MAANDAG 25 MEI 1936 nF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KARDINAAL LEPICIER BEGRAVEN. ROME, 25 Mei. (A. N. P.). In de kerk van San Andre de la Valle is hedenmorgen een plechtige uitvaartdienst gehouden voor Kardinaal Lepicier, die o.a. werd bijge woond door 19 kardinalen, leden van het diplomatieke corps en den adjudant van den Koning, alsmede talrijke andere auto riteiten. Het Stoffelijk overschot is begra ven op het kerkhof van Virano. DRIE KNAPEN DOOR ONTPLOFFENDE GRANAAT GEDOOD. WEENEN, 25 Mei. (A. N. P.). Aan de Krumpensee, nabij Graz, vonden drie scho lieren in den leeftijd van 12 tot 15 jaar bij het bloemen plukken een granaat, blijk baar afkomstig uit den wereldoorlog. De drie knapen gingen met het projec tiel zoo onhandig om, dat het ontplofte. Een voorbijganger vond de drie aan stuk ken gereten lichamen der jongens. R.K. VEREENIGING TER BESCHERMING VAN MEISJES. Algemeene vergadering. Onder presidium van mevrouw Bijvoet van Haaren werd te Amsterdam in Huize Lydia op 19 Mei 1.1. de Algemeene Verga dering gehouden van de R.K. Vereeniging ter Bescherming van Meisjes in Neder land. In haar openingsrede wees de Presidente op de uitgestrektheid van ons arbeidsveld, zij dankte speciaal de voorzitster van het Diocees Utrecht voor de bewerking van eene reorganisatie in haar Diocees, waar door thans geheel Nederland volgens één- t zelfde plan is ingedeeld, en spoorde alle aanwezigen aan, met Gods hulp, te blijven ijveren om in de crisis van den zielen- nood, waarin zoo menig meisje verkeert, hulp en steun te bieden. Het jaarverslag over 1935 werd uitge bracht door de secretaresse; daaruit blijkt, dat de Vereeniging ook op Internationaal terrein, door goede samenwerking, nutti gen arbeid verricht, zooals bijzonder bleek op het j.l. Congres gehouden te Freiburg in Zwitserland, waar Nederland vertegen woordigd was door 7 afgevaardigden. Mededeeling werd gedaan omtrent ver schillende jubilea, welke in 1935 in de Af- deelingen met vreugde en dankbaarheid waren gevierd; over de deelname van de Vereeniging aan de R.K. Pers-tentoonstel ling te Rome; over verschillende drukwer ken, welke door de Federatie werden uit gegeven, o.a. handleiding voor het werk der correspondenten en voor de Afdeelingsbe- sturen en welke verkrijgbaar werden ge steld op het Centraal Bureau, gevestigd Roelof-Hartplein 2, Amsterdam; over de moeilijke financieele omstandigheden van het Internationaal Bureau te Freiburg; over de plaatselijke samenwerking, welke overal gezocht moet worden met andere vereenigingen om mee te helpen aan de opleiding van het Hollandsche meisje tot bekwame dienstbode. In vele gevallen zal de vereeniging zich speciaal moeten bezig houden met voorlichting en bekendheid te geven aan de Ouders van de meisjes om trent de noodzakelijkheid van deze oplei ding. Nog werden mededeelingen gedaan omtrent de te voeren actie onder het Vrou welijk Lunch-room personeel enz. enz. Verslagen werden uitgebracht over het Stationswerk en Apostolatus-Maris, afdee- ling vrouwen, over Kalender en Orgaan. Met groote belangstelling werden deze ver slagen aanhoord, de Kalender werd met ruim 18.000 exemplaren verspreid; het Or gaan is nog steeds niet voldoende bekend, daarom zal een propaganda-actie hiervoor ondernomen worden. Een inleiding werd gehouden door een der dames omtrent de taak der B. Bureaux- als onder-afdeeling van het Beschermings-werk. Algemeen werd aangevoeld dat de Bureaux helaas al te vaak beschouwd en behandeld werden als een Arbeidsbeurs. De Presidente wees er dan ook uitdrukkelijk op, dat het er niet om gaat wie het grootste aantal heeft te boeken, maar wel om de wijze van plaat sen. Voorstellen werden gedaan omtrent vlug ger en vlotter samenwerking tusschen de Afdeelingen onderling; overmoderne en practische reclamekaarten in de auto-bus sen; over uniforme formulieren tot het ver krijgen en verstrekken van inlichtingen, enz. Bij de rondvraag werden ook nog tal van practijk-gevallen behandeld, waaruit bleek, dat door de Vereeniging zeer veel heilzaam werk werd verricht, maar ook opnieuw bewezen werd, dat de Vereeni ging nog steeds niet voldoende als „B e- schermingswerk" wordt gekend, zoodat men te weinig om inlichtingen komt, woordoor zooveel „voorkomen" kan worden, wat toch het „hoofddoel" dér Vereeniging is. Tot slot van deze welgeslaagde verga dering sprak de Weleerwaarde Pater v. d. Snoek O.F.M., voorzitter van de Afdeeling Leiden een dankwoord tot de Presidente voor haar sympathieke en zakelijke leiding, en wees alle werkende leden op het heer lijke voorbeeld van dienende Liefde, hen gegeven door de Patrones der Vereeniging, Maria, de Moeder van alle Menschen. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodlg hebben om met die vaart lp stoppen I TOEDIENING H. DOOPSEL DOOR Z. H. EXC. DEN BISSCHOP. Zaterdagavond te 8/, uur heeft in de kapel van het St. Lidwinahuis een treffen de plechtigheid plaats gehad. Aan 22 vol wassenen bekeerlingen van pater Hen- drichs S.J. is het H. Doopsel toegediend door Z. H. Exc. Mgr. Huibers. De komst van Mgr. was behalve voor pater Hendrichs en enkele ingewijden voor allen een, geheel onverwachte, verrassing. Mgr. werd bij de plechtigheid geassisteerd door diens secre taris, den zeereerw. heer Bank, pater Hen drichs, rector Beune en eenige priester-stu denten. Mgr.hield een treffende toespraak tot de gedoopten over de beteekenis van de inlijving in het mystieke Lichaam van Christus door het Doopsel en eindigde met een opdracht van alle gedoopten aan de Heilige Maria. Voor de plechtigheid in de kapel had Mgr. een kort bezoek gebracht aan de Zus ters en de kinderen van het St. Lidwina huis. HET AFSCHEID VAN MEVR. M. C. VAN OERLE-NIPPER. Groote belangstelling ter receptie. Mevr. v. Oerle is heengegaan als direc trice der Vakschool, maar wanneer we zien hoe dit afscheid tot een feest werd, dan zullen velen haar niet anders blijven ken nen dan als de Directrice der Leidsche Vakschool waarvan zij de stichteres was en welke zij in de eerste moeilijke jaren van haar bestaan heeft gesteund en ge stuwd in de goede richting om haar aan haar opvolgster na te laten ais 'n moderne alzijdig geoutilleerde school, de trots van het katholiek nij verheidsonderwys. Hoe vele, talrijk vele meisjes en vrou wen aan mevr. van Oerle haar opleiding hebben te danken, bleek Zaterdagmiddag wel bij de receptie, welke van 35 uur in het Internaat der school werd gehouden. Twee uur lang golfde een stroom voor namelijk natuurlijk van bezoeksters langs haar heen en telkens weer moest mevr. v. Oerle haar blijdschap uiten over het weerzien van zoovele harer oud-leerlingen, die zich door haar onderwezen en levens- bereid gemaakt een positie in de wereld hadden weten te verwerven. Voor de be zoeksters zelf was het een gezellige reünie, men vond elkaar weer na soms lange jaren gescheiden te zijn en in den tuin, in de mooie ruime gangen, overal groepte men neer en. onder 'n kopje thee werden oude herinneringen weer opgehaald. Onder de velen, die ter receptie kwamen mogen we noemen de zeereerw. heeren pastoor Smitz, Beukers en Smeets, de Ka tholieke doktoren, afgevaardigden van den R. K. Vrouwenbond, de St. Vincentius- Vereeniging en de Hanze, ouders van in- en externe leerlingen, leeraressen van ver schillende scholen en tal van oud-leerlin gen uit verschillende deelen van het land. Een feestavond tot besluit. Des avonds was de bovenverdieping der school weer feestzaal. Het bestuur, de leer krachten en oudste leerlingen waren met mevr. v. Oerle en haar echtgenoot bijeen gekomen om dit afscheid op gepaste wijze te vieren. Dat zulks werd gedaan geheel in den vorm „wat was" en „wat is" laat zich begrijpen. Weer klonk een welkomstlied bij haar binnentreden en het was mevr. v. Oerle aan te zien, dat het haar goed deed nog eens 'n echten avond te midden harer „school" te toeven, welke wat er ook gebeuren moge een eereplaats in haar verder leven zal blijven innemen. Het programma ving daarna aan met het dansje der acht leerlingen, die 's morgens reeds voor het voetlicht getreden waren en dat ook nu weer een welverdiend applaus mocht oogsten. De leerlingen verhaalden vervolgens in zang en dans hoe het „groeide" en „bloeide" en toen het „scherm" gehaald werd, ver toonde zich op den achtergrond een ge trouwe copie van het front der school aan het Galgewater, dat aller bewondering wek te. Een getrouwe copie echter slechts in zooverre, dat nu achter elk raam der school een leerlinge naar buiten zat te gluren hetgeen in den schooltijd natuurlijk nim mer voorkomt om dan, ieder op haar beurt te laten zien wat het leerplan der school weet te bieden. Zoo konden we nu eens 'n biefstuk op 'n schaal stamppot, dan weer 'n opgeknap te schoen of 'n costuum uit de ramen zien verschijnen en zoo kregen alle vakken een beurt. Daarna volgde weer 'n hulde aan de scheidene directrice voor haar onvolpre zen arbeid in dienst der school verricht en tot besluit maar 't was laat geworden kwamen de leeraressen voor het voetlicht om in 'n Snip en 'n Snap nog eens de re vue te laten passeeren van de geschiede nis, den groei en den bloei der school, door mevr. v. Oerle begonnen, nadat zij als reeds gehuwde vrouw zelf leerlinge was geworden om anderen het huishoud-onder- wijs bij te brengen. Hoe zij, zelfs nadat de school was opgericht, nog leerlinge bleef, om zich zelf alzijdig te kunnen ontwikke len en zich geheel te kunnen geven aan de taak, welke zij op zich had genomen. Daar bij werd natuurlijk allerminst vergeten hoe in het oude gebouw, in hoeken en gaten en tot in het fietsenhok zelfs ruimte moest worden gezocht om les te kunnen geven terwijl daar nu staat een prachtschool, wel ke de meest eischende op het gebied van het nijverheidsonderwijs zal voldoen.... 't Is schoon voor mevr. v. Oerle om zoo het slagveld, waar zij de beste jaren van haai leven liet, te kunnen verlaten en hopen we nog tal van jaren over te heb ben, om niet alleen welverdiende rust te genieten van het vele en zware werk, maar ook om in dankbare herinnering na te den ken aan alles wat zij mocht tot stand bren gen. Op dat slagveld geridderd mevr. v. Oerle toch mocht „pro Ecclesia" en „Oranje Nassau" ontvangen mag mevr. v. Oerle thans gaan rusten in de weten schap, dat zij ook het verre nageslacht aan zich verplicht heeft door haar prachtig werk. Dat de dankbaarheid daarvoor groot is, bleek op dezen Zaterdag, welke haar af scheid tot 'n feest maakte, overduidelijk en we meenen in den geest van mevr. v. Oerle te spreken, als we aan de organisatrice en stuwkracht van dit afscheidsfeest, aan mej. Cl. Kramers zoovele jaren de rechter hand van mevr v. Oerle een woord van welverdiende hulde brengen, want vooral door haar enerjie kon de driekleur aan den gevel van top en niet halfstok hangen! GEEN PRAATAVOND VOOR DE BEKEERLINGEN. De praatavond deze maand vervalt. De reden is, dat mij deze week voor de nieuwe bekeerlingen te overladen lijkt, als daar ook nog een praatavond bij komt. De nieuwe bekeerlingen worden zeer spoedig apart uitgenoodigd ter kennisma king. De volgende praatavond voor alle be keerlingen is Maandag 22, of Woensdag 24 Juni. DE „HARTEBRUG"-FILM. Gisteravond is er weer een vertooning gegeven van de „Hartebrug"-film, waarvoor weer de belangstelling heel groot was. De heer Slegtenhorst gaf ais toe- of voorgiftje reeds een film van de gisteren gehouden openlucht-meeting van „Katholiek Leiden". Dit zal ook vanavond plaats hebben. In be perkt aantal zijn er nog vanavond te 8 uur plaatskaarten aan de zaal van het St. An ton! usolubhuis verkrijgbaar. Voor de voorstelling van Woensdag zijn kaarten verkrijgbaar morgen (Dinsdag) avond tusschen 8 en 9 uur in de Romanus- MEISJES-CONGREGATIE MON-PèRErPAROCHIE. De aandacht der leden wordt erop geves tigd, dat de Congregatie morgen (Dinsdag) avond wordt gehouden niet voor de oude ren, maar voor de jongeren. De vergadering der zelatricen gaat vol gens aankondiging door. HET RIJNLANDSCH BORGSTELLINGS FONDS. Ged. Staten staan afwijzend tegenover kapitaalverstrekking. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek voor een bedrag van 10.000 te te doen deelnemen in het te vormen stam kapitaal dezer instelling. Het college is van oordeel, dat de door de stichting beoogde hulpverleening, nu zij duidelijk hat karakter van een crisismaat regel draagt, geacht moet worden in de eerste plaats te liggen op de weg van de betrokken middenstandsorganisaties, en overigens op dien van de gemeenten en van het rijk, doch niet op dien van de pro vincie. MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST Gisterochtend is op den Bezuidenhout- scheweg te Den Haag de 22-jarige student C. W. uit Leiden met zijn motorrijwiel te gen een auto opgebotst. Met een fractuur aan het linkeronderbeen moest hij in het ziekenhuis aan den Zuidwal worden opge nomen. De duo-passagiere, de 22-jarige mej. J. S. uit Rotterdam, bekwam een hersensohudding en een wond aan het lin keroog. Zij werd door den geneeskundige dienst eveneens naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Nader vernemen wij, dat de motorrijder is aangereden door een vrachtauto, be stuurd door den 42-jarigen H. J. M. uit Bergen (N.H.). De vermoedelijke oorzaak is het roekeloos rijden van M. De verwon ding van de duo-rijdster mej. S., bleek niet van ernstigen aard te zijn. Zij kon na be handeling huiswaarts keeren. LEIDSCHE STUDENTEN BRENGEN OFFICIEEL BEZOEK AAN SCHIPHOL. Vlieg-bezoek aan Leiden. Het is een bekend feit, dat ook de Ne- derlandsche Studentenwereld een groote belangstelling koestert voor de luchtvaart. Weliswaar kent alleen Delft tot nu een Studenten Aero Club, welke juist onlangs haar eerste lustrum vierde, bij welke gele genheid de leden een door hen zelf ge construeerd vliegtuig in gebruik namen, doch ook de studenten aan de Universitei ten geven blijk van hun belangstelling voor de vliegerij. Tal van studenten en oud studenten zijn tijdens hun militairen dienst tijd opgeleid tot vlieger of waarnemer aan de luchtvaart afdeeling. Vandaag nu heeft een gezelschap Leid sche studenten, onder leiding van den Rector-Magnificus der Leidsche Universi teit, Prof. Mr. A. S. de Blecourt en vijf andere hoogleeraren, zoomede van het „Collegium": van het Leidsche Studenten corps en het bestuur der Leidsche Vrouwe lijke Studentenvereeniging een bezoek ge bracht aan Schiphol. Het gezelschap, dat met enkele auto's en een drietal autobussen de reis uit Lei den had gemaakt, arriveerde te omstreeks half twaalf op Schiphol, waar de dames en heeren, in het geheel een tachtigtal perso nen, werden ontvangen door de heeren Van der Pauw en Thomson namens de K. L. M. en Dellaert, havenmeester der Amsterdam- sche luchthaven. De officials geleidden het gezelschap rond en lieten de verschillende typen toe stellen bij de K. L. M. in gebruik zien. Daar de Leidsche Universiteit vandaag ge sloten was, hebben de h,eeren van de K. L. M. het gezelschap heden als het ware col lege gegeven in de luchtvaart. Nadat de technische installaties waren bezichtigd, sloegen de bewoners der Sleu telstad van het terras van het stationsge bouw het vertrek en de aankomst der ver keersvliegtuigen gade, zoomede de ver richtingen der militaire vliegers. Na een gemeenschappelijk noenmaal in het restaurant, werd des middags een be zoek gebracht aan de Nationale Luchtvaart- school, van welk bezoek eenige studenten gebruik maakten om zich in de eerste be ginselen der practische vliegerij te laten onderrichten Met een paar K. L. M.-vliegtuigen hebben de leden van het gezelschap in den loop van den middag een bezoek gebracht bo ven Leiden. Leiden uit de lucht bood den dames .en heeren een niet alledaagsch aspect. Daar ook in de andere Academiesteden onder de studenten een strooming bestaat nader kennis te maken met de luchtvaart, is het zeer wel mogelijk, dat binnenkort het voorbeeld der Leidsche studenten zal worden gevolgd door officieele bezoeken van andere universiteiten. Mogelijk zullen de studenten in de toe komst dan hun jaarlijkschen luchtvaartdag organiseeren, al is het voorshands nog niet zoo ver. Te omstreeks vier uur is het gezelschap naar Leiden teruggekeerd. Wielrenner gevallen Gistermorgen te 11.15 uur is op den H. Kyndijlc de wielrenner J. K. uit R'dam tegen een voor hem rijdenden renner ge reden, waardoor hij een sleutelbeen brak, een schouderblad beschadigde en verwon dingen aan een been opliep. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag te 1 uur heeft de 43-jarige mej. H. in de Borneostraat, toen zij een pan met kokend vet liet vallen, aan den rechterarm en een voet brandwonden op- geloopen, welke gelukkig niet van ernsti gen aard waren. Zij werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis meegenomen ter behandeling. LEIDEN. Geboren: Francisca Geertrui, dochter van F. v. d. Horst en J. Ruijzendaal Ba rend, zoon van P. Ciere en M. v. Westbroek Hendrik, zoon van A. Landman en S. S. Vermond Dorothea, dochter van P. M. Hageman en D. Biegstraaten. Ondertrouwd: J. Filippo jm. 23 jaar en N. Verhoeven jd. 21 jaar B. Boonstra wedr. 40 jaar en S. Bremer jd. 34 jaar F. P. Burgmeijer jm. 27 jaar en E. Schaafstra jd. 24 jaar P. Snik jm. 27 jaar en J. Kapaan jd. 24 jaar. Overlede n: S. Brussee m. 71 jaar. NIEUWE ZINKER IN DEN RIJN TE KATWIJK. Voor de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Het leggen van bovengenoemden zinker door den Rijn te Katwijk aan den Rijn is een onderdeel van het werk tot verbetering van het watertransport naar de gemeente Leiden. In de laatste drie, vier jaren toch is het waterverbruik per inwoner zeer toegeno men. Dit laatste kan worden toegeschreven aan het toegenomen gebruik van vaste waschtafels, geysers en andere hygiënische toestellen. De nieuwe transportbuis, die gelegd wordt van den Watertoren uit de dinen tot c het Additioneel kanaal, heeft als voor naamste kunstwerken bovengenoemden zinker door den Rijn en de brugpijp over het Additioneel kanaal. De buis heeft van den Watertoren af tot aan de splitsing naar Valkenburg nabij den molen, een inwendige diameter van 600 m.m. en verder van de molen tot over het Additioneel kanaal een 500 m.m. inwendige diameter, waar de pijp aansluit op de reeds bestaande leidingen van -500 m.m. Hierdoor wordt het mogelijk bij hetzelfde j krachtverbruik van de pompen een veel grootere hoeveelheid water naar Leiden te pompen. Het construeeren en het op zyn plaats brengen van een dergelijken grooten zin ker vereischt groote zorg en voorbereiding. Er moet o.m. gezorgd worden voor vol doende bekendmaking van de stremming der scheepvaart, de benoodigde vergunnin gen moeten bij de betreffende autoriteiten worden aangevraagd enz. Voor de buisleiding zelf, die onder het water doorgaat worden speciale hulpstuk ken gegoten, teneinde volkomen dichtheid en weerstand tegen mechanische beschadi ging te verkrijgen. De zinker wordt in z.g. zinkerlieren op gehangen en vóór het zakken onder druk gebracht om ook maar de kleinste ondicht heid te kunnen opsporen. Met het zakken van den zinker wordt eerst begonnen als blijkt, dat de zinker vol komen dicht is en bestand tegen hoogen druk. De zinkerlieren zijn zoo geconstrueerd, dat ze telkens door een slag om te draaien elk evenveel staaldraad afvieren, zoodat de zinker gelijkmatig zakt. Van te voren is een sleuf on den bodem gebaggerd, waarin de zinker tot de ge- wenschte diepte wordt neergelaten. Als de zinker de gewenschte diepte heeft bereikt, wordt de sleuf weer vol zand ge BURGERLIJKE STAND stort en kunnen de zinkerlieren worden los gemaakt. Het losmaken van de zinkerlieren ge schiedt echter niet alvorens de zinker nog maals onder hoogen druk gebracht wordt om te kunnen constateeren of tijdens het zakken geen beschadiging of ondichtheid is ontstaan. De aanneemster van het werk, waarme de heden is aangevangen, is de firma L. A. van Brero Zn. te Leiden. De uitvoering geschiedt onder leiding van de directie van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 14. LAATSTE BERICHTEN DIEFSTAL UIT EEN PASTORIE TE DEN HAAG. De politie heeft aangehouden als ver dacht van diefstal van f 600.gepleegd ten nadeele van de pastorie van de St. Marthakerk aan de Hoefkade te Den Haag, een 18-jarigen bakker, wonende aan de Paul Krugerlaan te dier stede. KINDERLIJKJE DRIJVENDE^ GEVONDEN Vanmorgen heeft de politie in de Kost- verlorenvaart te Amsterdam drijvende ge vonden het lijkje van het 4-jarig meisje uit de Kanaalstraat, dat sinds Woensdag vermist werd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 540 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5262 en hooger, 44—52 en 36—43 cent per kg. slachtgewicht; 84 melk- en kalfkoeien f 160 —200 per stuk; 227 vette kalveren: 2e kw. 40—50, 3e kw. 28—38 cent per kg. slacht- gewicht; 179 nuchtere kalveren f 3.50— 7.00, 39 schapen 16—21, 26 lammeren 9 —13 per stuk; 636 varkens, vleeschvar- kens wegende van 90110 kg. 3940 cent. zware 38—39 cent, vette 37—38 cent per kg, slachtgewicht; 6 paarden 70100 per stuk. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, stugge handel en hoogere prijzen, melkkoeien korte aanvoer en weinig han del. Vette kalveren ruime aanvoer, geen eerste kwaliteit, stugge handel. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, hoogere prijzen. Schapen en weidelamme- ren korte aanvoer, flauwe handel en con stante prijzen. Varkens ruime aanvoer, stugge handel en constante prijzen. Paar den weinig aanvoer en handel. ROTTERDAM, 25 Mei. Vee. Totaal aan voer 1895 stuks; 548 vette runderen, 386 vette kalveren, 146 schapen en lammeren, 693 varkens, 6 nuchtere kalveren, 114 zuig- lammeren, 2 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 56, 50 en 3842 cent, vette ossen 52, 48 en 3842 cent, vette kalveren 80. 65 en 4045 cent. Varkens (levend ge wicht) 32. 31 en 30 cent; schapen 41. 37 en 30 cent, lammeren 40, 34 en 29 cent. Prijzen per stuk: schapen 211612. lammeren f 19—14—10, zuiglammeren 12106. Overzicht: vette koeien en os sen aanvoer iets korter, handel vlot en prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe 5860 cent, os 54 cent; vette kalveren aanvoer ruim, handel le kwal. vlug, 2e en 3e kwal. traag, prijzen stabiel, prima 90 cent, Schapen en lammeren aanvoer onver anderd, handel redelijk, prijzen'iets stijver; zuiglammeren aanvoer ruimer, handel ta melijk, prijzen hooger; Varkens, aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijzen lager, prima exemplaar 1 cent hooger. Eenige partijen schapen voor export ver kocht. ROELOFARENDSVEEN, 23 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeien 812 cent per doos je, bloemkool 1012 cent per stuk. sla 0.501.40 per 100 krop, peulen f 2.15 2.45, snijboonen 2.252.60, idem stek 1.551.6 Oper 10 pond. ZOETERWOUDE, 23 Mei. Eierenveiling Alg. Belang bij de Wed'. Schuur. Prijzen: kippeneieren f 2,60—2.80 en eendeneieren 1.302.20 per 100 stuks, konijnen 85 cent. WISSELNUTEEltINGEN (.VMS'"' Berlijn 59.55 Londen 7.37 New York 1.48 Parijs 0.74', Brussel 25.02 Zwitserland 47.81' Madrid 20.17' Oslo 37 01' Kopenhagen32 91' Stockholm37.98 Milaan Praag 6 13' Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3