Nieuw Ned. record hoogspringen. MAANDAG 18 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Nieuw wereldrecord van Tine Wagner Op de 440 yards vrije slag. Tine Wagner van het Y heeft gis teravond in het Sportfondsenbad te Amsterdam het wereldrecord over 440 yards, dat op naam stond van de Rotterdamsche zwemster Rie Mastenbroek met een tijd van 5 min. 29,2 sec., gevestigd op 16 Februari 1936 te Maastricht, met 7,2 sec. verbeterd en gebracht op 5 min. 22 sec. Tine Wagner deed tevens een poging het wereldrecord 300 en 400 meter vrije slag te verbeteren, doch hierin slaagde zij niet. Nieuw Ned. record van Maier Op 200 M. schoolslag. Verder verbeterde het Y-lid H. Mayer het Nederlandsch record 200 meter schoolslag door dezen afstand af te leggen in den tijd .van 2 min. 46 sec. Het oude record stond op naam van P. Kruithof Schiedamsche Zwemclub) met een tijd van 2 min. 51,6 sec. In het Sportfondsenbad te Amsterdam werden gisteravond door de zwemver. „Het Y" onderlinge wedstrijden georganiseerd Om den avond een attractief tintje te geven waren aan het program-am eenige record- pogingen van Y-leden toegevoegd, t.w. H. Mayer op de 200 M. schoolslag en J. P. Met man op 200 M. rugslag, terwijl Tine Wag ner zou trachten het wereld-record 400 meter en 440 yards vrije slag op haar naam te brengen. In verband hiermede was de belangstel ling voor dezen avond zeer groot. De eerste recordpoging, welke onderno men werd, was die op 200 M. schoolslag van H. Mayer. De Y-zwemmer is er op fraaie wijze in geslaagd het op naam van Kruit hof van de R.Z.C. staande Ned. record met 5 3/5 sec. te verbeteren en te brengen op 2 min. 46 sec. Mayer had een goeden start, keerde bij de 50 meter op 34 sec. en bij de 100 meter op I.16, zeer snel dus. Men kon dus nu wel reeds zeggen, dat het lukken zou. De 150 meter gingen in 2 min. 1 sec. en de 200 meter in 2 min. 46 sec. Wanneer men ech ter Maier ziet zwemmen dan rijst bij velen nog de vraag of zijn zwemmen wel zuiver als schoolslag gerekend mag worden, daar zijn beenbeweging nog altijd een zeer bij zondere is. Zijn slag is echter door den Bond goedgekeurd en zoodoende zal zijn re cord dan ook erkend worden. De poging van Metman op de 200 meter rugslag kon niet doorgaan aangezien hij plotseling ziek geworden was. De tegen woordige recordhouder J. C. Scheffer van D.J.K. die juist Vrijdagavond j.l. met 2.37 4/5 een nieuw record had gevestigd, en die als toeschouwer aanwezig was, gaf in zijn plaats een demonstratie. Vervolgens was mej. Tini Wagner aan de Ibeurt om te trachten het wereldrecord 400 meter of 440 yards vrije slag op haar naam te brengen. Op de 400 meter mocht het haar niet ge lukken, doch op de 440 yards slaagde zij hierin ten volle en zij wist het op naam van Rie Mastenbroek staande wereldrecord, dat gevestigd was op 16 Februari te Maastricht, met 7 1/5 sec. te verbeteren. Tini begon in een vrij snel tempo en keerde bij de eerste 100 M. op 1 min. 11.4 sec., de tweede 100 M. zakte zij iets af en zij keerde op 2 min. 35 sec. Het ging daarop weer sneller en bij de 300 M. keerde zij op 3.59, dus ongeveer 9 sec. boven het wereld record van Willy den Ouden. Luide aan gemoedigd vergrootte zij nu langzaam haar tempo en de 400 M. gingen in 5 min. 20 sec., dus 4 sec. boven het wereldrecord van Willy den Ouden. Zij was er dus niet in ge slaagd dit te verbeteren. De 440 yards wa nen in 5.22 gezwommen dus 7 1/5 sec. on der het wereldrecord. Tini Wagner heeft hiermede dus nu 2 wereldrecords op yards afstanden. Ook op yards gaan we dus steeds meer en meer vooruit. De rest van den avond werd besteed aan nummers voor adispiranten en Y-leden, terwijl het slot gevormd werd door een waterpolowedstrijd tusschen het eerste en het tweede zevental van het Y. GOUDEN FEEST G.Z.C. De herdenking van het 50-jarig bestaan der Goudsche Zwemclub, die op 19 Mei 1886 werd opgericht, wordt morgenavond ingezet met een om half negen aanvangen de algemeene vergadering in „Kunstmin". Deze bijeenkomst zal een officieel karakter dragen. De verdere feestelijkheden en de ter ge legenheid van het gouden jubileum uitge schreven nationale wedstrijden zullen in Juli plaats hebben. Op Zaterdag 4 Juli, des middags 4 uur, wordt een 1 an ge-baan wed strijd over 2000 K.M. gehouden in de Nieuwe Gouwe. De nationale kampioen schappen van den K.N.Z.B. zijn vastgesteld Op Zaterdag 11 Juli, des middags half 4 en op Zondag 12 Juli, des middags half 2 in de gemeentelijke zweminrichting te Gouda. Het bestuur van de G.Z.C. recepieert op Zaterdag 11 Juli, des avonds 8 uur in „Kunstmin", waarna een gezellig samen- I zijn volgt. Een gemeenschappelijke autotocht naar de Reeuwijksche Plassen staat op het pro- 1 gramma op Zondag 12 Juli, des ochtends om half 11. Ten slotte volgt dien dag des avonds om 7 uur een gemeenschappelijken maaltijd voor genoodigden en leden der G.Z.C. in hotel „De Zalm". De zwemclub heeft een met goud getooid programmaboekje uitgegeven, waarin o.m. burgemeester E. G. Gaarlandt en Jan de Vries, voorzitter van den K.N.Z.B. een bij drage hebben geschreven. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju- liana hebben voor de zwemwedstrijden een medaille beschikbaar gesteld. KEUZEWEDSTRIJDEN ZESMETER- KLASSE. Terwijl aanvankelijk de bedoeling was de keuze tussohen de twee beschikbare zesmeter jachten te doen in open wedstrij den, blijkt, dat door een langdurig ver blijf van den stuurman van het jacht „De Ruyter" in Amerika, dit plan onuitvoer baar is. Mr. J. R. Carp is eerst einde Juni en be gin Juli in de gelegenheid aen keuzewed strijden deel te nemen. De heer A. E. Du- dok van. Heel komt uit in de wedstrijden te Gothenburg en Hankö, die de eenige goede oefengelegenheid in het buitenland vormen, maar die eerst 29 Juni eindigen. Aangezien het niet mogelijk is tusschen dezen datum en 15 Juli, den datum van de definitieve inschrijving te Berlijn, keuze wedstrijden te houden in Holland, omdat de „Piet Hein" niet tijdig genoeg terug zou kunnen zijn, wordt thans de mogelijkheid van het organiseeren dezer wedstrijden in Noorwegen onder het oog gezien. OM DEN VAN HEEMSTRA-BEKER. Ter nagedachtenis aan den heer S. baron van Heemstra, in leven directeur van het Centraal Bureau voor Watersport, werd door de K. V. N. W. V. de Van Heemstra- beker ingesteld. Een aantal gelijke bekers zal worden aangeschaft, waarvan er de eer ste jaren telkens een als jaarprijs, zooveel mogelijk in een andere klasse zal worden uitgeloofd. Besloten werd, dat de Van Heemstra-be ker in 1936 verzeild zal worden in de pampusklasse en wel in de volgende wed strijden: W.V. Loosdrecht (30 en 31 Mei en 1 Juni): Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging (4, 5, 6 en 7 Juni); Z.- en R.V. „Hollandia" (14 Juni); W.V. Westend (28 Juni); K. Z. R. V. en M. V. „De Kaag" (18, 19, 20 en 21 Juli): Zaanlandsche Zeil- vereeniging (22 en 23 Augustus). SCHERMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FLORET Kixnze wint den titel In de schermzaal Giandomenici te Am sterdam werd gisteren het kampioenschap van Nederland floret individueel ver- schermd. Er namen 27 schermers aan deel. Uit een finale poule van 9 kwam Kunze van de zaal Mastboom ongeslagen uit den strijd met 20 ontvangen en 40 gegeven treffers. De kampioen van het vorig jaar, Montfoort, kon zich niet handhaven en eindigde op de derde plaats. De resultaten waren: 1 en kampioen van Nederland Kunze (Amsterdam, Zaal Mastboom), 8 gew. part., 20 ontv. en 40 geg. tr. 2. Booy (Cyrano, Rotterdam), 6, 25 en 38; 3. Mont foort (Parade et Riposte den Haag), 4, 28 en 33; 4. Knoek (Zaal Giandomenici, Am sterdam), 4, 30, 40; 5. Mosman (A. S. C. Amsterdam), 4, 30, 28; 6. van Jole (Vrije Wapenbroeders, Den Haag) ,4, 32, 28. Het zomerseizoen voor de athletiek, voor wat de baanwedstrijden betreft is gisteren geopend door de A.A.C. Het was ditmaal nu eens niet het traditioneele A.A.C.-weer. Inplaats van regen zooals dit meestal het geval bij A.A.C.-wedstrijden is, was het gisteren een schitterende zomersche dag. De belangstelling voor deze wedstrijden, waarop de fine fleur van de Nederland sche athleten aanwezig was, was zeer goed te noemen. Naast vele bestuursleden van de K. N. A. U. en leden van de T. C. merkten we onder hen die van hun belangstelling blijk geven, ook op den heer Lotsy als afge vaardigde van het N. O. C. De afwerking van het programma dat niet al te lijvig gemadkt was en waarop slechts weinig b. en c.-nummers voorkwa men, ging zeer vlot. De A.A.C. kan dan ook op een zeer geslaagden dag terugzien. Nieuw Ned. record hoogspringen. Het was Brasser van A.A.C. die ervoor zorgde, dat er ook op deze wedstrijden een nieuw Nederlandsch record gevestigd werd en wel bij het hoogspringen. Na met 1.85 M. begonnen te zijn, welke sprong hij zonder eenige moeite met zijn trainingspak aan, deed, passeerde hij de 1.90 en precies gemeten was het 1,912 M., waarmede hij dus reeds het op naam van Roelofs staande record van 1.883 M. verbe terd had. Dat was echter nog niet genoeg en na nog eenige sprongen gedaan te heb ben bracht hij het tot 1,945 M. hetgeen dus zegen wil, dat hij het record van Roelofs met 0.062 M. verbeterd had. Deze prestatie is des te mooier warfheer men bedenkt, dat hij tevoren reeds 110 M. horden geloopen had en hier met een goe den tijd van 15,9 sec. op fraaie wijze twee de geworden was achter Kaan van Haar lem. De werp- en springnummers. Over de werp- en springnummers valt niet veel bijzonders te zeggen. De hier ge leverde prestaties waren alle van matig gehalte. Topprestaties werden hier niet ge leverd. Bij het verspringen was het ook Brasser, die zegevierde met een sprong van 6.95 M. voor Peters van P.E.C. Bras ser, de al round athleet, deed een sprong van 7.20 M., doch helaas was deze niet ge heel zuiver. De Bruyn van Olympia was vanzelfspre kend aller aandacht naar de 100 M. uit. De stooten als van het discuswerpen, terwijl v. d. Zee het polshoog en v. d. Poll het speerwerpen wonnen," resp. met 3,50 M. en 63,47 M. De loopnummers. Bij de loopnummers ging vanzelfspre kend aler aandacht naar de 100 M. uit. De snelste sprinters van Nederland waren hier allen present. Chr. Berger kwam voor het eerst voor zijn nieuwe vereeniging, de A.A.C. uit. In de finale waren geplaatst: Osendarp, Ber ger, van Beveren, Messmann Schultz, Boersma en van Geenhuizen. Osendarp die reeds in zijn serie zijn su perioriteit boven Berger had bewezen, won onbedreigd in den fraaien tijd van 10,5 sec. Tusschen van Beveren en Chr. Berger ontspon zich een zware strijd om de twee de plaats, waarbij tenslotte van Beveren met miniem verschil de tweede plaats wist te bezetten en in denzelfden tijd als Ber ger, n.l. 10,7 sec. Tusschen deze twee sprinters zullen wij in de toekomst nog menig fel duel kunnen verwachten. Ook bij de 400 M. kregen we goede sport te zien. In de eerste serie zagen we een mooien strijd om de tweede plaats tus schen Herfst van Haarlem en Woltjer van A.V.G. 1926 uit Groningen. Herfst werd tweede in den tijd van 58,1 sec., een tijd, welke hij tot nu toe nog niet gemaakt had. Winnaar werd Baumgarten van Trekvogels in 51,4 sec. De tweede serie werd na een prachtigen strijd tusschen Mieghout van A.A.C. en Buehrmann van A.A.V. uit Amersfoort door eerstgenoemde gewonnen. Beide loo- pers hadden denzelfden tijd, n.l. 52 sec. De finale was voor Baumgarten met een tijd van 50,6 sec. De Hagenaar toonde een schitterenden stijl van loopen terwijl ook zijn start bijzonder goed was. Mieghot werd tweede in 51,6 sec. De halve Engelsche mijl liet ons een mooien strijd zien tusschen Mans van Haarlem en de Ruyter van de Volewijc- kers. Tot op het laatste oogenblik hebben deze beide loopers hard om de eer gestre den. Nadat de Ruyter na ongeveer 100 M. den kop had genomen, wist hij deze wel tot op ruim 750 M. te behouden, doch toen passeerde Mans hem en ging deze met een tijd van 2 min. 1 sec. als eerste door de finish. Bij de 3000 Meter voor a en b klassers kwamen we voor een verrassing te staan. In de b-klasse liep de Groninger Camps mede, die zich als een goede lange afstand- looper ontpopte en die niet alleen wist te winnen doch zelfs als b-klasser een bete ren tijd maakte als de tweede aankomen de, de a-klasser van Ieperen van D.O.S. uit Rotterdam. De Groninger won in den tijd van 9 min. 16.8 sec. Deze looper be- 1,945 M. DOOR BRASSER OP DE WEDSTRIJDEN DER A.A.C' looft zeer zeker nog wel wat voor de toe komst. De 4 x 100 Meter estafette werd onbe dreigd gewonnen door de A.A.C., in wier gelederen Chr. Berger liep. Van begin tot einde heeft de A.A.C. de leiding gehad. De tijd van A.A.C. bedroeg 43,4 sec., dus nog ruim een seconde boven het record van A.V. 1923, doch wanneer de ploeg in zijn nieuwe samenstelling wat meer ingeloopen is, gelooven we zeer zeker, dat het record er dezen zomer nog wel eens aan zal gaan. Ook de dames kwamen gisteren aan bod en bij de 100 M. wist mej. de Vries van A.D.A. zich met een tijd van 12,7 sec. in de finale als eerste te plaatsen, een tijd dus, die ver boVen het record van mej. Schuurman ligt. Tweede werd mej. Koen van dezelfde vereeniging met een tijd van 13,1 sec. Al met al genomen kan gezegd worden, dat het een dag geweest is, waarop goede sport te zien gegeven is en kan de organi- seerende vereeniging op een zeer geslaag den dag terugzien. De uitslagen luiden: 110 M. horden, klasse A: 1. W. Kaan, Haarlem, 15.4 sec.; 2. Brasser, A.A.C., 15.9 sec.; 3. Carrière, A.V. '23, 16:6 sec. Halve Engelsche mijl, klasse A: 1. Mans, Haarlem, 2 min. 1 sec.; 2. De Ruyter, De Volewijckers, 2 min. 1.4 sec; 3. Ascheman, Feijenoord, 2 min. 2 sec.; 4. Feenstra, De Trekvogels, 2 min. 2.4 sec. Hoogspringen dames, klasse A: 1. F. Koen, A.D.A. Amsterdam, 1.55 M.; 2. N. van Balen Blanken, 1.50 M.; 3. P. Dieben, Brunhilde Leiden, 1.45 M. 100 M. dames, klasse A: 1. A. de Vries, A.D.A., 12.7 sec.; 2. F. Koen, A.D.A., 13.1 sec.; 3. K. ten Brake, A.D.A., 133 sec.; 4. A. Doorgeest, AD.A. 100 M. klasse C: 1. W. Kerckhoff, 1923, 11.1 sec.; 2. Egb. Spaak, A.A.C., 11.2 sec.; 3. H. Schumann, Holland Leiden, 11.7 sec. 3000 M. klasse A: 1. D. van Yperen, D.O.S., Rotterdam, 9 min. 16.8 sec.; 2. J. Sweres, A.A.C., 9 min. 32.8 sec. 3000 M. klasse B: 1. G. Kamps, A.V. 1926 Groningen, 9 min. 16.7 sec.; 2. De Bruyn, A V.A.C., 9 min. 32.8 sec.; 3. Van Rijn (Zwaluwen). 4 x 100 M.: 1. A.A.C. 1, 43.4 sec.; 2. A.V. 1923 44.5 sec.; 3. Haarlem 44.9 sec.; 4. G.A.C., Hilversum. Discuswerpen klasse A: 1. De Bruyn, Olympia, 44.55 M.; 2. De Graaf, Zaanland, 35.23 M. Discuswerpen klasse B: 1. Enklaan Jr., V. en L., 36.14^ M.; 2. Grootewal, T.O.V., 34.04 M.; 3. Kx-aan, Blauw Wit, Amster dam, 33.33 M. Verspringen klasse A: 1. Brasser, A.A.C. 6.95 M.; 2. Peters, J.E.C., 6.88 M. Idem klasse B: 1. Kuipers, A.V. 1923, 6.46 M.; 2. Renes, A.A.C., 6.44 M.; 3. P. den Oude, G.A.C., 6.22 M. Polsstokhoogspringen, klasse A: 1 A. van der Zee, Haarlem, 3.50 M.; 2. Lamoré, Haarlem, 3.30 M. Hoogspringen klasse A: 1. Brasser, A.A.C. I.94.6 M. (nieuw Nederl. record); 2. Car- lier, A.V. 1923, 1.80 M., na loting met 3. Winter, R. en V., Apeldoorn, 1.80 M. Kogelstooten, klasse A: 1. De Bruyn, Olympia, 13.98 M.; 2. Oreel, Deventer, 13.45 M.; 3. Kronig, Holland Leiden, II.155 M. Kogelstooten klasse B: 1. Enklaan Jr., V. en L.. Den Haag. 11.25 M.; 2. Groote wal, F.O.V. Speerwerpen klasse A: 1. Van der Poll, (1923), 63.47 M.; 2. Lutkeveld, A.A.C., 56.75 M.; 3. Verhagen A.G.V., 53.88 M. Finale 100 M. klasse A: 1. Osendarp, Trekvogels, 10.5 sec.; 2. Van Beveren, 1923, 10.7 sec.; 3. Chr. Berger, A.A.C., 10.7 sec.; 4. Boersma, A.A.C. Finale 400 M. klasse A: 1. Baumgarten (Tr.), 50.6 sec.; 2. Mieghout; A.A.C., 51.6 sec.; 3. Buhrmann, A.A.G., 52.1 sec. 1500 M. klasse C: 1. Kalkman, S. G. Rot terdam, 4 min. 18.5 sec. 100 M. klasse B: 1. Kronig, Holland Lei den, 11.6 sec.; 2. Peereboom, A.A.C., 11.6 sec.; 3. Van Lier, Haarlem, 11.7 sec. OOK EEN NIEUW DUITSCH RECORD HOOGSPRINGEN. Weinkoetz, de Duitsche kampioen hoog springen, verbeterde het record tijdens wedstrijden te Keulen. Hij bracht het tot 1.995 meter terwijl het Duitsche record tot nu toe op 1.98 meter stond. Een poging 2.02 meter te springen mislukte. NIEUW WERELDRECORD 120 YARDS HORDEN. Te Birmingham in den staat Alabama verbetex-de de Amerikaansche athleet For rest Towns het wereldrecord over de 120 yords hor-den door dezen afstand af te leg gen in den tijd van 14.1 sec. Het oude re cord stond op naam van zijn landgenooten Percy Beard en Boore met een tijd van 14.2 sec. Wel opmerkelijk is, dat Towns op de 120 yards horden een snelleren tijd heeft ge maakt dan Alvin Moreau op de 110 meter horden, wiens wereldrecord onlangs met een tijd van 14.2 sec. is gehomologeerd. Geen Ned voetballers op de Olympische spelen. I Oorzaak: de loondervingskwestie In de Zaterdag gehouden bestuurs vergadering van den K. N. V. B. is besloten geen elftal naar de Olympische Spelen te Berlijn af te vaardigen. I Het bestuur van den K. N. V. B. stelt er I prijs op, dit besluit -nader te motiveeren, opdat niet de minste twijfel zal bestaan j omtrent de beweegredenen, die het daar- I toe noopten. j Zooals bekend mag verondersteld wor- i den, staan de amateursbepalingen van den j K. N. V. B. toe, dat aan spelers in zeer bij- I zondere gevallen met goedkeuring van j het K. N. V. B.-bestuur vergoeding van loonderving gegeven wordt. Tot nu toe is zulks dan ook alleen na grondig onderzoek bij de werkgevers ten opzichte van enkele Nederlandsche elftal spelers geschied en dan nog slechts tot een maximum van zeventig a tachtig procent van het gederfde loon. Het K. N. V. B.-bestuur, hoewel overtuigd dat het daarmede in geen enkel opzicht tegen den geest van het amateurisme han delde, heeft, daar het bekend is met de Olympische bepalingen inzake loonderving, voor alle zekerheid voeling gezocht met het bestuur van het Nederlandsch Olym pisch Comité. Dit lichaam, volkomen overtuigd van den amateuristischen staat onzer spelers, alsmede van het feit, dat het streven van het K. N. V. B.-bestuur er steeds op ge richt is, het amateursbegrip in den waren zin des woords hoog te houden, heeft ge tracht een oplossing te vinden, die, met inachtneming der bestaande Olympische bepalingen, tot deelneming van het Neder landsch elftal aan de Olympische Spelen I zou kunnen leiden. Intusschen heeft dezer dagen de voor zitter van het Internationaal Olympisch Comité, de heer de Baillet Latour, na het vernemen der volledige feiten, verklaard, dat hij gebonden is. uitvoering te geven aan den tekst der Olympische bepalingen, waarin duidelijk staat, dat athleten, die loonderving genoten hebben, uitgesloten zijn van deelneming aan de spelen. Waar het K. N. V. B. bestuur onder geen voorwaarde enkele spelers zou willen thuislaten, die het als even goede amateurs beschouwt als ande- I ren, die toevallig geen vergoeding van loonderving behoeven en waar het evenmin de Olympische bepalingen op de een of andere wijze wenscht te ontduiken, heeft het definitief beslo ten, geen ploeg naar de Olympische Spelen te zenden. BONDSELFTAL VOOR DEN OLYMPISCHEN DAG. Interessante proefnemignen. Naar wij vernemen is het Nederland sche bondseltfal, dat op Zondag 7 Juni a.s. op den Olympischen dag te Amsterdam te gen Sparta (Praag) zal spelen, als volgt Doel: Van Male (Feijnoord). Achter: Caldenhoven (DW.S.) en' Pien ter (Be Quick). Midden: Pellikaan (Longa), den Hoed (M. V. V.) en van Heel (Feijenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), Bak- huys (H. B. S.), Lungen (A. F. C.), Smit (Haarlem) en van Nellen (D. H. C.) Zooals men ziet neemt men enkele in teressante proefnemingen. In de eerste plaats is er het experiment om Lungen op de midvoorplaats te zetten en Bakhuys als rechtsbinnen. De keuze-commissie geeft dus den A. F. C.'er een zeer serieuze kans, want rechts staat een sterke vleugel VrauwdeuntBakhuys en links de inter nationale vleugel uit de laatste wedstrij den: Smitvan Nellen. Op papier is de voorhoede zeer sterk en misschien zelfs sterker dan in haar laat ste formatie te Brussel en Amsterdam. De practijk zal echter moeten uitwijzen in hoeverre dit experiment van waarde is. In de middenlinie behoeft het opnemen van Pellikaan geen al te groote verwonde ring te baren. In den laatsten Zwaluwen wedstrijd te Den Haag tegen de Roode Duivels was hij prachtig op dreef. Den Hoed op de spilplaats is het groote vraag- teeken. Ten slotte heeft men Pienter weer eens in internationaal milieu gezet. De Gronin ger is een uitstekend clubspeler en het op nemen van Pienter lijkt ons een goede ge dachte van de keuze-commissie. Zijn spel buiten clubverband kan nu weer eens goed onder de loupe worden gerrv-^". Haandas

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5