MAANDAG 25 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Snel mooi bruin door AMIDDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 8526 De Koningin en de Prinses namen, even als Zaterdag, plaats in een open staatsie rijtuig, met vier paarden a la daumont be spannen, gereden door twee jockeys. Hare Majesteit en de Prinses waren zeer belangstellend en vertoefden langen tijd in de afdeelingen Java en Sumatra, waar zachte gamelang muziek te vorstin nen op hun rondgang begeleidde. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de z.g. schatkamer waar o.a. de schat ten van Lombok zijn tentoongesteld. Hier op volgde een rondwandeling door de Lichthof. Met het oog op het vergevorder de uur moest een bezoek aan het Handels museum achterwege blijven. In de bestuurskamer, die feestelijk met bloemen versierd was, gebruikten de hooge bezoeksters de thee. Klaas Knop in audiëntie. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin in audiëntie ontvangen den heer Klaas Knop van Terschelling. De heer Klaas Knop leidt sedert 1924 te Westerschelling op Terschelling een cursus in zeemans werk, bestaande in schiemans- en fancy- werk. Hij is begonnen met vijf jongens en heeft thans honderd leerlingen. Door wij len dr. J. W. van Dieren werd het Klaas Knopfonds opgericht om dezen cursus fi- nantieel te steunen. Langzamerhand kreeg deze cursus vermaardheid en van alle kanten kwam belangstelling voor deze oude zeemanskunst. Nu heeft Klaas Knop een mat „gespekt", die onlangs is voltooid. Deze mat, waarin de kroon die de lood sen als insigne dragen, is verwerkt, is hedenmorgen door den maker aan H. M. de Koningin aangeboden. Beide vorstinnen bezoeken Artis. Hare Majesteit te Koningin en de Prin ses hebben hedenmorgen een bezoek ge bracht aan Artis. In een gesloten auto werd de thans zoo prachtige tuin bereikt. Aan den hoofdingang werden beide vorstinnen ontvangen door den directeur van Artis, dr. Sunnier. Allereerst werden de schreden gericht naar de roofdieren. Geruimen tijd werd hier vertoefd, waar vooral het leeuwen- paar, dat de Koningin ten geschenke heeft ontvangen van den Negus van Abessynië de belangstelling had. Zooals men weet, heeft dit roofdierenpaar welpen. Deze kleine leeuwtjes, thans nog zoo groot als jonge honden, werden in een mand naar buiten gebracht, opdat de beide vorstin nen ze naderbij konden aanschouwen. Door de Prinses werd een dezer kleine leeuwtjes in de armen genomen. Ook het ouderpaar, dat op het Kerbert-terras ver toeft, had nog de belangstelling van de hooge bezoeksters. De wandeling door den tuin werd voort gezet langs de olifanten en zeeleeuwen, naar de wisent's. Zoowel de Koningin als de Prinses hebben bijzonderheden over deze dieren, die een groote vermaardheid hebben, gevraagd. Ten slotte werd in de richting gewandeld van het aquarium. Door dit gebouw werd Artis door de beide vorstinnen verlaten, nadat dr. Sunnier, niet alleen dank was gezegd voor hetgeen hij had laten zien, maar ook bewondering was uitgesproken over den prachtigen tuin. Voor het aquarium stond de auto gereed om Koningin en Prinses weer naar den Dam te brengen. Die auto had de belang stelling van het publiek getrokken, zoodat een tamelijk talrijk publiek het vertrek bijwoonde. Spontaan gejuich weerklonk toen de auto wegreed. AANTAL WERKLOOZEN DAALT. Vergelijkende cijfers per beroepsklasse. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verstrekt per beroepsklasse de volgende opgave van de aantallen geheel werkloo- zen onder de op het einde van April 1936 bij alle organen der openbare arbeidsbe middeling in Nederland ingeschreven werk zoekenden. Aantal werkloozen op het einde van: Apr. '36 Mrt. '36 Feb. 36 Aardewerk, enz. 10.637 11.777 13.258 w.o. steenfabr 7.802 9.496 10.658 Diamantindustrie 2.588 2.631 2.693 Drukkersbedr., enz. 3.210 3.341 3.253 Bouwbedrijf, enz. 78.948 83.683 95.339 Houtbewerking, enz. 12.254 12.863 13.614 Kleeding, enz 5.201 5.886 6.760 3.590 3.481 3.378 4.828 6.283 8.885 w.o. mijnwerkers 1.748 1.820 1.857 Metaalnijverheid 50.278 50.165 50.815 2.018 1.961 1.791 Textielnijverheid 11.186 10.975 11.075 Voedings- en genotmiddelen 14.569 14.490 14.493 Landbouwbedrijf 58.550 60.891 74.899 Visscherij 3.243 3.442 3.477 13.810 14.226 14.394 Verkeer .46.813 47.286 47.792 Vrije beroepen (vnl. kantoorbed. 14.685 14.814 15.175 Huiselijke diensten 9.922 10.447 11.378 Ongeschoolde fabr. e.a. arbeiders 64.703 65.385 67.978 Zonder voorkeur (geen handarb.) 2.719 2.972 2.948 Overige beroepskl. 1.991 2.047 2.068 415.743 429.046 465.463 RECLASSEERING-PRIJSVRAAG. Hoofdprijs: D. K. W.-auto, 4 persoons cabriolet, ter waarde van 1295. Centrale verwarmingsinstallatie ter waarde van 1000, beschikbaar gesteld door de firma Braat te Delft. Totaal 650 waardevolle prijzen. De voorwaarden tot deelneming: Onder de inzenders van de goede oplos sing van onderstaande puzzle worden de prijzen door loting aangewezen. Inzending van oplossingen kan tot 2 Juni as. plaats vinden op gewone briefkaarten met 20 ets. extra postzegels aan Bureau Re- classeeringskrant, van Eeghenstraat 63, Amsterdam Z. De trekking zal in het openbaar plaats vinden op Maandag 15 Juni a.s., ten over staan van notaris E. Bennink Bolt te zij nen kantore, Heerengracht 538, Amster dam C. De prijzen zullen aan belanghebbenden worden toegezonden. De puzzle: Het geheel bestaat uit 17 letters en noemt iets van groote be teekenis voor den arbeid onder gestraften. 1. De meeste koeien komen ten slotte bij den 14-4-16-13-2-10. 2. Een verblijf in de 3-8-4 wenschen wij niemand toe. 3. Aan eiken hoed zit een 1-5-12-15. 4. Een 9-2-12-15 zwemt, vliegt, loopt, is nuttig voor zijn geboorte, tijdens zijn leven en na zijn dood. 5. Elke wagen heeft een 16-7. 6. 1-11-12-17 siert menigmaal de hand. 7. Een 15-5-6 is een dier, voltooit het het heerentoilet en verwarmt. Op de briefkaart, te adresseeren Van Eeghenstraat 63 Amsterdam Z., waarop 20 cents extra postzegels moet worden ge plakt, achter elk No. de oplossing vermel den. Daaronder de einduitkomst. Doe mee! Zend in! Vandaag! TRANSFER EN REIZIGERSVERKEER MET DUITSCHLAND Principieele overeenstemming bereikt HOE WORDT HET WEER? WARM. DE BILT SEINT i Meest zwakke, Oostelijke tot Zuid-Oos telijke wind, licht tot half bewolkt. Droog weer, vrij warm. Hoogste barometerst.: 769.8 te Nordöyan. Laagste barometerst.: 754.8 te Brest. LUCHTTEMPERATUUR. 18.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 9.31 uur tot Dinsdagmorgen 4.23 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee, op Dinsdag 26 Mei voorm. 7.24 en nam. 7.48 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 16 gr. C. Officieele Crisispublicaties VEEKOEKEN. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artilekl 8, b, onder 2o, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Voor: Inklar.ng van Inklaring van 25 Mei at t./m. 1 Sept. at t./m_ 31 Aug. 1936: 31 Dec. 1936 lijnkoeken ƒ1.20 1.10 0.75 0.85 grondnootkoeken 0.55 0.55 grondnootschilfers 1.30 1.50 cocoskoeken „0.55 0.75 Nederl. Oost-Indische cocoskoeken 0.40 0.60 tot andere niet ge- noemde soorten vee voeder verw. olie houdende zaden, pit ten en noten 0.50 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder le, van voornoemde be schikking bedoelde gedeelte van het prijs verschil. Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. STEUN AAN DE VEEWEIDERS EN MESTERS. Gelijk reeds werd bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot een uitkeering aan de veeweiders en -mesters, die door de ab normale tijdsomstandigheden in ernstige financieele moeilijkheden zyn geraakt. Deze uitkeering wordt vastgesteld op 20 per rund, dat is begrepen ondor het aantal bij de inventarisatie van de maand Mei 1935 opgegeven in de rubriek „mest- vee en vee, bestemd om vet te maken". Voor deze uitkeering komen alleen in aanmerking die veeweiders en -mesters, die aan beide hierna te noemen voorwaar den voldoen: a. dat zij niet zijn of wor den aangeslagen in de rijksinkomstenbe lasting voor het belastingjaar 1935/1936, b. dat van het aantal te hunnen name bij de inventarisatie van Mei 1935 getelde stuks rundvee met uitzondering van het by die inventarisatie getelde aantal mannelijk en vrouwelijk jongvee, jonger dan een jaar en mestkalveren, tenminste drievierde be stond uit vee, opgegeven in de rubriek „mestvee en vee, bestemd om vet te ma ken". Degenen, die aan beide onder aen b ge noemde voorwaarden voldoen, kunnen zich wenden tot het regeeringsbureau voor de uitvoering van de landbouw-crisiswet 1933, Lange Voorhout 1 en 3 te 's-Gravenhage, ter bekondng van een aanvraagformulier; zij dienen daarbij duidelijk hun voorletter, naam en volledig adres op te geven. Deze formulieren zijn slechts verkrijg baar tot 23 Juni 1936. Na dat tijdstip zul len geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Nog wordt er de aandacht op gevestigd, dat van de hierboven onder a en b ge- rK .mde voor .'.'darden niet kan worden af geweken. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Koningin en Prinses bezoeken de diaconesseninriohting. Zaterdagmiddag te vier uur zijn H. M. de Koningin en Prinses Juliana van het Paleis op den Dam uitgereden om een be zoek te brengen, eerst aan de Ned. Herv. Diaconesseninrichting aan den Overtoom. De Koningin en de Prinses hebben aan den rit naar het Diaconessenhuis een rij toer door het Vondelpark verbanden. Ditmaal was het koninklijk rijtuig a la daumont bespannen, d.w.z. getrokken, door vier paarden, die door jackey's gereden werden. Tegen half vijf arriveerde de stoet voor het Diaconessenhuis. Op de ziekenzalen onderhielden de Ko ningin en de Prinses zich met de patiënten en wenschten hun een spoedige beterschap toe, waarbij zij hun een tuiltje bloemen overhandigden. Op de kraamafdeeling gaf de prinses aan de jeugdige moeders bo vendien als aandenken aan dit bezoek een rammelaar voor de jonggeborenen ten ge schenke. Bij het afscheid betuigden zij haar groote ingenomenheid met deze voortreffelijke verplegingsinrichting. De stoet reed van hier naar het hospi taalkerkschip „De Hoop". Koningin en Prinses bezoeken het het hospitaalkerkschip „De Hoop". Tegen half zes bereikte de koninklijke stoet Zaterdagavond het hospitaal-kerk schip „De Hoop", dat zich Zaterdag voor de tweede maal in hoog bezoek mocht ver heugen. De Prinses had reeds Zaterdag als be schermvrouwe een bezoek aan boord ge bracht. Hare Majesteit maakte onder leiding van den heer De Booy een wandeling door het schip. Zij onderhield zich met verschillende leden der bemanning. Aan het einde van het bezoek uitte H. M. de Koningin haar groote ingenomenheid met de inrichting van het vaartuig. Tegen zes uur werd de tocht naar den Dam aanvaard, waar de stoet te ongeveer zes uur aankwam. De Prinses bezoekt de uitvoering van „Midzomernachtdroomm" in den Stadsschouwburg. Zaterdagavond woonde H. K. H. Prin ses Juliana in den Stadsschouwburg de uit voering van „Midzomernachtdroomm", welk stuk gegeven werd door de Wagner- vereeniging, bij. De landsvrouwe en haar doch ter woonden de godsdienstoefe ning bij in de Oranje-kerk. De Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben gistermorgen de godsdienstoefening bijgewoond in de Oranjekerk aan de Twee de v. d. Helststraat bij de Ceintuurbaan. De plaatsen in het godshuis waren, eeni- ge banken van de gaanderijen uitgezon derd, alle bezet, toen te ongeveer 10 uur de voorganger, ds. P. J. de Jong, van den kansel de mededeeling deed dat de vorste lijke personen onder het gehoor zouden zijn en enkele minuten later traden de Konin gin en de Prinses met de leden van het ge volg, zoomede de burgemeester, dr. W. de Vlugt en de hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, de kerk binnen, waar zij, zonder dat hieraan, overeenkomstig het desbetreffend verzoek, door de gemeente op eenigerlei wijze bijzondere aandacht be steed werd, plaats namen in de banken van de kerkvoogden ter rechterzijde van den kansel. De dienst ving aan met het zingen door de gemeente van vers 3 en 4 van Psalm 43, aanvangende: „Zend Heer uw licht en waarheid neder". Ds. de Jong las daarop vers 1527 uit het Evangelie Johannes 14, waarna gezongen werd het derde vers van het derde gezang: „U Vader, u zij lof op een verhoogden toon." In zijn gebed gedacht de voorganger me de de landsvrouwe. „Heer," zoo bad hij, „wilt gij haar leiden door alle moeilijkhe den en zorgen van dezen tijd, opdat uw vreugde haar deel zij in rijke mate". Nadat de gemeente vervolgens gezongen had de eerste vier verzen van Psalm 267, aanvangende: „U zij altijd my'n hart ge wijd, o God van liefd' en zegen" hield de voorganger zyn predikatie, waarvoor hij als onderwerp gekozen had de woorden: „Een anderen trooster" uit het 16e vers van Johannes 14. De dienst werd besloten met het zingen van gezang 267, laatste vers, na het gebed, van het laatste vers van Psalm 97, aan vangende: Gods vriendelijk aangezicht Heeft vroolykheid en licht Voor all' oprechte harten, Ten troost verspreid in smarten." Terwijl allen zich van hun plaatsen ver hieven verlieten Koningin en Prinses met de leden Vön het gevolg, den burgemeester en den hoofdcommisaris het gebouw. Onder het gejuich der velen, die in den stroo menden regen gewacht hadden en bij wie zich nog tal van kerkgangers hadden aan gesloten, keerden de vorstelijke personen per auto naar het Paleis terug. H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana brengen een bezoek aan het Koloniaal In stituut. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben Zondagmiddag een rijtoer door de stad gemaakt en een bezoek ge bracht aan 't Koloniaal Instituut, waar de vorstelijke personen ruim een uur hebben vertoefd. In ht Rijksmuseum. De aankondiging door het carillon van het Koninklijk Paleis, van welks koepel fier de oranje-kleurige standaard wappert, van het uur van den middag, viel vandaag samen met het vertrek per auto van H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana met haar gevolg voor een bezoek aan het Rijksmuseum. Langs de eere-galerij en de Nachtwacht zaal werden de Koningin en de Prinses naar,den eenigszins hooger achter genoem de zaal gelegen uitbouw geleid, welke ge heel voor het bezoek was ingericht. Op standaard stonden hier de jongste geschen ken aan het museum van sir Henry Deter- ding: Adriaan van Ostade's „vischvrouw op de markt" en Aert van der Neer's „Ri viergezicht". Men had voorts de gelukkige gedachte gehad, naast deze schilderijen ook het vroegere vorstelijke geschenk van Sir Henry, het beroemde „Straatje" van Vermeer op te stellen. Met groote belangstelling bezichtigde de landsvrouwe de hier bijeengebrachte kunst werken en vooral voor de geschenken van Sir Henry Deterding had de Koningin bij zondere aandacht. Vervolgens werd, onder geleide van hoofddirecteur en conservatrice, nog ge- ruimen tyd vertoefd in de eeregalerij, waar de prachtige verzameling ceramiek van Jhr. John F. Loudon door de Ko ningin en de Prinses werden bezichtigd. Na afloop hiervan gaf Hare Majesteit den wensch te kennen, nog een kort bezoek te willen brengen aan de terzijde van den Oogtelyken ingang gelegen afdeeling van de Nederlandsche Geschiedenis ter Zee. Te een uur was het bezoek geëindigd en konden Koningin en Prinses, na opnieuw onder veel belangstelling van het publiek een korten rijtoer door de stad te hebben gemaakt, te ongeveer kwart over een ten paleize terug. De R. P. D. meldt ons: De onderhande lingen, die in deze week te Berlijn nopens de regeling van de transfer van Duitsche kapitaalrenten en dergelijke hebben plaats gevonden, hebben gisteren tusschen de de legaties tot een principieele overeenstem ming geleid, die alsnog de goedkeuring van de beide Regeeringen behoeft. De uitwerking van de afspraken in bij zonderheden zal nog eenige dagen in be slag nemen. De nieuwe regeling zal voor den tijd van 1 Juni 1936 tot en met 30 Juni 1937 gelden. Tegelijkertijd is de met Juli a.s. afloo- pende overeenkomst nopens het reizigers verkeer eveneens voor den duur van één jaar, zij het met kleine wijzigingen ver lengd. In de nieuwe reisovereenkomst is met de Delangen van de in Duitschland wonende Nederlandsche onderdanen, die naar Ne derland willen reizen, rekening gehouden. DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLIK De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebsturen in den lande me degedeeld dat het in zijn voornemen ligt binnenkort bij wijze van proef te beginnen met een nieuwe distributie van zoogenaamd gehakt in blik aan in de steun regeling opgenomen en/of tot de werk verschaffing toegelaten werkloozen. De kostprijs van het product in bussen van ongeveer 950 gram netto inhoud- be draagt voor de gemeente 0.32^ en voor dt- bedoelde werkloozen 0.35. Aangezien het nieuwe product, bij wijze van proef, voorloopig slechts in be perkten omvang kan worden geleverd, terwijl het anderzijds de bedoeling is zoo veel mogelijk gemeenten hiervan te laten profiteeren, stelt de minister er prijs op van de gemeenten te vernemen of zij voor de distributie in aanmerking wenschen te komen en hoeveel blikken zij per week ---."^en willen betrekken. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Slotvergadering van De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag. Onderl. Ver. voor Ziekenhuis- verpleging, ledenvergadering „Den Burcht", 8 uur. Donderdag, R.-K. Vereeniging van Gezins hoofden, jaarvergadering in „Den Burcht", 8.15 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Mei (lsten Pinkster dag) a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; Maan da g 1 Juni (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Jaarcongres Katholieke Dein. Partij. Zaterdag en Zondag werd te Nijmegen in het concertgebouw „De Vereeniging" het jaarcongres gehouden van de K.D.P. onder voorzitterschap van mr. A. Peters. De ver gadering van Zaterdag droeg voornamelijk een huishoudelijk karakter en werd bezet met huishoudelijke werkzaamheden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. In twee bestaande vacatures van het partijbestuur werden gekozen: de heeren L. Waterloo te Amersfoort en S Straatsma te Hengelo. In de redactie van het partij weekblad „Onze Vaan" werden herkozen de heeren mr. A. Peters, en C. D. Wesseling. De rest van de vergadering was voorna melijk gewijd aan de vaststelling van het kierreglement voor de a.s. Tweede-Kamer verkiezing. Den tweeden dag werden redevoe ringen gehouden door de heeren mr. A. Peters en het Tweede-Kamerlid mr. Pius Arts'. Tenslotte werd de volgende motie aan genomen: „Het congres van de K.D.P. in Neder land, gehouden op 23 en 24 Mei 1936 te Nij megen, overwegend, dat in het buitenland de fascistische, de nationaal socialistische en de communistische dictaturen een steeds grooter gevaar voor den wereldvrede en den vrede in Europa in het bijzonder opleveren, overwegend, dat in Nederland en Ned. Oost-Indië deze volksverdervende stroo mingen worden gevoed en in de hand ge werkt door de volles verarmende aanpas singspolitiek van het huidige kabinet, overwegend dat de R.K. Staatspartij door haar voortdurenden directen en indirecten steun aan het Kabinet mede verantwoorde lijk is voor het veroordeelenswaardige re giem, dat naast de stoffelijke ook de groot ste geestelijke en zedelijke gevaren voor ons volk oplevert, overtuigd, dat alleen door eendrachtig, doeltreffend en snel optreden der demo cratische partijen en groepen aan deze noodlottige politiek een einde kan worden gemaakt, noodigt de democraten van allerlei rich tingen en inzonderheid de katholieke uit, om door het vormen van een democratisch eenheidsfront een nieuwe orde van zaken op te bouwen, waarin sociale rechtvaardig heid en naastenliefde meer stoffelijke wel vaart en geestelijke opleving zullen be werkstelligen". TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN PALESTINA. JERUZALEM, 23 Mei. (A. N. P.) Na de door de bekrachtiging van de nieuwe Joodsche immigratiequota en de oprich ting van een haven en een regeeringsbu- reaux te Tel Aviv veroorzaakte verscher ping van den toestand in Palstina, hechten de Arabische leiders thans veel waarde aan het stilleggen van het havenverkeer te Haifa. Het zwaartepunt der activiteit zal naar noord-Palstina, tusschen Haifa en Sa- fed, verlegd worden. Behalve de stillegging van het havenverkeer te Haifa, zal daar ouk de spoorwegstaking deze week met alle middelen worden gepropageerd. Een aan tal politieke afgezanten is uit Jeruzalem en Jaffa naar de steden en dorpen in Noord- Palestina gezonden, waardoor daar het ge vaar van een Guerilla opnieuw is ontstaan. JERUZALEM, 25 Mei. (A. N. P.) Ara bische vrouwen hebben met steenen ge worpen naar de politie, toen deze een aan tal huiszoekingen verrichtte in een dorp je nabij Nazareth. Een Britsche politie-be- ambte en een Arabische vrouw werden ge wond. Gisteren hebben Arabieren ter hoogte van Jaffa, vanuit bootjes bommen geworpen naar een joodsch schip, dat evenwel de ha ven van Tel Aviv wist te bereiken. ZWEEDSCH SCHIP OP ROTS GELOOPEN. TALLING, 25 Mei (A. N. P.). Het Zweedsche mailschip „Mores" is tijdens een dikken mist nabij Dikioema op een zich on der de wateroppervlakte bevindende rots geloopen. Door een groot gat stroomt het water binnen, tengevolge waarvan 't schip dreigt te zinken

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2