UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 25 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1! GEMEENTERAAD VAN TER AAR Vrijdagavond om zeven uur kwam de Ge meenteraad in plenaire zitting bijeen ten gemeentehuize onder praesidium van den Burgemeester, den heer B. J. Hogenboom. Notulen en ingekomen stukken werden goedgekeurd. Van de gemeente Nieuwveen is een schrijven binnengekomen, dat het keurloon voor varkens verlaagd is van drie naar twee gulden, indien minstens vier varkens met een minimum gewicht van '75 K.G. per stuk, gelijk worden aangegeven. De heer v. d. Weyden, die meerdere malen ge klaagd heeft over de groote keurloonen, voorz., dat het nemen van een bad in ster ke mate is toegenomen. Het zwemmen is een volks-gezondheidsbelang en gezien het hier de openbare gezondheid betreft, acht het college het wensohelijk een beginsel besluit te nemen om in de toekomst een zwembad te stichten. De heer Hoogenboom verwijst naar een zweminrichting in onze plaats en boven dien zal binnen korten tijd van Katholieke zijde een dergelijke inrichting het levens licht aanschouwen. Een gemeente-zwem bad is z.i. niet rendabel en waar het parti culier initiatief voorgaat, .trekke de ge- neemt deze tegemoetkoming dankbaar aan, i meente zich terug. Over het voorstel van B. alhoewel de ioonen z.i. nog te hoog zijn. Een wijziging der instructies van het per soneel van den Vleeschkeurrngsdienst houdt weinig om het lijf; het betreft alleen redactioneele veranderingen, welke geen financieele offers vragen. Een kleine tegen valler was de eindrekening van het vleeschbedrijf, want gaf dit andere jaren een kleine winst, nu wijst het een nadeelig saldo aan van ruim 560 gulden, wat voor onze gemeente neerkomt op 200 gulden. Dit is hoofdzakelijk ontstaan door het groote gebruik van blikvleesch, waardoor mindere slechting bij de plaatselijke slagers, dus minder keurloonen. Wanneer nog afwij zend is beschikt over een verzoekschrift van N. Wijfje, aangaande gedeeltelijke of algeheele kwijting straatbelasting, komen wij aan het tweede punt der agenda: Schrijven van Ged. Staten inzake de be grooting over den dienst 1936. Traditie-getrouw niet goed gekeurd. Bijna traditie getrouw is de begrooting door het bevoegd college niet goedgekeurd en zijn er zooveel aanmerkingen gemaakt, dat het ongeveer een nieuwe behandeling wordt. Het begint al direct met de presen tiegelden Raadsleden, welke post terugge bracht moet worden van de 2.50 naar de twee gulden, per lid en per zitting. B. en W. vindt, dat dit toch reeds laag genoeg is en de geringe besparing in acht geno men, willen zij deze post handhaven op ƒ2.50. Goedgevonden. De kosten voor ver gaderingen wordt imperatief voorgeschre ven te brengen op vijftig gulden, dus een verlaging van 50 gulden. Hieruit volgt, dat de vroedschap haar sigaartje zal moeten missen, doch de heeren Kroon en Apeldoorn nemen er geen genoegen mee. Het onder houd van de v eld wachters'woningen kan beperkt worden tot vijftig gulden. Neen, zeggen B. en W., de jaarlijksche rekeningen hebben uitgemaakt, dat het geraamd be drag van 100 gulden in het geheel niet overbodig is. De onvoorziene uitgaven zul len niet meer mogen bedragen dan 1350 gulden, geraamd was 2000 gulden. Voorloo- pig neemt de Raad hier genoegen mee, want enkele bezuinigingen betrefefnde onder wijs en vermindering pensioensbijdragen, welk bedrag nog niet officieel bekend is, zullen dit eenigszins aanvullen. Na een paar wijzigingen van minder groot belang aangebracht te hebben, gaat de Begroo ting voor de tweede maal zee in. Zou het de laatste maal zijn? Het kohier straatbelasting 1936 wordt vastgesteld op 1471. De huurster van het postkantoor met woning heeft een eerbiedig verzoek ge richt, om de huur te verlagen van 425. naar ƒ375.Voorstel B. en W. dit in te willigen, met motiveering, dat deze huur is vastgesteld in het jaar 1924 en sindsdien zijn alle huren naar beneden gegaan. Op een vraag van den heer Kroon, of deze tegemoetkoming ten bate komt aan de huurster, kan weth. v. Vliet meedeelen, dat zulks het geval is. Zij blijft de toelage, wel ke uniform geregeld is, behouden. Goed-' gevonden. De volgende bedragen worden vastgesteld ter vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.- Wet over 1933 ten behoeve van de bizon- dere lagere scholen: de gemiddelde kosten per kind bedraagt'11.26. De R.K. School ontvangt met het gemiddelde aantal leer lingen van 491 ruim 4500 gulden, de Ned. Herv. 136 leerl. 1500.en de Chr. Nat. school, 99 leerl. 1100. De verordening op de heffing en invor dering van besmettelijke ziektegelden is met 31 Dec. 1935 afgeloopen met het ge volg, opnieuw vaststelling. Dit heeft Ged. Satten aanleiding gegeven met een andere schaal te komen, meer varieerender in de heffing. Voorheen moest iemand met een belastbaar inkomen van 100015.00.25 pet. vergoeden in de kosten, 1500—2000. 50 pet., en boven de 3000.het volle be drag. Nu is het voorstel voor de lagere in komens geringer doch de algeheele vergoe ding begint pas bij de vier duizend gulden. Hiermee kon de Raad zich niet vereeni gen en kwam zij met de volgende schaal: een belastbaar inkomen van 10001250. 10 pet., 1250—1500, 20 pet., 1500—1750.—, 30 pet., 1750—2000, 40 pet., 2000—2500, 60 pet., 25003000.80 pet., boven de ƒ3000.— geheel. Het stichten van een zwem inrichting. Komende bij het punt: voorstel van B. en W., om in beginsel te besluiten tot het stichten van een zweminrichting (het on derwerp wat zeker ditmaal verschillende ingezetenen naar Ter-Aar's parlement heeft gelokt), acht de voorz. het van belang de volgende verklaring af te leggen. Onwille keurig wordt er verband gezocht, aldus spr. met de gegroeide ontwikkeling in de laatste dagen, doch B. en W. willen de be sprekingen bezien los van alle verwikke lingen, en alleen vanaf Overhe'ds-stand- punt. Elke kwestie die heeft plaats gehad wordt vermeden, hopende dat de leden zich hier boven zullen verheffen, en het voorstel zakelijk onder de oogen zullen zien. Het behoeft geen betoog, zegt de en W. heeft de heer Volgering verwonderd gestaan, want het is hem officieel bekend, dat de Burgemeester zich in dien geest heeft uitgelaten, dat hij geen enkele mede werking zal verleenen, welke zou mogen leiden tot een gemeentelijk zwembad. De ontstane kwesties zijn hiervan gevolg. Nu krijgen wij een Katholieke zweminrichting, verder is er aan den Geerdijk ook nog één, en daarom is het onverantwoordelijk van gemeentewege een derde te stichten. Spr. zal alle pogingen aanwenden, ja zelfs tot het uiterste toe, om dit te verhinderen. De heer Kroon juicht het voorstel toe. Al richten de Katholieken een zwembad op, dan is dit geen algemeen belang, het dient immers meer één groep. Wat de in richting betreft aan den Geerdijk: deze is eerstens zeer primitief, ligt voorts op een abnormale afstand. Thans is het zwemmen aan den openbaren weg verboden, toch zwemt men, zij het clandestien, en hierom vindt spr. het zoo ideaal, dat de Overheid komt met het beginselbesluit. Over de ren dabiliteit heeft men geen zorg te hebben; vanuit het oogpunt volksgezondheid is het ook een groot belang. De heer P. Hooger- vorst stemt met het voorstel in. De heer v. d. Weyden daarentegen brengt het ge sprokene van den Burgemeester, van voor enkele weken, in herinnering en geeft hierover z'n afkeuring te kennen. Dit is de oorzaak van de huidige verwikkelingen. De voorz. vindt geen reden aanwezig verder van gedachten te wisselen. Over het particulier initiatief merkt hij op, dat dit door kan gaan, mits het ten algemeenen nutte strekt. Na staking der besprekin- HELLEGOM. Nat. Crisis-comité. Door den burge meester is de herinneringsmedaille aan de volgende heeren uitgereikt: G. J. W. Ma thot, voorz. afd. A.; L. Burggraaf, secreta ris id.; D. Lodder, penningm. id.; P. Kla ver voorz. afd. B.; J. D. Vermeer, voorz. A. en B.; dr. H. F. ten Hoopen, lid uitv. comité, A en W. J. Buurman oud-voorz. A en voorz. Burg. Armbestuur. Schaken. De groepswedstrijden om het kampionenschap van Hillegom en Omstreken zijn thans uitgespeeld. De uit slagen luiden: Groep I. gesp.gew.rem.verl. pnt. P. de Rooy 5 4 1 4 G. A. de Bolster 5 3 2 3 J. M. Martens 5 3 2 3 W. Telkamp 5 3 2 3 Th. Keijzer 5 1 4 1 E. Th. Lafeber 5 1 4 1 Groep II. J P. Koop 5 4 1 4 D. Buys 5 3 2 3 Mej. Marinus 5 3 2 3 H. Goemans 5 2 3 2 W. Verleur 5 2 3 2 M. Holleman 5 1 4 1 Groep IH. P. Hofkes 5 4 1 41/2 C. Smits 5 3 1 1 3 1/2 G. v. d. Lip 5 2 1 2 21/2 L. van Braam 5 2 3 2 P. J. van der Meij 5 1 4 1 J. Brbuckmann 5 1 4 1 Groep IV. W. Worsteling 5 4 1 41/2 C. v. d. Lip 5 3 1 1 3 1/2 H. Gogoll 5 3 2 3 A. 't Hart 5 2 3 2 J. Walraven 5 1 4 1 In de finale, die op 28 Mei en 11 Juni wordt gespeeld, komen uit de heeren P. de Rooy, J. G. A. Hofkes, J. P. Knoop en W. A. Worsteling. HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelis Hendrik z. v. C. Wijn en H. P. Smit. Maria Johanna Eli sabeth d. v. C. Pijlman en E. H. Zoeteman. Anna Elisabeth d. v. A. H. Bokhorst en J. Verbaas. Jannes Jacobus z. v. F. Com- gen wordt het voorstel van B. en W. in misaris en M. C. Vedmeulen. Lourens stemming gebracht en aangenomen met 7 voor en 4 tegen. (Hoogenboom, L. Hooger- vorst, H. Volgering, v. d. Weyden). Weth. v. d. Hoorn motiveert zijn stem aldus, dat, mocht er een p ticuliere zweminrichting komen, hij zich het recht voorbehoudt zijn standpunt te wijzigen. De wijzigingen in de gemeentebegrooting zijn een heele serie, doch in hoofdzaak komt het neer op overschrijvingen. Bij de rondvraag geeft de heer Hoogen boom den voorz. in overweging om de werkverschaffing in den Korteraarschen polder ten spoedigst stop te zetten, daar voor particulieren. De voorz. zal dit onder- momenteel gewono werk verricht wordt zoeken. De heer Volgering vraagt, of B. en W. bereid zijn het gemengd zwemmen radi- cael te verbieden, vooral wanneer het an deren grieft, en of er al resultaten bekend zijn betreffende de brug over de Hoeksche Aar. Om het gemengd zwemmen te verbie den zal de voorz. trachten een doelmatige redactie te verkrijgen voor de politie-ver- ordening. Over bedoelde brug heeft spr. nog niets vernomen. Als de heer Volgering nog informeert naar voordeeliger lampjes in de straatlantaarns, wat volgens deskun digen uitvoerbaar is, antwoordt de voorz. op een vraag van den heer Apeldoorn, dat binnen korten tijd een aanvang gemaakt zal worden met den weg te Korteraar. Hierna sluiting. e afgebroken verloving ïn het steenen tijdperk. „En hier heb je je liefdesbrieven terug" (Lustige Koellner). Pieter z. v. A. van der Voet en M. J. Staal. Elisabeth Geertruida d. v. P. C. d'Hane en G. W. Willemse. Ondertrouwd: Pieter van Bree 41 j. en Evelina de Bonte 26 j. Jan Krom 27 j. en Johanna Elisabeth Ferdelage 25 j. Gerrit Mets 21 j. en Maria Jansens 20 j. Maurits de Vries 26 j. er Jantien Rabbers 20 j. Cornelis Wilhelmus van Diemen 29 j. en Gerarda Maria Nieuweveen 28 j. Dirk van Tol 26 j. en Geertje Johanna Branderhorst 25 j. Johannes van Tol 24 j. en Aaltje van Iperen 22 j. Meindert Meijer 50 j. en Trijntje Adriana Olij 30 j. Aart Eickhoff 27 J7 en Ida van Meel 19 j. Bernard Jan van Oost, 26 j. en Pietro- nella Elisabeth Kooijmans 22 j. Getrouwd: Cornelis van der Vaart 25 j. en Teuntje Antje Oskam 22 j. Abra ham Hamettan 26 j. en Maria Cornelia van Leeuwen 24 j. Hendrik Petrus Balm 71 j. en Mijntje Oud 53 j. Frederik Stee houwer 27 j. en Maria Versteeg 26 j. Lambertus Michiel Abraham Duk 21 j. en Elisabeth Cornelia Goddijn 28 j. Pieter Weerman 54 j. en Antje Stoeltje 48 j. Teunis Kooy 26 j. en Johanna van de Vosse 27 j. Cornelis Gerrit van den Haak 21 j. en Pieternella Hendrika Jacoba Middelkoop 21 j. Willem Bax 29 j. en Johanna Barbera Boesveld 26 j. Overleden: Cornelis Koolhaas 72 j. geh. met M. Tak NOORD WIJK. Wateronttrekking door een riool. Een groot aantal eigenaars van perceelen teelland, gelegen aan of nabij den Duin weg te Noordwijk aan Zee heeft een adres gericht aan den gemeenteraad, waarbij zij mededeelen, dat zij groote schade onder vinden door wateronttrekking aan hun landerijen als gevolg van een gemeente- riool in de nabijheid en waarbij zij een beroep doen op den raad om maatregelen te nemen tegen verdere verdroging en ont watering van hun teelgronden. Parkeerterrein. Burgemeester en Wet houders vragen aan den raad een crediet van 2300 om een parkeerterrein aan te leggen aan het einde van den Noord Bou levard bij den vuurtoren. De wensch der groentenhandelaren. Ingekomen is een adres aan den raad van een groot aantal groenten- en fruithande laren uit de gemeente Noordwijk, waarbij wordt verzocht te bepalen: le. dat een niet-ingezetene van Noordwijk voor het venten van groenten en fruit een ventver gunning moet aanvragen, waarvoor een legesgeld zal worden geheven van min stens 1.per dag. 2e. dat een niet-inge zetene van Noordwijk niet eerder dan te twee uur n.m. in de gemeente Noordwijk met groenten en fruit zal mogen venten. 3e. dat het streng verboden is de koop waar met luider stem, met behulp van bel len of andere geluidmakende instrumen ten aan te prijzen. Concert. Het bestuur van het R.-K. Fanfarecorps „Excelsior" heeft het voorne men om op Donderdag 28 Mei a.s. een con cert te geven op het Lindenplein, aanvang 8.15 uur des avonds. OEGSTGEEST. Wit Gele Kruis. In 't Patronaatsge bouw hield de afdeeling van het Wit Gele Kruis een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den'heer C. P. J. Paar- dekooper. Het is wel bedroevend, dat van de 275 uitnoodigingen, die waren verzonden, met het bestuur mede, slechts 12 leden aanwe zig waren. De secretaris, de heer J. van Noord, bracht een welverzorgd jaarverslag uit. Hierbij vermelden we, dat de gehouden Moedercursus alsook de cursus E. H. B. O. zeer goed zijn geslaagd. Voorts dat Zuster Servatia wegens hoogen leeftijd moest ver trekken en is vervangen door Zuster Hu- miliana. Buiten het wijkgebouw werd aan 348 personen hulp verleend met 4013 be zoeken en behandelingen. In het wijkge bouw 327 personen met 3703 behandelingen. Op last van den behandelenden genees heer werden 147 maal verplegingsartike- len of voorwerpen rm leden afgestaan. Door 44 personen werd tegen geringe ver goeding gebruik gemaakt van de hoogte- zon. De kraamverzorgster, Zuster Juffer- mans, gaf haar hulp, daar waar die werd gevraagd. Het bestuur is dankbaar voor de bloei der afdeeling; toch zou die dank nog groo- ter zijn als men de medewerking had van alle parochianen. De voorzitter deelde mede, dat de Zus ter binnenkort na volbracht examen volle dig bevoegd zal zijn ook inzake TBC-be- strijding en kraam verzorging. Voorts dat de afdeeling is aangesloten bij den Z.-H. Bond. De penningmeester rapporteerde den finan- cieelen toestand. Het boekjaar gaf een ba tig saldo aan. Boeken en bescheiden wer den door de heeren Vester en v. d. Post nagezien en in orde bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. v. Velzen en J. van Noord, werden herbenoemd. Bij de Rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat tot zijn spijt nog geen over eenstemming was verkregen met het fonds voor ziekenhuisverpleging, voor wat be treft het gebruik van hoogtezon. Andere ziekenhuisfondsen vergoeden zulks wel meende men. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Volksbond. Wat betreft de a.s. Woens dag te spelen veteranen-wedstrijd, kunnen we thans mededeelen, dat de «volgende spe lers zullen uitkomen. Voor V.V.L. W. Stens (keeper) B. v. Aken, Joh. Meester, W. Olsthoorn. J. Kooiman, J. v. d. Peet, G. Ouwerling, G. Niersman, L. Mathot, J. Stikvoort, J. v. Boheemen. Voor den R.-K. Volksbond: Jac. v. d. Burg Pzn. '(keeper), J. Schrijvers, P. Kar- reman, Th. Does, E. Oorschot, A. J. v. d. Ham, A. Valentijn, Th. Lahboo, J. Beurse, Jac. Vogelaar, C. J. Kneyber. De VVL-ploeg zal aangevoerd worden door G. Niersman, de Volksbonders door Th. Does. Als scheidsrechter zal optreden A. Knürza. De aftrap zal gegeven worden door den eerwaarden heer kapelaan L. Brabander. VOORHOUT. Zwerver overleden. Zaterdagavond is in deze gemeente overleden een onbekende zwerver in de schuur van den heer C. J. L. die deze persoon de laatste dagen van zijn leven op voorbeeldige wijze heeft ver zorgd. De zwerver zeide te heeten: Dries Neuman, ongeveer 74 jaar, geboren te Am sterdam, oud-voorzitter eener landelijke bakkersorganisatie. Zij, die nadere defini tieve inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht zich per omgaande te wenden tot de secretarie dezer gemeente, opdat de identificatie kan worden vast gesteld. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 29. „En nu ga ik uit," riep de mevrouw woedend uit, „en als ik-thuis kom zorg jij dat er een nieuwe kommet een visch erin staat." Het dienstmeisje ging met de gebroken kom naar buiten om deze weg te gooien, maar hier werd ze aangehouden door Toontje van Teuten. Laat dat maar aan mij over", zei Toontje. „Ik ben millionair en ik kan alles koopen wat ik wil." 30. Toen de mevrouw dien avond thuis kwam vond ze in de salon een reusachtige kom met een haai erin. Dat was nu een grapje van Toontje van Teuten. Daaraan kon je zien dat Toontje een jongetje was, dat niet besefte waar een grapje begon en war- een grapje eindigde. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE MOTOR SLIPTE. De berijder liep een schedelbreuk op. In de Prins Hendrikstraat heeft Zondag morgen omstreeks elf uur een ernstig ver keersongeluk plaats gehad. De motorrijder J. H. uit Zegveld moest aldaar een bocht van den Rijksstraatweg passeeren. De duo- rijder A. D. uit Bodegraven heeft op dit moment vermoedelijk een verkeerde lichaamsbeweging gemaakt, waardoor de motor slipte en D. over de straat werd ge slingerd. De man bekwam, behalve een schedelfractuur en beenbreuk, verschillen de Ontvellingen. Dr. N. verleende hem de eerste hulp. D. werd later met een zie kenauto naar zijn woonplaats vervoerd. DUORIJDSTER OP DE STRAAT GESLINGERD. Toen de motor plotseling remde. Een tweede ernstig motorongeluk vond Zondagavond omstreeks 7 uur plaats op den Steekterweg. Toen een 5-jarig meisje van L. aldaar plotseling den Rijksstraat weg over liep, naderde op hetzelfde mo ment de motorrijder S. uit Zutphen met als duorijdster de 27-jarige verpleegster A. S., eveneens uit Zutphen. De motorbe stuurder trachtte door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, doch door dit plotseling remmen sloeg mej. S. over de motor heen en kwam met het hoofd op de straat terecht. Zij bleek behalve een bloe dende hoofdwonde een ernstige schedel- fractuur te hebben opgeloopen. Dr. S. uit Zwammerdam verleende de eerste hulp, daarna is de patiënte in be- denkieiijken toestand naar de Rijksklinie ken te Utrecht overgebracht. Het kind, dat slechts even door de motor was geraakt, had slechts lichte verwondin gen bekomen. Ook in Utrecht was mej. S. reeds in den morgen van de duo gevallen, toen het mo torrijwiel in de tramrails was geraakt en slipte. Zij was er toen nog goed afgekomen. LEIDERDORP. OPENING TENNISPARK „DE MUNNIK". In werkverschaffing aangelegd. Zaterdagmiddag heeft de burgemeester de heer K. Brug, in tegenwoordigheid van de wethouders, leden van den raad en tal van sportliefhebbers het tennispark „De Munnik" geopend. De burgemeester sprak de volgende rede uit. Van harte heet ik u dezen middag hier welkom. Wellicht zal niemand van ons eenige jaren geleden gedacht hebben, dat op deze plaats nog eens een tennispark zou komen. De om standigheden hebben dit echter in de hand gewerkt, want het kwaad van de werk loosheid heerscht hier evenzeer als el ders. In de achter ons liggende jaren, heeft on ze gemeente een, belangrijke uitbreiding ondergaan en vele handen vonden daarbij werk. Wat nu verder? was de vraag na deze uitbreiding. Bij B. en W. kwam de gedachte op aan sportterreinen. De beoefening van sport was wel iets, dat de aandacht van het gemeentebestuur verdiende. De gemeente had de benoodigde terrei nen in eigendom en het bekende ontwerp was spoedig gereed. Bij de uitvoering daarvan werd aan een aantal werkloozen weer werk verschaft. Het eerste deel van het ontwerp: de ten nisbanen, is thans gereed. Allen, die aan de uitvoering hiervan heb ben medegewerkt, betuig ik hierbij mijn dank. Aan de wethouders, de leden van den Raad, die eenstemmig aan de beraad slagingen hebben deelgenomen. Dank aan d^ Ned. Heide Mij. en aan den heer Top per, opzichter van deze Mij., dank aan den heer J. G. Meerburg, gemeente-opzichter. Doch, ging spr. voort, wat zou nu nog alles baten, wanneer wij hier niet om ons heen hadden degenen, die straks het ten nisspel zullen beoefenen. Aan hen dank voor hun aanwezigheid. Zoo kan dan nu het spel beginnen. Er is weer nieuw leven en nieuwe activiteit, die zoo noodig is in deze donkere crisisdagen. De burgemeester beëindigde zijn rede met nog een woord van dank te brengen aan de Harmoniever. „Devote", waarbij hij deze vereeniging geluk wenschte met het behalen van een eerste prijs op het j.l. gehouden concours. Hierna werd mevrouw Brug uitgenoo- digd de vlag aan het sportpark te hijschen, aan welk verzoek werd voldaan. „Devote" speelde toen de driekleur vroo- lijk wapperde het „Wilhelmus". De burgemeester sloeg de eerste tennis bal op de baan, waarmee de banen als ge opend werden beschouwd. Reeds denzelf den middag- en avondwerd er druk ge speeld op de banen. Gunstig gelegen aan den Hoogmadescheweg en de Acacialaan ziet het tennispark er keurig uit. De vloeren van de banen zijn de meest moderne. In het sporthuisje, dat zoowel van binnen als van buiten een frisschen indruk maakt, en in de onmiddellijke om geving van de banen staat, bevinden zich de kleedkamers enz. En wanneer men van tennissen moe is, kan men vóór het huisje, waarin thee, li monade en andere lekkernijen te verkrij gen zijn, onder de fleurige parasols uit rusten. Meisje door auto-aangereden. Gister middag omstreeks 12 uur reed vrachtrijder D. met zijn auto door de Konnigstraat. Op een gegeven oogenblik stak het kleine meisje S. de straat over en kwam met de auto in aanraking. Hoewel de auto heel zacht reed kon de chauffeur een aanrijding niet vermijden. De kleine werd tegen den grond gereden, brak haar sleutelbeen en liep bovendien ontvellingen op.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11