NIEUWS Biedt HULP IN NOOD Koopt Zomerpostzegels MAANDAG 18 MEI 1936 OE LEIDSCHÉ COURANT tERSTE BLAD - PAG. 2 WARM. DE BILT SEINT: Matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog warm weer. Hoogste barometerst.: 774.6 te Hernösand. Laagste barometerst.: 754.8 te Biarritz en Toulouse. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in het Noord-Oosten weinig veranderd, maar die op den Oceaan heeft zich over Ierland en Schotland uitgebreid en de barometers stijgen daar zoo snel, dat er vereeniging met het Oostelijk hoogedrukgebied te wach ten is. De depressie heeft zich daarbij in tweeën gedeeld, een onbeteekenende kern ligt ten Noorden van IJsland, een iets dieper minimum over Spanje. In geheel Scandinavië heerscht weer fraai zonnig en overdag warm weer. De bewolking is ook in Noord-Duitschland afgenomen, ook in België en Noord- en Oost-Frankrijk is het weer onbewolkt, alleen in. Zuid-West Frankrijk, aan het Kanaal en in Ierland valt eenige regen. Door het opdrogen van de bovenlucht is de weerstoestand nog vaster geworden en voorloopig is zonnig en overdag warm weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 21.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 9.22 uur tot Dinsdagmorgen 4.31 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee: op Dinsdag 19 Mei voorm. 1.46 uur en nam. 2.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 18 yt gr. C. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. BINNENLAND HET BLOEMBOLLENSURPLUSFONDS. De minister zal geen verder bijdragen beschikbaar stellen. De minister van landbouw en visscherij heeft onlangs op een desbetreffend drin gend verzoek van de bloembollen kweekers een bedrag van 500.000 ter beschikking van het bloembollensurplusfonds gesteld, ten einde deze stichting in staat te stellen bij de uitbetaling van de bij haar ingelever de vroege tulpen de voor deze gestelde mi nimumprijzen zoo dicht mogelijk te bena deren. Blijkens verscheidene dezer dagen in de pers verschenen uitingen wordt de in druk gewekt, alsof de minister genegen zou zijn nog verdere bedragen voor dit doel be schikbaar te stellen. Van bevoegde zijde wordt echter mede gedeeld, dat belanghebbenden in geen ge val op een beschikbaarstelling van verdere bedragen kunnen rekenen. ZESDE EEUWFEEST DER GEBOORTE VAN GEERT GROOTE. Wetenschappelijk comité gevormd. Nieuwe uitgaven. In het jaar 1940 zal het 600 jaar geleden zijn, dat Geert Groote te Deventer werd geboren. In verband daarmee is onlangs een wetenschappelijk comité tot voorberei ding van het zesde eeuwfeest der geboorte van Geert Groote gevormd. Dit comité is als volgt samengesteld: Prof. dr. W. Mul der S.J., Nijmegen, voorzitter; prof. dr. W. Kuhler, Amsterdam, ondervoorzitter; prof. dr. M. van Rhijn, Utrecht, 1ste secretaris; mr. H. J. J. Scholtens, Zeestraat 14, Bever wijk, 2e secretaris; prof. dr. Frana Baur, Gent, prof. dr. J. Huizinga, Leiden, Dom J Huyben O.S.B., Egmond-Binnen, dr. B. Kruitwagen O.F.M., Rotterdam, prof. dr. J. Lindeboom. Groningen, prof. dr. Z. W. Snel ler, Rotterdam, dr. D. Stracke S.J., Antwer pen, prof. dr. W .de Vreeze, Voorschoten. Het comité stelt zich voor de volgende uitgaven voor te bereiden: de oude biogra- phieën van Geert Groote, een critische uit gave van zijn Opera Omnia, een bundel nieuwe studies met betrekking tot Geert Groote en voorts een meer populair ge schreven, doch wetenschappelijk verant woord leven. Officieele Crisispublicaties AANVRAGEN KAL VER- MESTVERGUNNNINGEN. De Landbouw Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat aanvra gen tot het in voorraad houden van mestkalveren binnen 3 weken, nadat de betreffende kalveren zijn geboren, in haar bezit moeten zijn, anders mogen die ver gunningen niet door haar worden afgege ven. 's-Gravenhage. 16 Mei. KINDERTOESLAG VOOR OVERHEIDS PERSONEEL. Toeslagen al dan niet gepaard met verlaging van grondsalarissen. De Minister van Binnenlandsohe Zaken heeft de volgende circulaire aan de ge meentebesturen gezonden: Bij de beoordeeling van de provinciale en gemeentelijke salaris- en loonregelingen in verband mat de conclusiën, aangegeven in het rapport der commissie-Schouten, is gebleken, dat door de onderscheidene pu bliekrechtelijke organen niet zelden een zeer uiteenloopende maatstaf wordt aan gelegd ten aanzien van de waardeering der kindertoelage als deel der bezoldiging van het personeel. De minister acht het daarom ge wenscht, mede ook in verband met de vele vragen, welke hem betreffende dit onderwerp wor den gesteld, hiervoor enkele aanwijzingen te geven. De gedragslijn, welke bij de toetsing van de salaris- en loonregelingen der lagere publiekrechtelijke organen enz. ten aan zien van het emolument der kindertoelage wordt gevolgd, steunt op de richtlijnen, aangegeven in het rapport der commissie- Schouten, meer in het bijzonder op de con clusiën 3, 10 en 22 van dat rapport. Bij vergelijking .ingevolge conclusie 22 van de gemeentelijke salarissen en loon en met het rijkssalarispeil en het plaatselijk loonpeil, wordt ten aanzien van de kinder toelage in het algemeen slechts rekening gehouden met een gemiddeld aantal van twee kinderen. Heeft een gemeente voor haar ambtena ren een kindertoelage-regeling, aanvan gende met het le kind, zooals bij het rijk dan gelden in dit verband als maatstaf van vergelijking de rijksnormen zonder meer. Bevat de gemeentelijke re geling een kindertoelage, aanvangende met het 2de kind, dan gelden als toetsingnor men de rijkssalarissen, vermeerderd met de toelage van 1 kind. Kent de gemeente een kindertoelage toe, aanvangende met het 3e, 4e, enz. kind, ofwel ontbreekt een kindertoelage, dan gelden als toetsingnor men de rijksstalarissen, vermeerderd met de toelage voor 2 kinderen. Geldt een gemeentelijke kindertoelage- regeling, behalve voor de ambtenaren, ook voor de werklieden, dan dienen de van het plaatselijk loonpeil afgeleide loonen als re gel te worden verminderd met de kinder toelage voor 1 of 2 kinderen, al naar ge lang de vanwege de gemeente toegekende kindertoelage aanvangt bij het 2e of le kind. De minister teekent hierbij aan, dat deze gedragslijn niet voorziet in alle gevallen, welke zich op dit gebied kunnen voordoen. In de dikwijls zeer uiteenloopendé gevallen wordt op de meest billijke wijze zooveel mogelijk gehandeld naar analogie van de gedragslijn, hiervoren aangegeven. Uit het vorenstaande volgt, dat, wanneer een gemeente zonder kindertoelage of met een kindertoelage aanvangende met het 3e kind, dan wel aanvangende met het 2e kind, welker salarissen derhalve zijn ge toetst aan de rijksnormen vermeerderd met 6 pet., dan wel met 3 pet. na die toetsing overgaat tot het invoeren c.q. het wijzigen in gunstigen zin van de kindertoelage-rege ling, een dergelijke maatregel behoudens het hierna vermelde, gepaard zal moeten gaan met verlaging van de grondsalaris- sen. Want practisch beteekent een dergelijke maatregel een salaris-verhooging en wel van ongeveer 6 pet., indien een kindertoe lage geheel' nieuw wordt ingevoerd ofwel indien een regeling, aanvangende met het le kind en van ongeveer 3 pet. indien een regeling, beginnende met het 2de kind, wordt gewijzigd in een regeling, aanvan gende met het le kind. In dergelijke gevallen zal men dus de keus hebben tusschen het handhaven van de getoetste grondsalarissen en afzien van een verbetering c.q. invoering der kinder toelageregeling eenerzijds, of wijziging in gunstigen zin c.q. invoering van de kin dertoelageregeling, met een overeenkom stige vermindering van de grondsalarissen anderzijds. De vraag, welke men zich in dit verband thans nog kan stellen, is, of het gelet op de min of meer belangrijke salarisver lagingen, waaraan het personeel van vele publiekrechtelijke organen moest of nog moet worden onderworpen aanbeveling zal verdienen, de grootere gezinnen in ge meenten, enz., waar nog geen kindertoe lageregeling bestaat, tegemoet te komen door invoering van een kindertoelage, aan vangende met het 3e of 4e kind. Een der gelijke kindertoelage zal immers, reke ning houdende met de hiervoren aangege ven gedragslijn, niet met verlaging van de grondsalarissen gepaard behoeven te gaan. Deze vraag meent de minister zonder voorbehoud bevestigend te kunnen beant woorden, weshalve hij de invoering van een zoodanige kindertoelage in dergelijke gevallen aan de betrokken organen in over weging geeft. BAKKERSPATROONS TE AMSTERDAM DOEN TOEZEGGINGEN. Zondag behoefde staking slechts bij één firma door te gaan. Omtrent de geproclameerde staking bij de Joodsche bakkerij en deelt men ons me de, dat deze alleen doorgegaan is bij de firma Van Thijn op het Cornells Troost plein. De overige bakkerijen hebben toezeggin gen gedaan, dat de loonen gehandhaafd zullen blijven, althans voorloopig. Bij de firma Van Thijn hebben eenige werkwilli gen het werk van de stakers overgenomen. De karrijders van deze firma zijn onder po- litie-geleide uitgegaan. Twee van hen heb ben echter, na enkele klanten bediend te hebben, hun kar teruggebracht. Wat de staking betreft, die hedennacht begint bij een aantal ander bakkers, kan worden meegedeeld, dat met de firma Schagen en de firma Homoet en enkele andere onderhandelingen gaande zijn. Bij deze firma's gaat de staking hedennacht nog niet in. Het is echter zeker, dat die voor de bakkerijen van de firma Carels en de firma Bundels hedenavond wordt afge kondigd. De secretaris van het bureau der samen werkende gezellenorganisaties in het bak kersbedrijf heeft hedenmorgen een bespre king gehad met den heer J. van Muyden, bakkerspatroon in de P. C. Hooftstraat. De ze deelde mede niiet voornemens te zijn het loon zijner arbeiders te verlagen. On der deze omstandigheden is de staking in het bedrijf van den heer Van Muyden af gelast. JAARVERGADERING VAN DE NED. R. K. JOURNALISTENVEREENIGING. Gistermiddag heeft de Nederlandsche R. K. Journalisten vereeniging haar jaar vergadering gehouden in hotel „Noord- Brabant" te Utrecht. De vergadering, die door circa 50 leden uit alle streken des lands werd bijgewoond, werd voorafgegaan door een H. Mis, ter in tentie van den aftredenden voorzitter J. B. Vesters, opgedragen door den geestelijk adviseur der vereeniging prof. dr. Titus Brandsma O. Carm. Prof. Brandsma hield een korte predi- catie over de taak van den Katholieken journalist in de kapel van Fraters van het St. Gregoriushuis. Alvorens werd aangevangen met de be handeling van het jaarverslag herdacht de voorzitter den zoo juist overleden Mgr. J. H. G. Jansen, gewezen aartsbisschop van Utrecht en aartsbisschop Titulair van Se- limbria. Vervolgens herdacht de voorzitter Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck. Afscheid van den heer Vesters. Alvorens werd overgegaan tot de verkie zing van een voorzitter en een bestuurslid sprak de wnd. voorzitter de heer J. Tho massen een waardeerend woord tot den heer Vesters die 37 jaar lid was van het bestuur en sinds 1909 de functie van voor zitter bekleedde. Spreker noemde dit af scheid een weemoedig oogenblik voor de vereeniging aangezien zij in den heer Ves ters een uitmuntenden voorzitter heeft ge had die zich groote verdiensten heeft ver worven voor het aanzien van haar en hare leden. Zijn alom bekende bescheidenheid was den leden tot voorbeeld terwijl hij een der meest geciteerde R.K. journalisten van ons land mag worden genoemd. Nadat de vergadering haar instemming had betuigd met het verleenen van het eere-voorzitterschap aan den heer Vesters, werd hem een geschenk aangeboden. Ook de geestelijk adviseur prof. dr. Ti tus Brandsma sprak waardeerende woor den en hoopte dat Gods zegen hem en zijn huisgezin zou beloonen voor de vele offers die hij zich al die jaren getroostte. Een zeer hartelijk schrijven, begeleid door een prachtige bloemenmand, mocht de heer Vesters vervolgens ontvangen van den voorzitter van de Nederlandsche Journalistenvereeniging, den heer D. Hans, namens die organisatie. De heer Vesters dankte de sprekers en herinnerde aan de velen, die met hem aan de bestuurstafel aanzaten en van wie hij veel steun mocht ondervinden. Verder waren nog vele bewijzen van medeleven binnengekomen van diverse collega's. Na een korte middagpauze was de be stuursverkiezing aan de orde. De heer G. P. Bon te den Haag werd tot voorzitter gekozen. Tot lid van het bestuur werd ge kozen de heer F. Schneiders te Leiden. Besloten werd een enquete in te stellen naar de salarispositie der leden. De heeren G. Bon en J. Hulsman wer den herbenoemd resp. tot redacteur en plaatsvervangend redacteur van het ver- eenigingsorgaan. LIPLEESWEDSTRIJD VOOR SLECHTHOORENDEN. In de bovenzaal van Den Hout in Den Haag is gistermiddag een lipleeswedstrijd gehouden, uitgaande van de vereeniging tot bevordering der belangen van slecht- hoorenden, waaraan werd deelgenomen door slechthoorenden uit Rotterdam, Lei den, Delft en Den Haag. Tezelfder tyd werd in vijf andere plaatsen des lands een zelfde wedstrijd gehouden, waarvan de prijswinnaars aan een de volgende week te houden eindwedstrijd te Amsterdam zullen deelnemen. De wedstrijd stond onder lei ding van den heer Lattooy, met eenige dames-assistenten. Hij omvatte het aflezen van de lippen van woorden, losse zinnen en verhaaltjes, welke op schrift moesten wor den gesteld. Vervolgens werd elk der deel nemers (sters) afzonderlijk onder handen genomen. TEGEN DEVALUATIE De groep van vooraanstaande personen uit de handels-, financieele en wetenschap pelijke wereld:, in het kort genoemd „Groep van anti-devaluïsten", die sedert anderhalf jaar op gezette tijden samen komt, ter bespreking van de wijzen, waar op zij de regeering in haar pogingen ora de devaluïstische stroomingen het hoofd te bieden kan steunen, heeft, zooals vanzelf spreekt, in haar samenkomst van Zater dag IJ. haar aandacht gewijd aan het adres, zoover in de pers gepubliceerd, van een aantal personen aan de Nederlandsche regeering om devaluatie te bepleiten. De groep meent, dat het op het oogen blik overbodig is nogmaals de regeering op de noodzakelijkheid van voortdurende aan passing te wijzen, doch wenscht wel met nadruk vast te stellen, dat naar haar on veranderde meening, devaluatie niet en zeker op den duur niet de oplossing zal brengen van de moeilijke problemen, voor welke de Nedterlandsch economie zich nog steeds in zoo groote mate geplaatst ziet. Zij stelt zich voor in de vakbladen het bovenbedoelde adres meer in bijzonder heden te behandelen. BEDRIJFSRAAD VOOR HET TUINBOUW BEDRIJF IN ZUID-HOLLAND. Vrijdag 15 Mei j.l." kwam de bedrijfsraad voor het Tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland in eerste vergadering bijeen te den Haag. De Bedrijfsraad, welke in opdracht van Zijne Excellentie den Minister van Sociale Zaken was bijeengeroepen, door den heer G. P. v. d. Valk te Poeldijk, werd door dezen geïnstalleerd. De raad maakte een rooster op volgens hetwelk de leden achtereenvolgens telkens voor een jaar als voorzitter zullen optreden. Voor de eerste maal treedt als voorzitter op de heer G. P. v. d. Valk te Poeldijk en als tweede voorzitter de heer J. Salman te Haarlem. Ten aanzien van het secretariaat werd besloten in de eerstvolgende verga dering een secretaris buiten den raad te benoemen. Voorloopig wordt het secreta riaat waargenomen door den heer ir. A. W. Ausems te Haarlem. Tot tweede secre taris werd aangewezen de heer P. Stok man te Leiden. Aan het secretariaat werd opgedragen in overleg met den voorzitter concept regle ment en begrooting samen te stellen en een aanvang te maken met een overzicht van het tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland. Nadat nog eenige huishoudelijke en oriën- teerende besprekingen waren gehouden, sloot de voorzitter deze vergadering. STADS PAROCHIEFILM „HARTEBRUG". We herinneren er nog even aan, dat Woensdag, Donderdag en Vrijdag in het Patronaatsgebouw, Hazewindsteeg, de pa rochiefilm wordt vertoond. Zeer velen zul len deze film willen zoen! Natuurlijk! Vanavond tusschen 89 uur kan men kaarten halen voor een dezer avonden in de Romanuszaal (achter de Hartebrugkerk) voor 35 cents per besproken plaats en voor 10 cent, als men geen besproken plaats wenscht. ST.-JOSEPHGEZELLEN -VEREENIGING. Kegelclub „De Poedelaars" op concours. J.l. Zaterdagavond trokken de „Poede laars" naar Delft om deel te nemen aan het kegelconcours voor R.-K. Kegelaars, uitge schreven door de R.-K. Kegelclub „Poedel- haat", onderafdeeling der Congregatie van R.-K. Jongelingen te Delft ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van deze club. 't Was de eerste maal dat de Poedelaars aan een concours deelnemen en de ver wachtingen waren niet hoog gespannen. Deelgenomen werd o.a. aan de Korps wedstrijd waarvoor 16 vijftallen hadden ingeschreven. Het" begin was schitterend: de 3 eerste werpers wierpen totalen die zelfs op de eerste prijzen uitzicht gaven, doch de twee laatste werpers hadden min der geluk, zoodat ten slotte genoegen moest worden genomen met de 6e plaats. Een be hoorlijk resultaat. Het enthousiasme der Poedelaars was echter groot toen bekend werd gemaakt, dat ons lid G. v. Hoorn de gouden kegel gewonnen had als hoogste korps werper n.l. met 76 hout in 10 worpen, waaronder 6 negens. Wanneer komt er in onze vereeniging eens een tweede kegelclub? De inkomsten worden dan grooter: de baan der Gezellen kan dan vernieuwd wor den en we kunnen dan onze kegelvrienden van buiten ook bij ons noodigen. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Aan de besturen en afgevaardigden van Vakafd. en Onderafd. in het PI. Comité „Herwonnen Levenskracht" zij medege deeld, dat de jaarvergadering van bedoeld comité zal plaats hebben 29 Mei a.s. in het Bondsgebouw. De agenda van dien avond bevat o.a. jaarverslagen, bestuursverkiezing, bespre kingen te houden bloempjesdag zomer 1936. Afgevaardigden of bestuursleden van vak- en onderafd. wordt verzocht doze zeer belangrijke vergadering by te wonen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1064. H. Ph. J. Hoppezak, Leiden, Rapenburg 17. "apper, winkel in parfumerieën. De zaak is d.d. 1 Mei 1936 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Hoppezak en Co. (B. P.). Vann.: Wed. M. M. A. Hoppezak Knalmann en G. Rösmann. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Donderdag 21 Mei (Hemel vaartsdag) a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onnes- laan 28, tel. 3553. Van Vrijdag 22 tot en met Zondag 24 M e i neemt waar apotheek: M. Boek wijt, Vischmarkt 4, tel. 552. Deze beide diensten worden voor Oegst- geest waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. DR. BARON DE WYKERSLOOTH DE WEERDESTEYN. Oud-lid van den Raad van State en van de Tweede Kamer. Op 62-jarigen leeftijd is Zaterdag te 's-Gravenhage overleden de oud-Staats raad dr> Jean Baptiste Louis Corneille Charles baron de Wykerslooth de Weerde- steyn. De thans ontslappene werd op 13 Sep tember 1873 te Ollignies in Henegouwen geboren. Hy volgde het gymnasiaal onder wijs aan het College van de Paters Jezuie- ten te Katwijk aan den Rijn, studeerde vervolgens aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1897 in de rechtswetenschap pen promoveerde. Hierna vestigde hij zich tot 1900 te 's-Gravenhage en van 1900 tot 1903 te Utrecht, als advocaat en procureur. Van 1903 tot 1921 was baron De Wyker slooth lid vaif Ged. Staten van Utrecht en van 1909 tot 1921 tevens lid van de Tweede Kamer. In laatstgenoemd jaar werd hij be noemd tot lid van den Raad van State, welk ambt hy tot 1934 bleef bekleed en, toen hem op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig werd verleend. Baron de Wykerslooth was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw- en commandeur in de orde van Oranje-Nassau. ADRES AAN DEN RAAD. Door den Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken is aan den raad dezer ge meente volgend adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: De Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken, gevestigd te Leiden, aan de Oude Vest No. 11a, alhier, dat hij heeft kennis genomen van het bij Uwen Raad ingediende voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen on der Ing. Stuk No. 73, betreffende het aan brengen van borden etc., dat hij erkent den socialen plicht van oen eigenaar om aan de hier bedoelde voor zieningen in het algemeen belang gevor derd geen onnoodige moeilijkheden in den weg te leggen, dat dit echter niet zoo ver mag gaan dat de eigenaar hierdoor voor door hem niet gewilde of veroorzaakte uitgaven komt te staan, dat het voorgestelde artikel III wijzigen de art. 46 van bedoelde verordening blijk baar ook wel alleen strekking heeft een plicht tot gedoogen in het leven te roepen en dlus ook inderdaad de bedoeling heeft den eigenaar geen finantieele lasten op te leggen, dat adressant echter deze bedoeling ter voorkoming van later misverstand of inter pretatieve moeilijkheden wel gaarne ook met evenveel woorden in dit artikel dan zag vastgelegd, dat dit zonder veel moeite kan gebeuren door in de le alinea van dit artikel achter de woorden „verplicht te gedoogen" in te voegen de woorden „buiten geldelijk be zwaar zijnerzijds", dat adressant Uwen Raad dan ook wel verzoekt om dienovereenkomstig het voor gesteld artikel aan te vullen. Enkel gebroken. Zaterdag is de 67-jarige mej. J. M. der C. op den Stationsweg ter hoogte van Zo- merlust met den hak van haar linkerschoen in de tramrails blijven steken, waardoor zij den linkerenkel brak. Per auto van den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Brandjes. Zaterdagmiddag te kwart over vijf is 'n begin van brand uitgebroken in een onge bruikte werkplaats van J. B., Vestestraat 1. Daar had men op een twee-pits oliestel een emmer met spinazie gezet, welke er af was gegleden. Eenige lorren, welke in de nabij heid lagen, waren gaan smeulen. Er ont wikkelde zich veel rook en de brandweer kwam er aan te pas. Toen deze arriveerde, was het vuur inmiddels gebluscht. Gistermiddag te kwart over twee is brand uitgebroken in het perceel Kalver markt 4, bewoond door D. v. I. De bewo ners waren uitgegaan en hadden een pan met vleesch op een oliestel laten staan. Het vleesch was drooggekookt en gaan branden. Een agent van politie verschafte zich toegang tot het huis en wierp het brandende rommeltje op straat Daarmee was het gevaar geweken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2