DONDERDAG 28 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 E. K. OLYMPIADE TE WEENEN. Dezer dagen is aan enkele adressen een bedelcirculaire bezorgd voor dd uitzending van athleten naar de Kath. Intern. Wed strijden te Weenen. Deze bezorging berust op een vergissing; natuurlijk zijn bijdragen om den Haarlem- schen Athletiekbond in deze te helpen wel kom, maar gezien de zeer bijzondere moei lijkheden op financieel terrein van de Leid- sche Sportbeweglng is met leden van het Diocesaan Bestuur overeengekomen, dat hiervoor in Leiden geen bijzondere bedel- aotie georganiseerd zou worden. Nogmaals: deze circulaire is een vergis sing. L. Beune pr. Zilveren jubileum. A.s. Maandag 1 Juni hoopt de heer B. Grün, onderwijzer aan de R. K. U. L. O. School voor Jongens alhier den dag te her denken waarop hij voor 25 jaar zijn on derwijsloopbaan oegon. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Het sluitingsuur van café's. In de Raadsvergadering van 30 Maart J.l. werd een voorstel van B. en W. tot aanvul ling en wijziging der Algemeene Politiever ordening voor de tweede maal aangehouden. De aanhouding geschiedde laatstelijk om de commissie voor het ontwerpen van straf verordeningen alsnog in de gelegenheid te stellen, de bezwaren onder oogen te zien, ontvouwd in het adres, aan den raad ge zonden door A. v. Griethuizen en een vijf tal andere caféhouders. f De kennisneming van de bedenkingen tegen het Voorstel ingebracht, heeft de com missie er toe geleid te adviseeren het slui tingsuur te bepalen op 11 J4 uur des avonds voor Alphen en ÏO1/- uur des avonds voor Aarlanderveen. Na de vergadering der commissie is nog ingekomen een adres, gericht aan den Raad, afkomstig van C. den Uijl en een viertal andere verlofhouders in deze gemeente, in welk adres wordt verzocht het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten op 12 uur des nachts te bepalen. B. en W. kunnen zich met het advies der commissie niet vereenigen. Naar hun meening behoort het normale sluitingsuur voor de bedoelde localiteiten te worden gesteld op 11 uur des namid dags. In de beide adressen hebben B. en W. geen motieven kunnen vinden, welke een uniform later sluitingsuur wettigen. Plaatsing automaten op den openbaren weg In de Raadsvergadering van 17 Februari j.l., werd in hancien van B. en W. gesteld om advies, het schrijven van d.d. 12 Fe bruari 1936 van Van Berkei's Patent Han del Maatschappij N.V., gevestigd te Rotter dam, houdenee het verzoek in behandeling te nemen de door haar tot ons College ge richte aanvragen om vergunning tot plaat sing van automaten, waaromtrent B. en W. nog niet hadden beslist en tevens om als nog gunstig te beschikken op een soortge lijk verzoek, waarop B. en W.- reeds een afwijzende beslissing hadden genomen. Tot nu toe is door B. en W. de plaatsing van automaten op de openbare wegen zoo veel mogelijk tegengegaan, ook omdat door de plaatsing dezer toestellen naar hun mee ning afbreuk werd gedaan aan de winkel sluitingsbepalingen en min of meer oneer lijke concurrentie in het leven geroepen. Nu evenwel, vooral na de wijziging welke de Winkelsluitingswet in 1934 onderging, vast staat, dat de Wetgever den verkoop door middel van automaten opzettelijk ont trokken heeft aan de werking van de be palingen inzake de winkelsluiting, zijn B. en W. van oordeel, dat ook de gemeente lijke wetgever zich heeft te onthouden van een regeling van dien verkoop uit een oog punt van winkelsluiting en dat ook, op grond van dat motief, door het College niet langer vergunningen tot plaatsing van automaten behooren te worden geweigerd. Het ligt dan ook in het voornemen van B. en W., indien overigens geen beletselen aanwezig zijn, zij denken o.m. aan be lemmeringen of hinder, welke de plaatsing van automaten op bepaalde punten voor het verkeer kan medebrengen zich niet te verzetten tegen de voorgenomen plaat sing van automaten. Het standpunt van B. en W. sluit dus niet in, dat voortaan iedere aanvrager vergun ning zal bekomen. Behalve hit bezwaar, dat feitelijk aan de winkelsluitingsbepalingen te kort wordt gedaan en een min of meer oneerlijke con currentie mogelijk gemaakt welke be zwaren niet meer in het geding komen kunnen zich nog andere bedenkingen tegen de voorgenomen plaatsing van een bepaal de automaat voordoen, zooals B. en W. boven aantoonden, waardoor een weigering in dergelijk geval gemotiveerd zal zyn. Aan de gevolgen overleden De 50-jarige arbeider A. B., die, zooals gisteren gemeld, op de betonfabriek van de firma Bos en Zn. van een hoogte van plm. zes meter was gevallen, is gisteren middag reeds in het ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen Afrieden. Hanze. De R.K. Middenstandsver. „De Hanze", afd. Alphen a. d. Rijn, hield Dinsdagavond een ledenvergadering in de St. Jozef zaal. De voorzitter, de heer C. J. Ponsioen, opende de vergadering met gebed. In wel gekozen Wuorden bedankte hij den oud secretaris, den heer A. D. v. Vliet, die op de vorige vergadering niet herkozen was, voor al hetgeen hij in de 23-jarige periode dat hij bestuurslid was, voor de vereeni- ging gedaan had. Vervolgens herdenkt de voorzitter den overleden tweeden secre taris, den heer C. J. v. d. Bosch. De verga dering bidt daarna 3 Weesgegroeten voor de zielerust van 't overleden bestuurslid. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden, n.l een in verband met de vacature wijlen den heer C. J. v. d. Bosch, en twee wegens uitbreiding van bestuur, worden na her stemming gekozen de heeren: N. J. Ver- klij, W. Seijsener, Th. Rozenstraten. Bij de mededeelingen stelt de voorzitter de leden in kennis, dat is ingesteld een commissie van bijstand, welke zal bestaan uit de geestelijke adviseur en 2 leden. Deze commissie heeft ten doel, de leden welke in moeilijkheden zijn geraakt, ge heel belangloos, bijstand te verleenen. Be doelde commissie doet haar werk in stil te. zelfs de namen der twee léden zijn ge heim. Vervolgens werden de voorstellen van den Centralen Raad behandeld, welke de goedkeuring van de vergadering heeft. Bij de bespreking Mica 1936 blijkt, dat er verschillende leden meer belang zien in een plaatselijke winkelweek, dan in een landelijke campagne. Het bestuur wordt gemachtigd hierover te beslissen, nadat de meeningen van de twee andere plaatselijke mdidenstands- vereenigingen bekend zullen zijn over dit punt. Nadat nog enkele huishoudelijke bespre- Kingen hebben plaats gehad en de gebrui kelijke rondvraag, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. Met veel moeite gered. Nabij de Gnep- hoek, nam de kantonnier de J. .gistermor gen om 9 uur reeds een ongewenscht bad in den Rijn. De J., die zich in een kleine jol van de Roo door een motorboot liet sleepen, is bij het losmaken van de lijn met het ranke bootje omgeslagen. Vanaf de motorboot wierp men de drenkeling, die niet kon zwemmen, een lijn toe. Hoe wel de J. het touw vast greep, slaagde hij er niet in uit het water te komen. Met be hulp van een roeiboot gelukte het ten slotte hem redding te brengen. Kostelooze inenting. Woensdag 3 Juni a.s. zal in deze gemeente wederom de ge legenheid zijn opengesteld voor koste looze inenting en herinenting en wel: le. voor de ingezetenen van het dorp Aar landerveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des v.m. 9 uur; 2e. id. v. d. L. Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug, tot aan de grens van Zwam- merdam in het Raadhuis in de Raadhuis straat des nam. 2 uur; 3. id. van de L. Zij de en wel van de Westzijde van de Aar- brug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. van Wermeskerken, arts, des nam. 2 uur, 4. id. van de H. Z. vanaf de grensschei ding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat, des nam. 2 uur; 5e. id. van de H. Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Ha- zersv/ouae in het Huis der gemeente in de Julianastraat des voorm. 9 uur. Het ver dient aanbeveling, dat bij de aanmelding geboortebewijs of trouwboekje der ouders wordt medegebracht. BODEGRAVEN Openbare les. Woensdagavond werd cnder leiding van den heer J. M. Kouwen- hoven door zijn leerlingen en oud-leerlin gen een muziekavond gegeven voor ge- noodigden en belangstellendgn. Te kwart voor acht sprak de heer Kouwenhoven een woord van welkom tot de aanwezigen, waarin spr. tevens het groote nut naar vo ren bracht van een te houden openbare les. We kunnen niet anders zeggen, dan dat deze avond ongetwijfeld in alle opzichten geslaagd mag heeten, terwijl de talrijke aanwezigen naar hartelust hebben kunnen genieten van hetgeen geboden werd in piano, viool, orgel of zang. Vooral viel op het optreden van de jongste leerling Keesje v. d. Zwaan, die op de piano „Pad vinders" van H. Sachs vertolkte, hetgeen erg leuk was. In allerlei genre en van vele vooraanstaande musici werden stuk jes naar voren gebracht. De kinderzangles „E. M. M." Zwammerdam zong o. 1. v. den heer Kouwenhoven en onder begeleiding van den heer C. Spreij verschillende po pulaire nummertjes, welke zeer in den smaak vielen, zóó zelfs, dat op veelvuldig verzoek na de pauze nog enkele nummers ten gehoore gebracht werden. Terwijl vóór de pauze hoofdzakelijk piano- en orgel solo's gegeven werden, werd zulks na de pauze gecombineerd voor piano, orgel, viool en zang. Onmogelijk lijkt het ons over ieder nummer apart uit te weiden, terwijl het eveneens ondoenlijk is de vele namen te vermelden van al degenen, die met succes meewerkten, doch laat het vol doende zijn een woord van hartelijken dank toe te roepen aan de leider van dezen avond, den heer Kouwenhoven, voor het geen op zoo onberispelijke wijze ten ge hoore werd gebracht, zoodat we hem we derom evenals verleden jaar, een welge meend „au revoir" toe roepen! WOERDEN Aanrijding. Gisteravond had een on geluk plaats op Geestdorp, toen een mili tair uit Wassenaar per fiets achter een vrachtauto aanreed. Hy had deze eenigen tijd vastgehouden en liet juist los. toen hij van achteren door een andere auto werd gegrepen. De man bekwam verwondingen aan noofd, gelaat en voeten en werd naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd Een ont boden dokter kon echter geen ernstige wonden constateeren, zoodat het slacht offer wel spoedig het ziekenhuis zal kun- nen verlaten. Den autobestuurder trof geen 1 schuld. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. De wet op de weerkorpsen. Zifting van heden. Aan de orde is het wetsontwerp, houden de voorziening omtrent weerkorpsen. De heer Duymaer vanTwist (A.R.) is voorstander van dit wetsontwerp, even als spreker het uniformverbod toejuicht. Spr. vraagt of de regeering voldoende weet, wat er te dezer zake omgaat, en of machts vorming voldoende wordt tegengegaan. De regeering acht geen onmiddellijk gevaar aanwezig. Doch zonder de S.A. én de S.S. zouden de nat.-socialisten in Duitschland nooit zoover zijn gekomen als nu. Zijn in ons land nog niet alle vrijcorpsen geliqui deerd? De heer Til an us (C.H.) zegt, dat we staan tegenover oeroude instincten, weleer weggeregeerd, thans herlevend, Het buiten* land leert dat we met weercorpsen en uni formen voorzichtig moeten zyn. Spr. acht dit wetsontwerp noodig. Reeds van de in voering is invloed ten goede uitgegaan. Overigens hecht spr. meer aan terugkeer van gezonde denkbeelden dan aan toepas sing dezer wet. De heer A1 b e r d a (S.D.) zegt, dat het ontwerp de instemming zijner fractie heeft. Echter is het wel wac laat ingediend. De passiviteit der regeering gaf den So ciaal-democraten aanleiding, in Februari 1932 een initiatief-ontwerp, houdende ver bod van particuliere, gewapende corpsen, voor te stellen. De ontwikkeling der weer- corpsen van de N. S. B. gaf eindelijk den staat tot dit regeeringsontwerp. Spr. vreest echter, dat dit camouflage onvoldoende te gengaat. Spr. heeft een circulaire van het hoofd van den afweerdienst der N. S. B. De heer L. de Visser (Comm.): die niet meer bestaat. De heer A1 b a r d a geeft een schets, hoe die dienst georganiseerd was. Spr. her innert aan het werpen met rotte eieren, aan de pogingen om actetasschen van te genstanders te bemachtigen, enz. De toe passing der wet is aan de rechterlijke macht. Spr. wijst echter op de gezindheid van sommige leden dier macht, welke o.m. is gebleken ten opzichte van het uniform- verbod. Zoo moet men zich bij de recht bank te Alkmaar alles mogelijk denken, wat de wet tegen de weerkorpsen betreft, De wet moet krachtig, doch niet op vexa- toire wijze worden toegepast. De heer Westerman (Nat. Herstel) vindt dit een hoogst eigenaardig wetsont werp. Waar zyn die milities, die men zoo vreest? Ze zijn er niet, althans niet meer. Het zou een beleediging zijn voor Don Quichotte, hier vergelijkingen te maken. Deze heet te hebben gevochten tegen windmolens; deze regeer ing vecht tegen een luchtledig. Vroeger werden vergaderingen van N. S. B.'ers verstoord door politieke tegen standers, meest van uiterst links (protes ten). Herhaaldelijk werden N. S. B.'ers verwond (geroep: bewijzen). HERBOUW DER STEARINEKAARSEN- FABRIEK GOUDA. De Directie der N.V. Koninklijke Steari- nekaarsenfabriek Gouda heeft opdracht gegeven aan de N.V. tot aanneming van werken v.h. H. J. Nederhorst te Gouda, tot den bouw op naar terreinen van twee nieuwe, los van elkander staande, fabrieks gebouwen uitgevoerd in beton-fundatie met ijzerconstructie en metselwerk. In de ze gebouwen zal de kaarsengieterij en de pittenfabriek en kistenmakerij worden ge vestigd. Heden zijn reeds de eerste palen geslagen. Met groote spoed moeten deze fabrieksgebouwen worden afgebouwd, waarom dan ook met dubbele ploegen wordt gewerkt. HUIS TE GROESBEEK UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door tot dus ver onbekende oorzaak brand ontstaan in een perceel gelegen vlak bij het dorp Groesbeek, dat als vacantiehuis in gebruik is bij de „Levensverzekering Maatschappij Nijmegen". De laatste vacantiegangers hadden het perceel juist een dag tevoren verlaten, daar hun verlof teneinde was. Het huis en de geheele inboedel werd een prooi der vlammen. Slechts de muren zijn blijven staan. Daar kwaadwilligheid niet uitgesloten wordt geacht, zal door de jus titie een onderzoek worden ingesteld. De I schade wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN ZEVEN MILLIOEN CHINEEZEN DEN HONGERDOOD NABIJ. SJANGHAI, 28 Mei. (A. N. P.). In de provincie Ah Wei, welke niet veel grooter is dan Griekenland, zijn zeven millioen menschen, den hongerdood nabij tenge volge van een ernstigen hongersnood, wel ke door periodieke droogte is veroorzaakt. Velen hunner leven van boombladen, boomschors en zaad. Talloozen hebben hun huisraad verkocht om geld té krijgen voor voedsel. Men zegt, dat ook kinderen op groote schaal in het openbaar worden verkocht. Met dringende hulpmaatregelen heb ben de provinciale autoriteiten een systeem van werkverscha.fin_ ingevoerd, volgens hetwelk de slachtoffers van den hongersnood werk krijgen, waarvoor zij met tarwe worden betaald. JAPANSCHE EXPANSIE NAAR HET ZUIDEN. TOKIO, 28 Mei. (A.N.P.). De regeering heeft besloten een coördinatie-commissie in te stellen voor de „Japansche expansie naar het Zuiden" waarvan de ministers van Buitenlandsche Zaken, Marine en Ko loniën deel zullen uitmaken. Onder „expansie naar het „Zuiden" ver staan de Japanners de economische ont wikkeling en emigratie naar Formosa, Po- lynesie, de Philippijnen en Siam. De com missie zal afdeelingen omvatten van spe cialisten, belast met het onderzoeken van de mogelijkheden, die elk dezer landen biedt. In dit verband spreekt de „Nitsji-Nitsji" de vrees uit, dat de economische expansie van Japan naar deze landen, wrijving zal veroorzaken met Engeland en Nederland, hoewel Japan, naar het blad opmerkt, geen enkel voornemen koestert, deze gebieden te veroveren. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacob, z. v. J. Hoekstra en B. Dijkstra Leendert, z. v. G. F. Tisseur en L. Klein Janna Catharine, d. v. H. v. Riet en J. A. A. Riel Josina, d. v. H. A. Middelkoop en J. A. v. Elk Johannes, z. v. B. v. Helden en C. H. Eradus Cor nelia Marina, d. v. M. v. d. Nol en J. Ket Elisabeth, d. v. W. M. Hiilebramd en D. Boom. EEN WAPENZENDING, DIE NIEMAND WENSCHT. LONDEN, 28 Mei (A.N.P.). Het Britsche stoomschip „Sanefca Maria", zwalkt de laat ste paar maanden rond met een lading, welke, naar het schijnt, niemand wenschl. De lading bestaat uit geweren, handgra naten, brandbommen en munitie, zoomede een drietal in Duitschland vervaardigde vliegtuigen, en was bestemd voor Abessy- nië. Men verklaart, dat de wapens uit Fin land afkomstig zijn, doch om een of an dere reden niet naar dat land kunnen wor den teruggezonden. Het schip bevond zich te Gibraltar, toen Addis Abeba werd be zet. Te Tandzjer werd de zending gelost, maar de autoriteiten gaven bevel, dat de gevaar lijke last weer aan boord moest worden ge bracht De „Sancta Maria" behoort thuis te New Castle. Het schip zou gisteravond van Guernsey (een der Nurmandische eilanden) naar Londen vertrekken. OOSTENRIJK EN DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN. LONDEN, 28 Mei. (A. N. P.). De „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat Oosten rijk de uitnobdiging van generaal-majoor Sir Neill Malcolm, den Volkenbondscom missaris voor de Duitsche vluchtelingen, om een in Juli a.s. te Genéve te houden conferentie inzake deze emigratie bij te wonen, heeft van de hand gewezen. Deze weigering wordt in sommige krin gen beschouwd als een nieuwe overwin ning van den heer Von Papen, den Duit- schen gezant te Weenen, voor diens politiek van toenadering lusschen Duitschland en Oostenrijk. De kanselariij heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat de kwestie der Duitsche vluchte lingen voor Oostenrijk van weinig belang is. DE „KING GEORGE" ALS ZUSTER SCHIP VAN DE „QUEEN MARY". LONDEN, 28 Mei (A.N.P.). De „Daily Herald" verneemt, dat binnen enkele da gen zal worden bekend gemaakt, dat een zusterschip van de Queen Mary" op stapel zal worden gezet. Dit schip zal de „King George" worden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Mei. Groentenveiling. per 100 stuks: komkommers 1.007.90, bloemkool 4.6017.50. bloemkool II 1.5010.60, pieterselie 0.601.40, prei 8090 cent, radijs 0.50—1.70, kropsalade 0.50—1.40, selderie f 0.30—1.10, uien 0.301.80, wortelen f 2.9013.50, rabar ber 0.601.80, perziken f 310, per 100 kg.: snijboonen 3356, stamboonen i 90, Peulen 2338, postelein 25, spinazie 3—8, tomaten A 32—38, B S 32—42, C 28—34, CC 26—28, andijvie 2—9. 27 Mei. Melkveiling. Week van 31 Mei •tot en met 6 Juni Consumptiemelk 1ste klas 5.50, 2e klas 5.25 en 3e klas f 5.00. Industriemelk 3.904.10. Prijs voor overmelk in georganiseerd overleg district Leiden. 23 tot 30 Mei 1936 3.60, 30 Mei tot 6 Juni f 3.60. VEUR, 27 Mei. Groenten veiling. Eng. komkommers le soort 7.008.60, 2e soort 5.006.70, 3e soort f 2.90—5.00, wan kleurige 34, stek 3060 cent, gele kom kommers le soort 4.906.50, 2e soort 3.10—4.40, 3e soort 2.00—2.50, stek 10 40 cent, kropsla lt soort 0.501.80, stoofsla per kg. 24 cent, bloemkool le soort 8.5017.80, 2e soort 4.606.90, uitschot 2.002.50, peen f 6.5011.50, tomaten midu. 17.1018.40, gr. ronden 1719, 2e soort f 16.5017.30, 3e soort 12 5013.90, bonken f 15—17, andijvie per 100 1.104.90, andijvie per kg. 45 cent, spinazie per 4 kg. 1022 cent, poste lein 2.503.60, raapstelen 5080 cent, rabarber per 100 bos 2.603.40, snijboo nen 3034 cent, aardbeien per pond 3234 cent, radys 0.601.20, prei 1.802.30 selderie f 1.602.40. In verband met het Pinksterfeest, zal de Groentenveiling Veur en Omstreken op Maandag 31 Mei a.s. 2en Pinksterdag des morgens om half tien vei ling houden. GOl/DA, 28 Mei. Vee. Aangevoerd in to taal 1738 stuks, waarvan 65 slachtvarkens vette 15>$—16 K cent en Londensche 14 15 cent per pond levend met 2 pet korting; 289 magere varkens f 1826, 927 biggen 10—12, Geldersche biggen f 12—14, 10 runderen f 110190, 194 nuchtere kalveren 4.507.50, 214 lammeren f 69, 9 bok- Gehuwd: J. Rekooij jm en L. Nieuwen- burg jd A. J. Cam bier jm en J. P. Lange- rak jd J. M. v. E ijken jm en C. A. M. Dingjan jd H. J. Glasbergen jm en E. J. K. G. Tereick jd D. Hofkes jm en T. de Haan jd W. v. Hooven jm en J. v. d. Kaaij jd H. de Jager jm en M. Tuuren- hout jd P. H. Kruit jm en J. Glasbergen jd L. Meijer jm en J. Rasser jd H. A. Moll jm en C. Horstman jd Q. S. W. Olsthoorn jm en A. E. Paeper jd E. Velt- huijzen jm en J. M. E. Vrij bloed jd P. Waasdorp jm en J. D. v. d. Meer jd H. Leemans jm en W. Taverne jd J. M. A. v. Dam jm en A. J. C. Montanus jd J. C. J. Verheijen jm en E. J. P. v. d. Blom jd. O v e r 1 e d e n: C. H. Mulder-Hemmes vt. 50 j. J. Mieog dr. 56 j. W. Berg- Spyker wed.e 95 j. ken of geiten f 15, 3 paarden. Handel: matig. Kaas. Aanvoer 511 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2021.50, 2e kwaL met rijksmerk 1719, zware tot 23. Handel matig. Boter. Aanvoer 691 ponden. Goeboter 65—70 cent en Weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 27 Mei. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 2.303.30, eenden eieren 2.502.90 en ganzeneieren 5.50 per 100 stuks, konijnen f 0.201.15, dui ven 1020 en hanen 3034 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Spinazie f 2.00—3.20, prei 1.50—1.80; per 100 bos: bospeen 12.10—12.20, radijs 0.75—1.15, per 100 stuks: rabarber 5075 cent, sla 5080 cent bloemkool 7.50—11.00. ROELOFARENDSVEEN, 27 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 914 cent per doos je, bloemkool 11—19 cent per stuk, sla 0.502.10 per 100 krop, Peulen f 1.35 1.55, snijboonen f 2.50—2.75, idem stek 1.551.75 per 10 pond. ZOETERMEER, 27 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.503.55 en eendeneieren f 2.40 2.70 per 100 stuks TER AAR, 27 Mei. Centrale Veiling. Spinazie per bak 4 kg. 816 cent, andijvie 16 cent, peulen f 2.603.20, doperwten 3.60, Capucijners f 2.90, Tuinboonen 6.20, snijboonen f 4.605.20, stek 2.60 3.40, postelein 2.003.60, rabarber 0.90 3.20, Peen 913 cent, prei 0.701.10, sla 0.501.20, bloemkool 219 cent, komkommers 3.507.00, aardbeien per doosje 812 cent, selderie 1.40, koolrabi 4 cent per kg. DELFT, 27 Mei. Vette varkens. Aanvoer 12 stuks. Prijs 15 yt1616 yt cent per pond. UTRECHT, 27 Mei. Kalveren. Aanvoer 298 nuchtere kalveren. De prijs bedroeg 3.506.50 per dier. Handel malig. BODEGRAVEN, 27 Mei. Eierenveiling. Aanvoer: 14767 stuks. Prijzen: kippen eieren wit 2.40—2.70, bruin 2.50—2.80, eendeneieren f 2.202.30 per 100 stuks; kippen 2035 cent per stuk. BOSKOOP, 27 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 1016 cent, Marcel Rouyer 1015 cent Hadley 2038 cent, Pechtold 3048 cênt, Columbia 1018 cent, Butterfly 1522 cent, Ingar Ohlson 3045 cent, Wilh. Kor- des 1016 cent, Mm. Jules Bouché 24 cent Rosaiandia 1527 cent, Florex 2138 cent, Wendland 2545 cent, Steward 2030 cent, Chas. P. Kilham 1525 cent, Edith Helen 20—36 cent, Aug. Noack 10—19 cent. Else Poulsen 2037 cent, Gloria Mundi 2045 cent, Orange Perfection 1630 cent Paul Grampel 2042 cent, Dainty 4070 cent, Ellen Poulsen 1 scent, Briarcliff 17 23 cent, St. von Nes 4065 cent, Paul Scar let 1528 cent, Aeerblad 28 cent, Lathy rus 812 cent, Asparagus 5—9 cent, Pioe nen 2047 cent, Violieren 2025 cent, Leeuwenbekken 20—30 cent, Componnea 11 cent, Pyrethrum 610 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00—1.50, Clematis The President 1.10, Clematis le Coultre f 1.80, Clematis Nelly Moser 40 cent, Clematis l'Azurstem f 1.30, Rozen in pot 1015 ct. VV1SSELNOTEERINGEN (AMS~* >AM) Berlijn 59.56 Londen 7.38*/16 New York1.48 Parijs 9 74'/1Q Brussel 25.0l3/4 Zwitserland 47.8l3/4 Madrid 20.19 Oslo 37 083', Kopenhagen32 96> Stockholm38.061 Milaan Praag 6 13 Weenen Boeoapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3