WOENSDAG 13 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 SPORT VOETBAl DIOC. HAARL. VOETBALBOND. tUT HET LEIDSCHE DISTRICT. Programma Leidsche Courant Bekers. Groote Beker: le Ronde. E: Alphensche Boys INVC I 2.30 uur, P. Angevaare. Kleine Beker le Ronde: F.: DOS 4—Meerburg 2, 1.45 uur, M. Heuzen. 2de Ronde: J.: VCH I—St. Bemardus I. 2.30 uur, L. v. d. Mey; K.: ODI IMajella I, 2.30 uur, H. V. Veelen; L.: SJC 3—NVC 2 4.30 uur, P. H. v. d. Meijden, Teylingen 3 teruggetrokken, vandaar SJC 3 gewonnen. De Junioren-Competitie. Uitslagen van Zondag 10 Mei: Afd. B.: Adolf Kolping a—-Kolping Boys a 43. Afd. B.: Extra Comp.: SMC a NVC a 11; Leiden aForeholte a 21. Programma voor Zondag 17 Mei: Afd. B.: Leiden a-—Adolf Kolping a, 12.30 uur, G. E. Bakker. Afd. A. Extra Comp.: NVC bTey lingen a, 2 uur P. van Gijlswijk; DOS a St. Bernardus a, 12.30 uur, J. Ouwerkerk; Meerburg aSJC a 1.15 uur C. J. van Roode. Afd. B.: Extra Comp.: NVC aVVL a, 12.30 uur P. v. Gijlswijk; Foreholte a SMC a, 12.30 uur J. Jansson. Afd. C.: 2de Comp.: SJC b—Teylin gen b, 12.30 uur, J. A. Zuidhoek; Leiden b NVC c, 2 uur G. E. Bakker; Meerburg b WL c, 12 uur, C. J. van Roode. Programma voor 21 Mei Hemelvaartsdag. Leidsche Courant Bekers. Groote Beker: lste ronde: C.: "Leiden ILisse 2, 3 uur, C. M. v. d. Geer. 2e ronde: G.: Leiden 2DOS I, 1.15 uur P. v. d. Werf. lste ronde: B.: Foreholte ISJC 2, 2.30 uur C. J. v. Roode. 2de ronde: I.: Winnaar EKRV I, 2.30 uur, D. Haverkorn. Kleine Beker: le ronde: A.: WL 2Foreholte 2, 2.30 uur, J. Jansson. 3de ronde: O.: Winnaar NWinnaar K, 2.30 uur N. Caspers. Programma Junioren-Competitie. Afd. A.: Extra Comp.: SJC aTey lingen a, 12.30 uur P. van Duin; St. Ber nardus aNVC b, 12.30 uur, Th. Righard van Gelder; Meerburg aDOS a, 1.15 uur, J. A. Zuidhoek. Afd. B.: Extra Comp.: WL aLei den a, 1.15 uur, P. H. v. d. Meyden; NVC a Foreholte a, 1.15 uur, L. Hermans. Afd. C., 2de Comp.: WL bLeiden b 4.30 uur, Kooiman; VVL cNVC c, 12 uur, Kooiman; Meerburg bSJC b, 12 uur J. A. Zuidhoek. H. HOOGERVORST, Competitie-leider. H.H. SCHEIDSRECHTERS. Scheidsrechters bijeenkomst op Dinsdag 19 Mei in Café Rest. „Royal", Doezastraat, aanvang 8 uur. Bespreking: Spaarkas voor een uitstap je, scheidsrechters-elftal en uitdeeling van de ingevulde vragenlijsten. De commissie verwacht dat alle heeren arbiters aanwe zig zullen zijn. JOH. MEIJER, Secr. DE NEDERLAAG VAN DE ENGELSCHEN IN BELGIë. De „Daily Telegraph" noemt de neder laag tegen België een nieuwe slag voor het Engelsche voetbal. Het blad meent, dat er van het Engelsche voetbalprestige op het vasteland maar heel weinig is overgeble ven, behalve dan de -kunst om als gentle men te verliezen. Dat is natuurlijk zeer be langrijk, meent het blad, doch het komt maar al te dikwijls voor. Het blad is over het spel der Engelschen slecht te spreken. Alleen Male als back was goed en verder heeft Joy als spil verdiens telijk gespeeld. Bovendien heeft Crayston goed werk geleverd. De rest was een teleur stelling. Het blad meent, dat de scheids rechter meer duwen met de armen en sprin gen toe liet waaronder ook een halve Nelson, die met een strafschop had moeten worden gestraft dan in Engeland zou zijn toegestaan. De oorzaak van de nederlaag zoekt het blad in het volkomen falen van den aanval. Het blad is voorts van meening, dat de Engelsche Voetbalbond het maken van deze toeren naar het vasteland wel eens nader in studie mag nemen, daar het Engelsche prestige er te veel onder lijdt. Men vraagt zich af of het wel wenschelijk is, er mede verder te gaan. De Engelsche spelers waren gehandicapt doordat ze 3500 mijl hebben moeten afleggen in acht dagen, waarbij ze twee nachten in den trein hebben moeten doorbrengen. Waarschijnlijk zal dit echter wel de laatste maal geweest zijn, dat men twee wedstrijden op één toer speelt. DE OLYMPISCHE DAG TE AMSTERDAM. Sparta (Praag) tegen het Bondselftal. Naar wij vernemen zal op den Olympi- schen dag, die op 7 Juni a.s. te Amster dam gehouden wordt, het bondselftal een wedstrijd spelen tegen Sparta, de sterke club uit Praag, winnaar van den Mitropa- beker in 1935 en momenteel aan het hoofd staande van de pro.-competitie in Tsjecho Slowakije. Sparta komt uit met Raymond Braine op de midvoorplaats. De Belg speelt gewoonlijk in zijn club beter dan in het nationale team van zijn land. Wat het Nederlandsch Bondselftal be treft, vanzelfsprekend zal het in hoofd zaak uit internationals bestaan, waarbij het niet uitgesloten mag worden geacht, dat enkele interessante proefnemingen zul len worden gedaan. De wedstrijd zal wer den geleid door den internationalen scheidsrechter van naam, den Belg Lan- genus. Op dezen Olympischen Dag zullen ver der athletiek- en wielerwedstrijden wor den gehouden, terwijl ook aan de ruiter sport een belangrijke plaats zal worden ingeruimd. NED. POLITIE SPORTBOND. Donderdagmiddag 2 uur speelt op het N.B.L.O.-terrein L.P.S.V. I tegen Den Haag I. Gistermiddag is er niet gespeeld. WIELRENNEN „SWIFT". Hedenavond zal „Swift" deelnemen aan de Jubileum-optocht voor de 3-October- vereeniging. Hiervoor komen de leden ge kleed met de Blauw-witte shirt om 7 uur in het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt tezamen. SCHAKEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP— „MORPHY". De vriendschappelijke wedstrijd tusschen bovengenoemde clubs, gisteravond in „In den Vergulden Turk" gespeeld, gaf den vol genden uitslag: L.S.G.Morphy. G. BosschaMr. A. G. de Blécourt 10 W. DemmendalP. J. Swart 10 Ir. J. J. G. van HoekH. Flu 10 L. J. RuttenJ. de Bruyn 10 W. H. v. d. NatF. de Bussy 1/21/2 M. M. SegaarW. Briët 10 Dr. J. F. SirksA. J. B. Koch 10 C. SlagmolenE. F. Gorter 1/21/2 W. B. HofmanJ. Schreuder 1/21/2 Ir. H. N. FrangoisC. C. Dutilh 10 M. J. DiebenA. F. Deutmann 01 „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van Mons (België) afstand van de eerste prijswinnaar is 188 km. 730 meter. In vrijheid gesteld om 8 uur be wolkte lucht, wind N.N.W. De prijzen wer den als volgt behaald: 1 en 14 F. le Mair; 2, 20, 21 en 24 H. H. J. van Klaveren; 3e, 5e en 12e W. Klink Zoeterwoude; 4 en 11 G. A. v. Adrichem; 6 J. v. d. Burg; 7, 8, 9 en 15 G. J. Zwaan; 10 A. de Graaf; 13 A. Oudshoorn; 16, 17, 23 en 25 J. Caspers, Stomp wijk; 18, 22 en 26 J. Verhoeven. De eerste vogel werd geconstateerd 10 uur 44 min. 40 sec. en bereikte een gemid delde van 1147.2 meter per min., laatste prijswinnende vogel werd geklokt om 11 uur 18 sec. Waar geen plaatsnaam ver meld is deze voorschoten. „De gevleugelde vrienden" (Alphen). Wedstrijd vanaf Quiévrain. De duiven werden om 9.15 uur in vrijheid gesteld met bewolkte lucht en N.W. tot W. wind. De vlucht had een zeer snel verloop. De le vo gel werd geconstateerd om 113915. De uitslag was als volgt: P. G. Borgers 1, 3, 4, 6, 8 en 10; J. Tui- nenburg 2. 9. 16, 17 en 18; H S. Mens 5, 13, 14 en 15; H. Bauer 7, 11, 12 en 19. 8 1/2—2 1/2 L.S.G. behaalde dus een flinke overwin ning. BILJARTEN KAMPIOENSCHAPPEN F. B. H. O. De verdere uitslagen der 2de klasse lui den: \>nt. brt. h.s. gem. H. Oome 150 30 30 5.— D. Bonnet 141 30 22 4.70 J. Duivenvoord®! J. de Vries C. de Nijs J. Ereira D. Bonnet J. Duivenvoorden De eindstand in de 3de klasse luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. 150 29 24 5.17 134 29 26 4.62 101 25 16 4.04 150 25 38 6.— 80 24 16 3.33 150 24 19 6.25 5 5 10 Sillevis Smit Stein Monnekendam H. Scheffer Sr. Klaseboer J. Scheffer 7 2 5 4 Een beslissingswedstrijd wordt alsnog gespeeld tusschen Smit en Sillevis. 3—4 2 5 POSTDUIVEN OLYMPISCHE SPELEN JAPAN OF FINLAND IN 1940. Een onderhoud met graaf de Baillet Latour. Tegenover persvertegenwoordigers heeft de president van het Internationaal Olym pisch Comité verklaard, dat men er in Europa geen begrip van heeft, hoe hard er in Japan gewerkt wordt om de sport te propageeren en de prestaties op te voeren. Overal wordt volgens een bepaald plan ge arbeid en daarbij wordt een enthousiasme aan den dag gelegd, dat men in het Westen slechts zelden meemaakt. De lichamelijke ontwikkeling van de massa is in Japan op een hoog peil gekomen. Op mijn tournee door Japan is mij, aldus de I.O.C.-president, gebleken, dat de Olym pische idee diep wortel heeft geschoten. Op mijn reis langs verschillende steden en dorpen ben ik op vele stations en in de straten door duizenden en duizenden sport beoefenaren geestdriftig ontvangen. In de kleinste steden van het land zijn athletiek- banen aangelegd en kan men zwembas sins vinden. Zwembaden komt men zelfs in de kleinste dorpen tegen. Het Japansche Olympisch Comité is van plan, mochten de spelen aan Tokio worden toegewezen, een Olympisch dorp te bouwen in navolging van Los Angeles en Berlijn. Hier zouden de deelnemers kunnen worden ondergebracht. Voor de toeschouwers is plaats genoeg in de groote hotels van Tokio, die modern en volgens Westersche begrip pen zijn ingericht. Op de vraag, of de Baillet Latour dacht, dat het I.O.C. zou besluiten de spelen in 1940 aan Japan op te dragen, antwoordde hij, dat hij onmogelijk een dergelijke vraag zou kunnen bevestigen. Volgende week ga ik waarschijnlijk naar Finland om ook in dat land alle mogelijkheden te onderzoeken en op deze wijze objectief tegenover deze aangelegenheid te staan. Overigens staat het voor mij vast, dat als Finland gekozen wordt, Japan sportief genoeg is om ook in 1940 met een flinke ploeg naar Finland te komen. UIT DE OMGEVING „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden 3e buitenlandsche wedvlucht vanaf Mons (België) afstand met de ver schillende coördinaten 192.76 tot 194.39 km. Voor dit concours werden 204 dui ven ingekorfd, welke om 8 uur met kal me Noord tot Noord-Westen wind in vrij heid werden gesteld en vele door him duiven werden verrast bij de thuiskomst. Als volgt wisten de deelnemers zich te rangschikken: 1, 9, 17, 18, 19. 27, 33 en 38 Joh. Vogelenzang; 2, 11, 14, 31 en 37 A. P. v. d. Voort; 3, 15, 35 en 48 L. v. d. Nieuwendijk; 4, 5, 25, 42 en 43 Joh. Neu teboom; 6 en 7 A. van Polanen; 8, 21, 24 en 32 F. Hofman; 10, 20 en 39 G. F. van Dorp; 12, 45 en 46 Chr. v. d. Pluijm; 13 L, Gijsman; 16 en 52 P. v. d. Berg; 22 H. Rol; 23 en 40 A. H. Korenhof; 26 C. Vlaar- dingerbroek; 28 J. Jansen; 29. A. Singe- ling; 30 A. Brugman; 34 en 47 J. Philip- po; 36 S. N. van Leeuwen; 41 J. Sinteur; 44, 49 en 50 P. Helvelstein; 51 F. Delsasso De eerste duif werd geconstateerd om 104721 en maakte een snelheid van 1153 meter per minuut. De laatste prijs winner der leden om 11 533 uur en maakte 1038.81 meter per minuut. De eereprijzen werden ook ditmaal be haald door Joh. Vogelenzang en A. P. v. d. Voort met no. 1 en 2. Voor de dona teurs is een beker beschikbaar gesteld te behalen door dengene die gedurende het geheele seizoen het hoogst aantal punten .weet te behalen. A.s. Vrijdag inkorven voor Noyon (Frankrijk) afstand gemiddeld 303 km. Leiclsche Postduiven Club. Uitslag Mons: J. Laman 1. 10, 12, 27, 30, 34, 44; v. ELsen 2, 13; R. Pet 3, 23, 36, 48; H. Duyn 4, 6, 38; H. Fasel 5, 20. 21. 29; F. de Haas 7, 9, 11; J. Ba velaar 8, 15, 16, 28, 37; W. Warnecke 14, 17, 35, 40; A. Krol 18, 24, 26, 41, 42; H. Schoo 19, 25. 45; F. de Zwart 22, 43. 46. 47; H. de Nie 31, 32, 39; T. Vlieland 33, 47. Eerste duif 10 uur 50 min. 37 sec.; laatste 11 uur 5 min. 52 sec. LUCHTVAART „HINDENBURG" WEER BOVEN DEN OCEAAN. Het luchtschip „Hindenburg" bevond zich om twaalf uur vanmorgen (Ameri- kaanschen tijd) ongeveer 10 kilometer ten Oosten van Kaap Race op New Found- land. Er was eenige mist. Het eerste bezoek van de „Hindenburg" aan Amerika is ten einde, seint de verte genwoordiger van het D. N. B. aan boord van den luchtreis. Om twintig minuten over elven plaatselijken tijd maakte de „Hindenburg" zich Maandagavond los van den ankermast, om achttien minuten later Lakehurst definitief achter zich te laten. VLIEGTUIGEN IN DEN MIST VERONGELUKT. Tijdens een nachtelijke oefenvlucht nabij Agadir waren de toestellen door mist ge dwongen te dalen. Twee vliegtuigen keer den evenwel niet terug. Bij onderzoek bemerkte men t> Noor den van Tiznit een vliegtuig, dat omlaag was gestort. De beide inzittenden waren verbrand. Het andere toestel was ten Oos ten van Agadir tegen een heuvel gevlo gen. Daarbij zijn de drie inzittenden om het leven gekomen. „Ik ben hier al zoc lang dat ik vergeten ben hoe ik er uit zie!" (Life) LISSE. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond in de zaal van den heer J. Koot een vergadering onder presidium van den heer J. Zandvliet. Op diens voorstel werd het openingsgebed gestort voor de zielerust van Jhr. Ruys de Beerenbrouck. Hierna wijdde de voorzit ter eenige woorden van weemoedige hulde aan dezen overledene en schilderde hem als een voorbeeld van nauwgezetheid en een pionier in de Katholieke drankbestrij ding. Aan de orde was vervolgens de ver kiezing van twee afgevaardigden naar de a.s. Algemeene Vergadering van het Dio cesaan Kruisverbond in het Bisdom Haar lem. Benoemd werden de heeren J. Zand vliet (bestuurslid) en H. v. d. Vlugt (lid). Hierna volgde de behandeling van den Be schrijvingsbrief voor die vergadering. Deze gaf geen stof tot uitvoerige beschouwingen. Den afgevaardigden werd vrij mandaat ge geven. Vervolgens werden tot plaatsver- vangenden-afgevaardigden gekozen de hee ren Th. Salman en G. van Mijgaarden. Bij de rondvraag opperde de heer P. van Werkhoven het denkbeeld om te trachten het Kruisverbond als onderafdeeling onder te brengen bij de afdeeling van den R.K. Volksbond. De voorzitter deed uitkomen, dat dit niet zal gaan aangezien de Kath. Drankbestrijding een op zich zelf staan- den Bond is. Wel achte hij het wenschelijk, dat er meer samenwerking zou komen tus schen Volksbond en Drankbestrijding ter plaatse. Hierna sluiting. NOOKDWIJKERHOUT. Loonbijslagregeling. Door het gemeen tebestuur is besloten toe te treden tot de nieuwe regeling, inzake de plaatsing van arbeiders in de bloembollenbedrijven. Personalia. Tot beheerder van het Ra diostation „Nora", alhier, is benoemd de heer ir. B. J. Stöver, uit Den Haag. Geslaagd. De heer J. Kempen, volon tair ter secretarie alhier, is geslaagd voor het schriftelijk examen gemeente-admini stratie. WASSENAAR. ONGELUKKIG REVOLVERSCHOT. Man aan de hand gewond. In het café en uitspanning van den heer R. in Meijendell, zou de heer E. alhier, eenige revolverschoten lossen in de schoor steen. De zware trillingen, veroorzaakt door de schoten, maken het zich in de schoor steen bevindende roet los. De heer E. meen de, dat zich in zijn revolver 4 scherpe pa tronen bevonden en schoot deze af. Toen hij even later nogmaals de trekker over haalde, bleek er echter nog een scherpe pa troon aanwezig, die recht door een hand van den heer E. drong. Toen de politie met verbandmiddelen ter plaatse verscheen, was de heer E. reeds vervoerd naar een ziekenhuis te Leiden. Hanze. Onder leiding van den voor zitter, den heer H. C. J. van Os, vergader de Dinsdagavond de plaatselijke afdeeling van de Hanze in het R.K. Vereenigingsge- bouw. Na opening met den Chr. groet en een welkomstwoord herinnerde de voorzitter aan de den leden toegezonden brochures en het eveneens toegezonden sympathieke schrijven van den voorzitter van het San tosfonds, de Weleerw. heer Kapelaan C. Tijssen. Spr. wekte op, om aan de oproep van den voorzitter van het Santosfonds ge hoor te geven. Uit de mededeelingen stippen wij aan, dat op een verzoek van de Muziekvereeni- ging „Excelsior" besloten was, om voor het a.s. concours een zilveren meadille be schikbaar te stellen, terwijl voorts beslo ten was tot het verleenen van een gelde lijke bijdrage voor de oprichting van een monument voor Mgr. Nolens z.g. Beide besluiten werden door de vergadering goedgekeurd. De heer J. S. M. Wubben, voorzitter van het bestuur der Handelsavondschool, bracht hierna het jaarverslag uit van den cursus 1935'36. Wij stippen daaruit aan, dat het aantal leerlingen 53 bedroeg (vorig jaar 49), tezamen volgend 76 cursussen. Deze cursus is een 3-jarige, met een eventueele voorbereiding van 1 jaar. De animo voor den cursus Duitsche Handelscorresponden tie was zeer gering. Na vermelding van den uitslag der examens, kon spr. wat het fi- nancieele gedeelte betreft, mededeelen, dat tot dusverre steeds een nadeelig saldo kon worden voorkomen. Spr. deed een beroep op de middenstanders om meer aandacht te schenken aan dezen cursus, omvattende boekhouden, handelsrekenen en talen, ook voor hun zonen, dochters en personeel. De voorzitter bracht dank aan den heer Wubben en aan diens mede-bestuursleden. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd benoemd de heer Adr. van Wijk en tot diens plaatsvervangers de heer J. N. Beuk. Wat de behandeling van de agenda van den Centralen Raad betreft, vereenigde men zich met de praeadviezen van het Hoofdbestuur, behoudens eenige restrictie op dat van het voorstel-Sassenheim, wijl men, gezien het succes alhier, van meening is', dat een actie voor verlaging van Perso- neele belasting voor Hotels, Café's enz. be ter plaatselijk kan geschieden door de standsoi'gan isatie. De Geestelijk Adviseur, Kapelaan Tijs sen, gaf vervolgens een toelichting terzake de oprichting van een Commissie van Bij stand. Spr. zei o.a., dat overal reeds is ge constateerd, dat de Middenstand in nood is; verscheidene zaken worden met de grootste moeite in stand gehouden. Uit den Middenstand zelf wil men nu de helpende hand bieden middels een Commissie van Bijstand. Hier en daar zijn reeds van die commissies, die vruchtbaar werken. Ook hier is een commissie opgericht, die hulp zal bieden in beperkte moeilijkheden, even wel niet geldelijk. Wat dit laatste betreft zal de commissie aandacht besteden aan de oprichting van een Borgstellingsfonds. Alleen leden van de Hanze die moeilijkhe den hebben in hun bedrijf, enz. en waar bij de hulp van anderen kan baten, kunnen die hulp inroepen. Zoo'n commissie kan vruchtbaar werken en de oprichting is voor Wassenaar opportuun. De leden der com missie, wier namen geheim blijven, helpen louter uit naastenliefde. Spr. kon nog me dedeelen, dat voorheen in een bepaald ge val hier die hulp is geboden door een com missie uit den Haag, en met succes. Er is uitnemend geholpen en de moeilijkheden zijn overwonnen. De voorzitter dankt Kapelaan Tijssen voor diens uiteenzetting. Aanvragen om hulp moeten uitsluitend schriftelijk wor den ingediend bij den Geestelijk Adviseur, Kapelaan Tijssen. De agenda vermeldde daarna de vraag of men zou deelnemen aan de Mico 1936. Na uitvoerige bespreking werd besloten niet deel te nemen, doch wel werd vanuit de vergadering het verlangen geuit tot het houden van een winkelweek met etalage wedstrijd. Het bestuur zal dit verlangen nader bezien en eventueel met een plan komen. Bij de rondvraag werd o.a. het verlan gen geuit naar de instelling van een pro- propaganda-commissie. Ook dit verlangen zal de aandacht van het bestuur hebben. In zijn slotwoord gewaagde de voorzit ter terecht van het geanimeerd en prettig verloop der vergadering, waarna hij sloot met den Chr. groet. Tuinbouwvereeniging. Door opgemel- de tuinbouwvereeniging werd in het „Wa pen van Wassenaar" een ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard, die de aanwezigen har telijk welkom heette, waarna hij het woord gaf aan den secretaris, den heer C. van der Salm, tot het voorlezen der notulen, die zonder op-of aanmerkingen werden vast gesteld. Mededeeliing werd voorts gedaan, dat het in het voornemen der cursuscommissie ligt een cursus in het leven te roepen voor het onderwijs in het vak „Bedrijfscontrole", waartoe men zich kan aanmelden bij den secretaris dier Commissie. Tot juryleden om het ingezondene te keu ren werden vervolgens benoemd de hee ren D. A. de Roofj, G. Verlind en H. A. N. Jansse. Overgegaan werd hierop door den sa mensteller, den heer H. Schipper, tot het voorlezen van zijn opstel over de rozen- cultuur, welk opstel met den tweeden prijs werd bekroond. Met aandacht werd dit voorlezen door de vergadering gevolgd en uit het voorgelezene bleek, dat de samen steller van dit onderwerp een ernstige stu die had gemaakt. Met een warm applaus werd hij door de vergadering bij het be ëindigen beloond. Na de pauze werd vervolgens verslag uit gebracht van de gehouden keuring. Voor de uitgeschreven prijsvraag, luidende: 3 bloeiende hortensia's, werden toegekend: le prijs de heer W. M. van Tol met 30 pun ten; 2de prijs de heeren C. van der Salm en P. Zegwaard met respectievelijk 26 en 25 punten. •Voorts behaalden de heeren P. Zegwaard en van der Salm voor een uitgebreide col lectie Cineraria's, Calceolaria's beiden in diverse kleuren en soorten, Streptocarpus, Orchideeën den heer van Tol met Boronia Elattior diverse punten, varieerende van 10 tot 8 punten. Vervolgens werden twee leden benoemd in de tentoonstellingscommissie, n.l. de heeren H. A. N. Jansse en W. M. van Tol. Deze zullen in samenwerking met het bestuur de mogelijkheid overwegen tot het organiseeren van een tentoonstelling ter viering van het 25-jarig bestaan der ver- eeniging en plannen daarvoor ter goedkeu ring aan de vergadering hebben in te die nen. Nadat voorts nog eenige meer interne aangelegenheden waren behandeld, werd deze geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. Reddingsbrigade. Door de Wassenaar- sche Reddings-Brigade werd op 10 Mei j.l. voor het eerst deelgenomen aan de Natio nale wedstrijden in zwemmend-redden, welke wedstrijden dit jaar werden ver- zwommen te Arnhem. De resultateh zijn buiten verwachting; een eersten en een tweeden prijs waren het resultaat, zoodat verwacht mag worden, dat de W.R.B. ook in den vervolge niet meer op de wedstrij den zal ontbreken om zich te meten met de besten in den lande. Op de 50 Meter schoolslag gekleed in uni form werd de heer van der Eist in zijn se rie eerste; na overkampen met nog twee van de 18 deelnemers met gelijken tijd werd hij tweede. Een zilveren medaille was zijn belooning. Op de 50 Meter schoolslag door gekleede dames werden de dames M. Taris en A. de Vries in haar series respectievelijk 2 en 1, terwijl mej. Taris in de 50 Meter gekleed zwemmen waarvan 25 Meter met school slag en 25 Meter rugslag beslag legde op den eersten prijs wist te leggen. In de serie 25 Meter zwemmen voor hee ren boven de 35 jaar behaalde de heer J. R. W. Jansse den derden prijs. In de 100 Meter schoolslag dames, waar van de laatste 25 Meter met drenkeling, be haalde mej. A. de Vies in haar serie den 2den prijs, terwijl in de 100 Meter school slag voor heeren, waarvan de laatste 25 Meter met drenkeling, welke serie een zeer snelle wedstrijd was, de heer A. Kolff van Oosterwijk als nummer vier aankwam. De heer van der Eist eindigde deze serie als nummer 2.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11