FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING DONDERDAG 28 MEI 1936 «E LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 1WV! RjH roini- Negen van die nieuwe lA/VL VBtie LXflfUJ vierkante beschuitjes van Paul C. Kaiser! U krijgt er nog 'n Paula-bon bij. En de beschuitjes? Verbazend lekker! 'n Nieuwe tractatie voor de kinderen- N.V. Paul C. fóai ser vierkante fasclwitib N.V. PAUL C. KAISER. BESCHUITFABRIEKEN, ROTTERDAM DE NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „ALPHIA" Het „Holland"-team, dat den 2den Pink sterdag te Alphen zal deelnemen aan bo vengenoemde wedstrijden is als volgt sa mengesteld: 100 meter C: H. Schumann, J. Nota; 100 meter B: O. Kronig, P. van Ben ten; 400 meter C: Mark Deyn; 400 meter B: J. Schüss; 800 meter B: Jan Deyn, A. J. van Bakel; 5000 meter B: J. Dubbelaar, P. v. Egmond; Discuswerpen: C. van Velsen; Speerwerpen M. Bon; Kogelstooten O. Kronig. De estafette-ploeg voor de 4 x 100 meter is als volgt: O. Kronig, J. Nota, H. Schu mann en P. van Benten, terwijl voorts de ploeg voor de Olympische Estafette (800- 400-200-200) eerst pas op het terrein zal worden samengesteld. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Gisterenavond vond onder groote be langstelling de tweede recordrit plaats over 17 km. Trots den sterken wind wer den er zeer snelle tijden gemaakt. In de A-klasse wist J. Schüller ruim een minuut van zijn tijd der vorige week af te halen, terwijl in de B.-klasse W. Burgy verraste door de snelste tijd te maken. In de C-klas verbeterde M. Segaar verschillende tijden der B.-klasse. Hieronder volgt een lijstje der gemaakte tijden volgens de snelheid. 1. J. Schüller, 25 minuten 33 seconden; 2. W. Burgy 26.56; 3. J. v. d. Leest 27.20; 4. M. C. Segaar 27.27; 5. R. Riethoven 27.30; 6. A. de Roode 27.33; 7. C. Ouwehand 27.46; 8. J. Ribot 27.55; 9. P. Verberg 28.02; 10. P. van Zon 28.18; 11. W. van Rooijen 29.21; 12. J. de Roode 30.21; 13/ Th. Holst 30.55; 14. H. Holswilder Sr. 31.29; H. Hols wilder Jr. 32.o5. 2en Pinksterdag zal de tweede competi tie-wedstrijd worden verreden, bestaande uit een sprint wedstrijd over 500 meter, voor alle categoriën. Bijeenkomst aan het clublokaal om kwart voor negen, terwijl de start om kwart over negen plaats vindt. BOKSEN CARNERA VERLIEST DOOR TECHNISCHE K. O. Gisteravond vond in de Ebbets-ring bij New York een gevecht plaats tusschen den Italiaanschen ex-wereldkampioen Primo Camera en den negerbokser Leroy Haynes uit Philadelphia. In de negende rond van den wedstrijd, welke over tien ronden ging, gaf Camera op, waardoor Haynes door technische knock out winnaar werd. PAARDENSPORT DE DERBY TE EPSOM. Aga Khan bezet de twee eerste plaatsen. Onder groote belangstelling werd Woensdag de derby te Epsom gereden. Winnaar werd „Mahmoud" van Aga Khan, gereden door jockey Smirke. Tweede was Taj Akbar, eveneens toe- behoorend aan Aga Khan, gereden door G. Richards. Als derde ging Thankerton van mevr. J. Shand, gereden door jockey Bums door de finish. Uitgespro ken: J. Th. van de Pol, bloembollenexporteur, handelende althans gehandeld hebbende onder den naam of firma Roozen Van- depol, Nieuw-Vennep Hoofdweg 1083; cur. mr. W. Briët. P. Homan, brandstoffenhandelaar, Haar lemmermeer, Lynderdijk 54; cur. mr. B. E. van Tjjn. Opgeheven: H. Stolker Sr., Haarlemmermeer. Surséance van betaling: d.d. 26 Mei aan A. Biesheuvel, aannemer, Rijk gem. Haarlemmermeer aan den Aalsmeerderdijk 229 definitieve sur séance van betaling verleend voor den tijd van 4 maanden, ingaande 15 April. Bewindvoerder: mr. J. H. C. Slotemaker, Haarlem. Samenvoeging van Stomp wijk en V eur? HET PRO EN CONTRA Onder groote belangstelling van de zijde der ingezetenen van Veur, Stompwijk en Nootdorp werd gisteren in een openbare vergadering van Gedep. Staten van Zuid- Holland, onder voorzitterschap van Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, de ontwor pen wijziging van de grensregeling dezer drie gemeenten behandeld. De heer L. C. de Koning, wethouder van Veur, betoogde, dat voor zijn gemeente deze annexatie geen gunstig effect zou heb ben. Ongeveer 90% van de Veursche inge zetenen is er tegen. Veur wenscht niets liever dan zichzelf te blijven. Hoezeer Veur er financieel moeilijk voor staat, het zal zich zelfstandig weten te redden. Bovendien: aard en bebouwing van de gemeente Veur verschillen hemelsbreed met die van Stomp wijk, waarmee het zou moeten worden sa mengevoegd. In de laatste jaren heeft Veur zich als woongemeente sterk ontwikkeld, welke ontwikkeling zal voortgaan bij behoud van haar zelfstandigheid. De heer A. J. Schrader, eveneens wet houder van Veur, onderstreepte het betoog van den vorigen spreker. De heer H. J. Mol, lid van den z.g. dub belen raad van Veur, zette uiteen, dat ook uit een oogpunt van economie de ontwor pen samenvoeging geen zin heeft. Door een anderen ondernemingsvormbijvoorbeeld een naamlooze vennootschap, kan het be drijfsbeheer der gemeente Veur worden verbeterd. Deze gemeente, die 3800 inwo ners telt, dient zelfstandig te blijven, te meer waar er in ons land nog zooveel ge-- meenten met aanmerkelijk geringer inwo nertal (tot zelfs 295) zelfstandig zijn ge bleven. Een ander lid van den dubbelen raad van Veur, de heer A. Slingeland, verdedigde de voorgesteld annexatie. Leidsohendam, een belangrijke buurtschap onder Veur, gevoelt zich reeds één met Stompwijk. Het gemeen tehuis te Veur is geheel onvoldoende voor een zelfstandige gemeente, men zou er tot den bouw van een nieuw raadhuis moeten besluiten, wanneer de samenvoeging niet zou doorgaan. De heer K. Vink, lid van den raad van Stompwijk, pleitte eveneens voor samen voeging. Veur en Stompwijk hebben nage noeg gelijke bestaansvoorwaarden. In de eene gemeente eet de bevolking aardappe len met groente, in de andere groenten met aardappelen. Beide gemeenten hebben be bouwde buurtschappen en groote stukken wei- en bouwland, zoomede overeenkomsti ge bedrijven. Het speet spreker evenwel, dat Ged. Staten thans voorstellen, om den Veenweg, waarover de grens tusschen stompwijk en Nootdorp loopt, onder laatst genoemde gemeente te brengen. Bij grens wijziging dient de Veenweg met zijn ge- heele bebouwing onder Stompwijk te res sort eeren. Overigens zette spr. nader de voordeelen van de samenvoeging van Veur en Stomp wijk uiteen. Een ander lid van de gemeenteraad van Stompwijk, de heer Willemse, wees er op, dat Stompwijk reeds in verschillende op zichten de behartiging van de belangen van Nootdorp's ingezetenen op zich heeft ge nomen. Burgemeester Keyzer van Stompwijk en Veur gaf als zijn oordeel te kennen, dat afscheiding voor beide gemeenten een fi- nancieele débacle zou beteekenen. Burgemeester Schölvinck van Nootdorp achtte de voorgestelde grenswijziging voor zijn gemeente van groot belang, omdat dan de Veenweg, welke thans nog voor de helft onder Stompwijk behoort, terwijl de be woners van den Veenweg geheel op Noot dorp zijn aangewezen, ook administratief geheel daartoe zal worden gebracht, waar door Nootdorp sterker zal worden. De Veen weg en Nootdorp behooren van nature bij een. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. HILLEGOM. Gewestelijke Wïnkeliersvereeniging. Gisteren hield deze onderafd. van de Han ze een goedbezochte ledenvergadering in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim. De voorzitter deelde mede, dat de direc teur van het Hanzebureau, de heer Post, tot zijn spijt verhinderd is hier te spreken; in zijn plaats is thans gekomen de heer Entiers. Deze spreker begint met te zeggen, dat hij tot zijn spijt weinig kan zeggen over de Kavo-reclame, aangezien deze ma terie niet tot zijn werkterrein behoort. Zijn taak is in hoofdzaak het propageeren van in- en verkoop van den Bond. In een helder betoog zette hij uiteen, hoe nood zakelijk het is, dat de alleenstaande winke lier zich aansluit bij den Bond van Gewes telijke Kruideniers, maar ook, dat ieder verplicht is, lid te zijn van de inkoopcen trale, wil hij deelnemen aan de verkoop organisatie. Aan de hand van vele voor beelden toonde spr. aan, het nut van een gezamenlijken inkoop daar er op dit ge bied zooveel te bereiken is, zoowel voor den grooten zakenman als voor den kleinen winkelier, zonder dat maar eenig risico wordt geloopen. Met een krachtige opwek king tot algemeene deelname sloot spr. zijn rede. Hierna werden eenige vragen gesteld en afdoende beantwoord. De voorzitter dankte den geachten inlei der voor zijn rede, welke zeker nut zal afwerpen. Vervolgens gaven zich een drie tal nieuwe leden op. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. HOOGMADE. Volksbondnieuws. Zooals wij allen we ten zal er op Maandag 1 Juni a.s. (Tweeden Pinksterdag) een groote meeting gehou den worden te Oegstgeest met als spre kers de weleerw. heer H. de Greeve en de heer H. M. Kuiper. Het bestuur van den Ned. R.-K. Volks bond af<L Hoogmade vertrouwt dat er van hier een groot aantal zullen deelnemen aan dezen meeting, zoowel leden als niet-leden. Ook de dames zijn welkom. De program ma's zijn verkrijgbaar bij het bestuur van bovengenoemden Bond a 10 cent per stuk. Het uur van vertrek is vastgesteld om 1 uur 30 vanaf de baan van café Witteman. Het bestuur vertrouwt, dat allen daar dan aanwezig zullen zijn, om dan gezamen lijk te gaan naar de meeting. Ook ver trouwt het bestuur, dat allen hun fiets zul len stallen aan de R.-K. schoof daar de opbrengst van deze stalling uitsluitend is voor twee nuttige doeleinden. LISSE. Kerkebollen. In het Patronaatsge- bouw had gisteravond de jaarlijksche Bloembollenveiling plaats voor kerk, ar men en St. Elisabethvereemging, welke op bracht voor de kerk 779, armen 741.50 en St. Elisabeth en Viincentiusvereeniging 566.50. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke Ar beidsbeurs stonden de vorige week inge schreven 325 werkloozen, hetgeen ruim 60 minder bedraagt dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Moge de werkloosheid blijven dailen. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inizage een verzoek van den heer D. Kruidhof, alhier, om vergunning in gevolge de Hinderwet tot het plaatsen van een kortzaagbank met electrische motor van 3 P.K. op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie D. no. 4034, plaatse lijk bekend Nieuwstraat 1. Op Woensdag 10 Juni a.s., des namiddags om 3 uur, kunnen bezwaren tegen inwilli ging van dit verzoek worden ingebracht. NOORDWIJKERHOUT. Ouden van dagen. De voetbalwedstrijd ten bate van het „Comité Autotocht ouden van dagen" is een groot succes geworden. Naar we vernemen, zal N.V.C. ruim 150 aan het comité kunnen afdragen. De auto tocht voor de oudjes is dus reeds verzekerd. De opbrengst van de speldjes verkoop be droeg ongeveer 20.Alles bij elkaar ge nomen een pracht resultaat! Verkooping. Ten overstaan van Nota ris Punt te Noordwijk had Woensdag in hotel het Rechthuis een verkooping plaats van een stuk bollenland groot ongeveer 2 H.A., gelegen nabij het Maria-Gesticht. Het land werd verkocht voor f 3900. RIJNSBURG. Verbetering. In het verslagje van den Raad van gisteren werd vermeld, dat de heer Kort een berisping van den voorzit ter kreeg. Dit moet zijn: de heer Van der Gugten. ROELOFARENDSVEEN. Coöperatieve Boerenleenbank. Dezer dagen had alhier de jaarvergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank van Roelofarendsveen. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer W. van der Zwet Pz., heette allen hartelijk welkom en opendie de vergadering met den Chr. groet. Spreker betuigt zijn dank voor de zoo ruime opkomst (ruim 170 leden waren tegenwoordig) en verzoekt zakelijke en vlugge afdoening der agenda. Tot secretaris wordt benoemd Seb. Bak ker, adj. kassier en tot leden van het stem bureau de hoeren J. J. de Koning, M. Turk en J. van der Meer-Huigsloot. Een ieder had het controlebewijs afgegeven. Hierna volgt voorlezing dor notulen van de vorige jaarvergadering, welke onveran derd worden goedgekeurd. De rekening en balans worden door den kassier aan de ver gadering overgelegd. De balans gaf een winst aan van 1.500.42, welke zooals ge woonlijk, met goedvind'ing der leden bij de reserve wordt gevoegd. Een beknopt ver slag was aan de leden thuisbezorgd. Over den toestand van 1935 werd verslag uit gebracht door den adj. kassier, waarin ge memoreerd werd het overlijden van den heer E. J. Rodewijk, die ruim 20 jaren be stuurslid van de Bank was geweest. Be treffende de spaargelden werd medege deeld, dat ongeveer 800 boekjes in omloop waren; er was zelfs nog een kleine voor uitgang van ruim 3000.aan het einde van 1935. De volle medewerking van de leden werd' gevraagd om hunne verplich tingen getrouwvol na te komen, alsook van hen, die in rekening courantschuld werken. De schuld bij de Bank was per 31 Decem ber 1935 36.000.lager dan vorig jaar op gelijk tijdstip. De adj. kassier beëindigt zijn verslag met te wijzen op de machtige or ganisatie welke de Bank is. Was dit niet zoo, dan zou de tegenwoordige toestand op de leden ongetwijfeld nog zwaarder drukken. Hij verzoekt de vergadering het jongere geslacht het sparen te leeren waarvoor spaarbusjes, hiertoe bevorderlijk, bij de Bank verkrijgbaar zijn. Spreker raadt hen aan, de jeugd er op te wijzen, dat de ver plichtingen zoo getrouw mogelijk moeten worden nagekomen en spreekt den wensch uit, dat het jaar 1936 onder Gods onmis bare zegen een voorspoedig jaar moge zijn. De voorzitter van den Raad van Toe zicht bedankt den adj. kassier voor zijn verslag en zegt zich geheel daarmede te kunnen vereenigen om reden dit in de juist woorden is weergegeven. Het rapport van den Raad van Toezicht wordt uitgebracht door den heer C. Huig- sloot, waarin wordt medegedeeld, dat een der leden van den Raad van Toezicht de va cature van E. J. Rodewijk had waargeno men. De -ongunstige tijdsomstandigheden gaven veel en zwaar werk te verrichten. Spreker eindigt zijn rapport met een woord van dank aan den kassier en zijn zoon voor het correct vervullen van deze moeilijke taak en spreekt den wensch uit, dat 1936 nog vele goede uitkomsten moge geven. Aan den secretaris van den Raad van Toe zicht wordt dank gebracht voor zijn uitge bracht rapport. Thans was aan de orde de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de vacature van E. J. Rodewijk, waarvoor door het bestuur alas candidaten waren gesteld J. J. van der Meer Jz. B 145, Th. C. Hoogenboom en Joh. van der Meer Dz. B 160. Reeds bij de eerste stemming verkreeg J. J. van der Meer Jz. 114 van de 162 geldig uitgebrachte stem men. Op de vraag van den voorzitter of J. J. van der Meer bereid is de benoeming aan te nemen, antwoordt deze bevestigend en dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna de voorzitter den nieuw gekozene verzoekt aan de be stuurstafel te komen plaats nemen. De heer C. Huigsloot, lid van den Raad van Toezicht, wordt met algem. stemmen herkozen. Ook hij neemt zijn benoeming aan. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden herbenoemd 2 leden van den Raad van Toezicht. Vervolgens wordt medegedeeld, dat de Bank de eerste 4 1/2 maand ruim 680.000 heeft omgezet over 3500 boeknummers; 42 nieuwe spaarders traden toe. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Hierna bedankt voorzitter allen, die in den loop van het jaar de belangen der bank hebben behartigd, in het bijzon der den kassier, die, hoewel met behulp van zijn zoon, nog zoo veel van de bank doet. Vervolgens dankt spr. de aanwezigen voor het aangename en vlotte verloop en hoopt, dat de leden door de ruimere opbrengst der producten en door God's hulp in staal zul len zijn hunne eerste verplichtingen, n.l. de rentebetaling in zijn geheel en binnen den gestelden tijd zullen kunnen voldoen. Hier na sluiting met den Chr. groet. I SASSENHEIM Verloting. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der R.K. Tooneelvereeni- ging „St. Pancratius", onderafd. van den R.K. Volksbond is voor versterking der kas een loterij georganiseerd. De trekking hiervan heeft gisterenavond plaats gehad, waarvan de uitslag is als volgt Eerste prijs 748, tweede 1078, derde 1148, vierde 152, vijfde 59, zesde 531, zevende 905, achtste 1081 en negende 345. De prijzen kunnen tot uiterlijk 26 Aug. worden afgehaald bij de wed. Noordermeer, Hoofdstraat 267. Bij niet-afhalen worden zij nadien eigen dom der vereeniging. Van het tweede lustrum hoopt bovengenoemde vereeniging a.s. winter uiting te geven met een extra uitvoering. Gouden huwelijksfeest. Gisteren her dacht het echtpaar W. v. KlaverenRa- vensberg zijn gouden huwelijksfeest, waar van velen blijken van belangstelling ga ven. Des avonds bracht het muziekgezel schap Crescendo een sernade. Bazar. Gisteravond had onder groote belangstelling de sluiting plaats van de bazar ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Over het bezoek viel niet te klagen, zoo dat de uitkomst bevredigend zal zijn. VOORSCHOTEN. Veteranen-wedstrijd. Gisteravond had op het V. V. L.-terrein alhier een vetera- nenwedstrijd plaats, georganiseerd door den Ned. R.-K. Volksbond ten bate van de R.-K. werkloozen in deze gemeente. De wedstrijd werd gespeeld door V. V. L. en den Volksbond en opgeluisterd door de medewerking van de St. Laurens Harmo nie en eindigde met een overwinning van den Volksbond met 42. Ook werd ten bate van hetzelfde doel op het veld een lammetje verloot. De aftrap werd gegeven door den weleerw. heer L. Brabander, ka pelaan alhier. Er was yoor dezen wedstrijd veel belangstelling. De Stevens-Hofjespolder. In de gehou den vergadering van stemgerechtigde inge landen van de Stevens Hofjespolder onder Voorschoten en Wasgsenaar is met enkele treffende woorden de overleden voorzit ter, wijlen de heer C. C. Breukink, her dacht. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J W. Koning en gekozen tot voorzitter de heer Th. J. van der Kleij. In de vacature wijlen C. C. Breukink werd tot bestuurslid gekozen de heer H. J. Breukink. WASSENAAR. Personalia. Geslaagd voor het examen apothekers-assistent mej. L. H. J. Knies, alhier. Reddingsbrigade. Dinsdag 26 Mei de den nog een vijftal leden van de Wasse- naarsche Reddingsbrigade examen voor den Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen. Het examen werd afgenomen in het Sportfondsenbad te Delft en verzorgd door de Delftsche Reddingsbrigade. De vijf candidaten slaagden allen, n.l. de hee- ren van Barneveld, van der Eelst, Grünha- gen van der Schalk voor het B-examen en de heer Bridel voor het A-examen. Alle candidaten van de Wassenaarsche Reddingsbrigade van dit seizoen zijn nu voor hun examen geslaagd, wel een zeer uitzonderlijke prestatie. Ter vergelijking diene, dat van de Delft sche Brigade 15 candidaten het examen aflegden waarvan er 10 slaagden terwijl er 5 moesten worden afgewezen. Geboren: Gerarda Cornelia Johanna d. v. F. C. Westgeest en J. van Veen. Jacoba Catharina d. v. G. J. A. Knijnen- burg en A. C. van Wissen. Alida Ca tharina Cornelia d. v. C. J. Knijnenburg en C. T. Grimbergen. Cornelia Aria d. v. A. Dijkman en F. M. van Batum. Antje d. v. A. L. Visser en L. Strooken. Johannes Jonel z. v. L. C. van Egmond en J. J. Noordermeer. Wilhelmus Jacobus Maria z. v. A. J. Romijn en H. C. v. d. Vel de. Martha d. v. J. v. d. Woude en J. Bos. Overleden: Cornells Johannes Bar tholomew van der Zalm 60 j. echtgen. van C. C. van Wissen. Jannetje Slootweg 64 j. echtgen. van G. J. van Aalst. Jacobus Theodorus Naus 64 j. echtgen. van J. M. Tillemans. Hendricus Evert Dirk de Leeuw 48 j. echtgen. van Döhrlng. Ondertrouwd: J. Smulders en A. C. Evers. Gehuwd: M. L. Aronstein en H. D. Dale. Ingekomen: S. Andriessen, uit Leeu warden. I. Bognaz, uit Den Haag. G. Brand, uit Hazerswoude. A. Hakkeling geb. Breewel, uit Zevenhoven. W. J. Bronsveld en vrouw, uit Soerabaja. C. van Driel, uit Moerkapelle. A. N. den Elzen, uit Voorschoten. M. Hasemeijer, uit Den Haag. M. C. F. Janssen, uit Rijs wijk (Z.-H.). G. H. Josten, uit Bottrop (Did.) C. A. Knol, uit Alkmaar. J. Lackner, uit Den Haag. A. O. Mossier en vrouw, uit Berlijn. T. Nobel, uit Gel- senkirohen (Did.) M. Offers, uit Den Haag. H. B. van den Oudendijk Pieter- se en gezin, uit Amersfoort. C. J. M. Pauwels, uit Rotterdam. M. van der Plas, uit Katwijk. H. A. en L. H. Root haan, uit Zwitserland. - E. C. Rutjes, uit Duitschland. M. V. van Sasse, uit Zuid en Noordschermer. M. Szczygelski, uit Den Haag. G. Slik geb. Vaandering, uit Lisse. M. J. Winnubst, uit Bergen (N.H.) Vertrokken: E. Heinrich, naar Den Haag. J. Rijnenberg, naar Den Haag. E. Rijnenberg, naar Den Haag. K. Os- termaier, naar Den Haag. Wed. A. E. Kist geb. S. de Iongh, naar Den Haag. H. J. J. Küppers en vrouw, naar Brussel. I. J. Parenteau, naar Dordrecht. S. Loonstra, naar Leiden. A. J. A. Mater man, naar Leiden. E. W. Sienot, naar Den Haag. A. L. v. d. Wulp, naar den Haag. S. H. Parqui, naar Kaapstad (Z. Afrika). P. Ackermans, naar Den Haag. E. A. G. Baumann, naar Den Haag. A. C. Zonneberg, naar Voorburg. C. Voorhoeve, naar Den Haag. E. Voor hoeve, naar Den Haag. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 35. Toen ze het echter in de gaten kregen, maakten ze dat ze zoo gauw mogelijk weg kwamen. Thans kon de leeuw on gehinderd de sausijsjes die op tafel stonden opeten. Je kon duidelijk zien dat de leeuw van sausijsjes hield, want hij schrokte verschrikkelijk, zoodat je bijna zou gaan denken dat hij in den dierentuin geen opvoeding had genoten. 36. De slager echter was een slimme man. Die had nog juist kans gezien om de laatste van de sausijsjes op tafel vast te maken aan de rauwe worstjes op den sausijsjesmolen. En met het grootste pleizier van de wereld zag de slager, dat de leeuw zich begon te overeten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10