Tentoonstelling t LAKENHAL GRATIS te bezichtigen ZEVENHOVEN BELANGRIJKE HOUTVEILING DINSDAG 12 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 zand bestrooien, brandwachts enz. enz. En in de ure des gevaars bovenal trachten paniekstemming te voorkomen. Toepassing van bacteriebommen is vol gens de tegenwoordige inzichten niet zeer waarschijnlijk. Of „gasbommen" een groote of onder geschikte rol zullen spelen is moeilijk te voorspellen. De meeningen der deskundi gen loopen uiteen. Spreker zet in 't kort de beginselen dezer „chemische strijdmid delen" uiteen. Volgens zijn inzicht zal de burgerij voornamelijk met blaartrekkende stoffen te maken kunnen krijgen. Ook de ervaringen in Abessynië wijzen in die richting (zie bijv. de mededeelingen van dr. Van der Does). Blijkbaar heeft men daar sproeiapparaten met mosterdgas toe gepast. Met demonstratie-materiaal en lantaarnplaten wordt den toehoorders duidelijk gemaakt hoe gasmaskers, mos- terdgaspakken en schuilkelders hier indi- vidueele en/of collectieve bescherming kunnen brengen voor mensch en dier. Werkende voor wereldvrede, mogen we helaas niet nalaten ons gezin en onszelf te beschermen tegen oorlogsgevaar, zegt spr. Wanneer echter de medicus zijn ge neesmethode en de reinigingsdienst zijn ontsmettingsmethode wil bepalen, dient daaraan vooraf te gaan vast te stellen, welk „gas" de vijand gebruikt heeft. Daar voor is de apotheker de aangewezen man. Uit alles moge blijken, dat met bescher ming veel valt te bereiken, maar tevens dat zij grondige vóórbereiding eischt. DE DUINWATERTARIEVEN. Door den Ve' huurdersbond voor Leiden en Omstreken is aan de N.V. Leidsche Duinwater-Maatschappij een rekest gezon den naar aanleiding van de geldende duin watertarieven. De Bond stelt hierin voorop, dat hij de Maatschappij met klem en nadruk waar schuwt tegen invloeden en voorstellen, die tot strekking hebben de exploitatie van de Maatschappij ondergeschikt of tevens dienstbaar te maken aan fiscale oogmer ken van de gemeente. Het eenmaal betre den van dien weg, leidt, gelijk de ervaring leert, tot funeste gevolgen voor een zake lijke en gezonde bedrijfspolitiek en een later terugkomen daarop is practisch on mogelijk. Deze ongewenschte vermenging van be langen dient zeker hier tot eiken prijs voorkomen te worden, omdat aan de Maat schappij de verzorging van de gemeente met goed drinkwater is toevertrouwd. An ders dan bij gas en electriciteit is hiervoor geen vervangingsmiddel of surrogaat aan wezig, zoodat er met des te meer kracht voor moet worden gewaakt, dat steeds een juist en bescheiden gebruik van deze mo nopolistische positie wordt gemaakt. Komende tot de eigenlijke bedrijfspoli tiek, kan worden geconstateerd, dat de af nemers het water geleverd krijgen hetzij over een watermeter, hetzij per abonne ment. Met dezer» laatsten vorm heeft voor al onze organisatie, aldus het rekest, te maken, nu dit abonnement de gebruikelijke vorm is voor levering ten behoeve van hui selijk gebruik. Herhaaldelijk bereiken ons klachten, dat de toepassing van de abonnements- voorwaarden tot zeer onbillijke beslissin gen leidt. Dit is een gevolg van het feit, dat als grondslag van het abonnements-ta- rief wordt genomen het aantal vertrek ken, hetgeen tengevolge heeft, dat bij een overigens volkomen gelijk blijven van het watergebruik naar een wat gekunstelde berekening, toch verhooging van den abon nementsprijs plaats vindt. Het komt adressant voor, dat aan deze klachten zou kunnen worden tegemoet ge komen, door met meer het aantal vertrek ken, maar de in gebruik zijnde oppervlakte of huurwaarde van de woning als basis van de berekening voor het abonnementstarief te aanvaarden. Deze wijze van taiifieering maakt het dan tevens mogelijk tegemoet te komen aan het concrete bezwaar: er wordt geen re ductie gegeven, wanneer van meerdere woningen op één boring aangesloten, meer dere of alle woningen op één na van een dergelijk blok leeg staan, eens niet meer voordoen de thans in de zo- eens niet meervoordoen de thans in de zo mermaanden herhaaldelijk geuite klachten: dat bij het betrachten van zuinigheid in het watergebruik op uw verzoek aan het einde van de contractperiode ook voor niet gebruikt water moet worden betaald, omdat men beneden het minimum van den abonnementsprijs is gebleven. Een star vasthouden aan het beginsel: alle leveringen cp meter is echter uiter aard niet moge;ijk, al was het alleen om dat door allerlei bestaande toestanden in de binnenstad de proctische uitvoerbaarheid hiervan uitgesloten is en in elk geval vele huiseigenaren en bewoners op een zeer ongelegen tijdstip voor de kosten van al lerlei voorzieningen en verandering zou plaatsen. Het is daarom dat wij met klem uwe Maatschappij in overweging geven een ta- rifieering met abonnement of meter ter keuze van den huiseigenaar in te voeren, hetgeen de metst aanvaardbare oplossing biedt. Bij het doen van deze keuze is dan tevens het oogeublik aangebroken om even tueel wijziging in de leidingen of grootte van de hoofdkraanput voor te schrijven. Op deze wijze wordt dan tevens vanzelf te gemoet gekomen aan het herhaaldelijk te onzer kennis gebrachte bezwaar: dat door uwe Maatschappij de ontzegeling van de leiding eerst wordt verleend wanneer voor af de hoofdkraanput zoodanig is vergroot, dat daarin eventueel een watermeter kan worden geplaatst. Ten slotte brengen wij te uwer kennis als laatste: dat de thans door uwe Maat schappij in rekening gebrachte prijs te hoog is. Niet alleen uw bedrijfsuitkomsten wijzen daarop, maar eveneens geeft een vergelijking van de tarieven met die in andere plaatsen reden tot deze conclusie. Met nadruk verzoeken wij u dus ook wel tot een tariefsverlaging over de geheele li nie over te gaan. NIEUWE PLAATSELIJKE LANDSTORM- COMMISSIE. Naar wij vernemen is een nieuwe Plaat selijke Landstormcommissie gevormd, waarin zitting hebben de volgende heeren: prof. mr. J. M. v Bemmelen, Oegstgeester- laan 26, C. A. de Bruyn, Cobetstraat 4, de ken A. Homulle, Heerensingel 3, B. de Ko ning, Rijnsburgeiweg 80, A. Parmentier, Breestraat 83, J. J. v. Seventer, Jan van Goyenkade 8, ds. H. Thomas, Havenkade 5, P. C. G. A. Wijkmans, de Laat de Kanter straat 9, prof. dr. J. de Zwaan, Oegstgees- terlaan 31. De heer E. Raams zal het plaatselijk lei derschap van de afdeeling blijven vervul len, tot een nieuwe plaatselijke leider na overleg tusschen de plaatselijke en ge- weestelijke commissie als zoodanig door de gewestelijke commissie benoemd is. De plaatselijke leider maakt qualitate qua deel uit van de plaatselijke landstormcommis sie. Op de eerste vergadering der nieuwe plaatselijke commissie wordt de commissie geinstalleevd, heeft de verdeeling der be stuursfuncties plaats en wordt de voor dracht voor een plaatselijk leider opge maakt. riantsoen-concert. Het tweede concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-vereeni- gingen zal gegeven worden op Donderdag 14 Mei as. 's avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum). Dit concert zal worden verzorgd door de Leidsche Christe lijke Harm-mie Vereeniging, directeur de heer Boekhoven. Programma: 1. The Menin Road, marsch, W. Guitarist. 2. Sous la Feuillée, ouver ture, J. E. Strauwen. 3. Les Roses du Midi, wals, Joh. Strauss. 4. Une Soiré d'Automne aux Ardennes, A Govart. Pauze. 5. The Middy, marsch, Kenneth J. Alford. 6. Ber lin Wie Es Weint Und Lacht, ouverture, A. Conradi. 8. Fantaisie over de liederen „Eere zij God" en „Er ruischt langs de wolken", E. J. Schweinsberg. 9. Marsch Final. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen. Even tueel niet doorgaan zal op de gewone wijze worden bekend gemaakt. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde Mej A. Holthuis, Deventer en de heer J. B. Eb- binga, Gorredijk. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Reclasseering. De opbrengst van de gehouden collecte Zaterdag j.l. ten bate van het reclasseeringswerk voor alle gezindten heeft opgebracht ƒ169. Wij vestigen tevens nog de aandacht op de prijsvraag welke voorkomt in de re- classeeringskrant welke verleden week huis aan huis verspreid is. De oplossingen gelieve men te zenden naar Amsterdam, v. Eeghenstraat 63, per briefkaart, waarop 0.20 extra postzegels moeten worden ge plakt. Ter verduidelijking dient vermeld dat deze 0.20 ten goede komen aan het Reclasseeringswerk. LAATSTE BERICHTEN ONTSLAGENE Uil KRANKZINNIGEN GESTICHT PLEEGT AANSLAG OP ZIJN VROUW. Dader meldt zich bij de politie. Hedenochtend vroeg heeft te Delft de 62- jarige N. O., die gisteren uit een krankzin nigengesticht was ontslagen met een proef tijd van een week, een moordaanslag ge pleegd op zijn 62-jarige vrouw. Het was ongeveer kwart voor zeven toen de politie gewaarschuwd werd,'dat er werd gevochten in een der huisjes van de St. Joseph-fundatie aan den Nieuwen Lange- dijk. Een agent begaf zich naar de aange duide plaats en vond de buitendeur geslo ten. Hij klom door een der ramen naar bin nen en trof in de .slaapkamer de 62-jarige mej. O. aan badend in haar bloed. Zij bleek met een broodmes zeer ernstig gewond te zijn. De vrouw had steken in hals en nek, terwijl nog andere sporen van ernstige mis handeling aanwezig waren. Zij werd over gebracht naar hex St. Hippolytusziekenhuis waar geconstateerd werd, dat de wonden, ofschoon ernstig, niet levensgevaarlijk zijn. De vrouw was nog bij kennis en verklaarde, dat haar man haar om een kleinigheid ge stoken had. N. O. heeft zich uit eigen beweging bij de politie aangemeld. Hij verklaarde uit jaloezie te hebben gehandeld. Hij is in be waring gesteld en zal naar het St. Joris- gesticht te Delft worden overgebracht. JONGEN VERDRONKEN. Het 5-jarige jongetje A. S. uit de Maas straat te 's-Gravenhage is hedenmiddag omstreeks half 2 door onbekende oorzaak in het water aan het Zieke, bij het Spui, geraakt. Het kind zonk onmiddellijk. De 19-jarige J. J. B., wonende in de Heerenstraat te Voorburg, die het ongeluk had zien gebeuren, sprong gekleed te wa ter en heeft naar den jongen gedoken, echter zonder succes. Het lijk van het kind is later bovenge bracht door middel van een vaarboom, door den schipper A. V., die met zijn schip ter plaatse was. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. DE KATHOLIEKE PERSTENTOON STELLING. Toespraak van Z. H. den Paus. VATICAANSTAD, 12 Mei (A.N.P.). Bg de openingsplechtigheid van de Katholieke Perstentoonstelling zaten op het platform naast den Pauselgken troon 22 Kardinalen. Het geheele diplomatieke corps was aanwe zig, behalve de Duitsche gezant. Ter linker zijde van het platform stond de gouverneur van Vaticaanstad, ter andere zijde een grootmeester van de Maltezer Orde. Terwijl de Capella het Pauslied speelde, betrad de Heilige Vader het platform, har telijk verwelkomd door de aanwezigen. De Heilige Vader wend toegesproken door den president van het internationale comité graaf della Tome. Tijdens de rede van graaf della Tome heeft de Paus meermalen van zijn instemming blijk gegeven door hartelijke gebaren naar den architect Ponti. Hierna heeft de Heilige Vader een toe spraak gehouden. Hex was de eerste maal, dat hij deze voorlas. Nog onder den indruk van het congres van de Bonne Presse, al dus de Paus, en met het vooruitzicht van den 75sten verjaardag van de „Osservatore Romano", bevinden wij ons hier te midden der Katholieke Wereldpers, niet alleen trouwens in theologischen, maar ook in geographischen zin, De Paus begroette de vertegenwoordigers van 45 staten in Euro pa en Amerika 'en van 53 staten der andere werelddeelen. Twee groote volkeren zijn helaas afwezig: Rusland, waar alle religie vernietigd wordt en Duitschland, waar tegen alle rechten ir. geen Katholieke pers wordt geduld vanwege een onjuist begrip van godsdienst er. politiek. Beide volken brengen wij evenwel onzen groet. De Paus uitte een gelukt ensch en betuigde zijn er kentelijkheid voor het prachtige werk over de geheele wereld verricht en voor de kwa liteit van dezen arbeid. Z. H. de Paus zag enkele groote bedrei gingen voor de wereld, in de eerste plaats het communisme. Z. beschouwt het com munisme als een gevaar voor de vrije vor ming, de heiligheid van het gezin: orde en veiligheid worden er door bedreigd en vooral de godsdienst. De ontzaggelijke lite ratuur, waarover het Bolsjewisme beschikt, met name in Rusland, Mexico, Uruguay en en Brazilië maakt ons zeer bezorgd en wij zijn daarover zeer bedroefd. In vele lan den van Europa is reeds groot onheil aan gericht. De Katholieken hebben den plicht dit gevaar te bestrijden. De eenige behou dende kracht van het christendom is in de Katholieke Kerk te vinden. Zij heeft daar voor als middel de katholieke actie. TELEGRAMMEN AMERIKAANSCHE BURGEMEESTERS WEIGEREN NAAR DUITSCHLAND TE GAAN. LONDEN, 12 Mei (A.N.P.). De „Man chester Guardian' meldt uit New-York, dat de conferentie van burgemeesters in de Vereenigde Staten geweigerd heeft, deel te nemen aan het internationale congres van gemeentebesturen dat in Juni a.s. te Ber lijn en München zal worden gehouden. Deze weigering wordt tot uitdrukking gebracht in een brief van den burgemees ter van New-York, la Guardia, die presi dent is van de burgemeesters-organisatie. In dit schrijven verklaart la Guardia o.m. dat het tameiijk paradoxaal schijnt, in dien gemeenteoesturen bijeenkomen voor besprekingen over plaatselijk zelfbestuur in een land, waar alle gemeentelijk zelfbe stuur is vernietigd. Men acht het niet waarechijnlijk, dat het staatsdepartement, dat van la Guardia het verzoek heeft gekregen het besluit ter ken nis van de rijksregeering te brengen, den letterlijken cekst van den brief zal mede- deelen, doch dat men er de voorkeur aan zal hechten, diplomatieke taal te gebruiken. DE BESPREKINGEN TE GENEVE. Waarschijnlijk verdaging tot Juni. GENEVE, 12 Mei. (A. N. P.). Van morgen heeft geen zitting van den Volken bondsraad plaats gehad. De Raad zal he denmiddag om 5 uur bijeenkomen, en waarschijnlijk zal deze zitting dan aan het Italiaansch-Abessijnsche conflict gewijd zijn. De raadsleden, die gisteravond bg Ave nol bijeengekomen zgn, zijn het eens ge worden over de groote lijnen van de reso lutie, die de verdaging van de behandeling van het conflict, en de bijeenroeping van een speciale zitting op 15 Juni beoogt. In de resolutie zal de verdaging gemotiveerd worden met eenige juridische en feitelijke overwegingen, terwijl de Raad zal wijzen op de continuiteit van de Volkenbondspoli- tiek ten aanzien van het conflict. Het re sultaat van de tekst, die thans wordt uit gewerkt, zal zijn, dat het stelsel der sanc ties op zijn minst tot de zitting van Juni van kracht blijft en dat de kwestie van de souvereiniteit van den Negus buiten be schouwing blijft. Het is mogelijk, dat in de resolutie ook zal worden gezinspeeld op het niet erkennen van gebiedsuitbreidin- BISOCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. gen, die met geweld verkregen zijn. De Abessgnsche gedelegeerde zal in de zitting van hedenavond de gelegenheid hebben, de stem van Abessinië te doen hooren. BRITSCHE REGEERING OFFICIEEL IN KENNIS GESTELD VAN DE ANNEXATIE. LONDEN, li Mei. (A. N. P.). De Brit- sche regeering is hedenmorgen officieel in kennis gesteld van* de annexatie van Abessinië, door den Italiaanschen ambas sadeur Grandi, die op het Foreign Office de tekst van ae annexatiewet heeft over handigd. BARON ALOISI NAAR ROME TERUGGROEPEN. GENEVE, *2 Mei. (A. N. P.). De Ita- liaansche gedelegeerde Aloisi heeft op dracht gekregen, Genève te verlaten en nog vandaag naar Rome terug te keeren. VEERTIEN HOUTVLOTTERS VERDRONKEN. STOCKHOLM, 12 Mei (A.N.P.) Op een meer in Noord-Zweden is een houtvlot omgeslagen. Van de 23 opvarenden konden zich slechts 9 redden. De overige 14 ver dronken. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Strijd tusschen Toko's in den Haag en Leiden. Voor den president der Haagsche Recht bank is heden in kort geding behandeld een zaak van Toko Bandoeng te 's-Gravenhage tegen de firma Brinkman te Leiden. Toko Bandoeng brengt fleschjes sambal (Indische specerij) in den handel en be weert, dat de firma Brinkman te Leiden, die ook sambal verkoopt en wel onder den naam Toko Haroem, de fleschjes met eti ketten namaakt, waardoor verwarring ont staat. De tegenpartij heeft betoogd, dat er van namaak geen sprake is. Voor de eischende partij trad op mr. Fred. Stahle te 's-Graven hage, die een verbod tot verkoop vroeg, 50 boete voor iedere overtreding en ver oordeeling der tegenpartij in de kosten van het geding. Mr. L. Weijl uit Leiden, trad op voor ge daagde. De president zal a.s. Donderdag uitspraak doen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers 2.008.10, bloem kool I 3.90—10.40, idem II f 1.50—6.90, pieterselie f 0.301.30, prei 8090 cent, radijs f 0.502.00, kropsalade f 1.002.20, selderie 3080 cent, uien 5070 cent, uien 50—70 cent, wortelen f 2.7012.40, ra barber 3080 cent, per 100 kg.: kroten, gekookt 3.snijboonen 5863, stam- boonen 68, witloof 6, doperwten f 36, peulen f 2548, postelein f 712, spina zie 35, tomaten A 48, C 44, en CC 36, andijvie f 26. 12 Mei. Vette Varkens. Totaal aan voer 240, waarvan 225 zwaar 3344 cent en 15 licht 31 cent per kg. levend gewicht Handel zeer matig ROTTERDAM, 12 Mei. Vee. Aanvoer: 3799 totaal, 204 paarden, 2 veulens, 875 magere runderen, 901 vette runderen, 153 vette kalveren, 42 graskalveren, 1362 nuch tere kalveren, 85 schapen en lammeren, 132 zuiglammeren, 2 varkens, 5 biggen, 36 bokken of geiten. Prijzen per kg vette koeien 54, 46 en 3438 cent, vette ossen 48, 44 en 3438 cent, stieren 44, 42 en 34 38 oent, vette kalveren 80, 65 en 4045 cent, schapen 40, 37 en 30 cent, lammeren 39, 34 en 29 cent, graskalveren 42, 32 cent, nuchtere slachtkalveren 30, 25 en 20 cent, slachtpaarden 40, 33 en 28 cent, prijzen per stuk: schapen f 201612, lammeren 181410, nuchtere slachtkalveren 7 64, nuchtere fokkalveren 1497, zuiglammeren 864, slachtpaarden 155—10570, werkpaarden 260160 100; hitten f 1139060, stieren f 225 180—100, kalfkoeien f 195—150—115, melk koeien f 205165115, vaarzekoeien 140 120100, vaarzen f 1259575, pinken 9580—65, graskalveren 553520, bokken en geiten 7.004.502.50. Over zicht: Vette koeien en ossen aanvoer rui mer, handel vasthoudend en prijzen als vorige week; stieren aanvoer ruimer, han del tamelijk, prijzen 2e kwaliteit iets stij ver overige onveranderd; vette kalveren aanvoer korter, handel kalm, prijzen als gisteren; schapen en lammeren aanvoer korter handel kalm en prijzen als gisteren; Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer minder, handel levendig en prijzen hooger; Paarden aanvoer iets sorter, handel traag en prijzen iets lager; Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel redelijk, prijzen beste iets hooger overige onveranderd; Vaar zen en Pinken aanviar iets minder, han del goed, prijzen beste vaarzen duurder overige onveranderd; Graskalveren aan voer gering, handel stil, prijzen prijshou dend. Zuiglammeren aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen als vorige week; BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Constantina Wilhelmina Ma ria d. van J. v. d. Zeeuw en J. Velthugzen Jacoba Francisca d. van J. Philippo en J. M. v. Iterson Jacomina Anna Hen- drika d. van J. Z. Smit en M. Kluivers Sijbrandina d. van B. v. Dijk en R. Schaaf Godert z. van J. J. H. Volbeda en M. Roeloffs Elisabeth Johanna d. van L. v. Vliet en J. Stoof Nicolaas z. van A. Hoppers en M. L. v. Son Jaantje d. van C. v. Zeist en G. Koppeschaar Hendrik Anthonie z. van H. A. Blonk en M. Harte- velt Sarie Maria Louise d. van P. J. de Water en A. M. P. v. d. Berg Comelis Adrianus z. van A. H. Leuering en E. L. Kuijl Wilhelmina Johanna d. van A. A. Epping en W. Oosterom Jan z. van D. Boerefijn en B. de Graaf Theodorus Jo hannes z. van Th. J. v. Steijn en A. Ter stal. Geertruida Jacomina d. van W. v. Looij en H. M. v. d. Water Hendrik z. van W. v. Looij en H. M. v. d. Water Martha Johanna d. van Th. v. d. Hoorn en M. M. Langelaan Leendert z. van C. Leen en D. K. de Groot Anna Heintje d. van M. Schmidt en C. Terlouw Ger- rit z. van G. Buitelaar en A. Breedijk Angelique Therèse d. van O. F. Coelen en A. R. Heijnis. Ondertrouwd: J. Bekooij jm. 29 j. en L. Nieuwenburg jd. 26 j. Gehuwd: A. Majolée jm. en J. M. Krugt L. G. Verschragen jm. en J. J. M. A. Elshof D. de Jong jm. en E. v. Druten jd. Overleden: J. v. d. Bovenkamp zn. 4 j. W. E. C. v. d. Zon, ongeh. vr. 76 j. M. E. Vos, wedn. 73 j. vaarzekoeien aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; Bokken of geiten aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen onveranderd. Er was op de markt weer een afdeeliig voor t. b. c.-vrij vee, welke afdeeling veel belangstelling trok, inzonderheid de fokstieren welke tegen hooge prijzen werden verkocht. 's-HERTOGENBOSCH, 12 Mei. Boter. Aanvoer 27.650 kg. Hoogste prijs f 1.47 per kg Laagste prijs f 1 36 per kg. Middelprijs f 1 45 per kg. BODEGRAVEN, 12 Mei. Kaas. Aange voerd 256 partijen Goudsche kaas alle met rijksmerk totaal 15520 stuks wegende 103.680 kg. Prijs met rijksmerk le soort 19—21, 2e soort f 17—13. Handel marig. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Mei. Groenten- veiling. Per 100 bos: radijs 50—90 cent, pieterselie f 0.80—1.50, rabarber f 2.20— 2.60, per 100 kg.- spinazie f 2.00—2.30, prei 1.50—1.70, per 100 stuks: sla 1.70—2.30. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze lieve Vrouw en Moeder WILHELMINA KOMPIER geb. SPOLLU, in den ouderdom van 73 jaar. 3214 Uit aller naam: H. KOMPIER. Alphen a/d. Rijn, 12 Mei 1936. C. DE KEMP Botermarkt 12 Goudsmid TROUW- en VERLOVINGSRINGEN Bij aankoop zilv. thee- en suikerschep Cadeau Goedkoopste adres voor reparaties. Inkoop oud goud tegen de hoogste waarde. De in de van de geschiedenis der 3 October Ver eeniging, is tol 18 Mei 3215 voor de leden, op vertoon van lidmaat schapskaart 1935 o£ 1936. HET BESTUUR op DONDERDAG 14 MEI a.s., v.m. 10 uur. O.m. zullen wor den verkocht: Planken, platen, ribben, latten enz., alsmede c.a. 5000 dakpannen, alles afkom stig van de geamo veerde R.K. Kerk te Zevenhoven. Deurwaarder S. GEERTSMA

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3