mm PU1I0L VRIJDAG 22 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 l NOORDWIJK. Geboren: Theodoras Gerardus Anto- nius, z. van N. L. v. d. Berg en M. P. Koelewyn Hendrika, d. van J. v. 't Wout en A. Vooijs Johannes Gerardus, z. van Th. J. v. Hameren en J. P. Vink Marijtje Alijda, d. van B. J. v. Schie en C. W. J. Meijer Aafje, d. van L. Stout en M. G. v. Buren Geertruida, d. van K. Pas- schier en K. Korbee Jannetje, d. van L. v. Es en A. P. v. Sprang. Ondertrouwd: J. M. Kortekaas en E. P. de Haas J. H. Siecker en M. A. Heemskerk E. Smit en N. Hoek J. Hermans en H. G. Louis J. C. Vink en K. v. Rijn. Getrouwd: N. G. M. Verwey en H. P. v. Bohemen J. Hermans en A. G. de Haas R. J. M. v. Houten en Th. v. Schie M. Hazenoot en P. v. Beelen. Overleden: Catharine Petronella v. Drunen 88 j., wed. van J. E. H. Hoefkens Petrus Gijsbertus v. Dam 45 j., geh. met J. Heemskerk Johanna Pieternella, d. van J. Kleton en J. H. Dekker. RUNSBURG. Tuinbouw. Er wordit hier weinig ge daan aan de teeltt van jonge groente. Zulks is dit seizoen niet ongelukkig voor de tuin ders. Want in het algemeen is de uitkomst onbevredigend geweest, meerdere dagen zelfs slecht. De wintergroenten, waarvan niet veel meer is, konden beter geplaatst worden dan b.v. spinazie. Witlof bracht nog van f 5.30 tot f 6.80 per 100 K.G. op en ook dje weinige kroten die er nog zijn gingen vlug weg voor f 4.20 tot f 5.per 100 K.G. Van waschpeen was ook weinig. Ook dit artikel ging goed weg f 10.tot f 14.50 per 100 K.G. Radijs bracht van f 0.50, den minimumprijs, tot f 1.per 100 bos op. Prei was niet gevraagd. Al is er nog aardig wat van. Kon niet meer opbrengen dan f 0.80 tot f 1.60 per 100 bos. SASSENHEIM. N. v. d. Zwaan, t Na korte ziekte is op 42-jarigen leeftijd overleden onze plaatsgenoot N. v. d. Zwaan. De overledene was in het organisatieleven een energiek werker. De heer Zwaan be kleedde sinds jaren een bestuursfunctie. O.a. was hij een ijverig bestuurslid van de kiesvereeniging „De Eenhekf. Hij was sinds geruimen tijd afgevaardigde naar Kamer-Centrale en Stat en kieskring, lid van de Propagandaclub „Dr. Schaepman", oud-voorzitter der land- en tuinbouworga nisatie „St. Deus Dedit", lid van de Exploi tatiecommissie der K. S. A., lid van „Credo Pugno", bestuurslid van het plaatselijk co mité van „Herw. Levenskracht". Hij was aangewezen voor de werknemers in de commissie van toezicht voor de bijslagre geling. Ook had hij een groot, werkzaam aandeel in het voormalig crisis-comité. Van vele vereenigingen op kerkelijk gebied was de heer v. d. Zwaan lid. Met den heer v. d. Zwaan is een werkzaam en trouw man heengegaan, die,in het vereenigingsleven, maar vooral in zijn groot gezin een ledige plaats achterlaat. Kloosterjubileum. Woensdag 20 Mei was het den dag, dat de Eerw. Zuster Sty- lita haar 40-jarig professiefeest herdacht in de Congregatie van J. M. J. Ruim 6 jaar verblijft de Zuster als bewaarschoolon derwijzeres in het St. Annagesticht alhier. Hoewel deze dag, volgens het gebruik in de Congregatie, onopgemerkt is voorbijge gaan, heeft Zuste Stylita, wat zij zeer ze ker verdiende, vele blijken van waardee ring ontvangen. Talrijk waren de bloem stukken en felicitaties haar aangeboden. Ook werd toezegging gedaan, dat haar ver langen, een betegelde kinderspeelplaats van ruim 100 M2. achter de school (waarvoor een inzameling is gehouden bij de paro chianen), zal worden vervuld. TER AAR Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert hedenavond te 7 uur ten ge meentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Schrij ven van Ged. Staten inzake de begrooting over den dienst 1936. 3. Vaststelling ko hier straatbelasting 1936. 4. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de huur van het postkantoor met woning. 5. Vaststel ling vergoeding ingevolge artikel 101 der I'. O. Wet over 1933 ten behoeve van de bijzondere lagere scvhouen. 6. Vaststel ling verodening op de heffing en invorde ring van besmettelijke ziektegelden. 7. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot het stichten van een zwem inrichting. 8. Wijziging gemeentebegroo- ting dienst 1935. WASSENAAR. Jeugddag. A.s. Zondag wordt alhier een Jeugddag gehouden waaraan wordt deelgenomen door de Graal, de Kruisvaarders, de St. Joseph gezellen en de K. J. M. V. De dag vangt aan met een H. Mis, des morgens te 7 uur, in de parochiekerk „St. Willibrordus", waaronder alle deelnemers (sters) ter communie gaan. Daarna gaan allen te 10 uur naar de Hoogmis in dezelf de kerk, waaronder de vaste gezangen als volkszang worden uitgevoerd. Des middags te 2 y3 uur vindt op het plein voor de school der Eerw. Zusters een openluchtbijeenkomst plaats, die voor iedereen a 10 cent toegankelijk is, alwaar als spreker optreedt de weleerw. heer ka pelaan de Bot uit Delft. Tevens zullen daar demonstraties worden gegeven door de Graalleden en de Kruisvaarders. Te 4 uur vindt in het R. K. Vereen i- gingsgebouw een bijeenkomst plaats, al leen toegankelijk voor de leden der Jeugd verenigingen en genoodigden, alwaar een uitvoering zal worden gegeven door de St. Josephgezellen en de K. J. M. V.'ers. Te 6 uur wordt de dag besloten met een Lof in de „St. Willibrordus"-kerk, dat door de leden der Jeugdverenigingen gezongen wordt. Muziek- en Zang-concours „Excelsior". Gister was het de eerste dag van het door de Muziekvereniging „Excelsior" alhier uitgeschreven Nationaal Muziek- en Zang concours bij gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Reeds vroeg in den morgen kwamen de vereenigingen van elders per tram of bus het dorp, welks voornaamste straten door vlaggentooi een feestelijk aanzien hadden, binnen. Wegens het buiige weer, had de opening plaats in de groote consumptie- tent. De waarnemend Burgemeester, de heer D. Th. Ruys, sprak een welkomswoord. Na het uitspreken van deze rede nam de voorzitter van „Excelsior", de heer D. Hof man, het woord en bracht dank aan den heer Ruys voor zijn bereidwilligheid, om dit concours te openen. Hij wees erop, dat de heer Ruys dit heeft gedaan als de dra ger van een dubbele functie, n.l. het Eere- Voorzitterschap van „Excelsior" en het loco-Burgemeesterschap. Grooten dank was de vereeniging ver schuldigd aan H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses, die eere-medailles hadden beschikbaar gesteld. Dank ook bracht hij aan het gemeentebestuur voor den geschon ken gift voor het medaillefonds. Een bij zonder woord van dank wijdde hij ook aan de Koningin Wilhelmina-Vereeniging en aan een der verdienstelijkste bestuursleden van die vereeniging, de heer J. Stijnis, die de geheele terrein-accomodatie heeft ver zorgd. De leden van „Excelsior" dankte hij voor hun steun in de dagen van voorberei ding. Zij hebben den goeden geest, die in de vereeniging heerscht, ook in deze dagen weten hoog te houden. Voorts huldigde hij den secretaris der vereeniging en degenen, die hem bij het administratieve werk ter zijde hebben gestaan. Tot de deelnemende vereenigingen richt te spreker een woord van hartelijk wel kom. Hij verwachtte dat zij vandaag de hoogst mogelijke prestatie zouden leveren en hoopte, dat zij uit Wassenaar successen zouden meedragen. Ook dé juryleden heet te hij van harte welkom, waarbij hij in het openbaar wilde verklappen, dat een van hen, de heer Joh. C. Geijp, vandaag voor de 50ste maal als jurylid op een concours fungeerde. Spreker feliciteerde den heer Geijp met dit jubilé, dat toont de be kwaamheid en geschiktheid van den jubi laris. Tenslotte bracht spreker dank aan Graaf van Zuylen van Nijevelt, die het terrein be schikbaar stelde, voor de ondervonden medewerking, waarna de eerewijn werd rondgediend. De heer van der Lee wilde namens het St. Nicolaas-Comité op dezen dag „Excel sior" huldigen voor de steeds ondervonden medewerking, bij de uitoefening van zijn taak en deed deze hulde vergezeld gaan van een geschenk bestaande in een voorzit tershamer. Hiermede was de openings plechtigheid geëindigd, en ving in beide tenten het concours aan. Het weer, dat tot dusverre buiig was ge weest, klaarde een weinig op, het werd droog en is dat den verderen dag geble ven, zoodat het concours ongestoord voort gang kon vinden. In aanmerking genomen de koude weers gesteldheid was er veel publiek op de been, dat by de prestaties der korpsen van har telijke belangstelling deed blijken. De eerste dag van het concours werd be sloten met een zanguitvoering door de Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Zanglust" te Pernis. De uitslagen van dezen dag luiden als volgt: Fanfare 4de afdeeling: le prijs met 335 punten „Door Hulp tot Stand gebracht" te Fijnaart (N.Br.). 3de afdeeling: 3de pry's met 230 punten „Liora" te De Lier. Harmonie, 2de afdeeling: le prijs „Fors- sande" te Utrecht met 326 p.; le prijs Val- kenburgs Harmonie te Valkenburg Z.-H. met 349 punten le prijs Chr. Muziek- vereen. Patrimoniums Harmonie te Den Haag met 303 punten. Fanfare 2de afdeeling le prijs met 312 punten .Vriendschap onde Ons Allen" te Haarlemmermeer, 3de prijs Haagsch Kwartet en Fanfarekorps .Excelsior" met 233 punten Fanfare le afdeeling le prijs met;. 312 punten Eendracht maakt Macht" te Krui- ningen le prijs Onderling Genot" te Strij en-Sas met 327 punten. Harmonie le afdeeling: le prijs „Kunst na Arbeid" te Den Haag met 380 punten. Fanfare afd. Uitmuntendheid: „Deter minate" te Klundert met 207 punten, geen prijs. Harmonie afd. Uitmuntendheid le prijs met 301 punten „St. Caecilia" te Voorburg. Fanfare Eere-Afdeeling: le prijs met 311 punten „Eensgezindheid" te Egmond-Bin- nen; le prijs met 351 punten door „Excel sior" te Heemstede en le prijs met 369 punten door „De Kleine Trompetter" te Zevenhuizen. Harmonie Eere-afdeelingle prijs „Oranjevaan" te Fijnaart met 379 punten en le prijs met 352 punten door „Chr. Oranje Harmonie" te Hilversum. Fanfare Superieure afd.: le prijs met bijzondere lif met 412 punten de vereen. „Harmonie" te Assendelft N.-H. Harmonie Superieure afd.: le prijs met 355 punten de vereen. „Tavenu" te Loos duinen. In het zangconcours werden de navol gende bekroningen toegekend: Dameskoren le afd. afd. Uitmuntendheid: le prijs „Onderlinge orfening" te Delft met 318 punten; le prijs met 348 punten door Doorzitten? l»i igj ^■>5^ IBBzal Verza ch t- g eneest Doos 3O'ct.Bij Apofch e'nDrogisten j „Oefening en Ontspanning" te Hekelingen. Mannenkoren (4de afdeeling) 2de prijs met 305 punten door „Dubbelmannenkwar- tef „Ons Genoegen" te Monster. Mannenkoren, le afdeeling: 2de prijs met 291 punten de vereen. „Johez" te Haarlem. Kinderkoren: le prijs met 300 punten het „Naaldwijksche Kinderkoor". Gemengde Koren, 3de afdeeling: le prys met 328 punten „Con Animo" te Rotter dam; 2de prijs „Luctor et Emergo" te Den Haag met 269 p.; 2de prijs „Crescendo" te Willemstad met 279 punten. 2de afdeeling: le prijs Chr. Gem. Koor „Zingt den Heer" te Wassenaar met 321 punten. le afdeeling: le prijs met 318 punten .Excelsior" te Monster. Afd. Uitmuntendheid: le prijs door „Volksstem" te Delft met 356 p.; 2de prijs door „Oefening en Uitspanning" te Heke lingen met 268 p. Eere-afdeeling: le prijs met 316 p. door „Advendo" te Moordrecht; le prijs Chr. Gem. Zangver. „Zanglust" te Pernis met 333 p.; 2de prijs met 292 p. door Putters- hoeks Gem. Koor. In den Marschwedstrijd werden de na volgende bekroningen behaald: Fanfare 4de afd.: le prijs met 335 pun ten: „Door Hulp Tot Stand Gebracht" te Fijnaart (N.-Br.); idem 3de afd. 3de prijs met 257 punten door „Liefde voor Harmonie" te Alke made. Harmonie, 3de afd.: le prijs met 312 pun ten „Vriendschap Onder Ons Allen" te Haarlemmermeer; 3de prijs het Haagsch Kwartet en Fanfarekorps „Excel sior". Harmonie, 2de afdeeling: le prijs met 349 punten: „Valkenburg's Harmonie" te Valkenburg Z.-H.; le prijs met 326 p. door „Forsando" te Utrecht; le prijs met 303 punten de Chr. Muziekvereen. Pa trimoniums Harmonie te Den Haag. Fanfare le afd.: le prijs „Eendracht maakt Macht" te Kruiningen met 312 p.; le pr. „Onderling Genot" te Strijen-Sas met 327 p. Harmonie, le afd.: le prijs met 380 p. door „Kunst na Arbeid" te Den Haag. Fanfare afd. Uitmuntendheid: geen prijs met 207 punten door „Determinato" te Klundert. Harmonie, afd. Uitmuntendheid: le prijs met 301 p. door „St. Caecilia" te Voorburg. Fanfare, Eerte afd.: le prijs met 369 p.: „de Kleine Trompetter" te Zevenhuizen; le pr. met 351 p. door „Excelsior" te Heem stede; le pr. met 311 p. door „Eensgezind heid te Egmond-Binnen. Harmonie, Eere-afd.: le prijs met lof en 411 punten door „Sursum Corda" te Vlaar- dingen; le pr. door „Oranjevaan" te Fijnaart N.-Br. met 379 p.; le pr. door Chr. Oranje Harmonie met 352 p. Fanfare. Superieure-afd.: le prijs met lof en 412 p. door „Harmonie" te Assendelft N.-H. Harmonie. Superieure-afd.: le prijs met 355 punten door „Tavenu" te Loosduinen. Dammen. De R.K. Damvereeniging „St. Willibrordus" alhier speelt op Donder dag 28 Mei a.s. met 20 deelnemers een wed strijd te 's-Gravenhage tegen de Haagsche Damvereeniging O.D.I. Maandag j.l. speelden dezelfde vereeni gingen een wedstrijd van 15 partijen. Door O.D.I. werden hiervan 9 partijen gewon nen. Geboren: Gerard, z. v. G. J. Hunte- lerslag en Th. Remmers waal. René Fre deric Antoine, z. v. G. J. Moussault en E. A. E. Seignette. Overleden: Jean Baptiste Louis Cor- neille Charles Baron de Wijkerslooth de Weerdestijn, oud 62 j., echtgen. van J. M. T. H. I. Barones van Wijnbergen. Wil- helmina Adriana Koot, 21 j. ongeh. Ge- rardina Wilhelmia Stoof, oud 75 j., ongeh. O n d e r t r o u w d: W. C. van Beekum en C. B. de Wit. A. L. C. Oudshoorn en C. G. Thomassen. J. Kastelein en A. E. H Verkouw. P. E. W. Lugt en M. L. Heckmann T. N. Boon en C. T. Mees. Gehuwd: W. P. J. Witteman en H. M. Seeberg. M. L. Aronstein en H. T. Dale. D. van Straalen en T. Daane. W. T. van Stijn en A. J. van Bieden. Ingekomen: J. Bauer, uit den Haag, Kasteel Oud-Wassenaar H. Berloth, uit den Haag, Crocusstraat 27. E. G. Bohm, uit Hull (Engl.), Kerkeboschlaan 4 L. A. N. M. van Cl aarenbeek, uit den Haag, van Zuylen van Nijeveltstraat 152 B. M. A. Franzl, uit Graz, Bloemcamplaan 10 C. Getz, uit Kopenhagen, Groot Hoefijzerlaan 13 J. E. D. Harts, uit Rotterdam, Schouw- weg 28 M. P. Haverkamp, uit den Haag, Oud Clingendaal 6 H. M. Hekman, uit Oldenzaal, van Zuylen van Nijeveltstraat 17 J. Hoekstra en vrouw, uit Wijk aan Zee en Duin, v. Zuylen van Nijeveltstraat 135 H. M. A. Hoogenstraat, uit Oegst- geest, Tulpweg 23 I. Kerscher, uit Steijr (Oostenrijk), Koekoekslaan 9 M. L. Frij- linck (wed. v. P. Hoytema van Konijnen burg), uit den Haag, Duinweg 12 M. Kir- zinger, uit den Haag, Wittenburgerweg 152a H. Moen (wed. van D. Massink) uit den Haag, Narcislaan 24 A. Michel, uit Mengen, Bloemcamplaan 1 J. G. Nieuwmeijer, uit den Haag, Raaphorstlaan 17B C. A M. Nooten, uit den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 41 G. Openberg, uit Tongermundl, Nassaulaan 14 N. Pit (wed. W. Rooseboom), uit den Haag, Brem- horstlaan 19a A. Platzek, uit den Haag, Nassaulaan 8 G. J. E. Schaepman geb. Kuiper, uit Haarlem, Narcislaan 18 D. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN „De Alpheusche Ruiters". De vereeni ging „De Alphensche Ruiters" is een bij zonder mooie standaardvlag geschonken. Gisteren werd op het trainings-terrein deze standaard door den voorzitter aan geboden, zulks met de gebruikelijke speech Daarna defileerden de ruiters voor den voorzitter en de schenkers, het echtpaar Verruijt. De gezamenlijke ruiters hebben toen een marsch gemaakt naar Aarlander- veen en omgeving. De groentenveiling. Op een gehouden vergadering der N.V. Tuinbouwveiling Al phen a. d. Rijn werd besloten, voortaan eerst de groenten der aandeelhouders-tuin ders te veilen, daarna de aanvoeren der aandeelhouders-grossiers. Jong Dierendag. Daartoe in staat ge- hteld, dank zij vele milde gevers van eere- prijzen met name van zustervereenigingen uit Aarlanderveen en L. E. O. te Leiden en vele leden, was het voor de Raskonij- nen-fokvereeniging „Ons Belang" weer mogelijk in hotel „Centraal" een Jong Dierendag te organiseeren, waarvoor dit jaar buitengewoon veel belangstelling be stond. Uit alle oorden en provincies wa ren inzendingen ingekomen, terwijl ook een groot aantal bezoekers van hun belang stelling getuigden. Er was dit jaar dan ook voor de liefhebbers van dieren veel te zien. De groote collectie en verschei denheid in de verschillende rassen, waar onder tal van zeer bijzondere exemplaren hebben zeker veel voor de groote belang stelling bijgedragen. De keurmeesters de heeren Joch. J. de Jong uit Rotterdam en L. H. Hamaker uit Haarlem hadden dan ook geen gemakkelijke taak bij hun be oordeelingen, doch hebben zich hiervan tot volle tevredenheid van bestuur en in- zonders gekweten. Geschenk Marta-stichting. Ten be hoeve van den nieuwbouw is het bestuur der Martha-stichting een gift van 200 ge schonken. BODEGRAVEN Jubileum. Den 29sten Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Wens- veen in dienst tiad bij de firma Jac. Veer man, kaashandel alhier, die haar pakhui zen heeft in de Nieuwstraat. Mondje dicht! Gistermorgen, terwijl het zeer druk was in de Brugstraat met het auto-verkeer, wilde het geval, dat ge lijktijdig twee auto's op de brug stonden, terwijl geen van beiden er iets voor voel de om terug te gaan. De chef-politie, wel- ite aldaar ter plaatse was, verzocht de niet-rechthebbende terug te gaan, en toen de bestuurder dit niét van plan was, werd zulks gelast, waaraan toen wel gevolg ge geven werd, echter niet zonder veel op hef over het geval te maken. De politie, welke dergelijk optreden ten zeerste laakt, maakte toen proces-verbaal op, zoodat de rechter het nu wel verder zal uitmaken. Botsing. Op den Goudschen Weg had een hevige autobotsing plaats. Het ge schiedde, doordat een auto, op sleeptouw even naar links uitweek, terwijl op het zelfde moment een tegenligger naderde, welke met volle vaart tegen de ander op botste. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Beide auto's werden vernield. „Het Gastmaal der Kinderen". Naar wij vernemen, zal de K. J. C. op tweeden Schouten en gezin, uit den Haag, Rijks straatweg 344C H. Szperlik uit den Haag, Groot Haesebroekscheweg 1 A. K. Stahl, uit Gottmannsdorf (Did), Santhorstlaan 52 J. Simons uit Geleen, L. Kerkd'am 20 M. G. Stiipdonk, uit den Haag, Burchtplein 19 H. Thierry, uit Amsterdam, iWtten- zurgerweg 88 K. C. J. Verbragge, uit Valburg, Laan van Koot 43 D. Vree uit Hilversum, van Calcarlaan 30 M. Zan- tingh, uit Staphorst, van Bergen'laan 7. Vertrokken: M.R Dubourcq naar Voorburg, Westeinde 46 M. Holiestelle naar den Haag, Bronovolaan 5 A. J. J.. Naber en gezin naar Leiden, Merelstraat lOboven Wed. E. J. Maliga geb. van Schagen naar den Haag, Agnasstraat 17 J. A. van der Horst naar Voorburg, Looi erslaan 49 L. J. Gerards naar Batavia M. M. Lemka naar den Haag, Vivienstraat 96 J. B. C. J. A. Arts naar Reims J. Pieterse naar Medan N.O.I. U. Hovy naar Wijk aan Zee en Duin, Zeeweg 51 K. Fros naar Oegstgeest, Weth. Juffer- mansstraat lObis J. H. H. Knies naar Utrecht, Reigerstraat 49bis Th. Zog- lauer (ova), naar den Haag, Westeinde 27 H. Remmerswaal naar den Haag, Hee renstraat 8 M. Hoogstraten naar Oegst geest, Rhijngeesterstraatweg 167 C. J. G. van der Arend naar den Haag, Marktweg 24 V. J. Fellinger naar Groningen, Pop- kenstraat 5a H. W. Sobolewski naar den Haag, Korte Poten 9b C. van Vreumin- gen naar den Haag, Surinamestraat 34 C. M. van der Reest naar Brainisse, Oudestraat A 5 A. J. van Stijn geb. van Eeden naar Wilnis, Veldzijde D. van Straalen en vrouw naar den Haag, Spinozastraat 9 C. A. Wesselo geb. Oudendal naar Johan nesburg (Zuid-Afrika) I. M. Röngens naar Vlaardingen, Schiedamscheweg 102 H. D. Aronstein geb. Dale naar den Haag, Stelpertstraat 118 C. G. C. van der Plas naar Oldenzaal, Wilhelminastraat 10 ZOETERMEER. Geboren: Gabriël Johannes, z. v. G. J. P. van der Burg en P. Hoogervorst. Cor nells Jan, z. v. C. J. Bos en C. van Schaik. Johanna Wilhelmina Maria, d» v. L. J. Pinkse en C. Hij dra. Gehuwd: J. W. Overbeek, oud 25 j. en W. C. Sebel oud 20 j. G. v. d. Neut oud 23 j. en J. van der Eelst oud 19 j. Overleden: T. van Kalsbeek oud 58 j. wouw van T. A. Hayes. Pinksterdag „Het Gastmaal der Kinderen" in de openlucht gaan opvoeren te Meije- Zegveld. Wie gehoord heeft van dit stuk, hen) zal geen moeite te veel zijn om van de opvoering getuige te zijn. Directeur gasfabriek. De heer Z. J, Ninaber van Eyben, die reeds een 40-ta jaren als directeur van de Bodegraafsch gasfabriek werkzaam is geweest, zal me ingang van 1 Juli als zoodanig eervol ont slagen zijn, Als opvolger is benoemd de heer H. Jenné. G ab oren: Hendrika d. van A. des Zeeuw en L. v. d. Panne Niesa d. van J. Kalkman en N. Akerboom Krijn Ar ie z. van J. Ooms en C. Blonk. Ondertrouwd: G. Schinkel 26 j. en A. Heemskerk 23 j. W. A. Nell 24 j. en X. J. v. d. Boon 23 j. E. N. v. d. Bos 27 j en C Heemskerk 25 j Overleden: H C. Molenaar 27 j. Vertrokken: A. C. de Ruijtergeb. Disseldorp en kinderen naar 'sGraven- hage A. G. Fortuin naar 'sGravenhage A. Vink naar Lange Ruige Weide J. M. Vonk naar Boskoop A. Vernooij en gezin naar Zwammerdam. Gevestigd: A. C. van Muiswinkel en gezin van Zwammerdam M. Lok van Staphorst T. van der Laan en gezin van Lage Zwaluwe. KOUDEKERK. Het aa huwelijk van den burgemeester. In verband met het voorgenomen huwe lijk van onzen burgemeester, den heer Kwint, met mej. Daran uit Zeist, had Woensdagmiddag onder buitengewone groote belangstelling in tegenwoordigheid van den gemeenteraad ten Raadhuize, een zeer drukke receptie plaats. De receptie werd gehouden in de raads zaal, die gevuld was met fraaie geschen ken, zoowel uit de gemeente als daarbui ten, alsmede met tal van bloemstukken. Na een toespraak van wethouder N. P. Slegtenhorst werd bij den aanvang met een toepasselijk woord de geschenken van de burgerij aangeboden, bestaande uit een fraai schrijfbureau van Engelsch model, een haardfauteuil en een bloemstuk. De burgemeester die hiermede zeer ingeno men was, dankte zeer hartelijk mede na mens zijn bruid, voor deze spontane hulde uit de burgerij. Door de schoolkinderen van de ver schillende scholen werd het bruidspaar een zanghulde gebracht onder leiding van het onderwijzend personeel; terwijl deze mid dag met muziek werd opgeluisterd door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid". Na afloop van de zang werden de kinderen getracteerd op bruidsuikers. Onder de talrijke geschenken waren er die van de Burgerwacht, Fanfarecorps „Kunst na Arbeid", volontairs der secre tarie, en nog vele anderen. Op de receptie waar een druk gebruik van gemaakt werd, zagen wij o.a. het be stuur van de muziekvereeniging, burger wacht, de kerkeraad der Nederlandsche Hervormde en Gereformeerde kerk, het Koudekerksch Gemengd koor, de Chr. Nat. Werkmansbond, het Chr. Nat. School bestuur en de hoofden en personeel der verschillende scholen. Verder merkten we onder de aanwezigen op, de burgemeester en secretaris van Ha- zerswoude, de burgemeesters van Wou- brugge, Leiderdorp, Zwammerdam, Berg- schenhoek en Benthuizen en vele voor aanstaande personen van diverse corpora ties en bedrijven, terwijl voorts nog een stroom van schriftelijke gelukwenschen binnen kwamen. Het bruidspaar viel dezen middag een grootsche hulde van de gemeentenaren ten deel, waaruit moge blijken, hoezeer de ge meente de voorgenomen stap van haar burgemeester op prijs stelt. Van vele huizen en gebouwen was de vlag uitgestoken, waardoor de gemeente een feestelijk aanzien verkreeg. De huwelijksinzegening zal plaats heb ben door Ds. Ode, op Donderdag 28 Mei a.s. des namiddags te 2 uur in de kapel bij het station Bilthoven. Dammen. Onze plaatsgenoot P. H-. Fluiter speelde Woensdagavond te Ter Aar een simultaan-seance tegen 11 spelers van de Damvereeniging „Nooit Gedacht". Fluiter die lid is van de D. C. KK. alhier, won 8 partijen en verloor er 3 tegen de heeren T. van Rijn, Hendriks en T. van Eijk. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. St. Sanders, bollenkweeker, L i s s e, Rooversbroekpolder; cur.: mej. mr. D. M. 't Hooft, Aalsmeer. Opgeheven: Th. P. v. d. Mey, H i 11 e g o m. „Pechvogel die ik ben! (Everybody's weekly)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15