MAANDAG 25 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT fWEXUK BLAD TAG. I FEYENOORD—ENSCHEDE 4—1. Ten aanschouwe van ongeveer 16000 inenschen onder wie zich 1500 Enschede- supporters bevonden, die met een extra- trein en autobussen naar Rotterdam waren gekomen, heeft Feyenoord een prachtigen wedstrijd tegen Enschede gespeeld en een volkomen verdiende 41 overwinning be haald. In 13 competitie- en vier kampioens wedstrijden had Enschede de Nederlaag niet gekend, maar in den 18den wedstrijd moest zij de vlag strijken voor de tegen partij, die haar in elk opzicht de baas was. In Groningen heeft het spel van Feyen oord een week geleden niet aan de ver wachtingen beantwoord, doch gisteren heeft de club van Van Heel weer eens la ten zien, wat zij, als het er op aankomt, in haar mars heeft. Spelende in dezen vorm is er geen enkele ploeg in ons land, die daar tegen op kan. De strijd was eigen lijk al in de eerste helft beslist, omdat Feyenoord bij de pauze met 31 leidde en tot op dat moment zoo overwegend in de meerderheid geweest was, dat er geen enkele reden was om aan te nemen, dat in de tweede helft de bordjes verhan gen zouden kunnen worden, hetgeen dan ook niet gebeurd is. In tactiek, in techniek, in positiespel, in zuiver aangeven, in het koppen, kortom in elk onderdeel van het spel, heeft Feyenoord ditmaal uitgeblon ken en Enschede een lesje gegeven, dat haar heugen zal. Het spel is nauwelijks drie minuten oud wanneer Enschede de leiding neemt. Ger ritsen trekt er tusschen uit, zet zuiver voor, Wegerink loopt nog even door om dan met een welgeplaatst schot van Male te passeeren (01). In het volgend mo ment krijgt Feyenoord een mooie kans'om gelijk te maken, maar Barendrecht maait er over heen en Linssen, die dan komt toe snellen, lost een vuurpijl, die hoog over gaat. Een fraaie aanval van Feyenoord ein digt in een voorzet van Vrauwdeunt, de bal zweeft voor doel, Kantebeen zet er z'n hoofd onder, waarna de bal juist over de lat verdwijnt. Een fraaie pass van Van Heel bezorgt Barendrecht een kansje, hij wacht echter te lang, zoodat het resultaat niet meer is dan een hoekschop. Plots trekt Nagels er tusschen uit, hij vliegt naar binnen, doch het harde schot gaat rake lings langs. Er is een kwartier gespeeld, wanneer Feyenoord gelijk maakt. Het is Kantebeen, die een mooien aanval van de thuisclub leidt, hij plaatst den bal voor doel. Ha- gels en Kamst begrijpen elkaar verkeerd, waarvan Barendrecht profiteert^, om het leer in het net te schieten (11). Onmid dellijk daarna is Feyenoord al weer in den aanval, maar Barendrecht zoekt het doel te hoog. Kamst laat dan fraai werk zien, daar hij eerst een zeer hard schot van Ba- rendregt tot hoekschop verwerkt en dan een listig ingezetten bal van Vrauwdeunt uit den hoek grabbelta Feyenoord is over het algemeen iets sterker, zonder dat de verdediging der bezoekers het al te moei lijk krijgt. Na verloop van 38 minuten neemt Feyen oord de leiding: de bal komt van links voor doel. Kamst staat niet goed opgesteld, waardoor Vrauwdeunt het leer in kan kop pen (21). Nog geen minuut later krijgt Feyenoord even buiten het penalty-gebied een vrijen schop te nemen, van Heel plaatst den bal naar den vrijstaanden Vrauwdeunt, deze loopt nog een paar me ters door en geeft vervolgens Kamst niet de minste kans (31). Feyenoord blijft sterker, een kogel van Kantebeen stompt Kamst niet ver genoeg weg, Vrauwdeunt vangt den bal op, doch de lat voorkomt een doelpunt. In de laatste minuut van de eerste speelhelft wordt Enschede een straf schop toegewezen, wanneer van der Heide tegen ten Duis een overtreding begaat: van Delden neemt de penalty, maar hij trapt juist over kruising van lat en paal. Na de rust zijn bij Enschede Wiegerink en Oosterveer uitgevallen en vervangen door Huckriede en Mulder. Direct van den aftrap krijgt Feyenoord een hoekschop te nemen, Linssen plaatst den bal voor doel, Barendrecht springt hoog op en met een elegante kopbeweging is de voorsprong (41). De backs van Enschede gaan daar na den buitenspelregel in toepassing bren gen, waarmee zij nogal succes hebben. Pech heeft Feeynoord Wanneer Baren drecht een voorzet van Linssen hard te gen de lat kopt. Even daarna trapt Ba rendrecht den bal in het net, maar wegens buitenspel wordt dit doelpunt geannu leerd. De verdediging van Enschede zit vaak zoo in den knel, dat ze slechts ten koste van hoekschoppen redding kan bren gen. Van Heel laat dan een knap staaltje voet bal zien, hij goochelt den bal langs ette lijke tegenstanders, maar Linssen komt te laat in actie om den fraaien pass te kun nen benutten. In de laatste oogenblikken krijgt Feyen oord nog een kansje om den voorsprong te vergrooten, maar Hagels slaat den aanval resoluut af. Feyenoord wint dus met 41. ZWITSERLAND—BELGIë 1—1. De achtste landen wedstrijd tusschen Zwitserland en België, welke voor 12000 toeschouwers te Basel is gespeeld, is met gelijk spel 11 geëindigd. De ontmoeting was een groote teleurstelling. Beide ploe gen vertoonden nauwelijks meer dan ma tig spel. Dit is reeds de vierde wedstrijd welke met gelijk spel is geëindigd, de ove rige vier wedstrijden waren door België gewonnen. In het begin zag het er voor de Zwitsers hoopvol uit, want reeds in de derde minuut opende de linksbuiten Ciseri de score. Verdere successen bleven echter uit, ondanks het feit, dat de Zwitsers af en toe in de meerderheid waren. Na de rust verflauwde het spel geheel, in de 26ste minuut slaagde de Belgische middenvoor Capelle er toen nog in den gelijkmaker te maken. Sportver. „Morschkwartier." Gisteren speelde Morschkwartier comb, tegen Sportman H. Eindè 15, Rust 12. H. V. V—C. V. V. 0—3. In een zeer matig gespeelden wedstrijd is C. V. V. er in geslaagd H. V. V. uit te schakelen voor de promotie naar de eerste klas. De Hagenaars begonnen veelbelovend, maar na eenige vergeefsche aanvallen ver vielen zij in de fout, zich te veel op verde digend spel toe te leggen, waardoor de aan val, mede door het goede verdedigen der Rotterdammers, slechts zelden gevaarlijk kon worden. Na ongeveer 17 minuten spe- lens nam C. V. V. uit een hoekschop de leiding. De Haagsche doelman greep nl. mis naar den goed voor doel getrapten bal en en de rechtsbinnen kopte het leder in open doel (01). Tot de rust ging het spel vrijwel gelijk op, maar in de tweede helft waren de C. V. V.'ers het rreest in den aanval en toen de Rotterdamsche rechtsbinnen van een fout van de- Haag sche achterhoede gebruik maakte om een tweede doelpunt te maKou. was het met H. V. V. gedaan (02). Wel is waar poog de H. V. V. de eer nog te redden, maar het gelukte haar niet. Zrifs kon de midden voor van C. V. V. den stand nog op 03 brengen, toen hij van een te ver opdringen der Haagsche verdediging gebruik maak te door den uitgelopen doel man te pas seeren en kalm den bal in het verlaten doel te trappen. HERMES D. V. S—VELOX 2—0. Met groote hardnekkigheid heeft Velox haar laatste kans in de promotie-competi tie verdedigd tegenover de, in de eerste helft technisch veel sterkere ploeg van Hermes D.V.S., die voor de rust zorgde voor een 20 voorsprong en daarna zich grootendeels toelegde op behoud daarvan. In de tweede helft kon Velox daardoor veel meer aanvallen, ze deed dat in een tempo, dat de allerhoogste eischen aan de Schiedamsche verdedigers stelde. Hoe snel de beide vleugelspelers, vooral de linksbuiten Dam, ook den bal opbrachten, hoeveel goede kansen het Utrechtsche bin- nentrio ook kreeg, tot een voor Beun on houdbaar schot brachten ze het niet. Meer malen werd er echter op het nippertje ge red. Opnieuw bleek, dat de terugkeer van A. van der Tuyn een geduchte versterking van den H.D.V.S.-aanval beteekende. Hij verdeelde het spel, behoudens in de laat ste 20 minuten uitstekend. Maar zijn snel heid en zijn schot heeft hij nog niet terug. Reeds drie minuten na het begin nam de thuisclub de leiding door goed doorze- ten van de Jong. die hoog in het net schoot (10). Fraai combineerend be dreigde H.D.V.S. vrij geregeld het Utrecht sche doel tot na een klein half uur I. van der Tuyn snel doorliep op een through- pass van zijn broer en langs den uitgeloo- pen doelman het tweede doelpunt maakte (20). Rustig en goed speelde H.D.V.S. verder, A. van der Tuyn kreeg twee uit stekende scoringkansen, die hij echter niet benutte. Na de rust trachtte de H.D.V.S.-aanval Velox te overrompelen, een scherp schot van dichtbij van de Jong werd gestopt en toen begon Velox aan haar serie van hard nekkige pogingen om den achterstand in te loopen. Eens scheen een doelpunt zeker na snel opbrengen van Dam, die naar binnen was geloopen met den bal, doch Beun verliet zijn doel en maakte zich meester van den bal. Vrijwel onmisbare kansen, die de middenvoor Hol en de rechtsbuiten Sluyk kregen, leverden niets op, Beun stopte de schoten voortreffelijk en zijn achterspelers waren steeds in de onmiddellijke nabijheid om den bal uit de gevaarlijke zone te werken. Onder groote spanning verstreek de tijd. H.D.V.S. hield stand en won verdiend, zij het wellicht wat -geflatteerd, met 20. ALPHIA—SCHOTEN S—1. Volkomen verdiend heeft Alphia revan che genomen op Schoten voor in Haanlem geleden nederlaag, waardoor een beslis singswedstrijd, weike waarschijnlijk in Lei den wordt gehouden, noodig is geworden. Reeds direct zet Alphia een serie keurige aanvallen op, die de Schoten-defensie wel in groote moeilijkheden brengen, doch geen doelpunten opleveren. Nadat de gasten door slecht schieten eenige kansen hebben ver knoeid, neemt Alphia na twintig minuten door een fraai schot van Britsummer de leiding (10). De vreugde is echter van korten duur, wanneer de Schotenlinksbin nen een treuzelen' van Mulder met een doelpunt afstraft (11). Even een inzin- kinig bij Alphia, waardoor Schoten sterk in de meerderheid komt, maar Vet is weer uitstekend op dreef. De thuisclub komt meer in den aanval en bij een langdurige scrimmage voor doel jaagt Britsummer op nieuw in de-Schotentouwen (21). In de tweede helft is Alphia vrijwel door loopend sterker. Aanvoerder Bouthoorn zet zijn voorhoede steeds meer aan het werk, doch de Schotenaren verdedigen stug, terwijl Zwaan zoowel als de Jager eenige fraaie kansen om zeep brengen. Na een half uur weet de Jong, die opviel door eenige ballen a la Bakhuis naar de vleu gels door te koppen, zjjn bewakers te ont snappen en de stand op 31 te brengen. Een tweede doelpunt direct daarop door hem gescoord werd wegens buitenspel af gekeurd. Wel trachtte Schoten nog op te halen, doch Alphia wist de overwinning zonder al te groote inspanning te consoli- deeren. NOORD-DUITSCHLAND—NOORD NEDERLAND 10—1. Op het groote sportveld te Bremen heeft gisteren de 21ste ontmoeting plaats gehad tusschen de elftallen van Noord-Duitsch- land en Noord-Nederland, waarbij de Ne- derlandsche ploeg met niet minder dan 101 het onderspit heeft moeten delven, nadat de rust met 21 was ingegaan. De wedstrijd werd door twaalfduizend toeschouwers bijgewoond. De Nederlan ders beschikten over forsche spelers, die echter individueel in technisch opzicht wei nig presteerden. HAASTRECHT—L. F. C. 3—0. De kans op behoud voor de 3e klasse is voor het oude L.F.C. tot een minimum ge daald. Er zou een wonder moeten gebeu ren (wanneer men aan het rekenen gaat). Al met aj gaat er door deze zeer waar schijnlijke degradatie weer een stuk voet balgeschiedenis voor Leiden verloren. Ook in dezen wedstrijd was het geluk weer niet aan de zijde van L.F.C. Haastrecht is een hardwerkende ploeg met een goede achterhoede en een mid- voor die van spelverdeeling een goede op vatting heeft. O.i. speelt dit elftal beter dan Hellevoetsluis. De wedstrijd werd ge leid door den heer Eversteijn. Haastrecht wint de toss. L.F.C. brengt den bal aan het rollen, en zet direct zeer goede aanvallen op, wetende wat er voor haar op het spel staat, maar de H.-achterhoede is op haar post. Ook H. zit niet stil en forceert al spoedig de eerste corner welke niets op levert. L.F.C. verplaatst het spel en krijgt al spoedig een vrije trap te nemen op de rand van het beruchte gebied maar de keeper keert het harde schot, wat even later ook de L.F.C.-keeper even schitte rend doet bij eenzelfde geval. Na pl.m. 30 min. een zeer goede aanval van H. De rechtsbuiten zet voor en de goed spelende midvoor geeft met een hard schot zijn club de leiding (1—0). L.F.C. pakt dan wat vinniger aan, een hard schot van de L.F.C. rechtshalf verdiend bijzondere vermel ding, welke door den H.-keeper op goede wijze wordt gekeerd. Het spel gaat snel op en neer waarbij beide keepers te pas moe ten komen. Bij een aanval van H. denkt een ieder aan buitenspel van de H. rechts binnen, waardoor de L.F.C.-achterhoede blijft staan, wat voor de H.-speler een zoo •gemakkelijke kans is om keeper Heuzen voor de tweede maal te passeeren (20). Vele goede momenten om den achterstand te verkleinen zijn er voor de L.F.C.-voor hoede aanwezig, maar steeds is de achter hoede van H. op haar post. Zelfs als de midhalf van L.F.C. is doorgebroken, haalt de keeper hem als het ware de bal van de schoen. Juist even voor de rust krijgt L.F.C. weder een vrije trap te nemen op pl.m. 20 M. afstand, maar weder wordt de aanval hieruit opgezet, onderschept. Di rect hierna is het rusten. Na de thee zit L.F.C. geregeld op het H.-doel. maar het geluk is niet aan haar zijde. Dan op een moment heeft een H.- speler een klein ongeval door een botsing opgeloopen, waardoor deze speler even het veld moet verlaten, wat voor de scheidsrechter aanleiding geeft om het spel te staken totdat de speler is terugge- i keerd. (Een wel sportieve opvatting). Weer krijgt H. een vrije trap te nemen vanaf de zijlijn. De rechtsbuiten zet hoog voor doel, de bal komt op den rug van een achterspeler terecht, om daarna in eigen doel te verdwijnen, waarmede op zeer ge lukkige wijze de stand voor H. tot 30 wordt opgevoerd, tot zeer groote tegen slag van heel L.F.C. maar welk resultaat door al wat Haastrecht aanhangt, onder gejuich wordt geaccepteerd. L.F.C. for ceert dan nog eenige corners zonder re sultaat. Herreur wordt inmiddels vervan gen. De spelers pakken ondanks de ach terstand energiek aan. maar niets lukt, ook al omdat de H.-spelers voor het mee- rendeel in de achterhoede terugtrokken. Wanneer de scheidsrechter voor de laat ste maal fluit heeft L.F.C. haar tweeden wedstrijd verloren in deze zeer belang rijke kleine competitie. u. v. s.. n—s. v. v. m 3—3. Ook in de tweede promotiewedstrijd is het U.V.S. 2 niet gelukt de overwinning te behalen. Het resultaat v/as een gelijk spel en als wij het verloop van den wed strijd nog eens nagaan, dan is U.V.S. 2 met deze uitslag rijkelijk beloond. S.V.V. 3 verdiende de overwinning ten volle maar de U.V.S.-doelman dacht er anders over en heeft U.V.S. 2 door keurig werk een punt bezorgd. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Lee wordt begonnen en U.V.S. onder neemt den eersten aanval, die op niets uitloopt. Bij den eersten S.V.V.-aanval wordt er bijna gedoelpunt als Bosboom uitloopt, den bal wil vangen maar deze door effect voor de voeten van den rechts buiten springt, die rakelings voor langs naast schiet. Als de S.V.V.-rechtsbuiten voorzet zal N.N. den bal wegtrappen, maar hij legt hem precies voor de voeten van den S.V.V. midvoor die kort voor het doel staande deze kans benut (10). Het duurt echter niet lang of U.V.S. maakt ge lijk. Als Gertenaar hoog voorzet wordt de bal weggekopt. N.N. zet echter weer voor en Onvlee doet de rest (11). U.V.S. komt weer terug en als Gertenaar voorzet kan de S.V.V.-doelman niet ver genoeg weg werken en Arbouw geeft onhoudbaar U.V.S. de leiding (2—1). De tweede helft is behoudens eenige uit vallen geheel voor S.V.V. geweest. Als bij een vrijen trap voor S.V.V. de bal voor het U.V.S.-doel wordt geplaatst loopt Bos boom ontactisch uit en de midvoor kopt keurig in (22). Bij een U.V.S.-aanval wordt v. d. Laan unfair aangevallen. De strafschop wordt door van der Laan be nut (32). S.V.V. geeft het niet op. Aan val op aanval wordt ondernomen en wer kelijk verdiend maakt zij gelijk als" de rechtsbuiten voorzet en de linksbinnen schitterend inschiet (33). Ondanks ver woed aanvallen van S.V.V. en diverse cor ners op het U.V.S.-doel waarbij Bosboom meester, blijft van het terrein, verstrijkt de tijd. OM DEN TRIANON-BEKER. Dinsdagavond speelt om 7 uur op het LFC-terrein het Leidsch Studenten Corps geheel volledig tegen Leidsch Bank Elftal. De L. P. S. V, heeft zich teruggetrokken uit de Trianon-wedstrijden, daar hun lot in de politie-competitie beslist is, want LPSV moet degradatie-wedstrijden spelen tegen Hilversum en Schiedam of Rotter dam II. Het LPSV bestuur meent nu alléén maar te laten trainen, want Hilversum heeft uit 10 wedstrijden 18 punten. Dus het ziet er zwart voor LPSV uit. S.io.d. II—Alphen n 0—3. De tweedie degradatiewedstrijd hebben de Alphen-reserven andermaal in een over winning omgezet. Door den slechten ter reintoestand was de wedstrijd maar weinig het aanzien waard en konden de Rijnbe woners niet hun gewone spel ontplooien. In de eerste minuut miste Alphen reeds een goede kans, toen Vrisekoop rakelings over schoot. Na eenigen tijd van gelijk opgaand spel, maakte bij een corner op het S.i.o.d.- doel een der backs hands, den scheidsrech ter ontging dit niet en gaf penalty, welke door van Leeuwen in een doelpunt werd omgezet (01). Alphen bleef daarna nog eenigen tijd overwicht uitoefenen, doch doelpunten bleven uit, zoodat ongewijzigd de rust aanbrak. Na hervatting was het spel het eerste kwartier geheel voor de bezoekers. Na een reeks van nutteiooze aanvallen gelukt het Vrisekoop den voorsprong voor Alphen te vergrooten. Het spel der bezoekers begon toen merkbaar te verflauwen, waardoor de thuisclub meermalen in den aanval kwam. Op 't kantje af weet Mulder door zich voor den bal te werpen eens een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Het spel neemt meermalen een al te forsch karakter aan, zoodat een S.i.o.d-speler buiten de lijnen wordt verwezen. Even voor het einde heeft Alphen nogmaals succes, wanneer van Leeuwen met een keurig schot den stand op 03 brengt. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN Gistermiddag zijn op de Rijs wij ksche wielerbaan de wedstrijden verreden, wel ke Donderdag j.l. wegens het slechte weer moesten worden uitgesteld. Het aantrek kelijke programma, waarvoor een niet overmatig groolc belangstelling bestond, werd thans begunstigd door fraai weer en vlot afgewerkt. Begonnen werd met sprintwedstrijden voor amateurs en onafhankelijken over. twee ronden var 400 meter. D^ uitslagen luiden: eerste serie: 1 Beukers, 2 Grimme, twee de serie: 1. Holtkamp, 2. van Es; derde se rie: 1. Meyer, 2. Dugesnoy; vierde serie: 1. Duyn, 2. Arnts; vijfde serie: 1. Laman, 2. Ashman; zesde serie: 1. Buchly, 2. Rut- grink. Hierop kwamen de kleine motoren in de baan voor de twintig K.M.-wedstrijd Aan den start verschenen: 1. van den Heuvel, 2. Matena, 3. Van der Meer, 4. Wildschut, 5. Snoek en 6. Woldendorp. Er ontspon zich direct een vinnige strijd, waarin Snoek achter Ceurremans overwe gend de sterkste bleek. Van den Heuvel maakte zijn debuut achter de motoren, of hij hierin succes zal hebben, dient te wor den afgewacht. Zijn eerste wedstrijd heeft nog niet veel perspectief in die richting geopend. De uilslag van den eersten rit werd: 1. Snoek, 20 km. in 18 min. 43 3/5 sec., 2. Wildschut op 399 m., 3. van der Meer op één ronde 300 m., 4. Matena op vier ron den 200 m., 5. van den Heuvel op vijf ron den 160 m., 6. Woldendorp op negen ron den 250 m. Hierna werden de drie demi-finales ver reden van e sprints over twee ronden van 400 m. vo r amateurs en onafhankelijken. De uitslagen zijn: eerste rit: 1. Buchly; tweede rit: 1. Beukers, derde rit: 1. Duyn. De tweede rit achter de motoren bracht de volgende \olgorde aan den start: 1. Woldendorp, 2. Snoek, 3. Wildschut, 4. v. d. Meer, 5. Matena, 6. v. d. Heuvel. Deze rit bracht onmiddellijk een feilen strijd tusschen Snoek, Wildschut en van der Meer, waartoe de laatste het initiatief nam. Snoek nam tactisch den zekersten weg en liep een kalme ronde uit om vrij wel onbedreigd aan den kop te blijven. Om de tweede plaats werd fel gestreden tusschen van der Meer en Wildschut. Evenals in den eersten rit speelden van den Heuvel en Woldendorp geen rol. Van dei Meer kreeg achterstand wegens ban- denpech. De uitslag werd onder groote spanning: 1. Snoek 18 min. 58 3/5 sec., 2. Wildschut op 1 ronde 80 m. 3. Matena 2 ronden 180 m., 4 van der Meer 5 ronden 200 m. 5. van den Heuvel 6 ronden 396 m., 6. Wolden dorp 8 ronden 100 m. De finale sprint over 2 ronden van 400 m. voor amateurs en onafhankeiljken gaf na een prachtigen feilen eindstrijd den volgenden uitslag. 1. Duyn laatste 200 m. in 12 4/5 sec. 2. Buchly en 3 Beukers. Na de pauze werd een afvalrace verre den voor amateurs en onafhankelijken, waarbij ieder ronde een renner uitviel. Aan den start verschenen 21 deelne mers. Na een spannenden, regelmatig ver reden strijd werd de uitslag: 1. Op den Berg, 2. van Es, 3. Snoek, 4. Bats. De laatste rit achter de motoren, weder om over 20 km., bracht de volgende volg orde aan den start: 1. Woldendorp, 2. van de Heuvel, 3. Matena, 4. van der Meer, 5. Wildschut, 6. Snoek. Snoek kwam direct enorm opzetten en reeds na vier ronden bezette hij de eerste plaats, gevolgd door van der Meer en Matena. De laatste moest echter na 23 ronden zijn derde plaats af staan aan Wildschut, die geweldig kwam opzetten en na 35 ronden ook van der Meer wist te passeeren. Het duel, dat tenslotte ontstond om de eerste plaats tusschen Snoek en Wildschut, bracht niet die span ning, welke verwacht werd, daar Snoek een halve ronde voorsprong wist te behou den. Snoek zette nog eens op en wist ten slotte onbedreigd te winnen. De uitslag werd: 1. Snoek 19 min. 11/2 sec., 2. Wildschut 110m., 3. van der Meer 1 ronde, 4 Matena twee ronden 80 M., 5. van den Heuvel 4 ronden 85 m., 6. Wol dendorp f. ronden 10 m. De einduitslag van de drie ritten was: 1. Snoek 3 p„ 2. Wildschut 6 p., 3. van der Meer 10 p., 4. Matena 11 p., 5. van den Heuvel 15 p., 6. Woldendorp 18 p. NIEUW-SWIFT. R.C. „Rijswijk" wint den beker. Gistermorgen werd met groote mede werking der bekende Kaveewee-Sigarenfa- brieken de door „Nieuw-Swift" georgani seerde clubwedstrijd verreden, waaraan door de Rennersclub „Rijswijk" uit den Haag en „de Jonge Kampioen" uit Haarlem werd deelgenomen. Allereerst kwamen de C-klassers aan de beurt voor een strijd over 35.8 K.M. Er verschenen hier 30 renners aan den start, welk grooote peleton al gauw uit elkaar werd gerukt. C. Munk (J.K.) moest al spoedig opgeven, terwijl G. van Zon (N.S.) met kettingpech kreeg te kampen. De cate gorie in aanmerking genomen is er hier geweldig hard gereden en vielen er na het keerpunt vele slachtoffers. Zeven renners kwamen er tenslotte op den eindspurt aan stormen, waarvan zich de veelbelovende Finklewberg (R.) wist los te maken om met f ietslengte te winnen. C. Ouwehand (N.S.) plaatste zich op fraaie wijze tweede, temeer daar hij eerst achterstand had. 3. A. Eblie (R.), 4. B. Jansen (J.K.), 5. Smit (J.K.), e. J. v. d. Leest (N.S.), 7. P. Verberg (N.S.), 8. Wijnmalen (R.), 9. M. Segaar (N.S.), 10. P. v. Zon (N.S.). J. Ribot (N.S.) plaatste zich door kettingpech 17e, terwijl het nieu we lid H. Hols wilder zich op keurige wijze 19e wist te plaatsen. In de A-klasse kwamen 18 renners aan den streep voor een course over 85 K.M. Reeds na 40 K.M. wisten R. Riethoven en A. van Amsterdam, beiden van Nieuw- Swift tesamen een voorsprong te nemen, doch werden tenslotte door vier renners van Rijswijk in geloopen. Ook Ab. Strijk (N.S.) was met D. Nieu- wenhoven (R.) eenmaal ruim 2 K.M. weg, doch ook zij werden weer in geloopen. Toen alles weer bij elkaar was demarreer de A. van Amsterdam en wist tenslotte een voorsprong te nemen, welke hij tot bijna 9 minuten wist op te voeren. Een geweldige prestatie overigens! R. Riethoven kwam met 5 Rijswijkers te zitten, w.o. L. Hen- drikx, Elling en Rudi Götz. Op het slechte stuk wist hy er vier kwijt te raken om ten slotte 6 K.M. voor het eind Strijk en Nieu- wenhoven in te loopen. Met laatstgenoemde ging hij op den eindstreep aan, waar hij den eindsprint met ruim twintig Meter in zijn voordeel besliste. Totaaluitslag: 1. A. van Amsterdam (N. 5.) 2 uur 11 min. 35 sec., 2. R. Riethoven (N.S.), 2 uur 20 min. 16 sec. 3. D. Nieuwen- hoven (R.), 4. op 300 Meter Elling (R.)9. Rudi Götz (R.), 2.22.40; 6. Ab. Strijk (N.S.) zelfdetijd; 7. Handgraaf (J.K.); 8. K. de Haas (N.S.); 9. Wagenaar (R.); 10. Bergers (J.K.) K. de Haas werd na een prima wed strijd tot tweemaal toe bezocht door een lekke band en wist zich nog achtste te plaatsen. De B-klasse startte met 24 renners met twee en een halve minuut achterstand op de A-klasse. Evenals de A-klasse moest hier circa 85 K.M. worden afgelegd. De eerste uitvaller was hier J. Geertsma (N.S.) die al direct een lrfcke band kreeg. Met een tempo van ca. 35 K.M. werd verder gereden en alles zou goed gegaan zijn als niet de rege* de grootste spelbre ker zou worden. Bij de Nwe. Weteringsche brug werden reeds twee A-klassers inge haald, terwijl een onbeduidend valpartijtje en daarmede een achterstand door een openstaande brug spoedig was ingehaald. Het eerste slachtoffer van N.S. vonden wij bij Oude Wetering langs den weg zitten. Enkele opwekkende woorden brachten Schüller weer op de fiets. Na 20 K.M. ging Chr. de Roode kop loopen. Jammer genoeg kreeg hij pech en verspeelde daarmee zijn flinke voorsprong. Bij de 40 K.M. vonden wij Chr. de Roode met een afgezakte Rijs- wijker weer bij het peleton terug, maar za gen nu meerdere A-klassers ingehaald. Op het slechte gedeelte hielden de N.S.-leden een hoog tempo en gaven reeds twee A- klassers op. Twee flinke valpartijen brach ten weer de renners evenveel slachtoffers, maar spoedige hulp zorgde voor een goed plaatsje in den volgauto. Reeds lag de B- klasse nu danig uit elkaar, zoo zelfs dat vier uitgeloopen N.S.-leden door eigen schuld werden in geloopen. W. van Rooyert kreeg een lekke band en verspeelde daar mede zijn plaats in den kopgroep. Vooral het rijden van W. Burgy en J. de Haas viel te loven terwijl J. Bergman voor N. Sw. voor de punten zorgden. Acht renners kwamen tenslotte in den sprint op den eindstreep af, waarbij de uitslag als volgt was: 1. Nieuwenhuizen (R.) 2 uur 30 min. 20 sec.; 2. van Dijk (J.K.); 3. J. Bergman (N.S.); 4. v. d. Broek (R.); 5. Thoma (J.K.); 6. Jaap Bauwen (J.K.); 7. W. Burgij (N. S.); 8. J. de Haas (N.S.); 9. A. de Roode (N.S.); 10. W. v. Rooyen (N.S.). Na afloop verzamelden alle renners zich in het clublokaal van Nieuw Swift, waar bij monde van den voorzitter vele fraaie prijzen aan de gelukkige winnaars wer den uitgereikt. Noemen wij in het bijzon der den fraaien Kaveewee-beker, die door R.C. „Rijswijk" werd gewonnen. Het bestuur van Nieuw Swift kan met trots terugzien op het welslagen van de zen voor Leiden zeer groote wegwedstrijd. Het Nieuw-Swift lid J. Riethoven heeft met zijn beleende koppelgenoot J. Ver schoor op de wielerbaan te Oud-Gastel (N.-B.) na een zeer zwaren strijd de over winning in de koppelcourse uit het vuur weten te sleepen. Dat dit koppel hier zeer populair is, bewees wel, dat zij na afloop een ware ovatie in ontvangst hadden te De uitslag was: 1. J. RiethovenJ. Ver schoor, 15 pnt.; 2. BuykBuysse, 13 pnt.; 3. BuronHellemans, 12 pnt.; op 1 ronde: 4. W. MaesKuystermans, 5 pnt. De an dere koppels op meerdere ronden achter stand.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7