MAANDAG 25 MEI 1936 LEiDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 MISSIEWEDSTRIJD HAARLEM—UTRECHT 5—7. Verdedigingen stellen teleur. Gisteren had op het Zuider Sportpark te Den Haag de missiewedstrijd plaats tus- schen de vertegenwoordigende elftallen van het Diocees Haarlem en het Utrecht- sche bondselftal. Het ADO-veld. waar de wedstrijd werd gespeeld was voor het grootste gedeelte uitverkocht. Meer dan 8000 betalende be zoekers passeerden de controle, aldus lezen we in de „Maandagmorgen". Op de officieele tribune merkten we o. m. op: de hoogeerw. heer J. M. v. d. Tuyn, deken van Den Haag, de heer H. J. Borghols, voorzitter van het comité Ka tholiek 's Gravenhage; de zeer eerw. heer J. Mol, directeur van het mannelijk Jeugd werk in het Bisdom Haarlem; de heer R. Dhont, voorzitter R. K. Onderwij zersver- eeniging: de heer Th. M. Dresme, voorzit ter van de R. K. Middenstandsvereeniging de Hanze; Br. Overste van de Kruisvaar ders van St. Johan, Broeder v. d. Corput, H. Putter, voorzitter van den D. H. V. B„ Pater Vrijmoed O. F. M.; Rector Vissers van de I. V. C. B., Dir. v. d. Lugt, geest, adviseur van den D. H. V. B. De wedstrijden werden opgeluisterd door het muziekkorps van de Kruisvaar ders van St. Jan onder leiding van den heer H. P. Pijpers Sr. Ruim half drie betraden de elftallen het veld en toen beide ploegen zich voor de eere-tribune hadden opgesteld, zette de muziek het „Aan U o Koning der Eeuwen" in, wat door de duizendkoppige menigte spontaan werd meegezongen evenals het hierna volgende „Wilhelmus". Nadat de fotografen hun werk hadden verricht, bracht deken v. Tuyn het leder aan het rollen. De Utrechtenaren, die den toss gewon nen hadden, trokken direct ten aanval, doch de Haarlemmers namen het leder over. Koning gaf een voorzet, welke on benut bleef. Nadat dezelfde speler een ver rassend snel schot had ingezonden, dat in het zijnet belandde, kreeg Philippus een schot te keeren, hetgeen hem goed afging. De Haarlemsche ploeg speelde in W.- formatie. Na ruim 20 minuten, toen Haar lem nog steeds in den aanval was, plaatste Wijbenga den bal voor het doel. Pot pro beerde door uitloopen 't gevaar te keeren. Hij miste echter en het leder kwam voor de voeten van Bosdijk, die de Haarlem sche ploeg de leiding bezofgde. (10). Nadat Philippus tot tweemaal toe door snel uitloopen een kans had teniet gedaan, maakten de Utrechtenaren een tegenpunt, dat niet werd toegekend, aangezien even tevoren voor een overtreding was gefloten. De Haarlemmers ondernamen hierna een snellen aanval, Koning kreeg de bal in z'n bezit en zond een scherpen schuiver in. Wel viel Pot op den bal, doch het leder ging onder hem door, (2—0). Pot had dit doel punt zeker moeten voorkomen. De Utrechtenaren lieten zich niet ont moedigen en na een half uur wist Koop man met een vliegend schot de achterstand te verkleinen (21). Een fout in de Haar lemsche achterhoede stelde v. d. Berg in de gelegenheid gelijk te maken (22). Met dezen stand brak de rust aan. In den aanvang van de tweede helft was Haarlem sterker, doch Philippus wist enkele molen het gevaar te keeren. Een pracht schot van de Hosson bracht geen succes daar het leder op de deklat terecht kwam! Nadat aan beide zijden een kans onbenut was gebleven, kreeg Utrecht een corner te nemen. Het leder werd goed voor het doel geplaatst en Fronthroth bracht den stand op 23. Weer waren het de Haarlemmers, die na een snellen aan val succes wisten te boeken en door Koning den gelijkmaker wisten te scoren. Dit doel punt werd in zichtbare buitenspelpositie gemaakt, hetgeen scheidsrechter Knappers ontging (33). De Haarlemmers waren hierna onfor tuinlijk want toen Keyzer een bal wilde •omhalen trapte hij het leder in eigen doel (34). Weer werd het gelijk nu door v. Lingen, die een fraai schot inzond (44). Nadat Koning 't leder uit een kluwen bee- nen had vrij gemaakt, maakte v. Lingen een fout en de kans ging verloren. De Utrechtsche centervoor V. d. Berg bracht de stand op 45, v. d. Berg, die een voor zet van de Hosson wist te benutten, maakt er 46 van. Koning verkléinde bij een snellen aanval den achterstand (56. doch even voor het einde bracht dezelfde speler in buitenspelpositie de stand op 57, waarmede het einde kwam. R. K. Sportver. „St. Bernardns". Het is voor St. Bernardus gisteren een zeer fortuinlijke dag geweest, daar de algemeene verwachting was, dat de promotiewedstrijd St. Bernardus ISt. Bavo I op een groote nederlaag zou uitloo pen. Deze verwachting bleek niet juist. De uitslag werd geen groote nederlaag, maar een groote overwinning, met 91 werden de Bavo-menschen geklopt. Dus wel een bewijs, dat zij nog wel kunnen voetballen! Als onder leiding van Richart van Gelder werd begonnen, zijn de bezoekers maar met 10 man aanwezig, de thuisclub telde een invaller, direct is het de thuisclub, die de reeks aanvallen onderneemt, maar de kee per was in goeden vorm, eindelijk moest hij voor een onhoudbaar schot zwichten, nummer 2 volgde al spoedig hierna, even voor de rust wisten zij nogmaals te scoren (een doelpunt uit een penalty). Na de rust was de thuisclub meester van het veld, tot zes maal toe wisten zij den keeper het nakijken te geven. Even voor het einde werd aan de thuisclub een penalty toege wezen, welke kans door de bezoekers werd benut om de eer te redden. Zoodat het ein de kwam van dezen sportief gespeelden wedstrijd met een 91 overwinning. PROMOTIE WED STRIJD SANTPOORT m—S.J.C. H 1—4. Het perspectief voor het le klassesohap van SJC II wordt steeds beter, want met een 41 score hebben zij gisteren van hun goede capaciteiten blijk gegeven, waarmede zij nu de twee gespeelde wedstrijden voor de promotie hebben gewonnen, zoodat nog maar één puntje noodig is uit de twee res- teerende wedstrijden om te kunnen over gaan. Was de algemeene gedachte: het degra deer end e Santpoort III kunnen wij wel hebben, de tegenstand in dezen zeer fai- ren strijd van de gastheeren ondervonden bracht deze gedachte direct op den achter grond en wij kwamen tot de overtuiging, dat het degradeerende Santpoort III ster ker is dan het N.E.A.-elftal, waarvan vori ge week is gewonnen. Vooral in de eerste helft van dezen wedstrijd, waarbij de S.J. C.-ers in een teveel afwachtende houding speelden, bleek Santpoort over een con stante ploeg te beschikken, waarmede SJC danig rekening had te houden. Toch wist Koele wijn na een half uur spelen SJC de leiding te geven (01), welke spoedig hierop weer te niet ging, toen de keeper van SJC een bal op verkeerde wijze wil de wegwerken, met het gevolg dat de bal in eigen doel terecht kwam (11). Na de thee zijn de rollen geheel omge draaid, want de SJC-ers begonnen nu met een goed open spel aan te vallen, waardoor telkens het Santpoort-doel in gevaar ver keerde en reeds na een 10-tal minuten wist Zalm met een mooi schot de leiding te her overen (12). Het succes bracht tevens ook de rustige zekerheid in het spel onzer jongens en hoewel Santpoort geen kamp gaf, bleven de SJC-ers den boventoon voe ren en ondanks dat twee doelpunten ge annuleerd werden, wist C. Ruigrok nog een tweetal verdienstelijke doelpuntjes in het Santpoort-net te deponeeren en kwam einde met een verdiende 41 overwinning. Hieraan moeten we toevoegen, dat Sant poort zeker nog een doelpunt in de tweede helft verdiend had en we moeten hun een eere-saluut brengen voor hun eerlijk en sportief spel. R. K. Sportver. „Teylingen". Het eerste elftal speelde gistermiddag voor de nederlaag wedstrijden tegen Lisse L Teylingen verloor met 32. Door om standigheden waren er enkele invallers, doch deze hebben hun plaats naar behoo- ren vervuld. Het was een prettigen wed strijd! De Junioren a speelden tegen Meerburg en laatstgenoemde won met 30. De Meer- burgers beschikken over goede Junioren! Athletiek. Deze afdeeling heeft haar eersten wedstrijd gehouden te Haar lem bij Ho'land. 9 athleten vertrokken per fiets, om om 1 uur aan den start te verschijnen voor de- uitgeschreven num mers. C. P. van Lierop wist een goede plaats in te nemen in de nummers verspringen 5.28 m. en hinkstapsprong 11.61 m., en Elfrink met hoogspringen 1.40 m. Dit is een nieuweling, zoodat het begin niet slecht is. In het nummer hinkstapsprong bracht hij het tot 11.66 m. en behaalde hierdoor de derde plaats. W. Goedemans moest met cracks meeloopen voor de 800 m. en ging 3e door de finish op 10 m. achterstand bij de eerste. De Junioren praesteerden het volgende: Th. Homan, verspringen 4.47 m 3e plaats; idem hoogspringen, 3e plaats; J. Caspers, 60 m. hardloopen, kwam in de finale en liep deze in 8 8 sec.; W. Krocht, hoogsprin gen 1.25 m. en behaalde den lsten prijs; W. Krom, verspringen, 4.27 m., 2e prijs. In de estafette werd Teylingen 3e wegens een mislukte start. Drie wandelaars hebben met goed resul taat de 25 km. marsch geloopen te Voor burg bij O. G. T. Deze week begint de training, allen pre sent zijn, want de Teylingers moeten goed op dreef komen voor de komende wedstrij den en vooral op 2 Augustus als zij zelf te Sassenheim hun programma krijgen te ver werken. R. K. Sportver. „Foreholte". Een zomersche dag om te voetballen, gisteren. In alle opzichten kan N.V C. bogen op een schitterend geslaagde dag ten bate van de „Ouden van Dagen", waaraan ook Foreholte" I meewerkte. De wedstrijd tegen N V.C. II verliep in een 22 gelijk spel. Van onzen kant zijn we zeer tevreden over het spel van Foreholte. De onzen zagen een 21 zege nog juist in de laatste 2 minuten vergaan. Doch, de juiste verhouding wordt niet altijd in cijfers uitgedrukt. Foreholte II verloor ook den 2en promo tiewedstrijd, nu tegen D.S.S. II 25. Zijn jullie niet geschikt voor de res. 2e klas?! Gisteren werd een behoorlijke uitslag ge noteerd. Beter dan tegen H.B.C. ni. Prach tig hoor! Foreholte a-jun. en V.V.L. a-jun. werd een verdiende 15 overwinning der bezoe kers. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys". Het eerste elftal keerde met een 21 ne derlaag bij VDO II huiswaarts. N. B. II kon haar krachten tegen DES III niet me ten, wijl de Kudelstaarters verstek lieten gaan. De junioren speelden thuis gelijk te gen ODI III, nl. 22, nadat zij met 10 de rust ingegaan waren. As. Woensdagavond zal te 8 uur wer kelijk de training aanvangen. Daar moet het van komen Boys, dus je weet het! R. K. Sportver. „S. M. C." Een mager programma is er gisteren afgewerkt. Alleen SMC I was in het touw. Lisse III werd met een bezoek vereerd voor de nederlaag wedstrijden. Deze werd met 32 door de onzen gewonnen, nadat de rust met 20 was ingegaan. De Junio ren en het tweede hadden vrjjaf. R. K. Sportver. „V. V. L." Gisteren speelde het 1ste een vriend schappelijke wedstrijd tegen S. J. C. I. Het was een mooie wedstrijd, beide partijen wogen heel aardig tegen elkaar op en met de rust was de stand 43. Na de thee liet VVL even den moed zak ken, waarvan SJC profiteerde en de stand op 85 bracht. I Het tweede bracht het er slecht af en moest het onderspit delven in de tweede ronde voor de L. Crt. beker tegen Lisse V wat ons ten zeerste tegenviel. Zij ver- j loor met 23. I De a Junioren stuurden Foreholte a met 51 nederlaag naar huis. De b Junioren konden het niet bolwerken tegen SJC b en verloren met 20. De Benjamins ver- j loren eveneens van Meerburg b met 15. Er zal a.s. Woensdag avond 27 Mei te l half acht op het VVL-terrein een Vetera- 1 nenwedstrijd gespeeld worden tusschen de V.VL-veteranen en Volksbond-veteranen. De opbrengst van dezen wedstrijd is be stemd voor de werkiooze leden van den Volksbond. Laten wij hopen dat voor dit mooie doel het veld te klein zal zijn. Ook maakt het bestuur van VVL al haar leden er op attent, dat niemand vrije toe gang heeft. De toegangsprijs is 10 cent. Er i zal ook nog een verloting plaats hebben en tevens za' de St. Laurens Harmonie dien avond ook aanwezig zijn om het tot een echte feest wedstrijd te maken. I Voor de eerste elftallers is het 28 Mei te half acht trainen onder de uitstekende lei ding van den heer v. Erp. Laten allen dien avond present zijn. R. K. Sportver. „D. O. S." De DOS-reserven konden het tegen Lisse II niet bolwerken en verloren met 23. De wedstrijd zelf stond op zeer goed peil en in de eerste helft was DOS uitge sproken sterker dan Lisse. Al direct na den aftrap zet DOS verschillende aanvallen op, en als er ongeveer 10 minuten is ge speeld, jaagt van Hameren den bal in het doel, waar de Lisser keeper tevergeefs naar greep. (10). Lisse zet ook menige aanval op die gevaar op'.evert, maar de Koning, goed bijgestaan door de verdedi ging houdt er alles uit. Bij een DOS-aan- val is het dan weer dezelfde, die met een onhoudbaar schot den voorsprong vergroot (20). Bij een daarop volgende voorzet van van Ruiten kopt Hoogeboom tegen de I paal. I De tweede helft laat ons een heel ander I spelbeeld zien. Lisse is sterk domineerend, I waartegen DOS hardnekkig stand houdt. doch de DOS-aanvallen zijn niet meer die j van de eerste helft. Er ontstaan voor het DOS-doel dan geweldige scrimmage's waaruit tenslotte Lisse den achterstand verkleint (21). Dit gpeft de Lissenaren moed, daar de gelijkmaker voor hen de winnende goal is. en het duurt niet lang of wederom bij een doel worsteling wordt de Koning- gepasseerd (22). DOS pro- I beert dan nog van alles maar Lisse laat zich de overwinning niet meer ontgaan en scoort zelfs nog het derde doelpunt (23). waarmee het einde kwam. DOS IV kwam uit met twee invallers te gen Majella I. Voor de rust scoorde Ma- jella 3 maal, na de rust deden beiden dit (36). DOS a klopt SJC a met 50. R. K. Sportver. „Van Nispen". Het 1ste elftal heeft Zondag het 1ste klasseschap behaald, door een overwin ning op N.V.A. (82). Over den wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter van Luit de elftallen laat opstellen, zij<n beide ploegen volledig. De thuisclub trapt af en zet uitstekende aanvallen op, aanvankelijk geeft de achter hoede niet tuhis. Bij een prachtig boog schot van den linksbuiten moet de N.V.A.- keeper echter zwichten (10). De gasten werken zich nu enkele keeren los en zetten goede aanvallen op, meestal geleid door den gevaarlijken linksbuiten. De achter hoede werkt echter goed, zoodat doelpun ten voorloopig uitblijven. De thuisclub denkt er anders over, bij een goeden aanval doelpunt de linksbinnen in den uitersten hoek (20). Fanatiek valt N.V.A. aan, het gelukt het niet. Weer is het de thuisclub die den voorsprong vergroot, door hun mid- voor, uit een aanval waarbij de rechtsbui ten hoog voorzet, welke voorzet onhoud baar wordt benut (30). Het wordt de gasten nu toch te bar. Bij een schitterende aanval, geleid door links, schiet deze speler op doel, de glibberige bal glydt door keeper Duivenvoord ens han den en belandt aan den binnenkant der paal (31). Na de thee blijkt dat de gasten ver moeid raken, waarvan de thuisclub dank baar profiteert. Achtereenvolgens doelpun ten de reohtbinnén en midhalf, vooral dit laatste doelpunt, waarbij 4 spelers werden gepasseerd, oogst luide bijvalskreten van het talrijke publiek (5—1). De enkele door N.V.A. opgezette aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, meestal loopen zij op een hoekschop uit, waarbij de bal meermalen gevaar voor doel zweeft, maar steeds wordt weggewerkt. Meermalen zien wij den N V.A.-keeper den bal met de handen weg werpen, waardoor gevaarlijke situaties ont staan. Bij een dezer doelpunt de linksbin nen onthoud baar (61). Als er een hoek schop voor doel wordt geplaatst, kopt de rechtsbinnen onhoudbaar in (71). Nog eenmaal hebben de zwarthemden succes, als de rechtsbuiten handig den keeper het nakijken geeft. Als wij reeds denken dat de scheidsrechter het einde zal fluiten, zien wij een keurig staaltje van voetbal van den linksbuiten der gasten, waarbij hij via de paal inschiet (82). De scheidsrechter leidde correct. De stand is momenteel. Van Nispen 5 4 1 208 8 O.I.V. 5 3 11 18—8 7 N.V.A. 4 1—3 6—15 2 Concordia 4 13 613 1 KON. NED. VOETBALBOND. FEIJENOORD EN AJAX WINNEN. H. V. V. en Velox uitgeschakeld van promotie. A. S. C. toch kampioen. De strijd om het kampioenschap van den K. N. V. B. is gisteren voortgezet met overwinningen van de Westelijke kam pioenen, beide op overtuigende wijze be haald. Feijenoord bezorgde in 'n zeer goed ge speelden wedstrijd aan Enschede de eerste verliespunten. We dienen nu nog slechts af te wachten wat Enschede op eigen ter rein tegen de Rotterdammers zal prestee- ren. Ajax won voor de tweede maal van NAC, al is de 30 uitslag wel eenigszins geflatteerd. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Enschede 5 4 1 7ó77 8 Feijenoord 4 3 1 136 6 Ajax 5 3 2 108 6 N. A. C. 5 1 4 5—10 2 Be Quick 5 1 4 1016 2 De promotie-competitie. De strijd der promotie-degradatie-candi- daten in de Westelijke afdeelingen loopt ten einde. Twee gegadigden voor de pro motie werden gisteren uitgeschakeld. In Afd. Iklopte Hermes D. V. S. het Utrechtsche Velox met 20, zoodat deze club is uitgeschakeld en Hermes DVS haar kans op behoud in de eerste klas aan merkelijk verbeterde. De stand is nl.: H. D. V. S. D. O. S. Velox 2 1 6—2 1 1 1 5—6 1—3 6—9 In Afd. II verloor HW met 30 van CVV, zoodat HVV van promotie kan af zien en CVV moet afwachten hoe de laat ste wedstrijd van HFC tegen HVV afloopt. Wint HFC, dan is een bes'issingswedstrijd noodig tusschen CVV en HFC. De stand is: C. V. V. H. F. C. H. V. V. 4 2 11 7—4 5 3 111 4—4 3 3 1—2 3—6 2 In Afd. Ili -,;Cte de promotie-competitie der 2e klasse in met den strijd van Borne tegen de jonge eerste klasser SCH, die al heel slecht begon door met 32 te ver liezen: Borne S. C. H. N. E. C. 1 3—2 2 1 2—3 0—0 In Afd. IV wormen beide Tilburgsche clubs gisteren opnieuw. Willem II boekte thuis een 5—2 zege op TSC, terwijl NOAD in Limburg Palemig met 3—0 versloeg. N. O. A. D. 4 2 11 10—6 5 Willem II 4 2 11 10—7 5 Palemig 4 112 6—9 3 T. S. C. 4 112 9—13 3 In de lagere klassen werden de volgen de rf-sultaten behaald. L.F C. vtrl'xjr den tweeden degradatie wedstrijd. Het werd 3—0 tegen Haas trecht. zoodat de Leidenaars nagenoeg alle kans op behoud hebben verloren. De stand is n.l.: Hellevoetsluis 2 2 Haastrecht 2 1 L.F.C. 2 4—2 4 1 4—2 2 2 1—5 0 Alphia heeft bewezen voor Schoten niet in sterkte te willen onderdoen. Na Don derdag met 4—2 in Schoten te hebben ver loren, klopten de Rijnbewoners de Noord- IIollanders met 31. De stand is dus weer pree'es gelijk: Alphia Schoten 2 1—1 5—5 2 2 1—1 5—5 2 A.S.C. behaalde „opnieuw" het afdee- lingskampinenschap, indien we den scheids rechter van gisteren mogen gelooven. De derde beslissingswedstrijd tegen de Ooievaars eindigde opnieuw in een gelijk spe>, ook na de viermaal IV, minuut-ver lenging. Daarna besliste ineens het doelge- middelde van de competitie. A.S.C. werd weinig overtuigend ove rigens -- opnieuw kampioen en kan nu aan de promotie beginnen. De uitslagen Kampioenschap: FeyenoordEnschedé 41; AjaxN.A.C. 30. AFDEELING I Prom. 2e klasse: Hermes D.V.S.Velox 2—0. AFDEELING II Prom. 2e klasse: H.V.V.—C.V.V. 0—3. 2e klasse B: O.D.S.—D.C.L. 4—4. Prom. 3e klasse: De KennemersV.I.O. S. 32. SliedrechtGouda 30. Prom. 4e klasse: AlphiaSchoten 31; HaastrechtL.F.C. 30. 4e klasse A.: A.S.C.De Ooievaars 22; Leidsche Boys—V.C.S.T. 33. Prom. res. 3e klasse: U.V.S. II—S.V.V. JII 3—3; Siod II—Alphen II 0—3. AFDEELING III Prom. 2e klasse: BorneS.C.H. 32. AFDEELING IV Prom. 2e klasse: Willem nT.S.C. 52. PalemigN.O.A.D. 03. BRAINE GEBLESSEERD. Raymond Braine liep tijdens een compe titiewedstrijd te Praag een blessure op, die vrij ernstig blykt te zijn. Het is de vraag, of Braine op 7 Juni te Amsterdam met Sparta tegen het Nederlandsch Bonds elftal kan uitkomen. STRAF VOOR DE URUGAYSCHE SPELERS. De Uruguaysche Voetbalbond heeft de spelers, die onlangs te Parijs door hun on sportief optreden den goeden naam van het Uruguaysche voetbal geschaad had den, gestraft. De hoofdschuldigen werden een jaar geschorst AJAX—N. A. C. 3—0. i Voor de tweede maal in acht dagen heeft Ajax een overwinning behaald op de Zuidelijke kampioen, en de zege van gisteren was duidelijk en beslist. Ajax speelde een in alle opzichten beter spel. Slechts één periode was er, waarin NAC het overwicht had. Dat was de laatste 25 minuten der eerste helft, en dat was ook de oorzaak van het feit, dat de beslissing voor de rust nog niet was gevallen. In dat tijd vak werd het Amsterdamsche doel her haalde malen ernstig bedreigd en de Zui derlingen hadden met gelijken stand de tweede helft kunnen bèginnen indien zij van hun kansen gebruik hadden gemaakt. Het verweer van NAC tegen het Am sterdamsche offensief was opvallend zwak. Het was, of de Bredanaars reeds kort na de rust uitgespeeld waren. De voorhoede werd vrijwel voortdurend aan haar lot overgelaten: de middenlinie bleef achter: de backs lieten zich keer op keer passee- ren. En het voornaamste was wel, dat het tempo van voor de rust bijlange na niet gehaald werd. Zoo werd het een vrij een zijdige wedstrijd, waarin de Ajacieden met een productieven midvoor hun voorsprong nog vergroot zouden hebben. Reeds in de eerste minuut forceerden de Amsterdammers een corner op het NAC-doel. Blomvliet gaf zijn binnentrio een prachtige kans, die jammerlijk gemist werd: even later ontkwam het doel der gasten opnieuw aan een doorboring. Na ongeveer vijf minuten nam de hoofdstede lijke ploeg de leiding, toen een door van Wijngaarden genomen corner via den paal door Van Reenen werd ingekopt (10). Kort daarna werd Gerritsen gehaakt, toen hij door prachtig vrijloopen een juweel van een kans had gekregen: uit den toe- gekenden strafschop schoot van Deyck recht op Verwijmeren, die corner stompte. Verschillende doel worstelingen vonden plaats op de NAC-helft, doch het doel van Verwijmeren bleef voorloopig voor verder onheil gespaard. Na 20 minuten kwamen de bezoekers meer naar voren: wij noteer den een goed schot van Kools, dat gestopt werd en 'n onverwacht ver schot van Van der Linden, dat tegen den hoek van het doel afsprong. Keer op keer bestormde NAC het Amsterdamsche doel zonder suc ces evenwel. Na de hervatting beleefde het NAC- doel al dadelijk vele benauwde oogenblik- ken. Van Wijngaarden en Van Reenen schoten over de lat, maar na 5 minuten schoorde de center na goed samenspel met Gerritsen èn Mulders (20). Ajax bleef aanvallèn en zeven minuten later schoot Van Reenen in, nadat Mulders tegen den paal had geschoten (3—0). De gasten wa ren daarmede geslagen. Het lukte hun niet, het spel in handen te nemen, en de Am sterdamsche verdediging wees iederen NAC-aanval onverbiddelijk af. Kools en Simons wisselden van plaats, zonder dat dit eenig resultaat had. A. S. C.—OOIEVAARS 2—2. Na viermaal verlenging. Voor de derde maal bond ASC gisteren den strijd aan tegen Ooievaars om nu eens eindelijk tot een beslissing te komen wie er promotiewedstrijden mag spelen. Ruim een uur voor den aanvang van den wedstrijd begon het al te stroomen naar het N. B. L. O -terrein. Met alle mo gelijke en onmogelijke voertuigen kwamen er Ooievaar-supporters naar de Sleutel stad om hun favorieten aan te moedigen. We hebben nooit geweten, dat Ooievaars zulk een leven konden maken. Ook de rood-zwarte aanhang liet zich natuurlijk niet onbetuigd, zoodat het een hekselke- tel van geluiden werd. Reeds bij den aftrap begon het aanmoe- digings-gehuil om over te gaan in een bange zucht, als de partij die men verte genwoordigde, in het nauw kwam. De ASC-aanhang kreeg het eerst reden om een vreugdedans te beginnen toen na 14 minuten Goslings uit een vrijen schop, ge nomen door v. d. Leeden onhoudbaar in kopte (10). De Ooievaars werden er stil van, welke stilte nog indrukwekkender werd toen na een half uur Goslings we derom doelpuntte uit een corner (20). Groote vreugde bij ASC, bedenkelijke ge zichten bij het Ooievaarsbestuur. De Ooievaars begonnen de tweede helft veelbelovend, maar de ASC-verdediging ruimde steeds weer op. Twintig minuten voor het einde kwam de groote sensatie. De meeste toeschouwers, zoowel vriend als vijand, dachten reeds aan een roodzwarte zege, maar toen kwam het keerpunt. Uit een corner maakte de midhalf der gasten er 21 van. Men was nog niet hersteld van den schrik of er gebeurde een onge rechtigheid in het beruchte gebied van ASC. „Penalty", zei de scheidsrechter en onhoudbaar verdween de bal in het net (22). Zoo was binnen drie minuten de stand weer gelijk. Nu eerst brak het ru moer pas goed los. Zoowel binnen als bui- ten de lijnen kreeg men last van zenuwen, wat er niet beter op werd toen de tijd meer en meer verstreek zonder dat er een beslissing viel. Toen dan ook het eindsig naal klonk was de stand nog steeds gelijk, zoodat er weer verlengd moest worden. Deze verlenging zal de diverse aanhangers nog lang in het geheugen blijven. Viermaal ly, minuut hoogspanning. Het aanmoedi- gingsgeloei was niet van de lucht. Zenuw stoornissen zijn er opgeloopen. Sommige fanatieke aanhangers konden het niet lan ger aanzien en verdwenen, maar ook de spelers kregen het te kwaad wat tot ge volg had: mistrappen en kansen omhals brengen In de laatste minuut van de vier de verlenging kreeg men het toppunt van sensatie toen een schot van Mooten van onder de lat kaatste. „Goal", schreeuw de alles wat achter dezen doelmond stond. De scheidsrechter had evenwel niets ge constateerd en de neutrale grensrechter wist het niet. Alzoo bleef de stand tot het bittere einde 22

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6