MAANDAG 18 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VELOX—D. O. S. 4—2. Velox heeft in den promotiestrijd voor een plaats in de eerste klasse de eerste punten behaald door DOS met 42 te slaan, welke uitslag voor Hermes DVS zeer gunstig genoemd kan worden. In de eerste helft werd een enthousiaste en ener- veerende strijd geleverd, met vele span nende momenten voor de beide doelen. Plaatsen en schieten liet echter te wen- schen over, deels door de warmte, deels door de zenuwen. In den loop der eerste helft werd Velox sterker, vele corners werden genomen, maar zonder resultaat. Na een kwartier van groot overwicht van Velox kwam de rust met blanken stand. Direct na het begin van de tweede helft, kreeg Achterberg den bal vrij voor het DOS-doel en gaf Velox de leiding (10) Binnen enkele minuten maakte v. d. Lek met een prachtig schot gelijk uit een pass van Van Leur Sr. (11). Er ontwikkelt zich dan een felle strijd om de leiding, die beslist wordt voor Velox door Hol (21). Ruim tien minuten voor het einde maakt DOS dan wederom gelijk. Van Leur Jr. scoort uit een kopbal van Dumorties (22). Dan komen de beslissende minu ten. Ongeveer drie minuten voor het ein de schiet Achterberg een vrijen schop bui ten het strafschopgebied ineens in het DOS-doel, die door Achterberg wordt in gezet (42). Dan blaast scheidsrechter Van Welsenes het einde. C. V. v.—H. F. C. 1—1. - De eerste aanvallen zijn voor C. V. V. zonder dat Van der Togt het evenwel moeilijk heeft. Wanneer HFC zich loswerkt loopt Hagenaar naar binnen, het schot is hard en juist, maar Kruidenier heeft er goed het oog in en stopt den bal secuur. Er volgen dan een serie aanvallen van CW en over het algemeen is CVV iets in de meerderheid, doch aan de afwerking der aanvallen ontbreekt heel wat. Ook wat de voorhoede van de Haarlemmers laat zien, heeft niet veel om het lijf. Koper m'aakt eens voor Hoek een bal mooi vrij, doch ook deze eenvoudige kans wordt om zeep gebracht. Tegen de rust wordt CVV nog iets sterker. Ze zet evenwel haar aan vallen zoo doorzichtig op, dat de verdedi ging van HFC haar terrein steeds weer kan zuiveren. Drie minuten voordat de eerste speelhelft verstreken is, kopt van Bokkum uit een door Zaanen fraai geno men hoekschop den bal onhoudbaar in, zoodat CVV de leiding heeft (10). Dade lijk na de hervatting krijgt CW* een hoekschop te nemen, waarbij. Zaanen den bal over de lat jaagt. Ook HFC mag even later een hoekschop nemen dien Koper na de lat achter trapt. HFC komt dan ver woed opzetten, maar doordat van den Horden en Mastenbroek dapper verdedig den, krijgen de Haarlemmers weinig of geen kans. Het duurt geruimen tijd, voor dat CW zich meer loswerkt doch dit ge beurt niet alvorens v. d. Horden koppend tot tweemaal .toe een doelpunt voorkomen heeft. Als CVV in den aanval komt, krijgt Verhoef een kans, hij treuzelt evenwel en alweer is het succes nihil. CW verandert van de opstelling har er voorhoede. Ver hoef bezet de middenvoorplaats, Kros is nu rechtsbinnen en Van Bokkum komt op den rechtervleugel te staan. Het gaat da delijk op het HFC doel af, bü een schot van Kros is v. d. Togt al gepasseerd, doch de bal springt van de lat nog in het veld terug. Bij HFC verwisselen Hagenaars en Chapon van plaats zonder dat zulks veel effect sorteert. Kort voor het einde valt van Alphen bij HFC uit. In de allerlaatste minuut gooit HFC er nog een extra schep je op en wat niemand meer verwachtte, gebeurt. Na een goed opgezetten aanval slaagt Hoek er in de partij'en op gelijken voet te brengen. (11). Alphen n—U. V. S. II 6—2. In dezen eersten wedstrijd hebben de bezoekers het loodje moeten leggen, zij werden met niet minder dan 62 ge klopt. Nadat U.V.S. met 21 de leiding had verkregen, bleek het elftal vrijwel niet meer tot goede .dingen in staat, een enkele soms gevaarlijke aanval, doch daar bij bleef het. Van de voorhoede van U.V.S. ging al heel weinig kracht uit; ook de Al- phen-reserven hadden geen bij zonderen middag, anders zou de score nog belangrijk hooger zijn geworden. De wedstrijd zelf was weinig aantrekkelijk, de vrij sterke wind maakte een goede controle op den bal zeer moeilijk. De wedstrijd stond on der leiding van scheidsrechter Löwenberg. Na den aanvang komt weldra de eerste se- rieuse aanval van de zijde der thuisclub, waarbij een fel schot van den linksbuiten, door den U.V.S.-doelman nauwelijks kan worden verwerkt. U.V.S., dat het voordeel van den wind heeft, weet het spel telkens te verplaatsen, waarbij de Alphendefensie het meermalen zwaar te verantwoorden krijgt. Succes komt het eerst voor Alphen, wanneer bij een goed opgezetten aanval de rechtsbuiten keurig inschiet (10). U.V.S. blijkt geenszins ontmoedigt, want even daarna is het de rechtsbinnen, die gelijk maakt (11). Dezelfde speler brengt weldra den stand op 21. Geleidelijk laat het zich aanzien, dat U.V.S. dit tempo niet zal volhouden. Alphen maakt dan ook wel dra door Windhorst weer gelijk 22. Even voor de rust weet Alphen door Vrizekoop de leiding te heroveren. Tijdens de tweede helft heeft Alphen vrijwel het spel geheel in handen gehad; het eerste kwartier werd U.V.S. bijna ge heel ingesloten. In deze periode regent het corners op het U.V.S.-doel, toch duurt het nog geruimen tijd, alvorens de thuisclub door v. Leeuwen het net vindt (42). Al phen komt dan aan een goedkoop doel punt, als de U.V.S.-verdediging blijft staan, zoodat Tuinenburg den bal maar voor 't intrappen krijgt. Een luchtkogel belandt vervolgens voor de voeten van Jopie, die het half dozijn van Alphen vol maakt. U.V.S. tracht nog een enkele keer haar achterstand te verkleinen, doch slaagt daarin niet. VIER BONDEN TOURNOOI TE HAARLEM. Twee dikke nederlagen van het L. V. B.-elftal. Op het R. C. H.-terrein had gisteren het vierbonden tournooi plaats. De uitslagen luiden: Haarl. VoetbalbondAmsterdam- sche Voetbalbond 33. N.-Hollandsche VoetbalbondLeidsche Voetbalbond 72. Verliezersronde: LeidenAmsterdam 1—6. Winnaarsronde Haarlemsche Voetbalbond Noord-Hollandsche Voetbalbond 39. Ter opluistering van het bovengenoem de tournooi speelde een Haarlemsch elftal tegen een K. N. V. B.-elftal. Het Haarlem sche elftal was veel sterker en won met 5—1. A. S. C. NOG GEEN KAMPIOEN. De beslissingswedstrijd moet overgespeeld worden. Nadat in het laatst der vorige week de wildste geruchten de ronde hadden gedaan, werd Zaterdagavond laat tot groote te leurstelling van den geheelen ASC-aan- hang officieel bekend, dat de beslissings wedstrijd ASCOoievaars om het kam pioenschap der 4e klasse B, moest worden overgespeeld wegens het laten meespelen van een ongerechtigd speler. Van de zijde van het bestuur van ASC vernamen wij dienaangaande de volgende bijzonderheden: Het betreft hier den speler N. v. Leeuwen die in October jl.l als lid tot de vereeni- ging ASC toetrad. Aangezien hij destijds verklaarde nim mer voor een andere vereeniging te hebben gespeeld dan voor een club, aangesloten bij de R. K. Federatie, werd hij op de ge wone wijze als lid opgegeven bij den K. N. V. B. zonder dat daarbij overschrij ving werd gevraagd. Zulks is immers niet noodig, wanneer een speler overgaat van den R.K. Bond naar den K. N. V. B. Nadat ASC den beslissingswedstrijd tegen de Ooievaars met 41 had gewon nen, kwam bij den secretaris van ASC een schrijven binnen van den K. N. V. B., waarin werd gevraagd, waarom voor den speler N. van Leeuwen geen overschrijding was aangevraagd. De secretaris antwoordde, dat zulks naar zijn meening niet noodig was en voegde daaraan een door van L. geschreven en geteekende verklaring toe, dat deze nim mer voor een andere vereeniging had ge speeld. Achteraf bleek, dat van Leeuwen in Juni 1935 één nederlaagwedstrijd heeft meege speeld voor een plaatselijke vereeniging te Wassenaar, aangesloten bij den Haag- schen Voetbalbond, een door den K. N. V. B. erkende organisatie derhalve. Zijn naam is toen uit den aard der zaak ingevuld op het elftalformulier, hetgeen bij den H. V. B. voldoende is om als lid te worden be schouwd. In verband daarmede was van Leeuwen dus niet gerechtigd om zonder dispensa tie voor ASC uit te komen en heeft de K..N. V. B. volkomen terecht besloten den wedstrijd te annuleeren,. L.F.C.HELLE VOETSLUIS 1—2 Het is L.F.C. niet gelukt haar eersten degradatiewedstrijd te winnen. Vanaf het beginsignaal werd er gedacht: we winnen toch wel, wat trouwens geheel aan het vertoonde spel te zien was. Om echter zulk soort wedstrijden te winnen, moet men spelen van de eerste tot de laatste seconde. Bij L.F.C. ontbrak die vechtlust, terwijl Hellevoetsluis sjouwde, dat het een lust was om te zien. Het uiteindelijk re sultaat was, dat de beide kostbare punten dan ook naar Hellevoetsluis werden mee- genomen. Door deze zege en mede door het feit, dat Haastrecht, de andere candidaat, ver leden week ook in Hellevoetsluis haar meerdere moest erkennen, kan deze ver eeniging haast wel zeker zijn van het der- ae klasseschap. Voor een groot aantal toeschouwers trapt L.F.C. tegen wind in af, maar de bezoe kers meenen dadelijk den aanval over om een serie schoten op het L.F.C.-doel te gaan lossen. Was de LFC-doelman niet in zulk een pracht-vorm geweest, het had er reeds da delijk voor L.F.C. hopeloos uitgezien. Zeker twee doelpunten die reeds geteld werden, heeft hij er door tijdig uitloopen uitgehouden, terwijl ook een keihard schot van twee meter afstand gelost, in zijn vei lige handen kwam. Drie minuten voor de rust moest hij zwichten voor een hard schot van den midvoor (01). De Hellevoetsluis-doelman had toen nog geen gevaarlijk schot te ver werken gehad. De tweede helft begon met een L.F.C. - overwicht. Binnen vijf minuten was de stand reeds gelijk door een pracht kopbal van Herreur (11). Een L.F.C.-zege lag toen voor het grij pen. M?ar weer kwam de loome stemming over LF.C. Hellevoetsluis kwam opnieuw in den aanval Het werd toen een gelijk opgaande strijd, waarbij de thuisclub de beste kansen kreeg. Hellevoetsluis was de gelukkige die een doelpunt kreeg, dpordait de L.F.C.-back over den bal heen maaide en de linksbui ten de kans benutte (12). B. L.F.C. wer den Crama en Nagtegeller vervangen, maar ook dit mocht niet meer baten. Nog een tweetal fraaie kansen werden om hals gebracht, Nogmaals kreeg de Koning de kans van den dag. Hij had der. bal maar in het doel te laten rollen, maar het moest beslist een hard schot zijn en dat gmg hoog over. Haast onbegrijpelijk van twee meter af stand. Met nog een" minuut speeltijd kreeg LF.C. den laatsten corner te nemen en toen was het einde daar van dezen door beide partijen slecht, zeer slecht gespeel- den wedstrijd. NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND. Na den wedstrijd Be QuickFeijenoord heeft de Noordelijke Technische Commis sie gistermiddag het Noord-Nederlandsche elftal, dat Zondag a.s. in Bremen tegen het Noord-Duitsche zal uitkomen, als volgt samengesteld: Doel: Roossies (Veendam). Achter:'Veeman (Veendam) en Pienter (Be Quick). Midden: Wachters Sr. (Be Quick), Nij- boer (Hoogezand) en Woltjes Jr. (Veen dam). Voor: Blijham Sr. (Be Quick), Flislijn (Leeuwarden), Kuipers (Gruno), Wilkens (Be Quick) en Jensema (Be Quick). Als reserven zijn aangewezen Krikke (Frisia), te Wolde (Be Quick), Hogenbirk (Be Quick) en Roggen (Hoogezand). Uit de samenstelling van het elftal blijkt, dat het conflict tusschen de noordelijke T. C. eenerzijds en Velocitas en G.VA..V., wier spelers niet zijn opgesteld, anderzijds, nog niet is bijgelegd. ALPHIAD.U.N.O. 1—0. Op het Edo-terrein te Haarlem won Al- phia met 10 den beslissingswedstrijd om het kampioenschap 4e klasse. De Rijnbe woners moeten nu een promotiewedstrijd spelen tegen Schoten. Zal deze hen weer in de derde klasse brengen? DE A. S. C.-SCHOOLCOMPETITIE. Ten aanschouwe van een vrij talrijk en zeer enthousiast publiek zijn Zaterdag middag op de terreinen achter „Pomona" de eindstrijden gespeeld van de A. S. C.- schoolcompeitie om de Leidsch Dagblad- wisselprijzen. Behalve vele leerlingen van de deelne mende scholen waren ook verscheidene directeuren, hoofden van scholen en lee raren aanwezig. De eindstrijd in het hoofd- tournooi tusschen de ploegen van „Kennis is Macht" en de Gemeentelijke H. B. S. gaf niet de spanning te zien, welke er van ver wacht werd, hetgeen voor een groot deel moet worden geweten aan de onvolledig heid van het H. B. S.-elftal, waarin twee van de beste spelers ontbraken. „Kennis is Macht" daarentegen overtrof verre haar vorige prestaties en demon stee rde een vlot, open spel, waarvan acht goede doelpunten het gevolg waren. De winnaars van het vorige jaar stelden daar slechts één doelpunt tegenover en verloren derhalve met 81. Beide elftallen hebben thans den beker tweemaal gewonnen. De strijd om den 3den en 4den prijs tus schen de Clir. H. B. S. en het Gymnasium werd aanvankelijk in het voordeel van eerstgenoemde beslecht met 21, doch de scheidsrechter erkende ten onrechte een Gymnasium-doelpunt te hebben geannu leerd, zoodat de stand 22 werd. De ver lenging verliep zonder dat er gedoelpunt werd, zoodat strafschoppen de beslising moesten brengen. Zwanenburg wist hieruit voor het Gymnasium driemaal te scoren, terwijl de Ohr. H. B. S. er slechts tweemaal in slaagde, zoodat de Gymnasium-ploeg be slag legde op den derden prijs. In het juniorentournooi bleven de win naars van het vorige jaar, de ULO-school van den heer Van Rijswijk gemakkelijk met 40 de baos over de R.-K. H. B. S. waardoor de in 1935 voor het eerst uitge loofde Leidsch Dagblad-wisselprijs, een zilveren voetballer op marmeren voetstuk, definitief in hun bezit kwam. De Gem. H. B. S. triumfeerde met 31 over de Chr. H. B. S. en verzekerde zich daardoor van den derden prijs. Onmiddellijk na afloop had de prijsuit reiking plaats. A. G. O. V. V.—V. S. V. 2—3. Voor een talrijk publiek speelden A. G. O. V. V. en V. S. V. gistermiddag een vriendschappelijken wedstrijd ter gelegen heid van het eerste lustrum van Sport man. Het meespelen van den internatio naal Weber was hierbij natuurlijk de groo te attractie. De eerste aanvallen zijn voor A. G. O. V. V., die echter op een hechte verdediging doodloopen. Weber speelt voor de rust een kalme partij, waarvan de Velzenaren weten te profiteeren en de lei ding nemen (01). In de A. G. O. V. V.- verdediging klopt het niet best en met een even gelukkig als fraai doelpunt weet V. S. V. haar voorsprong te vergrooten (02). Beide partijen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Het geluk is echter met de Vel zenaren, die kort na de rust het net voor de derde maal weten te vinden (03). Het is verder vooral Weber, die een fraaie partij speelt, en onheil weet te voorko men. Tegen het einde lukt het ook in de A. G. O. V. V.-voorhoede, en in enkele minuten is de achterstand tot 23 ver kleind met welken stand het einde komt. Sportman kan terugzien op een uiterst ge slaagden jubileum-wedstrijd. OM DEN TRIANON-BEKER. Dinsdagavond 6.30 uur speelt op het L.F.C.-terrein het Leidsche Studenten Corps tegen het Leidsch Dagblad-elftal. Dè studenten zullen als volgt uitkomen: doel: Slingenberg; achter: Kolkman en Gerke; midden: N.N., Holthuizen en Horn; voor: Buning, Gentis Jr., Koreman, Gentis Sr. en Buning. Voor den wedstrijd hedenavond op het Sportman-terrein van L. Bank-elftal tegen L. O. V. zal L. Bank-elftal met een gewij zigd elftal uitkomen. Verliest L. Bank dan kan ze wel beschouwd worden als uitge schakeld voor den beker, want dan heeft zij 6 verliespunten. Daarom zal ze alles op alles moeten zetten, want L. O. V. kan als sterk worden beschouwd. ROEMENIë—GRIEKENLAND 5—2. De landemvedstrijd RoemeniëGrie kenland, te Boekarest gespeeld, is gewon nen door de Roemenen met 52. Het be trof hier de eerste match in het tournooi om den Balkanbeker. ITALIë—OOSTENRIJK 2—2. Voor de 16de maal kwamen de nationale teams van Italië en Oostenrijk gisteren to Rome tegen elkaar in het strijdperk. 50.000 toeschouwers woonden de ontmoe ting, die een bijzonder spannend karakter had, bij. In de eerste helft scoorde Jerusalem voor Oostenrijk, en met een 10 voor sprong ging de rust in. In de tweede helft scoorde de Maria den gelijkmaker. Een schuin schot van Viertl hergaf Oostenrijk een kwartier voor het einde de leiding. Zes minuten voor het einde bracht Ba- sin ati den stand op 22, welk resultaat de verhouding goed weergaf. Oostenrijk heeft van de thans gespeelde internatio nale wedstrijden 8 gewonnen. Italië slechts 3, terwijl de overige ontmoetingen in een gelijk spel eindigden. WANDELSPORT BRUSSELROTTERDAM Een groep van 24 Nederlandsche wande laars en een Fransche sportvriend is er in geslaagd een marsch van Brussel naar Rot terdam, een afstand van ongeveer 150 K.M. af te leggen binnen 25 uur te loopen., be reikt. De Rotterdamsche wandelsportver- eeniging, die dezen marsch in opdracht van de Nederlandsche Unie voor de wandel sport organiseerde, kwam Zaterdag met een autobus met 26 deelnemers te Brussel aan. Om half vijf des middags werd daar gestart nadat zich eerst drie Franschen van de Association Sportives des Cheminots de Paris bij de Rotterdammers hadden aan gesloten. Twee Parijzenaars moesten ech ter halverwege opgeven. Dank zij de schit terende weersgesteldheid werd er dadelijk een flink tempo ingezet Tegen 8 uur werd er te Mechelen gepauzeerd en omstreeks 10 uur, nadat er 37 kilometer waren afge legd, werd er op 11 kilometer van Antwer pen noghiaals een half uur gerust. Een half uur voor den berekenden tijd arriveerden de 27 tippelaars in goede canditie te Ant werpen, nadat zij 50 kilometer in 7 uur hadden afgelegd, dus met een tempo van ruim 7 kilometer per uur. Om half een des nachts werd de tocht hervat en 5 1/2 uur later werd de grens gepasseerd waar twee Franschen opgaven wegens te groote ver moeidheid. Om kwart voor tien werd Zon dagmorgen Breda bereikt, Het einde van de tweede etappe van 50 kilometer. Om kwart voor twee werd de pont over den Moerdijk gevaren, waarna om vier uur Dordrecht werd bereikt. Steeds meer sup porters en clubgenooten waren de wande laars tegemoet getrokken, zoodat het een optocht in klein formaat werd, toen de kranige troep om 7.10 uur Rotterdam, het eindpunt, binnenmarcheerde. Een autobus had de wandelaars onder weg steeds begeleid en om de 10 kilome ter stopte de bus om eet- en drinkwaren uit te deelen. Nadat de tocht was vol bracht, werd aan iederen deelnemer een herinnering in den vorm van een beker met inscriptie uitgereikt, waarbij vooral hulde werd gebracht aan den eenigen Fransch- man Guerin, die evenals de Nederlanders dezen zwaren tocht op keurige wijze had volbracht. 70 KJVI. MARSCH VAN L. W. S. V. Begunstigd door fraai lenteweer hield de L.W.S.V, j.l. Zaterdag haar eerste 70 K.M. marsch. En deze is voor haar een volslagen suc ces geworden, mede door het schoone weer, de uitstekende organisatie én het prach tige parcours. Aan dezen marsch werd deelgenomen door 65 personen, waaronder zeven dames n.L mej. Cor v. Heiningen, mej. Tiny Bronsgeest, beide leden der L.W.S.V. en de drie gez. Dubbelaar van de Wandelclub ,,'t Overschotje" alhier. Er was slechts één uitvaller, de overige deelnemers ontvingen een fraaie verz. med. Bij aankomst moch ten de dames een bloemenhulde in ont vangst nemen. WANDELCLUB „*t OVERSCHOTJE". De geheele club heeft van de L.W.S.V. met succes de 70 K.M. marsch volbracht. Het was buitengewoon mooi wandelweer. Bij aankomst in de stad werden namens eenige wandelvrienden den dames bloe men aangeboden door den heer Wagenaar. In de theetuin „Oud Hortuszicht" heeft de heer Wijk namens de Politie Wandelsport- vereeniging eenige hartelijke woorden ge sproken en allen persoonlijk gelukge- wenscht. AFSTANDSMARSCH D. O. S. Donderdag wordt een 30 K.M. afstands- marsch gehouden, georganiseerd door de Chr. Sportver. D.O.S. te Alphen a. d. Rijn. Parcours: start 1 uur precies vanaf de Alphensche IJsbaan, Jorisstraat, links af Stevinstraat, rechts af Lemzonlaan, rechts af Wilhelminastraat, Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Gouwsluische weg, Steek- terweg (3 K.M.), rechts af Goudsche Rij pad, 3e zijweg rechts af Biezen, 3e zijweg links af Rozenlaan, rechts af naar de Bos- koposche brug (12 K.M.), links af. Zuidka de, rechts af Julianalaan, Wilhelminalaan, Boezemlaan, rechts af Zijde, voor de Ned. Her*v. kerk links af Burgem. Colijnstraat, links af Laag Boskoop, links af Parklaan, langs het welbekende „Rosarium", rechts af Zijde tot café „De Driesprong" alwaar rust wordt gehouden (16 K.M.); daarna rechts af naar Hazerswoude (dorp) (19 K.M.), rechts af Gemeeneweg, rechts af Rijksstraatweg (23 K.M.), links af Koude- kerksche brug over, rechts af naar Alphen sche brug. Bruggestraat rechts af Juliana straat, Wilhelminastraat, links af Lemzon laan, Buitenweg naar eindpunt Alphensche IJsbaan. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. Eerste klasse. VOCHaarlem: gew. door VOC met 71 runs op de le innings. VWHCC II: gew. door HCC met 4 runs en 2 wickets. VRAHCC I: gew. door HCC met 17 runs en 4 wickets. Overgangsklasse. CVHACC: gew. door ACC met 9 runs op de le innings; ACC 98, CVH 89. HBS—SCHC: gew. door SCHC op de le innings met 57 runs, HBS 75, SCHC 132. PWSparta: gew. door Sparta met 105 runs op de le innings. PW 91, Sparta 196. 2e klasse A. KampongVRA 2: gew. door Kampong met 14 runs op de le innings. VRA 54, Kampong 69. RIOHaarlem 2: gew. door RIO met 7 runs op de le innings. RIO 44, Haarlem 42. Rood Wit 2UW: gew. door Rood Wit 2 met 44 runs op de le innings. RW 2 105, UW 61.. ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. Nationale en onderlinge wedstrijden. Op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Nel bij Haarlem organiseerde de Haarlemsche Jachtclub gisteren nationale en onderlinge zeilwedstrijden. Er woei een flinke oostenwind en windsterkte was 10. De uitslagen luiden: 12 Voetsjollen klasse A: le wedstrijd: -. d'Artagnan (Rott. Zeilver.) st. v. d. Valk. 2. Duimelot (Haarlemsche Jachtclub) st. v. Suylekom. 3. Wig (Zaanl. Zeilver.) st. Minderhoud. 4. Elf (H. J.) st. E. de Vis ser. 2e wedstrijd: 1. Ans (Z. Z.) st. Landsman. 2. Windekind 2 (H. J.) st. H. Evers. 3. d'Ar tagnan (R. Z.) st. v. d. Valk. 4. Duimelot (H. J.) st. v. Suylekom. 12 Voetsjollen klasse B: le wedstrijd: 1. Marionet (H. J.) st. Brusse. 2. Windekind 2 (H. J.) st. C. Loeff. 3. Duimelot (H. J.) st. v. Nievelt. 2e wedstrijd: 1. Marionet (H. J.) st. Brusse. 2. Windekind II (H. J.) st. Loeff. 3. Duimelot (H. J.) st. D. van Nievelt. Sharpie klasse: le wedstrijd 1. Allwea- ther (Amsterdam) st. Jacestap. 2. Water geus (De Watergeus) st. Goedegebeure. 2e wedstrijd: 1. Allweather. 2. 't Geusje (Amsterdam) st. B. Ott. Pampusklasse: le wedstrijd. 1. Welver- wind (Zaanl. Zeilver.) st. J. Huslage. 2e wedstrijd 1. Wervelwind. Regenboogklasse: le wedstrijd: 1. De Lee- de III, st. W. v. d. Mey. 2. Saenden, st. L. de Wit. 2e wedstrijd: 1. De Leede III, st. v. d. Mey, 2. Saenden, st. L. de Wit. WIELRENNEN NIEUW SWIFT. R. RiethovenJ. Schüller winnen de koppelrace. Gisterenmorgen vond de baanwedstrijd plaats tegen de G. R. C. „Excelsior". Door het niet meerijden van Strijk was „Nieuw Swift" in de ploegachtervolging en in de koppelrace zwaar gehandicapt en wist „Excelsior" met 23 tegen 20 punten de overwinning te behalen. Als laatste nummer voor den koppel- wedstrijd werd een 5 K.M. eigen kracht race gereden, alleen voor Nieuw Swift-le- den. De totaal-uitslag was: 1. W. v. Rooyen, 2. C. Ouwehand, 3. J. v. d. Leest, 4. M. C. Segaar, 5. J. de Haas, 6. Th. Holst. In den koppelwedstrijd kwamen voor Excelsior uit: J. Rietveld-E. de Jong, W. den OsD. Kempers; voor Nieuw Swift R. RiethovenJ. Schüller, C. v. Diemen J. Bosman en K. de HaasJ. v. d. Leest. In den loop van deze course kregen van Diemen en van der Leest met pecht te kampen, waarna BosmanDe Haas een nieuw koppel vormden. Totaal-uitslag: 1. R. RiethovenJ. de Haas, 15 punten; 2. op 2 ronden J. Rietveld E. de Jong 9 punten; 3. W. v. OsD. Kempers, 3 punten: op 3 ronden: 4. J. Bos manK. de Haas 6 punten. Dinsdagavond, aanvang 8.15 uur bespre king der club wedstrijd, terwijl Woensdag avond, aanvang half acht, record zal wor den gereden over 17 K.M. aan de Zijl. Het Nieuw Swift-lid J. Riethoven reed met zijn ploegmaat J. Verschoor mede in de koppelwedstrijd te Halfweg. Zij hadden in dezen wedstrijd veel met bandenpech te kampen, doch wisten het nog tot de derde plaats te brengen. Uitslag: 1. J. v. d. Hey- denMeerschaert (België); 2. BalkBa lemans; 3. J. RiethovenJ. Verschoor. Op de wielerbaan te Arnhem wist het lid A. van Amsterdam zich in de afval race als eerste te plaatsen; 2. Heslinga; 3. P. Biesheuvel; 4. A. Cattel. De koppelrace over 60 K.M. gaf de vol gende uitslag: 1. v. d. Broekvan Schijn- del; 2. van Buggenhoutvan Vlockhoven; 3. A. van AmsterdamTh. Peek; 4. Hes lingaMaten a ROND HET IJSSELMEER. De wielrenner Vermeulen stelt zijn record poging uit wegens de muggenplaag. Naar wij vernemen heeft de Amster- damsche wielrenner D. Vermeulen van de weierclub „Excelsior", die hedenochtend te zeven uur zou starten voor zijn poging tot verbetering van het record rond het IJssel- meer, zijn tocht uitgesteld, zulks in ver band met de momenteel op den afsluitdijk heerschende muggenplaag. In overleg met de sport com missie van de N. W. U. zal t.z.t. als de lastige insec ten verdwenen zijn een nadere datum voor de isteld worden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7