STADS NIEUWS DONDERDAG 28 MEI 1936 uE LEIDaCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? IETS WARMER. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Noordelijke tot Weste lijke, wellicht nog verder krimpende wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, kans op nachtvorst; iets warmer over dag. Hoogste barometerst.: 770.6 te Blacksod. Laagste barometerst.: 746.6 te Helsingfors. Over Scandinavië blijft de luchtdruk laag, de kern van de depressie bevindt zich thans over Zuid-Finland en de Bal- tische Staten. De hoogedruk houdt stand over de Britsche Eilanden, hij nam over IJsland vrij sterk in beteekenis af, ze fs heeft zich tusschen IJsland en de Noorsche kust een nieuwe kern gevormd. Onder in vloed van de Noordelijke luchtstroom koel de bijna het geheele waarnemingsgebied af. Plaatselijk was de temperatuurdaling zeer aanzienlijk. Slechts over IJsland is de temperatuur gestegen. De koude-inval, welke weer van het IJsheiligen-type is, veroorzaakte bij het verdringen van de warme lucht hier en daar onweer, terwijl te Stockholm en Breslau 18 m.m. regen werd afgetapt. In onze omgeving en Zuid- Scandinavië wakkerde de wind tot krach tig aan, in het overige gebied is hij meest matig, als gevolg van de daling aan de Loc:" ziide van het hoogedrukgebied zal de wind ten onzent gaan krimpen. De be wolking neemt waarschijnlijk af, waar door de kans op nachtvorst betrekkelijk groot is. Overdag zal een kleine stijging in de temperatuur worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.35 uur tot Vrijdagmorgen 4.19 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 29 Mei: voorm. 10.07 en nam. 10.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 15 H gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. RECHTZAKEN KERKNIEUWS VOOR DE ZIELERUST VAN MGR. JANSEN. Vrijdagmorgen om half 9 zal in de ka thedrale kerk te Haarlem een plechtige H. Requiem-Mis worden opgedragen voor de zielerust van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, overleden oud-aartsbisschop van Utrecht. LUCHTVAART VERTREK VAN DE J. A. V. A. NAAR SCHIPHOL. Vanmorgen is met eenig ceremonieel de J. A. V. A. (jachtvliegtuigen-afdeeling) van Soesterberg naai Amsterdam vertrok ken. Om kwart over tien had de lucht- vaartafdeeling onder commando van ma joor Verheyst zich opgesteld in het front voor de bureaux. De beide compagnieën stonden onder leiding van luitenant La- mers en luitenant Van Dorst, de J. A. V. A. onder leiding van kapitein van Weerden Poelman. Bij de nieuw ingedeelde officieren had den zich gevoegd de kolonel van den ge- neralen staf, commandant van de lucht- vaart-afdeeling, Best. Om half elk kwam de inspecteur van de luchtvaart-afdeeling Generaal-Majoor Raaymakers, vergezeld van zijn adjudant Zeegers ter inspectie van de opgestelde troepen op het terrein. De generaal sprak de vertrekkende troe pen toe en wees er op, dat hierbij gevolg was gegeven aan het besluit van het leger bestuur om de luchtvaartafdeeling over verschillende garnizoens te verspreiden. Met dit feit wenschte de generaal den ka pitein van Weerden Poelman geluk, daar de J. A. V. A. nu meer zelfstandig kwam te staan. De officieren, onder-officieren en manschappen van de J, A. V. A. zullen echter wel met eenigen weemoed terug denken aan hun oude garnizoen te Soester berg, doch spr. is ervan overtuigd, dat zij in Amsterdam den naam en faam van de J. A. V. A. zoo mogelijk nog zullen verbe teren. Voorts verwachtte de generaal, dat allen, hoog en laag, oud en jong hun taak zul len vervullen ónder de leuze: „leve de Ko ningin". Door alle mi'itairen werd deze leuze driemaal herhaald. Hierna had een defile plaats. Om kwart voor twaalf vertrok het eska der, bestaande uit 13 vliegtuigen in een formatie van twee maal vijf en een maal drie. Na eenige ronden boven het vlieg veld zetten zij koers naar Amsterdam. „DYNAMIET*'-BENDE VOOR DE ZWOLSCHE RECHTBANK. Voor de Zwolsche Rechtbank stonden hedenmorgen terecht twee van de drie mannen, die ervan verdacht worden in den nacht van 14 op 15 Januari j.l. een inbraak te hebben gepleegd in de stoomzuivelfa- briek van de N.V. J. E. Schaap en Co., aan den Uileburgerstraatweg te Nunspeet. Met de arrestatie van deze lieden mee- nen politie en justitie de hand te hebben gelegd op drie zeer beruchte inbrekers, deel uitmakende van de z.g. „dynamiet-ben- de", die waarschijnlijk nog meer op hun kerfstok hebben dan hun thans ten laste is gelegd. Heden stonden terecht de 35-ja- rige zeeman Gijsbert Malestein en de 29- jarige monteur C. J. Knaup, beiden uit Am sterdam, thans te Zwolle gedetineerd. De derde verdachte in deze zaak, de 39-jarige metaalbewerkers C. N. de Vries, in don ker Amsterdam beter bekend onder den naam „Witte Nelis" zal op 4 Juni a.s. voor de rechtbank verschijnen. Aan alle drie verdachten is hetzelfde ten laste gelegd. In den nacht van 14 op 15 Januari zijn zij in het gebouw van de stoomzuivelfabriek te Nunspeet binnengedrongen en hebben getracht een brandkast te forceeren. Z\j werden daarbij in hun werk gestoord door den nachtwaker H. den Besten, die hen op heeterdaad betrapte. Zij gingen den nacht waker te lijf en namen daarop de vlucht in een gereedstaande auto. Later konden zij evenwel worden gearresteerd. Twee vrou wen. die aanvankelijk ook werden vastge houden, zyn later op vrije voeten gesteld. Malestein, die het eerst wordt onder vraagd door den president mr. M. de Muinck, erkent het hem ten laste gelegde, waarna de nachtwaker Den Besten, als getuige gehoord, zegt, dat hij een ruit in het kantoorgebouw had ingeslagen, toen hij twee inbrekers in gebogen houding voor de brandkast had zien staan. Bij de worste ling zoo vervolgde getuige die tijdens de achtervolging ontstond, had hij zijn re volver verloren. De mannen ontkwamen in een auto. De president maakte den nachtwaker een compliment voor zijn kranig gedrag. De officier van justitie mr. J. C. van Hasselt, requireerde tegen dezen verdach te een gevangenisstraf van vier jaren met aftrek van het voorarrest. Knaup, die vervolgens terecht stond, ont kende categorisch alle schuld. Hij zeide niet in Nunspeet en niet in een zuivelfabriek aldaar te zijn geweest en ook niet te heb ben ingebroken. De brigadier-rechercheur der rijksveld- waoht te Amsterdam M. Feenstra, ver klaarde echter, dat Malestein tegenover hem de inbraak met de beide anderen had toegegeven. Malestein, daarop als getuige gehoord, geeft een beschrijving van de wijze waarop De Vries door een tuimel raam naar binnen is gekomen en hoe Knaup vervolgens door het raam, dat De Vries had geopend, zich toegang tot het kantoor hadden verschaft. Getuige was op den uitkijk gaan staan, terwijl De Vries en Knaup zich met de brandkast bezig hiel den. Spoedig daarop was echter de nacht waker gekomen waarop allen vluchtten. Na het verdere getuigenverhoor nam het O. M. ook in deze zaak requisitoir. Spr. meende, dat het een succes van het onder zoek was geweest, dat feiten aan den dag zijn getreden waardoor de schuld van ver dachte kon worden vastgesteld. Velen heb ben zich hierbij verdienstelijk gemaakt. Door het werken met dynamiet waren de inbrekers zeer gevaarlijk. Spr. requireerde tenslotte een gevange nisstraf van zes jaar. De uitspraak in beide zaken werd be paald op Woensdag 10 Juni UIT DE OMGEVING UITVAART PASTOOR RHEE. Hedenmorgen had in de St. Bavo-kerk te Heemstede de plechtige uitvaartdienst plaats van emeritus-pastoor A. G. Rhee. Gisteravond om half 8 waren reeds de Metten gezongen, waarbij als agens fun geerde pastoor J. Vastenhoven van de H. Familiekerk te Rotterdam, die een klasge noot van den overledene was. Assistentie werd verleend door de kapelaans J. Fran sen en R. Oud, terwijl cantores waren de Zeereerw. zeer gel. heer Holtkamp van het Seminarie Hageveld en kapelaan A. Duy- nisveld, oud-kapelaan te Nootdorp. By de Lauden was agent pastoor J. G. Onel, die werd geassisteerd door de kape laans J. Fransen en H. Bakker. Cantores waren pastoor I. Meijer en kap. A. Duynis- veld. De H. Mis van Requim werd opgedragen door den pastoor van de St. Bavo-parochie te Heemstede, den Zeereerw. heer Ch. W. v. Mierlo, die werd geassisteerd door rec tor Schneiders en kapelaan A. Verhaar, Aanwezig waren o.m. de Provinciaal van de Ongeschoeide Carmelieten van den Groe nendijk, deken v. d. Tuyn uit den Haag, deken Dankelman van Delft en burge meester Sohölvimck van Nootdorp. Na het einde van de H. Mis hield kape laan A. Verhaar een korte lijkrede. Spr. wees op het vele lijden, dat de overledene in de laatste jaren van zyn leven heeft moeten doorstaan en vroeg het hartelijke gebed van alle aanwezigen voor zijn ziele rust. Daarna werd het stoffelijk overschot naar LEIDSCHE PROCESSIE NAAR HEILOO. De 32ste gisteren gehouden Leidsche Pro cessie naar Heiloo is alleszins geslaagd te noemen, mede dank zy het uitstekende weer, dat er in den vroegen morgen niet zoo bijster gunstig uitzag. De algemeene intentie voor deze bede saart was de voorspraak van O. L. Vrouw ter Nood voor rechtvaardigheid en vrede onder de volkeren en ongetwijfeld zullen de omstreeks 500 bedevaartgangers vooral in dezen onzekeren tijd deze intentie bij zonder indachtig zyn geweest. Nadat des morgens te 7 uur in de Broe- derschapskerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph een H. Mis tot intentie der pel grims was opgedragen, vertrok men te ruim half negen per extra trein naar Haarlem en Heiloo. Gedurende de treinreis wisselden gebeden en gezangen elkaar op de ge bruikelijke wijze af. Na aankomst ongeveer 10 uur te Heiloo begaven de pelgrims zich terstond naar de Kapel, waar de plechtige Hoogmis voor de leden der Broederschap werd opgedragen door den hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle. Daarna hield de weleerw. heer L. Gudde, kapelaan te Amsterdam en oud kapelaan der St. Joseph-parochie een pre dikatie over O. L. Vrouw ter Nood. Maria moet nu in deze sombere tijden, evenals steeds in ziekte en nood, voor allen de toe vlucht zijn. Na de predikatie werd de plechtige pro cessie met het Allerheiligste op het bede vaartsterrein gehouden. Het middagorogramma ving aan met een gezamenlijke Kruiswegoefening op het Be- devaartsterrein, waarbij de weleerw. heer J. H. D. Hofstede, Kapelaan te Roelofarends- veen, een predikatie hield, waarin hij Ma ria schetste als de moeder van liefde en de moeder van hoop in alle lijden. Te half vijf volgde de predikatie bij het beeld van St. Willibrord door den weleerw. heer J. A. v. Ettinger, Kapelaan te Hille- gom. Deze wees erop, dat St. Willibrord, hoewel Ier van geboorte, de eerste mis sionaris in Nederland was. Tegenwoordig moet iedereen, elke leek missionaris zijn om in dezen tijd met zijn bijzondere opvat tingen zielen voor Christus te winnen. Tot besluit van den dag werd een plech tig Lof gecelebreerd door den zeereerw. heer A. v. Meeuwen, pastoor te Boskoop, waarna te half zeven de terugreis naar de Sleutelstad werd aanvaard, waar allen be houden terugkeerden. De „Hartebrug"-fnm. Gisteren werd de vertooning van de pa rochie film Hartebrug bijgewoond door de oud-kapelaans van Leiden, de paters Jorna en Bosch man, beid-en kapelaan te Delft, kapelaan Dorbeck en rector Beune. De Pastoor der parochie, die ook gister avond weer aanwezig was, bracht, in aan sluiting met de op vorige avonden door hem gesproken dankwoorden, een speciaal dankwoord aan d-en heer Lombert o.m. voor diens werk by het organiseeren van deze filmavonden. Voor de uitvoeringen van heden- en mor genavond kunnen nog plaatsen besproken worden bij den heer Col-la, Mare. Voorzoo- ver nog plaatsen beschikbaar, ook kaarten verkrijgbaar aan de zaal van het St. An- tonius-clubhuis, Hazewindsteeg, tusschen 8 en 8.15 uur. BUITEN-MIDDAG KJ.M.V. Zondag 7 Juni a.s. zal de K.J.M.V. in het Bisdom Haarlem, op „den Burcht" een buitemmiddag organiseeren. Aan diezen middag zullen een honderd tal jongemannen, K.J.M.V.-ers zoowel als KJ.C.-ers hun medewerking verleenen. Er zullen dien dag een tweetal uitvoerin gen gegeven word-en, een 's middags te 2 uur en een des avonds om 8 uur. Beiden zullen toegankelijk zijn voor alle dames en heeren, welke belangstellen in het werk der K.J.M.V., alsook in dat der K.J.C. Eerste Zomerbijeenkomst. De eerste zomer bijeenkomst, welke gis terenavond in de Theetuin „Oud-Hortus- zicht" door de K.J.M.V. weTd georganiseerd, is uitstekend geslaagd. Nootdorp overgebracht, waar op de R. K. Begraafplaats de teraardebestelling volgde. OEGSTGEEST. Examens E. H. B. O. Bij het vanwege deze Afdeeling van het Ned. Roode Kruis op 26 en 27 Mei te Katwijk Zee gehouden examen slaagden de dames B. van Oeffe- len, A. Seinstra, G. Fennes, H. Kerkheide, Th. Kerkheide en M. L. Dettmar en de heeren G. v. d. Does, C. D. van Leeuwen, J. Knetsch en A. van Leeuwen allen te Katwijk. Het examen werd afgenomen door Dr. H. J. M. Boonacker te Oegstgeest en Dr. J. C. A. Cleveringa te Katwijk Zee. STOMPWIJK-VEUR. Werklooze radioluisteraars. De com missie uit de om roep vereeni g in gen K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A. komt Dinsdagavond 2 Juni om 7 uur bijeen in Café „De Zwaan" te Leidschendam voor het uitreiken van re ductiebons aan werklooze radioluisteraars, aangesloten bij de radio-distributiecentrale. Overgelegd moeten worden: stempelkaart, laatst betaalde distributie-kwitantie en eventueel bewijs van lidmaatschap van een der drie omroepen. De heer v. Oerle, beter bekend als Jaap v. Oerle, hield een aangename causerie over „Sport en ontspanning", welke door de aanwezige K.J.M.V.-ers alsook door het bestuur van de Graal en van het bestuur der Graaisportclubs, haar leden en de Roodwit-leden, dames zoowel als heeren, als gasten, met zeer veel aandacht werd ge volgd. Ook de declamaties door den heer Mon- tanus en de vernieuwde K.J.M.V.-band had den ieders belangstelling en waardeering. De K.J.M.V. kan op een prettige en ge zellige bijeenkomst terugzien. ONDERLINGE VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING De jaarvergadering Gisteravond werd in den foyer van den Burcht de jaarlijksche algemeene leden vergadering van bovengenoemde vereeni ging gehouuen ender voorzitterschap van aen heer A. J. Sehoneveld. Deze heette de ditmaal niet talrijke aan wezigen hartelijk welkom en constateerde in zijn openingswoord, dat het ledental nog steeds stijgend is, ondanks ook velen de vereeniging verlaten. De voorz. aeelöe voorts mede, dat het bestuur in het argeioopen jaar getracht heeft te komen tot een vermindering van verpleeg- en operatie-kosten, doch daar mede is men met de heeren chirurgen niet tot overeenstemming kunnen komen. Een terugblik werpend op het afgeloo- pen jaar, constateert spr. met voldoening, dat het voor de vereeniging niet slecht is geweest. Dit is te danken aan de groote voorzorg van het bestuur. Uit het overzicht van 19271935 toch blijkt, dat voor niet minder dan 657.528.61 aan diverse kosten is uitge geven. Daardoor is ongetwijfeld een be langrijk onkostenbedrag aan gemeente en gemeenschap bespaard en de vereeniging heeft hiermtde ten duidelijkste haar be staansrecht bewezen. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris gelezen, werden onveran derd vastgesteld. Aan bet jaarverslag, samengesteld door den secretaris, den heer P. P. de Koning, ontieenen wij het volgende: Voor de vereeniging zal, wanneer de teekencn niet bedriegen, dit verslag een jaar inluiden, dat voor de leden, indien zij worden opgenomen in een ziekenhuis, algeheele vergoeding brengt voor 3de klas patiënten, waarmede het bestuur reeds metrdere jaren bezig is. Immers in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert een contract met de Mij. van geneeskunst en verschil lende federaties op ziekenhuisverplegings- gebied werkzaam, welke voor onze leden deze mogelijkheid opent. Het ledental is nog steeds in de opgaan de lijn. In aanmerking genomen dat vele leden noodgedwongen moeten bedanken, kunnen wij alleszins tevreden zyn. 1 Januari 1935 bedroeg het ledental 24.465, 31 December d.a.v. 24.861 een voor uitgang derhalve van 396 leden. Voor rekening der vereeniging werden in de verschillende inrichtingen hier ter stede en elders verpleegd in totaal 1065 leden met 22151 verpleegdagen. Het aantal opgenomen leden Is 27 lager dan in 1934, het aantal verpleegden 787 minder, het gemiddeld aantal verpleegda gen is dan ook van 22 gedaald tot 20.8 per patiënt. 639 leden ondergingen verschillende operaties; 23 leden werden opgenomen voor besmetelijke ziekte; 403 leden werden opgenomen wegens interne ziekten. Voor ziekenvervoer werd 861 maal ge bruik gemaakt van een ziekenauto. Zonder eenige op- of aanmerking werd het jaarverslag onder dank aan den secre taris goedgekeurd. Hel verslag van den penningmeester, den heer H. van Cittert, gaf aan inkomsten een bedrag aan van 100.616.08, de uitga ven 102.507.70, zoodat er een nadeelig saldo is van ƒ1891.62. Dit tekort was grootendeels te wijten aan het verlies op effecten, ten bedrage van 2063.12. Na 'n enkel vraag vanuit de vergade- ding werd ook het financieel verslag goed gekeurd onder dank aan den penning meester van zijn gehouden beheer. Bij het punt benoeming lid Controle- Commissie, stelde de voorz. voor den heer v. Zanten te benoemen, waarop deze be merkte, dat hij deze functie liever niet aanvaardde, omdat hij zich niet kon ver eenigen met de wijze, waarop deze com missie werkt. Spr. was van meening, dat hier eerder accountantscontrole noodig is. Eon gewone controle-commissie kon vol gens spr. dit omvangrijke werk niet con troleeren. De voorz. trachtte deze bezwaren te ont zenuwen en deelde o.m. mede, dat het be stuur zich ook regelmatig op de hoogte houdt van het financieel beheer. Indien de vergadering een accountants controle eischt, zal een voorstel dienaan gaande aan de vergadering moeten wor den voorgelegd. De penningmeester-administrateur ves tigt er de aandacht op, dat dit voorstel ten zeerste op de winst- en verliesrekening zal drukken, wijl dan alle financieele hande lingen moeten gecontroleerd worden. De heer v. Zanten zegt hierop, dat het hierom juist gaat. Dit toch kan een con trole-commissie onmogelijk in enkele avon den. De secretaris merkt naar aanleiding hier van nog op. dat het geheele bestuur we kelijks de financieele bescheiden contro leert. De heer v. Zanten zegt hierna zijn be zwaren opgeheven te zien en wordt geko zen in de commisise met den heer Pont. De bestuursverkiezing had tot resultaat, AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.-K. Vereeniging van Gezins hoofden, jaarvergadering in „Den Burcht", 8.15 uur. Vrijdag, ,,St Christoffel", „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Mei (lsten Pinkster dag) a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, TeL 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; Maandag 1 Juni (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Een zomerjurk een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMlLDA-zonnebruincrème doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. dat de aftredende leden, de heeren S. Th. Buiis en H. van Cittert weren herkozen. By de rondvraag bracht de heer v. Vlo dorp hulde aan het bestuur voor het vele werk, gedurende zoovele jaren voor de le den verricht en bij uitte den wensch, dat dit bestuur nog lange jaren de belangen der vereeniging moge behartigen. Nadat nog enkele vragenstellers naar ge noegen door den voorzitter waren beant woord, volgde sluiting der vergadering. Aanbouw van Arbeiderswoningen. Door den heer J. H. Schüller is het vol gende voorstel bij den gemeenteraad in gediend. De Raad van oordeel, dat het noodzake lijk is te beschikken over de vereischte gegevens om te kunnen oordeelen of de aanbouw van arbeiderswoningen tot een huurprijs van pl.m. 5.per week nood zakelijk is, besluit, Burgemees'ter en Wethouders te verzoeken door een nauwkeurig onder zoek gegevens te willen verschaffen aan den Raa<x omtrent de volgende punten; 1. het totaal aantal woningen in Leiden met een huurprijs tot f 5.per week; 2. het aantal kamers van elk dezer wo ningen met vermelding van het aantal per sonen van elk geslacht, dat in die woning woont; 3. het aantal gezinnen dat in elk dezer woningen woont met vermelding van het aantal personen vin elk geslacht dat in die woning woont; 4. het aantal van die woningen, dat nood- -?'-ri.ik K1"kA v^rbe'erd te kunnen wor den volgens de woningwet en het aantal van deze woningen dat na onderzoek blijkt op het oogenblik of in de naaste toekomst uit de woningvoorraad te moe ten verdwijnen. Roeiwedstrijden C.G.W. Gisteren organiseerde C.G.W. voor aue Chr. georganiseerde Werkloozen roei wed strijden in het Galgewater, vanaf de Vink naar Njord, in de trainirvgsbakken van Njord. bemand met 12 man en stuurman. Men moest komen tot drie winnaars en drie verliezers. Alvorens de wedstrijden werden begon nen, dankte de heer Crama het bestuur van Njord voor zijn medewerking door niet al leen gratis booten af te staan, maar aan de finish ook gratis groenten te geven. Tevens dankte hij ook het Chr. Werkloozen Comité voor de medewerking om vleesch disponibel te stellen en het personeel ar beidsbeurs, die aardappelen in zakken van 5 kilo schonken. Daarna nam de voorzitter van C.G.W. de heer v. d. Velden, het woord, die secr. Crama dank zegde voor de getroffen voor bereidingen. Daarna ging men over tot de wedstrijden. De resultaten waren: lste prijs bemanning stuurman Crama. roeiers Mol, N. Blom, W. de Wit, J. Arnol- dus, Karstens. Stikkelorum, Gordijn, Starre, Kops, Bins bergen, Zuidema Jz., Bo termans. 2e prijs Boot 2 stuurman v. d. Velden. 3e prijs Boot 3 stuurman Zuidema. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g. 6469. Meyer, Leiden, Stad' houderslaan 8, meubel transportbedrijf. Door uittreding van den vennoot H. D. F. Meyer, is de vennootschap onder firma ont bonden .terwijl de zaak wordt voortgezet, met toestemming van den uitgetreden ven noot, onder den naam: Meyer, door den anderen vennoot J. Meyer, als eenig eige naar. Opheffing. 4171. W. Wiesbrock, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 4345, kok, banketbakkerij, lunchroom. De Commissaris van Politie vestigt de aandocht op de wet van 16 Mei 1935, Sts- blad 257 tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Bij deze wet wordt straf bedreigd tegen den werk gever, die een vreemdeling door den Mi nister van Sociale Zaken verboden arbeid doet verrichten zonder in bezit te zijn van dè daartoe verplichte schriftelijke ver gunning. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij den Dienst van Sociale Zaken (Arbeids beurs), Levendaal en op het Bureau van Politie, Zonneveldstraat (afd. Bijzondere wetten) te Leiden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2