sen der Braillemachine worden, op een door haar leermeester, den heer J. D. P. Zetter Ier, vernuftig gevonden wijze,, pun- tencombinaties gevormd, die de stenogra fische teekens vervangen moeten. Het eigenlijke stenografeeren geschiedt door 't verkort weergeven van woorden en zinnen, geheel volgens het verkortingsstel sel van het systeem Pont. POSTDUIF OP VELUWEBOOT NEERGESTREKEN. Een postduif welke in uitgeputten toe stand verkeerde, is Maandagochtend op het IJselmeer op het motorschip „Veluwe" neergestreken. De duif had een rubberring en een me talen ring om de pooten, resp. gemerkt: K. 3096 en E. 2093x334. De vogel is af te halen aan het kantoor van de nieuwe Veluwelijn Stationsplein, Amsterdam t.o. het Centraal-Station. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den K.R.O. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Voor zieken en ouden-van- dagen. 12.15 KRO-Orkest en Gram.pl. 3.15 Gram.pl. 4.15 Vioolrecital en Gram.pl. 5.10 De KRO-Boys. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 KRO-Boys. 6.45 Causerie o. d. nieuwe Waalbrug. 7.00 Berichten. 7.15 Folkloristische causerie. 7.35 Gram.pl. 7.45 Voordracht door Den Dré. 8.00 Berichten. Kon. 's Hertogenbosch Mannenkoor. 8.25 Pianorecital. 8.40 Koorconcert. 9.00 KRO-Symphonie-orkest. 9.30 Benatzky-programma uit hern. 10.35 Berichten. 10.40 KRO-Symphonie-orkest. 11.1512.00 Dansmuziek. Hilversum II. 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram.pl. 10.45 Voordracht. 11.05 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. (Om 12.30 Report, v. d. „Queen Mary"). 2.00 Modepraatje. 2.25 Omroeporkest en pianorecital. 4.00 Variatieconcert. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gram.pl. 6.30 Orgelspel. 7.00 Lezing en Gram.pl. 7.50 Berichten en Gram.pl. 8.00 Berichten. Bijbelsche causerie. 8.30 Gooisch Strijkkwartet en causerie. 10.15 „De Meer-Werk-Actie in Amster dam". 10.30 Gram.pl. 10.45 Berichten en Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.50 BBC-Dansoi'kest. I.352.20 Trioconcert. 3.203.50 Vrijdagmiddagpraatje. 4.15 E. Colombo's orkest. 5.35 Het Walker Octet, en zang. 6.50 Cembalo-recital. 7.30 Muzikale dialoog. 7.50 Dansmuzi ek. 8.35 Relais van de „Queen Mary", in volle zee. 9.20 Pianorecital. 10.40 BBC-Orkest, -koor en tenor. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-t aris, 1648 M. 12.35 Nat. Orkest. 4.20 Trioconcert. OM DEN TRIANON-BEKER. L. O. V.R. K. W. 3—3. R. K. wint den toss en verkiest met den sterken wind mede te spelen. Na 15 minu ten krijgen ze een strafschop te nemen, welke niet benut wordt. Hierna doet L. O. V. een uitval, waaruit midvoor Ouwer- kerk 10 maakt. De strijd gaat nu van doel tot doel. De rechtsbuiten van R. K. W. gaat er alleen van door en maakt prachtig gelijk (11). Hierna verovert de linksbinnen voor R. K. W. de leiding (12). R. K. W. blijft sterker en krijgt weer een penalty welke ze nu benut (13) Nog voor de rust doet L. O. V. een uitval en Scheffer maakt 23. Na de rust zijn de bordjes verhangen en is L. O. V. ster ker. Zij zit steeds voor het R. K. W.-doel, maar de keeper doet wonderen en de achterhoede houdt van opruimen. Als iedereen denkt dat R. K. W. gewonnen heeft krijgt de R. K. W.-keeper een kei hard schot te verwerken, waarbij hij den bal keurig stopt, doch laat vallen en de midvoor van L. O. V. doelpunt (33). Hiermede komt het einde. Vrijdagavond speelt op het L. F. C.-ter- rein te 7 uur N. R. M. tegen L. Dagblad. HOCKEY FRANKRIJK—AFGHANISTAN 8—0. Afghanistan heeft ook den tweeden wed strijd tegen het Fransche elftal verloren, maar nu niet met een klein verschil, doch met 80. Het Fransche team voldeed wel al had men natuurlijk op grooteren tegenstand gerekend. De Afghanen hebben een groote fout: zij aarzelen steeds, indien zij in de nabijheid van het doel der tegenstanders zijn gekomen. Daardoor is het steeds mogelijk voor de Fransche verdediging geweest gevaarlijke situaties te voorkomen. De Afghanen spelen nog een wedstrijd in Frankrijk en wel te Rijssel. WANDELSPORT WANDELCLUB „'T OVERSCHOTJE" Hedenavond wordt er getraind voor de a.s. 84 km.-marsch. Uitsluitend voor onze lange afstandloopers. Vertrek 8 uur Oud- Hortuszicht. Tevens bestaat er gelegenheid tot in schrijving van nieuwe leden zoowel dames als heeren. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 8.50 Opera-uitzending. 11.351.05 Orkestconcert. Keu1 en, 456 M. 12.20 Orkestconcert. I.35 Weragkamerorkest. 4.20 Populair concert. 5.50 Zangcello en piano. 6.20 Omroeporkest. 8.30 Voor oud-strijders. 10.50 Literair-muzikaal programma. II.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkiest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 5.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Voor oud-strijders. 9.35 Concert. 10.3011.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Skagerrak-herdenking. 9.30 Beethovenconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Harpkwintetconoert. II.20—12.20 Gram.pl. Gem. Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3 e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 R. Normandië. 10.05 Keulen. 11.10 Deutschlsender. 11.35 Parijs R. Pl.m. 13.05 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 Parijs R. 16.20 Keulen. 20.05 Droitwich. 21.45 Brussel Fr. Pl.m. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. PLm. 22.50 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VL 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 11.50 London Reg. Pl.m. 12.10 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.15 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 20.45 Gram.muz. G.R.D. 21.50 London Reg. Pl.m. 22.40 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Het aantal afgebroken partijen in dezen wedstrijd bedroeg reeds 8, daarom besloot de leider eerst een aantal van deze te la ten uitspelen. De resultaten hiervan wa ren de volgende: Van den BroekVan Hoek. De stelling was zoo, dat beide spelers nog kansen hadden, doch van den Broek deed in tijd nood niet de beste zetten en maakte daar na een blunder, waardoor hij direct kon opgeven. Van den BroekDemmendal. De laatste stond er met een pion meer het beste voor, doch bij het afbreken had van den Broek den goeden zet opgeschreven, waarna de partij na enkele zetten in remise eindigde. De BlécourtRutten. Rutten stond ge wonnen, na enkele zetten gaf De Blécourt op. Van VeenSegaar. Segaar was bij een slechten stand ook nog een pion achter. Óok deze partij duurde niet lang, Van Veen won. Er zijn thans nog vier afgebroken par tijen. As. Dinsdag zal echter aan een nieuwe ronde begonnen worden. De stand luidt nu als volgt: W. Demmen dal 2 y2 uit 5, Ia. J. J. G. van Hoek 1 x x uit 5, J. van Veen 4 x uit 5, W. v. d. Broek x uit 5, Mr. A. G. de Blécourt 2 uit 3, L. J. Rutten 2 x uit 5, G. Bosscha 1 x uit 3 en M. M. Segaar 1 xx uit 5. HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE MOSKOU. In de tiende ronde:van het internationaal Schaaktournooi te -Moskou, de eerste ron de van het tweede gedeelte, won Botwin- nik van Lasker, Flohr van Rjumin, Capa- blanca van Kahn, Eliskases van Ragosin en Lilienthal van Loewenfish. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. Naar wij vernemen, zullen aan het we reldkampioenschap biljarten pentathlon, dat Maandag 1 Juni as. te Malo les Bains aanvangt, deelnemen: Thielens, Duitsch- land; Schwarzer, Oostenrijk; Semal en de Doncker, België; Domingo, Spanje; De Gasparin en Calmiche, Frankrijk, en Sweering, Nederland.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9