Nederland door Frankrijk met 4-1 verslagen RADIOPROGRAMMA'S DINSDAG 12 MEI 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN SPORT DOODELIJKE VAL. De 61-jarige landbouwer J. Strijd te Ekehaar, gemeente Rolde, was gisteroch tend bezig met de voorjaarsschoonmaak van zijn schuur. Hij viel van den zolder en brak zijn nek. De man was onmiddel lijk dood. FIETSRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag om 4 uur kwam de 53-jari- ge koopman N. Baelde uit Nijmegen, per rijwiel de Smidstraat te Eist uitrijden. Hij werd daar aangereden, dooh een uit de richting Valburg komende auto, bestuurd door mej. E. M. Z. uit Amsterdam onder toezicht van haar verloofde W. F. B. S. uit Overveen. B. werd door de auto gegrepen en in be- wusteloozen toestand met een zware her senschudding en verschillende vleeschwon- den een nabij zijnde woning binnengebracht waar dr. Jaspars de eerste geneeskudi- ge hulp verleende. De gewonde is vervol gens per ziekenauto naar Nijmegen ver voerd. De Officier van Justitie mr. Speyart van Woerden leidde persoonlijk het politie-on- derzoek ter plaatse Daarbij bleek, dat de remmen van de auto voldoende function- neerden. AUTOBUS IN VLAMMEN OPGEGAAN. De inzittenden konden den wagen tijdig verlaten. Een gemeentelijke autobus van lijn 1, te Amsterdam, rijdende op het traject Flora- weg-Tolhuispont, is gisteravond omstreeks zes uur op het Mosplein in vlammen opge gaan. Rijdende in de richting van de pont, be merkte de bestuurder van het voertuig, waarin zich twee dames-passagiers bevon den, op het Mosplein plotseling, dat de mo tor in brand stond. De vlammen sloegen op dat moment reeds uit den motorkap. On middellijk verlieten de chauffeur en de in zittende vrouwen den wagen. Binnen eeni- ge oogenblikken hadden de vlammen zich medegedeeld aan het inwendige van den bus. De houten banken vormden een gre tig voedsel voor de vlammen en aan blus- schen viel niet meer te denken. Alleen de achterwand van den wagen bleef overeind staan. Van de rest bleef niets anders over dan een hoop verbrand ijzer en het onder stel, dat intact gebleven is. Ook het geld, dat zich in de bak voor in de cabine be vond, is verloren gegaan. KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag ongeveer 5 uur had de 4- jarige jongen J. Boshuizen, uit de Ambon- straat te Delft, het ongeluk in een langs de Madoerastraat loopende sloot te gera ken. Door een 10-jarigen jongen werd het kind op het droge gebracht. Het gaf ech ter geen teekenen van leven meer. Er werd gedurende anderhalf uur kunstmatige ademhaling toegepast en zuurstof toege diend. Dit had echter geen resultaat. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. KERKKLOK OMLAAG GESTORT. Zaterdagmorgen na de H. Mis, tijdens de kinderbiecht, stortte naar de „Utr. Crt." meldt, plotseling een zwaar klokke- gewicht van ongeveer 100 kg. boven uit den kerktoren te Werkhoven, terwijl de koster bezig was de klok op te winden, naar omlaag. Met een donderend geraas, kwam het gevaarte naar beneden, beukte eerst een gat in het gewelf boven het zangkoor, raakte vervolgens het orgel, waarvan het eenige orgelpijpen vernielde en boorde zich daarna door den vloer van het zang koor. Achter in de kerk op den hardsteenen dorpel van den rechter-kerkingang kwam het zware gewicht neer. Houtsplinters en gruis lagen overal verspreid. Een paniek brak onder de kinderen uit. Spoedig echter waren ze gekalmeerd door den pastoor, die natuurlijk eveneens was geschrokken. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan het breken van het kamwiel, waar door de staaldraad loopt, die dit gewicht bij het opwinden der klok optrekt. Het uurwerk der klok is onbeschadigd gebleven. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgevallen. VOETBAL ENGELAND—NEDERLAND NIET AAN DE BEURT? Naar de heer K. J. J. Lotsy ons mee deelt, is hem bij een onderhoud met offi cials van den Engelschen Voetbalbond ge bleken, dat dit jaar hoogstwaarschijnlijk de wedstrijd Engeland—Hongarije ge ld zal worden. Nederland zou nl. nog niet aan de beurt zijn voor 'n uitnoodiging, aldus de „Sportkroniek". Aanvankelijk hebben de Engelschen de gewoonte gehad die landen uit te noodi- gen, waarvan zij zelf op het Continent ver loren hadden. Dat waren dus Spanje, Frankrijk en Oostenrijk, dat het te Wee- nen tot 'n gelijk spel had gebracht. Ver volgens, in 1934, kwam Italië aan de beurt, tegen welk land Engeland eveneens gelijk had gespeeld, terwijl het bovendien in dat jaar wereldkampioen was geworden. Die wedstrijd nu tegen Italië was van zoo on- aangenamen aard, dat de Engelschen er ernstig over gedacht hebben een groot deel van Europa buiten hun voetbalrela ties te laten. Later is men daar eenigszins op terug gekomen en mede op advies van den heer Lotsy werd besloten-in 1935 tegen Duitsch- land te spelen, omdat dit land inderdaad een goed en correct spelend elftal op de been bracht. Daarna stonden de kansen van Nederland niet slecht, want Engeland had te Amsterdam in 1935 een prettigen wedstrijd gespeeld en de onaangename ontmoeting met Italië werkte nog zoozeer na, dat van uitnoodigingen aan Hongarije en Tsjecho-Slowakije, van welke landen Engeland in 1934 verloren had, wel niet veel zou komen. Thans is echter de situatie geheel gewij zigd. Er zijn blijkbaar nadere besprekin gen met de Hongaren geweest en de oudere rechten, die zij inderdaad hadden, zullen tenslotte wel den doorslag geven bij de beslissing die de F. A. in September a.s. neemt. Een beslissing, die dus wel ten gunste van Hongarijs zal uitvallen, doch die uiteraard totaal niet beinvloed is of wordt door het gelijke spel van Nederland tegen België. OM DEN TRIANON-BEKER. Gisteren speelde C. G. W. I tegen L. Bank Elftal. De rust ging in met 2—0 voor C. G. W., het einde kwam met 82 in het voordeel van C. G. W. Deze wedstrijd droeg een zeer sportief karakter. Woensdagmiddag half 4 speelt op het L. F. C.-terrein Leidsche Studentencorps tegen L. O. V. Donderdagmiddag 6.15 uur speelt op het Sportmanterrein N. R. M.R. K. Werkl. JUBILEUMWEDSTRIJD SPORTMAN. A. G. O. V. V.—V. 8. V. De reeks jubileum wedstrijden van Sportman zullen Zondag worden voort gezet met een wedstrijd tusschen de beide lste klassers A. G. O. V. V. en V. S. V. Beide clubs komen volledig uit. De wed strijd wordt gespeeld op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeterw. Singel. inschrijving is geen succes geworden; n.l. slechts 28 deelnemers in totaal, waarvan de opgave van een drietal spelers nog niet eens definitief vaststaat. Het is wel jammer, dat het Bestuur van L.S.G., welke vereeniging aangesloten is bij den Haagschen Schaak bond, niet eerst in Den Haag geïnformeerd heeft, of 16 en 17 Mei wel geschikte dagen waren, want nu blijkt, dat juist op Zaterdag 16 Mei een groote massakamp zal worden gehouden in Den Haag tusschen den Haag schen en den Rotterdamschen Schaakbond, waaraan in totaal meer dan 200 spelers zul len deelnemen. Een aantal Haagsche spe lers, die anders gaarne van de partij had den willen zijn, konden nu niet inschrijven. Is dus het betrekkelijk gering aantal deel nemers een teleurstelling, het groote feit, dat de wereldkampioen alhier komt spelen, de eerste ernstige partijen na het behalen van het wereldkampioenschap, blijft en dit zal ongetwijfeld de belangstelling van velen wekken. Hieronder volgt de lijst der spelers. Eeregroep: Dr. M. Euwe te Amster dam, Mr. G. S. Fontein te 's-Gravenhage, Mr. P L. J. Rasseri. te Amsterdam en Prof. Dr. J. Droste te Leiden. Jhr. van den Bosch was verhinderd te komen, in diens plaats speelt het oud-lid van L.S.G., de heer Ras- sers, mede. H o o f d k 1 a s s e: Dr. J. H. Pannekoek te Santpoort, W. H. Bosscha te Baarn, F. Knuttel, Den Haag. M. A. Kortekaas te Wassenaar, J. Nijman, P. de Bruin en L. J. Cammada, allen uit Den Haag, W. Dem- mendal te Leiderdorp, F. Naerebout te Den Helder en J. A. A. Houben te Haarlem. Eerste klasse: G. Schoppen en H. Corts te Leiderdorp, W. v. d. Broek te Lei den, J. v. Deventer te Zoeterwoude, J. Koet, Mr. J. V. C. Wickers en C. Slagmolen te Leiden. 2 e en 3 e k 1 a s s e: H. v. d. Poel te Zoe terwoude, W. F. Wakka en A. Zandvliet te Leiden en G. F. Tromp te Den Haag. Ten slotte nog een drietal spelers, welker op gave niet definitief is te Den Haag, Oost- voorne en Voorschoten. De wedstrijden worden gehouden in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" en vangen aan a.s. Zaterdag 16 Mei, des avonds om 7 uur. Als leider treedt op de heer W. H. v. d. Nat alhier. WIELRENNEN SCHAKEN NOTEBOOM-WEDSTRIJD TE LEIDEN. De wereldkampioen, Dr. M. Euwe, zal drie partijen spelen. De aangifte voor bovengenoemden wed strijd, uitgeschreven door het Leidsch Schaakgenootschap, is thans gesloten en de „NIEUW-SWIFT". Het lid A. van Amsterdam boekte Zondag j.l, op de wielerbaan Jordaens te Eindho ven een mooie overwinning. Hij kwam uit in een achtervolging over max. 25 ronden tegen C. van Ginderen. Na 21 ronden wist hij zijn tegenstander in te loopen in den tijd van 5 minuten 19 seconden. Zondag a.s rijdt A. van Amsterdam met de bekende Arnhemsche renner Hosmus een koppelwedstrijd op de wielerbaan te Doetinchem, terwijl hij a.s. Zaterdag mee dingt in de Ronae van Hoensbroek. Het Nieuw-Swift lid Jan Riethoven rijdt a.s. Zondag 17 April met zijn koppelgenoot J. Verschoor uit Noordwijkerhout een 144 minuten koppelwedstrijd te Halfweg. Daar Verschoor te Eindhoven bewees weer in prma vorm te zijn, kunnen wij een succes voorspellen. Tevens vindt a.s. Zondag de uitgestelde clubontmoeting plaats tegen de G.R.C. „Ex celsior" uit Gouda, welke ontmoeting zal plaats vinden op de wielerbaan. Het pro gramma bestaat uit een ploegachtervolging (drie renners), 1 persoonlijke achtervol ging A. klasse, 1 persoonlijke achtervolging B. klasse en een 30 K.M. koppelwedstrijd. Voorts zal er alleen voor Nieuw-Swift leden een klassementwedstrijd over 5 K.M. worden verreden. LAWNTENNIS Timmer en Hughan verliezen hun enkelspelen PSEUDO-MAKELAAR LICHT ZIJN CLIENT OP. De twee Amsterdammers, die onlangs epn juffrouw uit Heerlen onder voorspie geling, dat zij een brood-depot zou krijgen, vijfhonderd gulden armer hebben gemaakt, hebben, naar thans gebleken is, reeds meer slachtoffers gemaakt. Een hunner is n.l. onlangs als makelaar opgetreden bij den verkoop van een melkslijterij aan den Haarlemmerdijk. De kooper van deze zaak zou 1300 contant betalen en later nog eens duizend gulden. Op advies van een pseudo-makelaar gaf de kooper hem dit bedrag van duizend gul den voorloopig in handen. De makelaar zou wel voor de uitbetaling zorgen. Toen het echter op uitbetalen aankwam, bleek de man het grootste deel van het geld verduisterd te hebben. Wegens deze verduistering zal hij thans ook gerechtelijk worden vervolgd. Hij en zijn collega-oplichter zijn gisteren voor den Officier van Justitie geleid. Wie gedacht had, dat Nederland bij de resteerende twee enkelspelen van den Da- vis-cupwedstrijd NederlandFrankrijk, bij voorbaat als uitgeschakeld kon worden be schouwd, zal zich bij de eerste partij van den laatsten dag de oogen uitgewreven hebben. Was dat de tweede Nederlander Hughan, die een Boussus wist te weerstaan? Een Boussus, die zeker niet uit vorm was, ja, die minstens zoo sterk speelde als hij tegen Timmer gedaan had. Hughan had voortdurend succes met zijn opgeloopen iets wat hem later nood lottig zou worden en zijn volleeren bracht den Franschman geheel uit zijn befaamde vastheid. In snel tempo nam Hughan een 40 voorsprong. Toen zag Boussus het gevaar in, forceerde weer en kwam daarmede op 43. Het spel was van zeer mooie kwaliteit en steeg dikwijls tot groote hoogte. Hughan speelde een wedstrijd zoo gaaf en zoo zui ver als we nog maar zelden van hem za gen. De volgende twee games zijn weer voor Hughan, die met 63 de eerste set wint. Een mooi, onverwacht resultaat, dat nog een sprankje hoop laat. De tweede set geeft aanvankelijk een gelijk opgaand spel te zien, met Boussus iets beter dan in de eerste set. Hughan wint de eerste game (10), doch dan gaan er twee aan Boussus (12), maar weer weet Hughan twee games te nemen (32). Het wordt 33 en dan komt de psycholo gische zevende game, welke Boussus door groote pressie weet te winnen. Het spel gaat dan tot 8—8 gelijk op, met wisselende kansen. Op 70 is Hughan een game voor, zonder de kans te kunnen benutten, en op 78 gebeurt hetzelfde met Boussus. Van 76 haalt Boussus door zuiver plaatsen op tot 77. Dan komt Hughan's service; ondanks het falen van een double WOENSDAG 13 MEI. Hilversum I, 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Vergadering Nederl. Chr. Vrouwenbond. 12.15 De Gooilanders en Gramofoonpl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 en 4.00 Gramofoonplaten, 4.15 Zang en piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. Reportage. 7.30 Landbouwhalfuurtje. 8.00 Berichten en Chr. Orat. Vereen. Arnhem m.m.v. solisten en strykensemble. 10.00 Berichten, waarna Gramofoonpl. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzendiing. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonplaten en Relig.-Socialis tische Causerie. 11.00 RVU. Causerie „Arbeid en studie der vrouw" 11.30 Gramofoonplaten. 12.001.45 VARA-orkest en Gramofoon platen. 2.00 Voor de Vrouw. Gramofoonpl. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Kinderkoor „De Krekeltjes". 7.40 Causerie. 8.00 Berichten. VARA-orkest, VARA-too- neel en solisten. 9.30 VARA-Varia. 9.35 Orgelspel. 10.00 Berichten. Gevar. programma. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 BBC-Empire-orkeet. 2.10 Piano-aecital. 2.35 Sted. orkest Folkestone en solist. 4.05 Het MacArthur kwintet. 4.35 Dansmuziek. 5.50 Cembalo-recital. 6.50 Revue-programma. 7.50 BBC-orkest. 9.40 BBC-Theater-orkest en solist. 10.35—ril.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 10.20 en 1.50 Orkestconcert. 4.50 Orkestconcert. 7.20 Zang en piano. 8.05 Radio-tooneel. 10.0511.35 Dansmuziek en Populair concert. gaat het gelijk op tot 3030, dan een har de drive in het net, een prachtige pass van Boussus en het is 78. Dan is Hughan er even uit, hij slaat twee ballen in het net en den derden ver uit, doch ook Bous sus blijkt te kunnen missen: daarna komt Hughan op deuce om dan de game te win nen, 88 met alle mogelijkheden dus weer Hughan begint met een double fault herstelt zich met een smash, wordt ge passeerd, slaat een bal uit, doch weet dan Boussus fraai te passeeren, maar verliest toch de game (89). Aan het net zien we dan van den land genoot uitstekend werk, maar toch krijgt Boussus drie set points, waarvan hij met een ace de eerste benut, en daarmede dus de set wint (810). De stand is 11. Met een prachtige service game weet Hughan in de derde set 10 voor te ko men, doch ook Boussus wint zijn service (11). Het fortuin is wel geheel aan de zijde van den Franschman, die eenige ma len succes heeft door een bandballetje, maar toch met een prachtige smash de derde game in zijn voordeel beslist (12). Hughan heeft dan een inzinking. Zijn sla gen zijn niet meer zoo zuiver van lengte, niet meer zoo juist getimed, maar hij her stelt zich, haalt op tot deuce, komt op advantage, en weer deuce. Dan wordt Hughan aan het net fraai ge passeerd, doch weer wordt het deuce en dit herhaalt zich nog eenige malen, steeds met -adventage Holland. Met een prachtige volley wint Hughan de game en komt op 22. In zijn service game wordt Hughan dan eenige malen glad gepasseerd en Bous sus wint op love (23). Hughan wil te veel forceeren, hij komt gevaarlijk snel naar voren, zonder daarbij voldoende te kunnen afmaken, waardoor hij nog al eens gepasseerd wordt. Dat kost hem de psychiologisch zeer belangrij- Keui en, 456 M. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Amusements-orkest. 1.35 Gevar. concert. 5.20 Omroeporkest, -klein-orkest en so listen. 8.05 Het Hauck-orkest en solisten. 9.5011.20 Omroepkleinorkest en solis ten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Dansmuziek. 12.301.20 Klein-orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salon-orkest. 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Symphonieconcert. 9.2010.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 11.20 Licht orkest. 12.30—1.20 Salon-orkest. 4.25 Dansmuziek. 5.35 Licht orkest. 7.20 Salon-orkest en radiotooneel. 9.3010.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Gramofoonplaten. 8.05 Rijkszending: Hoorspel. 8.35 Kamermuziek. 9.20 Berichten. 9.35 Sportnieuws. 9.50 Harp- en viool-recital. 10.2011.20 Dansmuziek. Gem. Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.05 Keulen. 10.20 Parijs Radio. 11.20 Keulen. ±12.15 Brussel VI. 13.20 Keulen. 13.50 Parijs Radio. 16.20 Keulen. 16.50 Parijs Radio. 17.20 Keulen. 19.05 Diversen. 19.20 Brussel Fr. 20.05 Berlijn. ±21.15 Brussel VI. 21.30 Paris P.P. of div. 21.50 Keulen. 22.20 Weenen. 4e Programma. 8.00 Diversen. 9.35 Londen Reg. 11.05 Droitwich. 13.20 Londen R. 14.10 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 Londen Reg. 18.30 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.50 Londen Reg. 22.50 R. Danmark. (Wijzigingen voorbehouden). ke zesde game (24). In de volgende heeft hij met oploopen plotseling weer eens succes en komt op 400, dooh de Fransch man haalt op tot deuce, en de game gaat verloren (25). Weer heeft Boussus alle geluk als op 3040 een netballetje hem te hulp komt, waardoor hij via deuce de set wint met 26 (stand 12). De derde set begon met Hughan's ser vice. Achterin blijvend lukte het wonder wel, maar oploopend werd hij gepasseerd, terwijl zijn lobs telkens iets te ondiep waren, waardoor de Franschman, na 300, ophaalde tot deuce en de game won (01). Boussus heeft dan prachtige wis seling in zijn slagen, met afgemeten leng te en kansloos verliest Hughan de game (02). Boussus is thans veel sterker, ook in de service game van Hughan. Het wordt vrij snel 03, 04, 05, 06. Boussus heeft met 36, 108, 62, 6—0 den wedstrijd voor Frankrijk gewonnen. TimmerDestremeau. Voor de Davis-cup-wedstrijd was de resteerende partij TimmerDestremeau dus niet meer van beteekenis, maar als krachtmeting voor den in goeden vorm verkeerenden Timmer was deze ontmoe ting toch niet van beteekenis ontbloot. Vooral niet, omdat Destremeau blijkens de beide partijen tegen Hughan, niet zooveel lager mocht worden aangeslagen als Bous sus. Van den aanvang af ontwikkelt zich op de service van Destremeau een scherp duel om de leiding, met zeer goed spel van Destremeau, doch iets grootere vast heid van Timmer, vooral op diens back hand, waardoor de eerste game aan Tim mer komt (10). Dan vervalt Timmer weer even in zijn oude fout: de zwakke, te zwakke, service. Hij slaat zelfs twee double faults, maar herstelt zich goed en wint via deuce de game, door prachtig passeeren, besloten met een dropshot (20). Op love wint hij prachtig ook de derde game, met enkele juweeltjes van slagen en goed oploopen (30). Zijn ser vice is dan ook in eens beter en eveneens op love wordt ook de vierde game gewon nen (40). Met 60 wint Timmer fraai de eerste set. Met verbluffend gemak vloeien de sla gen van Timmer's racket en zijn vastheid, zoowel op forehand als op backhand, is enorm. Toch wint Drestremeau de eerste game van de tweede set, door een paar mooie passings voor de zijlijnen. Na deuce slaat Timmer weer eens een double fault, doch zijn backhand herstelt alles. Toch gaat de game, door twee mis sers verloren (02). Het spel van Destre meau wordt beter en beter, terwijl Timmer een inzinking krijgt. Het wordt zoodoen- 03. Op zijn service herstelt Timmer zich even (13), doch weer mist hij daarna veel te veel en opnieuw gaat een game verloren (14). Het zijn uitsluitend de missers, welke het spel beheersdhen en daarvan slaat Timmer er meer. Na 15 herstelt Timmer zich iets, maar via deuce gaat de set toch met 16 verloren. Op zijn service brengt Timmer dan wat meer variatie in zijn spel, om de groote vastheid van Destremeau te breken. Hij slaagt daarin volkomen en wint de eerste game via 4015 (10). Door uiterste vastheid wint Destremeau dan een zuivere baseline duel (11), doch het is weer de variatie, welke de derde game aan Timmer brengt, waarbij hij ge steund wordt door zijn prachtige backhand (21). Timmer wordt dan weer vaster en is nu ook op de baseline de meerdere. Het wordt 31, doch dan is de service game weer zwakker en gaat via 1540 verloren (3—2). Destremeau gaat dan het tempo opvoe ren en als bij Timmer een dropshot te veel half court komt, weet de Franschman mooi gelijk te maken (33). In de ge vaarlijke zevende game probeert Timmer het op 1540 met oploopen, doch hij wordt glad gepasseerd en het is 34. Timmer heeft dan stellig het fortuin niet aan zijn zijde als een prachtig gesneden backhand millimeters uit gaat en Destremeau komt op 35. De Franschman haalt in deze pe riode letterlijk alles. Hoe Timmer hem ook probeert te laten loopen, steeds is hij er op tijd bij, om netjes te retourneeren. Op Timmer's service krijgt Destremeau twee set points, waarvan hij de laatste benut en met 5 gewonnen games achtereen gaat ook de derde set aan den Franschman met 63. De stand is dus 12 voor Frankrijk en onze kans op een 23 resultaat is dus belangrijk kleiner geworden. Timmer maakte in de derde set een zeer vermoeiden indruk. In de vierde af probeert Timmer het met oploopen, doch de opzet faalt, omdat de juiste touch op den bal hem ontbreekt. De Franschman verhoogt het tempo, pas seert eenige malen goed en wint daardoor de eerste game (01). Timmer begint dan met een double fault, komt op 1540, maar herstelt zich en wint, na een goede dropshot, fraai de game (11). Op love wint de Franschman dan door grootere vastheid en zware returns van Timmer, zijn service game (12). Op 400 krijgt Timmer op half court een goede kans om weer geluk te maken, maar hij slaat ver uit en met twee goede passings haalt Drestremeau op tot deuce. Toch wint onze landgenoot de game (2—2). Dan wint de Franschman twee games achtereen, doordat Timmer zijn controle kwijt is (24), Bo vendien heeft Timmer herhaaldelijk pech, en vrij gemakkelijk komt Drestremeau op 2—5. Op Timmer's service komt hij op 030. doch haalt goed op tot deuce. Drestremeau won tenslotte met 06, 61, 6—3, 62. waardoor de eindstand 41 voor Fran"- rijk werd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9